Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:Mennyire vagyok ezzel az információval lemaradva a világtól: A Crunchyroll hazánkba is streamel legálisan animét.
Tőled hallom először, szóval annyira valószínűleg nem. :D
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Eurovízió? Nézte innen valaki? :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:Mennyire vagyok ezzel az információval lemaradva a világtól: A Crunchyroll hazánkba is streamel legálisan animét.
Eléggé, mivel eddig fogalmam sem volt erről.
Ayla írta:Eurovízió? Nézte innen valaki? :D
Nem néztem. Történt valami érdekes a műsorban? :)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Mindenki: akkor megnyugdtam :v

amúgy kb öt perc pötyögéssel az oldalon azt tapasztaltam, hogy nem mindenük elérhető nálunk, de pl. Parasyte teljes egészében, subbal.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Crunchyroll: ó, én nagy látogatója vagyok, ahogy sok másik oldalnak is.XD Szóval a magam szemszögéből eléggé köztudottnak véltem, bár annyira az sem lep meg, hogy sokan nem tudják...

Eurovíziót néztem, de nem voltam elájulva, csak egy-kettő tetszett úgy-ahogy.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Eurovízió? Nézte innen valaki? :D
Öt éve Epic Sax Guy és csapata már felállítottak egy standardot, ezután már nem is éri meg tovább nézni. :lol:
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

A színvonal rosszabb volt mint valaha, unalmas és repetitív a műsor, a fellépések, tisztelet pár kivételnek.

Ami kb Eurovíziós ringbe léphetett az összesen 27-ből vagy 4 volt, jóindulattal és overall 10 volt a hallgatható. Mindezek mellett lett egy értelmes svéd győztes egy új rádióslágert adva a világnak.

Amúgy annyit kell tudni, hogy idén is fújoltak az oroszoknak és ennek köszönhetően, mintegy tüntetésképpen mindenki az oroszokra szavazott, pedig nem voltak műsorszinten jók, csak olyan átlagosan jók. Tehetséges volt az énekesnő, sőt semmi baj nem volt vele, de megdöbbentő mostmár mennyire nem a zenéről szól az egész.

Attól még a svédek nyertek hálistennek, de 10 évvel ezelőtt az olaszok gyúztek volna, akik most harmadik helyen végeztek, pedig a fiatal három tenort küldték :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ok, most már hivatalosan is azon az állásponton vagyok, hogy "fuck this gay country".

Indonéz kolléga jön hozzánk PhD-zni; félig önkéntesen vállalom, hogy segítek neki elintézni a szükséges papírokat. Tegnap az adóhivatalba mentünk, ma az Egészségbiztosítási Pénztárba, hogy megannyi kitöltött papír után végre konfirmált emberi lénynek számítson az országban. A problémám hol kezdődik? Noss, hogy ezeken a helyeken SENKI nem tud angolul. Már az adóhivatalnál is roppantul zavart, hogy MINDENT nekem kell fordítgatnom és tolmácsolnom, de a mai Egészségbiztosítási Pénztáros kalandunk alatt pláne nagyon frusztráló volt a dolog. Főleg úgy, hogy nem jutott eszembe az erkölcsi bizonyítvány angol megfelelője, azt körülírni az indonéz kollégának pedig még nagyobb macera lett volna, ezért vártam volna némi segítséget az irodában dolgozó NÉGY hölgy egyikétől, hogy ugyan már ne égjen tovább a pofám, de végül csak szótárazásra futotta, azt is rosszul.

Elkeserítő. Komolyan, nem kell ilyen helyre nyelvismeret? Vagy az összes protekcióval van csak ott? Valami ilyesmi dialógust tudok így hirtelen elképzelni:
- "Bla bla bla, wannabe angolt nyomok".
- "Sorry, I don't understand."
- "Nagyon szívesen."
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Elképesztő mértékben nincs nyelvtudás manapság ebben az országban. Azt hinnéd, hogy az internet korában, a multik igényeinek megfelelően (és még lehetne sorolni az okokat), talán csak felismerik az emberek ennek szükségességét/elérhetőségét, de persze könnyű naívnak lenni. A multik is igencsak leadnak a nyelvi igényeikből, különben alig tudnának valakit felvenni, de így is rengeteg álláshely van, ami azért nincs betöltve, mert nincs egy értelmes ÉS nyelveket beszélő pályázó.
Jó barátnőm angoltanár, pont a minap bukott ki azon, hogy sok diákja annyit vár el tőle, hogy beidomítsa őket a nyelvvizsgára, mert kell a diploma, de fel sem merül bennük, hogy a nyelvtudást használni is kéne/lehetne. Megvan a papír, onnantól lehet felejteni, meg menekülni, ha pont tőlünk akar kérdezni egy külföldi.
Illetve a kifogások... Természetesen nincs idő/tehetség/energia/pénz/anyag/*insert kifogás here*, bezzeg milyen jó másoknak, akiknek ez megvan. Én is megkaptam már többektől, hogy nekem jó, mert okos vagyok és ragadnak rám a nyelvek, én meg hiába bizonygatom, hogy egyszerűen másképp állok hozzá az egészhez és ennyi. Meg hogy persze, hogy nem tanul meg valaki 8+ iskolai év alatt sem németül, ha ellenáll.
Illetve az is egy hihetetlen koncepció sokak számára, hogy ott az internet, ingyenes/olcsó legális és illegális nyelvtanulási anyagok/lehetőségek óriási hadával, igazán nem lehet arra fogni a dolgot, hogy nincsen pénz tanfolyamra. Ja, hogy magunktól kell odaülni? Felnőttek ezt már igazán megoldhatnák.

</rant> :knife:
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

igen, nekem most forrt fel az agyvizem attól, hogy miután egész életemben rám volt erőltetve egy nyelv a túlélés miatt, most válaszhattam magamnak egy újat.

A vicc az, hogy itt a túléléshez nem kell tudni dánul, mert MINDENKI beszél angolul. De rasszista állatok és sokan úgy csinálnak, mintha nem tudnának. Szal akkor most nyomom a dánt... persze, hogy hamarabb jegyzem meg mindeközben az arab és lengyel barátaim nyelvét :'D (apropó lett Highschool of The Dead mangám lengyelül <3 (mostmár muszáj lesz abból a nyelvből is tanulni valamit))

Nekem a nyelvtanulás-ragadásnál mindig is a kedvem játszott közre és a túlélés. Ugyanígy meglepődök magamon ha darálni kezdek románul és elbeszélgetek egy KEDVES tényleg angolul nemtudó öreg dán nénivel dánul. Majd továbbmegyek és elfelejtem az egészet. #ellenállás
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hát, nem tudom, én úgy vélem, hogy mindenképp jól jársz hosszú távon, ha dánul is tudsz (vagy úgy plusz nyelveket, általában). Ha kinn maradsz, azért (tudod „Ha olyan nyelven beszélsz valakihez, amit megért, az a fejéhez jut el. Ha viszont az ő nyelvén beszélsz, az a szívéhez jut el.” /Nelson Mandela/ ), ha meg visszatérsz keletebbre, akkor meg kapós lennél munkáltatók között (persze lehet, hogy neked konkrét, és nagyon más terveid vannak ilyen szempontból.) Hallottam olyat, aki Dániából hazatérve a Legonál helyezkedett el a nyelvtudása miatt, és dán fizetést kap. Itt, Nyíregyházán. Azért az nem semmi.

