RPG-k

PC vagy konzolos játékok témaköre.

Mi a véleményed az RPG-kről?

Imádom őket!!!
105
70%
Eljátszogatok velük.
33
22%
Hidegen hagynak.
6
4%
Mi az az RPG???
7
5%
 
Szavazatok száma: 151

Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

RPG-k

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Hali!

Szóval itt lehetne beszélgetni a műfajról, ki miért szereti, vagy éppen miért nem...
Meg lehetne osztani, hogy kinek milyen game-ekhez volt már szerencséje stb...
Minden jöhet, ami RPG-vel kapcsolatos :!:
Majd én is leírom a véleményemet, de előbb nektek adok szót... :)

Bye!
Kép
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

CRPG?
david-kun
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2003.08.02. 10:45

Re: RPG-k

Hozzászólás Szerző: david-kun »

Yuber írta:Hali!

Szóval itt lehetne beszélgetni a műfajról, ki miért szereti, vagy éppen miért nem...
Meg lehetne osztani, hogy kinek milyen game-ekhez volt már szerencséje stb...
Minden jöhet, ami RPG-vel kapcsolatos :!:
Majd én is leírom a véleményemet, de előbb nektek adok szót... :)

Bye!
Ááá én imádom öket, de majd bövebben kifejtem ha lesz időm... 8)
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Én is szeretem őket! Mindegy, hogy PC-s, vagy konzolos. Bár konzolon csak a Final Fantasy X van meg :oops: . Jó beleképzelni magamat a karakterek helyébe, azonosulni velük és drukkolni, hogy "legyőzzük" a mumusokat :) . Általuk, egy másik világba lépek.
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Hi mindenkinek!

danig: CRPG? A C mit jelképez? :oops:

StabWest: Egyetértek veled, én is sokszor elképzelem magamat az adott szituációban és hogy én mit tennék helyében.
Tetszik ez a műfaj, mert annyi lehetőség van benne és akár több hónapig is el lehet játszogatni egy RPG-vel. :)
Mindig egy külön világ, új személyiségek, újabb gonoszok, akiknek néha meg lehet érteni céljukat, de neked még is meg kell akadályoznod a világ érdekében.
Volt már szerencsém jónéhány RPG-hez, csakhogy párat említsek:
Final Fantasy, Suikoden, Xenogears (még folyamatban), Star Ocean, Tales of Destiny, Legend of Legaia, The Legend of Dragoon, Persona 2 stb...
Most több nem jut eszembe... :)

Közületek valaki ismeri a felsorólt game-ek közűl valamelyiket?

Továbbá várom mások véleményét is a témával kapcsolatban, ki miért szereti, vagy miért nem, esetleg történeteket is el lehet mesélni, hogy ki hogy ismerkedett meg a műfajjal... Később én is elmondom. :)

Bye!
Kép
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Yuber írta:danig: CRPG? A C mit jelképez? :oops:
Computer (or Console)
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Nya, nekem ugyan elég sok megvan, de amiket igazán tudtam értékelni azok a Chrono Cross, Baldurs Gate 2 és Planscape Torment, mert azokban tényleg te alakítod a történetet, és a Final Fantasy sorozat, mert ott ugyan nincs sok beleszólásod, de az alapsztory(k) Zseniális(ak).
Avatar
Dosetsu
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2003.10.28. 19:14
Tartózkodási hely: pont ott...

Hozzászólás Szerző: Dosetsu »

Xenogears, Chrono Cross és Chrono Trigger, Final Fantasy-k, 1szóval szerintem a Squaresoft az RPG-k királya.
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Látom ezen a fórumon sok RPG fan megfordúl, ez jó jel. :)

A korábbi listámból a Chrono sorozatot kifelejtettem, pedig nagyon nagy game volt. A Square valóban nagyon érti a dolgát...

Ti most milyen RPG-ket vártok a közeljövőben?
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Yuber írta:Ti most milyen RPG-ket vártok a közeljövőben?
Final Fantasy X-2-t, majd valamikor a Final Fantasy XII-t. De a Suikoden 4 sem lenne rossz :) .
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Jó,ha már RPG-k nél tartunk,ezeket circa nyomtam(természetsen,nagyobb részük csak egy futókaland volt,mert azért még az én időtartalékom is véges):
KONZOL:Breth of Fire 1-4(3 és 4 rulez!),Final Fantasy 1-10(6-10 az különösen),Suikoden 1-3(NEM kedvenc,de egyedi),Wild Arms 1-3(Clint Eastwood animét forgat),Legend of The Dragoon(MOCSKOSUL unalmas!),Grandia 1-2(legkönnyedebb,nem fárasztó),Xenogears,Xenosaga(agyzsibbasztóan filozófikus...)Dark Cloud 1-2(khm...diablo...),Sword of Mana 1-3(szintén),Chrono Trigger(klasszikus),Chrono Cross(kevésbé...),Lufia 1-2(ős),Saga Frontier 1-2(nem igazán...),Unlimited Saga(még kevésbé...),Persona 1-2(na,ha a xenogears az elvont,erre már nem tok szavakatt találni.(-;),Tales of Phantasia(legjobb zene...de a game is favorit!),Tales of Eternia(mint elődje...),Legend of Zelda:A Link to the Past(akinek ezt be kell mutatni,az ássa el magát egy emésztőgödörben...Vagy pótolja hiányosságát. :wink: ),Legend of Zelda:Link's Awakening(meghökkentően jó gameboy-os folytatás)Alundra 1-2(Zelda-klón,egész jó),Secret of Evermore(Sword of Mana I.E.),Secret of Mana(lásd:Sword of Mana).

PC:Might&Magic 6-8(ugyebár a 6 nadzzson zsír...),Fallout 1-2(LEGNAGYOBB kedvenc...),Morrowind(Túl monumentális...Nem vicc!) és kész,mivel a Diablo-t én nem nevezem RPG-nek,az AD&D-t meg tőből gyűlölöm bináris formában...

Na és most szépen megyek és megfulladok,mert a tüdőm az eddig bírta a szolgálatot...
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára phr0zen 2003.11.08. 23:13-kor.
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Bár elég sok Rpgt jáccottam már, egyet kell értenem Phrozennel, hogy a Fallout1-2 felülmúlhatatlan, alapmű, zseniális, stb...
Az általam jáccott RPGk közül ez adja a legnagyobb szabadságot, és elég nehéz kétszer ugyanúgy végigjátaszani.
Nekem az 1. része jobban bejött, bár a második sokkal összetettebb, hosszabb és bugosabb.
Mindkettő legálba mevan, mert vannak annyira jók, hogy megérte pénzt kiadni értük.
(bocs, csak álmos vagyok, ilyenkor nem tok fogalmazi, de remélem érthetőek ezek a kapcsolat nélküli mondatok...)
"Hello Darkness my old friend..."
--Sound of Silence--
kk-krisi

csak egy post

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

nem tudom miért te furcsa módon nem hagy nyugodni a lelkiismeretem amíg nem postolok ide legalább egyszer. én is írok akkor egy kis listát:

konzol:
Chrono Trigger (best game ever ^_^)
Chrono Cross (hát ez csak egy folytatás, de rosszabb is mind az eredeti)
Alundra (egész pofás kis darab)
Final Fantasy 1-10 (part 7 rulz ^_^, az Oz a csodák csodája meg suxx)
Suikoden 1,2 (elég kellemes, 3 a köv héten talán, a négy meg a jövő zenéje)
Xenogears (hát... nem rossz, na jó egész játszható. VIGYÁZAT! nagyon addiktív cucc)
Persona 1,2 (ha úgy érzed, hogy neked szar, akkor játsz ezzel és rájössz, hogy nem ^_^)
Secret of Mana (valamiért nem szeretem)
Breath of Fire 1-4 (nem áll valami közel a szívemhez)
Grandia 1,2 (túl könnyű)
Legend of the Dragoon (über-lineáris, túl egyszerű)
Saga Frontier 1,2 (lásd általam kreált topic)
Tales of Phantasia (nem vagyok túlzottan oda érte)
Tales of Eternia (ezért sem)
Star Ocean: The second story (i don't really like this one, bleah)
Golden Sun 1 (GBA: can't find the main plot...)
Terranigma (na ez rossz)
Kenshin RPG (hát olyan... Kenshin-es) <-- Oro?!
7th Saga (khmm... fos)
Pretty Soldier Sailormonn - Another Story (for SNES. annyira rossz, hogy az már jó ^_^)
ZELDA sorozat (--==[forever]==--) <--Windwaker és Master Quest kimaradt nekem, sajna

PC:
Icewind Dale 1,2 (Diablo AD&D köntösben)
Baldur's Gate 1,2 (időigényes, nem tetszik a story és különben sem szeretem annyira az AD&D-t)
Morrowind (nem rossz, nem rossz ^_^)
Vampire the Masquerade (1999 előtt minden a helyén van)
Gothic 1,2 (elég rossz a mozgás, de elviselhető game) <-- nem játszottam végig, csak az első részt
Diablo 1,2 (nah ez nem is RPG)
Fallout 1,2 (csatlakozom az előttem szólókhoz ^_^)
Might and Magic 6-9 (jobb, mint amire vártam)
Temple of Elemental Evil (csak a címe idióta, különben nem olyan rossz)
Neverwinter Nights (az év legjobbja, PCre)
Gorky 17 (van benne Trabant, tehát jó játék ^_^)
Dungeon Siege (ez egyik leggyengébb amivel valaha játszottam)
Amnézia (RPGMaker rulz ^^ és még ráadásul jó is)
Emlékcsavar (go MoonDragon, GO!)

most ennyi jutott eszembe, amelyik melett nincs külön megjegyzés (nyilacskás) azt végigvittem. lehet, hogy pár darabot kihagytam, de azok már tényleg annyira E kategóriás játékok, mint a fene (magyarul, nagyon alacsony költségvetésű, egy programozó aki egyben grafikus is kaliberű játékok) vagy olyan darabok amiket imádok és már fel sem tűnik, ha nem említem őket, mert állandóan róluk beszélek (ilyen nincs ^_^). szóval ennyi és aki még nem jött volna rá annak mondom, hogy én szeretem az RPGket ^_^
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kk-krisi 2003.11.08. 23:56-kor.
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Na,kicsit kiopfoztam a listám,csak nem bírta a büszkeégem h. krissi-én több játék legyen! :wink:

Aztán még majd toldozgatom.foldozgatom,de egyenlőre nem vagyok hozzá való hangultban...
kk-krisi

hát legyen ^^

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

phr0zen unszolgatására eszembe jutott meg egy-két játék, de nem tudom, hogy oda írjam-e őket a listára, mert akkor szegény ráfekszik a gépére illetve konzoljára és éjjel-nappal játszik meg keresgél a régi cdi meg újságai ill. archivjai között, mert ő ugyebár maximalista és nem szereti, ha neki valamiből kevesebb van ^^ na mindegy azért egy darab felkerül még a listámra és ha az is hasonlóan hat rá akkor többet nem írok ide, mert totál addikt lesz és nem lehet majd leszakítani az RPGkről ^_^ nekem sincs igazán megfelelő mentális állapotom az összes általam ismert (végigjátszott) darab megemlítésére, de azért valamit produkálok majd

and if i might add, my name is writen like this: kk-krisi or just krisi, never krissi or krissy or something like that, I'm male man, MALE! do you understand? :lol:

csak vicceltem, de plz a nevemet máskor egy s-el, ok? és úgy ahogy fentebb már említettem, ok? thx
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Vampire the Masquerade (1999 előtt minden a helyén van)
Fúúú, az nekem is nagy kedvencem! Talán az egyetlen játék, amit kétszer játszottam végig. Mondjuk csak annyira RPG, mint a Diablo. Fél év múlva pedig itt a folytatás.

Listát nem írok, mert az összes nagy kedvencem "elhangzott" már fentebb... (nomeg lusta is vagyok)
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Szép kis listák jöttek össze... :)
Akkor azt hiszem ezt kitárgyaltuk, hogy kinek mihez volt szerencséje. :)

Akkor most mi lenne, ha mindenki összeállítani az RPG top 3-mát? :)

Nálam jelenleg ez a helyzet:

1: Suikoden (Nem is tudok hirtelen mit mondani, ez a game egyszerűen úgy jó ahogy van)
2: Final Fantasy (Mindegyik rész hoz valami újat, mindegyik egy teljesen más világ. Szeretem! :) )
3: Xenogears (Igaz még csak most kezdtem hozzá, de már magával ragadott az egyedi hangulata)
Kép
kk-krisi

az én top3am

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

nem nagyon érvelgetek, mert fölösleges ebben az esetben. mindenkinek másmilyen az izlése és ráadásul, még adnak ki új játékokat, meg persze az ember egyénisége is változik, de azért itt az én top3am:

1. Chrono Trigger (az RPGk királya)
2. Final Fantasy 7 (az első RPGm)
3. Xenogears (kellemes story csak a kettes CD felejtés)

még valahol ott van mögöttük a Suikoden és a Persona sorozat(ok), de a topba nem fért bele egyik sem, sajnos

phr0zen listájára vagyok már baromi kiváncsi ^_^
phr0zen

Re: hát legyen ^^

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

kk-krisi írta: and if i might add, my name is writen like this: kk-krisi or just krisi, never krissi or krissy or something like that, I'm male man, MALE! do you understand? :lol:

csak vicceltem, de plz a nevemet máskor egy s-el, ok? és úgy ahogy fentebb már említettem, ok? thx
Nyugi már Krisztikém,senki nem kérdőjelezte meg férfiúi erényeidet. :wink: (Ezek után phr0zen gyors elássa magát egy közeli emésztőgödörben,felkészülvén a közelgő Apokalipszisre,mely élete megnyomorítására vár...)

