Sorozatok

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Nem:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul » 2014.11.19. 20:14

Öcsém unszolására Breaking Bad

Biztos nekem túl alacsony az ingerküszöböm, de néha percenként is leállítom, mert nem bírom a feszültséget.
Kép <-- simán levágok ilyeneket közben.
A cliffhanger-alkotáshoz is nagyon jól értenek a készítők, de ennek ellenére maradok a max. napi egy epizódnál, mert eskü idegronccsá lennék többször annyi izgalomtól. :shock: Olyan hajszálhíja jelenetek vannak, hogy ááááááááááá, muszáj pótcselekvéseket végezni két snitt között!!!!
(Második évadot kezdtem tegnap, az első évadot pár hónapja fejeztem be, és nem azért maradt félbe, mert nem tetszett. ;) )
Kép

iskariotes
Sensei
Sensei
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2014.12.03. 21:24

Korra II. évad
Ahogyan az első évadban, úgy ebben is szerintem potens témát ragadtak meg. Honnan is származik az avatar, milyenek a szellemek világa és ha van egy fényben járó pozitív avatar akkor miért nincs egy sötétségben járó negatív avatar? Szóval teljesen okésnak tűnt az egész, de mégsem lett az. Leginkább azért nem nyerte el a tetszésemet, mert a sima Avatar sorozatban másképpen mesélték el a dolgokat. Példaként, hogy kik voltak az első földidomárok és ők kiktől tanulták el az idomítást. De itt teljesen a hajánál fogva előrángatott elő történetet találtak ki a készítők. De szintén ide tudnám sorolni azt is, hogy az eredeti sorozatban a sarkokon található szellem erdőkről egy szó sem esett, pedig azért illet volna szóba hozni, ha máskor nem is hát Észak ostrománál. Az meg végképp nem tetszett, hogy miközben folyamatosan egy új éra eljöveteléről beszéltek még olyan karaktereket is visszahoztak mint pl.: Iroh vagy Jao tengernagy (arról nem is beszélve, hogy az újabb évadokban még Zuko és Toph is feltűnik).
"A barát olyan ellenség aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

Ayla
Fanatikus
Fanatikus
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ayla » 2014.12.08. 20:20

Once Upon a Time

nagy ÍGY kell befejezni egy sztorit , nem úgy mint Kishi...!!

The Flash és Arrow
Jelenleg ezek a kedvenceim. Míg a OUAT meseszerű szappanopera, addig ezek ízig-vérig képregények :D :D Ajánlani tudom mindenkinek.
A múltheti részek crossoverek voltak és milyen gyönyörűen!
Az Arrow sokkal vontatottabb, mint a Flash, a Flash egyelőre tipikus egyrészes gonoszokkal dolgozik és természetesen a főhös itt maximálisan jófiú, így sokkal rajzfilmsorozatosabb, mint az Arrow.
A crossovertől borsódzott a hátam és végig az Avengers járt a fejemben, meg az, hogy ez is pont ugyan olyan jó.

és nekifogtam a Doctor Whonak

Első két szérián vagyok túl (9-es dokitól) és a harmadikból két részt láttam.
Évek óta mondják, hogy nézzem, nem néztem mert ufós, az meg nem szimpi. De ez olyan édesen gagyi volt, hogy pont azért nem ijjedtem meg annyira és tudtam nézni. Sőt! Nagyon kis könnyű szórakoztató sorozat, tömény brittséggel (amiért természetesen odavagyok) és néha a sok fiktív izé mellett egy-egy olyan gondolattal, hogy napokig gondolkodtam rajta.
És akkor megkérdeztem, amikor már majdnem kivégeztem az első sorozatot, hogy EDDIG MIÉRT NEM MONDTA NEKEM SENKI, HOGY EBBEN NINCS ROMANSZ? Mert, jajjdejó végre valami amiben nincs nyál! ^^
Örömömben lerohantam vagy 3 igazán jó barátom akik Doctor fanok évek óta, hogy ezt hogyhogy eddig nemmondták és mitcsinálnak? Hát, hogy nem lényeges szerintük és hát ja. <-- képembe hazudtak.
Második évad vége óta depressziós vagyok, nem értem miért kell egy ilyen kis könnyű sorozatból ekkora drámát írni!!!!!!!!!!4?????? Megint lerohantam a veteránokat akik nemes egyszerűséggel közölték, hogy Rose az egyik legrosszabb útitárs volt és, hogy én Moffat-fan leszek, nem RTD.

*tücsökciripelés*

Természetesen ezek után, a könnyebb emésztés végett szétszpojlereztem magam, ami Rose-t illeti és folytattam a sorozat nézését, maximálisan vakon nézve: jééé van 10th a képernyőn :D :3 de, hogy mi történik körülötte azt egyelőre még nem látom ^^
Egyszerűen nem hiszem el, hogy Rose HŰDEROSSZÉSKIBÍRHATATLANVOLT.
Nekem nagyon tetszett, hogy nem szupertökéletes és érett és, hogy úgy amúgy tele volt hibákkal, pont attól lett ANNYIRA ember és ANNYIRA szerethető, főleg az olyan nézőknek, mint én is aki esetek többségében naponta utálja magát mindenestől és kijelenti, hogy nála tökéletlenebb ember kevesebb van. :D tudom, szánalmasan hangzik, de én ezzel indoklom, azt hogy annyira ragaszkodom Rose-hoz.

Mindazért, hogy ellentmondjak ismerőseimnek és jóbarátaimnak (akik mind anti-Rose csapat) nekiestem a világhálónak általános felmérést végezve, hogy miből van több fanolás :'D Na mi az első cím fanfic.neten ha Sort by favourites-re állítjuk? :D What if Rose never got stuck in the parallel universe? : D nánánánáná *táncol*

Nos, lehet nekem esni ^^
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?

Titkos
Grafomán
Grafomán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2014.12.08. 21:45

Ayla írta:Once Upon a Time

nagy ÍGY kell befejezni egy sztorit , nem úgy mint Kishi...!!
Ja igen, akartam is mondani, hogy az utóbbi 2-3 rész eléggé pozitív irányba döntötte nálam a mérleget a sorozattal kapcsolatban. Persze a szappanopera-feeling még mindig masszívan megvan, de lehet kezdek rákapni a cucc ízére, vagy nem tudom. A szereplők tükörvarázs által elátkozott énje pedig hatalmas volt, ennyit még egy OUAT epizódon sem röhögtem, ha minden rész ilyen lenne, helyből dobnám a sorozatra a 10/10-et. XDDD (Az megvan, hogy Henry sötét énje Kevin McCallister? XDDDDDDDDDD) Örültem, hogy volt tökük megölni Ingridet. És még szép is lett, szóval mégsem valami "cafatokra lövünk egy energiahullámmal" halált kapott. XD (Jó, Disney filmben amúgy sem kapna ilyet... XD) Amikor mondták, hogy a varázslat csak a halálával törhető meg, gondoltam, hogy "na ja, majd az utolsó pillanatban a szeretet feloldja az átkot, vagy valami hasonló Disney-húzással megmentik", de szerencsére nem így lett. :D Mondjuk az is igaz, hogy szegény kb. egy megszállott pszicho lett már a végére, csak nem a tomboló, hanem a csendesőrült fajta, szóval nehezen is tudták volna "visszailleszteni" a társadalomba, még ha a végére hirtelen pálfordult is. Tehát már csak azt kell kitalálniuk, hogy a Frozen stábot hogyan juttassák vissza Arrendellbe és minden oké...lenne, de Rumple még mindig szemétkedik, most a "nagyon eredeti" "el fogom foglalni az egész világot!" gonosz tervvel állt elő. Komolyan, én nem tudom, hogy ez a fazon milyen volt a korábbi szezonokban és az Enchanted Forest-es verzióját még bírom is, mert kellően egyedi kari, viszont a jelenbeli Mr Gold kb. egy szarkavaró szemétláda, legalábbis ebben a szezonban ezen kívül sok mindent nem csinált. Ja igen, egy kérdés: amikor a 80-as évekbeli Bostonban Ingridet átveri a jósnő, látszik, hogy telibe akarja küldeni jégkásával, de valamiért nem működik a varázsereje. Az miért volt? Olvastam, hogy anno mintha Regina átka csinált volna hasonlót a szereplőkkel az elején (memóriatörlés, varázserőelvétel), de miért hatna Ingridre is az átok? Amúgy vicces, mert korábban ismerős nézte ezt a sorozatot és elmondásai alapján azt hittem, hogy:

-Reginát utálni fogom

-Rumple-t bírni fogom

-Hook totál semleges lesz, kb. ilyen "placeholder" fangirlbait, de amellett üres karakter

Na most ehhez képest ez lett:

-Regina az egyik kedvenc karim lett, pedig én sem gondoltam volna még az elején. XD Igazából nála játszották el azt tök jól, ami Rumple-nél nem jött össze, vagyis hogy ő is gonosz volt régen és most sem az a "happy happy joy joy" karakter, de látszik, hogy egyrészt próbál jó irányba változni, másrészt még poénkodnak is néha azon, hogy régen gonosz volt. XD Lásd a legutóbbi részben, amikor megtörik az átok és együtt röhögnek Hófehérkével azon, hogy milyen giccses gagyi cucc volt a "Gonosz Királynő" kosztümje. XDDDD Az a jelenet olyan...aranyos volt. XD Nagyon remélem, hogy nem fognak a készítők megőrülni valamelyik későbbi szezonban és nem csinálnak belőle újfent gonoszt, mert most szerintem tök jól meg van írva. (Amúgy van arról bármi hír, hogy hány szezonra tervezik ezt, van-e valami lezárás a tervekben, stb.? Vagy Doctor Who-stílusban "megyünk, amíg pénz van benne!" haladnak? XD)

-Rumple részről részre ellenszenvesebb lett, pedig én tényleg akartam kedvelni, a háttérsztorija is tök jó, meg minden, de egyszerűen az van, amit Ingrid is mondott, hogy ő az a tipikus gonosz, aki egyszerűen mindent magának akar, mellette mindenkire tesz, de persze közben próbál jópofizni velük. Az ilyet meg utálom. Slusszpoén, hogy ha jól tudom, a múltbéli sztorijában pont az volt a legnagyobb tanulság, hogy "így jár az ember, ha a hatalmat mindennél fontosabbnak tartja az életben", na most ehhez képest nem úgy látom, hogy annyira megtanulta volna a leckét.

-Hook meg az egyik legszórakoztatóbb kari volt, ha nő lennék, még lehet én is fangirlködnék rá. XD Mondjuk az a tippem maximálisan bejött, hogy fangirlcsapdának írták meg a karakterét, de egyszerűen szórakoztató nézni, meg jók a beszólásai. XDDD Mondták páran (asszem pont Ayla is XD), hogy olyan, mint Jack Sparrow, mondjuk ezt én annyira nem látom benne, de ettől még a saját jogán is marha szórakoztató. XD (Pl. a mostani részben is, amit Will Scarlettel lerendeztek, aztán a Reszkessetek betörők jelenete, vagy amikor Rumple cseszteti, ő meg visszaszólt, hogy "Let's just say I couldn't put my heart into it..." XDDD

A Frozen stábot most külön nem emlegetem, mert ők mind nagyon jók voltak, meg hát miattuk kezdtem el nézni és szerencsére nem okoztak csalódást. :) Viszont azért remélem, hogy vagy a következő részben, vagy legkésőbb S4 végén szépen hazaküldik őket. Nem kell állandó karikat csinálni belőlük, érződik is, hogy kissé kilógnak az egész jelenkori csapatból, pont jók voltak arra, hogy az ilyen Frozen-fanboyokat, mint én, behúzzák a OUAT világába, viszont ezen túl már nem nagyon lenne szerepük a sztoriban, az ő történetük az Ingrides szál lezárásával véget ért. (És már csak azért is haza kell menniük, mert közben otthon Hans is kavar nekik...) Még Elsa búcsúzóul jégszobrot csinálhat Rumple-ből (haha, bárcsak... :3 XD), aztán utána mehetnek haza. XD Mondjuk egy picit félek, hogy hogy akarják egyetlen epizódban lezárni a Frozen-szálat is, illetve megállítani Rumple-t, de remélem összejön nekik (legalább az előbbi XD), mert baromira nem szeretnék márciusig, vagy még tovább várni, amíg megtudom, hogy a legfőbb kedvenceim hogy végzik. XD
Ayla írta:Az Arrow sokkal vontatottabb, mint a Flash
Flashnek nem is bocsátanánk meg, ha lassú lenne. :dirr: (Bocs. XD)
Ayla írta:és nekifogtam a Doctor Whonak
Yay! XD A vitához: mivel nem túl sok Russel T. Davies által írt részt néztem eddig végig, igazából nem tudom, hogy ő, vagy Moffat ír-e jobb sztorikat/karaktereket. Én Moffattal kezdtem nézni a sorozatot és őt leginkább azért bírom, mert egyre inkább próbálja a régi classic who jó tulajdonságait beleírni az új sorozatba is. Russel inkább olyan volt, mint a 2000 utáni George Lucas: sokszor a flashy effekteket, meg a "nagy meglepetéseket" feláldozta a logika oltárán. (Persze nem mintha ez olyan fú, de logikus sorozat lenne, de még DW mércével mérve is nézett néha az ember, pl. amikor jött az az ember-hibrid vagy milyen dalek, de volt nem egy ilyen rész...)

Románc amúgy majdnem minden szezonban volt eddig ilyen-olyan formában, viszont egyedül Rose-nál lőtték el azt, hogy egy csaj, aki szerelmes a Doktorba és a Doktor még viszont is szereti. Emiatt tényleg ilyen "dating sim egy átlag fangirlnek"-feelingje lett az egésznek. ^^" Ennek ellenére nem mondanám, hogy ő lenne a legrosszabb companion, legalábbis engem pl. Amy Pond pár rész alatt sokkal könnyebben idegesített fel. XD (Na ja, mert ő annak ellenére nyomult a Doktorra, hogy az láthatóan nem akart vele semmit kezdeni.)

Igazából, hogy kinek a Rusty, kinek a Moff-féle változat jön be a sorozatból, azt így előre nem hiszem, hogy meg lehet tippelni, max ha mindkettőt nézni kezded. XD Akartam is kérdezni, hogy most akkor hol jársz? 11-es Doktor van már, vagy még Tennant távozását emészted? XD

Amúgy jól írod, hogy van a sorozatnak egy ilyen "édesen gagyi" varázsa. XD (Persze vannak elég komoly/ijesztő részek is.) Az más kérdés, hogy azért én örülök, hogy nem pont a Kilences Dokival kezdtem, mert egyrészt őt nem annyira csípem, másrészt meg ott azért még a szokottnál is gagyibb volt néhány rész, fingós alienek, meg az a Looney Tunes-szintű marháskodás, amit a Doki az életre kelt próbababa kezével leművel a háttérben, hát ööö... ^^""""

Más: Tényleg, ki mit szólt a nyolcadik évad végéhez? :D Szerintem szezonzárához képest ez most gyengébb rész volt, mint a korábbiak, viszont történetileg egy csomó minden kiderült. :) Ja és Missy rulez, igazából remélem, hogy nem utoljára láttuk Masterként. XD A végén pedig a Télapó... XDDDDD
KépKép

Ayla
Fanatikus
Fanatikus
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ayla » 2014.12.09. 00:52

OUAThoz:

Igen, én is meg voltam győzödve, hogy a szeretet majd most is megment mindenkit, de nem :D Milyen boldogak vagyunk ettől! :dirr:

Reginához: cosplayelni fogom 2017-ben. Tény. A nevetős jelenet, meg szerintem legendás marad : )

Rumple: mondom, hogy mazo! Én kíváncsian várom az újdonsült sz*rt a részéről ^^

Hook: igen, továbbra is szeretjük, csak azt nem, hogy az utóbbi pár részben az asszony ugráltatta (még akkor is, ha közben ugye háttérdolgozott) meg, hogy kevesebb időt kap a képernyőn és még kevesebbszer látjuk azt a sunyi arckifejezését.

Feljebb még volt valahol, hogy Hófehérke meghízott: jah, nincs vele baj, de muszáj 65 éves nagyanyóként öltöztetni? Meg úgy startból az új világban...
Belle, tényleg egyre rondább, ő is hízott, de nem az a baj: azért kap erősebb sminket (amitől csúnyább), mert ha megfigyelitek tökre kialvatlan. Esküszöm olyasmire gondoltam amit eddig sosem csináltam: rákeresni a színésznő hétköznapi életére, mert szerintem valami nincs rendjén. Neki nem voltak ilyen táskái ésatöbbi.

Igen, Arrandelék menjenek haza, szuperek voltak, folytassák a sztorijukat otthon. De szerintem haza is mennek. Titkos, azért készült fel egy cliffhangerre. Szokásuk.

Szerintem az író fog előkerülni mostmár...

Doctor Who

Nem Tennantot emésztem, hanem Rose+Tennantot. Azaz most kezdtem az első olyan szériát ahol már nincs Rose.
Heheee... csak Roset szerette visza, heeeee *szépet fog álmodni*

Nekem bejött a kilences doktor is, igen a sztori az még gagyibb volt, de amúgy a doki szerintem jó volt. :)

Ayla
Fanatikus
Fanatikus
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ayla » 2014.12.15. 16:43

duplaposzt elnézést

Once Upon a Time márciusig az utolsó rész

Na jó. Ez nem tetszett. Pontosabban amilyen szépen felvezették az új arc-ot olyan szarul cseszték el a régi végét.
Mégis milyen oknál fogva jött vissza az amúgy si halott nőci hidegláza? Mitől? Miért nem jött vissza a fal is akkor már? És persze, Reginának az a legelső gondolata, hogy sétáljanak át a rohadt határon. Meg is lepődtem, hogy a fagyással egy időben nem tűnődtek el azon, vajon a fal nem jött vissza?

Az egy dolog, hogy amúgy végig látszott Reginán, hogy ő nem hiszi el, hogy ez a happy endingje. De így elvágni... gáz volt.

Másik glitch: hogy került Belle-hez a tőr? Hiszen azzal bűvölte a kalapot Rumple! Nemár, hogy külön szépen letette a földre vagy elejtette, csak mert ki kellett védje a szöszink támadását? Milyen nyomorultság ez?

Amúgy először nem si kapcsoltam mit keres ott a dalmata... :D :D amikor megjelent Szörnyella, akkor esett le, hogy mivan. Azt sem értem, hogy Szörnyella, hogy került be az Elvarázsolt Erdőbe abban a korban...

Túl sok a ferdítés most. Túl sok. De kíváncsi vagyok a gonoszak varázsmentes életére odakint :D Meg szerintem Regina is rossz marad, csak kap egy rossz csávót maga mellé :D

És ki az író? Valamiért az az érzésem, hogy ismerjük.

Titkos
Grafomán
Grafomán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2014.12.16. 18:12

Ayla írta:OUAThoz:

Igen, én is meg voltam győzödve, hogy a szeretet majd most is megment mindenkit, de nem Milyen boldogak vagyunk ettől
XDDDD Mondjuk én főleg azért, mert semmilyen további szerepe nem lett volna a sztoriban, ergo totál értelmetlen lett volna életben maradnia. ^^" Királynő nem lehet már, mert az Elsa, a "három testvér együtt" tervéről pedig letett. Ő is azt mondta, hogy neki ez volt a "happy endingje", szóval boldogan halt meg. XD
Ayla írta:Reginához: cosplayelni fogom 2017-ben. Tény.
És az Elvarázsolt Erdős, vagy a Storybrooke-os ruhájában? :D (Jó, utóbbiban nincs sok extra, szóval ez inkább ilyen költői kérdés volt. XD)
Ayla írta:Rumple: mondom, hogy mazo! Én kíváncsian várom az újdonsült sz*rt a részéről ^^
Hát most jól bele is tenyerelt, muhaha... XD Na, de erről majd akkor, ha már a legutóbbi résznél járunk. XD
Ayla írta:Hook: igen, továbbra is szeretjük, csak azt nem, hogy az utóbbi pár részben az asszony ugráltatta (még akkor is, ha közben ugye háttérdolgozott) meg, hogy kevesebb időt kap a képernyőn és még kevesebbszer látjuk azt a sunyi arckifejezését.
Nekem nem az tűnt fel, hogy Emma ugráltatná, inkább Rumple "kifutófiúja" volt az elmúlt pár részben, szerencsére így a végére ezt is lerendezték.
Ayla írta:Feljebb még volt valahol, hogy Hófehérke meghízott: jah, nincs vele baj, de muszáj 65 éves nagyanyóként öltöztetni? Meg úgy startból az új világban...
Na igen, meg mintha a szerepére is rányomta volna ez a bélyeget, szóval pl. a szezon eleje felé még az volt a "nagy szerepe", hogy megtanult generátort visszakapcsolni. :dirr: Szerencsére ahogy lassan visszafogy, úgy mintha megint értelmesebb jeleneteket írnának neki, pl. az a kardozás a rendőrőrsön Reginával a múltkor egész jó lett. XD
Ayla írta:Belle, tényleg egyre rondább, ő is hízott, de nem az a baj: azért kap erősebb sminket (amitől csúnyább), mert ha megfigyelitek tökre kialvatlan. Esküszöm olyasmire gondoltam amit eddig sosem csináltam: rákeresni a színésznő hétköznapi életére, mert szerintem valami nincs rendjén. Neki nem voltak ilyen táskái ésatöbbi.
Nála viszont végképp nem értem én sem, hogy mi van, csak az tűnt fel, mintha szezonról szezonra rondább lenne szegény. ^^"
Ayla írta:Igen, Arrandelék menjenek haza, szuperek voltak, folytassák a sztorijukat otthon. De szerintem haza is mennek. Titkos, azért készült fel egy cliffhangerre. Szokásuk.
Na, az ő szálukat hála az égnek perfektül lezárták a mostani részben. :D Remélem a Frozen 2 film meg majd innen folytatja. XD A cliffhangert nem bánom én, csak azon szurkoltam, hogy nehogy Arrandeléket is belekeverjék. A többi állandó szereplő sztoriját felőlem úgy húzhatják, ahogy akarják. XD
Ayla írta:Szerintem az író fog előkerülni mostmár...
Remélem az maga lesz Walt Disney, akit eddig 50 éven át Ingrid jégvarázsa tartott lefagyasztva, de most felébredt végre! XDDDD (Utalva arra az urban legendre, miszerint Walt Disney nem is halt meg, csak Disneyland alatt alussza "örök álmát" hibernált állapotban. XD Nem vicc, volt egy ilyen sztori, keressetek rá! XD) Amúgy eltaláltad, hogy most az író jön, de majd csak márciusban. XD
Ayla írta:Doctor Who

Nem Tennantot emésztem, hanem Rose+Tennantot. Azaz most kezdtem az első olyan szériát ahol már nincs Rose.
Heheee... csak Roset szerette visza, heeeee *szépet fog álmodni*
Ööö...akkor megkérdezem úgy, ami csak félig spoiler: pontosan hanyadik szezonnál jársz most?
Ayla írta:Nekem bejött a kilences doktor is, igen a sztori az még gagyibb volt, de amúgy a doki szerintem jó volt.
Nem tudom, nekem ez a "fél-rocker, fél-sittes, majdnem kopasz, bőrdzsekis" Doktor eléggé elütött úgy az alapvető "Doktor-feelingtől", mondhatnám úgy is, hogy ő az, aki a legkevésbé hozta nekem a karaktert az eddigi összes Doktor közül. ^^" Illetve a dizájnja/szerelése még csak a kisebbik gond lett volna, a nagyobbik az volt, hogy valahogy egyáltalán nem tudtam benne látni a Doktort szereplés közben sem. Mindig azt láttam, hogy "ő Christopher Eccleston, aki a Doktort játssza", nem azt, hogy "igen, ő maga a Doktor". Ilyen gondom pl. sem Tennanttel, sem Mattel, sem Capaldival nem volt, sőt, talán a régi sorozatos színészek közül is alig 1-2-nél éreztem hasonlót, de még azoknál sem ennyire erősen. Persze tudom, hogy a fanok ezért harapnak, már csak amiatt is, mert sok embernek Eccleston volt az első Doktora, de attól még nekem eléggé így jött le. ^^"

És akkor visszatérve a OUAT eddigi utolsó részéhez: Nekem nagyon bejött! XD Persze nem tagadom, hogy a történeti baromságok és a szappanoperás fordulatok ugyanúgy megjelentek ebben a részben is, de mivel én ezekre már szinte a Bo Peep epizód óta immunis vagyok, így ezeket már fel sem vettem. XDDD Persze amiket írsz, azok kb. stimmelnek, de igazából majdnem minden részre jutott pár hasonló "fordulat". XD Pl. épp a legutóbbi "Ingrid vége" részben röhögtem két dolgon is:

1. Emmáék is mondják, hogy attól, hogy ők immunisak a Törött Látás Varázslatára, az még nem védi meg őket a többi begőzölt fazontól. Ergo pl. lehet, hogy Hook simán kinyírta volna Emmát, ha ő meg nem szintén immunis Rumple "bűvészkedésének" hála, de mindegy is, mert akár más is nekik eshetett volna. Ehhez képest Ingrid lazán hagyta, hogy össze-vissza rohangáljanak a városban, noha az volt a "mesterterve", hogy miután mindenki kinyírta egymást, ők hárman maradnak csak az "ideális városukban". Kérdés, hogy miért volt olyan biztos benne, hogy Emma és Elsa túlélik? XD Több értelme lett volna, ha egyszerűen magához teleportálja őket (Rumple és Regina simán tud ilyet, kétlem, hogy Ingrid nem), bezárja mindkettőt valami jégkalitkába, aztán a tükrén keresztül végignézi, ahogy a többiek megölik egymást, mintha csak a moziban lenne. XD De nem, ő inkább megkockáztatta, hogy az egész terve dugába dőlhet kvázi a saját gondatlansága miatt. XD

2. A másik, amit bírok, hogy ebben a sztoriban mindenki tud teleportálni. XDDD Akinek nincs varázsereje, azt a forgatókönyv segíti ki. XD Így tudta kicselezni a mostani részben Belle Rumple-t, de igazából Anna is ugyanezt használta, amikor megállította Ingridet. Ugye gonosz-Regina elteleportálta Annát és Kristoffot a tengertparta, ahol Anna megtalálta a palackba zárt üzenetet. Ezután vágás a "nagyon titkos jégbarlanghoz" (amit elvileg olyan nehéz megtalálni, hogy korábban egy egész rész arról szólt, hogy teljes Storybrooke keresi a pontos helyét) és Anna máris rohan befelé, még épp időben, hogy megállítsa Ingridet. Tök jó, hogy egyrészt a tengerpartról rögtön beért az erdő közepén lévő barlangba, másrészt az is jó, hogy pontosan tudta, hogy hol van. XDDD Ez max akkor működne, ha Elsával telepatikus kapcsolatban is lennének, de erről nem tudok. XD

Na, de visszatérve a mostani részre: Egyetértek, a Robin Hood - Marian - Regina szál már akkora "Esmeraldás" húzás, hogy nem igaz. Direkt úgy írták meg, hogy látszólag már minden rendeződne (még furcsálltam is, hogy Marian ilyen lazán "félreáll"), de hopp, kiderül, hogy a varázslatból még pont maradt annyi, ami elérte a szívét. Itt nem is az zavart, hogy a fal nem jött vissza (mert az a varázslat "nagy része" volt, ezt még megmagyarázhatták volna azzal, hogy csak egy kis része maradt meg, mint ahogy Marian sem fagyott megint jégszoborrá, csak elkezdett deresedni és nagyon fázott XD), hanem hogy ki tudtak menni a városból. Ugye az elején Elsa leomlasztja a falat, de utána csekkolják és még ott van valami minimális "pajzs", viszont érdekes, hogy ez addigra eltűnt, mire Marian rosszul lett, így lazán ki tudtak sétálni. LOL, most akkor a varázslat egyik része pont elmúlik, mire kijön a másik? :dirr: XD Szóval igen, ez így egy marhaság volt, ismét csak szívatni akarták Reginát és Robint, meg a fanjaikat. (Én amúgy szurkolok, hogy ha esetleg nem is Robinnal, de egy másik "rendes fazonnal" jöjjön össze Regina és ne egy szintén gonosz faszit kapjon, egyébként is, változni képtelen "örökké gonosz" karakternek bőven elég Rumple. ^^" Bár én még hiszek abban, hogy együtt lehetnek, gyanúsan sok embert küldtek most ki a városból, mibe, hogy a szezon második felében majd sorban elkezdenek visszajönni?)
Ayla írta:Másik glitch: hogy került Belle-hez a tőr? Hiszen azzal bűvölte a kalapot Rumple! Nemár, hogy külön szépen letette a földre vagy elejtette, csak mert ki kellett védje a szöszink támadását? Milyen nyomorultság ez?
Na igen, ez már jóval "viccesebb" volt. XD Amúgy mivel tegnap délelőtt még nem volt a részhez sub, hallás alapján néztem csak és most fél órája tekintettem meg subbal is, így erre a jelenetre már külön oda tudtam figyelni: szóval miután Rumple "aktiválta" a sapkát, ő maga rakta le a tőrt pár méterrel odébb egy dobozra. :dirr: (Hogy még "szebb" legyen az egész: ekkor Emmáék még be sem futottak, szóval még csak támadást hárítania sem kellett. XD) És onnan kapta fel Belle, csak azt nem mutatták, hogy hatásosabb legyen, amikor pont végszóra megjelenik. XD Inkább az a röhejes, hogy úgy teleportált ő is, mint Anna a múltkor. XD Szóval az odáig oké, hogy az a kameloti (wtf? XD) páncéldarab elvezette az igazi tőrhöz, de higgyem el, hogy ezután felszaladt a lépcsőn, felkapta Rumple mellől a dobozról a tőrt, hangosan (!) megparancsolta neki, hogy nem nyomhatja szét Hook szívét és Rumple ebből tényleg semmit nem vett észre? (Mert tudtommal a Dark One-nak csak úgy lehet parancsolni, ha felé tartjuk a tőrt és közben hangosan kimondjuk, amit kívánunk tőle, legalábbis eddig én ezt így tapasztaltam.) Szóval igen, logikailag jó nagy marhaság volt ez az egész, de én sajnos túlságosan el voltam foglalva azzal, hogy majdnem örömömben tapsikoltam azon, hogy Rumple végre megszívja, ráadásul pont Belle "kezei által". XD (Igen, tudom, hogy a készítők igazából azt a zárójelenetet még drámaibbnak szánták, mint mondjuk a Robin - Regina részt, de azok után, hogy Rumple egész szezon alatt mindenkit átvert, meg képes lett volna kinyírni Emmát, Hookot, stb., nem igazán tudtam szimpatizálni vele, hiába sírt ott kiskutyaszemekkel, hogy márpedig ő fél, meg ilyenek. Tiszta Death Note vége feeling kerített hatalmába. XD)
Ayla írta:Amúgy először nem si kapcsoltam mit keres ott a dalmata... :D :D amikor megjelent Szörnyella, akkor esett le, hogy mivan. Azt sem értem, hogy Szörnyella, hogy került be az Elvarázsolt Erdőbe abban a korban...
Én a dalmatánál ott néztem, hogy "lol, csak nem? XD", de igen, az lett. XDDDDD Amúgy igen, Szörnyella baromira kilóg az egész Elvarázsolt Erdős fantasy világból, bár félek, hogy vele a készítők is úgy vannak, hogy "fogadd el, oszt kész". ^^" Mondjuk ő legalább tényleg Szörnyella volt, nem úgy, mint Ursula, akinek ugye dagadt konyhásnéninek kellene lennie bibircsókkal, meg polipcsápokkal, de ehelyett muszáj volt belőle is relatíve szexi gonoszt csinálni. ^^" (Ezért is csodáltam, hogy te még kevesellted a sztoriban a fanservice-t, én így fél szezon után is azt vettem észre, hogy Disney sorozathoz képest bőven eltúlozzák még így is. XD Csodálom, hogy Rumple nem valami gyönyörű bish, aki csak Dark One formában szörny, vagy ilyesmi... XD Mondjuk cserébe most a legutolsó jelenetben "Doctor House" lett... XDDDD)
Ayla írta:És ki az író? Valamiért az az érzésem, hogy ismerjük.
Walt Disney, vagy Miki Egér, ha mákunk van. :lol:

Viszont a jó hír, hogy engem főleg az utolsó pár rész meggyőzött arról, hogy legalább még ezt a szezont kövessem végig, sőt, elkezdtem gondolkodni, hogy meg kéne néznem a korábbi három szezont is, szóval mondhatjuk, hogy sikerült "meggyőznie" a sorozatnak és relatíve a fanja lettem. :D (Persze tisztában vagyok az összes írási hibájával, amiket itt fentebb emlegettünk, de az egészet megmenti a Disney franchise, meg az, hogy szerencsére azért bőven nem veszi magát annyira komolyan, mint mondjuk egy Trónok Harca, így kevésbé fájdalmas, ha egy szereplő naiv, béna, vagy az, amikor megszállja az egészet a brazil szappanoperák ereje. XD)
KépKép

A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Nem:

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul » 2014.12.17. 11:07

Kép

Ayla
Fanatikus
Fanatikus
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ayla » 2014.12.17. 23:39

Köszi, Mordályos :D

Titkos, ha másért nem, Regina parádés gonoszságáért és szép Hófehérkéért jó megnézni.
Kösz a tippet bishi Rumple-re megyek is googlizni :dirr:

Ja és a költői kérdésre válaszolván: Elvarázsolt Erdős lesz, csak remélem addig sikerül eldöntsem, hogy MELYIK s ok közül, bár a kalap miatt előnyben van ez: http://2.bp.blogspot.com/-IZo1dHPX1rY/T ... regina.png

Titkos
Grafomán
Grafomán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2014.12.18. 00:38

Ayla írta:Titkos, ha másért nem, Regina parádés gonoszságáért és szép Hófehérkéért jó megnézni.
Meg azért is, mert igazából nem egy olyan fannal találkoztam már (személyes ismerőstől kezdve random IMDB postolóig bezárólag), aki megveszekedett fanja volt az első szezonnak, viszont úgy volt vele, hogy utána olyan mélyrepülésbe kezdett a cucc, hogy S2-S3 környékén mind "kiestek a nézésből", S4-et meg már nézni sem bírták. XD Szóval nagyon érdekel, hogy tényleg ennyivel jobb volt ez a legelején, vagy inkább csak nekik voltak túl nagy elvárásaik és nekem, aki eleve S4-en "edződött", meg sem fog kottyanni lenyomni három szezont egyben? XD (LOL, láttam egy olyan kommentet még asszem S3 környékén, hogy "azt sem bánnám, ha az összes jófiú fűbe harapna ezen a ponton, túl hülyék ahhoz, hogy joguk legyen az élethez". XDDDD)

Plusz ugye volt már nem egy olyan kari, aki vagy baromi sokat változott és érdekel, hogy anno hogy kezdett (Regina, Hook, stb.), vagy eleve már le is győzték, pedig korábban egy egész szezonon át szívatta a jónépet (Wicked Witch, Peter Pan, stb.), úgyhogy ezek miatt kénytelen leszek elkezdeni az elejétől. XD Ja, meg hátha S1-től kezdve a nézést megértem majd, hogy mi ez az őrült nagy "Rumbelle" mánia. ^^" Amit én láttam így S4 során, az az volt, hogy egy sz*rkvaró szívat egy naiv csajt, aki a végére rájön a kavarásra, a sarkára áll és úgymond jól "megbosszulja", amit a pali vele és mindenki mással csinált. Nem volt rossz, de hogy ezek után is mindenki értük szorítson... ^^" A flashbackek is hasonlóak voltak, Belle ide-oda vetődött, Rumple meg nem avatta be semmibe. Ha már párkapcsolatok, hatvanszor jobb jelenetei voltak a Hook-Emma párosnak (pedig Emmától sem voltam ám elájulva túlzottan, annyira még most sem, de legalább már kezdem megszokni XD), vagy említhetném a Robin x Regina szálat, ahol még érdekelt is, hogy mi lesz velük és tényleg tudtam értük szurkolni. Nem azt mondom, hogy a Rumbelle párosban nincsenek lehetőségek, de egyszerűen szánalmas volt olvasnom, hogy sok fangirlnek az egész OUAT csak róluk szól, mintha kapásból ők lennének a főszereplők, vagy nem is tudom. :dirr: (Ha teszem azt, a következő részben mindkét karakter meghalna, a nézők 80%-a otthagyná a sorozatot, vagy mi? :dirr: )
Ayla írta:Kösz a tippet bishi Rumple-re megyek is googlizni :dirr:
LOL. XD Amúgy amennyi fangirlje van még ilyen külsővel is, valaki tuti rajzolt már egyet. XDDD (Jajj, IMDB fórumon is valami olyanba futottam bele a múltkor, hogy a csaj aláírása a következő volt: "Mrs. Gold, true holder of the dagger" :dirr: Komolyan, ez az a pont, ahol az egyértelműen fangirlcsapdának berakott Hook pártját fogom, mert ő még mindig szimpatikusabb, sőt, egész kedvelhető. XDDDD)
Ayla írta:Ja és a költői kérdésre válaszolván: Elvarázsolt Erdős lesz, csak remélem addig sikerül eldöntsem, hogy MELYIK s ok közül, bár a kalap miatt előnyben van ez: http://2.bp.blogspot.com/-IZo1dHPX1rY/T ... regina.png
Jaaa, hogy még ott is volt 2-3 különböző szerelése? XD Ez kimaradt, én azt hittem, hogy van a "default" Gonosz Királynős (amit akkor is viselt, amikor beütött a "tükörátok"), meg a "default" Storybrooke-os (amit kb. mindig hord XD).
KépKép

Ayla
Fanatikus
Fanatikus
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ayla » 2015.01.03. 03:01

Game of Thrones S04

Miután tavaly, a harmadik/negyedik rész után felment az agyvizem és lelőttem a sorozatot, kellett ez a jó sok idő, hogy ismét elővegyem, márt csak azért is, mert be akarom fejezni a könyvet és fel kellett frissítsem a történetszálat.

A könyvben az ötödik kötetnek a felénél járok.

Annak idején azért ment fel az agyvizem, mert Jotunheim-i jégóriások balettoztak be a MARVEL univerzumból, hogy érintéses rátevéses módszerrel Arrakis nép szemeinek kékségét pakolják westerosi kisbabákba. Nagyon kiborultam, mert eddig fogalmunk sincs arról, hogy pontosan mi lesz a babákkal, hol és hogyan és errefel kaptuk ezt a rossz fanficet.

Na de hálisteneknek a sorozat folyamán többet nem kapunk ilyen nyomorultságot, csak nagyon nagyon kemény rendezői megvágásokat. 40%-ben meg vagyok vele elégedve. Nem az évaddal, hanem a móddal, ahogyan be kellett gyömöszölni a könyvbélieket. Sajnos 40, mert több mint a felét meg lehetett volna oldani ugyanúgy, mint a könyvben, egy perccel sem került volna többe, csak több színészbe vagy díszletbe, de nem screentime-ba :D Látszik, hogy még mindig spórolniuk kell. Máskülönben erről elég sokat beszélnek a behind the scenesekben és egyebek.

Junchi, ne bukj ki nagyon, bár tény, hogyha nem olvastad a könyvet akkor minden jogod meg van hozzá :D A színészek előtt le a kalappal, meg az egész stáb előtt, szerintem rengeteget fejlődtek, éppen sztalkolok végig unitokat :D Pl a top 8 stunt performer az magyar :D A kislány aki meg az erdő gyermekét alakítja az utolsó képkockákban, román származású :D

Nekem tetszett, hogy azért ahol olcsó volt a cucc, ott végig, szinte szóról szóra hű maradt a könyvhöz, ehhez legjobb példa Sam jelenetei és Tyrion a fogságbaesésétől kezdve.
Az Eyrie-nál nagyon féltem, hogy átírnak mindent, de nem. Juhé! Ráadásul mostmár Aidan Gillen (Petyr Baelish) annyira benne van a szerepében, hogy nem is tudom elképzelni civilként. Nem megy. Olyan ez mint Alan Rickman Pitonként. :D

A nem tetszős megvágások: hogy Briennere rásózzák Podrickot, hogy a Hound és Brienne egymásnak esnek és nem hozták be a képbe tudjátokkit. Tudom én, hogy az minimum 3x ennyi screentime Brienne-nek, de nagyon ütött volna. Hatlamas ugrásokkal vágtak. Pontosabban eldöntötték, hogy követnek egy-egy történetszálat, míg másokat teljesen kihagytak. Nehéz. Mert vagy mindenből kapnánk egy kis semmit, vagy csak három helyszín lenne az egész sorozat alatt.

Továbbra is idegesít, hogy Arya szinte duci.

A végén a rohangáló csontvázak, tényleg nagyon kiábrándítóak voltak, a könyvben azért nem pont csontik, hanem olyan zombik, mint amikkel a sorozat elejét kezdtük. Viszont ott is ugyanígy bukkanak elő a föld alól. Ugyanide sorolnám, hogy a hóban csúszásmászást is megvágták szépen, de itt pont ez a lényeg, én még hiányoltam is, hogy nem látjuk őket többet szenvedni a hóban. Sokat szenvednek. :D

Szóval igen, ez eddig messze a legjobb a négyből. Ja, a sárkányok is élethűre sikerültek. Van is hozzájuk 3 oldalnyi creditelés a unitnak. Bravó!

Pucérkodás nem volt annyi, erőszakolás volt, de cenzúrázva, amiből viszont több volt, az a gusztustalan fröcsögős halál. Kb kétszerannyi, mint amennyi kellett volna. Nem volt továbbá elég sok ennivalós jelenet sem :D Könyvben több van. :D

Mikor is jön a következő? Idén?

Cruel Angel
Félisten
Félisten
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel » 2015.01.03. 08:18

Ayla írta:Mikor is jön a következő? Idén?
Áprilisban. Mindig áprilisban.
Kép

Junchi
Hikikomori
Hikikomori

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2015.01.10. 11:55

Twin Peaks

Ehhe... Kérem vissza az erre elpocsékolt időmet, méghozzá kamatostul! Tudom, senki nem szolgáltatja vissza, ellenben legalább van egy újabb ürügyem arra, hogy kinyomtassam David Lynch hülye fejét, kiragasszam valahová és darts-táblának használjam. Komolyan, hogy lehet egy művész ennyire ambivalens? Most mondanám, hogy csak én nem vagyok fogékony a MESTER művészetére és nem rezonálnak azonos hullámhosszon az értékrendjeik, de nem teszem, mert az Elefántember és a Mulholland Drive továbbra is kivételes darabok.

Ez a sorozat viszont... Te jóságos. Atya. Ég. Mi volt ennek az egésznek a célja? Az értelme? Hogy képesek emberek ezt az izét tolerálni, let alone a '90-es évek egyik legjobb sorozatának titulálni? Vastag kérdőjellé formálódó pupilláim lassan visszaállnak eredeti állapotukba, lévén azért látom ám az erényeit, még ha nincs is neki sok, és az is csak akkor, ha az ember képes közben a szőnyeg alá söpörni azt a kolosszális méretű bullshit-kupacot, ami komoly agypusztító biológiai fegyver lehetett volna annak idején.

A TP első része zseniális. Ujjongtam érte, mint egy kisgyerek, mert baromi jól össze volt rakva, kiváló volt a writing és directing, a színészek is értették a dolgukat és megvolt egy remek sorozat lehetősége: A kisváros, ahol brutális halált hal egy fiatal lány, Laura Palmer, viszont a jobblétre szenderülése közel sem hétköznapi, éppen ezért egy szimpatikus FBI-ügynök, Dale Cooper is részt vesz a nyomozásban. Nyomasztó, a hangulati elemekkel remekül játszó, kivételes darabnak tűnt első blikkre. Igen ám, de ez az illúzió aztán nagyon gyorsan szertefoszlott.

Hogy mik is egészen pontosan a Twin Peaks nagyobb kaliberű bűnei, arról egy terebélyes listát lehetne készíteni, de kiemelten, csakis a krémre, az igazi agyfasz-kazalra koncentrálva:

1) A karakterek. Komolyan már, mi volt ez a gárda? Azért ahhoz nagy tehetség kell, hogy van kábé félszáz (sőt, több), állandó jelleggel a képernyők előtt bohóckodó szereplő, de 95%-uktól egyszerűen a falat kaparod. Én nem tudom, mi lehetett a MESTER (és a forgatókönyvet elkövető másik fickózat, nevezzük is nevén: Bűntárs) szándéka ezzel, de nagyon rossz nyomon járt. Inkább dugnám a kezemet egy méhkasba, minthogy ezekkel a szereplőkkel akár még egy részt is megnézzek. Egyszerűen nem tudtam kedvelni őket, mert vagy totál nem érdekeltek vagy egyszerűen irritáltak. Ráadásul nincsenek jól megírva. Igen, kimondtam - ez az igazság. A legtöbbnek SEMMILYEN funkciója nincs a sztorira nézve, csak azért szerepelnek, mert... igazából a fene sem tudja. De most komolyan, mi szükség volt a félszemű, retardált gorillanőre? A csimpánz IQ-jú diszpécser csajra a sheriff irodájában? (Hogy került ez egyáltalán oda?) Andy-re, akiből hogy a jó életben lett sheriff-helyettes? A gonoc Gary Stu bűnözőre a végén? Hankre? Bobbyra? És még hosszasan lehetne sorolni, viszont akitől a legjobban felszökött a vérnyomásom és váltott vérvörösbe a fejem, az James volt. Nincs elég lehúzó kifejezés a magyar nyelvben, amivel ezt a szerencsétlen gyökeret megfelelően körülírhatnám. Mi volt a célja? Mi motiválta? Miért nem tudta soha eldönteni, hogy mit akar? Miért kellett nekünk az ő nagy világfájdalmát és önsajnálatát elviselnünk? Miért csalta meg a szerelmét ott, ahol csak tudta? (Az pedig miért bocsátott meg neki állandóan?) A csúcs az volt, mikor Donának a legnagyobb szüksége lett volna rá, erre ő otthagyja a fenébe, mondván, hogy "ki kell szellőztetnem a fejem, dugd fel a gyászodat hátul". Mintha legalábbis az lett volna a cél, hogy direkt módon rühellje mindenki ezt a csávót. (Nem is csodálom, hogy a végére teljesen kiírták...)

Hasonló módon végig lehetne menni az összes karakteren, mert tényleg szinte mindenki megér egy kört (vagy többet), fikázás céljából, legyen szó akár Audrey inkonzisztens jelleméről, Ed irrelevanciájáról, Josie ostoba döntéseiről (és unalmas személyiségéről) vagy a legendás tuskó lady-ről. Összesen három karakter volt, akik nagyjából végig a helyükön voltak, nem volt semmi stiklijük, nem hoztak égbekiáltóan röhejes döntéseket és valóban karakterként funkcionáltak: Cooper (bár az a giccsi-pancsi szerelmi szál Norma húgával a végére igazán nem kellett volna), Harry és Dona (bár ő gyanúsan keveset szerepelt és egy ponton nem is értettem igazán a karakterét, de ezt tudjuk be annak, hogy a MESTER nem mindig volt józan, ahogy azt már megszokhattuk tőle).

2) A sztori. Errrrm... szal úgy indul az egész, hogy rejtélyes gyilkosság, nyomozás, kisvárosi élet és némi feszültség. Rendben. Halad is minden ebben a mederben, míg nem elő nem jönnek... Húha, hol is a fotelem karfája, ezt még leírni is nehéz... szóval a természetfeletti elemek.

LOLWUT?

Nem mondom, nem tett olyan rosszat a sorozattal ezek behozása, ugyanakkor felmerül - szerintem teljesen jogosan - a kérdés: Miért? Vagy legalábbis: Miért ÍGY? Semmi utalás nem volt ezekre korábban, ráadásul működött volna a dolog óriások, szellemek meg egyéb baromságok nélkül is. De neeeem, ide kellett egy gonosz entitás, aki másokat megszállva gyilkol, mert hát az milyen fun, illetve egy rakat baromság, aminek józanésszel nehéz hitelt adni. Most komolyan, a nyomozásban mindenki tényleg nekiállt Cooper álmait és látomásait készpénzként kezelni, minthogyha tényleg ezek lennének az univerzális igazságok. (Sajnos tényleg azok voltak, hisz a plot így akarta...) Gimme a break!

De jó, legyen, nyeljük le valahogy ezt a kis kellemetlenséget, hisz a többi része úgyis kárpótolni fog majd érte, amirite? Aha, a nagy túrót! Kezdjük ott, hogy miért kellett ezt 30 epizód hosszúra elhúzni, mikor kényelmesen belefért volna 10-be?! Bizony, a tényleges műsoridő harmada is elég lett volna és akkor mondjuk kihúzhattuk volna a Dallas színvonalába illő, abszolút pointless dialógusokat, amik rettentő módon gátolták a sztori folyását és ültették seggre az egész stuffot, valamint az erőltetett comic relief elemeket és karaktereket. Rendben, a sorozatban nagy hangsúlyt fordítottak a kisvárosi élet bemutatásra, arra, hogy a gyilkosság(ok) ellenére is zajlik tovább az élet, az emberek ugyanúgy végzik a dolgukat, de a paci túlsó partjára így átesni elég ciki élménynek bizonyult, drága egyetlen Lynchem.

A másik, amit nem értettem (és ezen a ponton majdhogynem csont nélkül zsákoltam is a lomos tárba az egész kreálmányt), hogy az idióta Windom Earl-szálra az utolsó negyedben mégis mi szükség volt? És miért e köré építették az egészet, mikor egy akkora asspull volt az egész, hogy azzal a Napot vidáman eltakarhatnám?

Szóval jah, a sztori csak bizonyos elemeiben (mystery, feszültségkeltés, etc.) és részleteiben működött, egészét tekintve viszont kuka az egész, pláne az utolsó rész ismeretében, amire mindjárt vissza is térek.

3) Az emberi kapcsolatok. Most komolyan, milyen emberek élnek Twin Peaksben? Hogy lehet az, hogy egyetlen normális, működőképes kapcsolat nem volt az egész sorozatban, mert mindenki, egy idő múlva, valaki más után áhítozott, még a házasságban élők is? Komolyan, volt valami szokás a városban, hogy ingyen pogácsa jár annak, aki megcsalja a párját? Külön sajtot is reszelünk rá, minél irreálisabb lesz az új választásod *wink*. És hogy van az, hogy a megcsalt karaktereket ez sokszor egyáltalán nem zavarja? (Biztos nekik lángost ígértek, pogi helyett, hogy mindenki jól járjon...)

4) Az utolsó epizód. Mi a büdös hétszentség akart ez lenni? Lynch MESTERt ismerve fel voltam készülve mindenre, de úgy tűnik, még ez is kevésnek bizonyult. Nem az elvarratlan szálak tetemes mennyisége zavart. Nem is az, hogy semmilyen klimax-a nem volt az egésznek. Sokkal inkább ez az elvont, öncélú művészkedés. Igen, vannak olyan filmek, ahol plusz örömemet lelem abban, ha töprenghetek a kulcsmomenteken, teóriákat kreálhatok és átgondolhatom az addigiakat, de ezen a ponton ez a sorozat olyan szinten vágott haza, hogy semmi motivációm nem maradt arra, hogy megpróbáljam megfejteni ennek a túladagolt nonszensz-hadjáratnak az értelmét. Mondjuk nem mintha lett volna értelme, már csak azért sem, mert szemmel láthatóan direkt a nézők totális megvezetése volt a fő cél, olyan eszközökkel, amiket a MESTER csakis perverz önszórakoztatásból hajigált bele. Ezzel pedig így nem vagyok hajlandó mit kezdeni.

Sok mindent lehetne még mondani erről a sorozatról, de nem teszem, így is három klaviatúra esett áldozatul, mire megírtam ezt a tl;dr-t, úgyhogy álljon még itt egy verdikt, egy válasz az "Érdemes volt-e megnézni?" kérdésre és egy kedves üzenet direkt a didi rektor úrnak címezve.

5/10
Nem
Fuck You!

iskariotes
Sensei
Sensei

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2015.01.15. 01:03

A Twin Peaks-t nekem is sikerült nem oly rég végig néznem. Magát az openinget zeneileg minden képen tökéletesnek tartom, de szerintem képi világa is egészen jó, ez nekem nagyon tetszett. Az alap szituáció szintén jó ötletnek tartom/tartottam de igen komoly hiba van a rendszerben. Ez nem kisváros, ez kérem egy 51 ezer fős város, ezzel szemben végig azt akarják velem elhitetni, hogy ez egy pár száz maximum ezres nagyságú városka és ez így zavaró.

Nagyrészt egyet értek azzal amit Junchi írt, de azért én is kiegészítem.

Karakterek: Leginkább két dolog zavart velük kapcsolatosan. Az egyik, hogy kevés, de talán egyetlen egy ember történetét sem vitték igazán végig, hanem itt-ott de biztosan elhagyták köszönhetően a második hibának, hogy folyamatosan érkeztek újabb és újabb szereplők a már addig is terebélyes gárdához. Gondolok itt első sorban a fűrésztelep szerencsétlenjeire.

Sztori: Egyrészt én is töröl metszett butaságnak érzem a természetfeletti dolgok megjelenítést a sorozatban, de úgy gondolom, hogy akkoriban pont ez adta a sorozat vonzerejét. Pár évvel később indult az X -Akták ahol ennél sokkolta durvább természeti feletti dolgok láthatóak. Másrészt szerintem az is komolyan hátráltatta a sorozatot, hogy majd minden egyes résznek más volt a rendezője így értelemszerűen a sorozat kezdett szétfolyni és mindenre hasonlítani csak egy koherens műre nem.
"A barát olyan ellenség aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

ViharTáncos
Hikikomori
Hikikomori

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos » 2015.01.15. 07:54

Legend of Korra:

Kivégezve-befejezve/ sokan nyafogtak rá ,hogy nem volt olyan jó mint az előző sorozat én inkább úgy mondanám ,hogy teljesen más irányból próbálta megközelíteni ezt az Avatár emberiség témát s ez sokszor hol nagy falat volt neki hol szépen vette az akadályokat.

Ismertek nem szeretek hosszas kritikákat írni arról amit nézek szal itt sem nagyon fogok.

Egy kellemes és élvezhető sorozat volt egy picivel gyengébb történet szállal de gazdagabb és felnőttesebb karakterekkel és egy jóval szomorkásabb hangulattal megáldott történetet kaptunk a II. futamban. Nem bánom hogy megnéztem bár a befejezése nekem is egy nagy büdös :?: volt de ennek ellenére 8/10.

Kép

UI. Iknik Blackstone Varrick -> ez bekattant muksó egy maga elvinne a hátán egy egész sorozat , bár csak 4. könyv bontakozott ki igazán de nekem abszolút kedvenc volt. :vigyor:
“In the sky there are always answers and explanations for everything: every pain, every suffering, joy and confusion.”

Titkos
Grafomán
Grafomán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2015.01.15. 13:30

ViharTáncos írta:Legend of Korra:

Nem bánom hogy megnéztem bár a befejezése nekem is egy nagy büdös :?: volt...
Amúgy azt láttátok, hogy a vége a készítők szerint is bevallottan Korrasami yuri end? :lol:
KépKép

Cruel Angel
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel » 2015.01.15. 15:23

Titkos írta:
ViharTáncos írta:Legend of Korra:

Nem bánom hogy megnéztem bár a befejezése nekem is egy nagy büdös :?: volt...
Amúgy azt láttátok, hogy a vége a készítők szerint is bevallottan Korrasami yuri end? :lol:
Obviously. d:

Akartam már írni valamikor Korráról, csak még nem volt hozzá érkezésem, úgyhogy igen röviden:
1) Korrasami: Kúl, hogy van. Harmadik szezonban már voltak rá utaló jelek. (Magam részéről harmadik szezonzáró tolószékes jelenetétől kezdve volt - ha nem is egyértelmű, de - gyanús.) Mindazonáltal tényleg kicsit szórványosan voltak a dolgok elhelyezve, tehát ha már ez, akkor talán lehetett volna kicsit egyértelműbb korábban is. (Nem láttunk bele annyira a két főhősnő fejébe, hogy igazából mikortól/hogyan lett ez. Ami szerintem az eredeti megismerkedésük apropójának ismeretében érdekes lett volna.)... persze sejthető, hogy a csatorna ennél többet nem engedett.
2) Úgy általában a sorozat: Szép volt, jó volt, felnőttebb, érettebb volt mint elődje, egyértelműen érdemesnek tartom arra, hogy beszéljünk róla, hogy ajánljam másoknak is. ... Viszont sajnáltam, hogy kicsit a szezonok túl "függetlenek" lettek. Azaz minden szezonvégére volt egy final boss, akit levernek és probléma megoldva. Persze nyilván voltak következmények, amik átfolytak a következőre, de nem éreztem, hogy ez egy kerek egész lett volna. (Épp ezért a főszereplő character arc-ja is itt-ott kicsit redundáns lett, főleg a második szezonban.) ... és hát maradtak még kérdéseim főleg Amonnal kapcsolatban, amikre reménykedtem, hogy a végére választ kapok.
Kép

Titkos
Grafomán
Grafomán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2015.01.15. 16:44

Cruel Angel írta:1) Korrasami: Kúl, hogy van. Harmadik szezonban már voltak rá utaló jelek. (Magam részéről harmadik szezonzáró tolószékes jelenetétől kezdve volt - ha nem is egyértelmű, de - gyanús.) Mindazonáltal tényleg kicsit szórványosan voltak a dolgok elhelyezve, tehát ha már ez, akkor talán lehetett volna kicsit egyértelműbb korábban is. (Nem láttunk bele annyira a két főhősnő fejébe, hogy igazából mikortól/hogyan lett ez. Ami szerintem az eredeti megismerkedésük apropójának ismeretében érdekes lett volna.)... persze sejthető, hogy a csatorna ennél többet nem engedett.
Ja, amúgy ha érdekel, előkereshetem azt a Twitter, vagy milyen bejegyzést, ahol pont az egyik készítő írt róla kb. fél oldalon át, hogy hogyan is alakult ez az egész, miket mérlegeltek, mielőtt eldöntötték, hogy ez legyen a vége, stb. Nekem nagyon tetszett, így látatlanban is teljesen meggyőző volt. Valami olyasmiről szólt röviden, hogy bár eleinte valóban a Korra x srác protagonista (bocs, a neveket még nem tudom... XD) szálat képzelték el lezárásnak, valahogy a felétől kezdve már nem érezték volna odaillőnek, helyette elkezdték a Korrasamit építgetni. XD Szóval az nem véletlen, hogy az utolsó 1-2 szezonig nem igazán érzed a dolgot megalapozottnak, mivel a készítők szemszögéből is utána kezdett alapja lenni a dolognak. XD És ja, mondták, hogy részben még így is necces volt, de szerencsére ennyi még a vezetőség szerint is belefért, amennyi végül belekerült. XD (Amúgy őszinte leszek: ha a végét nem "yuri shipper fanboy"-szemüvegen át nézi az ember, szerintem nem is annyira "erős", simán azt gondolnám, hogy csak barátnők. Az más kérdés persze, hogy én nem láttam a sorozatot, csak pont ezt a lezárást megnéztem, mert akkora "hisztéria" volt körülötte, szóval lehet, hogy "felépítve" jóval egyértelműbben csapódott volna le. XD) Szóval bár ilyen szinten megalapozott lenne minden hasonló bedobált párkapcsolat a sorozatokban, ha yaoi endet hoztak volna ki, még az sem zavarna, ameddig ennyire át van gondolva. XD
Cruel Angel írta:2) Úgy általában a sorozat: Szép volt, jó volt, felnőttebb, érettebb volt mint elődje, egyértelműen érdemesnek tartom arra, hogy beszéljünk róla, hogy ajánljam másoknak is. ... Viszont sajnáltam, hogy kicsit a szezonok túl "függetlenek" lettek. Azaz minden szezonvégére volt egy final boss, akit levernek és probléma megoldva. Persze nyilván voltak következmények, amik átfolytak a következőre, de nem éreztem, hogy ez egy kerek egész lett volna. (Épp ezért a főszereplő character arc-ja is itt-ott kicsit redundáns lett, főleg a második szezonban.) ... és hát maradtak még kérdéseim főleg Amonnal kapcsolatban, amikre reménykedtem, hogy a végére választ kapok.
Ugye ez is onnan jön, hogy a legelején a készítők ezt egy rövid, 13 részes spin-offnak szánták, csak aztán vagy a népszerűség, vagy a Nickelodeon nyomására ebből is "Avatar: The Last Airbender 2"-t kellett csinálniuk. Szerintem az első szezon vége után kezdtek el gondolni azon, hogy "fú bazz, most hogyan tovább?", míg ugye a korábbi Avatarnal eleve úgy volt az egész megtervezve, hogy egy három szezonos "eposz" lesz. (Ahogy akkor fogalmazott valaki vagy a készítők, vagy a csatorna emberei közül: "ez lesz a mi Harry Potterünk", értették ezt gondolom főleg a várt népszerűségre, amit el is találtak. XD)
KépKép

Cruel Angel
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel » 2015.01.15. 17:21

Titkos írta:Ja, amúgy ha érdekel, előkereshetem azt a Twitter, vagy milyen bejegyzést, ahol pont az egyik készítő írt róla kb. fél oldalon át, hogy hogyan is alakult ez az egész, miket mérlegeltek, mielőtt eldöntötték, hogy ez legyen a vége, stb....
Egen én is olvastam. Mondom, nem is az a bajom, hogy "későn" lett (négy szezonból csak a harmadiktól felfele), hanem, hogy nem volt több. Értsd ahhoz, hogy szerintem erősebb legyen kicsit több Korrasami pillanatra lett volna szükség. Mert így per pill azon kívül, hogy gyakran voltak ketten együtt badass-ak (ez viszont több szereplő párosra is igaz, pl. Bolin-Mako testvérpárra), IMHO összesen három igazán Korrasami "kémiát" mutató jelenet volt a teljes sorozatban.
1. Harmadik szezon végén Asami a maga alatt/tolószékben lévő Korrának azt mondja, hogy ott lesz neki, ha *hatásszünet* bármiben szüksége lenne rá.
2. Negyedik szezon közepe fele három év után újbóli találkozáskor nagy örülés, Asami megdicséri az új haját, amin Korra elpirul és utána amikor Makoval és Wuval közösen kajálnak Mako kifakad azon a tényen, hogy Korra és Asami leveleztek, de neki meg Bolinnak nem írt Korra semmit. Itt elhangzik egy ominózus mondat, ami már nem tudom, hogy egész pontosan hogy volt, de valahol a "Mi van kettőtökkel?/Mi van veletek?/Mi van köztetek?" vonalon húzodott. Amire különösebben értelmesebb válasz azonkívül, hogy "Neki valahogy jobban meg tudtam írni őszintén a dolgokat" nem lesz.
3. A nagy jelenet az utolsó rész végén, amit ezek szerint láttál.

Ezen jelenetek mind jól voltak rendezve, nagyjából jól is voltak írva, és szinkronhangok is teljesen rendben voltak. De mégis csak (IMHO összesen) három jelenet volt, ami a kérdéssel foglalkozott az összesen 52 (vagy ha csak a második felét számoljuk relevánsnak: 26) részes sorozatból. Ez függetlenül a szereplők nemétől kevés egy igazán erős románchoz. Lett volna pontosan kétszer ennyi mondjuk és máris nem lenne egy rossz szavam se.

Szerkesztve: Valaki összegyűjtötte egy videóba az összes Korra és Asami jelenetet a sorozatból. Ez tehát az összes jelenet, amiben vagy mindketten prominensebben szerepelnek, vagy valamelyikük reflektál a másikra valamit. Ez a videó bő 24 perc. Ergo a teljes sorozat alatt összesen bő 24 percig foglalkoznak egymással, vagy csinál együtt valamit a két szereplő, tehát durván egy ötvenkettede foglalkozik bármilyen szinten is a kapcsolatukkal.
Titkos írta:Ugye ez is onnan jön, hogy a legelején a készítők ezt egy rövid, 13 részes spin-offnak szánták, csak aztán vagy a népszerűség, vagy a Nickelodeon nyomására ebből is "Avatar: The Last Airbender 2"-t kellett csinálniuk. Szerintem az első szezon vége után kezdtek el gondolni azon, hogy "fú bazz, most hogyan tovább?", míg ugye a korábbi Avatarnal eleve úgy volt az egész megtervezve, hogy egy három szezonos "eposz" lesz. (Ahogy akkor fogalmazott valaki vagy a készítők, vagy a csatorna emberei közül: "ez lesz a mi Harry Potterünk", értették ezt gondolom főleg a várt népszerűségre, amit el is találtak. XD)
Nem az a bajom, hogy az első szezonban nem tudták, hogy lesz még három, én is tudom, hogy eredetileg csak egy pár részes spinoffnak tervezték. (Sőt nekem rémlik olyan, hogy elsőkörben kb. egy kétszer egy-másfél órás TV múvinak. Javítsatok ki, ha tévedek.) Hanem az, hogy azon pillanatban amikor már tudták, hogy kaptunk még három szezont (nem szezononként lett mindig bejelentve, hogy jó kérek még egyet, hanem az első után népszerűség miatt, be lett rendelve még három), nem lett egy olyan történet, ami ezt a három szezont (vagy némi retkonnal mind a négyet) nemcsak tematikusan hanem közvetlen történetében is összekapcsolta volna. Szal negyedik szezonos final bossnak nem voltak mesterkedései a második és harmadik szezonban. Szemben a Last Airbender-rel, ahol első részben megtudjuk, hogy a Fire Lordot el kell verni és három szezon múlva történik ez meg.

Szerkesztve 2: Korrasami téma: De persze nem mindenki ért velem egyet, mert most két tétel között fenti beszélgetésünk hatására kicsit beleásva a netbe, találtam ezt a blogbejegyzést egy leszbikus/bi/queer lánytól, aki a fenti, általam kevésnek nyílvánított dolgokba többet látott bele és az amúgy ott lévő esetlenségeket, pedig realisztikusabbnak érzi. (Tekintve, hogy a társadalmi elvárások miatt nehézkesebb flörtölni, egyértelmű jeleket küldeni, sőt egyáltalán önreflektíven realizálni, hogy mi van.)
Kép

ViharTáncos
Hikikomori
Hikikomori

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos » 2015.01.15. 20:43

Nagyon magányos farkas voltam a véleménnyel máshol is de nekem annyira nem jött be ez a Korrasami spekuláció valahogy nem tudtam össze egyeztetni a 2 kissé megfáradt de eddig heteró hölgyekként viselkedő karaktereink jellem rajzába.

Bár szinte biztos ,hogy egy jókora gumicsont amin még sokáig fogunk /fognak rágódni ^^ én viszont nem harapok rá.

Asami karaktere nekem mindig egy picit kidolgozatlannak tűnt valamiért nem tudnám megmondani miért bár kedveltem de mintha kicsit üres lett volna vagy amolyan csalódott nő ábrázatát keltette volna. hmm passz

Tudtok róla lesz e valamilyen folytatás ?
“In the sky there are always answers and explanations for everything: every pain, every suffering, joy and confusion.”

Cruel Angel
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel » 2015.01.15. 20:54

ViharTáncos írta:Tudtok róla lesz e valamilyen folytatás ?
Sadly nope. Legalábbis mostanában. Azt hiszem azt olvastam, hogy a két alkotó szívesen foglalkozna még a világgal, ha felkérnék őket, de semmiképpen nem a közvetlen közeli jövőben. Mindamellett mivel Nicelodeonnál van minden jog az akármikor bejelenthet folytatást, spinoffot tőlük függetlenül is. Egyelőre azonban ez nem történt. (De tekintve, hogy milyen random mód bántak a Korra harmadik szezonja körül, hogy mikor és hogyan kerül vagy nem kerül adásba, kb. bármit kinézek belőlük.
Kép

Titkos
Grafomán
Grafomán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2015.01.15. 21:37

Cruel Angel írta:(De tekintve, hogy milyen random mód bántak a Korra harmadik szezonja körül, hogy mikor és hogyan kerül vagy nem kerül adásba, kb. bármit kinézek belőlük.
Apropó, erre lett azóta valami magyarázat? Csak így-úgy olvasgattam randomba Facebookon, hogy mit kavartak körülötte, de valami olyasmit láttam, hogy nem adták le végig a TV-ben, hanem az utolsó három rész* csak online volt elérhető és hasonló "ötletes" dolgok. (Egyébként néha csak tátom a számat, hogy a TV csatornák az amúgy fejőstehénként remekül funkcionáló sikersorozataikra milyen szinten képesek pikkelni.)

*Értelemszerűen S3 utolsó három részére gondolok.
KépKép

Cruel Angel
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel » 2015.01.15. 21:50

Ha emlékezetem nem csal akkor valahogy úgy zajlott, hogy
0) A harmadik szezon első pár része kiszivárgott a netre, ezt kezelvén előrébb hozták a premiert és azzal a tag-line-nal promózták, hogy "nemcsak online lehet nézni". Vagy valami ilyesmi. (Utalva, hogy ez az "igazi", nem a torrentre kiszivárgott.)
1) Harmadik szezon utolsó néhány részét hirtelen felindulásból úgy döntöttek, hogy csak online teszik elérhetővé.
2) Erre magyarázatot azt hiszem maga a csatorna nem adott, de a sorozat készítők azt verziót adták elő, hogy bár ők sem teljesen boldogok a témában, de jó ez így, nagyjából úgy volt tervezve, hogy előbb utóbb csak online lesz elérhető, mert ott úgy is többen nézték, mint a TV-ben és hát a csatorna nem igazán találta a célközönséget and stuff.
3) A negyedik szezont a harmadik szezon vége után alig pár héttel, hónappal később kezdték el adni, ismét csak hétről hétre és csak online.
4) A negyedik szezon közepének magasságában hirtelen úgy döntött a csatorna, hogy a további részeket csak tvben fogják leadni.
Kép

Titkos
Grafomán
Grafomán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2015.01.15. 22:11

Nem akarok vészmadár lenni, de ez a baszakodás (mert erre jobb szót hirtelen nem tudok) kísértetiesen emlékeztet engem arra, amit pl. a BBC csinált anno a Classic Doctor Who-val. Persze mivel abban az időben házi net még nem volt, ezért picit "ügyesebbnek" kellett lenniük, de megoldották: egy éves hiatus, állandóan más napokon és időpontokban leadott részek, stb. Ott a "munka meghozta gyümölcsét", sikeresen elkaszálták a cuccot majdnem 20 évre. Utólag be is lett vallva, hogy ez volt a cél, a csatorna vezetősége egyszerűen nem kedvelte a DW-t. De jó, hogy abban az időben ez még nem a profitról szólt. :dirr: (Nem a francokat, csak akkor is voltak gőgös idióták, akik mindenféle ésszerűség fölé helyezték a saját ízlésüket. :dirr: ) Na, amit a Korráról hallottam így főleg az utolsó másfél szezonról, plusz amit most leírtál, az engem szintén eléggé erre emlékeztetett. Az más kérdés, hogy mivel itt egyébként is az utolsó szezonról beszélünk, már kb. majdnem mindegy volt, hogy mit lépnek. XD Csak azért na, nem szép dolog. XD
KépKép

iskariotes
Sensei
Sensei

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2015.01.16. 17:43

Az Avatar vs. Nickelodeon dologhoz szeretnék hozzá szólni. Érdemes megjegyezni, hogy az eredeti történetet még valamikor 2001/2002 magasságában álmodta meg Bryke ( Bryan Konietzko és Michael Dante DiMartino) alkotó páros. Mindketten az épp kényszerszüneten lévő Family Guy csapatból ismerték egymást. Egy olyan történetet szerettek volna kidolgozni, ami annyira hősies, mint a Mononoke és olyan szerteágazó világot mutat be, mint a Bebop. Végül a sorozatból 2004/2005 táján kezdett realizálódni, amikor az anime és varázs/fantasy cuccok is egyre nagyobb rajongói tábort gyűjtöttek maguk köré. Az Avatart a Nick bevallottan a saját Harry Potterének/Gyűrök Urának képzelte el. És a cucc termelt rendesen is. Több neves díjat is bezsebelt, de ami ennél is fontosabb a csatorna szemszögéből, hogy átlagosan 3,1 millióan néztek meg egy részt, de volt olyan epizód, ami 5 milliós nézetséget is meghaladta, míg az utolsó 4 részt, amit egyben adtak le rekord 5,6 milliós nézetséggel zárta le a sorozatott.
Ezek után nem meglepő, hogy a Nick erősen vigyázott a brandjére /ha már a live action látványosan bukott/. Eredetileg nem is terveztek egy új sorozatot az Avatarból, hanem csak egy egészestés rajzfilmet akartak kérni az alkotópárostól. Végül berendeltek egy 12 részes mini sorozatot azzal a két feltétellel, hogy ha megbukna, ne legyen elváratlan szál a sorozat végén, de ha sikeres, akkor lehessen akár folytatni is. Ezeknek az elvárásoknak megfelelően készült el a Korra Legendájának első évada, tehát kaptunk így egy feszesebb cselekménnyel dolgozó sorozatot /ellenben az Aangos sztorival/, de az évadok sokkal lazábban épültek egymásra.
Miután a tesztvetítéseken pozitív kritikákat kapott a csatorna így teljes erővel beleálltak gyártásba. (Legnagyobb félelmük az volt, hogy a fiatal fiúknak nem fog tetszeni, hogy egy dögös tini csaj az új főhős és nem egy fiú). A második évad sem tudott zökkenő mentesen elindulni, mivel az a koreai animációs cég aki készítette az első évadot válasz útra került vagy 100%-san a Korrat készíti el vagy a Kertvárosi Gettóba áll bele. Végül a helyzetet a Studio Pierro besegítésével tudták orvosolni /amire a koreai kollegák mindenek elhordták a japánokat csak rajzolni tudóknak nem/. De ami ennél is rosszabb volt az a nézetségi statisztikák voltak. Az első részt nézték 2,6 millióan de zömmel 2 millió alatt teljesített a sorozat, ráadásul a pénteki 19 óra helyett előbb áttették 20:30-ra majd végül húsz órán hagyták a műsort.
Az utolsó két évad köszönhetően a rossz nézetségnek plusz kiszivárogtatás miatt minél gyorsabban le akarták darálni a sorozatott ez lett az eredménye ami.

Korra&Asami
Megint csak visszautalnék az első sorozatra. Már ott is tele volt a szórva a sorozat nagyon erős nőkkel kezdve az anyákkal, akik feláldozták magukat a gyermekeikért (Zuko és Katara anyja), harcias amazonokon (Kyoshi harcosai) át sokféle nővel. A konkrét második évad során a fő gonosz mind végig egy háromtagú csaj kommandó volt. Másrészt a szerelmet és a szexualitást végig napirenden tartotta a sorozat és nem csak a Katar-Aang kettősre lehet itt gondolni.
A Korra szériában, mivelhogy később játszódik és a karakterek is érettebbek így a testiség is jobban az előtérbe tudott kerülni. A szerző páros már egy 2011-es interjúban kifejtették, hogy egy szerelmi háromszögen dolgoznak (ami egyértelműen a Korra-Mako-Asami triósra volt kihegyezve). Ami viszont furcsa, hogy már a második szezon vége előtt elkezdték írni a negyedik évad forgatókönyvét és ennek ellenére (vagy épp ezért) nem nagyon tettek arra utalást, hogy mizujs a két csaj körül. A legtöbb kritikát a sorozat nem is a yuris befejezés miatt kapta, hanem azért mert nem egyértelmű sokaknak, hogy a lányok végig leszbikusok voltak és csak a társadalmi elvárások miatt voltak „heterok” vagy esetleg biszexuálisak és most pont egy lányban találták meg a szerelmüket?
Én legalábbis azon a véleményen vagyok, hogy Korra egy tradicionális faluból származott, 16 éves koráig nem nagyon járt faluján kívül így igazából az első helyes pasi karjaiba vetette magát /hisz ez a normális/ és csak idővel mérte fel magában azt, hogy ő neki milyen is a nemi vonzalma. Asamin meg még töröm a fejemet, hogy hova soroljam be, de hajlok arra, hogy ő inkább biszexuális.

Válasz küldése