Képregényfilmek

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta: 2017.05.07. 21:06 Hm, lehet kéne egy képregényfilmes topic, túl sokszor kerül elő és úgy tűnik Isk szintén megpróbálkozna a Marvel univerzummal.
Igazad van, úgyhogy nyitottam is egyet. :) Te is rendszeresen nézed őket, én is (csak nem mindig van időm írni róluk ^^" XD), Iskariotes most készül elkezdeni a Marvel univerzumot, illetve amíg Cruel rendszeresen járt ide, ő is nézte egyiket-másikat, sőt, ő sokszor még az eredeti képregényekből is olvasott jópárat, bár leginkább X-ment. Szóval ide jöhet minden, Marvel, DC, egyéb. :)

A Galaxis őrzői vol 2 amúgy nekem is bejött, talán egy hangyányival maradt csak el az első mögött, de amit mondjuk poénokban vagy hangulatban nem annyira tett oda, azt FEELS-ben bőséggel kárpótolta, szal kellet már ez a rész ahhoz, hogy végre mindenki helyretegye az ilyen-olyan családi gondjait.
SPOILER
Peter apjáról mondjuk sajnos már a film legelső jelenetéből sejtettem, hogy valami nem lesz vele kóser. Mi a fenéért ültetne el valaki egy idegen növényt a Földön, meg egy csomó más bolygón is? Lehet röhögni, de kb. ettől már gyanússá vált, biológiából tudjuk, hogy az invazív fajok milyen problémákat tudnak okozni, tehát ha valaki tényleg egy olyan "életvédő isten" lenne, amilyennek a film első fele beállítja, akkor ilyet biztosan nem csinálna. Persze aztán a második felében szépen a helyére kerül minden... Btw, amikor elárulta, hogy Peter anyját is ő tette rákossá, úúú... -_____- Vártam, hogy ott minimum magához tér Peter és bemos neki, de mivel nála volt a stukkerre, ezért helyből elkezdte darabokra lőni, hát nem csodáltam... Ja és RIP Yondu, az első részben még nem volt ennyire jó fej, de én valahogy már ott is kedveltem, már némileg ott is ilyen nevelőapa-feelingje volt, ami itt a második rész végére teljesen átjött. Amúgy Howardnak csak én örültem? XDDD Azt a kacsát most már minden Galaxis őrzői filmbe bele kéne rakni. XDD Btw, azért ebben a filmben nálam már picit rezgett a léc a poén-komoly hangulatváltásoknál, szóval néha már necces volt szerintem, hogy sokszor a legkomolyabb jelenetek közepébe is bele akartak erőltetni valami viccet. Persze még mindig jobb, mint a DC fulldark filmjei, csak itt meg lassan nehogy átessünk a ló másik oldalára. A gonoszok viszont mintha egyre jobbak lennének. Phase 1-ben sokan kifogásolták, hogy Loki kivételével szinte csak ilyen kétdimenziós, egysíkú, "eldobható" gonoszokat találtak ki az összes filmbe, viszont kb. úgy Ultron óta mintha erre is jobban odafigyelnének. Legalábbis nekem bejött pl. a Polgárháborús Zemo (aki pont azért volt érdekes, mert egy sima átlagember, csak baromi jól keverte a lapjait, sőt, ha úgy vesszük, ő nyert is a film végén...), a mostani filmben Ego is nagyon ott volt, sőt, a Hangyában is érdekesen jött le, ahogy Darren kezdetben csak Hanknek próbált megfelelni és később borult el az agya teljesen. Illetve ahogy nézem, a következő Pókemberben is hasonló lesz Keselyű, aki a trailerben is valami olyasmiről beszél már, hogy meg akarja védeni a családját és azért csinálja az egészet, tehát remélhetőleg egy minimális mélységet ő is fog kapni. (Meg hát Michael Keatonhöz el is várom, hogy valami tisztességes szerepet írjanak, nekem mégis csak ő volt az "original Batman". :D)
A Thor: Ragnarok trailerhez: jaja, eléggé Galaxis őrzői feelingje lett ennek is. XD Ami mondjuk csak azért érdekes, mert elvileg ez a rész most a "világvégét" mutatná be, ehhez képest eléggé lazára vették eddig a filmet. XD (Mondjuk korábban a Dark World-re sokan panaszkodtak, hogy túl...dark lett, gondolom ezt is figyelembe vették. XD Amúgy kár, hogy tudtommal Junchi pl. nem nézi ezeket, mert amikor először feltűnt Hela azzal a hülye fejdísszel, valaki egyből ellőtt egy Samurai Jack-es poént, hogy "Érdekes, úgy látom, Aku lánya lesz a főgonosz." XDDDDDDDD) A legjobb jelenet meg tudjuk, hogy mi lesz: "Ismerjük egymást! :D Együtt dolgozunk!" XDDDDDDDD (Azon még mindig röhögök, akárhányszor nézem újra. XD) Ja és úgy látom, újabb régi nagy színésszel bővül a Marvel univerzum, ezúttal Jeff Goldblum teszi tiszteletét. :) A Doctor Strange end credits jelenete meg gondolom valamilyen film közbeni rész lesz, mint amilyen a Hangya vége volt a Polgárháborúban.

Na, de mivel én még a DC-nél sem adtam fel, hogy egyszer jók lesznek a filmjeik, ezért beszéljünk picit azokról is. XD Pár hét és jön a Wonder Woman film, aminek azért a final trailere rendesen odatette magát, illetve ezt nem Zack Snyder rendezi, szóval akár még jól is elsülhet a dolog. XD (De tényleg, pl. nekem az Öngyilkos osztag sem volt akkora csalódás, sőt, talán az Acélember óta még ez sikerült a legjobban, pont azért, mert itt már nem féltek poénkodni.)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta: 2017.05.15. 18:41Na, de mivel én még a DC-nél sem adtam fel, hogy egyszer jók lesznek a filmjeik, ezért beszéljünk picit azokról is. XD Pár hét és jön a Wonder Woman film, aminek azért a final trailere rendesen odatette magát, illetve ezt nem Zack Snyder rendezi, szóval akár még jól is elsülhet a dolog. XD (De tényleg, pl. nekem az Öngyilkos osztag sem volt akkora csalódás, sőt, talán az Acélember óta még ez sikerült a legjobban, pont azért, mert itt már nem féltek poénkodni.)
És milyen jól tetted! Ma néztem meg a Wonder Womant és egyszerűen zseniális! Már jönnek is reakciók az emberek részéről. :lol: Tényleg minden része a helyén van, erős eredetsztori lett, főleg annak a fényében, hogy a karakter már tiszteletét tette a Batman vs. Emoman: A depresszió hajnalában (ezt az elnevezést sosem fogom elfelejteni XDDDDDD). Ha nagyon gonosz lennék, azt mondanám adják oda az összes elkövetkező DC film rendezési jogát Patty Jenkinsnek. :P
Diana és Steve románcától féltem a legjobban, azt hittem túlságosan erőltetett lesz, de szerencsére tévedtem. Olyan igazi ütős párost alkottak, de a többiekről sem szabad elfeledkezni. Azt hiszem ez a DC film jobb Suicide Squad lett, mint a Suicide Squad. ^^" Mivel vezetői parancsot kerültek meg, ezért nem a szokványos katonai felállás élt, hanem 3 igencsak furcsa alakot szedtek össze maguk mellé. Mindenkinek megvolt a maga feladata, plusz a lelki sérüléseiket is megpróbálták feloldani. Igazán emberi karakterek lettek, még Dianának is megvoltak az esendő pillanatai. Kislányként nagyon cuki volt, őrültem annak, hogy bemutatták az idillibb éveket is.
A látványra nem lehet panasz, különösen a harci koreográfiák sikerültek ütősre. Az tetszett legjobban, hogy nem vágták össze-vissza a jeleneteket, hanem érződött rajtuk bizonyos fokú folytonosság. Az amazonok gyakorlataitól a fronton lezajlott harcokig, szépen meg voltak komponálva. A végső harc pedig minden szempontból epicre sikerült. Wonder Woman theme songja visszaköszönt itt is, ami jól sikerült, szóval nem bántam. A többi zenére nem igazán emlékszem, az annyira nem volt kiemelkedő.
A végén az ellenség kiléte meglepett.
SPOILER
Egy idő után már túl nyilvánvaló volt, hogy nem a náci tiszt lesz Árész. Annyira stimmelt vele kapcsolatban minden, még erősítő mérget is használt, amitől szuper erős lett. Aztán a bálon, amikor először találkoztak Dianával, még valamelyik görög filozófustól is idézett. Meg aztán egy istennek minek még plusz kakaó, nincs elég hatalma így is?! Igazából az okozott meglepetést, hogy pont az elméletben béke párti angol katonáról derült ki, hogy a háború istene.
A méregkészítő tudós hölgy kaphatott volna több játékidőt, mert bár az ellenség oldalán állt, érdekesebb karakter lehetett volna belőle.
A DC képregényekben annyira nem vagyok otthon,
SPOILER
szóval Wonder Woman eredetét sem ismerem igazán. Vagyis fogalmam sincs, hogy eredetileg is istenölő fegyvernek szánták, vagy csak szimplán amazon. A Justice League rajzfilmsorozatot néztem végig, abban Hádész gyermeke, szóval több verzió létezik a származását illetően.
Végre nem féltek beletenni némi humort a filmbe! Nem azt mondom, hogy itt is poénkodjanak állandóan, mint a Marvel filmekben, de a karót nyert, full dark stílus egy idő után unalmassá válik. Oké, a humor legfőbb forrása Diana találkozása a modern dolgokkal. "Ebben a ruhában hogy lehet harcolni?" :D
DC női fronton Hawkgirl fan vagyok inkább, viszont ez a film most picit Wonder Woman felé billenti a mérleget. Ennek mondjuk ahhoz is köze van, hogy a Legends of Tomorrow Hawkgirl-je enyhén szólva unszimpatikus.

