Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos

Várod?

Hajjaj!! Miazhogy!!
46
77%
Érdektelen. Más stílusra bukom.
10
17%
Drága. Inkább letöltöm.
2
3%
Túl véres. Jön majd a Családosok Országos Szövetsége...
2
3%
 
Szavazatok száma: 60

Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Elolvastam a 10 és 11.-ik kötetet is.

enyhén leesett az állam... + már nemigazán tudom mi volt, mi van és mi lesz Csunjanggal. De nagyon boldog voltam amikor a 10-esben végre megdöglik az a csaj. Hihetetlenül fárasztott.

a 11-es kötet nagyon érdekes volt és kivételesen, jó. Tahát több mint 2x még biztos a kezembe kerül (többször nem mert darabokra hullik ^^ ).

Lehet már tudni valamit arról mikor lesz 12-es? :D :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ha jól tudom akkor az eheti HungaroComixon már kapható lesz az Árnybíró 12 es kötette, ha még sem akkor egy hét múlva az Anime Karácsony alkalmával lehet beszerzni.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Jövő szombaton várhatóan megjelenik végre a 13. kötet.
Én most ott tartok, hogy végre megjelent Adzsite és rögtön villantott is egy jókorát. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: outsyder »

megjelent, ismerős láttam mondoconon, remélem jövő héten már a trillianban is lesz^^
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ez sem volt hosszú életű. :(
Most várhatnék, míg kijön a következő kötet, de inkább átállok az netes verzióra. Nem bírom türelemmel, míg kijönnek a maradék kötetek...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

13-as kötet is kivégezve. Hehe, sejtettem, hogy még mindig nem lesz vége a visszatekintésnek, viszont az már zavar, hogy párhuzamosan belekeverik a jelen eseményeit is. Így tényleg még a kövekező kötetben sem lesz vége. :?
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Úgy látom, alattomosan a 14. kötetet is megjelentették. Nem is baj, legalább haladunk végre tovább. :)
Remélhetőleg az utolsó hármat nem fogják sokáig húzni...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ja, hogy csak 17 kötet? Nem 18? ^^" Mondjuk mindegy, igazából most már eléggé adott minden a végső fighthoz. :) Legfeljebb még azt a pár részletet kellene megmagyarázniuk, ami még mindig nem derült ki, bár azt megtehetik majd harc közbeni flashbackekkel is, lévén eddig is a szereplők hátterének a felét ilyenekből tudtuk meg, még jóval Munszu "bekómálása" előtt. Azt meg sejtem, hogy kb. mi lesz a vége, (Adzsite lenyomva, a szereplők fele meghal, a másik felük pedig rájön, hogy mégis Munszunak van igaza, eddig tévedtek, beállnak mellé, és ezzel újra él a remény, hogy egyszer egy szép virágzó birodalma lesz Dzsusinnak), de azért remélem, hogy vagy tévedek, vagy azért a hátrelévő sztoriban is lesznek még csavarok. :)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Van 18. kötet, de az csak amolyan bónusz, ami nem folytatása a történetnek, hanem csak extra fejezeteket tartalmaz a karakterek múltjáról és hasonlók. Ha jól tudom, a Mangafan megvette ennek is a jogait, úgyhogy ki fogják ezt is adni.
A befejezést illetően én valami nagy tragédiára számítok, Munszu halálát már szinte borítékolni merem, de Szando túlélésére se mernék komoly összegbe fogadni. Nekem olyan érzésem van, hogy olyan befejezése lesz a sorozatnak, amiben a főszereplők mind elhullanak a végső csatában, és a mellékszereplőkre marad majd Dzsusin újjáépítése.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Na, nem bírtam magammal, és a végét elolvastam online.
A visszaemlékezést szerintem túlságosan elnyújtották, de a végére visszatért a régi színvonal.
Jobbára olyan események voltak, amiket sejteni lehetett, de azért így is simán előfordult, hogy keresgéltem az államat.

Innentől erős spoilerek vannak!
Azt hittem, többen el fognak hullani a kulcsszereplők közül, viszont aki távozott, azzal nem bántak kesztyűs kézzel. Munszuval is igen csúnyán bántak, de Ulphaszo halála volt szerintem a legdurvább.
Ami viszont akárhogy nézem, fail volt, az Adzsite halála. Hogy lehet,hogy csak ilyen simán levágták? Ennyi nem lett volna szabad, hogy elég legyen.
Ezt leszámítva szerencsére semmi probléma nem volt a lezárással.
Egy kicsit azért bánom, hogy véget ért, de az is jó, hogy nem nyújtották addig, hogy az ember a kukába kívánja (lásd Narutó,vagy Blícs).

A pluszkötetet én is remélem, hogy kiadják, annak is ott a helye a polcomon, a többi mellett. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: outsyder »

anubys írta:Innentől erős spoilerek vannak!...
na, és akkor már csakazértis megvárom h befejezze a mangafan (asszem Elhaym blogján láttam, h jövőre végeznek is vele (megjegyzem épp ideje^^; ), pedig már én is komolyabban gondolkodtam az online verzión^^;
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

én még mindig élőben olvsaom és követem a mangát :P

és ezekkela minden kiderülős flashbeckekkel meg emlékeztet a Tenjou Tengére.

ja és közben belezúgtam a mangaka stílusába ami drasztikus az első kötethez képest. Juteszembe láttátok, közben az első kötetnek kétszer is cserélődött a borítója? :D
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kétszer? Én csak egyről tudok, először nem merték az eredeti borítót használni, mert Sandónak túl sok mindene kilátszott rajta, de az újranyomásnál már elég bátrak voltak az eredetihez. :vigyor:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ayla írta:ja és közben belezúgtam a mangaka stílusába ami drasztikus az első kötethez képest.
Ahogy végeztem én is előkaptam az első kötetet és néztem nagyokat, hogy néztek ki az elején a szereplők. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

15. kötet
Nem tetszett annyira mint az elözőek. A legnagyobb érdeme az, hogy Munszu végre felébredt és végre haladunk valamerre.
Adzsite és Munszu közös múltját érinti, hát... komolyan ezt a 2 szót még nem használtam az Árnybíróval kapcsolatban, de most fogom: nem tetszik. De remélem másoknak bejön majd a dolog.
De azért írok jó dolgokat is:
1. Jó volt láttni olyan képet ahol Adzsite retteg :D
2. Nagyon cuki volt a kicsi Munszu, Hemuszu és Kjevolhjang
3. Jó volt, hogy megint írtak a szereplők történetéről amit már hiányoltam. Plusz jó voltak a vázlatok s amiket betettek a kötetbe. Bár nem volt kis vicces fejezet a kötet végén.
4. Mitoszama új szemfedője nagyon tetszik
5. A 103. oldal nagyon tetszik.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Remélem, idén már kiadják a maradék kötetet is.
Valamint hallottam olyasmit, hogy van egy 18. kötet is, de azt sehol nem leltem fel a neten. Van rá valami esély, hogy azt is publikálják?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Lefordították a bónuszkötetet is, csak Shin Angyo Onshi Gaiden néven kell keresni. Egyébként a Mangafan ezt is tervezi kiadni, a Mondóban volt is már belőle egy részlet korábban. Mondjuk nem folytatása a történetnek, hanem csak háttérsztorikat tartalmaz egyes karakterekről.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes: Na itt vagyok én, nekem bizony marhára bejött az egész 15. kötet. :D Igazából az önmagában nem zavar, hogy: Adzsite egy démon, inkább arra leszek kíváncsi, hogy:

1. Vajon azt láthatjuk még, hogy mi is történt pontosan a barlangban? Jó, sejtem, Munszu véletlenül felébresztette, de valszeg nem véletlen, hogy olyasmit magyarázott, hogy "Te keltettél életre!", meg hogy tökre úgy néz ki most, mint Munszu, csak ősz hajjal. (Az mekkora lol volt, hogy azért lett ősz haja, mert beleőszült a tudatba, hogy M az egyetlen, akire nem hat a varázslata... XD Miindenki valami nagy powerupra, "SSJ mode Adzsite", vagy hasonlóra számított, erre ez... XD)

2. Így, hogy démon, kíváncsi vagyok, hogy vajon mi motiválja abban, hogy ennyire az irányítása alá vonja a birodalmat? OK, eddig is "finoman" utaltak rá, hogy természetfeletti ereje van, de úgy képzeltem, hogy mondjuk az a kis senki volt, akinek a flashbackben láttuk, és nagyobb hatalomért cserébe eladta a lelkét, vagy ilyesmi. Viszont ha eredendően démon, akkor mit szórakozik ennyit?

a, Vagy simán élveszi a káoszt és a pusztítást, mert mit tudom én, az élteti...

b, Vagy kitalálják, hogy ez az egész valami nagyobb terv része, Adzsite igazából a Godhandet akarja a Földre idézni (ha már többször vontunk párhuzamot a Berserkkel... XD), és ahhoz kell a sok áldozat, meg bizonyos körülmények együttállása. XD

Nagyon remélem, hogy inkább a második, vagy még inkább egy harmadik ötlet fog bejönni, mert eléggé kiábrándító lenne, ha kiderülne, hogy az eddigi sokoldalnyi papolásának igazából semmi értelme, és ő csak minél nagyobb káoszt és pusztulást akar előidézni. Azt bölcselkedés nélkül is megtehetné. :dirr:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2010.03.21. 04:38-kor.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ahhoz képest, hogy Adzsite mekkora nagy spíler, elég szánalmas módon fog meghalni.
Viszont addig lesz még meglepi. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Mit gondoltok lesz 17-es kötete most Mondoconon? én már tűkön ülök (szószerint, most varrtam XD)

Amúgy nagyon féltem a csatázós jelentektől, hogy uncsi lesz, meg megemészt egy csomó lapot és nem történik semmi, de hála az égnek ez nem bleachshonnen XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Elvileg a Mangafan, a Narutót leszámítva, miden sorozatából ígér új kötetet a MondoConra, úgyhogy ha csak nem jön valami közbe, akkor jövő hónapban már a kezünkben is foghatjuk az utolsó kötetet. :D
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Arról mit tudtok, hogy a 18. kötet végül kiadásra kerül-e?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A jogok megvannak hozzá, szóval már csak attól függ a dolog, hogy elég sikeres volt-e a sorozat. ::^_^::
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Remélem, hogy sikeres volt. :)
Nálam itt figyelnek a kötetek (igaz, még nem az összes).
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ezt is el kéne olvasni. A harmadik kötetig jutottam eddig. De szerintem netről fogom leszedni őt is. Mellesleg hány kötet?
Kép
Válasz küldése