Sorozatok

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: weingartia »

Balus írta: 2017.06.05. 11:29 Más: látta már innen valaki a 13 Reasons Why és a The Handmaid's Tale sorozatokat? Leírás alapján érdekesnek tűnik a koncepciójuk, és most írom össze, hogy miket akarok majd ledarálni a nyáron, ha túléltem az államvizsgát. :D
A 13 reasons why nem volt rossz, de annyira nem jó, mint amennyire mondják. Egy pár részt ki is hagytam belőle. Túl sok a dráma számomra egy idő után, meg hiába mutatja be a 13 okot, számomra akkor is furcsa.

A handmaid's tale-t hétről hétre nézem, eléggé leköt. Sokkal unalmasnak meg túl hoszzú ideig kitartotnak éreznek egyes jeleneteket. Engem nem zavart. Sokat kritizálják, hogy ilyen gyorsan nem lehet ennyi változást behozni a társadalomba, szerintem ezzel sincs gond. Az elején jó arányban van a személyes dráma és a világépítés, az utóbbi pár részben (7-8. rész) kicsit már túl drámai nekem.

A Leftovers-t tudom ajánlani, ha még nem láttad. Most lett lezárva a 3. évaddal, szép kerek egész. A második évad a csúcspontja az egésznek, olyan mintha egy hosszú mozifilmet néznél, annyira jól el van találva minden. (zene, vágás, játék, stb.) Én a második évaddal kezdtem, utána néztem az elsőt. :vigyor: Így is nagyon jó élmény volt.

Amúgy meg sok sikert! :thumb:
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

American Crime Story - Az O.J. Simpson-ügy

Az amerikaiak szeretik a jogot és a jogászkodást. Sok filmet és sorozatot fűztek már fel ügyvédekre vagy ügyészekre. De még egy sima sitcom sorozatban is szerepel legalább egy olyan rész amikor a szereplőknek bíróságra kell menniük. Tehát egy bíróságon játszódó sorozat ahol ügyvédek, ügyészek viszik a pálmát és a bírónak is szerep jut ahogy az esküdtszéknek is, nos igen az erősen siker gyanús.
Ha ehhez hozzá tesszük, hogy a legnépszerűbb amerikai major sportág egykori egyik legnagyobb alakja van a fókuszba állítva a sikerre még nagyobb az esély.
Szerencsére a FOX nem állt meg itt hanem jó színészeket is kerített a munkához, így nézhetjük a mindentől síró Cuba Gooding Jr-t aki O.J.-t alakítja. De főszerepet kapott John Travolta, David Schwimmer, Sarah Paulson is. A forgatás során nem csak a korabeli autókat, technikákat és környezetet teremtették meg, hanem több korabeli filmfelvételt is (pl.: az autósüldözésnél) alkalmaztak. Valamint egyfajta társadalmi korrajzként is működik a sorozat. Megtudjuk, hogy milyen volt akkoriban feketének lenni, milyen volt a közhangulat az országban. Ezeknek a bemutatása fontos, kivált kép azoknak akik nem éltek még akkor, vagy nem született amerikaiak. Sőt talán így Magyarországból nézve még inkább érdekes a sorozat.

- Ja igen! Aki esetleg nem tudná az alap szitut: A valaha ünnepelt foci sztár o.J. Simpson-t megvádolják, hogy megölte feleségét és annak szeretőjét. Bár rendkívüli sok bizonyíték áll az ügyészség rendelkezésére, az esküdtszék mégis felmenti O.J.-t a vádak alól. Többek közt köszönhetően Johnnie Cochran híres-hírhedt Csubakka védelmének. A sorozat ezt a bírósági tárgyalást dolgozza fel 10 részben. -

Mivel a széria valós eseményeken alapszik amihez semmit sem költöttek hozzá és semmit sem vettek el belőle, így még izgalmasabb. Tehát a fordulatok amiket láthatunk - és a legtöbb esetben azt mondanánk na jó ez már vicc- megtörtént esetek. A történet elég hamar elterelődik magáról a gyilkosságról és sokkal inkább azzal foglalkozzunk, hogy ki miképpen és hogyan manipulálja a másikat. Kinek milyen sérelmei vannak és a közvélemény hogyan törik ketté. A per pedig elveszíti a jellegét és Cochran csapata egy fajta színházi előadást generálnak. Magam részéről nehezen tudtam eldönteni, hogy éppen kinek is a pártját fogjam. Etikai és morális okokból, de főleg azért amit Paulson elmondott a krimóba a vád mellé álltam. Ugyanakkor a védelem szemlátomást nyerni akart és ezért dolgozott és ez dicséretes, semmint az ügyészség azon álláspontja, hogy elég a bizonyítékokat bemutatni, utána a hülye sem dönthet másképpen csak úgy, hogy bűnös.