A Justice League is egyre jobban teszik. Levetítették az előzetest és máris volt benne két viccesebb jelenet. Mondjuk Flash és Batman közötti párbeszéd mindent vitt. :lol:
"Flash: Mi is a szuperképessége?
Batman: Gazdag vagyok."
XDDDDDD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2017.05.15. 18:41 Amúgy kár, hogy tudtommal Junchi pl. nem nézi ezeket, mert amikor először feltűnt Hela azzal a hülye fejdísszel, valaki egyből ellőtt egy Samurai Jack-es poént, hogy "Érdekes, úgy látom, Aku lánya lesz a főgonosz." XDDDDDDDD)
Junchi azért nem néz képregény-filmeket, mert semmi nem áll olyan messze a filmes ízlésvilágától, mint ezek*. :D A Deadpoolt mondjuk megnéztem, mert az alap, meg ilyen kellemesen kretén volt az egész, ergo úgy ahogy tetszett is, illetve társaságban végigszenvedtük a Suicide Squadot (ami meg csak Harley miatt érdekelt), de ezzel kábé ki is fújt. (Az említett hölgynek azért utánamentem, az "Aku lánya" rész valóban találó.)

*: Ezzel az egész szuperhősös dologgal mondjuk úgy alapból nem tudok mit kezdeni, de őszintén szólva nem is kell kezdenem vele semmit, egyszerűen csak elfogadom, hogy nem én vagyok a célközönség.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: Leara »

Régebben hasonlóan vélekedtem a szuperhősös filmekről, mint Junchi... aztán egyik barátnőm megnézette velem a Bosszúállókat, ami alapján úgy voltam vele, hogy popcornnak végül is tényleg jó, szóval amikor olyan kedvem volt, szépen lassan megnézegettem a nagy részét. Közben pedig rájöttem, hogy bár a legtöbb számomra valóban az egyszer nézős kategória, attól még szórakoztatóak és időnként bele is akad az ember 1-1 érdekesebb darabba. Nagy kedvencem lett pl. a Watchmen, bár valószínűleg azért, mert az pont, hogy nem egy szokványos szuperhősös cucc, sőt :D. Egyébként eddig az X-men filmeket tartom a legszerethetőbbnek, bár a két Farkas film eszméletlen nagy csalódás volt (de legalább a Logan egész jó lett).

A Deadpool viszont összességében szerintem annyira nem nagy szám, mint amennyire nyomatják... legalábbis engem kifejezetten idegesített, hogy kb. minden mondatot nagyon menőnek és poénosnak akartak beállítani, ami időnként inkább kínos volt. Viszont szívesen megnézném Deadpoolt a többi X-men között, bár nem tudom, erre van-e bármi esély :D.

Viszont az első Amerika Kapitány film annyira rossz volt, hogy azóta is ki nem állom azt a csávót (mármint a karaktert, a színésszel nincs bajom).

Ó, és persze a DC-ről se feledkezzünk meg, az utóbbi években olyannyira megkedveltem a Batman sztorikat, hogy nemcsak a filmeket, de még a Gotham c. sorozatot is örömmel követem (és szerencsére a kezdeti nehézségek után mára már elég jó lett). Jó, mondjuk a Suicide Squaddal sikerült eléggé mellélőniük...

A Galaxis őrzői is még úgy-ahogy a kedvenceim közé tartozik, bár vannak vele hasonló problémáim, mint a Deadpoollal. Ja, meg a Doctor Strange is bejött, bár tisztában vagyok vele, hogy elfogult vagyok Benedict Cumberbatch-csel :D.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: Vree »

Írhatok éppen értékelőket, de az a szokásos rant szájtépésem lesz, elolvasni nem kötelező.

DOCTOR STRANGE:
Ez meglepően kiválóan sikerült, ahhoz képest, hogy Cumberbatch előző filmje a Kódjátszma mekkora blamázs volt
(OFF: ez az a film, ahol szerencsétlen Turánt átírják autista zsenire - nehogy már valódi, eredeti személyiségekkel terheljük a néző csökött agyát! -, Cumberbatch 1az1ben átmásolja a Sherlockban alakított karakterét, az Enigma kódfeltörő valós drámája meg leredukálódik arra, hogy Turán csinál mindent és az utsó 10 percben rájön segítséggel, hogy kulcsszavas keresés is létezik, ami kb a valós gép alapja volt...jaj...
De persze nem ez volt a lényeg, hanem a melegpropaganda, hiszen az fogja eladni a filmet, ehhez persze szükség volt arra is, hogy Turán időskori melegkalandját életen át húzódó megkülönböztetésre írják át).

Gyakorlatilag minden, amit átírtak a képregényhez képest, csak jobbá tette a sztorit (az Ős az eredetiben jellegtelen szereotíp "szakállas bölcs", Dormammu humanoid (jó a CGI vicces volt, de az istenség hatalmú lényhez jobban illett), Mordó pedig kecskeszakállas rosszfiú (Gézengúz Guszti, Jafar, Sinestro stb.) helyett egy tépelődő, igazhite által vezérelt kedvelhető, izgalmas figura. Ja és persze Wong token ázsiai szolgáról humoros-humortalan kiképző őrmesterré átírása is elképesztően jól működött.
Én szívesen megnéznék még egy további Strange filmet ezekkel a karakterekkel, ha az is ilyen jó lesz.

Ha valaki életében játszott Mage: the Ascension/Awakeninggel*, na a fejemben azt írogattam, hogy melyik szereplő melyik karakterosztályba tartozhat, mert a térmanipulálásnak, árnyékdimenzióknak olyan hasonló jellege volt. :D Ezek olyan troposzok, amik nem bánom, ha a köztudatban élve maradnak.

*én sem játszottam vele soha, de bizonyos dolgokat el kell olvasni a geek rendfokozatért. :)

GOTHAM:
Nyilván Pingvin viszi el a legnagyobb részét, Robin Lord Taylor eszméletlen jó színész.
De borzasztóan élveztem BD Wongot Hugo Strange-ként, szerintem ez a karakter talán legjobb inkarnációja. (Nyugodtan lehetne amúgy a képregényfigura mától félázsiai, ha már annyi más szuperhős is multikultisítva lett.)
És Cameron Monaghan tökéletes Joker alakítást hoz, annak ellenére, hogy a modern, tinik ízléséhez igazított horror-Joker nekem unalmas.
(Nekem a Jack Nickolson és őt megelőző maffiózóból lett zakkant-stílusos szuperbűnöző értelmezés az igazi.)

Gordon, Bruce, Harvey, Riddler, Alfréd a helyükön vannak. A rendőrfőnököt is nagyon bírtam.
(Theo Galahan színésze is nagyon odatette magát.)

A Macskanőt játszó csaj nekem csalódás.
Ivy-t meg sajnos elb@rmolták. Egy sztoriban, aminek a szereplők múltjáról néne szólnia, előbb hanyagolják, majd rámennek ezzel az öregítő-szérummal?

Igazából az a baj a sztorival, hogy túl sok epizód van, és minden epizódnak nagyot kell szólnia, így aztán szereplőket látványosan megölnek, majd feltámasztanak (Arkham gyakorlatilag felélesztő-központ lett, de most már bejött a Lázárverem is, nem fog ez a klisé kiöregedni, hogy már kvázi a szereplők fele élőholt? xD), akiket kirúgnak/elárulnak, azokat visszafogadják, ilyen három lépés előre, kettő hátra jellege van az egésznek.
Néha korán ellőnek dolgokat, aztán már késő visszacsinálni. Itt van pl. Barbara karaktere, akit nylván a forgatókönyv szükségszerűsége tett lépésről lépésre Denevérlány anyjából pszichopicsává, akit ma már Harley Quinn esélyesnek tartanak, ami végfejleményt a sorozatírók tuti maguk se láttak előre.

