Musical zenék

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Malik-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2004.03.05. 20:35
Tartózkodási hely: Operettszínház, Attila öltözője ^^

Musical zenék

Hozzászólás Szerző: Malik-chan »

Szeretném megtudni hogy a fórumozóknak mi a véleményük a musicalekről, és ha netán van kedvencetek írjátok le azt is.
Én nem tudnám megmondani hogy amiket ismerek azok közül melyik a kedvencem, de a Mozart!-ért oda vagyok ::jthrill::
A másik amit nagyon szeretek az Hair, az elég híres is biztos sokan ismeritek ::jsmile::
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Hát, annak idején a Macskákkal nagyon elvette a kedvemet pár emberke a musicalektől... azóta megjött hozzá a kedvem, csak időm meg pénzem nem volt elmenni színházban.
Így egyetlen musical szenvedélyem a... Sera Myu (Sailor Moon musical). :^_^: Viszont azt nagyon szeressem. De abból se láttam sokat, sőt, szinte semmit. A kedvenc musicalam a 2001-es Tanjou! Ankoku no Princess Black Lady és a Black Lady kaiteban. A kedvenc dalom pedig a Link. (BL-ből meg az Innocent Demand.) Kedvenc musical színésznőm pedig változatlanul Ono Hikari. ^_^ Akit érdekel a téma, itt utána nézhet: http://seramyu.atw.hu
Majd nyáron pótolom picit a lemaradásomat, és elmegyek megnézni a Mozart!-ot (is).
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A kedvenc musicalem az 1982-es Annie amiben Aileen Quinn játszott.

Amúgy a musicalekből a Hollywood-i produkciókat szeretem igazából, úgy mint a
Singin' in the Rain, Wizard of Oz, Grease, My Fair Lady...
Kép
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Nekem a Hair a kedvencem. De a Predátoré is tetszik :D
Igaz a kettő egészen más műfaj :lol:
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Hair - gondolom nem szorul magyarázatra miért szeretem
Jesus Christ Superstar - A film rendezése felülmúlhatatlan.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Véleményem egyenlő Tenshiével ^^ kivéve a Macskás részt, mert én még nem láttam, bár sok mindent hallottam róla... :roll:

Viszont Ono Hikari rulz!! Nő létére úgy játsza a pasi karaktereket, hogy egy élő férfi se tenné jobban!! Szóval musical ide vagy oda, ő marad a kedvencem amíg élek! *____* Hangja is fantasztikus, szóval... rulz!! 8) http://www.onohikari.com :oops: :oops: :oops:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hm, en a magam reszerol nagyon szeretem a Macskakat... pedig amugy nem vagyok musical-fan. Sot, mondhatjuk, hogy a Macskakon es par hollywoodi produkcion (Enek az esoben, My Fair Lady, stb... leszamitva a Muzsika hangjat, brrr) kivul nem nagyon szeretek egyet se. ^^ Nem utalom oket, egyszeruen nem erdekelnek. (Raadasul csomo sztoritol annyira idegen a musical... marmint, Dzsungel konyve? Mozart? O___o He?)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

Én nagyon szeretem a musicalaeket!
Kedvenceim: Hair, Mozart!, Elisabeth (Nagyon nagyon nagyon jó!!!!!!!), A költö visszatér, Egri Csillagok^^ (<-- ez az egy amit láttam előadásban...)

De a rockoperákat és az operák egy részét is szeretem pl: Az operaház fantomja és az István a király.
"Nincsenek szárnyaim, hogy fellendüljek a csillagokba. Akármilyen buzgón imádkozzam is... az emberek hátából nem nőhetnek ki szárnyak."
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Operaház fantomját meg akartam naaagyon nézni!! ::daisuki:: Csak nem jutott rá semmi időm... ::umh:: A Dzsungel könyve zenéje meg kifejezetten tetszett... szerintem jól el volt találva :bounce:
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Úgylátszik, itt csak én vagyok máveletlen ilyen téren, mivel idáig én egyes egyedül a Greasét láttam, és a zenéje valahogy nem fogott meg túl sokáig^^" Mozartnak a zenéjét halottam, az viszont elég jó.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Katakuri-ke no kôfuku
Legnagyobb musical-kedvenc! =)

Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Hikari írta:Hair - gondolom nem szorul magyarázatra miért szeretem
Jesus Christ Superstar - A film rendezése felülmúlhatatlan.
:goodpost: Kép
Meg amiket a TCM-en látok (Óz, Ének az esőben, etc.).
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Nos én személy szerint,majdnem minden romantikus,drámai Musical-re kapható vagyok!!! :roll:
De mégis a két kedvencem a Mozart Musical,és a Romeo & Julia!!!!! :D
Imádom őket!!! :P
Hmm...ami pedig a Musical-eket illeti...mostanában rákaptam az SM-musical-ekre...Hikari-san pedig tényleg nagyon jól játszik,és nem mellékes,hogy milyen jól néz ki... :wink:
Kedvenc Musical-számom...hmmm...Mozart Musical-Szeret mind ki ismer...
Azthiszem ez volt a címe... :)
Nagyon szeressem...
SM-musical-ekből pedig nagyon sok van...(La soldier,La Moon,Densetsu Seitan...stb...stb...) :o
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

A Jesus Christ Superstar az elsőszámú kedvenc (igaz, ez rockopera). Még az általános első éveit tapostam, amikor láttam a moziban. Ted Neeley és Carl Anderson felejthetetlent alakított a filmben. Egyszer megnéztem színházban is. Sasvári Sándor játszotta Jézust.
Tetszik még a Mindhalálig Beatles, ami sok klasszikus Beatles dallal tarkított darab.
Avatar
Malik-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2004.03.05. 20:35
Tartózkodási hely: Operettszínház, Attila öltözője ^^

Hozzászólás Szerző: Malik-chan »

West side storyt látta valaki? én most arra vagyok nagyon kíváncsi, meg a Rómeó és Júliára! Dolhai Attila rulez ::jthrill::
Az Operaház fantomját egyetlen ok miatt nem néztem meg: hogy képtelenség rá jegyet kapni ::jcrazy::
A Hair az nagyon szuper ^___^ Macskákat már nagyon rég hallgattam de az egy remekmű ^^
Kép
Avatar
Elyon
Profi
Profi
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2003.12.23. 16:20
Tartózkodási hely: Daiei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elyon »

Malik-chan írta:West side storyt látta valaki?
Én láttam, de csak nagyon régen, és nem színházban, hanem filmen. Nem emlékszem nagyon, de mivel akkor a Rómeó és Júliát is utáltam (mer mér halnak meg ^^) ezért a WSSért sem voltam nagyon oda -.-
Malik-chan írta:meg a Rómeó és Júliára! Dolhai Attila rulez ::jthrill::
Ezzel csak egyetérteni tudok - mikor nézzük meg? :)
Malik-chan írta:Az Operaház fantomját egyetlen ok miatt nem néztem meg: hogy képtelenség rá jegyet kapni ::jcrazy::
Nekem van rá jegyem, de nem tudom mikorra, szerintem júliusra.
Malik-chan írta:Macskákat már nagyon rég hallgattam de az egy remekmű ^^
Én is nagyon szeretem... De nagy csalódás volt, hogy amikor megkaptuk a DVDt, akkor az angolban Bennmikering és Mindleveri (ezek az elmés nevek :D) dala egész más volt, mint a megszokott -.-

A My Fair Lady is nagyon jó, a múltkor megnéztem videón, rá is sóztam Socchanra, de gondolom nála csak porosodik -.-

A JCSuperstart régen gyűűűlöltem, mint úgy általában mindent aminek a zenéjét a nővérem agyonhallgatott, de lehet hogy itt is közrejátszott a "már megint meghal a főszereplő" dolog ^^' Most viszont nagyon szeretem, bár a filmet kevésbé, mint a zenéjét.

A Hairt detto utáltam, mert nem voltam eléggé felnőve hozzá. Nem mintha most hú de felnőtt lennék ^^' csak mostmár nem rohanok el, ha valami olyanról van szó, ami nem feltétlenül jó ^^' És ebben is meghal a főszereplő ^^'''' Viszont a zenéjét mindigis imádtam, főleg magyarul, mert azt ismertem meg hamarabb. "Ééébredj napfény, keltsd őket álmukból, örök ááálmukbóóól" :)

István a király... Látta valaki? Annak is nagyooon jó a zenéje - bár van pár elég idióta dal ("Jaaaaj de unom a politikát" - nincs is benne a filmben ^^'')

Hát, elégsokmindenről beszéltem, csoda lesz, ha valaki végigolvassa, de a lényeg:

Mozart! Forever! ::daisuki::
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Setike írta: Hikari-san pedig tényleg nagyon jól játszik,és nem mellékes,hogy milyen jól néz ki... :wink:
Ugye ugye ugye? :oops: Jaj istenem, amikor a kamerába néz, hát én szétolvadtam!! ::daisuki:: És a férfi szerepekben... jajjjjdejóó... ::daisuki:: Demando-samaaa... ::daisuki:: De a női szerepekben se semmi... ::daisuki:: Na jó, leállítom magam ^_^" De nehéz ám... :oops: Egyébként a Black Lady musicalek a legjobbak, esküszöm mintha animébe csöppentem volna... a fények és a hatások, hát tisztára kowai az egész... :oops:

Ja, és Óz tényleg rulz! 8) Kár hogy rég láttam... :cry:
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

MaKo írta:Ugye ugye ugye? :oops: Jaj istenem, amikor a kamerába néz, hát én szétolvadtam!! ::daisuki:: És a férfi szerepekben... jajjjjdejóó... ::daisuki:: Demando-samaaa... ::daisuki:: De a női szerepekben se semmi... ::daisuki::
::daisuki:: Igen, és az új Hikari fan-t (Seti) én fertőztem meg! ^^
MaKo írta:Egyébként a Black Lady musicalek a legjobbak, esküszöm mintha animébe csöppentem volna... a fények és a hatások, hát tisztára kowai az egész... :oops:
Igen, szerintem is. Mondjuk, én nálam úgy van, hogy van, ami a simban és van, ami a kaitebanban tetszett jobban. Például nekem Mao-chan jobban bejött, mint Shion Black Lady-ként. Valahogy én benne láttam meg Chibi-usa belső lelki világát. (Tudom, hülye vagyok. ^^") Shion meg tényleg ko-kowai és szép is, de ő benne ezt már nem láttam. Egyébként szerintem a Black Lady parókák jobban néznek ki, mint az SM parókák. ^^" "Blaaaaaaaaack Mooon Signaaal..."
MaKo írta:Ja, és Óz tényleg rulz! 8) Kár hogy rég láttam... :cry:
Én TV-ben évente többször kapom el véletlenül. Legutóbb a TV 2-őn láttam magyarul. (Nekem angolul tetszik jobban.)
Érdekes én rengeteg musical zenéjét imádom, pedig a musical-t nem is láttam. Pl. a Hair-ért bolondulok, bár én meg inkább az angol változatát szeretem. ^^ Meg kéne már nézni.
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Én egyszerűen imádom a musicaleket, és a zenéiket! Kedvencem természetesen a Mozart! Legalábbis most ^^' És ugye a kedvenc színészem Dolhai, úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok a R&J-ra.
Ezenkívül nagyon szeretem még: Elisabeth, Padlás, Katonadolog, Isten pénze, Légy jó mindhalálig (Szinetár Dóra a kedvenc magyar színésznőm ^^'), Dzsungel könyve, Doctor Herz (hallgatom ám, Ely-chan!^^) és persze a klasszikusok, amiket már említettek előttem (Hair, Grease, Jesus Christ Superstar stb. - A My Fair Lady tudod, hogy tervbe van véve, csak időm nincs rá... T.T)
Az Operaház fantomjáról: Sokan meg fognak kövezni, de nekem annyira nem tetszett. Őszintén szólva a nagy felhajtás után sokkal többet vártam. Kicsit túl volt effektezve, és én alapból a zenéjét sem szeretem annyira (inkább operás beütésük van - nofene, hiszen operaházról van szó^^''). Amit szeretek az ugye az alapdal (Phantom of the Opera), a Gondolj rám, és a Maszkabál.
Tenshi: Nem akarom lelombozni a lelkesedésed, de a Mozart!-ot sajnos legközelebb azt hiszem, csak novemberben játsszák T.T (Én is meg fogom nézni még párszor! ^___^)
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Sister Tenshi írta:Igen, szerintem is. Mondjuk, én nálam úgy van, hogy van, ami a simban és van, ami a kaitebanban tetszett jobban. Például nekem Mao-chan jobban bejött, mint Shion Black Lady-ként. Valahogy én benne láttam meg Chibi-usa belső lelki világát. (Tudom, hülye vagyok. ^^") Shion meg tényleg ko-kowai és szép is, de ő benne ezt már nem láttam. Egyébként szerintem a Black Lady parókák jobban néznek ki, mint az SM parókák. ^^" "Blaaaaaaaaack Mooon Signaaal..."
Én Shion-mániás vagyok ^^ életemben nem láttam még olyan gonosz tekintetű nőt, olyan iszonyú méééély (és romlott) hanggal, mint Shion-sama... de igazad van, asszem Mao tényleg jól kifejezte Chibiusát (főleg mivel gyerekkorában volt Chibiusa színész is ^^")... Hikari meg... :oops:
... ja, és gratula Seti-hez, üdv a Hikari-rajongók népes (?) táborában 8)

