Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A listához annyit, azért jó lett volna látni vagy tudni, hogy mik közül lehetett választani, szóval ha az a kérdés, hogy mit nézetnék meg egy gyerekkel hamarább a Kurokot vagy a Hellsinget egyértelmű, hogy a kosaras fiúkat, de ha az a kérdés, hogy Kuroko vs Mummin család akkor ugye megint más a kép.

Jaj igen szegény kis kutyusokról én is hallottam :( sajnálom őket.

Kösz Catrin, no innen is látszik, hogy csak olyan hobby animés vagyok.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

A listához még annyit hogy ezt csak azért linkeltem mert Charapediás (japán) a forrás és nem Sankakus. A Sankaku-t kerülöm mint a pestist, annyira taszít az a fajta bulvármentaitás amit nyomatnak. Maga a megtestesült sztereotípia-terjesztés a loli-ecchi bulvár animeszeméttel, az egész hangvételük, a designjuk, a képeik mind az a színvonal, ami miatt azt mondják hogy hanyatlik az anime. Ha havonta egyszer(se) felnézek rá, csak a listáik miatt teszem, és folyamatosan könnyezek, bár nehéz eldönteni hogy a sírástól vagy a röhögéstől. Eleve 90%-ban már maga a kérdés/témafelvetés is akkora EPIC FAIL, hogy normális ember válaszolni se tud rá, mert egész egyszerűen nincs értelme. Legtipikusabbak az ilyenek: legjobb bikinis nők animében, meg TOP nagymellű animecsajok (ráadásul Yoko nincs is listán úgyhogy DOUBLE FAIL! :vigyor: ). Most ez milyen baromság? Eleve ilyesmit megszavaztatni.... De ha esetleg valami értelmesebb szavazás kerül ki nagyritkán, hát abban sincs sok köszönet, mert az eredmények láttán normális ember spontán epilepsziás rohamban tör ki. Kedvenceim:

Legjobb yuri animék - Első a Madoka, már ezen leakadtam. Van benne egy yuri subtext, de ez a cucc rohadtul nem erről szól. A Mai-Hime mit keres ezen a listán? Mert volt benne egy csaj karakter aki rá volt állva Natsukira? Ettől ez egy yuri anime? LOL. K-ON WTF?!?!?!? Azon csodálkozom hogy a Maria-sama meg az Utena egyáltalán szerepel a listán, mert a többi meg moe-loli fanszervíz vacak. Ilyenek hogy Ga:Rei Zero vagy Rose of Versailles minek is szerepelnének, azokban nincsenek se lolik, se fanszervíz, csak hangsúlyos és normálisan előadott yuri szálak, alap hogy nem kerülhetnek fel.

Depis, nyomasztó animék: naná hogy első itt is a Madoka, én nem tudom, csukott szemmel nézték a népek azt az animét? Merthogy a sorozat és a mozi vége is minden, csak nem nyomasztó, szomorú, depressziós. EL, Higurashi, KNGE, első FMA sorozat ROTFLOL-kategóriás, aztán ha jól tudom a School Days-nek kifejezetten nagyszerű vége lett :twisted:, de ugyanígy nevetséges a Saikano vagy az 5 cm/sec szerepeltetése is. Egyedül a Grave of the Fireflies és az Evangelion az, amire azt mondanám hogy helye van ezen a listán, bár mondjuk ilyeneket hogy Angel Beats, Narutaru, Fafner vagy Mawaru nem láttam (az utóbbit hamarosan pótolom), de azért eléggé röhejes hogy a lista kb. 2/3-ának köze nincs semmiféle nyomasztó hangulathoz vagy tragikus befejezéshez. Ilyenek hogy Berserk, Fate/Zero, Shiki, Ga:Rei Zero eszükbe nem jutott...

Legtragikusabb női karakterek animében: alap hogy a Madokával nyitunk, mégpedig a teljes gárdával! XDDDDD Én már tényleg nem tudom mit néztek ezek ahelyett az anime helyett, de hogy az egy Sayakán kívül senkinek nincs helye róla ezen a listán az fix. Még Homut csak-csak megérteném (bár baromira nem tragikus, elvégre a sorozatban elérte a célját, a moziban meg az "Új világ Istene" lett, szal LOL), de hogy Madoka mi mi a francot keres ott?!?! Mert annál nagyobb FAIL nincs. Ja de, CC a Geassból :D :D Ilyenek mint Mami (2 rész után kaputt), vagy az egy teljes epizódot szereplő SAO-s Sachi LOL, Misuzu szerepeltetése az AIR-ból is elég nagy derültséget váltott ki belőlem, úgytűnik ezt is csukott szemmel nézte a kedves közönség, aztán Saber WTF, Inori a GC-ből meg röhej a köbön. Sayakán kívül egyedül Shirley az a Geass-ból, akit benn hagynék ebben a listában, meg esetleg Sakura a Fate/Zeróból, csak ő meg megint nem szerepel annyit hogy olyan OMG de nagy tragédiának érezzük a sorsát. Olyan gyenge és egyáltalán nem tragikus sorsú karakterek, mint Yomi a G-R:Z-ből, Caska a Berserkből, Asuka az NGE-ből vagy Rosette a Chrno Crusade-ből mit is keresnének itt... Azt csodálom hogy egy K-ON karakter sem került fel rá, ha jól emlékszem az egyik első részben mintha Asuza leejtette volna a sütijét -___-"""""

De a legszebb nőket rajzoló mangakák listáján is felröhögtem, szal azért Oda vagy Toriyama egy ilyen listán, meg a K-ON, hát ROTFLOL. Viszont Oh! Great!-sensei-t nem látom, pedig a Tenjou Tengével eléggé itt lenne a helye. Azért jó látni hogy Masakazu Katsurára még emlékszik a nép, és tényleg rohadt szépen tudott rajzolni, sajnálom is hogy a jó kis I"s és VGAi-féle mangók helyett azt a nyomi Zetmant rajzolja már kitudja hány éve....

Amúgy erről ugrott be, hogy néztem a múltkor a noitaminA-s animék listáját, és megakadt a szemem a Bűnös koronán. Először azt hittem rosszul látok, de nem, tényleg abban a blokkban adták. Nem is értem, ez komoly? Mi a nyavalyát keresett ott az az izé? Persze előre nem lehett tudni mi lesz belőle, de alapból egy ilyen expozícióval, mint ami a GC-nek van, meg olyan karakterekkel mint Inori vagy Cipő, hát a vak is látja hogy akkora tucatshounen mint a ház, fogalmam nincs mit láttak benne a blokk szerkesztői :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Az első kettő listához csak annyit, hogy most komolyan olyan karakter nem fért fel rá mint Rangiku a Bleachből, de Saber igen :shock: ? A yurishoz meg annyit, hogy most kellett szembesülnöm azzal, hogy gyakorlatilag még nem láttam ilyen témájú cuccot. Most nem tudom, hogy ennyire ügyes vagyok vagy ennyire szögletesen nézzek sorozatokat. Bár azt hiszem legalább az Utenát és a Versaille-t meg kellene tekintenem.

Ha már listák akkor számomra ez az egyik kedvencem:
http://magyarnarancs.hu/narancsszem/a-l ... urak-85429
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:A listához még annyit hogy ezt csak azért linkeltem mert Charapediás (japán) a forrás és nem Sankakus.
Isten ments, hogy a Sankakut védjem, vagy bármi, de ugye azt tudod, hogy ők is máshonnan veszik át ezeket a listákat? (De legalábbis nem hiszem, hogy maguktól találnák ki.) A legvalószínűbb tippem az, hogy valami hasonló Japán "bulvárszenny" magazinból. Ezeknek az izéknek meg gondolom pont ez a lényege, hogy az aktuálisan futó/népszerű cuccokat promózzák, nem pedig az objektivitás. (Nem véletlen, hogy kb. öt évvel korábbi animék közül már csak elvétve látsz ilyen listákon címeket/karaktereket.) Amúgy jól mondod, a legtöbb lista egy fail, a yurishoz mondjuk annyit hozzátennék, hogy láthatóan úgy értelmezték a kérdést, hogy "melyik animébe lehet a legtöbb yuri subtextet belemagyarázni?", nem pedig úgy, hogy "melyik anime a tényleges yuri?", de ettől még az is fail, hiszen nem a kérdésre válaszoltak. XD
iskariotes írta:Ha már listák akkor számomra ez az egyik kedvencem:
http://magyarnarancs.hu/narancsszem/a-l ... urak-85429
Ez tényleg rulez! :lol:
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Surci írta:...Még Homut csak-csak megérteném (bár baromira nem tragikus, elvégre a sorozatban elérte a célját, a moziban meg az "Új világ Istene" lett, szal LOL), de hogy Madoka mi mi a francot keres ott?!?!
Márpedig szerintem Homu az, akinek totál helye van ezen a listán (írom ezt úgy, hogy az ott lévők többségéről azt se tudom, eszik-e vagy isszák). Azt hiszem, máshogy látjuk a sorozat és a Rebellion végét, de az én szememben szerencsétlen mindkét befejezésben megszívta, nem is kicsit. Sőt, másodszor valahol saját magát szivatta meg, ami ad még egy kis extra fűszert az egésznek.

Madoka kissé más történet, őt én se vettem volna ide. Sayaka, ő inkább passzol.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Isten ments, hogy a Sankakut védjem, vagy bármi, de ugye azt tudod, hogy ők is máshonnan veszik át ezeket a listákat? (De legalábbis nem hiszem, hogy maguktól találnák ki.)
Most néztem, és tényleg! Ott a link a listáik elején, csak eddig észre se vettem :D Ennyire vagyok képben a Sankakuval, de tényleg havonta-kéthavonta egyszer felnézek rá, ha épp eszembe jut és ennyi. De a a fenti listák tartalma ettől függetlenül is finoman szólva röhejes, viszont szépen rávilágít arra, hogy mi a helyzet a japán fandomban, és hát ha tényleg itt tartanak ők is... Mondjuk nem hiszem hogy nagyon más eredmények jönnének ki ha a nyugati vagy akár a magyar fandomot megszavaztatnánk, szal... :roll:
alvaro írta: Márpedig szerintem Homu az, akinek totál helye van ezen a listán (írom ezt úgy, hogy az ott lévők többségéről azt se tudom, eszik-e vagy isszák). Azt hiszem, máshogy látjuk a sorozat és a Rebellion végét,
Szívesen venném ha a topicjában kifejtenéd ezt részletesebben. :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Most néztem, és tényleg! Ott a link a listáik elején, csak eddig észre se vettem :D Ennyire vagyok képben a Sankakuval, de tényleg havonta-kéthavonta egyszer felnézek rá, ha épp eszembe jut és ennyi. De a a fenti listák tartalma ettől függetlenül is finoman szólva röhejes, viszont szépen rávilágít arra, hogy mi a helyzet a japán fandomban, és hát ha tényleg itt tartanak ők is... Mondjuk nem hiszem hogy nagyon más eredmények jönnének ki ha a nyugati vagy akár a magyar fandomot megszavaztatnánk, szal... :roll:
Amúgy valszeg tényleg hasonló eredmények születnének, meg én sem azt mondom, hogy amúgy az egész Sankaku "szellemiségében" és tartalmában nem olyan, mintha valami "4chan light" lenne, egy nagy adag bulvármasszával nyakon öntve, csak gondoltam, legalább akkor ne őket szidjuk, ha kivételesen nem ők a "bűnösök". :D (Vagyis pl. egy 4channal ellentétben ők nem "gyártják" a baromságokat, "csupán" terjesztik azokat. XD) Meg igen, így azért más ezeknek a szavazásoknak a "mondanivalója" is, mert nem arról van szó, hogy ők szavaztatják meg, pár száz otaku "leszavaz", majd ezt a nyilvánosság elé tárják, hanem ők is csak átveszik és az eredeti szavazás valszeg jó eséllyel valamilyen Japán "otaku magazinban", vagy hasonló "otaku bulvár" online felületen fut. Így meg már azért más szemmel néz ezekre az ember, mert nagyon nem mindegy, hogy ez most pár száz, odajáró nyugati rajongó ízlését tükrözi, vagy pedig a jelenlegi Japán fandomét, utóbbi azért jóval nagyobbat üt, nem? :dirr: Amúgy azért is lett volna fura, ha ezeket ők csinálják, mert sosem láttam olyat, ahol megkérdezték volna erről az embereket. (Mintha a fórumon láttam volna esetenként ilyen-olyan szavazásokat, de arra a részére már én is ritkán járok és azokból később nem készült ilyen lista. XD) Persze most furcsán jöhet le, hogy ha az ilyen otaku-pöcegödröket általában rühellem (élükön a 4channal), akkor ide miért járok minimum hetente legalább egyszer? Nos, egyrészt, mert mindenkinek van legalább egy ilyen guilty pleasure oldala, úgy tűnik, hogy nekem ez az. XD Másrészt, mert azt a tényt, hogy ez egy ilyen "otaku-bulvár legalja" honlap, a "visszajára is lehet fordítani" úgymond. :D Nem egy ígéretes című és leírású sorozat megnézésétől "mentettek már meg" a Sankakus srácok pusztán azzal, hogy mondjuk az első részből kipostolták a gifgyűjteményüket és máris láttam, hogy jobb, ha az adott cucc közelébe sem megyek. :D (Értsd: gondolom te is voltál már úgy vele, hogy egy adott cucc mondjuk a szezonos chart, vagy a MAL-leírás alapján még szimpinek is tűnt, aztán jött az "átverés", hogy az egész egy ordas nagy loli fanservice izé, vagy valami hasonló kreténség.) Szal kis túlzással amit ők a honlapjukon halálra hypolnak, azt kell messzire elkerülni. :D Ugyanakkor viszont mivel bulvár, nem csak az otaku-sorozatokkal foglalkozik, hanem azzal is, aminek épp "hype-ja van", tehát pl. Shingeki témában is nem egy érdekes cikket/videót osztottak már meg a teljesen élethű Female Titan cosplayen át egészen odáig, amikor egy fazon egy működő 3D Maneuvering Gear-t rakott össze, stb. (Utóbbival nyilván nem szállt fel az égig, de a "csáklyakilövője" vagy mije tökéletesen működött, vissza is tudta húzni azt és a kardok is ott voltak... :D)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Egy otakunak van/lesz gyereke? 2D-s lánytól csak 2D-s gyerek jöhet szóba. Akkor meg mit aggódtok? :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Áthoztam már pár dolgot ide mert nem akartam szétoffolni a tematikus topicot.
Titkos a Shingeki topicban írta:Ja, meg ha emlékszel még rá, akkoriban itt volt egy Sister Tenshi nevű moderátor. És tudjuk, hogy mindenkinek van legalább egy olyan animéje, amit mások agyonhypolnak, ő viszont szívből rühelli. Na, ami neked és Rage-nek mondjuk az Elfen Lied, nekem meg a Naruto, Sister Tenshinek az volt a Kimi ga... XDDD
Huh ja, Tenshi nagyon utálta a KGNE-t és ez még úgyis átjött a releváns postjain, hogy modi létére eléggé visszafogta magát, de azért ahol lehetett, ott szépen csöndben mindig belerúgott :D Emléxem amikor kijöttek az extrák, az egyik hogy avatarnak rakta be őket pont az volt hogy húzza a KGNE-fanok agyát, és hogy az egyetlen ok, amiért értelme volt egyáltalán megcsinálni ezt az egész vacakot, az az, hogy az AyuMayu Gekiyouban megszülethessen, mert amúgy az egész kuka lenne :D
Titkos írta:Ugyanígy megvan egy Elfen-fikázás Rage-től, amit sajnos szintén kimoderáltak anno, a viráglelkű fanok lelki békéjének üdvéért.
Az nekem is, az egyik legjobb magyar nyelven készült doktori disszertáció a témában. Néha rossz napjaimon máig elő szoktam venni, és egyből jobbkedvre derülök :D Egyébként azt a postot kellene kirakni a főoldalra az ismertetők közé, sokkal jobban visszaadja a sorozat valódi lényegét, mint a jelenlegi "cenzúrázott" ismertető. XD
Titkos írta:képzelem, hogy pl. az Akame-fanok mit művelnének, ha látták volna azt a postodat, amit ide írtál róla nem is oly' rég...