WATCHMEN:
Alan Moore sajna nem a sztorijától lett híres, hanem a szín-és panelkezeléstől, illetve mert az "érettebbeknek szóló képregény" 1987-ben még aránylag új volt, míg 2017-ben nem az.
Lehet tippelni, hogy akkor ennek melyik részét igen és melyiket nem vitte vászonra a rendező. :D

Szerintem ezt cinematográfiai szenszögből kellett volna megközelíteni, a képregény beállításaiból és színeiből meríteni, hiszen az volt a pláne, kevés díszlet, átlagos kameramunka és a randa szürke árnyalat helyett.
Maradt a sztori, amitől nem voltam elájulva még az eredetiben sem:

Bagoly: Töketlen balf@sz, akinek két legjobb barátja van, mind a kettő pszichopata mészáros, ehhez képest bár ő lenne a "jófiú" típusú hős, csak a háttérben rinyál, magában, de továbbra is kiszolgálja őket. Nem is ér el semmi értékelhetőt az egész cselekmény során.
Kísértet: Mindenen nyavalygó barátnő személyiségével, ribanc viselkedésével egyedüli női szereplőként
gyakorlatilag a modern női karakterek megcsúfolása. (Könyörgöm ne mondja senki hogy: ja akkor biztos ezt akarták parodizálni vele fú de zseni" mert holt komolyra volt mindig is véve a figura. :D )
Na az ő kettejük románcán kellene elandalodni de a legkevésbé se érdekel, hogy ezek prütykölnek-e.
A képregényben is egyedül a latexfétis aspektus volt érdekes (hogy nem tudnak elélvezni, ha nem szuperruhában vannak :D), de itt még az se jött át teljes egyértelműséggel, hogy ez volt az oka.
Manhattan: Tipikus hálivúd megpróbál istent/intelligens embert/nagy kérdésekre választ írni figura. Naná, hogy valami antropocentrikus "az emberi szeretet/bátorság/stb. KÜLÖNLEGES" dolgot tudnak csak kirázni belőle. Az ilyen képtelenséget a humán és reál közti különbségtételre hagyjuk meg a vallásosaknak.
Ő ugye még nagyobb b&@asz mint a többi, mert isteni hatalma, mindentlátása ellenére a alkotói kreativitás szikráját sem mutatja, egyetlen értelmes tervet vagy mondatot se tud kipréselni magából, amire a hatalmát értelmesen felhasználhatná.
Veidt: "A világ legokosabb embere" a géniusz személyiségnek egyszer sem mutatja jelét, ellenben magabiztosan bitorolja az összes többi hős szakterületét (legjobb pusztakezes harcos). A képregényben is inkább úgy jött át, hogy ő egy Karizma-minmaxoló típus a la Sweet Mask és úgy talán még működött is, hiszen ott tipikusan szőke, izmos, arányos alkatú alak. Sajna sikerült olyan színészt találni, akiben ez az árja jelleg abszolút nincs meg.

Az egyedüli értékelhető figurák érdekes módon:

Rorsach: Persze ő is csak a szokásos "fú de klassz gyilkológépnek lenni!" figura, a puhapöcsű kissrácok kedvence, de azt legalább korrektül és még öniróniával is csinálták meg: világosan látszik, hogy a világkép, amit magára erőltetett, sokszor mennyire nevetséges és mennyire akadályozza őt magát is, és emiatt alapvetően jó a figura.
Komédiás:
Nála pont jó, hogy átjön az "igen, erőszak kell nektek? itt van" jelleg. Valaki, aki egyszerűen csak megteszi a rosszat, amikor tudja, hogy a társadalom ebben támogatni fogja, ezzel furamód sokkal hitelesebb/reálisabb antagonista, mint a nyakatekert ideológiák, amiket a gonosz karakter viselkedésének magyazázatára próbálnak sokszor összeszenvedni.

GALAXIS ŐRZŐI 2:

Az 1. rész szerintem kiválóan dolgozott a picit genge alapanyaggal, azzal az egyszerű trükkel, hogy öngúnyt, lazaságot, hétköznapi emberhez közel álló és érthető (ha kicsit szettingidegen) poénokat vittek bele. Nem véletlenül írták át a képregényben is az itt megalkotott Peter Quillre a karaktert. Chriss Pratt tökéletesen alkalmas volt alkatilag is az idegen közegbe pottyant, önmagának poénkodó, antik walkmant hallgató, kicsit önbizalomhiányos lazacsávó megformálására, ezek tették szerethetővé a figurát.
A 2.-ben úgy éreztem, elkövették azt a hibát, hogy próbálták komolyabbra venni a karaktert. Márpedig ha ebben a showban nincs önironikus humor, akkor csak egy csapat béna karakterötlet valami 10éves tollából sztreccsgatyában, színes arcfestékkel.

Peter Quillre ráírtak egy sztenderd románcot az 1 db női taggal (ásítás) - ezt meg lehetett volna menteni, ha látványosan visszautasítja, mondjuk, vagy hasonló realista ráeszméléssel/rájátszással a klisére, de nem; másrészt meg egy meghatott apa-fiú kapcsolatot, amivel kvázi idiótaként asszisztál az utolsó pillanatig.

Ego az élő bolygó: Megjegyzendő hogy Quill apja az redetiben egy J'son nevű figura. A szerepe kb. hasonló, csak jóval kevesebb pátosszal. A rendező állítólag azért cserélte le, mert ő személyesen "nem nagyon szerette". Csak azt tudnám, akkor miért EZT a kalap #&@t hozta be helyette?

Ego a "legidiótább karakterek" címre pályázhatna eredetiben, szó szerint egy kerek planéta, emberarccal, saját akarattal. Van egy ID nevű holdja (lásd: ID, ego, superego -> pszichoanalízis), akivel néha vitázik.
De legalább van a kinézetében valami érdekes jelleg, a jósgépeket idéző arc, alkimista könyvket, tarotot idéző színek, igen.

Persze hogy ember szereplő játszhassa ezt átírták, pedig szerintem egy ilyen hülyülés (hogy megtartják az eredetit) talán még passzolt is volna ebbe a filmbe. Az új szereplő a régi Star Trek epizódokat idéző ember kinézetű "isten", aki olyan színvonaltalan módon próbál magasröptű dolgokról beszélni, ahogyan csak hálivúdi forgatókönyvíró képes írni, és persze miliárd km-ről látja mindenki, hogy ki fog derülni, hogy pszichopata. (Nem imádjátok, ahogyan a magasabbrendű céloknak MINDIG pszichopata kifutása van a hálivúdi anti-intellektuális, anti-tudományos mesékben? Éljen a középszerűség! Bocs, tudom lerágott csont...xD)

Yondu fütyülős fegyvere a legklasszabb ötlet lenne, HA nem egy ilyen tömegmészárolós jelenethez kapcsolódna a leglátványosabb használata.
Most komolyan, a Ravagerek elvileg Yondu CSALÁDJA, a lázadók vezetője is egy pojáca,akin poénkodni lehet, nem valóban veszélyes.
Teljesen fair play módon jártak el velük szemben: benyomják őket egy cellába, amikor semmi indítékuk nem volt megkímélni őket, egyiküket meg még szabadon is hagyják, így gyakorlatilag mindent biztosítottak a szökéshez, még Baby Groot bénázása is befért.
És erre csak így kinyírják az összeset. Ez nem FAIR. xD
A hozzászólást 16 alkalommal szerkesztették, utoljára Vree 2017.06.15. 23:22-kor.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ezekből nekem a Watchmenről vannak homályos emlékeim, és alapvetően pozitív benyomásom volt róla. Az ok pedig a vége után maradó "ez nagyon szar így, de most mégis mit?" érzés volt. Tulokos biztos tud rá valami jó kis szakkifejezést.
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Vree írta: 2017.06.15. 17:52 WATCHMEN:
Szerintem ezt cinematográfiai szenszögből kellett volna megközelíteni, a képregény beállításaiból és színeiből meríteni, hiszen az volt a pláne, kevés díszlet, átlagos kameramunka és a randa szürke árnyalat helyett.
Maradt a sztori, amitől nem voltam elájulva még az eredetiben sem:
A Zack Snyder egy teljesen középszerű rendező, akit valamiért hagynak nagy pénzekkel szórakozni; eddig egy filmjében sem láttam, hogy hol lenne ő mint autonóm szerző, miért éppen ezekhez a képregényekhez nyúl stb. Robert Rodriguez (és Frank Miller) Sin City mozija azért tud sokkal több lenni, mert egyszerűen ott értették is a rendezők, hogy mit akarnak létrehozni.
Vree írta: 2017.06.15. 17:52Nála pont jó, hogy átjön az "igen, erőszak kell nektek? itt van" jelleg. Valaki, aki egyszerűen csak megteszi a rosszat, amikor tudja, hogy a társadalom ebben támogatni fogja, ezzel furamód sokkal hitelesebb/reálisabb antagonista, mint a nyakatekert ideológiák, amiket a gonosz karakter viselkedésének magyazázatára próbálnak sokszor összeszenvedni.
Komédiás szerintem messze a legértékelhetőbb karaktere ennek a filmnek, ő lenne az "igazi amerikai". Egy szuper erős ember, aki ennek ellenére nem is az erejét használja ki, hanem fegyverekkel osztja az igét, sőt, tulajdonképpen egy fegyverbuzi. Továbbá azért is különleges, mert (szerintem) észre sem veszi Zack Snyder, hogy az ő munkásságának is a paródiája ez az ember. Azzal a fajta gyilokpornóval számol le, amelyet megpróbált úgy felmagasztalni a 300-ban.
Vree írta: 2017.06.15. 17:52Manhattan: Tipikus hálivúd megpróbál istent/intelligens embert/nagy kérdésekre választ írni figura. Naná, hogy valami antropocentrikus "az emberi szeretet/bátorság/stb. KÜLÖNLEGES" dolgot tudnak csak kirázni belőle. Az ilyen képtelenséget a humán és reál közti különbségtételre hagyjuk meg a vallásosaknak.
Ő ugye még nagyobb b&@asz mint a többi, mert isteni hatalma, mindentlátása ellenére a alkotói kreativitás szikráját sem mutatja, egyetlen értelmes tervet vagy mondatot se tud kipréselni magából, amire a hatalmát értelmesen felhasználhatná.
Egyetértek abban, hogy minden mondata suta, viszont ha nem mondaná ki az idézett "KÜLÖNLEGES" részt a film végén, akkor is egyértelmű, hogy az egész figura mögött egy istenbizonyítás van.
Elvileg végtelen a hatalma, de ezt úgy érte el, hogy végtelenül egyszerű lett a működése, tiszta energiává vált. Amit ő megtudott, az csak a mechanikus része a teremtésnek, vagyis feltételeznünk kell egy "tiszta értelmet" is (legalábbis a film szerint).

Szerk.: Egyébként abból a szempontból tényleg balfasz, hogy semmi kreativitása nincsen, ugyanakkor elvileg ő testesíti meg a jelenlegi korunknak a kiteljesedését. A technológia, a tudomány elérte a határait; nem véletlen, hogy tudós ember volt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tulokos 2017.06.17. 07:56-kor.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ellenben Veidt és Manhattan együtt (már ami a szerepüket illeti) majdnem kiadnak egy Winston Niles Rumfoordot :)
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: Vree »

tulokos írta: 2017.06.17. 06:32 Komédiás szerintem messze a legértékelhetőbb karaktere ennek a filmnek
Abszolút, szerintem tökéletes legképezése a való életben létező bűnelkövetőknek.

A valóságban is többnyire úgy működik, hogy az ilyen ember először szinte játékosan/maga előtt elpoénkodva tesz meg valamit
"nincs itt most senki; nosza, nézzük meg, mi lesz" alapon, és amikor nem történik semmi,látják, hogy sikerülhet, újra meg újra megpróbálják a saját korábbi gátlásaikat áthágni, miközben egyre inkább felveszik azokat a szokásokat, amilktől korábban óvakodtal.
Esetleg úgy érzik, jobban értenek valamit, mint mások, vagy hetykévé teszi őket a siker, már arra se ügyelnek, hogy ne nyilvánosan, mások előtt csináljék: "igen megtettem, és? közbe mersz lépni? ugye hogy nem mersz, akkor maradj nyugton".
Valahol várja, hogy megállítsák és kiderüljön, hogy nincs igaza, de ha ez nem történik meg, meggyőzi magát, hogy nincs semmi rossz abban, ha él a sors adta lehetőségekkel.
Ugyanakkor tudatában van valahol, hogy a tettükkel nem az az egyetlen probléma, hogy mások megállították-e őket, vagy hogy a következményeket nem nekik kellett elszenvedniük, az empátiájuk, felelősségérzetük maradéka birizgálja őket; ebből aztán ki-ki a maga módján keres feloldozást: van, aki iszik, van, aki átdolgozza a saját morális kódexét, van, aki a vallásba menekül, van, aki próbálja kitörölni az emlékeit, nemes célokért téve próbl egyenlíteni, vagy önként keres valamiféle büntetést stb.

Komédiás annyiban különbözik, hogy ő aktívan kommentálja is magát, nem próbálja maga előtt is letagadni, hogy mi lett belőle, ellenkezőleg, mutogatja, úgy tekint magára, mint aki élő megtestesülése mindannak, ami a baj a maga Amerikájával, ez az ő feloldozása. És valahol frusztrálja, hogy az ő élő példájára senki nem reagál, az üzenet senkiben nem üt szöget, pedig előre tudhatta, hogy így lesz, eleve félszívvel csinálta, tudta, hogy az lesz a vége, hogy belebetegszik a saját bűneibe.

Nem meta-üzenetként működik, hanem valós karakterként.
Metaszinten nekem az jelentős, hogy mennyire nincs benne álszenteskedés.
Hogy mennyire bocsánatkérés nélkül teszi meg a dolgokat, mert megteheti, mert be akar mutatni a társadalomnak, jobban működik, és még szerethetőbbé is teszi, mint más filmekben az "a baltás gyilkos igazából nagy első szenvedést él át, amikor kettévágja valaki fejét és amúgy is idegesítő volt az áldozat".

Manhattan lehet, hogy egy közömbös istent jelképez, de a kísértetes enyelgés a születés csodájáról változatlanul vacak.
Eredetiben még egyszer itt, egyszer ott is a következetessége: előbb szakíz az emberiséggel, aztán mégis érdekli, aztán mégis szakít vele (tök jó...)
A filmes forgatókönyvnek legalább annyi erénye megvolt, hogy ott valóban oka volt távozni, hiszen belőle lett a bűnbak, az ő eltűnésével teljesülhetett Veidt óhaja. Az óriáspolipos befejezés meg amúgy is nevetséges volt.

Jaj de sokat írtam egy alapvetően szxr sztoriról...Inkább írok egy summázást:

Dr. Strange: 5 (többször is megnézném!)
Galaxis Ő. 1: 4.5 (többször is megnézném!)
Galaxis Ő. 2: 2.5 (egyszer elég, még sok is)
Watchmen: 2.5 (egyszer épp elég)
Gotham: 3.5 (elég csak a legjobb jeleneteket megnézni)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Rui-chan írta: 2017.06.04. 21:41 A DC képregényekben annyira nem vagyok otthon,
SPOILER
szóval Wonder Woman eredetét sem ismerem igazán. Vagyis fogalmam sincs, hogy eredetileg is istenölő fegyvernek szánták, vagy csak szimplán amazon. A Justice League rajzfilmsorozatot néztem végig, abban Hádész gyermeke, szóval több verzió létezik a származását illetően.
Mint a legtöbb comics hőst, őt is párszor már átírták a történetét. A legelső verzióban Hippolyte királynő lánya volt, és ami talán fontosabb a történet az Első hanem a Második Világháború alatt kezdődött el.
A második verzióban már Diana az istenek ajándéka volt. Olyan szép, mint Aphrodité, bölcs mint Athéna , erősebb mint Herkules , és gyorsabb, mint a Hermész”.
A harmadik "megteremtésekor" már elég sokat kopott misztikus mivoltából és rásóztak egy kínai mentort is I Chinget is. A hetvenes években inkább volt egy fajta női James Bond semmint szuperhős.
Ezután még párszor újra és újra "teremtették" a karaktert, hol időugrásokkal, máskor emlékezet törléssel vagy simán egy másik párhuzamos vlágba dobták át.
tulokos írta: 2017.06.17. 06:32 A Zack Snyder egy teljesen középszerű rendező, akit valamiért hagynak nagy pénzekkel szórakozni; eddig egy filmjében sem láttam, hogy hol lenne ő mint autonóm szerző, miért éppen ezekhez a képregényekhez nyúl stb. Robert Rodriguez (és Frank Miller) Sin City mozija azért tud sokkal több lenni, mert egyszerűen ott értették is a rendezők, hogy mit akarnak létrehozni.
Gondolom még mindig azzal adja el magát, hogy 300. Olyan mint azok az edzők akik bár soha nem értek el kiemelkedő sikert mégis megtalálják őket egy újabb és újabb kispaddal, mer majd mos biztosan sikerülni fog. De nem.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: Vree »

Viszont a Thor 3 előzetese olyan jó lett, hogy napok óta Led Zeppelint hallgatok... :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta: 2017.06.04. 21:41És milyen jól tetted! Ma néztem meg a Wonder Womant és egyszerűen zseniális!
Én meg erős késéssel ugyan, de múltkor így utólag, netről lelopott formában szintén megtekintettem és valóban, a DC Moziverzum (vagy milyen néven fut ez...mindegy, a Marvelét így hívják, szal én itt is maradok ennél XD) eddigi darabjaiból messze ez sikerült a legjobban. Persze láttam olyan véleményeket azóta, hogy "sima akciófilm, csak jól felhypolták", ami lehet, hogy részben igaz, de aki a korábbi három másik filmjüket is látta, annak tényleg felüdülés volt a WW. Másrészt meg itt arról van szó, hogy végre összehoztak egy olyan filmet, ahol a poénosnak szánt jelenetek valóban viccesek, a komoly részek valóban működnek, illetve úgy overall alig volt benne olyan arcmaróan gagyi jelenet. (Szal semmi "MARTHAAA!", vagy hasonló baromság nem került elő ezúttal, igazából az egyetlen, amit még így most, két héttel a megnézése után sem tudok hová tenni, az az a Scooby Doo-t idéző röhögős jelenet volt, amikor Evil Náci kinyírja a teljes német vezérkart, teszi ezt oly módon, hogy bedobja az irodába a gázgránátot, még utánuk hajít egy gázmaszkot, majd rájuk zárja az ajtót. Méreg Doki megjegyzi, hogy "dehát a maszk nem segít!", mire Evil Náci: "Igen, de ők ezt nem tudják!", majd utána ilyen Gézengúz Gusztis röhögésben törnek ki mind a ketten. :D Még lehet el is ment volna, ha nem két olyan karival lövik el ezt, akik előtte és utána is a teljes filmet végig fullserious módban nyomták végig. Na nem mintha ez annyira lerontotta volna az összképet, csak erősen WTF-élmény volt, pont azért, mert a film többi része annyira rendben van.)
Rui-chan írta: 2017.06.04. 21:41Ha nagyon gonosz lennék, azt mondanám adják oda az összes elkövetkező DC film rendezési jogát Patty Jenkinsnek. :P
Részemről oké, sőt, én kezdésnek abban is kiegyeznék, ha csak Zack Snydernek nem engednének többet DC filmet rendezni. :dirr: (Btw, én most még pipább lettem Zackre, mert szvsz annyival jobban működött volna WW összes jelenete a Depresszió hajnalában, ha előtte jött volna ki az eredetfilmje. Egyszerűen az ilyen Bosszúállók-stílusú "hozzuk össze a hősöket" film szerintem akkor működik igazán, ha előtte már ismerjük a karaktert. Sokkal jobb élmény lett volna az egész, ha nem fordított sorrendben hozzák be WW-t és ráadásul ezt fogják most folytatni a Justice League-ben Aquamannel és Flashel. -___-)
Rui-chan írta: 2017.06.04. 21:41A végén az ellenség kiléte meglepett.
SPOILER
Egy idő után már túl nyilvánvaló volt, hogy nem a náci tiszt lesz Árész. Annyira stimmelt vele kapcsolatban minden, még erősítő mérget is használt, amitől szuper erős lett. Aztán a bálon, amikor először találkoztak Dianával, még valamelyik görög filozófustól is idézett. Meg aztán egy istennek minek még plusz kakaó, nincs elég hatalma így is?! Igazából az okozott meglepetést, hogy pont az elméletben béke párti angol katonáról derült ki, hogy a háború istene.
A méregkészítő tudós hölgy kaphatott volna több játékidőt, mert bár az ellenség oldalán állt, érdekesebb karakter lehetett volna belőle.
Számomra ez volt az (plusz úgy az egész utolsó fél óra), ami felhúzta a filmet és az addigi "sima akciófilmből" egy kifejezetten jó filmmé kerekítette. Mondom ezt úgy, hogy volt rá egy ötösöm, hogy ki lesz a gonosz a legvégén és ez is be is jött, de szvsz csak így működött a film.
SPOILER
Valami iszonyú gáz lett volna, ha kiderül, hogy a kétdimenziós Evil Náci lesz a hunyó, akire egész végig utalgattak. Az angol amúgy két dologgal árulta el magát: kezdetben furcsa volt, hogy az egész ország hímsoviniszta, lenézik Dianát, stb., kivéve őt egyedül. Gyanús lett, hogy "egyetlen jófej a rohadékok között", ha mondhatom így. Aztán ahol végképp gyanakodni kezdtem rá, az a film fele körül volt, amikor telefonál vele Steve és gyakorlatilag megtiltja nekik, hogy elmenjenek a bálra, ahol Evil Náci is ott lesz. Mi a fenéért tenné? Jó, "aggódik miattuk", meg ilyesmi, de ott már nagyon furcsa volt, hogy mintha direkt arra játszana, hogy tényleges eredményeket ne érjenek el. Aztán amikor Diana legyakja Evilt, akkor már szinte vártam, hogy mikor bukkan fel és be is jött. XD (Már csak azért is, mert Evil legyakása baromi antiklimatikus lett volna, mint végső bossfight. Aztán persze Árész bemutatta, amit egy isteni harctól elvár az ember: szétrobbantott roncsokból vaspáncélt varázsol magára, villámokat szór, stb., szal igen, valami ilyesmire számítottam. :D) Ráadásul ha már "háború istene", a háború a nyers erő mellett taktikázásról, a másik eszének túljárásáról is szól. Sokkal jobban tetszett, hogy ő így a háttérből irányítgatott Yagami Light módon, nem úgy, mint az a barom Evil, aki a saját embereit is csak úgy tudta motiválni, hogy az egyiket lelőtte a többiek szeme láttára, meg mindenkit kinyírt, aki ellenvéleményen volt vele szemben. Reménykedtem, hogy egy ilyen idióta "izomagynál" azért többet fogunk kapni. :D) A másik tippem egyébként az lett volna, hogy ha nem az angol, akkor pont Méreg Doki lett volna Árész, végülis ha isten, akkor nem lehet tudni, hogy meddig terjed a tényleges ereje, akár nőnek is álcázhatta volna magát, ahogy pl. a Marveles Lokinak is van ilyen illúzióvarázslata. XD
Rui-chan írta: 2017.06.04. 21:41A Justice League is egyre jobban teszik. Levetítették az előzetest és máris volt benne két viccesebb jelenet. Mondjuk Flash és Batman közötti párbeszéd mindent vitt. :lol:
"Flash: Mi is a szuperképessége?
Batman: Gazdag vagyok."
XDDDDDD
Jaja, az nagy volt. :D Mondjuk a legújabb trailerben már megint van némi "Snyderesség", Batman bemondja, hogy "Superman nem csak megmentett embereket. Ő képes volt a legjobbat látni bennük.", mire valaki a kommentek közt: "Úgy érted, az a Superman, aki folyamatosan kételkedett magában (és az emberekben is) két filmen keresztül és a legvégén is
SPOILER
kvázi csak Lois miatt áldozta fel magát?" :D
És hát ja, kb... ^^" Én az összes hülye történetírási blamát meg tudnám bocsátani Marthástól, mindenestől, de azt, hogy a Snyder-féle Superman egy önbizalomhiányos, gyanakvó emós, arra sajnos nincs mentség. Amit csak még jobban erősít, hogy úgy tesznek közben, mintha valóban "beacon of hope", meg hasonló lenne, csak éppen ez a tetteiben/mondataiban egyáltalán nem nyilvánul meg. Még az első filmben megértettem volna, de hogy a Batman v Emomant is full Emomanként nyomja végig... Összehasonlításképpen: WW-nek egyetlen film elég volt ahhoz, hogy ezen az egészen átlendüljön.
SPOILER
Ugye nála is kvázi erre futott ki a végén sztori, hogy elfogadja, hogy az emberi természetben valamilyen szinten magától is "kódolva" van a háborúskodás, nem feltétlenül kell hozzá Árész, mint külső erő. Ő ezt fel tudta dolgozni a végére, belátta, hogy az emberek nem eredendően jók, de a hibáikkal együtt elfogadta őket és úgy döntött, hogy így is megvédi a világot. Superman kínjában már meg is halt, meg minden, de még mindig egy ellentmondásos figura. Ha a Justice League-ben is ezt a formáját fogja hozni, én tényleg lemarom az arcom. Hagyjuk már meg ezt Batmannek, neki jól áll, én meg kérem vissza a "Big Blue Boyscout"-omat. XD
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Nekem nem volt semmi bajom a WW filmmel, bár kicsit többet vártam tőle mint amit végül kaptam, de sebaj. A gonosz némettel az volt a bajom, hogy mindig ez a jelenet ugrott be tőle így az egészet komolytalanak éreztem.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: Vree »

WW filmről semmi jót nem tudok mondani azon túl, hogy nem olyan rossz, mint a Batman VS Superman. Szegény megkínzott DC fanoknak ez is elég, de ettől még nem lesz jó film. A cinematográfia rendben van; eléggé sokszínű-metálos, lásd Kingdom Come, passzol végül is, és legalább ejti a DC-szürkét (többnyire, mert a fináléban azért túlsúlyban van sajna a monokróm újra).

Részletezhetem a sztoriról a véleményemet, ha érdekel valakit.
SPOILER
Kinyírja a teljes görög pantheont egy béna háttér kedvéért.
Nem gondolod, hogy azok az istenek még jól jönnek valamikor, ha már görög mitológia alapú mesét mondasz?...:D
(Ja meg utálom, amikor főgonoszt csinálnak egy-egy szegény rendes istenből, legyen az Árész, Hádész, Anubisz stb.
Simán meg lehetett volna ezt oldani értelmesebben is. Miért ne lehetne egyszerűen Árész csak nő-és amazongyűlölő, a teljes pantheon helyett? (lásd Vénusz és Mars) Mondjuk riválisok Aphroditével, aki az amazonokat teremtette, stb. Vagy választhattak volna érdekesebb főgonoszt, mondjuk Eriszt.)

Hogy a királynő terve mi, azt még ma se tudja senki. Aszerint váltogatja, hogy mit titkol el és mit enged meg, ahogyan a cselekmény folyása követeli, nem valami valódi következetesség szerint.
Persze kell a "szegény elnyomott érvényesülni nem hagyott hercegnő" háttér, de az egész karakterindíték (miért védené meg Dianát azzal, hogy nem mondja el neki a saját hátterét; miért vesz egy 180 fokos fordulatot (de MÉG MINDIG nem mond el semmit) stb.) teljesen rossz.

Háborús jelenet:
látjátok, világháborús veteránok, ITT szúrtátok el! Egyszerűen csak ész nélkül neki kell rontani az ellenségnek és hinni a szív erejében. Ja meg nem árt ha sebezhetetlen is vagy. Onnantól megy minden.
Öröm látni, hogy a szuperhős filmek továbbra is tisztán látják a háború realitását.

A 3 etnikum sidekick se nem érdekes, se nem vicces, se nem ízléses.

A csavart látja mindenki 1000 kméterről.
Ál-Árész ÁÁÁSÍT a leglaposabb 0 "sztenderd gonosz" személyiséggel bír.

A film elfelejti, hogy az I. világháborús németek NEM a nácik voltak.

Aztán el kéne hinned, hogy a angol lord öregúr a főgonosz
Viszont kb. ő volt az egyetlen karakter, akinek bármi szerepe volt még, szóval a "csavar" tárgya csak ő lehet, függetlenül attól, hogy semmi értelme.
Végső csata: nagypapi lord rosszabb videójáték-szövegeket kiabál, mint Palpatine szenátor.

Wonder Woman visszavonul vagy 100 évre...happy end

Illetve ezt magyarázza meg nekem valaki:
Árész fizikailag akárhol lehet a Föld bolygón, de az első 100% vaktában találgatásra odamennek, ahol van. Mekkora mák már!
És rájössz, hogy a teljes cselekmény ezen áll...:D Wonder Woman inkább Valószínűtlen Mázli Woman.
2/5 de arra elég hogy a DCU-t kihúzza a csávából.
---
Amúgy ha nem mondtam volna még:
A Dr. Strange megéri a belépőt, (4/5)
illetve az Ant-Man meglepően nézhető volt, ha nem is kiemelkedő (3.3/5) - 1/3 komédia, 1/3 heist movie ("nagy rablás" film), 1/3 pedig a zsugorodás ötlettel játszik; az 1 szem szpuerhős fight benne szinte csak extra cameo.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Tettem egy próbát Az igazság ligájával tegnap (online néztem tegnap mozis verzióban). Legalább nem olyan rohadt sötét minden, totális a kilátástalanság, mint a BvS-ben. Ami azért vicc, mert ott azzal magyarázták, hogy Darkseid hatása érződik, meg kutyánmajom. Ezzel szemben, itt még akkor is lehet látni valamit, amikor Steppenwolffal harcolnak. A fenti magyarázat szerint itt akkor full sötétségben kellett volna küzdeniük (amire volt a sötét alagút egy példa, de az jó meg volt világítva). Na mindegy, legalább amit el lehet mondani, hogy Joss Whedon jót tett a filmnek, és szemben a sok vérfannal, nem kell ide a sértődött Snyder változata (nincs kedvem megint elaludni menet közben). Tényleg van kémia és interakció a karakterek közt, nem csak be vannak dobálva, mint Snyder korábbi munkáiban, akik elpuffogtatnak pár lényegesnek látszó, amúgy többnyire üres mondatot egymásnak, aztán jó napot. Snyder jó momentumrendező, látszik is, de ilyesmit, hogy képregényfilm, inkább ne foglalkozzon vele. Különösen ne írjon. Az egyik dolog, amit sajnálok, hogy Szupermanus túl könnyen, félvállról véve a dolgokat intézi el a tankönyvi minta főgonoszt. Azért, még az anyadobozok begyűjtéséről szóló Igazság ligás DC-rajzfilmben is megizzadt, pedig ott Darkseid is átjött egy kis időre. Viszont ebből kiindulva, már tudom (de minimum tudni vélem), mi volt abban a kivágott 50 percben: Flash és Kiborg előzménysztori. (Különösen, hogy a Kiborgé a rajzfilmben is benne van.)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz, én erre beültem a moziba pár hete, de most már én is elgondolkoztam rajta, hogy lehet a DC filmjeit ráérnék letöltve is megnézni, mert Snyder hülyeségeit most már tényleg nagyon unom... Persze ez a mostani film nem volt olyan rossz, igazából azok mondták jól, akik a többi DC filmmel összehasonlítva azon a véleményen voltak, hogy "a Wonder Woman szintjét sajnos nem éri el, viszont a többi DC filmnél jobb", de nem tudom, szerintem talán a Suicide Squad is jobb volt, szal inkább úgy mondanám, hogy csak a Snyder által rendezett DC filmek közül lett eddig ez a legjobb. Plusz ahogy te is írod, azért ennél Whedon is belejátszott a végeredménybe, lehet, hogy ha Zack csinálja megint az egészet, alig kaptunk volna jobb filmet, mint mondjuk a Batman v Superman volt. (Állítólag Whedon próbálta a Snyder-féle baromságoknak legalább egy részét kiküszöbölni, pl. hogy a végső, "csernobili" fight ne tök sötétben, hanem vörös ég alatt játszódjon, meg ilyenek.)

Supermant meg Snyder nem tud írni, rémes nézni szegény Cavill majd' minden jelenetét a vásznon, pedig a színész maga nem lenne rossz, de mintha Zack nem értené az egész karaktert. (Múltkor pont erről néztem egy kb. fél órás videót, amiben egy vlogger elemezte, hogy Batmanből kvázi hidegvérű gyilkost, Supermanből meg egy hülye emóst csinált és amúgy ja, csak nekem az utóbbi jobban fájt.) Szal komolyan, az az egész
SPOILER
Superman feltámasztása jelenet és ami utána jött, hát öcsém... Kitalálják, hogy a kockát feltöltve vissza lehet hozni, eddig oké. Aquaman és Flash kissé tartanak tőle, hogy (Barry-t idézve XD) "Kedvencek temetője módon" tér majd vissza. XD Én ekkor még azt hittem, hogy "á, biztos nem, csak el akarták sütni ezt a poént, mert Barry egy ilyen vicces gyerek", de a francokat, Zack megtette! Superman feltámad és mint valami DC-s Hulk, pszicho nézés kíséretében elkezdi szétverni az egész Igazság Ligáját! O___O Mi a f*sz, Zack???? Nem volt elég két teljes filmen át az önmagában és az emberekben sem bízó, emós, depressziós, máskor meg arrogáns Superman? Feltámasztják és frankón kezdi előlről??? Hát b+ most már... És még volt, aki azt mondta, hogy "hehe, milyen vicces, amikor Flash csak néz, hogy Superman még fénysebesség-módban is képes látni őt! XD", hát nem tudom, ez az egész jelenet szerintem inkább volt horrorfilmbe illő, mint vicces és bazeg, most figyelem, még van pofájuk a John Williams-féle klasszikus Superman témát "elcseszett" változatban alákeverni egy ilyen jelenethez, hát Zack, nem azért, de tényleg az anyádat... -___- Na, de aztán fokozták még ezt: Superman majdnem kivégzi az egész Ligát (a sztori szerint nincs magánál és mindenkit ellenségnek tekint, hát oké...), majd meglátja Batmant, akitől elvileg visszajönnek az emlékei (fura, WW-vel is találkozott már, mindegy, Snyder-logika...), de valahogy csak a rossz emlékek, tehát arra még emlékszik, hogy mennyit basztatta anno, meg hogy harcoltak egymás ellen, de úgy tűnik, a harc utáni békülésre már nem. A szöveg sem semmi: "Nem hagytál élni, most nem halsz meghalni!" "Mert kellesz ennek a világnak!" "De vajon te is?" (miközben fojtogatja Batmant, kurva jó, tényleg...), szóval ez meg már tökre úgy hangzik, mintha végig magánál lenne és azt is tudná, hogy hogyan tért vissza, de azért ez az "amnézia" még jó ürügy neki, hogy kissé kínozza Batmant, hát Supes, wtf??? És aztán jön a cseresznye a szartortán: "Mondd csak: te is vérzel?" Kész b+, Zack képes volt az eddigi legszarabb filmjére még visszautalni is... Mert ugye ott mondta neki Batman ugyanezt és Zack tutira örült a fejének, hogy fú, mennyire összefutnak a szálak, de nekem ezen a ponton tényleg kedvem lett volna kimenni a moziból... Akkor már ment volna rá teljesen erre a szálra és esetleg ha most szerepet cseréltek, akkor Batman mondhatta volna fuldokolva azt két fojtogatás között, hogy "MARTHAAAAA!!!4444"... XDDDD Szóval uhh.... Ja és a legjobb, hogy ezek után megjelenik Lois, elröpülnek a fenébe és kb. fél óra kukoricasimogatás után Supes már teljesen önmaga... Mi a fene, magától visszajöttek ilyen gyorsan az emlékei? Illetve nem tudom, hogy ez az eredeti angolban is így hangzott-e, de még amikor immár "igazi Supermanként" bekapcsolódik a Steppenwolfos fightba, ott is azzal indít, hogy "Hát én kedvelem az igazságot. Egyenesen ölni tudnék érte!" Aha, azt tudjuk, mint amikor két filmmel korábban eltörted Zodd nyakát, mi? :dirr: Kár, hogy az igazi Superman ilyet vagy nem tenne, vagy legalábbis nem mondana ilyen nagyképű dumákat utána... -___- Mondjuk a fight alatt meg átváltott full arrogánsba, ilyen dumákat dobálva Steppenről, mint hogy "Még mindig ugrál a pasas?" Olyan jó, hogy Zack Supermanje kb. váltakozik az emós, a beszari, a pszichopata és az arrogáns között, ezek mind-mind olyan tipikusan Supermanes vonások, ja várj, nem...
Szal na, én Zack Supermanjét nem tudom teljesen "igazinak" tekinteni, inkább valami "nyomokban Supermant tartalmaz" kezdeménynek. Volt pár valódi Supermanes pillanata (pl. amikor a végső fight során elmegy civileket menteni, meg az is, ahogyan megoldotta végül ezt a dolgot... XD), de összességében tényleg mintha félreértené az egész karaktert, pedig azért egy alapvetően sztereotipikus jófiút nem túl nehéz általában vászonra vinni, de jelenleg ott tartunk, hogy a Marvel Amerika Kapitánya jellemre "modernebb Superman", mint a DC-é.

A végső fightot meg tényleg hamar lerendezte, azt hittem, hogy Superman ahhoz fog kelleni, hogy egyáltalán legyen esélyük Steppenwolf ellen, de kb. játszi könnyedséggel leverte, emiatt viszont a film elején lévő "Steppenwolf vs amazonok" fight sokkal látványosabb/izgalmasabb lett, mint a finálé. Mondjuk a film másik nagy gyenge pontja szvsz Supes mellett Steppenwolf lett, szal az egy dolog, hogy jelleme gyakorlatilag nincs és a gagyibb Marvel gonoszok (pl. a Thor 2-es Malekith) színvonalán mozog, de emiatt a full CGI megoldás miatt még hülyén is nézett ki pluszba, tényleg mint valami videójáték gonosza. XD

Plusz a végére még kapunk egy Luthor cameót is, csak hogy el ne felejtsük, hogy lehet, hogy Snyder nem érti Supermant, de nála legalább a színész működött, nem úgy, mint Luthor, akinél már a színészválasztás is az évtized miscastje (következő mi lesz, Darkseid szerepében Michael Cera? :D XDDD), de az külön "öröm", hogy Eisenberg (valószínűleg szintén snyderi utasításra) továbbra is ezt a "félhülye Joker"-stílust nyomatja Luthorként. :dirr:

Ezektől eltekintve egyébként tényleg rendben volt a film, végre mertek sokat poénkodni, illetve a hősöket is jól eltalálták a fent említett Supermanes elcseszések mellett, viszont Zacket most már én is nagyon unom, szóval remélem, hogy DC filmek közelébe most már jó sokáig nem fogják engedni. Ez azért nem az a színvonal, mint amit pl. Michael Bay csinált a Transformers/Tini Nindzsa franchiseokkal, de szvsz csak pár fokkal vagyunk fölötte és ez még így is bőven gáz.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^
Komolyan nem értem, miért van szükség erre a karakter gyalázásra. A DC univerzumban le vannak osztva a szerepek. Batman az, akinek bele kell néznie a sötétségbe, neki kell a felhőkarcolok tetejéről a földre szállnia, az ő csizmájának kell mocskosnak lennie, az ő kezének kell csontokat széttörnie és az ő arcára kell, hogy ráfröccsenjen a másik vére. Superman pedig értelemszerűen a hősök másik végpontja. Ő a földről elrugaszkodva a felhők közt repül, neki utat kell mutatnia, ő segít mindenkinek, ő egy idealista. Ami az utóbbi időben művelnek vele a filmekben az gyalázat.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta: 2017.12.09. 23:03 ^^
Komolyan nem értem, miért van szükség erre a karakter gyalázásra. A DC univerzumban le vannak osztva a szerepek. Batman az, akinek bele kell néznie a sötétségbe, neki kell a felhőkarcolok tetejéről a földre szállnia, az ő csizmájának kell mocskosnak lennie, az ő kezének kell csontokat széttörnie és az ő arcára kell, hogy ráfröccsenjen a másik vére. Superman pedig értelemszerűen a hősök másik végpontja. Ő a földről elrugaszkodva a felhők közt repül, neki utat kell mutatnia, ő segít mindenkinek, ő egy idealista. Ami az utóbbi időben művelnek vele a filmekben az gyalázat.
:goodpost: Ennyi, szóval ja, nem arról van itt szó, hogy überbonyolult, 1000 oldalas könyvben részletezett jellemű karaktereket kellene vászonra vinni, aztán mégis rendre elcseszik.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta: 2017.12.09. 14:16 A végső fightot meg tényleg hamar lerendezte, azt hittem, hogy Superman ahhoz fog kelleni, hogy egyáltalán legyen esélyük Steppenwolf ellen, de kb. játszi könnyedséggel leverte, emiatt viszont a film elején lévő "Steppenwolf vs amazonok" fight sokkal látványosabb/izgalmasabb lett, mint a finálé. Mondjuk a film másik nagy gyenge pontja szvsz Supes mellett Steppenwolf lett, szal az egy dolog, hogy jelleme gyakorlatilag nincs és a gagyibb Marvel gonoszok (pl. a Thor 2-es Malekith) színvonalán mozog, de emiatt a full CGI megoldás miatt még hülyén is nézett ki pluszba, tényleg mint valami videójáték gonosza. XD
Nekem az jutott eszembe, amikor néztem a filmet, hogy 2017 az az év, amikor a Marvel gonoszok jóval árnyaltabbak, mint a DC ellenségek. :dirr: Ugye a Wonder Woman nagy problémája az volt, hogy se a tábornok, se Árész nem mutatott semmi kiemelkedőt, pedig a DC mindig arról volt híres, hogy bőven jobb ellenlábasokat tud a hősök elé gördíteni, mint a Marvel.
Ezzel szemben már a Pókember Hazatérésben is tök jó volt Vulture karaktere, még ha gonosznak alkották is meg, tökre együtt lehetett vele érezni.
SPOILER
Ugye igazából ő nem is volt annyira gonosz, csak kiábrándult az egész kormányból, akik szépen félreállították az embereivel együtt, aztán ott maradt munka, minden nélkül és tartsa el a családját. Meg a végén a börtönben el se mondta, hogy kicsoda valójában Pókember, ezzel megőrizve Peter és a hozzá közel állók épségét.
Egy picit ugyan kilóg a sorból, de az Őrzők 2. részében Ego is elég érdekes ellenfélnek bizonyult, vagy legalább is túlléptek Ronan "pusztítok, mert csak" hozzáállásán. Nekem mindenesetre bejött, amit összehoztak.
Hela pedig egyszerűen zseniális lett! Kegyetlen, erős, jól harcol, de a poénoknak sincs híján.
SPOILER
Thor még az új erejével sem bírt vele, vagyis méltó a Halál Istennője elnevezésre. Asgard teljes pusztulása kellett ahhoz, hogy megfékezzék. Azért remélem nem ölték meg ilyen könnyen, mert egyrészt, ha Asgard a nép, akkor még mindig van a hatalmának forrása, másrészt maga Odin sem tudta megölni, inkább bebörtönözte. Thanos mellé ütős ellenség lenne pluszban, bár lehet az már túl nagy falatnak bizonyulna a hősöknek. ^^"
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Egyébként igen, sőt, szerintem nem csak az ideiek, hanem körülbelül az összes phase 3-as (tehát a tavaly májusi Polgárháborútól kezdődően az összes eddigi) gonosz egész jól sikerült, próbálták őket némiképp érdekesebbre, árnyaltabbra írni. (Talán csak a Doctor Strange-ben nem jött ez össze, az abban szereplő eléggé sablongonosz volt, speciel már a nevére sem emlékszem, bár hozzáteszem, hogy benne is lett volna potenciál, csak éppen a "Strange, állj át hozzám a Sötét Oldalra, hiszen ha az Ősmágus is a sötét univerzumból meríti az erejét, akkor nem is különbözünk annyira egymástól!" subplotot végül két másodperc alatt lerendezték, pedig ott lehetett volna valami érdekes kételkedős sztorit belevinni a történetbe szvsz, ahol Strange kissé "meginog". Mondjuk ezt végül meg is tették, csak Mordo karakterével.)

A DC-nél eddig Zodd sikerült talán a legjobban, a Wonder Womannél én azért bocsátottam meg a dolgot, mert ott ugye pont arra a csavarra épült az egész, hogy nem az a gonosz, akiről végig hiszik, ez viszont sajnos hozta magával azt is, hogy az "álgonosz" szükségszerűen gyengus lett, a főgonosz pedig mire felbukkan, már kevés ideje van igazán karakteresnek lenni. Illetve ugye ott lettek volna az igazán nagy arcok, mint Luthor, vagy a Joker, akik meg felbukkantak ugyan, csak ahogy már írtam, az előbbi az évtized miscastingje a szememben, az utóbbi pedig ha nem is lett szvsz annyira borzalmas, mint sokan állítják, de valóban eléggé elmarad mind a Jack Nicholson, mind a Heath Ledger-féle verzióktól.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Igazság Ligája

Már egy jó ideje megnéztem, de valahogy nem volt érkezésem a megírásához. De még mielőtt belekezdek egy személyes kis történet.
Szerda: Ma megyek és megnézem a filmet. Végül is hatkor kezdődik, az oktatás pedig négykor ér véget szóval kényelmesen meglesz odaérek. Hát az okítás fél hatig eltartott, így passzoltam a mozit.
Csütörtök: Oké meg van az új időpont 20 órakor. Erre kiderült, hogy a BKV-nál valami nem smakkolt így kiszámoltam, hogy már csak éjszakai járattal tudnék hazavergődni dél Budáról észak Budára így passzoltam a mozit.
Péntek: Juhé! Bent állok a sorba mindjárt veszem a jegyet! Erre csörögnek, hogy menjek már vissza az irodába mert kell egy kis segítség. Így passzoltam a mozit.
Szombat: Végre sikerült megnézni!
És akkor nézzük magát a nagy műt!
A film viszonylag jól hozta be az új karaktereket. A legjobbra szerintem Kiborg sikerült, röviden és érthetően elmondták ki ő és hogyan tett szert az erejére. Sajnos ugyanakkor most még nem éreztem azt, hogy kellene neki egy külön álló mozi. Még kell futnia pár kört, hogy izgalmas legyen.
Jason Momoa által bemutatott Aquaman nagyon jóra sikeredett. Szintén jó döntés volt, hogy az Atlantisz eredet történet mellé tették le a voksot a készítők. Annyit lehet sajnálni, hogy nem hamarább jött az önálló filmje mer akkor sokkal jobban lehetet volna kedvelni a karakterét. Remélem jó lesz a filmje, mert a színész szemlátomást élvezi a karakterét nem úgy, mint egyesek (igen tireáatok nézek most: Affleck és Cavill).
Sajnos Villám karakterét nem sikerült jól átadni. Egyrészt Villámra szerintem a DC univerzumnak sokkal inkább szüksége van, mint a Marvelnek Pókembere. Mármint úgy értem, hogy a Marvelben több olyan karakter is van, aki képes humoros lenni, de a DC-ben ezek száma igencsak limitált. Ráadásul a két legismertebb karakternek kifejezetten rosszul áll a poénkodás (egy-egy fanyar beszólás, megjegyzés talán akkor is csak civil formában, de munka közben …) Szegény Barry szájába olyan szöveget adtak, mint az SW-ben Qui-Gon Jinn-nek a midikloriánról. Az a jó benne, hogy akinek hiánya van rá nézze a sorozatot.
Számomra lett még egy - inkább pozitív, mint sem – karakter ez pedig Batman volt. Egyrészt számomra tetszetős ez az éretebb Bruce (mintha Keaton-t venné alapul Affleck). Valamint jó volt látni, hogy ő ember. Ő nem tudd semmit csak – ahogyan ő is mondja – pénze van. Meg hitte saját magában. A filmben többszőr is láthattuk, hogy vannak korlátjai és igen ilyenkor nem tudd 100%-san a csapat hasznára lenni. De ott van és harcol. Tudom sokan fanyalognak ez a fajta Batman bemutatás miatt, de rosszul teszik. A harcok a szuper hősös filmekben egyre irracionálisabb lettek. Szóval harc a Halál istennőjével? Meg a Háború istenével? Jó értem én, hogy menő, de ha az a kérdés mi volt 2017 legjobb képregény mozija mi lesz a válasz? A Logan, pedig ott nem volt annyi CGI mint a többiben. Szóval a magamrészéről csak annyit, hogy a Denevérembernek hagy ne kelljen már viccet csinálnia magából. Ő nem Tony Stark ő egy városalapító kvázi amerikai nemes.
Sajnos volt, akivel nem sikerült előbbre lépni ez pedig Diana volt. A 2017-es év nagy felfedezettje egyértelműen Csodanő volt. Bár a DC már többszőr próbálkozott szuperhősnős filmmel eleddig felsült vele. Gondolom Supergirl sorozatba állítása valahol WW-nek készítette elő a terepet. Ott tudták lemérni, hogy mennyi legyen benne a tökösség és lágyság. Továbbra is érezhető, hogy Gadot odafigyelve alakítja a szerepét azt is érzem, hogy a DC érzi, hogy mekkora halat fogott ki a csajjal. Sajnos azonban most nem láttam a Wonder Women-től valami extrát. Igaz nagyon rosszat sem. Kíváncsi vagyok lesz-e egy Gal Gadot vs Margot Robbie harc vagy legalább egy közös jelentük. Szerintem erre még Titkos is venne egy jegyet.
Aki csalódást okozott: Superman. Hogy mi a baja vele azt már a fentebb említett Titkos kollega már leírta. Én ehhez nem tudok többet hozzá tenni. Max annyit, hogy miért pont csaja kellett miért nem az anyja? Azt hitelesebbnek éreztem volna.

Ami pedig valami neokatasztrófa volt az maga a cselekmény(?). Miért is most jöttek vissza a genyák? Ja igen megvan! Csak! Mi is volt a tag fegyvere? A félelem. Aha, mhm. Tök jó, hogy tavaly ilyenből nem jött ki egy film sem. Ja boccs, de és AZ még jobb is volt. De eredeti volt, tényleg, mint Superman gyilkos tréfája. De oké, legyőzi azokat, akiket lekell, de komolyan a főhadiszállás környéken éldegélő embereket nem öli meg és nem is olvasztja bele a saját hadseregébe. Mi a…. De, ami igazán zavart, hogy maguk az államok semmit sem tettek a csúnyák ellen. Valahogy jobban vette volna ki magát egy olyan megoldás, hogy a világ vezetői (mitomén kik mondjuk az ENSZ BT tanácsa) videokonferencián megkérik Denevért, hogy tegyen valamit mert itt az atom sem segít. Bruce pedig összegrundolja a csapatot. Ezt így logikusabbnak éreztem volna. Mindegy rossz volt, mint egy albán pékségben kapható pizzaszelet.

Amúgy csak szerintem kellett volna Steppenwolfnak erre a zenére belépnie?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta: 2018.01.16. 21:59Számomra lett még egy - inkább pozitív, mint sem – karakter ez pedig Batman volt. Egyrészt számomra tetszetős ez az éretebb Bruce (mintha Keaton-t venné alapul Affleck). Valamint jó volt látni, hogy ő ember. Ő nem tudd semmit csak – ahogyan ő is mondja – pénze van. Meg hitte saját magában. A filmben többszőr is láthattuk, hogy vannak korlátjai és igen ilyenkor nem tudd 100%-san a csapat hasznára lenni. De ott van és harcol. Tudom sokan fanyalognak ez a fajta Batman bemutatás miatt, de rosszul teszik. A harcok a szuper hősös filmekben egyre irracionálisabb lettek. Szóval harc a Halál istennőjével? Meg a Háború istenével? Jó értem én, hogy menő, de ha az a kérdés mi volt 2017 legjobb képregény mozija mi lesz a válasz? A Logan, pedig ott nem volt annyi CGI mint a többiben. Szóval a magamrészéről csak annyit, hogy a Denevérembernek hagy ne kelljen már viccet csinálnia magából. Ő nem Tony Stark ő egy városalapító kvázi amerikai nemes.
+1 :) Btw, ha Keatont vette alapul, akkor ez egyben azt is megmagyarázná, hogy miért van az, hogy Keaton óta Affleck a legjobb Batman a mozivásznon, persze szvsz. (Legalábbis én sokáig úgy voltam, hogy "Keaton az igazi Batman", az összes többi utána jövő nem igazán tudott megfogni, szóval tökre meglepett, hogy Affleck közel egy szintet hoz vele. :D) Egyébként én úgy tapasztaltam, hogy fanyalgók inkább csak abban a köztes időben voltak, amikor felröppentek az első hírek a Batman v Superman előtt, hogy Afflecket fogják castingolni, viszont még nem jelent meg a film, hogy ténylegesen lássák, hogyan szerepel. Ott valóban mindent mondtak rá, előre eltemették a karaktert, stb-stb. Aztán a film után fordult a kocka: kiderült, hogy maga a film gáz, ellenben Batfleck pont az egyik kifejezetten jó pontja lett a mozinak. :D
iskariotes írta: 2018.01.16. 21:59Kíváncsi vagyok lesz-e egy Gal Gadot vs Margot Robbie harc vagy legalább egy közös jelentük. Szerintem erre még Titkos is venne egy jegyet.
Jaja, meg egyébként is azt írtam, hogy még egy dobása van a DC-nek, tehát a következő nem-Snyderes filmjükre még mindenképp beülök majd. XD (Mondjuk ez a harc amennyire poén lenne, annyira rövid, érted, WW kb. megmozdítja a kisujját, mire a "bézbózütős" Harley elterül. XD)
iskariotes írta: 2018.01.16. 21:59Aki csalódást okozott: Superman. Hogy mi a baja vele azt már a fentebb említett Titkos kollega már leírta. Én ehhez nem tudok többet hozzá tenni. Max annyit, hogy miért pont csaja kellett miért nem az anyja? Azt hitelesebbnek éreztem volna.
Lehet azt már Snyder sem merte meglépni, érted, nagyon Batman v Superman áthallásos lett volna, hogy már megint "MARTHAAAA!!!!444" békíti ki őket. XDDD
iskariotes írta: 2018.01.16. 21:59Mi is volt a tag fegyvere? A félelem. Aha, mhm. Tök jó, hogy tavaly ilyenből nem jött ki egy film sem. Ja boccs, de és AZ még jobb is volt.
Jó, hát az Az, mint film, mint adaptáció, meg mint gonosz is, megeszi az egész újhullámos DC univerzumot reggelire. XDDD
iskariotes írta: 2018.01.16. 21:59Amúgy csak szerintem kellett volna Steppenwolfnak erre a zenére belépnie?
Hehe, értem a poént, de lássuk be, Steppenwolf ezen verziója messze túl gagyira sikerült egy ilyen jó számhoz. XD
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: Ricz »

iskariotes írta: 2018.01.16. 21:59 Amúgy csak szerintem kellett volna Steppenwolfnak erre a zenére belépnie?
Mivel én nem hallottam felcsendülni, plusz otthon néztem online, feltettem a jelenetei alá. Fokkal élvezhetőbb lett tőle a cucc.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Őszintén bevallom, én már csak az X-men filmeket nézem. A többi egyszerűen untat.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Képregényfilmek

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Keaton-Affleck: Keaton amikor másodjára játszotta el a szerepet akkor már 41 éves volt ezzel ő volt a legidősebb színész, aki eljátszotta a karaktert (előtte mind fiatalabbak voltak: West volt 40 éves az utolsó évadnál). Így amikor Affleck megkapta a szerepet - 44 évesen – logikusnak tűnt, hogy őt veszi alapul és nem a 31 éves Bale-t.

Gal Gadot vs Margot Robbie: Jó hát én se számítok nagy harcra, de mondjuk olyat simán eltudok képzelni, hogy civilben találkoznak. Vagy WW valamilyen morális oknál fogva nem üthet vissza.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Válasz küldése