Da vinci kód múvi spoiler fest

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Lezárt
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Da vinci kód múvi spoiler fest

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

nah... azért szeretném ezt a témát nyitni, hogy ne szemeteljük tele a milyen filmet láttál témát, ugyanakkor értelmesen szeretnék vitázni a filmről

amennyire olvastam senkit sem zavart különösebben a filmbeli elég nagy eltérések a könyvhöz képest, itt most nem arra gondolok, hogy egyes jelenetket lerövidítettek, kihagytak, mert ez természetes egy filmes adaptációnál... de rengeteg mindent egyszerűen átírtak.

szóval spoilerz
Mióta Opus Dei tag Fache kapitány? O.O
Mi ez a vatikáni Árnyék Gyűlés, ami támogatja a szent grál megszerzését és elpusztítását?
És legfőképpen mi ez a Sion-rendi naggyűlés a végén, meg az hogy lenn megtalálják az iratokat?

Ezek senkit sem zavartak rajtam kívül?
Kép
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

nos, én eleve ezért nem nézem meg ezt a filmet...mivel általában az ilyen könyv adaptációk (főleg egy ennyire világszerte sikeres könyv esetében) szarok szoktak lenni...

deh, ezek után már nem is akarom megnézni:D
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

ÖÖÖ..de zavartak..az h Opus Dei tag Fache vagy nem, engem annyira nem, bar kicsit gyanus volt, meg plusz motivaciot akartak beleeroltetni az egeszbe sztem, mert kulonben miert utalna ennyire a Robert Langdon-t? (bar nekem a konyvben sem volt ok, h miert hajkurassza annyira..)
Ami parabb volt ebben, h ennyire nyiltan felvallalta, meg h hordja a kituzot, meg h ezt mindenki tok elfogadja..
Milyen Sion naggyules? Jezusom, erre nem is emlekszem..az iratmegtalalas az gazos volt, megh jéé pont ott volt a csaladfa -hol masutt- es mar csak ra kellett mutatni, h nezd Sophie itt vagy te a legaljan..
Es en emlekszem vmi vatikani Gyulesre, legalabbis a Vatikan engedelyezte meg anno a (na itt jon most elo h angolul olvastam..) a Knights of Templart, es telleg ugy volt, h miutan lattak h mekkora hatalmuk van, kezdtek el felni toluk..v rosszul emlekszem?
Ami azota is piszkalja a csorom, h nem 2 kryptex volt? Vmi olyasmi remlik, h az egyiket kinyitjak a repulon, vmi Jeruzsalem latinul v vmi hasonloval..nem is ertettem azt a reszt, es puff, azt kihagytak..es de volt, utanaolvastam...na azt miert hagytak ki? :shock:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

igen... két cryptex volt (apropo silas honnét tudta hogy cryptexnek hívják a cryptexet? XD)... az elsőnek az volt a megfejtése, hogy Sofia :P (Ancient word for wisdom xD)

szal vatikáni naggyűlés... én arra gondolok ahol a filmben Aringarosa nagyon felháborodik, hogy más már semmit nem tesz, és ő bezzeg megszerzi... és ugyanerre utalt Teabing is, hogy a Vatikánban még mindig van ez az a szerv... de a könyvben viszont az a tanács épp ellenkezőleg nem hogy támogatta az Opus Deit, de épp kizárta (azért kapta a pénzt a bácsi, hogy kussban elvonuljon, filmben meg azért hogy megszerezhesse a grált...) azért ez egy csöppet másfényben mutatja a mostani Vatikánt

könyvben Fache azért hajkurássza annyira, mert
1. Sonnier a fölre írta a nevét
2. megkérdezi tőle, hogy milyen kapcsolatban állt a halottal, mire mondja, hogy semmilyen... ehhez képest viszont Fache-ék már megtalálták Langdon könyvé(nek kéziratá)t, amit Langdon kiadója küldött, hogy írjon ajánlást
3. Mert tetszett neki az Üveg Piramis XD
viszont a könyvben is viselt Fache kitűzőt, de nem Opus Dei keresztet (egyáltalán van ilyen? ^^' szvsz nincs), hanem egy hagyományos keresztet...
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Jo, de az elobb felsoroltak sem a konyvben nem adtak nekem arra okot, h szoszerint hajkurassza meg uldozze..bar neki tetszett ez a piramis, lehet h ez volt a legnagyobb hajtoero :D
Tudom, most utanolvastam az ancient word for wisdom-nak, de az egesz konyvben ez volt nekem a legzavarosabb dolog, h mi van, meg h milyen nyelven, meg milyen abc meg mittomen :shock:
Ez igaz.. a gyuleses dolog..a konyvben telleg nem volt joban a Vatikan meg az Opus Dei..hmmm...lehet h a filmben nem akartak meg rosszabb szinben feltuntetni a Vatikant, nem tudom..amugy most olvastam h csomo orszagban total betiltottak a filmet..
Nem emlekeztem Fache kituzojere.. :-P , marmint h egyaltalan viselt ilyet..
Amugy neked h tetszett a film?
(kozben rajottem, h a bankigazgato-t is nagyon utaltam a filmben, nagyon ellenszenves volt nekem az a szinesz...)
Silas amugy mindig nagyon sokat tudott, gondolom Teabingtol..marmint a Mestertol..
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Hát végülis önmagában nem volt rossz... nem egy hű de nagy világrengető alkotás, de érdemes volt beülni érte. csak épp a könyv után zavaróak voltak bizonyos részletek (ugye ezért hoztam létre a témát :P)


Akkor most megmagyarázzam eztet neked? :P
"An ancient word of wisdom frees this scroll
and helps us keep her scatter'd family whole
a headstone praised by templars is the key
and atbash will reveal the truth to thee."
Kép
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Őszintén szólva engem nem is érdekel a Film,mert ilyen nagyszerű könyvet megfilmesíteni...A könyvet kb. 3x elolvastam,de a filmre nem tudtam ráfanyalodni,már csak azért sem,mert a fentebb említett hibák mellett olvastam,hogy egy jelenet úgy van összevágva,hogy Sophie magassarkúban szalad,a másik pillanatban sportcipőben! >.<
Rengeteg ilyen példa volt még felsorolva,ha érdekel valakit ( :wink: ) beírhatom ide!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Engem mondjuk nagyon nem érdekel, hogy milyen hibák vannak egy filmben. Szerintem nem az a lényeg. Rettenthetetlenben is mikor rohant egymás felé a két hadsereg, minden vágásnál más fegyver volt a kezükben, és ettől még egy nagyon jó filmnek tartom.

Ha csak ennyi lenne a probléma a Da-Vinci kódnál, akkor teljesen elégedett lennék a végeredménnyel...
Ennél azért jóval nagyobb problémákkal találkoztam.
Pl nagyon zavart, hogy abszolút ostobának tekintették a nézőket. Értem én, hogy minden ország népe meg kell, hogy értse, de az azért tényleg túlzás volt, ahogy felvillantak a kódok lehetséges megfejtései... :gun:
A másik irritáló a történelmi bejátszások voltak. Szerintem elegendő lett volna, ha szépen elmeséli a történetet.
Hát igen, a másik kryptexet kihagyták. Ha jól emlékszem, abban volt benne az almás megfejtésű. Gondolom, már nem fért bele az időbe. Nyugodtan lehetett volna akár 3 óra is, hogy ne legyen egy speedrun belőle... :roll:
Ami talán a leges legjobban zavar, az ahogy a kódokat feltörték. Odaérnek egy feladványhoz, rögtön már az elsőnél levágják, hogy ez valójában egy kód és kemény 10 másodperc alatt feltörik. LOL
Mondjuk lehet, hogy túl sokat vártam. Inkább megcsinálhatták volna két háromórás részbe. Abba minden nyugodtan belefért volna. De, hát így...
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Az engem is zavart h milyen hamar megfejtettek a festmenyes kepek rejtvenyeit...
Amugy ilyen sportcios, meg hasonlo hibak telleg minden filmben elofordulnak, azokat mar felesleges is nezegetni..bar engem a Gladiator ilyen szinten mindig elszorakoztat :D
Edi vagy h kiirtad az idezetet, de ettol meg a konyvben 20 oldalon keresztul fejtegetik, de mostmar akkor elolvasom megegyszer, eddig csak lusta voltam :-P
Es kozben rajottem h mi para meg, a mobiltelefonos kereses!! Azt el is felejtettem, az mekkora gaz sztem mar..az az egesz jelenet.. :?
Az igaz, h lehetett volna egy kicsit inkabb hosszabb, de kevesbe rohangalos, meg pattogos, viszont nekem semmi bajom nem volt a tortenelmi visszajatszasokkal..jol mutattak, nem volt veluk semmi para sztem.
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Nekem tetszett a könyv ezért kíváncsi vagyok a filmre is..állítólag annyira nem rossz..
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

a történelmi visszajátszások szerintem is kúlak voltak (pont a film elött két nappal láttam a Mennyi Királyságot... szal a Jeruzsálem felszabadítós jelenetről rögtön az jutott eszembe)
sőt nekem tetszett hogy végülis még ha röviden is de Sillas sztoriját is betették, meg több flashbacket Sophi múltjából (még ha ott is voltak elferdítések ugye XD)... de a legpoénabb szerintem Robert kutas gyermekkori emléke... pedig az emlékeim szerint nem is a DaVinci Kódban volt kifejtve, hanem az Angyalok és Démonokban XD
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Igen, a kutas nekem sem remlett a konyvbol, akkor talan ezert XD
Mondjuk en nem olvastam az Angyalok es Demonok-at..viszont, vhogy nekem "keves"volt a Silas a filmben, a konyvben tobb szo van rola, vagy lehet h csak en nagyitottal fel vmiert, de ugy erzem, h vhogy a filmben "kisebb" szerepe volt..en majdnem elsirtam magam a vegen amikor veletlenul az Aringarosa-t lovi le, itt meg vhogy, semmilyen hatasa nem volt..
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Hát mondjuk én a könyvnél sem hatódta meg ennyire... de mindenesetre tényleg kidolgozottabb karakter volt a könyvben... no de egy filmben tényleg nem lehetett mindent kidolgozni részletesen (pláne ha csomó felesleges, könyvben nem szereplő jelenetet rakunk bele :P)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mi volt az a szöveg a vége felé, hogy a kurátor valójában nem is a nagyapja??!! :weh:
Én úgy emlékszem, a könyvben szó sem volt ilyesmiről.
Lezárt