Sorozatok

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
weingartia
Haladó
Haladó
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: weingartia » 2017.06.08. 21:52

Balus írta:
2017.06.05. 11:29
Más: látta már innen valaki a 13 Reasons Why és a The Handmaid's Tale sorozatokat? Leírás alapján érdekesnek tűnik a koncepciójuk, és most írom össze, hogy miket akarok majd ledarálni a nyáron, ha túléltem az államvizsgát. :D
A 13 reasons why nem volt rossz, de annyira nem jó, mint amennyire mondják. Egy pár részt ki is hagytam belőle. Túl sok a dráma számomra egy idő után, meg hiába mutatja be a 13 okot, számomra akkor is furcsa.

A handmaid's tale-t hétről hétre nézem, eléggé leköt. Sokkal unalmasnak meg túl hoszzú ideig kitartotnak éreznek egyes jeleneteket. Engem nem zavart. Sokat kritizálják, hogy ilyen gyorsan nem lehet ennyi változást behozni a társadalomba, szerintem ezzel sincs gond. Az elején jó arányban van a személyes dráma és a világépítés, az utóbbi pár részben (7-8. rész) kicsit már túl drámai nekem.

A Leftovers-t tudom ajánlani, ha még nem láttad. Most lett lezárva a 3. évaddal, szép kerek egész. A második évad a csúcspontja az egésznek, olyan mintha egy hosszú mozifilmet néznél, annyira jól el van találva minden. (zene, vágás, játék, stb.) Én a második évaddal kezdtem, utána néztem az elsőt. :vigyor: Így is nagyon jó élmény volt.

Amúgy meg sok sikert! :thumb:

iskariotes
Sensei
Sensei

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2017.06.09. 23:02

American Crime Story - Az O.J. Simpson-ügy

Az amerikaiak szeretik a jogot és a jogászkodást. Sok filmet és sorozatot fűztek már fel ügyvédekre vagy ügyészekre. De még egy sima sitcom sorozatban is szerepel legalább egy olyan rész amikor a szereplőknek bíróságra kell menniük. Tehát egy bíróságon játszódó sorozat ahol ügyvédek, ügyészek viszik a pálmát és a bírónak is szerep jut ahogy az esküdtszéknek is, nos igen az erősen siker gyanús.
Ha ehhez hozzá tesszük, hogy a legnépszerűbb amerikai major sportág egykori egyik legnagyobb alakja van a fókuszba állítva a sikerre még nagyobb az esély.
Szerencsére a FOX nem állt meg itt hanem jó színészeket is kerített a munkához, így nézhetjük a mindentől síró Cuba Gooding Jr-t aki O.J.-t alakítja. De főszerepet kapott John Travolta, David Schwimmer, Sarah Paulson is. A forgatás során nem csak a korabeli autókat, technikákat és környezetet teremtették meg, hanem több korabeli filmfelvételt is (pl.: az autósüldözésnél) alkalmaztak. Valamint egyfajta társadalmi korrajzként is működik a sorozat. Megtudjuk, hogy milyen volt akkoriban feketének lenni, milyen volt a közhangulat az országban. Ezeknek a bemutatása fontos, kivált kép azoknak akik nem éltek még akkor, vagy nem született amerikaiak. Sőt talán így Magyarországból nézve még inkább érdekes a sorozat.

- Ja igen! Aki esetleg nem tudná az alap szitut: A valaha ünnepelt foci sztár o.J. Simpson-t megvádolják, hogy megölte feleségét és annak szeretőjét. Bár rendkívüli sok bizonyíték áll az ügyészség rendelkezésére, az esküdtszék mégis felmenti O.J.-t a vádak alól. Többek közt köszönhetően Johnnie Cochran híres-hírhedt Csubakka védelmének. A sorozat ezt a bírósági tárgyalást dolgozza fel 10 részben. -

Mivel a széria valós eseményeken alapszik amihez semmit sem költöttek hozzá és semmit sem vettek el belőle, így még izgalmasabb. Tehát a fordulatok amiket láthatunk - és a legtöbb esetben azt mondanánk na jó ez már vicc- megtörtént esetek. A történet elég hamar elterelődik magáról a gyilkosságról és sokkal inkább azzal foglalkozzunk, hogy ki miképpen és hogyan manipulálja a másikat. Kinek milyen sérelmei vannak és a közvélemény hogyan törik ketté. A per pedig elveszíti a jellegét és Cochran csapata egy fajta színházi előadást generálnak. Magam részéről nehezen tudtam eldönteni, hogy éppen kinek is a pártját fogjam. Etikai és morális okokból, de főleg azért amit Paulson elmondott a krimóba a vád mellé álltam. Ugyanakkor a védelem szemlátomást nyerni akart és ezért dolgozott és ez dicséretes, semmint az ügyészség azon álláspontja, hogy elég a bizonyítékokat bemutatni, utána a hülye sem dönthet másképpen csak úgy, hogy bűnös.

A sorozatot mindenkinek szívesen ajánlom hiszen csak 10 részből áll. Nagyon jó tempója, bár mindegyik rész egy-egy dolgot mutat be részletesebben az egész mégis időrendben van szedve. Szóval hajrá tessék meglesni.
"A barát olyan ellenség aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

Balus
Gyakorlott
Gyakorlott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Balus » 2017.06.10. 13:18

weingartia írta:
2017.06.08. 21:52
A 13 reasons why nem volt rossz, de annyira nem jó, mint amennyire mondják. Egy pár részt ki is hagytam belőle. Túl sok a dráma számomra egy idő után, meg hiába mutatja be a 13 okot, számomra akkor is furcsa.

A handmaid's tale-t hétről hétre nézem, eléggé leköt. Sokkal unalmasnak meg túl hoszzú ideig kitartotnak éreznek egyes jeleneteket. Engem nem zavart. Sokat kritizálják, hogy ilyen gyorsan nem lehet ennyi változást behozni a társadalomba, szerintem ezzel sincs gond. Az elején jó arányban van a személyes dráma és a világépítés, az utóbbi pár részben (7-8. rész) kicsit már túl drámai nekem.

A Leftovers-t tudom ajánlani, ha még nem láttad. Most lett lezárva a 3. évaddal, szép kerek egész. A második évad a csúcspontja az egésznek, olyan mintha egy hosszú mozifilmet néznél, annyira jól el van találva minden. (zene, vágás, játék, stb.) Én a második évaddal kezdtem, utána néztem az elsőt. :vigyor: Így is nagyon jó élmény volt.

Amúgy meg sok sikert! :thumb:
Köszönöm a biztatást és a sorozatos véleményeket! :)

A Leftovers-szel már én is kacérkodom egy ideje, sok ismerősöm is ajánlotta már. Mostanáig az tartott vissza, hogy a showrunner, Damon Lindelof eddig egyik munkájával sem vett le igazán a lábamról, az általa gyakran használt "mystery box" formátummal pedig ilyen szeretlek is, meg nem is viszonyban állok (értsd: lehet jól csinálni, de ugyanígy lehet rosszul is, ld. Star Wars VII)

De felveszem ezt is a listámra, ha tényleg ennyire jó.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL

weingartia
Haladó
Haladó

Hozzászólás Szerző: weingartia » 2017.06.15. 00:10

Balus írta:
2017.06.10. 13:18
A Leftovers-szel már én is kacérkodom egy ideje, sok ismerősöm is ajánlotta már. Mostanáig az tartott vissza, hogy a showrunner, Damon Lindelof eddig egyik munkájával sem vett le igazán a lábamról, az általa gyakran használt "mystery box" formátummal pedig ilyen szeretlek is, meg nem is viszonyban állok (értsd: lehet jól csinálni, de ugyanígy lehet rosszul is, ld. Star Wars VII)

De felveszem ezt is a listámra, ha tényleg ennyire jó.
Nem tudom,hogy segítek-e ezzel, de én a Lost-ot soha nem bírtam, ez pedig nagyon bejött. De arra számíts, hogy a rejtélyről nem fogsz többet tudni a végére se. Itt inkább azon van a hangsúly, hogy a szereplők, hogy élik meg.

Balus
Gyakorlott
Gyakorlott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Balus » 2017.06.17. 13:28

weingartia írta:
2017.06.15. 00:10
Nem tudom,hogy segítek-e ezzel, de én a Lost-ot soha nem bírtam, ez pedig nagyon bejött. De arra számíts, hogy a rejtélyről nem fogsz többet tudni a végére se. Itt inkább azon van a hangsúly, hogy a szereplők, hogy élik meg.
Oké, ennek az infónak a birtokában már be tudom lőni az elvárásaimat a sorozattal szemben, így talán nem fogok csalódni. Listára hivatalosan is felvéve. :)

Amúgy két napja kijött az új Kacsamesék openingje, és rendesen működik a nosztalgia, azóta is a főcímzenét dúdolom. :D A grafika első ránézésre pofásnak tűnik, a szinkronhangok is jónak tűnnek (bár ha lesz magyar változat, akkor Kenderesi Tibor nagyon fog nekem hiányozni Dagobert bácsi hangjaként).

És ahogy az várható volt, ha már David Tennant is a stáb tagja, akkor legalább egy Doctor Who-utalást el fognak sütni. :D
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL

Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari » 2017.06.26. 20:49

Skam: most fejeztem be, nagyon jó volt.

The leftovers: a szezonok előrehaladtával egyre WTF-abb lett, de az utolsó rész az egyik legjobban sikerült befejező epizód volt, amit valaha láttam.

Vikings: most nézem az utolsó évadot. Még mindig nagyon jó.
Kép

iskariotes
Sensei
Sensei

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2017.06.26. 21:33

Csak úgy kérdezem, de a Skam-ot meg lehet érteni itt Magyarországon is vagy ez inkább a norvég piacra készült? Gondolok itt a kulturális/politikai utalásokra első sorban.
"A barát olyan ellenség aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari » 2017.06.27. 17:10

Én személy szerint pár éve nem élek Magyarországon, és tinédzser sem most voltam, úgyhogy nem tudom igazából, mennyire értelmezhető általánosságban Mo-n. Mindenesetre nekem úgy tűnt, hogy a megfogalmazott mondanivaló nagyon is átjön, és a szereplők nagyon reálisak és kedvelhetőek. Amúgy főleg az első évadban (ahol inkább egy átlagos középiskolás románc van a középpontban) nekem végig nagyon animés fílingem volt, sokszor gondoltam, hogy a készítők biztos animét néznek :).
A további évadok mondanivalója is szerintem az egyre növekvő globalizálódás miatt mindenhol értelmezhető, legalábbis Európán belül.

Persze van pár dolog, ami biztos nem úgy lenne Mo-n, pl. nem drága márkás ruhákban szaladgálnak a középiskolások, - gondolom - nem mindenkinek van legújabb iphone-ja, és hogy ne spoilerezzek nagyon, de megkockáztatom, az iskolai védőnői szolgálat, a rendőrség sem olyan megbízhatóan áll a fiatalok mögé. Gondolom a homoszexualitás elfogadása / felvállalása is még sokkal nagyobb kihívást jelentene ott, mint Norvégiában.
De mint írtam, régen voltam Magyarországon tizenéves.

Két cikk, amik talán jobban megválaszolják a kérdést:
http://comment.blog.hu/2017/01/04/egy_n ... _a_vilagot
http://index.hu/kultur/media/2017/02/01 ... g_sorozat/
Kép

iskariotes
Sensei
Sensei

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2017.06.27. 21:28

Most, hogy így linkelted a comment cikkét rá kellett döbbentem, hogy már olvastam róla. :hee: - azért köszönőm a linkeket! De ha már Te is így ajánlod akkor teszek vele egy próbát.

Válasz küldése