A sorozatot mindenkinek szívesen ajánlom hiszen csak 10 részből áll. Nagyon jó tempója, bár mindegyik rész egy-egy dolgot mutat be részletesebben az egész mégis időrendben van szedve. Szóval hajrá tessék meglesni.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Balus »

weingartia írta: 2017.06.08. 21:52 A 13 reasons why nem volt rossz, de annyira nem jó, mint amennyire mondják. Egy pár részt ki is hagytam belőle. Túl sok a dráma számomra egy idő után, meg hiába mutatja be a 13 okot, számomra akkor is furcsa.

A handmaid's tale-t hétről hétre nézem, eléggé leköt. Sokkal unalmasnak meg túl hoszzú ideig kitartotnak éreznek egyes jeleneteket. Engem nem zavart. Sokat kritizálják, hogy ilyen gyorsan nem lehet ennyi változást behozni a társadalomba, szerintem ezzel sincs gond. Az elején jó arányban van a személyes dráma és a világépítés, az utóbbi pár részben (7-8. rész) kicsit már túl drámai nekem.

A Leftovers-t tudom ajánlani, ha még nem láttad. Most lett lezárva a 3. évaddal, szép kerek egész. A második évad a csúcspontja az egésznek, olyan mintha egy hosszú mozifilmet néznél, annyira jól el van találva minden. (zene, vágás, játék, stb.) Én a második évaddal kezdtem, utána néztem az elsőt. :vigyor: Így is nagyon jó élmény volt.

Amúgy meg sok sikert! :thumb:
Köszönöm a biztatást és a sorozatos véleményeket! :)

A Leftovers-szel már én is kacérkodom egy ideje, sok ismerősöm is ajánlotta már. Mostanáig az tartott vissza, hogy a showrunner, Damon Lindelof eddig egyik munkájával sem vett le igazán a lábamról, az általa gyakran használt "mystery box" formátummal pedig ilyen szeretlek is, meg nem is viszonyban állok (értsd: lehet jól csinálni, de ugyanígy lehet rosszul is, ld. Star Wars VII)

De felveszem ezt is a listámra, ha tényleg ennyire jó.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: weingartia »

Balus írta: 2017.06.10. 13:18 A Leftovers-szel már én is kacérkodom egy ideje, sok ismerősöm is ajánlotta már. Mostanáig az tartott vissza, hogy a showrunner, Damon Lindelof eddig egyik munkájával sem vett le igazán a lábamról, az általa gyakran használt "mystery box" formátummal pedig ilyen szeretlek is, meg nem is viszonyban állok (értsd: lehet jól csinálni, de ugyanígy lehet rosszul is, ld. Star Wars VII)

De felveszem ezt is a listámra, ha tényleg ennyire jó.
Nem tudom,hogy segítek-e ezzel, de én a Lost-ot soha nem bírtam, ez pedig nagyon bejött. De arra számíts, hogy a rejtélyről nem fogsz többet tudni a végére se. Itt inkább azon van a hangsúly, hogy a szereplők, hogy élik meg.
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Balus »

weingartia írta: 2017.06.15. 00:10 Nem tudom,hogy segítek-e ezzel, de én a Lost-ot soha nem bírtam, ez pedig nagyon bejött. De arra számíts, hogy a rejtélyről nem fogsz többet tudni a végére se. Itt inkább azon van a hangsúly, hogy a szereplők, hogy élik meg.
Oké, ennek az infónak a birtokában már be tudom lőni az elvárásaimat a sorozattal szemben, így talán nem fogok csalódni. Listára hivatalosan is felvéve. :)

Amúgy két napja kijött az új Kacsamesék openingje, és rendesen működik a nosztalgia, azóta is a főcímzenét dúdolom. :D A grafika első ránézésre pofásnak tűnik, a szinkronhangok is jónak tűnnek (bár ha lesz magyar változat, akkor Kenderesi Tibor nagyon fog nekem hiányozni Dagobert bácsi hangjaként).

És ahogy az várható volt, ha már David Tennant is a stáb tagja, akkor legalább egy Doctor Who-utalást el fognak sütni. :D
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Skam: most fejeztem be, nagyon jó volt.

The leftovers: a szezonok előrehaladtával egyre WTF-abb lett, de az utolsó rész az egyik legjobban sikerült befejező epizód volt, amit valaha láttam.