... és volt Óz a tv-ben? Eh, megint egy dolog amit fel kellett volna vennem... :cry: egyébként én is angolul szeretem, anno gyerekkoromban sokat néztem is, meg a Sound of Music-ot is (na azt már annyira sokat néztük, hogy manapság ha meghallom kimenekülök a szobából... :? vhogy meguntam de nagyon -_-)

Amúgy ezt a Mozart!-ot úgy mondogatjátok, na majd én is megkuksizom akkor amint adják legközelebb vmikor és rá is érek... :wink:
Avatar
Elyon
Profi
Profi
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2003.12.23. 16:20
Tartózkodási hely: Daiei
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elyon »

A muzsika hangja? Jé, én arra már alig emlékszem...
Mondjuk a "Dó, egy domb, egy szép zöld domb" kezdetű elmés dalocskát még mindig tudom ^^'
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Jujj, én azt hányszor láttam! De nagyon régen... És tökre szerettem ^.^ De asszem valami jó hosszú film volt... ^^'
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Malik-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2004.03.05. 20:35
Tartózkodási hely: Operettszínház, Attila öltözője ^^

Hozzászólás Szerző: Malik-chan »

Juhúúúj azt a filmet nagyon szereteeeem, már amennyire emléxem ^^" nagyon rég láttam de nagyon tetszett meg kéne nézni megint ::japsmil::
Rómeó és Júliát akarooook...a rádióban mindig játszák az egyik számot és már annyira kiváncsi vagyok!!! Dolhai ::daisuki::
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Lulu, majd elmegyünk együtt megnézni, jó? Télleg össze kéne ismerkednünk Dolhai bácsival! ^______^
*megy Rómeó és Júlia zenéket töltögetni és Mozart!ot hallgatni*
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Malik-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2004.03.05. 20:35
Tartózkodási hely: Operettszínház, Attila öltözője ^^

Hozzászólás Szerző: Malik-chan »

Ebben teljesen egyetértek Szója-csán ::daisuki::
Én mindenhol kerestem a Rómeó és Júlia zenéjét és nem találtam sehol ::bawl:: A rádióban egy csomót hallom (csak kár hogy franciául) és nincs meg :( Ha neked meglesz ugye elsőnek én kapom kölcsön? ::neko::
Kép
Lezárt