Annyira az még nem is durva, mert az egy dolog hogy én rühellem, de azért még a fanjai is tisztában voltak a gyenge pontjaival, és valójában az csak egy egyszezonos hype volt. Az az igazi, amikor tényleg valami olyan szutykot találsz be ami az egekig fel van istenítve, és éveken keresztül nyomják a fanok, lásd KGNE, EL, Haruhi, Nurucó, K-ON, SAO, Kenshin OVA meg hasonlók. Egyébként én maximálisan tolerálom az olyan véleményeket, amelyben egy fan teljesen objektíven elismeri az adott cucc hibáit, viszont ennek ellenére kijelenti tetszik neki, mert megfogta egy szereplő, a sztori, a hangulat vagy valami, és épp ezért elnézi neki a negatívumokat is (lásd hét eleji téma az animuajánló topicban). A vicces dolgok onnan szoktak indulni, hogy "ZOMFG ez a LEGJOBB ANIME A VILÁGON, és te csak azért nem látod át, mert nincs ízlésed, nem fogtad fel, nem tudod beleéni magad, vagy (személyes kedvenc ultimate érvem) NEM VAGY HOZZÁ ELÉG ÉRETT. Ezen reakciókat pedig csak kivételes alkotások szokták előhozni a jóenberekből, lásd a fenti listát. :vigyor: Juteszembe: egy régi, de igencsak helytálló elemzés a Haruhi című animéről, látszik hogy az úriember a téma szakavatott ismerője, valamint az ízlése is közel áll az enyémhez :D
Titkos írta:Bár ez elsősorban Ruinak szólt, meg nem is akarok túlzottan vészmadárkodni, de mintha ez a "kerekasztal" program is kezdene ilyen "Mufurc öröksége" feelinget magára ölteni. Az elején én még tök jó ötletnek gondoltam, hogy ilyen "Heti Hetes" stílusban X, Y, meg Z elbeszélgetnek az adott szezon cuccairól
Én nem igazán érzem ezt, és szerintem egy teljesen jó program, mindig végig szoktam nézni, hátha van valami olyan szezonos cucc ami felett elsiklottam és érdemes lenne belekezdeni. Inkább az volt most, hogy sikerült egy kissé "érdekes" ízlésű brigádot összeválogatni, akiknek a diplomatikus megfogalmazás és az objektivitás nem az erősségük. Meg egy ilyen elfogult vélemény a DBS(hit)-ről kb 15 rész után eléggé vicces, amikor már látszik, hogy a fillerek pont a legkisebb probléma, már maga a QUALITY is nagyságrendekkel nagyobb gond, a sztori gyökér, a poénok debilek és az egész hangulatánakköze nincs a DBZ-hez - főleg úgy, hogy utána a 2 epizódot látott Subetébe belekötnek, az SnK Chuugakkut pedig a sárga földig lehúzzák, mindezt azért, mert valakinek nem az ízlés szerint való, vagy egyszerűen csak pikkelnek rá látatlanban valamiért. Lehet ezt úgy is csinálni, hogy "Gyerekek, ezt és ezt vettem észre rajta, amit hibának gondolok, de akinek az ilyen poénok/stílus/sztori amúgy bejön, az tehet vele egy próbát". Személy szerint azt preferálom, ha olyanok ülnek ott, akiknek a véleményére adok, pl. Catrin, Junchi, Ricz vagy Lugger - előbbieket ugye innen a fórumról ismerem, utóbbi kettő meg igen-igen régen a fandomban van már ahhoz, hogy úgy relatíve el tudjam helyezni az értékeléseiket a saját koordinátarendszeremben. A videót itt lehet végignézni. Amúgy valaki szóljon már a rendezőknek hogy legközelebb a nyúl is mondjon véleményt, ne csak dekorációs eszköz legyen, szvsz most is simán verte volna a fenti mezőnyt :D

Ja és a végére a rossz animés topicból ehhez:
Titkos írta:Na most ha ebből indulunk ki és Asukát is kötelezően bele kell szuszakolnunk egy ilyen sztereotípiába, akkor ne harapd le a fejem, de bizony én is tsunderének nevezném.
Elhiheted, hogy akkor én is. Csakhát:
Titkos írta:nem lenne kötelező minden egyes kib*szott szereplőt mindig valami hülye otaku-fétisnek megfeleltetni, már csak azért sem, mert egyszerűen némely karakter összetettebb személyiség annál, hogy csak úgy ráhúzzák ezt, vagy azt.
9000+ szebben meg sem fogalmazhattam volna. De valóban az van amit Iskariotes is írt, egyértelműen az otakukra gyúró cuccoknál tényleg ezek az idióta sablonok kellenek, nehogy már ne legyen teljesen megfelelő a szereplő az adott sztereotípia fanjainak. Csak a stúdiók azért hülyék, mert eredeti sztorival-karakterekkel sokkal nagyobbat lehet szakítani, mint a sablon vackokkal, lásd az összes olyan cucc, ami egy adott szezonnál tovább foglalkoztatja a fandomot, 90%-ban ilyesmi (a maradék meg a fentebb taglalt, valami oknál fogva az égbe hájpolt hulladékok, de úgy vagyok vele hogy annyi belefér, legalább a vérfanjaikon lehet nevetni :D ).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Vree írta: - népszerű animék lehúzása
("Ajánlotta nekem a sok birka, de a főhős szemöldöke a 16. epizódban túl sötét volt, huhuhu, 2/10")
- rajongók kóstolgatása, akikkel nem is tudom, az illető hol szalad össze
Szerintem az AOI fórum lakói nem arra specializálódtak, hogy a népszerű cuccokat lehúzzák, hanem egész egyszerűen az ilyen hozászolásokat könnyebb észrevenni. Aki végig nézi pl.: GitS első moziját és pozitívan reagálja le abban semmi rossz nem lesz, senki nem szól be érte, ugyan akkor ha lehúzza akkor arra mindenki emlékezni fog.

Ezt a rajongók kóstolgatását meg végképp nem értem. Itt egy animés fórumon beszélgetünk a legtöbbünk tacskó kora óta nyomatja ezt hobbit. Mi is a fantábor része vagyunk, és merem remélni, hogy már mindnyájunkban van elég önkritika ahhoz, hogy lássa magát hol is van a szubkultúrán belül. Egész egyszerűen egy társadalomban élünk amiről kifejezzük a véleményünket és ahogyan olvasom a legtöbbször nem is napi hanem inkább nosztalgikus emlékek képében jönnek elő az olyan problémák mint az EL ismertető (amit már nagyon szívesen elolvasnék , ha már annyiszor szóba került).
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta:...mint az EL ismertető (amit már nagyon szívesen elolvasnék , ha már annyiszor szóba került).
LOL, most látom, hogy konkrétan fenn sincs a főoldalon, pedig bennem az maradt meg, hogy a "cenzúrázott", finomított változatot Hikari már meghagyta. Surci, te erről tudtál? XD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:LOL, most látom, hogy konkrétan fenn sincs a főoldalon, pedig bennem az maradt meg, hogy a "cenzúrázott", finomított változatot Hikari már meghagyta. Surci, te erről tudtál?
Azt nem tudom miért került le, de egy ideje már nincs fenn. Erről az illetékes illetőt kellene megkérdezni, de mivel Hikari is az Anti-EL tábor oszlopos tagja volt, lehet hogy úgy gondolta hogy a nagy hype elültével még ennyivel sem járul hozzá ennek a szutyoknak a reklámozásához. De majd ő megmondja.

Btw eszembe jutott az EL-topicból Hikari egyik kommentje, a mai napig egyik kedvencem (sajnos áldozatul esett a FLAME-FLAME LOL topicnak :D). A kedves EL-tábor mindig azt kérte rajtunk számon, hogy miért nem írjuk le minden kommentünkben, hogy "szerintem", aztán a sokadik ilyen után Hikari kiakadt, és dobott egy ilyet:

"Szerintem ha valaki szerintem egy ember szerintem, akkor szerintem csak a saját véleményét tudja mondani szerintem. Szerintem érthető, és szerintem ez így már megfelelő lesz mindenkinek szerintem." :D :D Ezen a mai napig jókat mosolygok, mert ugye arra ment ki a játék, hogy a fanok szerint objektíve nem egy rossz cucc az EL, sőt, csak egyesek olyan ízlésficamosak, hogy ezt képtelenek felfogni, de egy "szerintemmel" mentehtő a dolog. LOL hát nem :D
iskariotes írta:...mint az EL ismertető (amit már nagyon szívesen elolvasnék , ha már annyiszor szóba került).
Nekem megvan, de asszem az már a javított verzió, és Rage doktori disszertációja is. Írj egy privit ha kell, és elküldöm.

