Shingeki no Kyojin

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Oké, így kivágva tényleg érdekes kép, de átnéztem a kínai raw-ot és ebben a fejezetben találtam is egy megfelelő reakció képet. Íme. Mintha tükörbe néztem volna. Nagyon kíváncsi vagyok, mi állhat abban a levélben. A vége pedig eszméletlenül durva lett, nem kímélik a szereplőket.
Sajnos angol fordítás még nincs, kínaiul pedig egy büdös szót nem tudok, így csak tippeltem, hogy mi is történt valójában.

Ja, és Eren ing nélkül. ^^ Ami egyébként valószínűleg senkit nem érdekel, mert egyelőre én vagyok az egyetlen lány, aki ír ebbe a topicba. XDDD

Egyébként még az is eszembe jutott, hogy bármennyire hápoghatnak a rajzstílus miatt, inkább legyen leegyszerűsített és nem túl szép, de cserébe kapjak egy jó történetet és olyan szereplőket, akiket kedvelhetek, valamint akikért izgulhatok. A Berserk-nek és a Gantz-nak szép a rajzolása, csak kár, hogy ez az összes többi elem rovására ment.
Kép
Avatar
Saku
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.06.25. 19:31
Nem:
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Saku »

OMG szegény Armin :( Így fognak lebukni o_O bár Jean már lassan tiszta profi cosplayer lesz ^^"
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Armin status: trapped. XD
Eren status: can't get hard. :mosoly:

Az egyik legnagyobb fejezett, és különösen akkor, ha nem hivatalos fordítással olvasta az ember, hanem poénos villám változatban. "Eren can't get hard!" Körülötte a sok csalódott nőszemély. LOL
Erwin még mindig tudott badassebb lenni pusztán azzal amit mondott. És, ráadásul a mostani akció is az ő terve volt. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Még nem olvastam az aktuális fejezetet, plusz ha jól rémlik, Rui egyik postjára is akartam reagálni, viszont addig is megkérdezem: Nem úgy volt, hogy ebben a hónapban pihen a mangaka?
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Az 52-es fejezet végén azt olvastam, hogy márciusban jön a következő chapter, de így utólag visszagondolva, az csak egy meg nem erősített teória lehetett. Hivatalos oldalon sehol nem találtam ilyen hírt és a mangás fórumokon már 1-2 napja kezdték linkelgetni az esetleges spoilereket az 53-as fejezetből.
Amúgy a fandomból most kicsit elegem lett. "Értem" én, hogy a piszkos fantáziát támogatta ez a fejezet, viszont nem kéne átesni a ló túloldalára. Nem arról van szó, hogy nem kedvelem a poénokat, állandóan belefutok ilyen hülye fanartokba és könnyesre röhögöm magam, csakhogy tudni kéne, hol a határ. Amikor tumblr-ön már századszor futottam bele ugyanabba a képbe, kedvem lett volna jól beolvasni egyeseknek.

Amúgy gyorsan felteszek egy körkérdést, mivel tudom, hogy itt vannak nálam tapasztaltabb mangaolvasó emberek. Durva spoiler a legújabb fejezetből! Létezik más olyan shounen manga, ahol a főszereplő belehalhat a különleges képességébe? Most komolyan elgondolkoztam ezen, mert eddig csak a Narutóból tudok olyanról, hogy ha kiveszik a bijuu-t az emberből, akkor belehal. Mondjuk Narutót úgyis fel tudnák támasztani valami szuperhealelő jutsuval. :dirr: Oké, Eren nemrég megkapta ezt a koordinátor dolgot, amivel irányítani tudja az óriásokat, viszont a shifter képessége meg is ölheti. Harmadszor úgy szedték ki az óriásból, hogy alig maradt arca és a karjai is kezdtek "beleolvadni" a titán húsába. Nagyon úgy néz ki, ha ezt a shifterséget sokáig erőltetik, akkor könnyen lehet, hogy egyszer csak teljesen felemészti az óriás és soha többé nem fog tudni kimászni onnan, vagyis egy normál, emberevő dög lesz belőle. Igazából ebből azt akartam kihozni, hogy hiába nyafognak a főhős különleges képessége miatt, ez nem egészen úgy működik, mint más shounenekben. Ráadásul Reinerék még mindig előnyben vannak, hiszen ők jobban tudják irányítani az óriástestüket.

Nile pedig egészen kedvelhető karakter lett, szóval számítok rá, hogy nemsokára meg fog halni.
Erwin még mindig badass, és ha valaki, akkor ő igazán megérdemelné a boldog öregkort, aranyos feleséggel, gyerekekkel és unokákkal, akik mindig megnevettetik.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Én őszintén szólva nem tudom elképzelni Erwint mint boldog nagypapa. (Nem mintha nem érdemelné meg.) Ha megnyernék a külső és belső háborút szerintem vagy a paranoid nagybácsi kategóriába kerülne ("az ellenség még mindig itt van"), vagy elvinné valami pszichoszomatikus betegség ("a feladat teljesítve, nincs tovább értelme az életemnek").
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na végre! Kb. egy hónapja meg voltam már őrülve emiatt, ugyanis a raw már akkor kijött, de csak ilyen "kézből fotózta egy fan" Facebook-képen láttam (ergo annyit épp tudni lehetett róla, hogy tutira nem fake, de semmi egyebet), viszont most végre a fordítás is elkészült. :) Nem túl hosszú, de annál érdekesebb extra fejezet. Spoiler: Kíváncsi lennék, Ymir mit ért "rémálom" alatt. Azt, amikor még agyatlan titánként falta az embereket, vagy a falak mögötti életet? Csak azért, mert azt állítja, hogy Bertholdt faláttörése hozta el neki a szabadságot... Meg az is érdekelne, hogy ez a "nem rossz istennőnek lenni" a szokásos Ymires nagyképűsködés, vagy Isayama esetleg ismét meglep majd minket valamivel és ez már a foreshadowing? XD
Kép
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: weingartia »

Nem szokásom hozzászólni, de most ennek a kis plusz fejezetnek annyira megörültem, hogy muszáj.
Spoiler:Nem lehet, hogy eddig a falban volt? Végül is azt nem tudjuk, hogy milyen régiek az emlékei. Akkor érthető lenne a rémálom, hiszen Kőmíves Kelemennéként nem lehet jó létezni. Plusz akkor érthető lenne, hogy Berthold szabadította ki: lehet ő emberi alakban volt a falban, az áttöréskor kiesett egy kis cementtel együtt a falból. Ja, és akkor az istennőnek lenni dolognak is lenne értelme.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

weingartia írta:Nem szokásom hozzászólni, de most ennek a kis plusz fejezetnek annyira megörültem, hogy muszáj.
Spoiler:Nem lehet, hogy eddig a falban volt? Végül is azt nem tudjuk, hogy milyen régiek az emlékei. Akkor érthető lenne a rémálom, hiszen Kőmíves Kelemennéként nem lehet jó létezni. Plusz akkor érthető lenne, hogy Berthold szabadította ki: lehet ő emberi alakban volt a falban, az áttöréskor kiesett egy kis cementtel együtt a falból. Ja, és akkor az istennőnek lenni dolognak is lenne értelme.
Ez tetszik. :thumb:
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem rossz elmélet, annyi a gond vele, hogy nekem úgy jött le, hogy Ymir hamarabb falta fel Reinerék barátját és később történt meg a fal áttörése. Ergo mikor Bertholdték támadtak, akkor már Ymir nem csak szabad volt, de a tudatát is visszanyerte a shifter haverjuk felfalása révén. (Van amúgy egy olyan elmélet, hogy azért mozdul rá az összes titán helyből a shifterekre olyan szinten, hogy még a sima embereket is ignorálják, mivel ha megesznek egy shiftert, akkor visszanyerik a tudatukat. Persze ez meg a másik elméletre épül, miszerint valaha minden titán ember volt.) De persze lehet, hogy én értettem félre valamit, vagy Isayama majd megint behoz valami csavart és úgy már stimmelni fog a dolog. XD
Kép
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: weingartia »

kdanni: köszi! :cool:
Titkos: Igen, így jobban belegondolva, igazad van. Újra kéne olvasni az egészet, hogy összeálljon a kép, mert így havi bontásban könnyen kikopik egy pár dolog. Bízok Isayamában, hogy valahogy összeegyezteti, hogy igazam legyen! :lol: Vagy még inkább valami jobbal drukkol elő! Az elméletről: számomra tök egyértelmű volt a falus jelenet után, hogy minden titán ember volt. Végül is van dögivel ember, amiből létrejöhettek. Nem is tudom másképp elképzelni, így sokkal drámaibb, hogy korábbi embereket kell kaszabolni. De a shifter-evőversenyes és tudatvisszatérős elméletet még nem hallottam, egészen hihető, tetszik.Főleg, mert így mindig meghatározott számú shifter van, és a plusz képességek is lehet, hogy korlátozottak, pl.: Eren titánirányítása. Ezért is lehet nekik fontos visszavinni őt.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Egy kis kérdezz-felelek Isayamával.

Angolul gondolom mindenki tud, úgyhogy nem kell fordítanom. Ha mégis, szóljatok! Érdekes dolgok derültek ki belőle, engem főleg az lepett meg, hogy Isayama kérte, az animében Eren legyen még hasznavehetetlenebb. Illetve, ha már emberevő óriások fenyegetik az embereket, legalább a hőmérséklet ne menjen 30 fok fölé, még a legmelegebb időszakban sem. :vigyor:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem az a kérdés ütött a legnagyobbat, hogy Jean miért aggódott annyira a lováért, mert ragaszkodott hozzá, vagy mert hasonlítottak. :lol:

BTW: Naprakész vagyok a mangával. Most már csak a Levi melléksztori és a Before the Fall fejezeteit kell behoznom. ^^
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Remélem ez azt jelenti, hogy tényleg nem fogják fölöslegesen elhúzni a mangát. Amúgy ilyen oldalaknak ezerszer jobban hiszek, mint holmi bulvár honlapoknak, mint amilyen a Sankaku. Mondjuk lehet, hogy így is túl fogják lépni a 20 kötetet, de ha csak 1-2-vel lesz több, az még nem akkora baj.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sajnos arra még nincs időm, hogy a legutóbbi két fejezet eseményeiről írjak (pedig most kb. több titok derült ki, mint mondjuk az előző tíz fejezet alatt összesen XD), de addig is megkérdezem, hogy: hallottátok már a hírt?

Ja és annyira nem kamu, hogy ma már szkent is láttam belőle.

("AHHHHHHHH! Hooked on a feeling!" Imádom a Galaxis őrzőit. XDDDDDDDDDDDDDD)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Igen, láttam és awwww! :banan: (Annyira, hogy muszáj volt beraknom ezt a táncoló banánt ide. XDDDD) Akartam is szólni róla, de valahogy teljesen elfelejtettem, pedig facebookon egy csomó ismerősön kipakolta a falára. Nagyon kíváncsi vagyok erre a sztorira, mert mindig is szerettem a crossovereket. Azt hallottam, hogy állítólag a Női Titán fog nagyobb szerepet kapni benne. Azért remélem, hogy mások is felbukkannak majd. Attack on Avengers, lol. :lol:

Amúgy szintén naprakész vagyok belőle és a legutóbbi pár fejezet igazán nagyot ütött, minden szempontból. Tudom, még tartozom egy válasszal Catrin kérdésére, amit nem felejtettem el, majd igyekszem valamikor megfogalmazni, főleg hogy amióta ígérgetem már 2 fejezet is kijött. ^^" Tényleg, Catrin szerintem olvasd el a legújabb fejezeteket, mert ugye az volt a fő indokod, hogy eddig csak csöpögtették az információkat. Na, most aztán jól belehúztak, szerintem kb. már arra sincs szükség, hogy megtalálják Eren pincéjében azokat a dolgokat (bármiről is legyen szó), mert ez alapján többé-kevésbé össze lehet rakni a nagy háttérsztorit. Persze még 1-2 dolog hiányzik a kirakóshoz, de sokkal lényegtelenebb lett ez a rejtély szál, és még hátra van pár tervezett kötet, úgyhogy szerintem simán összeállhat minden a végére.
Illetve a karakterek szerintem megint nagyot fejlődtek, különösen Eren, engem meglepett a legutóbbi fejezetben. Plusz Mikasa is mintha egyre többször lépne ki ebből a "silent yandere" beskatulyázott szerepből.

Ha már így benne vagyok, emlékszem az anime kapcsán sokan húzták a szájukat, hogy minek kellett bele Marlow naiv "igazságérzete", de ennek is megvolt az oka, mert újra elővették őt, meg a Katonai Rendőrség sokkal fontosabb szerephez jutott, mint amire először számítottunk. Plusz az az anime original párhuzam Eren és Marlow között így utólag tök jónak tűnik, mert ugye az egyik fejezetben pont Jean mondta, hogy Marlow a viselkedésében nagyban hasonlít az egyik barátjára, aki ugyan ilyen idióta. Tuti, hogy Jean Erenre gondolt, mert csak róla szokott így beszélni.

Csak szerintem volt az a jelenet Zackleyval nagyon creepy? :shock:
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ez a crossover, hogy működik? Mennyire canon és mennyire what-if?
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Szerintem ez pont what-if lesz, mintha láttam volna egy twitter bejegyzést, ami erre engedett következtetni.

Edit: Ez gyors volt tumblr. De szerintem nagyon találó. :D
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Rui-chan írta:Tényleg, Catrin szerintem olvasd el a legújabb fejezeteket, mert ugye az volt a fő indokod, hogy eddig csak csöpögtették az információkat. Na, most aztán jól belehúztak, szerintem kb. már arra sincs szükség, hogy megtalálják Eren pincéjében azokat a dolgokat (bármiről is legyen szó), mert ez alapján többé-kevésbé össze lehet rakni a nagy háttérsztorit. Persze még 1-2 dolog hiányzik a kirakóshoz, de sokkal lényegtelenebb lett ez a rejtély szál, és még hátra van pár tervezett kötet, úgyhogy szerintem simán összeállhat minden a végére.
Illetve a karakterek szerintem megint nagyot fejlődtek, különösen Eren, engem meglepett a legutóbbi fejezetben. Plusz Mikasa is mintha egyre többször lépne ki ebből a "silent yandere" beskatulyázott szerepből.
Szupi, köszi az infót, akkor majd valamikor belenézek.^^
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Tetszett legutóbb, hogy kiderült a puccs után hatalomra kerülő alak se a legstabilabb mentálisan. Az a kínzó eszköz. Zackly bácsi kérlek. XD
Ishayama kicsit most átesett a ló túl oldalára, kicsit túl sok volt már az emberiség a árnyoldalából. Reiss papa kavarását is az emberiség oldalára sorolom, bár ez nem is kérdés. Sőt fel is tehetjük a kérdést van más az emberiségen kívül, vannak echte titánok?

>Eren fogságban
>és még mindig nem elég kemény

Már csak running gagként veszem, és ugye ez nem is spoiler?

Ackerman vérvonal. :mosoly: A tálaláson lehetett volna finomítani.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Surci »

Tegnap este lenyomtam 12 fejezetet hogy naprakészre hozzam magam (az 3 kötet, mindig elfelejtem hogy itt hosszabbak a fejezetek, aztán csak nézem hogy miért ilyen hosszú - szerencsére). Huh. Na itt voltak durvák, pedig mostanában nem a titánok elleni harc van a középpontban. Azt bírom ebben a mangóban hogy egyenletesen tudja adagolni az akciót és a dumálós részeket, és amikor sok a szöveg, akkor is olyasmiről van szó hogy sosem érzem üresjáratnak, sőt sokszor még izgalmasabb mint a darálás. Az utolsó 3 kötet inkább volt egy nyomozós-politikai krimi mint fight. Az egyik nagy rejtély megoldódni látszik (titánok eredete, valami hasonlóra tippeltem amióta kiderült hogy vannak shifterek), a fontosabb kérdés viszont az hogy miért? Ugye először mind emberek voltak, és szvsz a titánok valamiféle biológiai fegyverek lehetnek. Csak kérdés hogy többféle módon módosítható az emberi test a "titán-szérummal" aszerint hogy sima titánná vagy shifterré akarja-e változtatni az alanyt, vagy csak "sima titánná" változtatja és fel kell falnia egy emberalakú shiftert hogy ő maga is vissza tudjon változni? Ez utóbbi most már kiderült hogy működik, csak akkor honnan erednek az első shifterek? Szerintem erre lesz valami normális magyarázat a későbbiekben.

A másik meg a Reiss-család és az eddigi királyi família közti kavarás. Ugye Reiss-ék tudnak a titánok és a Fal eredetéről, és megvan nekik az átalakulást előidéző szérum - akárcsak Eren apjának. Szerintem az öreg Jaeger nem csak véletlenül járt arra amikor Reiss-ék összegyűltek a kiskápolnában, biztos hogy volt köztük valami kapcsolat előtte is. Nade ha Reiss-ék "gyártották" a Titánokat, hogy golyózta ki őket a hatalomból a másik csapat? Mert most ha jól értem valami olyasmi volt a felállás a puccsig, hogy Reiss-ék + a Fal Egyháza vs. az eddigi elit + a Katonai Rendőrség. Erwinék megpuccsolták a királyt, tudnak Historiáról - de arról nem hogy mi közük van konkrétan az Egyházhoz és és a Titánokhoz Reiss-éknek. Szal elég WTF-szituáció most ez. Azt sem zárnám ki hogy Reiss papának (és Eren apjának) köze van az Annácska-Reiner-Bertie-féle külső csapathoz. Egy hipotézis: 100 éve történt egy kísérlet, amiben anno benne volt az uralkodó Reiss-család is, ami balul sült el, és Titánná változtatott egy csomó embert. A készítőknek nem volt kontrolljuk az új kreatúrák felett, ám ismerték a kristályosítás-hardening technikáját, és elő tudtak állítani olyan rendelleneseket, mint a Colossal, így ezekkel gyorsan fel tudták húzni a falat. Mivel ez valahogyan kitudódott, az akkori elit egy része megpuccsolta az uralkodó családot, és a saját jelöltjüket ültette a trónra - akik a Katonai Rendőrséget használják a hatalom ökleként , viszont Reiss-éket nem tudták eltávolítani nyomtlanul, mert az Egyház védelmet adott nekik. Ezek után ők a háttérből létrehoztak egy külső "bázist", ahonnan Annáék is érkeztek, és elkezdték kutatni, hogyan vehetnék vissza a hatalmat és irányíthatnák a sima titánokat - és mivel Erennek megvan ez a képessége, ezért akarja Reiss papa megetetni Historiával. Ha sikerül összehozni, Reiss papának legyőzhetetlen hadserege van. Kérdés mennyire tudnak a mostani puccsról (egyenlőre szerintem semennyire), mert így meg feleslegessé válna az ilyen "Titánokkal való hatalomátvétel". Lehet hogy jó nagy baromságot írtam, csak próbálom összerakni ezt a mostani belpolitikai szituációt :D

Ami még nagyon tetszett, hogy szinte mindenki kapott jellemfejlődést, ki többet, ki kevesebbet. Eren végre már egyáltalán nem Naruto 2.0 hanem egyre megfontoltabb, Mikasának is vannak egyre normálisabb megnyilvánulásai, és nemcsak Eren lebeg már előtte, hanem foglalkozik a társaival is. Jeant egyre jobban bírom, főleg az a jelenet Marlow-ékkal zseniális volt. Azon is nevettem amikor kijelentette hogy ő semmiképpen nem akarja emberöléssel bemocskolni a kezét, nem ezért jelentkezett a hadseregbe - aztán eszembe jutott, mennyit kínlódott azon hogy nem a Katonai Rendőrséghez jelentkezett végül - ja, most mehetne lövöldözni Erenékre XD Armin is egyre keményebb, azért az nem volt semmi amikor kapásból fejbelőtte a pisztolyos elitalakulat alvezérét O.O Persze kicsit angstelt utána, de már semmi köze ahhoz a tehetetlen rinyagéphez aki a Trost idején volt. Amúgy látszik hogy egyre durvább a csapat. Persze először kezdők voltak, meg később a 15-10 méteres titánok ellen bénának tűntek, de itt már nagyon durván látszik hogy elit osztagok ellen is keményen megállják a helyüket, hiába fiatalok és nincs sokéves harci tapasztalatuk (mennyi idő telt el a Trost Arc óta? Pár hónap? Mert ahhoz képest nagyon gyorsan fejlődnek). Levi meg DURVA. Így nagybetűvel. Akit viszont most nagyon megkedveltem az Hanji. Eddig csak egy őrült-bogaras tudóscsajnak tartottam, de most bizonyította, hogy zseniális konspirátor, remek nyomozó és jó vezető is, meg harcolni is tud, szal ezzel egyik kedvenc karakteremmé avanzsált. Ezt a kb 10 fejezetet főleg ő, Levi és Erwin vitte előre. Ja, komolyan azt hittem hogy Erwint tényleg fel fogják lógatni, az ilyesmi nem idegen Ishiyamától, de szerencsére megkegyelmezett neki, beérte a fél karjával a múltkor. :D Azt várom már mikor kerül elő újra a kedvenc karakterem Anna, de rá még várnom kell, viszont szerintem nagyon nincs elfelejtve.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Vree »

Forradalom arc:
Nemtom mi mindenkinek a problémája vele (nem itt: a weben), rövid volt és nekem a kedvenc részem volt a sztoriban.

Reiner meggyőző jelenet:
Örülök hogy nálatok is ilyen népszerű. :)
Mikasa kritika itt egyébként:
nem értem, mi bajotok vele. Mivel Reiner már készült rá, hogy titánná változik itt és most, Mikasa volt, aki a leggyorsabban reagált, de a fejüket már nem bírta levágni időben. Ennek ellenére is ő 'kapcsolt' a leggyorsabban.

Ymir rejtély:
Ajánlom figyelmetekbe a manga kezdő sorát/fejezetcímét:
"To you in 2000 years"
Melyik évben is vagyunk most? Meg gondoljatok bele: Ymir egy konzerv oldalát olvassa. Konzerv? Itt? Tudod te, milyen ipar kell ahhoz?
Persze lehet, hogy csak az író volt ügyetlen, azért vannak ilyen anakronizmusok, de simán el tudom képzelni, hogy lesz még kavarás, hogy a jövőben/múltban vagyunk-e akkor most.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vree 2014.12.02. 20:32-kor.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Vree írta:Ymir
So subtle....
(father of the race of giants in Norse mythology)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Már több, mint egy éve nem írtunk ide - nagy hiba.

77. fejezet
Még kifehérítve se írnék róla semmit, csak annyit mondanék, mindenki olvassa el! Ha le vagytok maradva, akkor gyorsan daráljátok le a fejezeteket, hogy eljussatok a legújabbig. Engem most érzelmileg eléggé sokkolt, szerintem egy hétig nem fogok magamhoz térni. ::bawl:: Tudtam, hogy Isayama kegyetlen a szereplőkkel, na de ennyire! O.O
Surci, neked külön jelzem, hogy Annácska szerepelt a fejezetben, igaz csak a visszaemlékezésben.
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Vree »

Nekem kicsit megjósolható volt :) Miért, az Anna leleplezésnél mit gondoltatok, miért van a birtokában az a bizonyos tárgy? Gondolhattátok elvileg azt is, hogy csak utolóag vette magához (elvégre kém, meg minden), vagy mondjuk elvesztette a sajátját, de mi értelme lett volna úgy? Ezt a fejezetrészt a 42. után bármikor el lehetett volna sütni :)

Nekem amúgy tetszett a céltalan/értelmetlen/előre be nem jelentett, beazonosíthatatlan idejű és okú halál, hogy jelezze: ez a hadászat velejárója. Persze így összefüggőbb a cselekmény, és végülis az említett benyomás már meglehetett mindenkinek az előzmények olvasása közben.
Válasz küldése