(And if I might add,we really shouldn't be talking in english in a hungarian anime forum,because it is reeeeealy impolite... :wink: )

JA,mielőtt elfelejtem:

1.Chrono Trigger(Mer' a legjobb)
2.Fallout 2(Mer' baromi jó)
3.Breath of Fire 3(Mer' akinek nem tetszik,az ízléstelen 8) )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára phr0zen 2005.04.16. 21:38-kor.
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Yuber írta:most mi lenne, ha mindenki összeállítani az RPG top 3-mát? :)
1. Final Fantasy 7
2. Anachronox
3. Baldur's Gate (mert nem az az ostoba "dungeon" rpg (mondjuk asszem sárkány sincs benne :) ), hanem az esetek 90%-ában a szabadban játszódik. 2 rövidke labirintus van mindössze, plusz apróbb medve, farkas, és orkbarlangok. És az AD&D 2.0 igenis jól lett átültetve ebbe a CRPG-be.)
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Krisi: Én is a FF 7-tel ismerkedtem meg a műfajjal, lehet ezért tetszik nekem annyira az a rész.
Igaz eleinte lenéztem, nem tetszett a garf, kicsi emberek stb... és nem is értettem angolúl...
Aztán később újra elővettem és akkor mélyedtem bele igazán és szerettem meg az RPG-ket.

Tényleg, ez is egy érdekes téma, hogy ki hogy ismerkedett meg a műfajjal és mi volt az első RPG-je.
Szóval jöhetnek a story-k. :)
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

ha kozol RPG akkor Final Fantasy az összes megvan a 3-mat és a 10-et kivéve...de a kedvenc a Final Fantasy Tactics....FF-en kívűl még naon bírom a Grandia 1. részét, a Jade Cocoon is bejött,bár egy kicsit unalmas volt a vége felé...Chrono Trigger és Cross is jó meg a Breath Of Fire sorozat, bár ezzel még nem igazán jáccottam, meg még a Golden Sun GBA emulátoron...hát igen, amíg nem volt netem, nálam a japán RPG-k helyetesítették at animeket :D
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

amugy első RPG-m a Blaze and Blade volt, ha most jáccanék vele biztos hogy egyből abbahagygnám :D de akkor nekem maga volt a csoda (11-12 éves lehettem:) az első komolyabb RPG-m az FF8 volt
na még egy top 3-mat is :)

1.FFtactics(hihetetlenül nagy variációs lehetőségek, bonyolulult, és megható sztori, imádom)
2.Grandia1(télleg elég könnyed de pont ezér jó, amolyan gyerekkori álom valóra válása, kalandozás meg ilyesmi)
3.FFVII(ezt asszem nem kell különösen fejtegetni..király és kész)

CRPG-kel nem igazán jáccottam csak a baldurs 1-2-vel
Kép
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Ma délelőtt kipróbáltam a Temple of Elemental Evil-t. Már a tutorialban meghaltam, a negyedik zombi szétszedte a kis csapatom. Nem baj, gondoltam, kit érdekel a tutorial. Aztán másfél órát töltöttem el karaktergenerálással, csináltam 10 emberkét, s közülük hosszas mérlegelés után kiválaszottam az öt legütőképesebbet (a csapat élén a karizmatikus Buta nevű goooonosz félork :) ), majd (végre!) elkezdtem a játékot, hogy 5 perc után abbahagyjam, s letöröljem az egészet a francba.

más:
érdekes, hogy a FF7 (szinte) mindenkinek benne van a top3-ban :)

Final Fantasy Tactics van GBA-ra is.
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

danig írta:Ma délelőtt kipróbáltam a Temple of Elemental Evil-t. Már a tutorialban meghaltam, a negyedik zombi szétszedte a kis csapatom. Nem baj, gondoltam, kit érdekel a tutorial. Aztán másfél órát töltöttem el karaktergenerálással, csináltam 10 emberkét, s közülük hosszas mérlegelés után kiválaszottam az öt legütőképesebbet (a csapat élén a karizmatikus Buta nevű goooonosz félork :) ), majd (végre!) elkezdtem a játékot, hogy 5 perc után abbahagyjam, s letöröljem az egészet a francba.

más:
érdekes, hogy a FF7 (szinte) mindenkinek benne van a top3-ban :)

Final Fantasy Tactics van GBA-ra is.
tom de az nekem nem tetszett:/
Kép
Válasz küldése