Vree postját én sem igazán értettem, kicsit néztem is hogy biztos hogy oda akarta-e írni egyáltalán.
Vree írta: - népszerű animék lehúzása
("Ajánlotta nekem a sok birka, de a főhős szemöldöke a 16. epizódban túl sötét volt, huhuhu, 2/10")
- rajongók kóstolgatása, akikkel nem is tudom, az illető hol szalad össze
Attól hogy valami népszerű, simán lehet egy szutyok (lásd EL, KGNE, Kenshin OVA, vagy az egyszezonos hájpok közül a Guilty Crown, AgK, Ange, Aldnoah.Zero meg kismillió cím) vagy csak egyszerűen objektíven tekintve is maximum közepes darab (SAO, K-ON, FLCL, Fate/UBW és újabb kismillió cím). Ha erről valaki normális hangnemben nyilvánít neadjisten negatív véleményt, rámutatva az adott anime/könyv/film/ akármi tényleges gyengeségeire, az nem tudom miért is lenne lehúzás, elvégre nem a bírálat megfogalmazója készítette a cuccot, nem ő tehet róla hogy a készítők egyes pontokon, vagy éppen a teljes összképet tekintve nem állnak a helyzet magaslatán. A szándékos, direkt szőrszálhasogató módon mindenbe belekötést (mint a fenti, kissé sarkított példa) én sem szeretem, szal ha valami olyan nüanszot hoz fel valaki hűdenagy negatívumként, ami az összképen semmit nem változtat, az tényleg felesleges. De általában nem erről van szó, hanem inkább arról, hogy XY anime fanja nem tudja elviselni, hogy "beszóltak" a kedvencére. Nem kell ezt nagyon túlragozni, jellemzően életkori sajátosság, úgy 20 év felett a legtöbben kinövik.

A rajongók kóstolgatása alatt nem tudom mit értettél, de a vannak olyan, meglehetősen idegesítő fanok, akik egyszerűen képtelenek elfogadni azt, hogy esetleg nem ugyanazt gondolod és nem ugyanúgy értékeled az adott animét, ahogy ők. Most elkezdhetnék konkrét neveket is sorolni, de engem inkább maga a jelenség irritált már régen is (lásd keményvonalas EL-fantábor, Narutardok, FLCL-mániákusok - főleg az ő szövegük volt a "nem vagy elég érett ehhez a mesterműhöz" c. örökzöld, de elfenistáktól is megkaptuk már jópran -, aztán EVA-fanboyok, mostanában meg a SAO-nál látom ugyanezt). Én általában nem jártam az általam rühellt animék topicjába (EL kivétel, de az szerintem érthető XDDDD), nem megyek oda csak azért hogy kötözködjek, egyszerűen az általános animeismertető topicba írtam be a véleményem, meg esetleg a szar animék közé, de oda se postoltam túl gyakran, mert már volt annyi skillem, hogy tudjam, mi az ami tényleg nagyon szar, és mi az ami csak nekem, az én ízlésemnek nem jött be, de amúgy nincs vele különösebb gond. És igen, az általános topicban találtak be nagyon sokszor, sőt az FLCL-el kapcsolatban még a hőskorszak hajnalán, az Animevilág fórumán futottam bele egypár jóemberbe, ráadásul az Evangelion topicban, mert ugye "Gainax-Gainax"-alapon ment az összehasonlítgatás - sose értettem miért, mintha egy almát egy vizespohárral hasonlítanánk össze, annyi köze van egymáshoz a kettőnek - hogy hát az FLCL majdnem ugyanolyan , ha nem jobb pszichológiai és lélekábrázolós dráma mint az NGE, csak épp a humor elfedi a mondanivalót, aztán akinek nem jött át, az nem figyelt eléggé, meg nem elég érett. Ezt nyilván nem hagytam-hagytuk annyiban (óh, ifjú, bohó tizenéves fankorszak :D :D) és ebből elég szép flame-k kerekedtek már akkor is. Ezvan.

Itt az Aoi-n meg ez nem jellemző, már régen se volt az, most meg aztán pláne. Mondjuk úgy hogy az ide rendszeresen írkáló 15-20 ember már csak életkora alapján is túlvan a nagy vérfan-korszakán, és szét tudja választani a szubjektív saját benyomást meg egy adott cucc valóban objektív hibáit-erényeit. Épp erről volt szó a héten az Animeajánló topicban. Éppen ezért nem írkálok más fórumokra, egyszerűen nem lenne már türelmem az elborult vérpistikékkel való parttalan flémelésekhez, a fun-faktorhoz így is éppen elég az Addicts és a MAL fórumait olvasgatni :D.

Ja és a végére ez:

http://filmtrailer.hu/filmhirek/robert- ... l-filmjet/

Azóta várom amióta Cameron először elkezdte ígérgetni, hogy megcsinálja. Egyik kedvenc mangám, viszont nagyon remélem, hogy ha belekezd, akkor végig is viszi, és nem áll meg ott, mint a 93-as OVA. Nem is értem miért nem készítettek belőle még rendes animesorozatot, mert már a folytatása, a Last Order is befejeződött, és legalább annyira epikus, mint az alap mangó. Ha már a Kiseiyuu-ra rátaláltak, remélem ez is sorra kerül valamikor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:
Titkos írta:LOL, most látom, hogy konkrétan fenn sincs a főoldalon, pedig bennem az maradt meg, hogy a "cenzúrázott", finomított változatot Hikari már meghagyta. Surci, te erről tudtál?
Azt nem tudom miért került le, de egy ideje már nincs fenn. Erről az illetékes illetőt kellene megkérdezni, de mivel Hikari is az Anti-EL tábor oszlopos tagja volt, lehet hogy úgy gondolta hogy a nagy hype elültével még ennyivel sem járul hozzá ennek a szutyoknak a reklámozásához. De majd ő megmondja.
Mondjuk most ezzel nem fogom PM-ben "zaklatni", vagy ilyesmi, ha jónak látja, ide beírhatja a választ, ha meg nem, akkor titok marad. :) Csak feltűnt most, mert iskariotesnek elő akartam keresni és most látom, hogy ő is azért kérte, mert az oldalon már nincs fent. Aztán ezt furcsálltam, mert amikor még legutóbb néztem, fent volt, ráadásul ahogy te is írod, ez már jóval a "fanok vs haterek csatája" után történt, szóval azért is furcsálltam, hogy azután vette le, hogy kis túlzással már a kutya sem olvasná úgy sem. ^^" XD De igazad van, lehet pont ez van a háttérben, hogy csak a hype végére várt, aztán gyorsan törölte is az egészet, mielőtt újabb vitákat generálna, vagy egyáltalán fanokat vonzana... :lol:
Surci írta:Btw eszembe jutott az EL-topicból Hikari egyik kommentje, a mai napig egyik kedvencem (sajnos áldozatul esett a FLAME-FLAME LOL topicnak :D). A kedves EL-tábor mindig azt kérte rajtunk számon, hogy miért nem írjuk le minden kommentünkben, hogy "szerintem", aztán a sokadik ilyen után Hikari kiakadt, és dobott egy ilyet:

"Szerintem ha valaki szerintem egy ember szerintem, akkor szerintem csak a saját véleményét tudja mondani szerintem. Szerintem érthető, és szerintem ez így már megfelelő lesz mindenkinek szerintem." :D :D Ezen a mai napig jókat mosolygok, mert ugye arra ment ki a játék, hogy a fanok szerint objektíve nem egy rossz cucc az EL, sőt, csak egyesek olyan ízlésficamosak, hogy ezt képtelenek felfogni, de egy "szerintemmel" mentehtő a dolog. LOL hát nem :D
LOOOL, erre emlékszem! XDDDDDD
Surci írta:még a hőskorszak hajnalán, az Animevilág fórumán futottam bele egypár jóemberbe
Tényleg, szerintem onnan ismerős a neved! :) Időről-időre eszembe jutott, hogy már Aoira érkezésem előtt is láttalak én valamerre animés felületen, szerintem az Animevilág fóruma lehetett akkor az. :) (Meg talán mintha Animevilágra készítettél volna feliratot, illetve Mangazinon írtál volna manga-ismertetőt, vagy fordítottál volna mangát, de ezt már csak te tudnád megmondani. :D) Tényleg, Mangazin, illetve Usteam fórumra jártál valaha?
Surci írta:Ja és a végére ez:

http://filmtrailer.hu/filmhirek/robert- ... l-filmjet/

Azóta várom amióta Cameron először elkezdte ígérgetni, hogy megcsinálja. Egyik kedvenc mangám, viszont nagyon remélem, hogy ha belekezd, akkor végig is viszi, és nem áll meg ott, mint a 93-as OVA. Nem is értem miért nem készítettek belőle még rendes animesorozatot, mert már a folytatása, a Last Order is befejeződött, és legalább annyira epikus, mint az alap mangó. Ha már a Kiseiyuu-ra rátaláltak, remélem ez is sorra kerül valamikor.
Azért szerintem először várd meg az első film végeredményét, aztán kérd csak, hogy mettől-meddig csinálják meg, mert pl. szerintem a DB Evolution-nél mindannyian örültünk, hogy nem lett több része... :dirr: Az utóbbi mondatodra meg: én elég sok mangánál feltettem már magamban ugyanezt a kérdést (lásd pl. Kenshin, ha már folyton azt a szutyok OVA-t emlegeted, én sem értem, hogy miért nem a mangáját csinálják meg végig TV sorozatként, vagy akár FMA: Brotherhood mintára az elejétől kezdve), de mindig arra jutottam, hogy valszeg már nincs akkora hype az adott cím körül, hogy megérje nekik. Azért ez az egész valahol mégis csak a pénzről szól, semmi értelme nekik valami olyan animébe fektetni a yeneket, amikért náluk már csak szülő/nagyszülő korú emberek rajonganak. Persze néha-néha akad 1-2 kivétel, amik szerencsére jól is teljesítenek (lásd pl. az általad emlegetett Kiseiyuu-t), de ezek még mindig a kisebbség és jellemzően csak rövidebb cuccokba mernek belevágni, amiket 13-26 rész alatt le is tudnak zavarni, mert annyira még végképp nem bíznak a "retro animékben", hogy ha meg is animálják őket, rögtön valami "neverending" darabot válasszanak ki a célra. Pl. most fut ez az Ushio to Tora című darab, ami egy 90-es évek első felében futó mangából készült, de még itt is úgy csinálták valamiért, hogy hiába 33 kötet a manga, amit akár egyben le is nyomhattak volna animeként, mégis inkább kettéosztották, 26 rész megy le most decemberig, majd szünet és áprilistól júniusig újabb 13 rész. Gondolom ma már félnének mondjuk ilyen Dragonball, Yu Yu Hahusho, stb. "végtelenített" stílusban legyártani egy régebbi darabot.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:(Meg talán mintha Animevilágra készítettél volna feliratot, illetve Mangazinon írtál volna manga-ismertetőt, vagy fordítottál volna mangát, de ezt már csak te tudnád megmondani. ) Tényleg, Mangazin, illetve Usteam fórumra jártál valaha?
Naigen, az első animés felület, ahol aktív voltam az az Animevilág, úgy 2 évig jártam oda, míg végleg be nem krepált volna, de azért elég ős-animés fórum volt az, se moderáció, se semmi... Akkoriban az volt az első nagy "közösségi" oldal ilyen témában a magyar neten, még az Aoi is Evangelion információs oldal volt, a MAU-n nem lehetett fórumozni, az Animestars is utána jött vagy 2 évvel. Úgyhogy ja, ott kezdtem :D Igen, feliratot is készítettem, NGE 7-12. ep, Akira és Love Hina OVA (utóbbit máig nem értem miért, amikor az sose volt a kedvencem, talán úgy voltam vele hogyha már minden részéhez van felirat ezen kívül, jó fanként felteszem az i-re a pontot :D és igen, megvan! Mert a 3 részből 2-höz volt magyar felirat de olyan igénytelen és gagyi, hogy jobban járt a néző, ha japánul nézte úgy, hogy egy szót sem ért belőle, szal inkább újrafordítottam az első kettőt és be is fejeztem a 3. részt is ^^ ), manga ismertetőt is írtam, ugyan nem sokat, csak kettőt, az Ichigo 100%-hoz és a Tenjou Tengéhez a Mangazinra, mert ezekből fordítottunk 1-1 kötet mangót "Eien-Manga" néven (egy örökkévalóság volt mire elkészült egy-egy fejezet^^). A Mangazin fórumára sokat jártam, de csak olvasóként, összesen valami 3 kommentem van ott, éspedig azért, mert az akkori törzsgárda 90%-a itt is megtalálható volt, aztán úgy voltam vele hogy minek gépeljem be ugyanazt 2 helyre? Egyedül a fordítós szaktopicok hiányoztak innen, azokból nagyon sok tartalma máig el van mentve egy mangafordítás.txt-ben. Usteam fórumra is csak olvasóként jártam fel, de az nagyon nem az én világom, egyszer már írtam itt, hogy egyszerűen debilek voltak az ottani emberek, sőt, azóta eltelt 10 év, de mintha meg lenne ott fagyva az idő... Szal nem úgy tűnik mintha érettebbek lennének, pedig már egypáran biztos hogy 30 felett járnak... A képgalériát látogattam gyakran, bár oda se postoltam, inkább azért mentem fel oda és a fórumra is, hogy röhögjek azon ahogy Rage&Co. oltja őket :D Külföldi felületek közül az ANN fórumára írkáltam még régebben, érdekes módon valamiért azt vagy jobban kerülték a degeneráltak, vagy megtanultak viselkedni, mert féltek a banhammertől, de messze normálisabb volt a hangnem annál, mint ami most a MAL-on megy.

Szal fórumozás terén elég volt nekem az Aoi, mert itt volt a legnormálisabb közösség (+Mangazin, de ugye fentebb írtam hogy miért nem postoltam oda). Az Animevilág kimúlásával 2004-2007 között, majdnem 4 évig ez az oldal volt a magyar fandom központja a Mangazinnal együtt, a magamfajta "elsőgenerációsok" itt húzták le aktív éveik jó részét, A Mondo és az Animax csak utána jött, oda már nem nagyon jártam mert a TV-s újhullámos tizenévesek fanhordáihoz már akkor se volt türelmem. Addictséknál az első időkben még admin is voltam, de ez még 2005-ben történt, és mivel nem volt otthoni nethozzáférésem, inkább visszaadtam az admin-jogot, mert egyszerűen nem tudtam annyiszor ránézni, ahányszor a növekvő látogatószám megkövetelte volna. Amúgy az Addictsnak én vagyok a "keresztapja", előtte FFnF-s Anime Fansubs-ként létezett a lap, csak mondom ez így milyen már ^_^ Egy ideig még utána is fórumoztam ott, aztán ahogy kezdték ellepni a newbie-k azt is, és ahogy az eredetileg általam preferált, első időkben bevezetett és működő, szigorú, "Rage-féle"-moderációs elvek helyett "liberálisabb" (és egyre elviselhetetlenebb) lett a helyzet, inkább hazatértem Aoi-ra.
Titkos írta:én elég sok mangánál feltettem már magamban ugyanezt a kérdést (lásd pl. Kenshin, ha már folyton azt a szutyok OVA-t emlegeted, én sem értem, hogy miért nem a mangáját csinálják meg végig TV sorozatként, vagy akár FMA: Brotherhood mintára az elejétől kezdve), de mindig arra jutottam, hogy valszeg már nincs akkora hype az adott cím körül, hogy megérje nekik. Azért ez az egész valahol mégis csak a pénzről szól, semmi értelme nekik valami olyan animébe fektetni a yeneket, amikért náluk már csak szülő/nagyszülő korú emberek rajonganak.
Igazából ha az alapanyag jó, és képesek normálisa, minőségben adaptálni a cuccot, akkor simán megfoghatnak vele olyanokat is, akik nem ismerik a mangát. Pl. az Alitánál maradva ez pont egy olyan cucc, ami mágnesként vonzaná a tizen- és kora huszonéves közönséget, mert van egy remekül felépített világa, egy szimpatikus és erős főhőse (aki ráadásul nő), kissé komolyabb hangvétele mint egy átlagsónennek (seinen manga eredetileg), rengeteg akciójelenete, meg egy olyan poszt-apokaliptikus hangulata, amivel sokmindenkit meg lehet fogni. Hogy hány részes lenne azt nem tudom, pl. a Kiseiyuu mangó 10 kötetes, és teljesen jól elfért 24 részben, míg az Alita eredeti mangája 8 kötet, úgyhogy 20 epizód körül simán lehetne mangahűen adaptálni. A Last Order már más kérdés, mert az 19 kötet, de ha a hülyeségeket meg az érezhető fillereket kidobáljuk belőle, akkor az alap mangó+ a LO szépen, feszes tempóban beleférne egy 50-60 epizódba, ami azért nem egy neverending kategória. Én csak remélni tudom hogy a filmet nem cseszik el, és nem lesz belőle egy DB Evolution, se egy Tűzgyűrű féle gagyiság, meg azt is hogy valamelyik animestúdió kinyitja a szemét, és készít egy normális adaptációt ennek a műnek, mert ha valamelyik, hát ez igazán megérdemelné. Btw ha tényleg elkezdik nyomni ezt a mozit, lehet hogy lesz körülötte újra egy akkora hype, hogy az animestúdiók közül is azt mondja valamelyik, hogy érdemes lenne elővenni.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Surci írta:úgy 20 év felett a legtöbben kinövik.
De igazi legendák csak azokból lesznek, akik nem. :hammer:
Surci írta: Pl. az Alitánál maradva ez pont egy olyan cucc, ami mágnesként vonzaná a tizen- és kora huszonéves közönséget, mert van egy remekül felépített világa, egy szimpatikus és erős főhőse (aki ráadásul nő), kissé komolyabb hangvétele mint egy átlagsónennek (seinen manga eredetileg), rengeteg akciójelenete, meg egy olyan poszt-apokaliptikus hangulata, amivel sokmindenkit meg lehet fogni.
Szerintem te túlbecsülöd a közönséget. Én egyre inkább óvatosan bánok azokkal a cuccokkal, amit mások (20+ évesek) úgy dicsőítenek, mint remekül felépített világú, fordulatos cselekményű, részletesen megalkotott karakterekkel operáló történet. Szóval ha fájdalmas hulladékokra így megy a nyáladzás, akkor mit tesznek azokkal, amik valóban ilyenek? Ezen szoktam néha gondolkodni. Hogy vajon egyenlőként kezelik őket, vagy az utóbbiakat inkább kikerülik, és megmaradnak rétegcuccnak?

(A tapasztalataim kortárs szórakoztatóirodalmon alapulnak.)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

A mordályos nyul írta:De igazi legendák csak azokból lesznek, akik nem.
:thumb:
A mordályos nyul írta:Szerintem te túlbecsülöd a közönséget. Én egyre inkább óvatosan bánok azokkal a cuccokkal, amit mások (20+ évesek) úgy dicsőítenek, mint remekül felépített világú, fordulatos cselekményű, részletesen megalkotott karakterekkel operáló történet.
Ez így eléggé általánosítás, bár bőven van benne igazság, csak én jelenleg EGY KONKRÉT címről beszéltem, mégpedig az Alitáról. Nem tudom ki mennyire ismeri vagy fanja ennek a cuccnak, de a manga a '90-es években is alapműnek számított, pont azért, mert olyan elemekkel operált, amivel a fentebb említett, 18-24 éves korosztályt meg lehetett fogni. Persze, erőszak és hatásvadászat is van benne bőven, sőt, de messze nem egy Gantz vagy egy Berserk (After Eclipse)-szerű hentfest, inkább amolyan posztapokaliptikus GiTS kissé véresebb harcokkal és akcióval. A Last Orderben már érezhetően több a fanservice, és voltaképpen az egész LO egy hatalmas tournamentről szól, de mindez szervesen kapcsolódik a világhoz, tele van nagyívű flashbackekkel, érdekes karakterekkel és persze remekül megrajzolt harcokkal, így egy látványos, de kissé komolyabb hangvételű animének ideális alapanyaga lenne. Most itt persze nem Dosztojevszkij-i vagy Shakespeare--i mélységű valamire kell gondolni, és seinenként elsősorban férfi célközönségnek szól, de messze minőségibb cuuc mint egy Black Lagoon vagy Tokyo Ghoul, inkább az Akirához vagy a fentebb említett Kiseiyuu-hoz tudnám hasonlítani.

Az meg, hogy a közönség mit mennyire hájpol fel, hát... Én úgy vagyok vele hogy a nagyközönség reakciója önmagában nekem nem sokat jelent, van egypár ember, akinek a véleményére adok, aztán úgyis magamnak kell megtapasztalnom mennyire minőségi a cumó vagy jön be az ízlésemnek.
A mordályos nyul írta:Ezen szoktam néha gondolkodni. Hogy vajon egyenlőként kezelik őket, vagy az utóbbiakat inkább kikerülik, és megmaradnak rétegcuccnak?
Azért ha a nagyközönség előtt ismertté válnak, jellemzően elég jó visszajelzéseket kapnak. Persze ha van egy ultra-hype, mint mondjuk anno az animék esetében az EL vagy Nucuró , vagy mondjuk fiataloknak szóló irodalomban a Twilight vagy Hunger games, ott a fan-kánon már csak a fanok óriási számából adódóan is hangosabbnak hallatszik, mint egy nem ANNYIRA ismert, de azért elég jó cucc esetében.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Milyen szép kép ami ezen a héten kint van. ::^_^:: (az oldalon)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Valóban. :)
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Narumi »

...és tényleg! :) Le is szedtem és be is állítottam háttérképnek, nagyon cuki. ::jsmile::
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Én is elküldtem a képet a kisgyermekes barátnőmnek. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Haverral azon röhögtünk, hogy ez a klip teljesen olyan, mintha egy lolicon/retro-gamer otaku éppen szétszívná az agyát, mi pedig bepillantást nyerhetnénk a fejébe. :lol: De amúgy viccen kívül, érdekelne, hogy ez hogy készült, Pharrell Williams felbérelte valamelyik japán animestúdiót, hogy csak neki, csak ehhez az ötperces kliphez rajzoljanak már valamit? :D
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Haverral azon röhögtünk, hogy ez a klip teljesen olyan, mintha egy lolicon/retro-gamer otaku éppen szétszívná az agyát, mi pedig bepillantást nyerhetnénk a fejébe. :lol: De amúgy viccen kívül, érdekelne, hogy ez hogy készült, Pharrell Williams felbérelte valamelyik japán animestúdiót, hogy csak neki, csak ehhez az ötperces kliphez rajzoljanak már valamit? :D
Igen, pontosan úgy készült. :D A NAZ Studio-t kérte fel az elkészítésre. MAL-on be is lehet jelölni, hogy láttad a klipet. XD Amúgy nem valami nagy stúdió, alig van köze pár animéhez. Egyedül a Hamatorához volt szerencsém, de 1 rész után dobtam. ^^"
Amúgy nekem is az jutott eszembe, hogy egy lolicon szívott némi anyagot, mi pedig megnézhetjük, ilyenkor mi jár a fejében. :lol:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Pontosan. (Mert egy hype-olt animét csak azért nézhetek, mert éppen sokan beszélnek róla...)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Pontosan. (Mert egy hype-olt animét csak azért nézhetek, mert éppen sokan beszélnek róla...)
De egyébként még ha a hype miatt nézi is az ember, az miért zavar másokat? :) Én pl. valóban a hype miatt kezdtem el anno Shingekit nézni, az más kérdés, hogy egyrészt úgy érzem, hogy csak nyertem rajta, másrészt meg kapásból többet szedtem magamra időközben úgy az egész sorozatból, mint amennyit a "hardcore fanok" többsége. (Gondolok itt ugye a "School Shingeki balhéra", amikor többen kiakadtak azon, hogy ők, mint "hardcore fanok", kikérik maguknak, hogy ebből az "univerzumból" bárki bármi vicceset hozzon ki, miközben "nagy fanként" még azzal sem voltak tisztában, hogy az eredeti mangaka is eléggé elborult ürge, mármint nem csak brutalitásban, hanem humor terén is. :D)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:De egyébként még ha a hype miatt nézi is az ember, az miért zavar másokat?
Mer akkor csak ilyen divatanimés vagy, nemtuttad? Magadtól sose találod meg ha nem beszélnek róla annyian. Mindenki tudja hogy az igazi animések csak MINŐSÉGI animét néznek, azok meg nem valók ám ilyen kis nooboknak, mert mindegyik SERIOUS BUSINESS. És mivel nem való akárkinek, ezért hájpolva sincs, mer aki nem IGAZI ANIMÉS, annak nem fog tecceni, mer nemértik és nem is elég érettek hozzá, és így nem fogják hájpolni se, emiatt nem is hallhattak róla a tudatlan tömegek, csak az IGAZI ANIMEPROFESSZOROK. Szal ha hájpolt szemetet nézel, akkor azzal magadról állítottad ki a bizonyítványt, hogy MÉLY ÉS ELGONDOLKODTATÓ KONTENT helyett ilyen könnyen fogyasztható populáris szemetet lesel a többi birkával együtt. :D Na de komolyra fordítva a szót: azt vettem észre hogy a hype szó elé mintha már automatikusan oda kellene képzelni, hogy "Indokolatlan" - ami viszont korántsem igaz minden hype-ra.

Mondjuk pont a Shingekiről ugrott be, hogy elég sokan ezt is túlhype-oltnak mondják, és bár azzal egyet kell értenem, hogy nem a világ legeslegeredetibb szereplőgárdáját vonultatja fel, és sokszor nagyon pózer és hatásvadász (bár ez nekem pont bejön, mindig vevő vagyok rá ha JÓL van előadva), a pacinggel is vannak gondok, de bőven kapunk karakterfejlődéseket, látványos akciókat, normális sztorit és egy olyan eredeti világot, ami mindezt kompenzálja. Nem akarok nagyon belemenni ebbe itt, mert ott van rá a túlértékelt animék-topic, de egy SAO, egy Haruhi vagy egy Guilty Crown esetében messze indokolatlanabbnak érzem a hájpot, mint a Shingekinél, aztán mégis mindenki ezt baszogatja -_-" Najó, most a fan szól belőlem, befejeztem :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése