Takaya Natsuki

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Takaya Natsuki

Hozzászólás Szerző: miyume »

gondolom nem csak nekem tartozik a kedvenc a mangakáim közé- szerintem megérdemel egy topicot. :D
hihetetlenül jó karaktereivel és történeteivel sok rajongót szerzett már magának szerte a világon
teljesen lenyűgöz, hogy mindíg képes újat mutatni- nincsenek sablonfigurái amit sajnos elég sok művésznél meg lehet figyelni- minden karaktere nagyon összetett jellem, a történetei is jól kidolgozottak, legyen szó egy oneshot sztoriról vagy egy 23 kötetes mangáról, mindíg alaposan elgondolkodtatja az embert. a szereplői, mégha némi fantasy elem is kerül a képbe, teljesen emberiek- az érzelmeik, gondolataik reálisak- nem egyszer magunkra ismerhetünk bennük.
a dráma mellet a humor is megtalálható a mangáiban- legyen szó két szereplő szócsatájáról vagy egy abszurd helyzetről XD (pl. Haru bebizonyítja hogy természetes a hajszíne XDD)
a rajzai, ahogy az lenni szokott, idővel egyre kiforrottabbak és szebbek lettek (számomra összetéveszthetetlen másokkal, nagyon tetszenek- főleg amikor a karakterek tekebábúkra emlékeztető alakot öltenek XD) - történetei jellege viszont már első munkáiban is megmutatkozott
egyetlen problémám vele, hogy nagyon ritkán lehet ráakadni korábbi mangáira
legismertebb műve a Fruits Basket gondolom nem igényel különösebb kommentet :D , régebbiek pl.: Geneimosou, Tsubasa o motsu mono, Boku ga utau to, kimi wa warau kara (ez egyébként egy oneshot-okat tartalmazó kötet, amiben van egy nagyon vicces Hófehérke átirat XD- ajánlom mindenkinek (Ankoku hime) )
egyetlen karaktere akivel mintha több történetében is találkoztam volna- az a kicsit(!) perverz Shigure külsejű alak XD- őt valamiért nagyon szereti
legfrissebb, még futó mangája a Hoshi wa utau- aki szereti a romantikus drámákat annak ajánlom- nem fog csalódni :)
kisszako
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.08.23. 08:39

mangaka

Hozzászólás Szerző: kisszako »

Én is nagyon szeretem ezt a mangakát, és örülök, hogy nyílt topic róla.
A mangáiról :
a Fruits Basket volt az első amit olvastam tőle. vagyis igazából nem olvastam, csak képek szintjén néztem végig,mert sajnos nem tudok angolul. (ami remélem változni fog :) )
De így is, nagyon megfogott ez a manga.csodálatos.
Haru és Rin valamint Shigure és Akito kapcsolata volt az ami nagyon megérintett.
A két főszereplőt is nagyon szerettem, a macsekot, és Thoru ,de úgy éreztem, túl sokáig kellett várnunk arra, hogy szerelmük beteljesedjen.

Az új mangáról, a Hoshi wa utau-ról még néhány szót...
most viszont a két főszereplőt egyenesen imádom.
Chihiro hidegsége és az a nagy titokzatosság..lehengerlő :D (na és persze nagyon jól néz ki(L) )
Sakuya, naivsága, önzetlensége...
mindent összevéve, a HWU jelen pillanatban a kedvenc mangáim közt szerepel,és az első helyen.

A mangaka korábbi mangáiból 1-2 néztem meg, de itt még nem forrt ki annyira a stilusa...

aki csak teheti ismerkedjen össze a mangaka műveivel.. mert eszméletlen jók!!!
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: mangaka

Hozzászólás Szerző: miyume »

kisszako írta: Chihiro hidegsége és az a nagy titokzatosság..lehengerlő :D (na és persze nagyon jól néz ki(L) )
hajjaj XD
nagyon kíváncsi vagyok hogy mi sül ki belőle, mi baja van Chihirónak amiért olyan durván viselkedik Sakuval, pedíg elég egyértelmű néhány pillanatban ( pl. előadás), hogy nem azok a valódi érzései...
Saku meg aranyos- de azért nem ejtették a fejére, nem olyan naív mint Thoru
aki még nagyon érdekel az Kana-chan- furcsa egy madár ^^"
kisszako
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.08.23. 08:39

Re: mangaka

Hozzászólás Szerző: kisszako »

jaja :D
huh nem tudom láttad e a legújabb fejezetet (ch 11) , a a legvégét... amikor Chihiro ott áll az esőben...és lenéz,.. közben bevillan Saku mosolygós képe. annyira romatikus ^^

Meg az a hosszú fekete hajú csaj (most nem jut eszembe a neve, de Renre hasonlít)
van egy olyan sende gyanum, hogy a tanárral lehet viszonyt folytat?!
mondjuk a ch.9-ben... elég szépen elbeszélgetnek, mondjuk nem tudom miről, nem tudok angolul :(:(

de most nem értem, mikor jelennek meg a következő fejezetek?
25 és 5.-dikén mindig?
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

See-chan a hosszú hajú lány, és kicsit van benne valami Rines, de Hana-chanos is- hogy mi a tanárhoz fűződő viszonya az nem tudom (őszintén nem hinném hogy bármi olyasmi lenne), de az tuti, hogy ő is elég különös karakter- kicsit szadista ice queen jellege van a csajnak ^^"
hogy mikor jelennek meg új fejezetek azt nem tudom, mert én az onemangán olvasom és ott a 10.óta nem volt frissítés, a 11.et csak japánul találtam meg
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Hoshi wa utau - kösz a tippet, utánanézek. :D Nemrég olvastam el a Fruits Basketot, és nagy szerelem lett. ^^
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Válasz küldése