Klasszikus RPG-k!

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Éjdruida
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.07.11. 08:02
Tartózkodási hely: Otthon (-:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Éjdruida »

Na, javítok, mostmár sokkalta több mindennel volt szerencsém játszani.

Persze elsősorban WoD kiadványok, abból is a régi (az új de nagy hülyeség szvsz)

Amikhez volt szerencsém játszani:

- Werewolf
- Vampire
- Mage
- Changeling

persze a többit is simerem de KM hiányába nem volt lehetőségem ki is próbálni őket, magezni meg most kezdett el a csapat, mókás.

Amivel ezeken kívűl még jáccottam:

- Call of Cthulhu
- Little Fears
- KULT

amit még ezekhez hozzátennék, hogy a legfavoritebb most, hogy végre sikerült játszani is, az a Changeling.
Valami eszméletlen aranyos játék, sok lehetőséggel, meg nagyon aranyos úgy az egész.
Végül is van benne horrorhangulat, hisz végül az ámodás végéről szól az egész, a kevés kith jelenléte, a kevés tündér a valós világban, azok pusztulása a banalitás által, az álmok mikor meghalnak, meg persze az árnyudvaros tüncik se épp kedvesek, a félelemjárokról ne is beszéljünk (apostol rulez) :mrgreen:

Mage ami még színes, bejövösek a tradicióik, főleg az Euthanatos, hiába indiai vonulat, a Sors kereke, májá egyensúlya.. azt hiszem kiütéssel győzött :cool:
Persze a hemések közül a tündérekkel foglalkozó ház még szimpi, meg verbénák, s álomszólok érdekesek, de magasan torony szinttel nyert az Euthanatos akkor is.


Ami nem WoD de kegyetlenül groteszk s nagyon sötét hangulatú és olyan igazán félelmetes tud lenni az a KULT.
Elvileg valamelyik országban be is titoltták, az okai viccesek voltak.

Talán azért rühellik annyian és annyira, mert egyetlen (tudtommal) olyan rpg ahol Isten létezését megtagadják, és egy haldokló világon játszódik, eléggé érdekes felvehető előny-hátrány rendszerrel, sokat nyom a latba a karakterek sexualitása, elvégre a való életben az idősebb korban azért sokat számít mégha tagadják is, s durván kihangsúlyozza ezeket. Ettől függetlenül itt bárkit bármit alakíthatsz, az egyszerű csövestől, a házvezetői nőn át a maffiózoig, nincsen határ. Akár éj gyermeke is lehetsz, torzulásokkal az IGAZY valóságból, aki átreked az illúzióba (elvégre a mi világunk amibe élünk az Isten illúziója az embereknek, de mivel Isten eltűnt, így az illúzió foszlani kezd, s egyesek átlátnak az igazi valóságba, ahol AKRÁMI lehet), s itt kell megélni.. etc

Aki bírja a tömény horrort és szürreális flelmeket rpg szinten annak ajánlom, mert sztem rettentően jóóó.. persze Changelinget nem éri utol, de annyi baj legyen :mrgreen:

(Oh, a Little Fears aranyos még, gyermek horror a szekrény világ lakó, a félelmetes királyok akik félik a gyerekeket, mert ők látják őket, s így veszélyesek lehetnek, szintén nagyon filinges (-: )
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos mint minden valamirevaló szerepjátékos többsége, én is ADnD-vel indítottam. Ezután elég gyorsan átnyargaltam a nekem jobban megfelelő területre a sci-fire. És itt először Star Wars volt, de rájöttem, hogy az a világ nekem túlzottan bipoláris, és túl sokat kell dolgozni vele, ha változatosabbá szeretné tenni a játékot az ember ( mármint, hogy ne csak a lázadóról-birodalomról, jedi-sith dologról szóljon a játék ). Úgyhogy váltotam, jött a Traveller, de ez idő tájt jobban ragadott meg a Rifts, amit én egyébént első szerelmemnek nevezek RPG-s pályafutásomat illetően. Ezekután volt: Cyberpunk, SR, Alternity. És most a nyáron egy rövidebb "pihenő" után megint a Travellerbe vetettem magam, amely egyébként, nme hogy az első sci-fi szerepjáték volt, hanem úgy általban egyike az első szerepjátékoknak. Most mondjuk a GURPS féle változatot tolom ... :mrgreen:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Ja, a kult az tényleg ari. Én még nem játszottam vele, de megvan a PDF.

Nincs valakinek All Flesh Must Be Eaten könyve eladásra? :roll:
Piracy is charity.
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

Én amiket régebben játszottam: ADnD, Codex
és amiket jelenleg is: MAGUS, Vampire
:)
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
j.e.h.u.t.y.
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2005.01.11. 11:48
Tartózkodási hely: ...at the Border...

Hozzászólás Szerző: j.e.h.u.t.y. »

Crono Triger mindenek felett.............................
html_entities_replaceMy turn to protect you, Snakehtml_entities_replace
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

van vkinek egy Star Wars (szinkronizált is lehet, ha jól tudom, jelent meg magyarul is) és/vagy Cthulu alapkönyv digitálisan? az előbbit régóta keresem, az utóbbira pedig kíváncsi vagyok, de sehonnan nem tudtam beszerezni... (és amúgy is tennék egy kis kitérőt, mert már 2 éve magus-ozgatok^^")
Kép
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Mi most a koliban a Shadowrun-t nyomuk bár most a zh hét alatt nem hiszem hogy nagyon beleméjülnénk. :cry:
Nem rossz de a kedvencem a Káosz marad, a fantasyt jobban bírom mint a sci-fit. :?
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nahát eszembejutott hogy ilyen topik is van.. ^_^
Szerény lakhelyemen magamon kívül kb 7 szerepjáccizóról tudok. Ebből hárman nekfogtunk M.A.G.U.S ozni. KM ünk nembírja ezért abbahagytuk (ideiglenesen) Nekem perpill van egy 2es szintű tűzvarázslóm, csajszi és ember. Igen, kezdésnek. Nagyon élvezem :D (és mi a régi zöld könyvet pártoljuk)

Eddig kb 3 jácciban vettem részt nagyon tetszik és ezek mind fakultatív saját izék voltak. Nagy bánatomra azonban nincskivel/kikkel jáccizzak :cry:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Fu, tesóm sokat játszott M.A.G.U.S.-t, van is 1 szabálykönyve, meg egy bestiáriuma. Gépen megvan a Call of Cthulhu szabálykönyv, de ha meg is jön hozzá a kedvem kifolyik a szemem mire végigolvasom. Inkább olvasom a történeteket amiket Lovecraft írt(rendes könyvben).Nem igazán kecsektet sok reménnyel az a játék, amiben 2-3 találkozó után elvesztem az Épelme pontjaimat ésmegtébolyodom :neutral:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Hmmm...és fórumon vámpirozok,de még nagyon az elején van a story.....meg egy honlapon animés szerepjátékban van pár karim,+ Thrillion kincsei,+ msn-en szoktunk egy lyánnyal szerepjátékozni.:)
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Lezárt