Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos

Várod?

Hajjaj!! Miazhogy!!
46
77%
Érdektelen. Más stílusra bukom.
10
17%
Drága. Inkább letöltöm.
2
3%
Túl véres. Jön majd a Családosok Országos Szövetsége...
2
3%
 
Szavazatok száma: 60

Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Egy ideje kering a hír, hogy kiadják a Shin Angyo Onshi c. mangát magyarul, nemrég azonban bizonyossá vált a dolog, a kiadótól kérdeztem meg. :wink:

Más fórumokon már rágjuk egy ideje a témát, de kíváncsi vagyok, hogy itt mennyire tetszik az embereknek (már aki olvasta... )

Aki nem tudná miről van szó, ez egy koreai legendákon meg népmeséken alapuló manga, nagyon népszerű Japánban, de eddig csak Franciaországban jelent még meg, viszonylag kevesen ismerik. Az artwork gyönyörű (én azért kezdtem el olvasni :) ) de a sztori is nagyon össze van rakva. A jó és a gonosz nem egyszerű fehér-fekete felállásban jelenik meg, hanem nagyon árnyaltan, motivációkkal (én sokáig nem tudtam elhinni hogy a főcsúnya tényleg gonosz, annyira bölcs...:o)Nem vagyok túl jó review-író, de itt van egy jobb, ami részletesebben elemzi a főhősöket:

http://hopeless.wordpress.com/2006/07/3 ... gyo-onshi/

meg egy rövid:

http://www.manganews.net/forums/showthread.php?t=2150 (bár azzal, hogy különösebben véres lenne, nem értek egyet, de azzal igen, hogy az artwork miatt kezdtem olvasni és a sztori miatt folytatom).

Sok review van franciául meg japánul :wink: aki ért ilyen nyelveken, keresgélhet. Kedvcsinálónak belinkeltem néhány képet:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/060903/ ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/060902/ ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/060902/ ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/060902/ ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/060902/ ... es.hu_.jpg


A kiadásról magáról túl sok mindent nem lehet még tudni, mindössze annyit, hogy tankoubon (könyv) formátumú lesz, 1500Ft (ez van a borítón :) ), és most télen lesz elérhető. Ha bárki megtud valamit, azonnal szólni! :D
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ha valóban 1500 Ft lesz, akkor ennek mélységesen örülök. Eddig úgy számoltam h 2000 Ft-ot kiadok egy mangáért bármikor, 2500at meg csak nehezebben. Ha tényleg 1500, akkor azt hiszem az egészet szépen lassan beszerzem majd :)
Kép
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

És vajon hol lehet majd kapni? Gondolom sima újságárusoknál nem. Esetleg 576 bolt? Ők szokták különlegesebb képregényket árulni. hátha fognak mangát is.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Talán KingsComics, vagy ComicsInvest. Ők foglalkoznak mangákkal leginkább.

Jóvolna ha esetleg a CON-on lenne a premier :-P
Kép
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Anno azt mondták az Animániában, hogy ujságosnál és könyvesboltokban is lesz terjesztve. Ami persze még nem jelenti azt, hogy mindenütt lehet kapni, de ha 10x rákérdezek a helyi boltban, a 11x-re már lesz. A boltok mindig azt rendelnek, amire kereslet van.
Majd felvértezem magam egy szórólappal a conon, aztán lobogtatom a boltosnak, hogy ilyen kell :-P a nevet úgysem tudná megjegyezni :lol: Persze a legjobb egy conos premier volna...
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Rövid reakcióm: *___*

Ha ez tényleg lesz magyarul akkor mindenképp
meg fogom venni :D
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Vicces egyébként, hogy négy kiadvány jön a télen, és egyik sem "igazi" manga :lol:
No de én leszek az utolsó, aki panaszkodik :D
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Vettem ma egyet a magyar kiadásból. Néhol elég furcsán fogalmaznak benne, meg 1 elírást is észre vettem, de összességében kellemes olvasni és nagyon nagyon nagyon jó hogy kiadják magyarul ^__^
Már korábban is érdekelt, de mindenhol csak japán vagy koreai változatba botlottam, úgyhogy hurrá ^^
És ráadásul dupla borítós ::sugoi::
Avatar
Axel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.09.19. 15:24
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Sachi honnan szerezted be? tetszi nekem ez a manga :!:
A láncfűrész ritmusra jáár!!
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

AnimeCon....Mangafan kiadó pultja..? :lol:
Láttam még napközben pár embert mászkálni ezzel a mangával a kezében, remélem jópáran vettek belőle ^^
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

énisénis... :D
néhol tényleg érdekes a fogalmazás, az egy-két elíráson kívül még egy tördelési hibát is találtam benne (egyelöre, mert még csak a harmadánál tartok->csakazértis tömegközlekedésen fogom olvasni :dirr: )
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Legutóbb ilyen reackiót Artwork szinten a Blame! ért el nálam. Minden esetre neki ülök az új aláírásomnak, mert az első kép alja baromira tetszik:) Soha életemben nem halottam még a mangáról, de holnap úgy is utazok vissza pestre, 1500 forintot meg könnyű szívvel adok ki erre.

Sachi aki esetleg nem volt Conon az hol tudná beszerezni? Azon kívül, hogy vmelyik hétfői vagy csütörtöki előadáson elkobzom Mayertől:)
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

A mangafan kiadó adja ki, de a honlapjuk (mangafan.hu) még ha jól látom szerkesztés alatt áll... De szerintem tőlük meg lehet majd rendelni :wink:
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Animestars, King Comics, Trillian. valamelyiknél biztos...
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Én is vettem egyet (sajnos a kiállított japán köteteket nem adták el nekem :dirr:), az elképesztően durva cím (még most sem sikerült teljesen feldolgoznom) hatása alatti sokkban belenézés nélkül. Elírás mindenhol van, még japán mangákban is láttam párat, szal ez imho nem olyan vészes. Valamint ezúton szeretnék gratulálni a Mangafan kiadónak a segítőkész csapatukért, a több, mint korrekt árért (1500 Ft-ért szinte semmilyen angol mangát nem kap manapság az ember, nem hogy magyart...) és a hatásos, kellő mennyiségű reklámjukért. Így kell ezt csinálni. ;) És miután ~10 éves gyerkőcök kezében is láttam a mangát, a siker szerintem borítékolható. Remélem, megjelenik valamennyi kötet, ugyanis szándékomban áll mindegyiket beszerezni.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Még tegnap este elolvastam.

Én is csak gartulálni tudok a kiadónak ^__^
A szöveg is élvezetes lett, néhol jókat derültem rajta, és a dupla borító... ::daisuki:: Ennek igazán örülök.
Úgyhogy sok sikert a kiadónak a továbbiakban is, szerintem jó kis fantasy sorozat lesz ez, remélem szeretni fogják az emberek ^^

A címről meg: uff...Nekem nincs vele semmi bajom, szerintem jól hangzik XD
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Bár venni akartam, végül díjként kaptam egy kötetet én is.

Nagyon vártam ezt a Mangát... és jobbat kaptam :) Nagyon tetszik nagyon jó, hihetetlenül szép a megrajzolása (sajnos korábban nem találkoztam evvel a művel mélyebben...) és ez a kis 3 rövid történet is nagyon tetszett benne. Nem emléxem mikor élveztem utoljára mangát ennyire.

A Cím meg... nos végülis oké, bár Címként tényleg eléggé idétlenül hangzik véleményem szerint, de a sorok között szerepelve már egyáltalán nem hangzik idétlennek. Szóval, címként fura, amúgy nincs magával a szóval bajom.

Mindenesetre Gratulációm azoknak az embereknek akiknek köszönhetjük hogy ez a Manga megjelenhetett hazánkban magyar nyelven. Kítűnő választás! :)
Kép
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

32 oldalas előzetes a kiadó honlapján:

http://mangafan.hu/
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Szoljatok már fórumon, ha nem netesrendelésen keresztül (animestarson még nincs meg) hanem helyben meg tudom venni vmelyik pesti üzletben a mangát. Most rendeltem két samurai champloot, ezért mostmár helyben szereték elmenni.
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

A Trillianban mind a négy új manga van.

Szerintem hamarosan a King comicsnál és Vladinál is.

Meg persze a könyvesboltokban.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Mangafanos előzetesbe beleolvastam, de az oldal még eléggé kezdetleges állapotban van ha jol láttam.

Trillianról csak egy fórumot találtam... van annak saját oldala? minden esetre a levlistre elvileg feliratkoztam és az a Lónyay utca sincs ojan messze, a héten még ellátogatok oda sztem.

Animestarson még nincs fent a manga a magyar nyelvü mangák szekcióban

King Comicsnak nincs honlapja ha jól láttam.

Asszem itt tartok a keresésben. Trillianba akkor ellátogatok. Remélem az ér marad ugyan annyi, mint a conon volt:)
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Hát ha már rá van nyomtatva a hátuljára az ár,
akkor csak marad annyi :wink:
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Ami a legjobb: következő kötet egy-másfél hónap múlva, mondta a srác a Mangafanos pultnál! Király!

(ugyan megvan angolul -esküszön nem tudom honnan! :cool: - de mégiscsak magyarul az igazi, könyv formában)
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

whitenoise írta:Ami a legjobb: következő kötet egy-másfél hónap múlva, mondta a srác a Mangafanos pultnál! Király!
:shock: Ilyen hamar? Ejjha... Egyre jobb ^_^
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Nah meglett a kicsike. Tényleg nem került többe, mint 1500 huf :)
Néhány kérdés viszont felmerült bennem. (Lévén, hogy semmi előismeretem nincs a mangával kapcs. sajnos)

1. Az árnybírók attól olyan zurák, hogy tudnak fantomsereget idézni? Mert Az árnybírától semmi egyebet nem láttam még, csak azt, hogy "árnybíró vagyok, ez itt a sereg... gyilkoljatok!!"... míg az egyszerű kísérője szanaszét kaszabol kilóméteres démonokat ésatöbbi...

2. Ha jól vettem ki Koreaiak rajzolták a mangát. Lehet Koreai manga egyáltalán? Úgy értem persze, magyar manga is van, meg minden országban vannak olyanok, akik rajzolnak mangákat, de a mangák egyik sajátossága, hogy Japán kéz alkotta őket nemdebár? Vagy ezt nem kell ilyen szigorúan venni?

Mindent összevetve elég gyorsan túlvoltam rajta. Nagyon szép a képi világa az egésznek, és tetszik, hogy nem sémákra épít. A sivatagban megismert és helyes útra terelt srác a következő oldalon már dárdafelfogó-pajzsként üzemel... az árnybíró puszta felindulásból lemészároltatná a falu népét, akik gyáván tűrték a helytartó zsarnokoskodását, et cetera... sok meglepetést fog még okozni a fickó... nah meg a szando is. Várom a második kötetet.

P.S.: Külön köszönet a mangakáknak a végén lévő kis szösszenetért, ahol a japán látogatásaikat örökítették meg ;)
Válasz küldése