Jó, tudom, én vagyok ilyen kis lüke tanulásmániás, aki fluentinthreemonths-on meg ötévötnyelven agymosódik. :drop: Meg rá is vagyok függve. De nem csoda, olvastam a múltkor egy cikket, hogy az új szavak tanulása (de lehet másra is vonatkozik), ugyanazt a részt stimulálja az agyban, mint a szex, a csoki, meg a drogok.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Azt én is olvastam! :D

Nagyon szeretek nyelveket tanulni és fogékony is vagyok rá. De amikor kényszerítve van, vagy rosszindulattal keveredik (lásd rasszizmus) akkor hamarabb, mondom, hogy k*rvanyátok szépen magyarul és keresek egy másik embert. :D Máskülönben otthon az első rendes munkahelyemen is hasznos volt a nyelvtudásom, a baj csak az volt, hogy olyan "természetes" így rohadtul nem fizettek érte egy fillért sem (román-magyar-angol fordítások, miközben designer volt a feladatom... utóbbiért kaptam fizut, előbbi el volt felejtve...)

Túl sok tervem van, de célom mire meghalok 10 nyelven beszélni. Legalább középfokon.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ó, így már értem! :D
Ayla írta:Túl sok tervem van, de célom mire meghalok 10 nyelven beszélni. Legalább középfokon.
Keblemre! ::jcheers::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ismeri valaki a jobb oldali karaktert? A bal szélsőt és a középsőt nem kell bemutatni nekem sem, de érdekelne, hogy a jobb szélsőben kit tisztelhetünk. XD (Spoilerben akár azt is nyugodtan leírhatjátok, hogy mit követett el... XDDD) Amúgy a 2014-es év, illetve a dizájn alapján én tippre azt mondanám, hogy valamelyik Akame ga kill-es hentelina ( :lol: ), de ebben sem vagyok biztos.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:dizájn alapján én tippre azt mondanám, hogy valamelyik Akame ga kill-es hentelina
Jó a tipp, Seryu, a.k.a Justicebitch az az Akame ga Killből, a fanok pedig leginkább azért fújnak rá, mert az OMGJUSTICE zászló mögé bújva _bármit_ képes megtenni + kinyírta az egyik karaktert a főhős bandából.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi! :D Így rákeresve amúgy találtam is egy kiló "JUSTICE!" mémet vele kapcsolatban, amiken jót röhögtem. :vigyor:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Holnap 9:30-tól záróvizsgázom, mindenki drukkoljon!

Én most jelenleg ilyen állapotban vagyok: ::jcrazy::
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

HAJRÁ RUI-CHAN IGYÁL TEÁT VIGYÉL MAGADDAL CSOKIT

Egyéb off: nemrég letámadtam Titkost facebookon, jelezvén, hogy elvonási tüneteim vannak anime/manga téren :D Sok idő van a kezemen és február óta teljesen belezuhantam a Marvel/DC univerzumba, már a hardver képregényeknél tartok és nem bírok leállni, de fizikai képtelenség animéznem is.

Mit tegyek @_@ Úgytudom van valami Vasember anime vagy X-men anime vagymi.... 2010-es évek elején volt valahol... gondoltam azzal kezdenék, hogy visszaálljon az egyensúly.

Segítség.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta:Holnap 9:30-tól záróvizsgázom, mindenki drukkoljon!

Én most jelenleg ilyen állapotban vagyok: ::jcrazy::
Ganbatte Rui, menni fog ::hehe::
Ayla írta: már a hardver képregényeknél tartok
hardver képregények... hm... autocorrect? :v
btw bár én nem láttam de kb mindenütt azt olvastam, hogy a 2010 körüli Marvel anime sorozatok elég mehre sikerültek.

Ellenben Marvel képregény ajánlást adhatok, két címben, ha netán valamelyikükkel még nem találkoztál volna:
1. Superior Spider-Man: kb. Death Note, a szuperhős képregény, ha Light nem ölne meg mindenkit mindig. (Kb. a mi történne, a egy kalkuláló, egosita, de kétségkívül zseni a szuperhősködésre adná a fejét.)
2. Ms. Marvel (Az újabb kori, jelenleg futó): A szó legnemesebb értelmében bájos, földhöz ragadt, néhol talán naívabb, de kétségtelenül optimista sztori egy kezdő hősnőről, aki próbál a nagy idoljainak nyomába lépni. Aki sok minden mellett nem mellesleg kicsit geek, kicsit fangirl.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

( *drukk* )

[szerk. nekem pedig a varratokat szedik ki ma a lábamból :D]
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ó, te jó ég, kitartást mindenkinek! Nagyon zajlik az élet, ahogy látom! :shock: Rui, majd mesélj! Bár én államvizsga környékén már a teljes elfásultság állapotába jutottam. Alvaro, csak nem a motorral volt valami? Örülök, hogy túl vagy rajta, bár lemaradtam, hogy min is. ::are::
Cruel Angel írta:hardver képregények... hm... autocorrect? :v
Én úgy értelmeztem, hogy már fizikai formában is forgatja őket, de lehet rosszul gondolom.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

alvaro: vigyázz magadra, gyógyulást! :)
Mordályos: már nincs sok hátra!!

És nem, nem autokorrekt, Nyúl jól értette, már pénzem költöm képregényre o.O Köszi az ajánlást is, Cruel Angel. Egymillió százalék, hogy lecsekkolom. Máskülönben ez nem túl gazdaságos nekem, akinek nincs jövedelme, úgyhogy sokáig nem fog tartani... online nem bírja a szemem, akárcsak a mangát vagy bármi mást :/ De tudjátok, hogy van az ember a szenvedélyeivel... arra mindig akad pénz. :dirr: (igazából nem vicces...)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Rui-chan írta:Holnap 9:30-tól záróvizsgázom, mindenki drukkoljon!
Majd számolj be mindenképpen.

Btw ma nekem is volt ilyen leizzadós-magamalárakós köröm, mikor is az _egész_ fizikaintézetnek tartottam előadást. Hála a jó égnek nem kérdeztek közben/utána annyit, mint amennyitől alapból tartottam, de így is volt egy-két mély hallgatás és "ööö-zés", mint válasz. :3 Most megkönnyebbülten írom ezen sorokat.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A mordályos nyul írta:Alvaro, csak nem a motorral volt valami? Örülök, hogy túl vagy rajta, bár lemaradtam, hogy min is. ::are::
Nem maradtál le, csak a devarton emlegettem futólag, hogy ha íróknak elvágják a lábát, írnak. Kicsit groteszk, mert magamnak csináltam a bajt, magam vágtam el. Láncfűrésszel :drop: Középiskolás korom óta szerettem volna egy láncfűrészt. Most hasznos kerti szerszám, csak harap :dirr:

Viszont most már egészen jól tudok járni. Csak cipőt nem jó húzni. Még jó, hogy nincs tél.

Meg a kényszerszünetem alatt már-már befejeztem a művem fordítását. Lehet, hogy még ma kiteszem a 18. fejezet magyarul. Vagy holnap. Aztán meg angolul is. Ez már majdnem a legvége. Hát persze, hogy most is mindenhol Mahou Shoujokat látok :vigyor:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A mai nap tanulsága, hogy a szigorú tanárokat ajánlatos konzulensnek választani, mert különben kiszívják a véredet. >__< Igazából már úgy vagyok vele, hogy örülök, mert véget ért az egész. Ha nem lett volna olyan szigorú az opponensem, a bizottság elnöke és a külsős tanár megadta volna a 4-est, így viszont csak 3-as lett. Egy kicsit meg kellett volna viselnie, hogy nem kaptam jobb jegyet, de annyira megváltozott az egész suli, hogy így a végefelé már kifejezetten rossz volt bejárni. Mondhatni arra ment ki a játék, hogy befejezzem, olyan minden mindegy alapon. Szomorú, de ez van.
Utána beszéltem egy MA-s sráccal, aki azonnal tudta, miért kaptam olyan jegyet, amilyet. (Azt azért hozzátenném, hogy ez a tanár volt az, aki a mostani másodikos csoportját mind egy szálig megbuktatta a vizsgán.)

Alvaro, neked meg jobbulást!
Kép
Válasz küldése