Vikings: most nézem az utolsó évadot. Még mindig nagyon jó.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Csak úgy kérdezem, de a Skam-ot meg lehet érteni itt Magyarországon is vagy ez inkább a norvég piacra készült? Gondolok itt a kulturális/politikai utalásokra első sorban.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Én személy szerint pár éve nem élek Magyarországon, és tinédzser sem most voltam, úgyhogy nem tudom igazából, mennyire értelmezhető általánosságban Mo-n. Mindenesetre nekem úgy tűnt, hogy a megfogalmazott mondanivaló nagyon is átjön, és a szereplők nagyon reálisak és kedvelhetőek. Amúgy főleg az első évadban (ahol inkább egy átlagos középiskolás románc van a középpontban) nekem végig nagyon animés fílingem volt, sokszor gondoltam, hogy a készítők biztos animét néznek :).
A további évadok mondanivalója is szerintem az egyre növekvő globalizálódás miatt mindenhol értelmezhető, legalábbis Európán belül.

Persze van pár dolog, ami biztos nem úgy lenne Mo-n, pl. nem drága márkás ruhákban szaladgálnak a középiskolások, - gondolom - nem mindenkinek van legújabb iphone-ja, és hogy ne spoilerezzek nagyon, de megkockáztatom, az iskolai védőnői szolgálat, a rendőrség sem olyan megbízhatóan áll a fiatalok mögé. Gondolom a homoszexualitás elfogadása / felvállalása is még sokkal nagyobb kihívást jelentene ott, mint Norvégiában.
De mint írtam, régen voltam Magyarországon tizenéves.

Két cikk, amik talán jobban megválaszolják a kérdést:
http://comment.blog.hu/2017/01/04/egy_n ... _a_vilagot
http://index.hu/kultur/media/2017/02/01 ... g_sorozat/
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Most, hogy így linkelted a comment cikkét rá kellett döbbentem, hogy már olvastam róla. :hee: - azért köszönőm a linkeket! De ha már Te is így ajánlod akkor teszek vele egy próbát.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Múlt hétvégén visszatért a Preacher egy új évad első két részével, de egyelőre inkább az előző évad megmaradt benyomásait összegezném.

A cselekmény nagyon erősen eltért a képregényétől, hol modernebb, hol talán polkorrektebb lett, de így is maradt elég groteszk és pukkasztó. Olyan változások is történtek, amik miatt a múltban is jelentős módosításokat kell eszközölni a szerzőknek. Szerencsére az eredeti szerzők bevonásával történik mindez, meglátjuk, hova jutnak.

Őszintén szólva a sok változtatás és az eredetivel nagyon halvány párhuzamokat felmutató cselekmény miatt eléggé csalódott voltam az előző évaddal, szerencsére Cassidy és Quincannon karaktere sokat mentettek a helyzeten. Sőt, általában karakter-oldalon sokkal erősebb a sorozat annál, hogy csak úgy leírjam, az új arcok (Odin Quincannon jobbkeze, Donnie, Jessie jobb keze, Lucy) is hm... szerethetők? a maguk bizarr alakításában. Még Ruth Neggának is elnézem, hogy nagyon messziről hasonlít csak az eredeti Tulipra (például a végtagjaik száma megegyezik és mindketten nőneműek), őt úgyis hülyén rajzolták eredetileg :vigyor:

Az angyalok hihetetlen balféksége teljesen átjött a képregényből, sőt a plusz "párthű" angyal még adott is a sztorijukhoz, igazi Kyubey-fightként bemutatva a kiiktatását, azzal a különbséggel, hogy Susan jóval potensebben harcol, mint a kis fehér szőrmók. Kár, hogy
SPOILER
itt nem egy plusz angyal esett áldozatul a Gyilkosok Védőszentjének, hanem maga DeBlanc. Hiányozni fog.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Így röpke pár nap alatt felrobbant az internet két dolog miatt.

1) A GoT új évadának első részében kapott egy rövidke szerepet Ed Sheeran. Énekelt valami szépet, aztán Aryával jópofizott. Na már most, a probléma ott kezdődik, hogy totál nem értem az emberek reakcióját. Oké, hozzá kell tennem, hogy a facebook falam és a 9gag nélkül fel se ismertem volna a csávót. (Ennyire tájékozott vagyok a mai énekesekkel kapcsolatban. XD) Mármint mi bajuk egyáltalán ezzel a fickóval? Annyira túl van tolva, mint énekes/zenész, hogy 5 percre sem tudják elviselni? Vagy nem illik bele az összképbe? Erről rögtön az jutott eszembe, hogy a Vissza a jövőbe harmadik részében a ZZ Top zenélt, még az ikonikus gitárforgatást is bemutatták, holott egy vadnyugati témához nem azt képzeltem volna el.

2) Bejelentették az új Doktort, aki ezúttal nő lesz. Ettől mindenki úgy pánikba esett, mintha a világ vége jött volna el. Én nagyon reménykedtem benne, hogy végre meglépik, úgy voltam vele, Missy behozása volt a nagy próba. A sorozat többször is említette, hogy Time Lord lehet férfi és nő is. Nem csak Missy, hanem a 9. évadban feltűnő Time Lord regenerálódott, és meg is jegyezte, hogy végre visszatért a női neme. Úgy vagyok vele, hogy majd ez is elül. Korábban Capaldit tartották túl öregnek a Doki szerepére. Előtte Matt Smith volt fura, David Tennant pedig szépfiús, akiért oda lehetnek a fangirlök. A Broadchurch nálam kimaradt, az egész alapsztori nem érdekelt, állítólag Jodie Whittaker ott kapott jelentősebb szerepet. Megnéztem gyorsan a filmjeinek/sorozatainak listáját, a Black Mirror egyik részében feltűnt. Visszaemlékezve jól hozta a karakterét, szerintem nem lesz vele gond. Kíváncsi vagyok, milyen új arcát fogja bemutatni a Doktornak. Ez vajon azt jelenti, hogy a társa férfi lesz?
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

GoT-hoz nem tudok sokat hozzátenni, lévén még mindig totál hidegen hagy az egész, viszont a Doktornál én sem értettem, mi volt ez a kiborulás. Szóval az egy dolog, hogy általában tényleg gáz, amikor csak azért csinálnak egy korábbi férfi karakterből nőt (vagy fordítva), hogy ezzel görcsösen bizonyítsák, hogy ők mennyire progresszívek, feministák, akármik (pláne, ha teszik ezt egy amúgy szar cucc esetében, lásd a legújabb Szellemirtókat, ahol mintha a készítők is felismerték volna félúton, hogy "gyerekek, ez mocsokszar lesz, kezdjünk el a PC propagandára építeni inkább, hátha úgy még valaki hajlandó lesz bevédeni a filmet..." XDDD), viszont szerintem pont a Doktornál simán működik a dolog, asszem még a régi sorozatban is volt valami utalás rá, hogy a time lord regenerációkor nemet is válthat, szal miért ne? :) Missynél amúgy én is úgy voltam, hogy ő a "teszt", ha őt hajlandó a közönség elviselni, akkor női Mester után lehet majd női Doktor is. (Missy meg baromi jó volt btw! :D ) Egyébként a színésznőt nem ismerem, de az külön tetszik, hogy nem egy Megan Foxot és nem is egy Melissa McCarthy-t castingoltak hozzá, hanem sikeresen megtalálták azt az arany középutat, hogy nem érzem a Doktornőt (XD) egy "női David Tennantnek", akit direkt bishnek "terveztek" ("női David Tennant" amúgy is volt már, amikor Georgia Moffett játszotta a "lányát", that hawtness! :3 XDDD), ugyanakkor viszont mégis kellemes ránézni, megvan benne az a Doktoros vonzódás, túlvilágiság, stb. (jó, most így a pár másodperces trailert elemzem... XD), ami miatt az ember kíváncsi rá. :) Igazából az egyetlen kiakadás, amit valamennyire értek, az az érvelés volt, akik azt mondták, hogy nem az zavarja őket, hogy a Doktor nő lett, hanem, hogy most lett nő, tehát nem mondjuk öt évvel korábban/később, mert így tényleg nagyon olyan érzés, hogy csak a PC kordivat miatt döntöttek emellett a készítők. De mondom, én kíváncsian várom. :D (Azon meg én is gondolkodtam, hogy mivel eddig általában a companion volt nő, akkor most cserélnek és férfi lesz? :D) Btw, addig be kéne hoznom magam, mert ezzel is leálltam még Capaldi második évadának eleje környékén. ^^" Ja, amúgy nekem csak egy kérésem van: igenis legyen ugyanolyan "hülye" (jó értelemben véve XD), mint a korábbi férfi Doktorok, mert nekem attól Doktor a Doktor. :D Szal ne legyen majd az, hogy "á, ezt vagy azt a poént nővel nem merjük ellőni, mert akkor ránk szállnak, hogy ezzel már "megalázzuk"", szal amiket eddig bevállaltak a korábbi Doktorokkal, az a dilis viselkedés nyugodtan öröklődjön át a női alteregójára is. :D (Igazából ezért is írtam, hogy Missy tök jó volt, csak a pszichopata/őrült hajlamokat ezúttal vegyük ki belőle, mert ez mégis csak a Doktor, de amúgy valami hasonló lökött karit várnék. XD) Még a tök komoly Capaldinak is volt egy csomó ilyen pillanata, pl. amikor takarítónak adta ki magát a suliban, vagy az összes rockeres-gitáros-napszemüveges jelenete, stb., szóval itt is tessék majd kreatívan ötletelni a készítőknek! XD
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Leara »

Alapvetően nekem sincs bajom egy női Doktorral, csak attól tartok egy kicsit, hogy leginkább a nyomás miatt választottak nőt (egyesek olyan hisztit levágtak már az előző Doki váltásoknál is, hogy nem lepne meg...). Ráadásul én eddig egyik olyan női karaktert sem bírtam a sorozatban, akit nagyon menőnek próbáltak beállítani (gondolok elsősorban Missy-re és Riverre...). Szóval ahogy Titkos is említette, én is remélem, hogy hiába vált nemet a Doktor, attól még megmaradnak az alapvető jópofa tulajdonságai is :D. Jodie Whittakert mondjuk egyelőre nem nagyon tudom elképzelni a szerepben, eddig csak a Broadchurch-ben (ami amúgy nagyon jó, szóval szerintem adj majd neki egy esélyt, Rui-chan :D) és a Black Mirrorban láttam, de azokban teljesen másmilyen karaktereket játszott (néhányan felvetették, hogy bárcsak Tatiana Maslany kapta volna a szerepet... na, egy Maslany kaliberű színésznőt már én is simán el tudnék képzelni Doktorként :D).
Viszont baromira nem tetszik, ahogy a fandom kommunikál egymással. Mármint ha valaki leírja teljesen normálisan, hogy ő nem örül annak, hogy nő lesz a Doktor, egyből kapja a szidalmakat, hogy milyen szexista, hímsoviniszta barom :D... igen, biztos van egy csomó ilyen is a fanyalgók között, de én simán el tudom képzelni, hogy tényleg szimplán csak nem tetszik neki. Én nő létemre egyelőre nem rajongok az ötletért... szeretem az erős és érdekes női karaktereket, de nem éreztem szükségét, hogy a Doktorból is nőt csináljanak. Ettől függetlenül pozitívan állok hozzá a váltáshoz, a Doktor neménél sokkal fontosabb az, hogy jó legyen majd a forgatókönyv... Capaldi is egy nagyszerű színész, imádom őt Doktorként, de sokszor nem igazán kapott jó alapanyagot :/.

GoT-hoz: igazából az első résznek kb. az első jelenete ért valamit, a többi csak a szokásos "helyezzük el megint a karaktereket a térképen" dolog volt, szóval egyelőre nem vagyok tőle elájulva, de mostantól azért csak beindulnak majd a dolgok. Gendry-t hiányolom amúgy, bár eleve hiányzik egy kicsit az a könyves szál, amelyikben újra felbukkant, a sorozatból viszont kihagytak. Remélem, lesz majd sok Brienne&Tormund jelenet... a GoT shipek hidegen hagynak, de ez a része legalább poén :D.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Női Doktor? Oké haladjunk tovább nincs itt semmi érdekes. Magam részéről már vártam, hogy egy ilyen szintű váltást maximum azon agyaltam mit fognak hamarabb meglépni egy női Doktort vagy esetleg egy afrikai vagy ázsiai Doktor behozatalát.

Amit még hozzá akarok tenni, hogy magam részéről már jó pár éve nem nézem sorozatot. Egyszerűen meguntam. Mindig van x db dalek aki "hogyhogy nem" de túl élte faja pusztulását. A cybermanak unos-untalan visszatérnek. A Mestert minidig valahogyan tudd regenerálódni, akárhogyan is halljon meg. És még sorolhatnám, természetesen mindig akadnak jó részek, de a No. 352534. töltelék epizód gonosz ellensége nekem kicsit már sok. Lehet, hogy egyszer megint belekezdek, de tutifix hogy nem mostanában.

Btw. ha az Időháborút dolgozzák fel akkor szóljatok mert arra nagyon kíváncsi vagyok.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Kijött az új Inhumans trailer és hype, várás, meg minden. :vigyor: Kíváncsi vagyok, lesznek-e kikacsintások a cinematic universe-re, mint az Agents of SHIELD esetében.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: alvaro »

DrWho: Én még nézem, de számomra az utóbbi évad (is) eléggé csalódás volt történet/forgatókönyv szintjén. Missyt ellenben nagyon csíptem. A kettő eredője pedig, hogy szörnyen hiányoltam, hogy rendesen kibontsák ezt az új karakterét. Alig kezdett volna fejlődni, máris agyonverték egy előző inkarnációjával... Jó, tudom, ennyi hely volt az évadban. Vagy Michelle Gomez akart kilépni? A hátteret tényleg nem kísérem figyelemmel, így fogalmam sincs, mi volt az oka, hogy így derékba törték ezt az életét :(

Az új Doktor(nő)ho(:)z egyelőre semlegesen viszonyulok. Nem ismerem a hölgyet máshonnan (se), és csatlakozom azon kívánsághoz, hogy nehogy agyonverjék a jellemét túlzott óvatosságból vagy akármilyen más okból...

Azért kicsit furcsa, főleg Capaldi után egy harmincas csitri :vigyor: Vazz, ez a csaj fiatalabb, mint én, hogyan fogom Doktornak tekinteni? :vigyor: (Ahogy Tennantot, igen. Csak aztán legyen is olyan jó...)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Surci »

Trónok Harcza S7

Eléggé belendült a sorozat, talán túlságosan is gyors néhol, bár nem mintha bánnám. Végre összeállt a Gyűrű szövetsége, meg a gonosz ellenoldal :D De azért eléggé néztem, hogy az elmúlt 2 részben 3 (!!!) frakció is kiesett:
SPOILER
Dorne kuka, amilyen kretén volt az a szál, az uccsó jelenet tőlük annyira tetszett - Cersei zseniális főgonosz, ilyen csaj mé nincs animében? Égikert dettó, Yaráék szintén. Ha Dany elintézi Euront, akkor az már mínusz 4, és marad a Targaryen-Stark koala vs. Cersei. Mondjuk Kisujj még kavarhat valamit, ő az utolsó kvázi kívülálló.
Na mindegy, a lényeg hogy haladjunk már végre, csak az a kérdés hogy Cersei-ék előtt vagy után jön a Másokkal való leszámolás.

Ps. Dany továbbra is baromira ellenszenves ezzel a "ki ha én nem"-féle arrogáns stílusával. Nem tudok szurkolni neki, mert nincs miért, az eddigi összes trónkövetelő is hasonlóan öntelt pöcs volt. Régen azért bírtam (könyvben is) mert volt egy csomó jelenete ahol közvetlen, az emberi oldalát mutatja, most meg már csak egy jégcsap. Tetszett is amikor Jon beolvasott neki ("bocs de nem is ismerlek, azt se tudom ki vagy, csak ideállítasz parancsolgatni").
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Surci írta: 2017.08.01. 08:08Na mindegy, a lényeg hogy haladjunk már végre, csak az a kérdés hogy Cersei-ék előtt vagy után jön a Másokkal való leszámolás.
Én remélem, hogy Cerseit a végére hagyják. :lol:
Illetve várom azt a részt, amikor megismétlődik Jaimevel az a helyzet, hogy döntenie kell: hátba szúrja Ceirset vagy hagyja, hogy felégesse az egész fővárost. Márpedig ez lesz, ha teljesen sarokba szorítják Cerseit, hisz mindenkin, az egész népen is bosszút akar állni most már, amiért megszégyenítették.

Én sem bánom egyébként, hogy így felpörögtek az események, de annak örülnék, ha érzékeltetnék (említés szintjén) az idő múlását. Kicsit zavaró, hogy a seregek, vagy éppen Havas John egyszeriben átszelik Westerost, hogy ott legyenek a fontosabb helyszíneken. A három rész alatt legalább hónapok teltek el, viszont nem tudni, hogy az egyes szálak pontosan milyen "idősíkban" vannak, illetve mennyi időt is szüttyögnek éppen el. Szóval de, mégiscsak bánom, hogy így besűrűsödtek az események. :D
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Surci »

tulokos írta: 2017.08.01. 08:54 annak örülnék, ha érzékeltetnék (említés szintjén) az idő múlását (...) A három rész alatt legalább hónapok teltek el, viszont nem tudni, hogy az egyes szálak pontosan milyen "idősíkban" vannak.
"Haladjunk a sztorival"-idősíkban. Nem foglalkoznak már ezzel régesrég, nem is fognak. Lássuk, hányszor hajlították meg a teret csak az elmúlt 1 epizódban (aki ismeri a könyveket, és főleg a világtérképet, annak szúr szemet igazán):

1. A Makulátlanok fél ep alatt jutnak el Kaszter-hegyre, negyedkontinennyi táv.
2. A Lannister-seregek fél ep alatt jutnak el Égikertbe, negyedkontinensnyi táv.
3. A rész közepén Euron Királyvárban van, a végén meg rajtaüt a Makulátlanokon Kaszter-hegynél. Na ehhez meg kellett kerülnie Westerost dél felől, ami olyan, mintha Etiópiából a Jóreménység fokán át érne el mondjuk Nigériába. Nonszensz.
4. Amit említettél: Jon 1 ep alatt leér Sárkánykőre, ami majdnem Királyvár mellett található.

Ja és persze az idő, ami ugye relatív, mert másoknak (pontosabban a Másoknak) lassabban telik: az Éjkirályt a Rideghoni csatánál látták utoljára, ami óta eltelt MÁSFÉL évad, a távolság meg kb. Miskolc-Budapest légvonalban, máshogy szemléltetve: a Faltól 4X messzebb van Deres mint Rideghon, ennek ellenére még mindig nem értek oda. Értem én hogy az élőhalott nem gyorsvonat, de na.

Én már azóta elengedtem ezt a részét hogy HBO-only lett a script. Elnézek én már minden baromság felett, csak lenne végre vége.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Surci írta: 2017.08.01. 21:24Én már azóta elengedtem ezt a részét hogy HBO-only lett a script. Elnézek én már minden baromság felett, csak lenne végre vége.
Azt most már tudjuk, hogy mikor lesz vége, még egy 6 részes évad vár ránk ezen kívül.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Surci »

Trónok Harcza S7E4

Kicsit fankodok most, mert nem hittem volna hogy valaha még dícsérő jelzővel illetem a CUCCot, de a mostani rész baromijól sikerült, az utolsó 15 perc pedig egész egyszerűen EPIKUS volt, annak minden kellékével. DAT SÁRKÁNY OMFG!!!4 Megnéztem vagy háromszor azt fájtot.

A többi jelenet is tetszett, viszont remélem Arya nem száll el nagyon magától, annak mindig szívás a vége. És újra volt Bronn, zseniális karakter :D. Éééés annyira jó lenne ha Kisujjat Sansa vágná haza valamilyen módon.

Erről jut eszembe, alig van már valaki a régi nagy házak közül. Baratheon, Tyrell, Martell kilőve, a Tully-k is (hacsak a kisköcsögöt nem számoljuk ide Sasfészekben, de szerintem a sorozat végére ő is megtanul repülni :D), a Frey-ek is kuka, és a végén nyilván a Lannisterek is mennek a levesbe (Tyrion kivételével). Marad a Stark-Targaryen tengely.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Surci írta: 2017.08.09. 22:20 Trónok Harcza S7E4

Kicsit fankodok most, mert nem hittem volna hogy valaha még dícsérő jelzővel illetem a CUCCot, de a mostani rész baromijól sikerült, az utolsó 15 perc pedig egész egyszerűen EPIKUS volt, annak minden kellékével. DAT SÁRKÁNY OMFG!!!4 Megnéztem vagy háromszor azt fájtot.
:goodpost: Erre megy a +1! Végre történik már valami jó is ebben az évadban. Kár, hogy pont most vették vissza az epizódszámot, több ilyen jellegű csatát megnéznék. Valószínű, hogy most megint visszafogják a költségvetést és az utolsó részre hoznak megint valami epic dolgot.
Surci írta: 2017.08.09. 22:20És újra volt Bronn, zseniális karakter :D.
Bronn a legjobb, mindig dőlök a röhögéstől a beszólásain. :lol: Bár végig a sárkánynak szurkoltam, azért reménykedtem benne, hogy ő is megússza.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Fogalmam sincs tudtátok-e, (ha nem, most már biztos XD), hogy a Marvel új sorozata az Inhumans dupla résszel debütál Imax mozikban. Csalódott voltam, mert már eleve elkönyveltem magamban, hogy itthon semmi esélye nem lesz a vetítésnek. Mivel facebookon követem a Marvel Magyarország oldalát, értesültem róla, hogy az Aréna Pláza Imax mozitermében néhány alkalommal leadják. Némi gondolkodás és számolás után gyorsan megvettem a jegyet. 3 napja nyitották meg a foglalásokat, de már majdnem az összes jó hely betelt.
Sokan húzzák a szájukat az előzetes miatt és maguk a készítők sem voltak elájulva az első verziótól, szóval csomó mindent átalakítottak, de legközelebb novemberben terveztem moziba menni a Thor: Ragnarokra, úgyhogy belefér a keretbe. (Különben is, a Valeriant végül jegeltem a mozis projektek közül, majd megnézem, ha már felkerült a netre jó minőségben.) Volt már rá példa, hogy elszámítottam magam és végül úgy jöttem ki a filmről, hogy jobb lett volna várni és otthon megnézni, szóval ha csalódok is, nem ez lesz az első ilyen.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Rui-chan írta: 2017.08.17. 19:30 (Különben is, a Valeriant végül jegeltem a mozis projektek közül, majd megnézem, ha már felkerült a netre jó minőségben.)
Öreg hiba. Magam részéről úgy ültem be rá, hogy kábé semmit sem tudtam róla. Vagyis inkább direkte nem néztem meg egyetlen trailerjét sem. Nem tudom, hogy végül is miért mondtál rá nemet, de gondolom a sok negatív kritika miatt. Amiket igazából értek és nem értek egyszerre. Felhozzák sokan, hogy a filmben nincs egyetlen egy "A" kategóriás sztár sem, bezzeg az 5. elemben. Bár az egy másik kérdés, hogy a francia filmipar pont azokban az években ügyködött azon, hogy bebizonyítsa lehet intelligens akció filmeket készíteni nem csak buta filmeket (érsd hollywoodi filmeket). Így mindent megtettek ennek igazolásáért, az Invitel még az Universal stúdiót is felvásárolta.
Másrészt a trend leginkább az, hogy egy ilyen szintű filmnél keresnek egy olcsó színészt aki majd vagy jó lesz vagy nem, úgysem miatta mennek el a népek filmet nézni. Nem hiszem, hogy bárki is azért ülne be egy Thor filmre mert Chris Hemsworth olyan nagyon parádés színészi munkát mutat be. Azt én sem tagadom, hogy Cara Delevingne van mit tanulnia a szín-játékból. Bár azt nem tudom, hogy az eredeti bande dessinée-ben Laureline milyen volt ahogyan azt sem tudom, hogy a rendező mit kért tőle.

A másik támadás maga a cselekmény. Valóban lehet érezni egyes esetekben a rendező csupán azért mutat meg valamit mert tetszett neki az olvasás folyamán és úgy gondolta ezt még bele kell raknia mert különben ki tudja lesz e lehetősége még egyszer a Valerianhoz nyúlnia. Bár nem felmentés, de mintha pl az új SW filmeknél is kapná az ember. Csupa új, izgalmas karakter és helyszín élvezhetjük őket egy-két percig majd dobják őket.
Az utolsó nagy beszélgetés a két ügynök közt pedig tényleg pfuj.

De akkor miért is mondom, hogy hiba kihagyni a filmet? Mert végre az ember láthat egy sci-fit ami színes nem unalmas acél kék/szürke vagy és egyéb pasztell színekkel lefestve. Valamint a lények sokasága, hihetetlen sok van belőlük és nem csak kizárólagosan humanoidok. A mai depressziós közhangulatban valami pozitív jövőképet kapunk. Igen ügyesek vagyunk mi emberek és nem csak nettó gyűlölet és kapzsiság hajt minket, hanem a felfedezés és a kíváncsiság is.

A film számomra tetszett, persze nem nagy klasszikus, de azért meg van a maga helye. Részemről, egy 7-est adok rá.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Surci »

GoT S7

Nah vége a széria leggagyibb évadának :D, úgyhogy megemlékezek már erről is pár sorban. Érdekes módon még így is jobban bejött mint az előző kettő, talán mert tartalmi szempontból már rég elengedtem ezt a cuccot. Szerencsére a szövegkönyv azért rendben van, jók a párbeszédek, Kisujjtól is volt egy újabb emlékezetes monológ. De a writing... katasztrófa. Az összes gyermeteg halivúdi húzást és trope-ot kijátsszák, logikátlanságok tömkelege, egyik pillanatról a másikra totál megváltozó hozzáállás egyik-másik szereplőnek (a teleportálásokról nem is beszélek). Jah és PLOT ARMOR, mert eddig a GoT ugye arról volt híres hogy ilyen itt nincs, de ahogy Martin elengedte a készítők kezét, olyan lett az egész mint valami nyomi fanfiction. Eleve kretén ötletek,
SPOILER
szal ez a "hozzunk egy zombit Szörszinek" baromság (+ ahogy az egészet megvalósították aka. Szupercsapat in action :knife: ), ami ráadásul felesleges is volt, na ez viszi a prímet eddig. Ja és ami külön tetszett hogy Tyrion is kiáll emellett a hülyeség mellet, elvégre ismeri már a tesóját, tudja hogy józan és megfontolt döntéseeiről híres -_- Ill. a Sansa-Arya-Kisujj-meccs különálló jelenetei jók voltak, viszont összességében ezt se sikerült rendesen összepakolni: az utolsóelőtti részben Sansa komolyan retteg hogy a hugi kicsinálja, erre most kiderül hogy kamu volt az egész. Hja csak minek színészkedtek volna egymás között? Vagy ezen jelenet után offscreen beszélték meg, hogy amúgy Kisujj itt a hunyó, és állítsunk neki csapdát? Mondjuk legalább 1. tényleg Sansa vágta haza, ennek örültem, 2. Brannak is szerepe volt benne, szal egy össz-Stark koala állt össze ellene.

A többi hülyeség szóra sem érdemes már, viszont marha jókat röhögök a durván kilengő RAGE-o-méteren a fórumok és blogok kommentszekcióiban :D Elemezhetném itt én is 25 oldalas terjedelemben a faszságokat, de most eltekinek tőle (megvárom Juncs rantját :D ), csak még annyi, hogy érdekes módon Danynak volt pár jelenete amiben elviselhető, sőt néhol KEDVELHETŐ volt, azaz nem az jutott elsőre eszembe hogy de felképelném az arrogáns picsát.
SPOILER
Persze, mert fel kellett olvadnia a jégkirálynőnek, hogy összehozzák Jonnal
- amit nem tudom szeressek-e vagy ne, meg persze olyan erőltetett eszközökkel tolják ezt is hogy rendesen sírtam rajta, de igazából mindegy is már :D.

De legalább a sárkányok királyak. :cool:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése