Sorozatok

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Ayla
Fanatikus
Fanatikus
Nem:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Ayla » 2015.06.12. 10:29

Agents of S.H.I.E.L.D. season 2

Kivégezve. A második évad jobb volt az elsőnél, de még mindig mehh és közben a második monitoromon dolgoztam... egészen addig míg a történetszál elérte a második Avengers filmet, amikortól viszont AZTA EZ JÓ lett.

Javaslom minden MCU követő figyelmébe a SHIELD második évad 19-részétől a végéig megnézni minden részt, mert izgalmas, felvezet egy új filmet, folytatja az Avengerst és még a színészek is színészkednek benne.

Bár Son of Coul ( :dirr: ) annyira jól adja a folytonos békemosolyt, hogy az az érzésem volt tőle folyton egy kiskutyát tartanak a kamera mögött, előtte. Mindenki káoszban, sírnak, rínak és ő csak mosolyog... de, hát védjegy, ez van.

Időpocsékolásnak nem mondanám a sorozatot, hiszen végig tudtam alatta dolgozni :dirr: Viszont elvesztegetett talentumnak igen. A tudóspárossal sokkal többet is lehetett volna kezdeni... sőt amikro már azt hitted, nah végre nem csak dísznek vannak ott, akkor hopp megint megnézzük, ahogy ugyanaz a főszereplő eljátsza ugyanazt a sablont xjére...#TomCruiseutánzat

és akkor most jöjjön az Agent Carter. ;)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?

Cruel Angel
Félisten
Félisten
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel » 2015.06.12. 17:31

Ayla írta:Bár Son of Coul ( :dirr: ) annyira jól adja a folytonos békemosolyt, hogy az az érzésem volt tőle folyton egy kiskutyát tartanak a kamera mögött, előtte
Nem tudom nem látni :dirr:
Ayla írta:és akkor most jöjjön az Agent Carter. ;)
Nagyon helyes. Carter ügynök kalandjai sok szempontból összeszedettebbek lettek hála az igen rövidke szezonnak.
Kép

Cruel Angel
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel » 2015.06.28. 18:36

Dupla pöst:
Az megvan, hogy lesz Amerikai istenek tv sorozat és Gaiman producer és epizódokat is fog írni?
Kép

Ayla
Fanatikus
Fanatikus
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ayla » 2015.07.31. 18:41

Cruel Angel írta:Dupla pöst:
Az megvan, hogy lesz Amerikai istenek tv sorozat és Gaiman producer és epizódokat is fog írni?
Öh, nem de mostmár utánanézek.

Agent Carter
nézze meg mindenki. 8 rész és mind a 8 tökéletes. Hangulatos. Szép. Értékes. Okos. Valódi.

Scrubs - Dokik
Háááááááááááááááát....
sitcomot artam nézni és ez párom kedvence. IMDBn is magas pontszámot kapott... mégis... nekem nem elég okos és sűrűn idegesítő. Már a második évad felénél járokrunk, de nekem olyan időpocsékolós. Semmi új nincs benne, semmit nem tanulok belőle, a viccei nem jönnek be nagyon, egyedül a takarítópasi az aki jó valamire, sőt szeretem a sorozatban. Kb. miatta néztem jó pár részt, vártam, mint a levegővételt úszás közben.
Látta, végignézte ezt valaki? Érdemes vele kínlódjak? Jobb lesz?

A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Nem:

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul » 2015.08.01. 22:02

Ayla írta: Látta, végignézte ezt valaki? Érdemes vele kínlódjak? Jobb lesz?
Én csak hébe-hóba láttam belőle részeket, de azok nagyon tetszettek. Plusz húgom szerint a 4-5 évad körül ellaposodik. Szóval én azt tippelném, hogy ha eddig nem jött be, akkor már nemigen fog, inkább töltsd mással az idődet. :wink:
Kép

Junchi
Hikikomori
Hikikomori

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2015.08.15. 18:22

(Talán itt elfér.)

Elkezdtem revaccsolgatni a Samurai Jack cö rajzfilmet, ami főleg azért érdekes, mert idestova 10 éve annak, hogy ezt utoljára láttam (még kölyökként, aki még az animéket is éppen csak ismerte). Már anno is nagyon szerettem, de azért nagyon durva, hogy így, felnőtt fejjel kábé még jobban, főleg úgy, hogy az ember már sokkal összetettebben tudja értékelgetni a látottakat és koncentrál olyan dolgokra is, amikre annak idején nem. Példának okáért arra, hogy mennyire zseniális a kivitelezés. A minimalista grafika egyszerűen telitalálat - nagyon megy ehhez a stílushoz, amit ez a cucc képvisel, amin a kiváló animáció csak tovább dob.

A világa is egészen lenyűgöző, ahogy a jövőben játszódik, mégsem maradt meg csupán ennél a skatulyánál, hanem egy sokkal összetettebb, sokkal komplexebb és változatosabb képet ad és sokszor olyan remekül megférnek az egymást ütni látszó elemek és helyszínek, hogy egyszerűen... NYAM. De ami vitán felül a legjobban tetszik (és ezt anno még nemigen tudtam megfelelően értékelni), az a rendezés - Genndy Tartakovsky egy zseni. Sokszor egyetlen szó nélkül mesél el egész történeteket, remekül támaszkodva a visual story-tellingre. Az is nagyon dicséretes, hogy nincs szüksége 520 karakterre ahhoz, hogy megteremtse a kellő hatást. Nem, ő beérte szumma kettővel (Jack és Aku).

Mindezeken felül a sorozat humora (még mindig) bejövős, ahogy a magyar szinkron (igen, azzal nézem) továbbra is kiváló (Aku hangja RULZ).

Egyetlen dolog, amit már most sajnálok, hogy az 52. résszel megint nem kapok majd normális (értsd: semmilyen) zárást. Fene vigye el, hogy nem lett abból a betervezett movie-ból végül semmi... >____>

P.S.: Bocs az ipari mennyiségű ömlengésért, de ez most kellet.

A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Nem:

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul » 2015.08.26. 09:13

Ha már úgyis nekiálltam nézni a sorozatot így, pár évtized késéssel, megosztok ide egy kis alternatív X akták openinget. (Gondolkodtam, hogy a viccek közé teszem, de whatever.)
Ja, és elég nagy az egyetértés, hogy sok hasonlóság van Scully és köztem - csak én többet hülyülök.
Kép

Titkos
Grafomán
Grafomán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2015.09.03. 21:05

A mordályos nyul írta:Ha már úgyis nekiálltam nézni a sorozatot így, pár évtized késéssel, megosztok ide egy kis alternatív X akták openinget. (Gondolkodtam, hogy a viccek közé teszem, de whatever.)
Egyik legjobb sorozat, még ennyi év távlatából is. :) Amúgy az OP sem rossz, bár vicces, hogy az eredetileg sejtelmes/ijesztő intróból ilyen cuki/barátságos változatot csináltak. XD
A mordályos nyul írta:Ja, és elég nagy az egyetértés, hogy sok hasonlóság van Scully és köztem - csak én többet hülyülök.
Meg ő hithű katolikus... XD Bár nem emlékszem, hogy ez mikor is derül ki, talán nem pont az elején. (Mondjuk egy picit fura is volt nála ebből a szempontból, hogy Istenben hisz, de amúgy minden mással szemben meg szkeptikus.)
KépKép

A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Nem:

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul » 2015.09.04. 12:11

Hm, ez valóban nem derült még ki, ahol járok. Fura, ha egyszer "mindenre van logikus magyarázat", hogy őt idézzem. :D
Kép

iskariotes
Sensei
Sensei

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2015.09.17. 18:52

Végre itthon is adják a Korra 3.-4. évadát. Hurrá! De! Az egy dolog, hogy Asami hangja továbbra sem tetszik, de Sui hangválasztása több mint érdekes, mintha egy évtizedekkel fiatalabb női hang beszélne egy késő negyvenes kora ötvenes nő hangjaként. Kuvirára én Zsigmond Tamarát vártam (hű de fantázia dús vagyok), de nem ő lett, sebaj remélem a kövi évadra kicsit jobban hozza majd a szerepét. Zaheer hangját legalább jól eltalálták. A fordítással egyébként nincs akkora bajom, leszámítva azt, hogy tegnap egy pár mondatott nem fordítottak le. Remélem több ilyen nem lesz.
"A barát olyan ellenség aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

Junchi
Hikikomori
Hikikomori

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2015.09.18. 09:33

Na, haladgattam a Samurai Jack revaccsal, konkrétan a harmadik évad végén járok. Itt, meg az előző szemeszterben "végre" elő-előjöttek azok az epizódok, amiket már gyerekként sem bírtam és ez most sem volt másképp.

A Jack is Naked cö borzalom például az egész sorozat legrosszabb epizódja; a weirdo dolgok nagyon is passzolnak a cucc vizuális megvalósításához és stílusához, de ez az epizód olyan volt, mintha a készítők drogosan írták volna meg. A zenét leszámítva semmi nem működött benne.

A másik förtelmes iszonyat a Chicken Jack nevű rémség, aminek egész egyszerűen semmi értelme, Jack karakterének a porba gyalázása pedig külön rossz pont. (Ráadásul még csak vicces sem volt, sőt helyenként inkább retardált volt az egész.)

Aztán ezeken felül is voltak olyan részek, amiket a megtekintésük után reflexből töröltem (Jack and the Rave pölö), illetve volt egy, amivel nem tudtam, hogy mi legyen (Jack and the Farting Dragon), mert bár az első fele rekeszizom-szaggatóan gyilkos, viszont a második nonszensz és undorító.

Nagyjából ezek voltak azok, ahol látványosan sikerült kiakadnom, viszont voltak cserébe olyanok is, ahol megint baromi magasan volt a képzeletbeli mérce. Az egyik ilyen a Jack and the Haunted House, aminek kimondottan bejött az atmoszférája, mert egyszerűen creepy volt az egész, ráadásul feltűnően többet költöttek erre a részre, mint a többire. Az Akuval harcolós epizódok (Swamp Monster, Zombies) ezúttal is a sorozat fénypontjai (már ha csak az eksönt veszem), illetve a cucc humora továbbra is bejön (már amikor éppen nem valami parasztsággal szórakoztatnak, lásd itt fentebb). Utóbbi kategóriából külön kiemelném az Aku's Fairy Tales című részt, amit egész egyszerűen végigröhögtem. xD A kedvenc epizódom (eddig) viszont vita nélkül a Jack and the Ultra Robots címen futó remekség, ami kiválóan reprezentálja a sorozat összes erényét, illetve még emel is rajta egy szintet, mind vizualitásban, mind a kreativitást, a sztorit és az akciót illetően.

Cruel Angel
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel » 2015.11.03. 21:55

topik feltámasztás: víííí még 17 nap és jön a második Marvel - Netflix sorozat. Magam részéről a legutóbbi trailer óta can't wait állapotban vagyok.
Szóval Jessica Jones. Fent nevezett trailer itt.
Kép

Ayla
Fanatikus
Fanatikus
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ayla » 2015.12.22. 12:06

Gotham
Ez sokkal nagyobb hypeot kellene kapjon! Nagyon szépen elkészített sorozat és minden második része élmény marad! Azoknak is nagyon fanszervíz akik a képregényekkel tisztában vannak, mert original szál ius van benne, DE OLYAN okosan, hogy abban kivetnivaló kicsit sincsen. Hihetetlenül jó, hogy ez a sorozat sem prübál hű de "élő" maradni. Live actiont nézünk, kérem szépen.
Thriller. Nagyon jó thriller.

Supergirl

Amilyen bugyután indult, mostanra egészen jól összeszedte magát. Bár egyes logikákat nehéz lenyelni, meg mintha sietne az egész sorozat, azért mostmár kifejezetten izgulhatós és élvezhető. De figyelem: nem elfelejteni, hogy kislány-sorozat. A bg zenéktől legszívesebben letépném a füleim.

Agents of SHIELD

MESSZE A LEGJOBB ÉVAD! EZ AZ amin ordítottam, sírtam, felkeltem korán, csak hogy hamarabb megnézhessem o.o
Persze nem tökéletes, hiszen az egyik főszereplő csajunknak még mindig nem tyudnak rendesen akármit megírni, én nem tudom miért, mikor minden más csaj rendesen szerepel. Ezen a ponton kezdem azt hinni, hogy nemcsak az ő sztorija nincs kidolgozva, hanem sajnos a színésznő is gyenge.

The Flash

Pár részt összekapkodtak ebben az évadban. Sőt, nem feltétlenól részeket, hanem egyszeráen sokkal gyorsabban történnek a dolgok, amitől nem érzem át annyira. Nem rossz, de az első évadhoz képest mélyvíz. Még valami: hülyén van vágva...

Arrow
Óriási, hogy már a sokadik évadnál járunk, epizódonként kb ugyanazt nézzük (megszökött, megcsalt, meglopott, megölt) mégsem unalmas! Néha picit dull, de lenyűgőzően mendegél tovább a történet nagyon sok tartalommal. Ez egy nagyon realisztikus sorozat, nincsenek szuperhősök, csak Oliver Queen és az ő emberi mivolta.

Arrow-Constantine crossower
KYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA mert, hogy ilyen is volt az idei Arrowban.

Arrow-Flash crossower

Óriási elvárásokkal nézem elébe ezeknek a részeknek. Hát. Nem volt jó. Az első évadbeli crossowert még újra is néztem random, mert nagyon tökéletes volt, de ez... a szereplők álltak, senki nem csinált seemit, senkiről nem, tudtad ő most miért van ott akkor... összefüggéstelen, kellemetlen izékkel volt tele. Kár érte :/

Heroes Reborn
A jó öreg Heroes. :D Hát pont ugyanolyan. Csak mivel itt nem mehet a végtelenségig, így repül a sztori és nem unalmas :D Akinek tetszett az eredeti Heroes az ezt is élvezni fogja :) Ja és: OUAT-os Pán Péterkéé a főszerep :D

iskariotes
Sensei
Sensei

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2016.01.12. 00:42

Criminal Minds - Gyilkos elmék 10. évad
Vasárnap volt szerencsém befejezni az utolsó évadot. Természetesen semmi újdonság nem volt az évadban, szokás szerint jöttek a különböző ügyek és a jó fiúk 45 perc alatt rendet tettek. Ami kicsit másabb volt, az a Kate Callahan (Jennifer Love Hewitt) fogadott lányának a története volt, amit ugye több részen át kis adagokban tártak a nézők elé. Csak nem értem, hogy mi célból. Úgyis mindenki tudta, hogy a kis csaj (egyáltalán emlékszik valaki is a nevére?) bele sétál a gonosz kezébe. Gondolom a nagy csavart azt tartották a készítők, hogy nem szexuális áldozat lesz a lányból, hanem egy örült fazon fogja majd feldarabolni mert hát a világban vannak akik ezért vesznek embereket. Hurrá. Nem akarok csúnya lenni, de ha valami igazán meglepőt akartak volna húzni a készítők akkor ugye a kis csaj nem élte volna túl az elrablást és így Callahan ügynök nyugodtan jöhetett volna azzal a dumával, hogy ezért is meg a születendő gyereke miatt is, de ott hagyja a társaságot. Így csak lelépett babázni (ami persze tök jó), de hát mondjuk JJ is szült aztán mégis vissza jött.
Volt még egy kis eltérés az évadban az pedig a legújabb spin-off felvezetése. Ugyan úgy mint a Gyilkos elmék: Alapos gyanú (Criminal Minds: Suspect Behavior) itt is sikerült egy nevesebb színészt felkérni vezető ügynöknek (Gary Sinise), meg van ügynök csaj meg volt katona, meg talán egy ázsiai (?) tag és egy afroamerikai IT szakember. A lényegi különbség, hogy a Criminal Minds: Beyond Borders, a külföldön bajba került USA polgárokon fog segíteni és nem belföldön mint az alap sorozat. Bár nem tudom, ha itt sem lesz valami komolyabb összekötő száll a részek közt (pl.: egy nemzetközi szociopata klub vagy hasonló) akkor nem tudom minek kell még egy sorozat. Most ugyan az lesz a dolguk mint a simában csak itt nem Idaho-ban kell nyomozni, hanem Kampalában? Ez a trükk? Remélem nem.
Ja igen Kate Callahan karakterét nem egészen értettem. Már magát a színész választását sem tudtam elfogadni, hogy ő ebben a sorozatban lesz okos ügynök. Véleményem szerint a Hewitt kinézete (főleg az értelemtől duzzadó arca) nem teszi képessé a szerep megformálására. Jó persze Aaron Hotchner „Hotch” (Thomas Gibson) betudta bizonyítani, hogy egy színész egyetlen arcvágással is képes 10 évet lehúzni ebben a sorozatban. (A tagnak olyan arcjátéka van mint Data-nak a STNG-ből). Na de vissza Callahanre! Gondolom azért kellett a sorozatba mert mindig is ennyi női karakter volt a szériában. Még Garcia kis fénypont a sorozatban és mindig kellemes hallgatni az aranyos kis szövegeit, vagy ott van JJ aki olyan mint egy legókocka bármit eltudd játszani. Addig a kötelező harmadik női karakter sehogy sem jön össze ebben a sorozatban. Volt elsőként ugye Noelle „Elle” Greenaway ügynök akin végig lehetett látni, hogy nincs vele minden rendben, hogy aztán végül egy ügynél elveszítse az önkontrollját és ezért kirúgják az FBI-tól. Aztán volt egy évadig Ashley Seaver akinek szerintem túl meredek háttér storyt kreáltak másrészt szőke volt és hát már volt egy szőke a csapatban nem csoda, hogy nem lett állandó tag. Volt még egy Jordan Todd nevű csaj is aki felejthető egy karakter volt. A legtovább Emily Prentiss tudta húzni aki JJ-hez hasonlóan jól tudott hozni több figurát, de ez "meghaltam, ja mégsem" című story nálam elvágta magát a csaj és így már nem is tudtam hiányolni a sorozatból. Akit legjobban bírtam az Alex Blake volt, róla és tőle mindent eltudtam hinni akármit is tett vagy mondott a sorozatban, nagyon sajnáltam, hogy egy ilyen okos, intelligens, értelmes nő kilépett a csapatból. És helyette kaptuk Callahant, aki se nem volt okos, se nem volt érett se nem voltak kapcsolatai mint Prentissnek. Nagyon nem sajnálom, hogy az évad végén kilépett.
"A barát olyan ellenség aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari » 2016.01.12. 07:33

Vikings? Nem nézi senki? Igaz, ez nem puszta fikció, hiszen legendák és korabeli történelmi események alapján készült. Nálam a 3. évad végére lekörözte a Game of Thrones-t. Nem csak a történet és a karakterek jók, de valahogy úgy ábrázolja az érzelmeket, az emberi viselkedést, hogy egyszerre tele van hihető, és sokszor mély érzelmekkel, és amellett mégis tükrözi az emberek akkori egyszerűbb, ösztönösebb hozzáállását a dolgokhoz. Nehéz ezt megfogalmazni, de jó sorozat :)
Kép

A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Nem:

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul » 2016.01.12. 09:09

Hikari írta:Vikings? Nem nézi senki?
Az számít, ha már az egész első részt láttam? :) Tervezem folytatni. :thumb:
Kép

Rui-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rui-chan » 2016.01.23. 13:03

DW fanoknak néhány hír. 2016-ban nem lesz új évad, csak egy Christmas special. Mindez gondolom azért, mert Moffat a 10. évad után elköszön a sorozattól és helyette Chris Chibnall fogja átvenni a stafétát. Tehát rendes sorozatot csak 2017-ben fogunk kapni.
Kép

Titkos
Grafomán
Grafomán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2016.01.23. 20:39

Rui-chan írta:DW fanoknak néhány hír. 2016-ban nem lesz új évad, csak egy Christmas special. Mindez gondolom azért, mert Moffat a 10. évad után elköszön a sorozattól és helyette Chris Chibnall fogja átvenni a stafétát. Tehát rendes sorozatot csak 2017-ben fogunk kapni.
Köszi, ezt el is felejtettem ide kiírni. XD Amúgy remélem, hogy a folyamatosan hőbörgő fanok ezek után végre leállnak egy időre (persze tudom, hogy nem, mivel "haters gonna hate" :dirr:), mert két dolgot szajkóztak évek óta:
SPOILER
1. "Clara haljon már meg, vagy legalább írják ki!" - teljesült :(, 2. "Moffat monggyon le!!!444" - hamarosan...
KépKép

Rui-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rui-chan » 2016.01.23. 22:20

Titkos írta:Köszi, ezt el is felejtettem ide kiírni. XD Amúgy remélem, hogy a folyamatosan hőbörgő fanok ezek után végre leállnak egy időre (persze tudom, hogy nem, mivel "haters gonna hate" :dirr:), mert két dolgot szajkóztak évek óta:
SPOILER
1. "Clara haljon már meg, vagy legalább írják ki!" - teljesült :(, 2. "Moffat monggyon le!!!444" - hamarosan...
Biztos, hogy megint találnak valamit, eddig még az is baj volt, hogy Capaldi túl öreg Doktornak, meg teljesen más, mint eddig. Oké, Tennant meg Smith Dokija után tényleg furcsa lehet, viszont arról ne feledkezzünk meg, hogy a Classic Who-ban is volt "szemetebb" inkarnáció.
A spoilerben írtak közül a második nálam csak akkor következett be, amikor megtörtént az első. Ezt mindjárt ki is fejtem.
SPOILER
Haragszom rendesen a 9. évadra és Moffatra is, főleg azok után, ahogy elbánt Clara-val. Tudom, hogy ki kellett őt írni, de szvsz ez még annál is rosszabb húzás volt, mint anno a Davies érában Donna leköszönése. Moffat nagyon be akarta bizonyítani, hogy ő mindenkit sokkolni tud és Clara halála ilyen meg olyan brutális lesz. De könyörgöm, miért így kellett!? :wwall: Mármint, tényleg egy ostoba húzás miatt lett vége, ha nem veszi át a sráctól a holló átkát, akkor minden simán ment volna. Clara mindenkin segíteni akar, értem én, viszont ez akkor is ááááááá! (Másként nem tudom megfogalmazni.)

Cserébe az utolsó rész nagyon bejött, a Christmas Special pedig kihozta belőlem a teljes érzelmi skálámat, az önfeledt vigyortól, a szomorúságig.
Kép

Cruel Angel
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel » 2016.02.16. 09:09

Befejeződött a Gravity Falls, és most így szomorú panda vagyok. Szívemet megrázta, kicsavarta ez a befejezés, pont annyira amennyire csak egy Disney Channel által készített sorozat tudja a majd 30 éves szívemet. :dirr:

Komolyabbra fordítva a szót, ez a sorozat nagyon rendben volt, pont annyira volt wtf random, hogy az még jó legyen és ne menjen el a konstans LSD rémálomba/vagy füves butába mint más amcsi rajzfilm sorozatok, amelyek elvileg az érett korosztályt is célozzák. Ajánlom mindenkinek.
Kép

Titkos
Grafomán
Grafomán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2016.02.16. 14:14

Cruel Angel írta:Befejeződött a Gravity Falls, és most így szomorú panda vagyok. Szívemet megrázta, kicsavarta ez a befejezés, pont annyira amennyire csak egy Disney Channel által készített sorozat tudja a majd 30 éves szívemet. :dirr:

Komolyabbra fordítva a szót, ez a sorozat nagyon rendben volt, pont annyira volt wtf random, hogy az még jó legyen és ne menjen el a konstans LSD rémálomba/vagy füves butába mint más amcsi rajzfilm sorozatok, amelyek elvileg az érett korosztályt is célozzák. Ajánlom mindenkinek.
Nálam rajta van a listán, nagyon bejött ez az "X-Files for kids" hangulata a cuccnak. :) Az meg külön tetszik, hogy kérdezték az alkotót, hogy miért lett vége röpke két szezon után, mire ő azzal érvelt, hogy nem akarta az egészet túlhúzni. Az ilyet becsülöm, egyrészt sok más készítő példát vehetne róla, másrészt
SPOILER
én is max még egy szezont jósoltam volna neki, szóval amikor átjött Stan tesója a csillagkapun, akkor azért úgy voltam vele, hogy ezt már nem nagyon lehet hová fokozni, kiderült az ő sztorija, visszatért Bill, kiderült, hogy honnan jönnek a rémek, stb-stb. Persze lehetett volna húzni úgy, hogy Bill után kitalálnak valami új gonoszt, meg ilyesmi, de az már rókabőr lett volna, ráadásul a cuccnak pont az volt a varázsa, hogy a látszólag epizodikus történetvezetésben mindig elhintettek 1-2 infómorzsát, amik valahogyan előrébb vitték a fősztorit. Értsd: ez történetileg nem egy MLP, amit addig lehet húzni, amíg a készítőknek van fantáziája hétről-hétre kitalálni valami "barátság problémát". XD Mondom persze mindezt úgy, hogy én még nem nézem, de azért úgy nagyjából képben voltam azzal kapcsolatban, hogy mikor hol tart a sztori. (Ilyenkor azért picit rühellem az internetet, oké, hogy így is tetszik a cucc, de képzelem, hogy akkor mekkorát ütött volna, ha YouTube videók, meg hasonlók képében nem lövöldözik le nekem az összes fordulatot már előre... :dirr:)
KépKép

iskariotes
Sensei
Sensei

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2016.02.16. 22:31

Cruel Angel írta:Befejeződött a Gravity Falls, és most így szomorú panda vagyok.
Köszi ezt jó tudni mert akkor nyugodtan neki kezdek. Korábban így a tévében random kaptam el pár részt már akkor is tetszett, de ahogy egyre jobban kerültek elő a könyvek plusz amit Titkos is írt "fordulat". Na akkor elhatároztam, hogy oks, ez túl jó, hogy így hagyjam lógva, de úgy voltam vele, hogy megvárom, hogy az egész széria befejeződjön és akkor egybe lenyomom. Amúgy ami először megfogott az a openingje volt. Btw and OMG Molnár Ilona még mindig 8 éves kislányokat szinkronizál?! :shock:

Titkos
Grafomán
Grafomán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2016.02.17. 00:46

iskariotes írta:Amúgy ami először megfogott az a openingje volt.
Jaja, az openingje is zseniális, volt YouTube-on, aki pusztán az OP-ról csinált ilyen 5-10 perces reakció-videót, hogy hány utalás és egyéb rejtett dolog van benne a sorozat történetének szempontjából. :) (Pl. egy lény, ami valszeg a Nagylábú és csak akkor látod rendesen, ha 0:15 körül lepausálod a videót, vagy a legvégén az suttogás, amit asszem visszafelé kell lejátszanod és értelmes szöveget kapsz. :D Bár utóbbit lehet, hogy McGucket egyik szövegével keverem, tele van ilyenekkel a sorozat. XD)
iskariotes írta:Btw and OMG Molnár Ilona még mindig 8 éves kislányokat szinkronizál?! :shock:
Az még nem is lenne baj szvsz (legalább nem komolyabb karaktereket ront el azzal a valóban gyerekes stílusával/hanghordozásával, amit majd' minden szerepénél hoz ^^"), inkább azt unom már nagyon, hogy szinte minden egyes rajzfilmben "bérelt helye" van, legyen az anime, vagy nyugati cucc.
KépKép

iskariotes
Sensei
Sensei

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2016.02.19. 22:40

Titkos írta:
iskariotes írta:Amúgy ami először megfogott az a openingje volt.

Jaja, az openingje is zseniális, volt YouTube-on, aki pusztán az OP-ról csinált ilyen 5-10 perces reakció-videót, hogy hány utalás és egyéb rejtett dolog van benne a sorozat történetének szempontjából. :) (Pl. egy lény, ami valszeg a Nagylábú és csak akkor látod rendesen, ha 0:15 körül lepausálod a videót, vagy a legvégén az suttogás, amit asszem visszafelé kell lejátszanod és értelmes szöveget kapsz.
És tényleg ott van :thumb:. Mondjuk valóban, ha figyelmesen plusz ha már tudja és ismeri az ember egyes dolgokat a sorozatból akkor jócskán értelmesebb az op.

Aki mondjuk szereti a pop-kulturális utálásokat annak nagyon ajánlom a Simpsons család eme nyitó jelenetét. Lehet számolgatni, hogy összesen hány utalást ért meg belőle az ember.

Rui-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rui-chan » 2016.05.25. 19:45

Láttam, hogy Titkos befejezte a Madokát, szóval megemlíteném, hogy bár én nem vettem részt az alkudozásban, mégis teljesítettem egy régi elmaradásomat. Méghozzá egy olyan rajzfilmsorozattal, amitől elég hosszú ideig idegenkedtem, de így utólag belegondolva nagy állat voltam, amiért ennyire hanyagoltam. Na jó, amúgy eléggé elriasztott, hogy készült belőle élőszereplős változat és finoman fogalmazva is gáz lett. Ebből gondolom gyorsan ki lehetett találni, hogy miről van szó.

Úgy-úgy, Avatar - The last airbender, avagy egy amcsi cucc, ami most 1-2 év anime termését lazán kenterbe vágta nálam. :D Sajnos munka mellett nehéz tl;dr szövegeket fogalmazni, de talán majd jobban belemegyek, ha érkeznek reakciók erre a kis szösszenetemre. Ja igen, Surci, ha ezt olvasod, szerintem nyugodtan vágj bele, nem fogsz csalódni! Tudom, hogy vannak kétségeid, viszont tényleg más, mint CN, meg Nickelodeon baromságai, amik amúgy a képernyőből folynak. Abszolút megérdemelt a hype körülötte, bár mintha egy ideje csökkent volna, vagy csak nem járok olyan helyekre, ahol téma lenne.
Kezdeném a negatív élményekkel, mert sajnos voltak olyanok is, de szerencsére eléggé kis számban, úgyhogy ennyi még belefér. Különösen az első évad volt nagyon epizodikus, szerintem kis túlzással bármilyen sorrendben megnézhettem volna, úgy is totál érthető lett volna. Illetve a hajszálvékony fő szálat, vagyis Aang water bending tanulását kvázi az utolsó 3 részben oldották meg. Néha Katarával is tanulgattak, viszont az igazi csak az évad végén történt meg. Később szerencsére javult az epizodikusság, csakhogy teljesen nem tűnt el, illetve 1-2 rész még ki is lógott véleményem szerint, akár fillereknek is tekinthetném. Ilyen volt pl. a tengerpartos kiruccanás, vagy a színházasdi (recap féleség). Szerencsére ezekből nem sok akadt a sorozatban, animékben van, hogy a felét, vagy még többet ki lehetne kukázni, mert semmit nem ad hozzá a történethez. Van még valami, vagy is inkább valaki, de ez ilyen pozitív és negatív is egyben: Sokka. A humora párszor idegesített, szerencsére a történet előre haladtával megmutatkoztak a pozitív tulajdonságai. A grafika igazából semleges, az emberek rajzolása tetszett, a háttereket ugyan kicsit elnagyolták és voltak quality fejek, de összességében nem panaszkodhattam. Amikor az elemeket irányították, nagyon bejött a harcművészetekre emlékeztető mozgás. Mintha olvastam volna, hogy különböző távol-keleti mozgáskultúrák adták az alapötletet ehhez.
Akkor következzenek a jó dolgok, amikből aztán van dögivel. A karakterek! Bizony, annyira jól meg volt írva mindenki, még akit kezdetben nem tudtam hová tenni, végül megmutatta, hogy mire képes. A mellékszereplőkön kívül nem voltak egydimenziós szereplők, ami nagy szó, hiszen manapság nagyítóval kell keresni az ilyet. Ez vonatkozik bármilyen filmre, sorozatra, rajzfilmre, stb. stb. A legjobban megírt karaktere szerintem Zuko hercegnek volt, őt amennyire rühelltem az első évadban, annyira megkedveltem a másodikban és a harmadikban. Tényleg olyan fejlődési utat járt be, amit sokan megirigyelhetnének. Katara aranyos volt, olyan tipikus anya figura, ám közben igazi harcos. Toph ténykedésein jókat tudtam nevetni, nemesi származása ellenére igencsak érdekesen viselkedett. XD Szerencsére Sokka is összeszedte magát, a tervei sokszor húzták ki a csávából a kis csapatot. Az egyik nagy kedvencem egyébként Iro tábornok lett, tipikus bölcs figura szerepét töltötte be, ráadásul neki nehezebb dolga volt, hiszen Zuko felett kellett mentorkodnia. Megmondom őszintén, Aangtól féltem, azt hittem valami pattogó idióta gyerek lesz, aztán bebizonyította, hogy nem így van. :) A káposztaáruson mindig röhögtem, nagy tehetsége volt belekeveredni a dolgok sűrűjébe. XDDD
Habár a főellenség a Tűz ura volt, én mégis inkább Azulát tekintettem annak, mivel ő jóval többször tett keresztbe főhőseinknek. Na, őt rendkívüli módon utáltam! Az viszont meglepett, hogy ilyen véget kapott, másra számítottam.
Ahogy azt már fentebb említettem, a bending eléggé a szívemhez nőtt, mindig azokat a jeleneteket vártam. A világ is nagyon érdekesre sikerült, tetszettek a különleges állatok, különösen Appa és Momo volt cuki. ^^ És tök jó volt, hogy különböző bőrszínű, kultúrájú népek szerepeltek, ettől különlegesebb lett az egész.

Korra - 1. évad
Ez még nem fejeztem be, majd a 4 évad után szeretnék írni róla egy összefoglalót. Addig is, csak pár gondolat.
- Elsőre fura volt, hogy ennyire megváltozott a világ, szerintem nem hiányzott a technológia, bár végül is megszokható.
- Az új karakterek egyelőre nem tettek olyan mély benyomást rám, mint a régiek. Persze ez még változhat, hiszen hátra van a sorozat nagy része.
- Áááááá, mi ez a csapaton belüli szerelmi sokszög?!
- Amon simán behülyített mindenkit, nyomta a nagy egyenlőségi szövegét, közben water bender volt. X'D
- Az évad végi problémát túl hamar lerendezték, áthozhatták volna a következőre a megoldást.
- Sokkal inkább összefüggőbbek a részek, a fő szálra odafigyeltek és a rövidsége miatt feszesebb volt a tempó.
- A grafika mintha szebb lenne, valószínű nagyobb költségvetésből dolgoznak, de néha kissé kilóg a CG.
Kép

Válasz küldése