Shingeki no Kyojin

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mivel hivatalosan is véget ért az anime, úgy gondoltam nyitok egy saját topicot a mangának. Többen írták, hogy el akarják kezdeni, szóval valószínűleg egy idő után teleszórtuk volna az általános mangás témákat Shingekis postokkal. :vigyor:

A spoilereket szerintem továbbra is fehérítsük ki, mert nem tudni, hogy ki milyen tempóban fog haladni a mangával.

És, hogy valami értelmes hozzászólásnak tűnjön, írok saját véleményt.
Eddig azt hittem, hogy egyformán fogom szeretni az animét és a mangát, de a 25. rész után megváltozott a véleményem. Jelenleg egyértelműen jobbnak tartom a mangát és a rajzstílust már megszoktam, sőt azt is mondhatnám, hogy egészen megkedveltem. ^^ Ahogy azt már az anime kapcsán is említettük, pár helyen érződik, hogy bizony a mangaka fiatal, van még hová fejlődnie, de bárcsak mindenki ilyen "rossz" első mangát adott volna ki a keze közül!

Az anime topicjában "elveszett" a linkem, ezért ide is berakom, legyen főbb helyen. Isayama 20 köteten belül le szeretné zárni a mangát.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Akkor egyrészt beidézem ide is magamat egy órával ezelőttről:
Cruel Angel írta:Engedelmetekkel ide írknálnám a véleményemet SnK mangáról, tekintve, hogy per pill 45-ösfejezetnél tartok. Valszeg még ma beérem. (BTW meggyőzhető vagyok, hogy múvolódjon át mangásabb topikok közé. Ott még úgy se nagyon jártam, pedig novermberben lesz 10 éve, hogy regisztráltam. XD )

Eddigi észrevételek:
1. A bestiális titán érdekes egy jelenség volt. Igen nagyon kiváncsi lennék, hogy mit is akart falon belül. Also Conniék falva, hogy változott ad hoc titánná? Szegény mutter XD
2. Ez most kicsit nyafogásnak fog hatni: Értem, hogy csavar, meg váratlan, meg minden, de nekem nem tetszett az ötlet, hogy éjszaka sétafikáló random titánok. Nem sokat tudtunk eddig meg a titánokról, de amilyen szabályt már konkrétan tudunk, azt jó lenne, ha nem szegnénk meg nagyon.
3. Yimir nekem sokkal szimpatikusabb lett, mint ahogy vártam. Christa viszont ellenszenvesebb.
4. Apropo Levi és random pap bácsi összejátéka fun.
5. Reinder vicces volt, amikor megpróbálta meggyőzni Erent.
6. Epic Meal Time
Másrészről tovább haladtam:
- Szeretném visszavonni, Christa korrektebb lett 48-as chapterben. Vitája Ymirral üt.
- Mikasa benyögése szintén: There's a limit to the lives I can care about.
- BTW nem vagyok hajlandó "Történelemnek" hívni Christát :dirr:
- Erwin FTW.
- Helyesbítek: Armin FTW. De tényleg, végre egy szereplő, aki képes gondolkodni.

ooookéé... mikor jön az 50-es chapter? :3
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Christoria a legmenőbb elnevezés.

Ezt én is blogoltam. :D

Tényleg jó kis cliffhangerrel ért véget a legutóbbi fejezet. -_-
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:Apropo Levi és random pap bácsi összejátéka fun.
Jaj, Nick! Az egyetlen pap, akit hajlandó voltam megkedvelni. :vigyor: Az meg különösen tetszett, hogy Levi közölte vele, a sérülése ellenére nem okoz neki gondot egy esetleges plusz lyuk készítése a testén. XDDD
Cruel Angel írta:- Erwin FTW.
- Helyesbítek: Armin FTW. De tényleg, végre egy szereplő, aki képes gondolkodni.
Erwin olyan szinten badass, hogy már tényleg elkezdtem rá csorgatni a nyálam, mint egy rossz fangirl.
A kedvenc párbeszédem a legújabb fejezetből.
Jean: Is this hell?
Erwin: No... This is the beginning!
O___O

Armin meg mindig meg tud lepni, álmomban sem gondoltam volna, hogy idáig fog jutni a karaktere. Nagyon szépen leszerelte Bert-et, eléggé tudja manipulálni a shiftereket, de ez csak azt bizonyítja, hogy zseniális szereplő.
Cruel Angel írta:ooookéé... mikor jön az 50-es chapter? :3
Ha szerencsénk van, akkor a hétvégén. Egyébként én már egy hónapja ezt kérdezem. :dirr:
Kdanni írta:Christoria a legmenőbb elnevezés.
Erre én is rászoktam, nagyon poén így hívni.

Végre megtaláltam angolul a Levi múltjáról szóló manga prológusát. Szeretem, amikor kb. 10 oldallal szúrják ki a szemünket. Ráadásul a konkrét első fejezet majd csak november végén jelenik meg. -___-
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Éljen a topic. :D
Rui-chan írta:Eddig azt hittem, hogy egyformán fogom szeretni az animét és a mangát, de a 25. rész után megváltozott a véleményem. Jelenleg egyértelműen jobbnak tartom a mangát és a rajzstílust már megszoktam, sőt azt is mondhatnám, hogy egészen megkedveltem. ^^ Ahogy azt már az anime kapcsán is említettük, pár helyen érződik, hogy bizony a mangaka fiatal, van még hová fejlődnie, de bárcsak mindenki ilyen "rossz" első mangát adott volna ki a keze közül!
Na igen, most nem akarom ismételni magamat, az animés topicban már leírtam, de amit az animében az utolsó két részben műveltek plusz betoldásként, az sajnos egy egész pontot rontott nálam a végső értékelésen és én is ekkor döntöttem el végleg, hogy a manga jobb. (Bár egyébként is meglepődtem volna, ha nem így lenne, lévén az esetek 99%-ában vagy az eredeti mű a jobb, vagy olyan 1-1 az arány és rettenetesen ritka, amikor az adaptáció "nyer". A Shingekinél én az 1-1-el is bőven boldog lettem volna és igazából ebben is reménykedtem, de a végét sajnos úgy szétbarmolták számomra, hogy ez is olyan sorozat lett, amiből szerintem jobb az eredeti manga.) Illetve lehet, hogy ez csak a Stohess arcnál volt ennyire észlelhető, de úgy vettem észre, hogy a mangában van egy csomó apró részlet, ami még jobban hozzátesz a karakterekhez. Pl. miután Annie átváltozik előttük, Armin még egy kicsit bűntudatot is érez, hogy erre az esetre nem igazán készült semmilyen tervvel, illetve amikor később Annie a falon mászik felfelé, Mikasának van egy olyan gondolata, hogy "Én tehetek róla, hogy az emberiség legjobb harcosa most nem segíthet, ezért nekem kell helyrehoznom a dolgot.", én meg csak néztem, hogy: "Úristen, jól hallok? O_O Mikasát érdekelte valaki, aki nem Eren? XDDD" Szóval mintha kevésbé lennének sztereotipabbak a karik az ilyen apróságok miatt. XD

A manga pedig nagyon awesome eddig (chapter 42-nél járok jelenleg), igazából az egyetlen dolog, amibe bele tudnék kötni az anime után, az a rajzolása, de egyrészt pár fejezet után simán megszokható az is, másrészt a grafika nálam huszadrangú tud lenni, ha amúgy a többi dolog kellően a helyén van. :) ("Életem mangája", a mindentvivő sorozat, ami belőlem eddig a legtöbb érzelmet tudta kiváltani, valójában "csak" egy doujin és ez a rajzolásán is meglátszik, de ott is annyira szükségtelen lenne ezen fennakadni, miközben a történetvezetés üt. Na, a Shingekinél detto ez a helyzet szerintem. :))
Rui-chan írta:Az anime topicjában "elveszett" a linkem, ezért ide is berakom, legyen főbb helyen. Isayama 20 köteten belül le szeretné zárni a mangát.
Ja igen, ennek nagyon örültem, amikor láttam! :D (Aznap épp nem volt valami jó napom, így kb. ez volt számomra a nap híre. XD) Meg annak is, amit írtál, hogy szerinted ha már több megmagyarázatlan dolgot nem visz bele a sztoriba, akkor még van is rá esély, hogy tisztességesen lezárja ennyi kötet alatt.

És akkor néhány megjegyzés az eddigi chapterekhez:

-RIP Mike. :( Nagyon durva volt, ahogy sír, miközben széttépik a titánok. Míg Auruo és Petra halála azért fájt annyira, mert ők elég sokat szerepeltek és megkedvelte őket az ember, addig ez Mike-ről végülis nem mondható el, viszont neki drámaibb volt a haláljelenete, így őt meg emiatt sajnáltam. (Azért mégis "jobb", úgy meghalni, hogy Annie egy mozdulattal szétrúg, vagy szétken egy fán, mint hogy titánok tépjenek szét... ^^") Az a Bestiális Titán (nekem csak "Majomtitán" XD) meg durva volt! O_O Nem is csodálom, hogy még Mike sem bírt mozdulni a félelemtől. Vannak azok a titánok, akik pont azért ijesztőek, mert annyira emberiek (sok random buta dög), aztán vannak azok, akik egyszerűen brutális szörnyeknek tűnnek (pl. Ymir) és amikor ezeket már megszoktuk, akkor bedob a mangaka egy olyat, amelyik pont azért ijesztő, mert bár inkább tűnik állatnak, mint embernek, de teljesen intelligens, sőt, még beszél is. O_O

-Nagyon tetszett a Sashás fejezet és örülök, hogy neki legalább nem arra kellett hazaérnie, hogy mindenkit felzabáltak a titánok a falujából, vagy esetleg az egész falu változott titánná, mint Connie esetében. ^^" Az más kérdés, hogy kvázi jelenleg mindenféle fegyver nélkül mászkál a titánok között, de azt remélem, hogy ott is kevés a titán, ahogy a fal nagy részén jelenleg és csak arra tűnik fel 1-1 hordájuk, amerre épp elhalad a "Makimajom".

-Eren szövege. XD "Az első titán-ölésem Felderítőként!" XD És az a poén, hogy épp a múltkor jutott eszembe, hogy "remélem, azért emberként is tud harcolni, eddig jobbára csak titánként zúzott, mekkora lol lenne, ha kiderülne, hogy úgy tök gyengüs", szerencsére most cáfolta ezt. XD

-Eren szövege Hannesnek: "Nem lehet, hogy megint csak ittál?" XDDD Pont ez jutott eszembe, hogy itt most el lehetne sütni egy piás poént, és megtették... XD

-Ymir... Igen, érződik, hogy most a pozitív oldalát próbálták bemutatni ebben a tornyos részben, de nekem valahogy még továbbra sem annyira szimpi. ^^" Ahogy Connie is megjegyezte, mindig olyan közömbös (sőt, sok esetben beszólogatós vagy morbid) volt, miközben körülötte haltak megfelé az emberek. Most örülnünk kéne, hogy milyen rendes volt, amiért képes lett volna feláldozni magát a többiekért, de nekem volt egy olyan érzésem, hogy ha Christa nincs ott, egyszerűen leugrik, titánná változik és elrohan, aztán hagyja a többieket megdögleni. Pontosan azért, mert kb. eddig is csak akkor érdekelte saját magán kívül bárki más, ha az a valaki Christa volt. (Jó, Sashának előadott egy ilyen pszichológiai dumát arról, hogy merjen önmaga lenni, de azt is milyen stílusban...) Mondhatjuk úgy is, hogy aki MIkasának Eren, az Ymirnek Christa. Viszont vele kapcsolatban lenne két kérdésem: 1. Jól láttam, hogy ő egy kisebb típussá változik, nem 15 méteressé, mint Annie vagy Eren? 2. Hogy-hogy hiányzik a jobb keze és lába? Ha titánként le is harapták neki, az nem befolyásolja őt, aki a titán nyakában van. Nem jönnek így át a sérülések, különben Eren már az első alkalommal is kezek nélkül jött volna elő. XD Az egy dolog, hogy a harc vége felé elkezdték megenni a titánok, de akkor rohadt nagy mákja volt, hogy pont úgy harapta meg az egyik a nyakát, hogy a kezét/lábát még levitte, viszont semmilyen létfontosságú szervét nem érte el, utána pedig egyből megjöttek a többiek és még a következő harapás előtt megmentették... Szóval nem tudom, ez most baki volt a mangaka részéről? Viszont most már semmit nem értek, én Ymirt gondoltam a főbossnak, de asszem ez az elméletem megdőlt. Mindenesetre arra kíváncsi leszek, miért evett embert Reinerék flashbackjében.

-Cruel, a kettes pontodhoz: Szerintem az nem baki volt, a Majomtitán mintha úgy lenne képes befolyásolni a többit, hogy azoknak megszűnnek az olyan gyengeségeik, amik normál esetben működnének, vagyis "nem játszanak a szabályok szerint" ha ő ott van. Ugye eleinte pl. Mike-ék is néztem, hogy a titánok random futni kezdtek, általában nem szoktak. Akkor jött először a Majom. Most meg éjszaka mozgásra bírta a titánokat, sőt, odaküldött egy seregnyit, közvetlenül azután, hogy a felderítők meghaltak. És ugye ő maga is különleges, emberi intelligenciával bír, lazán felmászik a falon, ugyanakkor fura, hogy most lát először 3D Maneuver Gear-t, eszerint nem túl régóta harcol emberek ellen... Nagyon kíváncsi leszek, hogy ő is egy ember által irányított titán-e, vagy valami fura "alfaj" és hogy miért emlékeztet inkább egy állatra, amikor eddig az összes titán humanoid volt. Ja igen, szerintem az ostrom is úgy indult most, hogy Majomtitán elugrott Connie-ék falvába, mindenkit átváltoztatott és most az a sereg jelenik meg hol itt, hol ott. Ergo még van valami "emberből egy pillanat alatt standardtitánt csinálok" képessége is.

-Reiner poénja. XD "Just marry me already." XDDD Utána meg a féltékeny Ymir megszólal, hogy megvágta az ujját... XDDDD

-Rui, képzeld, még Kőagy és Meganekko is feltűntek egy fejezet erejéig, persze csak pont annyi időre, amennyire szükséges: láttuk őket 1-2 oldalig, amint épp titánokat ölnek. XD

-"Armin badass volt" jelenetnél még nem járok, de én benne még sosem csalódtam, szóval ezen már meg sem lepődöm. :vigyor: (Apropó, tudtátok, hogy jelenleg az "átlagfanok" leggyűlöltebb karaktere Armin, illetve újabban Eren? "Imádom" ezt a fandomot. :dirr: )
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Armin az 5. fejezetben
Armin a 49. fejezetben

Most már annyira nem vagyok felpörögve a SnK témában, hogy hosszabban írjak róla, meg sok mindent el is felejtettem, ezért linkelem a blog bejegyzésem, ami a 45. fejezeting spoilerez: http://kdanni.wordpress.com/2013/05/13/ ... ejezeteig/ Ez lett a legolvasottabb bejegyzésem rövid idő alatt. Valaki linkelte FaceBookra.

A Rosa falon belüli titán invázióhoz: Durva dolgok történtek ott, de itt tetszett, hogy nem csak kifejezetten brutális durva dolgok, hanem érzelmileg is sikerült nagyot alkotni. Mike halála akármennyire brutális volt, ahogy a lovára gondolt, és minden rezdülése emberi volt. Shasha története is jó volt, és megható. Ami meg Connie falujával történt, az elég kegyetlen volt, főleg ahogy az olvasó rá lett vezetve mi is történt.
Viszont ez alapján, meg a flashback alapján, ahol Eren papája döfdösi Erent a hatalmas injekciós tűvel, szerintem a titánok biztosan valami biológiai fegyverek. És valószínűleg majompofáék fejlesztik azt a löttyöt, amivel átváltoztatják az embereket. És szerintem így Cruel 2. problémája meg is oldódik.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Na igen, most nem akarom ismételni magamat, az animés topicban már leírtam, de amit az animében az utolsó két részben műveltek plusz betoldásként, az sajnos egy egész pontot rontott nálam a végső értékelésen és én is ekkor döntöttem el végleg, hogy a manga jobb. (Bár egyébként is meglepődtem volna, ha nem így lenne, lévén az esetek 99%-ában vagy az eredeti mű a jobb, vagy olyan 1-1 az arány és rettenetesen ritka, amikor az adaptáció "nyer". A Shingekinél én az 1-1-el is bőven boldog lettem volna és igazából ebben is reménykedtem, de a végét sajnos úgy szétbarmolták számomra, hogy ez is olyan sorozat lett, amiből szerintem jobb az eredeti manga.) Illetve lehet, hogy ez csak a Stohess arcnál volt ennyire észlelhető, de úgy vettem észre, hogy a mangában van egy csomó apró részlet, ami még jobban hozzátesz a karakterekhez. Pl. miután Annie átváltozik előttük, Armin még egy kicsit bűntudatot is érez, hogy erre az esetre nem igazán készült semmilyen tervvel, illetve amikor később Annie a falon mászik felfelé, Mikasának van egy olyan gondolata, hogy "Én tehetek róla, hogy az emberiség legjobb harcosa most nem segíthet, ezért nekem kell helyrehoznom a dolgot.", én meg csak néztem, hogy: "Úristen, jól hallok? O_O Mikasát érdekelte valaki, aki nem Eren? XDDD" Szóval mintha kevésbé lennének sztereotipabbak a karik az ilyen apróságok miatt. XD
Sok mangás már elkezdte követelni a SnK: Brotherhood-ot. Ezt támogatom, de szerintem csak akkor lenne értelme, ha megvárnák amíg kijön végig a manga és egyszerre adaptálnák az összes fejezetet. Amúgy fillerek nélkül szerintem simán kijönne egy 50-52 részes sorozat a 20 kötetből. AA-n egyébként én is hosszan leírtam a véleményemet az utolsó részről, erre meg is kaptam a fejmosást, hogy ez egy anime, vannak benne változtatások, szóval jó volt ez így. -___- (Igazából a vélemények többsége olyan volt, hogy "De jó, zúztak ebben a részben, ez kellett a záráshoz!".) Szerencsére a manga olvasók közül sokan egy véleményen voltak velem.
Az a Mikasa gondolat tényleg érdekes volt és egyben meglepő is, mivel kicsit megint lépett előre a karaktere. A Titán-Eren katapultot pedig úgy megnéztem volna, erre nem kihagyták! :mad: Arra is vártam, hogy benne legyen, amikor Titán-Eren a kezében fogja Armint, az szerintem tök cuki jelenet volt. ^^ (A cukiság egyébként nálam néha egészen mást jelent, mint általában. X'D) Amúgy Eren hezitálása a mangában sokkal érthetőbb volt, mert a kiképzésnél többet gyakorolt Annie-val és még beszélgettek is. Nekem úgy tűnt, hogy Annie egyedül Erenhez került ilyen közel a 104. osztagból. Fel is ajánlotta, hogy megtanítja neki azt a harcstílust, amit használt. Plusz ha jól láttam, egy kicsit el is mosolyodott, de nem őrülten, hanem úgy igazán, szívből. Meg Jean elkezdte komolyan venni a közelharci edzéseket, bár igaz, hogy valószínűleg azért, mert el akarta látni Eren baját. XD
Titkos írta:És akkor néhány megjegyzés az eddigi chapterekhez:

-RIP Mike. :( Nagyon durva volt, ahogy sír, miközben széttépik a titánok. Míg Auruo és Petra halála azért fájt annyira, mert ők elég sokat szerepeltek és megkedvelte őket az ember, addig ez Mike-ről végülis nem mondható el, viszont neki drámaibb volt a haláljelenete, így őt meg emiatt sajnáltam. (Azért mégis "jobb", úgy meghalni, hogy Annie egy mozdulattal szétrúg, vagy szétken egy fán, mint hogy titánok tépjenek szét... ^^") Az a Bestiális Titán (nekem csak "Majomtitán" XD) meg durva volt! O_O Nem is csodálom, hogy még Mike sem bírt mozdulni a félelemtől. Vannak azok a titánok, akik pont azért ijesztőek, mert annyira emberiek (sok random buta dög), aztán vannak azok, akik egyszerűen brutális szörnyeknek tűnnek (pl. Ymir) és amikor ezeket már megszoktuk, akkor bedob a mangaka egy olyat, amelyik pont azért ijesztő, mert bár inkább tűnik állatnak, mint embernek, de teljesen intelligens, sőt, még beszél is. O_O
Igen, Mike halála tényleg megrázó volt, de a többieké is, akik eljutottak Castle Utgard-hoz. Tulajdonképpen itt már nem a brutalitás számít, hanem az érzelmileg megrázó halál. Sokan amúgy kiakadtak, hogy Mike miért hagyta magát felfalatni, amikor ő is egy profi Felderítő. Szerintem mindenkit lesokkolt volna, ha odajön egy teljesen újfajta titán, aki még beszélni is tud. O___O A Gear-jét pedig elvitte, a lovát megölte, szóval nem nagyon volt így esélye megmenekülni. Azért még az utolsó leheletével próbált harcolni, nem adta fel, csak annyi dög ellen nem tudott mit kezdeni. A Majomtitán egyébként mondott egy érdekes dolgot: "Úgy látszik tudjátok, hogy mi rejtőzik a nyakszirtünkben." Ezek után én arra tippeltem, hogy ő is egy shifter, csak azon túl, hogy teljesen meg tudja őrizni az emberi mivoltát, még beszélni is képes.
Titkos írta:-Nagyon tetszett a Sashás fejezet és örülök, hogy neki legalább nem arra kellett hazaérnie, hogy mindenkit felzabáltak a titánok a falujából, vagy esetleg az egész falu változott titánná, mint Connie esetében. ^^" Az más kérdés, hogy kvázi jelenleg mindenféle fegyver nélkül mászkál a titánok között, de azt remélem, hogy ott is kevés a titán, ahogy a fal nagy részén jelenleg és csak arra tűnik fel 1-1 hordájuk, amerre épp elhalad a "Makimajom".
Huhú, és milyen badass volt, amikor harcolt azzal az óriással! Nála mindig azt próbálták kihangsúlyozni, hogy csak egy comic relief karakter, szóval nem gondoltam volna, hogy ilyen messzire elmegy. Egyébként már fiatalabb korában is lopta a húst, szóval ezt nem a katonaságnál vette magára. XD Az apjával is összefutott, ráadásul megmentett egy kisgyereket. Sajnos innentől őt mellőzni kényszerülünk, de nagyon remélem, hogy nemsokára kitér az ő sorsának alakulására is a mangaka.
Titkos írta:-Eren szövege. XD "Az első titán-ölésem Felderítőként!" XD És az a poén, hogy épp a múltkor jutott eszembe, hogy "remélem, azért emberként is tud harcolni, eddig jobbára csak titánként zúzott, mekkora lol lenne, ha kiderülne, hogy úgy tök gyengüs", szerencsére most cáfolta ezt. XD
Milyen büszke volt magára. Szegényt utána jól lehordták, amiért megszegte a parancsot és előre ment titánt ölni. ^^" Korábban is bemutatta, hogy ha kell, akkor emberként is harcba száll, csak sajnos eredményeket nem ért el. A Colossal Titán ellen is ő ment először harcolni, vagy amikor visszafordult, hogy bosszút álljon a Thomast megevő óriáson, csak akkor egy lába bánta.
Titkos írta:-Eren szövege Hannesnek: "Nem lehet, hogy megint csak ittál?" XDDD Pont ez jutott eszembe, hogy itt most el lehetne sütni egy piás poént, és megtették... XD
Erre meg Hannes válasza: "Mintha egy ilyen helyzetben képes lennék inni!" XD Nagyon örülök, hogy őt is visszahozták, elvégre fontos szerepe van a fő hármas életében.
Titkos írta:-Ymir... Igen, érződik, hogy most a pozitív oldalát próbálták bemutatni ebben a tornyos részben, de nekem valahogy még továbbra sem annyira szimpi. ^^" Ahogy Connie is megjegyezte, mindig olyan közömbös (sőt, sok esetben beszólogatós vagy morbid) volt, miközben körülötte haltak megfelé az emberek. Most örülnünk kéne, hogy milyen rendes volt, amiért képes lett volna feláldozni magát a többiekért, de nekem volt egy olyan érzésem, hogy ha Christa nincs ott, egyszerűen leugrik, titánná változik és elrohan, aztán hagyja a többieket megdögleni. Pontosan azért, mert kb. eddig is csak akkor érdekelte saját magán kívül bárki más, ha az a valaki Christa volt. (Jó, Sashának előadott egy ilyen pszichológiai dumát arról, hogy merjen önmaga lenni, de azt is milyen stílusban...) Mondhatjuk úgy is, hogy aki MIkasának Eren, az Ymirnek Christa. Viszont vele kapcsolatban lenne két kérdésem: 1. Jól láttam, hogy ő egy kisebb típussá változik, nem 15 méteressé, mint Annie vagy Eren? 2. Hogy-hogy hiányzik a jobb keze és lába? Ha titánként le is harapták neki, az nem befolyásolja őt, aki a titán nyakában van. Nem jönnek így át a sérülések, különben Eren már az első alkalommal is kezek nélkül jött volna elő. XD Az egy dolog, hogy a harc vége felé elkezdték megenni a titánok, de akkor rohadt nagy mákja volt, hogy pont úgy harapta meg az egyik a nyakát, hogy a kezét/lábát még levitte, viszont semmilyen létfontosságú szervét nem érte el, utána pedig egyből megjöttek a többiek és még a következő harapás előtt megmentették... Szóval nem tudom, ez most baki volt a mangaka részéről? Viszont most már semmit nem értek, én Ymirt gondoltam a főbossnak, de asszem ez az elméletem megdőlt. Mindenesetre arra kíváncsi leszek, miért evett embert Reinerék flashbackjében.
Ó, Ymir-ről még sok furcsa dolog fog kiderülni! Rájöttem, hogy nem igazán érdemes tippelgetni a manga kapcsán, mert amit még az egyik fejezetben tutinak gondolsz, lehet, hogy a másikban megcáfolják. Persze nem ilyen asspull megoldással, hanem normálisan megmagyarázva. Ilyen volt pl. Ymir emberevése, hiszen úgy tudtam, hogy a shifterek nem esznek embert, ő viszont megtámadta Reinerékat. A flashback alapján pedig Reiner és Bert tényleg gyerekek voltak. Minden elismerésem az övék, nagyon profin tudták már irányítani az óriástestüket. Gondolom már egész fiatal koruk óta erre képezték ki őket. Visszatérve Ymir-re, csakis Christa miatt szállt harcba a többi óriással, őt akarta megmenteni. Később ezt még jobban ki fogják emelni, szóval nem olyan jótétlélek, csak van egy normálisabb oldala is.
1. Ő tényleg kisebb titánná tud átváltozni, olyan 7-8 méter magas lehet, de cserébe nagyon fürge és ügyes. Nála amúgy nem látszik, hogy női irányítója van, mint Annie-nál, ráadásul még beszélni is tud.
2. Az a jelenet nagyon kaotikusra sikerült, szóval azt tippeltem, hogy kezdték széttépni az óriástestét, szóval már kilátszódott a nyakszirtnél és konkrétan őt is megpróbálták megenni. Ott csak marha nagy mázlija volt, leharapták a kezét és a lábát, de tovább már nem jutottak, mert megjöttek Erenék.

Titkos írta:-Reiner poénja. XD "Just marry me already." XDDD Utána meg a féltékeny Ymir megszólal, hogy megvágta az ujját... XDDDD
Jaj, ő mindig olyanokat tud beszólni, hogy kész vagyok tőle! XDDD Amúgy az a legviccesebb az egészben, Reiner előtte mondta Ymir-nek, hogy nem szereti a lányokat. Na, ez kellett a fanoknak, rögtön ráfogták Reiner-re, hogy búza. :dirr: Ymir pedig tényleg milyen féltékeny volt. Amúgy Connie beszólt neki, hogy elég csak ha ráköp, attól meg fog gyógyulni. XD
Titkos írta:-Rui, képzeld, még Kőagy és Meganekko is feltűntek egy fejezet erejéig, persze csak pont annyi időre, amennyire szükséges: láttuk őket 1-2 oldalig, amint épp titánokat ölnek. XD
Jó, de ezt nem tartom olyan fontos dolognak. ^^" Mellesleg Pixis is kapott újabb szerepet, ezúttal még sikerült is udvarolnia az egyik lánynak. A vén nőcsábász. XD Az nagy poén volt, hogy elaludt a fal tetején munka közben, de a korábbiaknak hála, nála már meg se lepődöm ilyesmin.
Titkos írta:(Apropó, tudtátok, hogy jelenleg az "átlagfanok" leggyűlöltebb karaktere Armin, illetve újabban Eren? "Imádom" ezt a fandomot. :dirr: )
Olvastam AA-n az értékeléseket, szóval nem ért olyan nagy meglepetésként. Armint még valamennyire értem, bár nekem pont, hogy ő a kedvencem, szóval egyetérteni nem tudok, de sokaknak nem tetszik, hogy annyira nyafogott az elején. Eren pedig gondolom azért lett utálat tárgya, mert főszereplő. Az anime kapcsán amúgy teljesen úgy jött le, hogy nem képes semmit fejlődni, szóval ha ez az oka, akkor nem igazán hibáztatom az embereket. Mangafox-on pedig a shifterekkel kapcsolatban vannak érdekes kommentek, elég sokan elkezdték őket gyűlölni.
Ezt lementettem magamnak, nagyon komoly. :lol: A pszichopata fej még jól is áll Arminnak. XDDD
Kdanni írta:Durva dolgok történtek ott, de itt tetszett, hogy nem csak kifejezetten brutális durva dolgok, hanem érzelmileg is sikerült nagyot alkotni. Ami meg Connie falujával történt, az elég kegyetlen volt, főleg ahogy az olvasó rá lett vezetve mi is történt.
Viszont ez alapján, meg a flashback alapján, ahol Eren papája döfdösi Erent a hatalmas injekciós tűvel, szerintem a titánok biztosan valami biológiai fegyverek. És valószínűleg majompofáék fejlesztik azt a löttyöt, amivel átváltoztatják az embereket. És szerintem így Cruel 2. problémája meg is oldódik.
Szerintem már régen eljutott oda a manga, hogy nem csak vértől csöpögő brutális dolgok vannak benne, hanem érzelmileg is megráznak az események. Connie falujának esete engem nagyon megrázott, főleg mert csak apró jelekkel utaltak rá, hogy mi történt. Miután összeraktam a kirakós darabjait, utána esett csak le, hogy mi is a megoldás. Szegény Connie, amúgy mintha ő mindig is háttérbe lett volna szorítva, de ha jól megnézzük, neki is rettentően rossz sorsa van. Igazából most már hasonlít Erenre, meghalt a családja és elvesztette az otthonát, szóval meg tudnák egymást érteni.
Nekem is ez jutott eszembe, valami szer lesz, amivel át tudják változtatni az embereket óriásokká. Különösen, miután Ymir mondta, hogy Reinerék főnökétől nyúlta le a titánná változtatás titkát. Mielőtt még elértek volna Connie falujához, az egyik képen látszik egy emberi lábnyom. Ezzel csak nem arra akartak utalni, hogy majompofa is egy shifter? Vagy az is lehet, hogy valamelyik falusi elindult, mert el akart menekülni és közben változott át.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, tegnap óta elértem a legújabb fejezetig, úgyhogy most már marad nekem is a havi várakozás. XD Az azóta történt eseményekhez:

-Reiner meggyőzési kísérlete nálam bekerült az anime/mangatörténelem legemlékezetesebb jelenetei közé. XD Még szinte hallótávolságon belül van mindenki, ott egy csomó katona, erre kicsit félrehívja Erent és: "Figyi, az a helyzet, hogy én vagyok az Armored, Bertholdt meg a Colossal. Igen, mi akartuk 5 éve elpusztítani az emberiséget, de már nem akarjuk, mivel megtaláltunk téged és ha velünk jössz, nem is próbálkozunk többet, ígérem!" XDDD Nem pont ezt mondta, de teljesen így jött le. XDDD Azt hittem, nekik is valami "big reveal" lesz, mint Annie vagy Ymir átváltozása, erre Reiner simán színt vallott. XD Eren még "falazott" nekik, Bertholdt már kezdett is örülni, hátha mégsem buknak le. XD Btw, Eren elsőre szokatlanul nyugodtan fogadta a dolgot, de persze aztán a flashbackből kiderült, hogy már sejtették egy ideje, hogy ők lesznek a hunyók, csak most még óvatosabbak akartak lenni, mint Annie esetében. Viszont Mikasa szerintem most hülye volt. Azzal a támadással provokálta ki, hogy azonnal átváltozzanak kínjukban és legyen az egészből egy hatalmas káosz. Mivel már Reiner is színt vallott, okosabb lett volna, ha Erenhez hasonlóan eljátsszák, hogy nem hisznek nekik és esetleg később megpróbálják Annie-hez hasonlóan elfogni őket, de Mikasa húzása nagyon elhamarkodott volt, egyrészt egyszerre akarta mindkettőt lefejezni, de végül ő sem volt rá képes, másrészt gondolom megint előjött nála az "OMG, meg kell védenem Erent!!444"-elmeállapot. (Pedig Rivaille még kérte is, hogy a jövőben ne boruljon el ennyire az agya, akárhányszor azt sejti, hogy Eren bajban van... ^^") Szóval biztos vagyok benne, hogy meg tudták volna másképp is oldani Reinerékkel a konfrontációt, sőt, mivel Reinernek már láthatóan kezdett elege lenni a kettős játékból, ezért még azt sem tartom lehetetlennek, hogy talán a saját oldalukra állíthatták volna őket. Jó, persze kicsi az esélye a dolognak, de talán ha nem karddal rontanak rájuk, amint színt vallanak... ^^" Persze most már mindegy, de a szavaikból egyértelműen kiderült, hogy továbbra is olyan, mintha vagy kényszerítené őket valaki az emberölésre, vagy ők is elhiszik, hogy csak így van jövőjük. Nem is beszélve arról, hogy kellene már valaki, aki hajlandó elmondani pár infót, mert a pap fél beszélni, Reinerék úgy vannak vele, hogy úgy sem lenne értelme, Ymir és Christa pedig annyira el vannak merülve egymásban, hogy kb. az emberiség sorsa sem izgatja őket.

-A shifterek célja: Szóval ha jól értem, keresnek valakit vagy valamit, ami a "coordinate". Az érdekes az, hogy mintha ők sem tudnék, hogy mi is ez pontosan, Reiner szövege alapján mintha először Erent hitték volna annak, viszont mintha utána rájöttek volna valamiből, hogy tévedtek, most pedig Christát akarják valamiért, mert szerintük ő később segíthet majd nekik megtalálni azt. Illetve láthatóan a Majomtitán is hozzájuk kötődik, olyan guvadt szemmel nézték mindketten a várból, hogy még Ymir is egyből kiszúrta rajtuk.

-Ymir továbbra sem lett a kedvencem, pedig már elég sokminden kiderült róla. Akkor ő most egy titánból lett ember, vagy egy ember, aki titánná változott, aztán meg visszanyerte a tudatát, miután megette Reinerék barátját, aki meg valszeg shifter volt? Amúgy vele is az a baj, mint Mikasával: minden tették Christa határozza meg, csak amíg Mikasa és Eren legalább egyértelműen a "jó" oldalon állnak, addig Ymir és Christa eléggé ide-oda táncol, főleg, hogy kb. Christa sem tudja, mit is akar kezdeni magával. Szóval amíg Erenéknél Eren tudja mit akar, Mikasa pedig követi őt, addig Ymiréknél az megy, hogy: "-Nekem mindegy, csak te légy biztonságban!" "-Ó, nekem mindegy, én mindig a te oldaladon állok, akármit is teszel". ^^""" Aztán így mennek "körbe-körbe"... Reinerék legalább céltudatosak, láthatóan törődnek egymással, de amellett van egy céljuk is, amit mindenképp végre akarnak hajtani. Ymirék meg csak úgy "vannak" a nagy semmiben. Ugyanakkor nem is bízom benne. Miért nem hajlandó semmit elárulni, ha annyit tud, mint Reinerék, vagy legalábbis jóval több infót, mint a sima emberek? Miért tartotta végig titokban a titán-énjét? Mi ez a nagy lenézés és flegmaság az emberiség irányába? (Még Reineréket is jobban megértem, őket valszeg egész életükben arra nevelték, hogy a falon belül élők az ellenség, vagy valami hasonló és emiatt vannak ellenük, még ha nem is élvezik a vérontást, de Ymir ebből a szempontból is csak úgy "létezik" és ennyi.) Meg néha ezek a dilinyósság határán mozgó érvelései... "Christa, ne aggódj, nem is olyan rossz a falon kívül, legalább senki nem fog olyasmit mondani, hogy "Jobb lett volna, ha soha meg sem születsz".", erre Christa: "Az biztos, a titánok nem mondanak ilyet, túl elfoglaltak azzal, hogy felzabáljanak." "Oké, de senki sem tökéletes, ha elnézed nekik ezt az egy hibájukat, egész jó fejek." MI VAN? XDDDD Just Ymir... XD Plusz apróságnak tűnik, de láthatóan bizonyos dolgokban még a shiftereknél is "képzettebb", pl. a várban el tudta olvasni a konzerven lévő írást, amit még Reiner sem. Meg nagyon jó, hogy volt az az Ilse's Journal fejezet, azért még nem felejtettem el, hogy saját titánserege van, vagy legalábbis jó pár darab, akik őt szolgálják... Nem lepődnék meg, ha végig Reineréket állítanák be úgy, mint legfőbb ellenség, aztán a végén kiderülne, hogy Ymir a maga módján még sokkal szemetebb, csak egyelőre kivár, amíg a két fél közül (Erenék vs. Reinerék) kihullik az egyik, hogy aztán ő lehessen a nevető harmadik.

-Shifterek: Én is meglepődtem, de Reinerék kb. pont a vallomásuk óta lettek szimpatikusabbak. Egyfelől Eren dühe teljesen érthető az irányukba (és örülök is, hogy beigazolódott, amit korábban írtam, vagyis hogy előbb halna meg, mint hogy önszántukból velük tartson), másfelől viszont látható, hogy őket is nagyon megviseli ez az egész. Annie-n még nem is látszott annyira, hogy különösebben bánná, amit tesz (na jó, kivéve talán a sírós jelenetét), viszont Reinerék már eléggé kész vannak idegileg, Reiner lassan skizó lesz, ha így halad, Bertholdt pedig egész eddig látszólag egész jól bírta, Armin zseniális pszichológiai hadviselésének hála viszont nála is elszakadt a cérna. (Megjegyzem, ez is szimpatikus, hogy láthatóan törődnek a "saját oldaluk" embereivel, féltem, hogy Annie-val úgy lesznek, hogy az elfogása után nem létező egyénként tekintenek rá a továbbiakban és nem is foglalkoznak majd vele.) Plusz náluk teljesen érthető, hogy visszatartják az infókat, hiszem kinek mondanák el? Erenéknek, akik az "ellenség" vagy Ymirnek, akiben még én sem bízom, nem hogy ők? XD És én továbbra is reménykedek benne, hogy talán sikerül legalább az egyiküket vagy az oldalukra állítani, vagy ha meg kell őket ölni, még utoljára bevallanak majd valami fontos infót, ami segíthet Erenéknek.

-A jelenlegi fejezetről: Fúúú... :D Örülök, hogy Erwintől még nem kellett elbúcsúznunk és ha fél karral is, de visszatért. Illetve hogy pont azzal a titánnal legyen vége a fejezetnek... XD (Az a vicces, hogy már az anime nézése közben eszembe jutott, hogy vajon merre jár most az a titán, amelyik konkrétan megette Eren anyját és hogy vajon bosszút állnak-e még rajta, erre fel most itt a lehetőség, remélem Erent kiszabadítják és levágja, vagy valami... :D XD Aztán remélem nem az lesz, hogy kiderül, hogy az anyjuk egész végig életben maradt a gyomrában, vagy ilyesmi, azt elég nehéz lenne értelmesen megmagyarázniuk... ^^"

Rui-chan postjára is igyekszem majd reagálni, csak most már tényleg be akartam magamat hozni a Shingeki anime/manga canon szempontjból, így a havi fejezetek mellett maradnak a spekulációk, a fanartok, az egyéb hírek, stb. XD (Plusz nem elhanyagolható, hogy végre nem kell mindenféle fórumról, meg komment-oldalról menekülnöm a spoilerektől való félelmemben, ha valaki csak annyit mond, hogy "Shingeki". :dirr:)

Edit: Ja, még valami, szintén a titán-regenerációhoz kötődik: Ahogy Annie gyorsítani, illetve egy bizonyos helyre tudta koncentrálni a regenerációját, úgy lassítani is lehet? Csak mert volt a várban az a jelenet, hogy Reinert karon harapja egy titán és azért elég sokáig elvoltak azzal, hogy alkohollal fertőtlenítsék, illetve bekötözzék a sebeit, normál esetben annyi idő alatt szerintem bőven elindult volna a gyógyulás és akkor egyből lebukik. Szóval csak arra tudok gondolni, hogy szándékosan késleltette.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Én már elolvastam az 50. fejezetet:
Ha menőzni akarsz a conon ezt ne hagyd ki!
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Most már én is.
Észrevételek:
- Mikasa emberi érzelem kimutatásra is képes. woah. Az más kérdés, hogy a jelenet úgy volt wtf, ahogy. (Nincs annál romantikusabb, mint mikor gyerekkori barátnéd megáll kicsit, őszintén és szerelmetesen a szembedbe nézve megvallja, hogy milyen szép is az élet veled és együtt meg minden ilyesmi... miközben pár tucat óriás egy kisebb hadsereget marcangol éppen szét körülöttetek.)
- Eren leveled up. Eren learnt Assist. Eren used Assist. It's super effective. Wild Smiling Titan fainted.
- Hannes halála különösebben nem lepett meg, kb. a fentebb linkelt Epic Meal Time óta sejtettem, hogy nem csak poénból hozta vissza az író.
- Amúgy ez az óriás üvöltés kontroll dolog ez önmagában miért sokkolta ennyire Reinert és Ymirt? Mármint nagyjából hasonlót tudott Annie is, nem? Hmm...
- Yimir és Történelemke sztorilájnt most valahogy nem sikerült fognom. Oh wel, kiváncsi vagyok mi lesz belőle.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

*Mangafoxon semmi, Mangahere-n semmi, Mangareader-ön semmi*

Srácok, ti hol olvassátok ezt? Már csak azért, mert úgy látom, nekem is kéne az oldal címe... :lol:
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Titkos írta:Srácok, ti hol olvassátok ezt? Már csak azért, mert úgy látom, nekem is kéne az oldal címe... :lol:
Read the shitty translation here http://www.onemanga.me/shingeki_no_kyojin/50/1/
Cruel Angel írta:- Amúgy ez az óriás üvöltés kontroll dolog ez önmagában miért sokkolta ennyire Reinert és Ymirt? Mármint nagyjából hasonlót tudott Annie is, nem? Hmm...
Szerintem az történt, hogy valamilyen szinten rájuk is hatott a titán manipuláció. Ők is belerázkódtak kicsit.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Kdanni írta:Én már elolvastam az 50. fejezetet:
Ha menőzni akarsz a conon ezt ne hagyd ki!
Nekem sikerült menőzni Conon. :cool: Vasárnap annyira nem volt senki a 25-ös csarnokban, hogy a pultnál nézelődőkkel beszélgettünk. Szóba került a Shingeki is, szóval jól lespoilereztem néhány dolgot. :twisted:
Titkos írta:-Reiner meggyőzési kísérlete nálam bekerült az anime/mangatörténelem legemlékezetesebb jelenetei közé. XD Még szinte hallótávolságon belül van mindenki, ott egy csomó katona, erre kicsit félrehívja Erent és: "Figyi, az a helyzet, hogy én vagyok az Armored, Bertholdt meg a Colossal. Igen, mi akartuk 5 éve elpusztítani az emberiséget, de már nem akarjuk, mivel megtaláltunk téged és ha velünk jössz, nem is próbálkozunk többet, ígérem!" XDDD Nem pont ezt mondta, de teljesen így jött le. XDDD Azt hittem, nekik is valami "big reveal" lesz, mint Annie vagy Ymir átváltozása, erre Reiner simán színt vallott. XD Eren még "falazott" nekik, Bertholdt már kezdett is örülni, hátha mégsem buknak le. XD Btw, Eren elsőre szokatlanul nyugodtan fogadta a dolgot, de persze aztán a flashbackből kiderült, hogy már sejtették egy ideje, hogy ők lesznek a hunyók, csak most még óvatosabbak akartak lenni, mint Annie esetében. Viszont Mikasa szerintem most hülye volt. Azzal a támadással provokálta ki, hogy azonnal átváltozzanak kínjukban és legyen az egészből egy hatalmas káosz. Mivel már Reiner is színt vallott, okosabb lett volna, ha Erenhez hasonlóan eljátsszák, hogy nem hisznek nekik és esetleg később megpróbálják Annie-hez hasonlóan elfogni őket, de Mikasa húzása nagyon elhamarkodott volt, egyrészt egyszerre akarta mindkettőt lefejezni, de végül ő sem volt rá képes, másrészt gondolom megint előjött nála az "OMG, meg kell védenem Erent!!444"-elmeállapot. (Pedig Rivaille még kérte is, hogy a jövőben ne boruljon el ennyire az agya, akárhányszor azt sejti, hogy Eren bajban van... ^^") Szóval biztos vagyok benne, hogy meg tudták volna másképp is oldani Reinerékkel a konfrontációt, sőt, mivel Reinernek már láthatóan kezdett elege lenni a kettős játékból, ezért még azt sem tartom lehetetlennek, hogy talán a saját oldalukra állíthatták volna őket. Jó, persze kicsi az esélye a dolognak, de talán ha nem karddal rontanak rájuk, amint színt vallanak... ^^" Persze most már mindegy, de a szavaikból egyértelműen kiderült, hogy továbbra is olyan, mintha vagy kényszerítené őket valaki az emberölésre, vagy ők is elhiszik, hogy csak így van jövőjük. Nem is beszélve arról, hogy kellene már valaki, aki hajlandó elmondani pár infót, mert a pap fél beszélni, Reinerék úgy vannak vele, hogy úgy sem lenne értelme, Ymir és Christa pedig annyira el vannak merülve egymásban, hogy kb. az emberiség sorsa sem izgatja őket.
Nekem máig az egyik kedvenc jelenetem, sokszor szoktam újraolvasni. XDDD Amúgy tényleg, Annie után már várta volna az ember, hogy valami hasonlóan epic leleplezés lesz kettejükkel kapcsolatban, erre meg Reiner szépen elrontotta a műsort. XD Mondjuk azt továbbra sem értettem, hogy miért mondta azt Reiner, hogy ha Eren velük megy, akkor békén hagyják a falakat, mert nem lesz szükség az emberiség kiirtására. Később említettek valami "coordinate-t", de nem voltak biztosak benne, hogy Eren az. Plusz az sem igazán világos, hogy mire utalt azzal, amikor azt mondta, csak "kölykök voltak, akik semmiről nem tudtak" és ha nem ismerte volna meg ezeknek a bolondoknak a létezését, akkor ő maga sem vált volna egy szánalmas emberré. Erről az jutott eszembe, hogy őket valószínűleg úgy nevelték, az emberiség az ellenség, gyűlölni kell őket, nem számítanak semmit, olyanok akár az állatok, rosszabb esetben férgek. Aztán beépültek a katonaságba, ahol rájöttek, hogy ugyan olyanok, mint ők, álmokkal, érzésekkel, személyiséggel stb. Eren az ő esetükben sem akarta igazán elhinni, hogy árulók, gondolom ezért is próbálta meggyőzni Reinert, hogy csak szimplán fáradt, ezért mond ilyeneket. Mikasa reakcióját én sem értettem, mert egyrészt kockázatos volt a terve, másrészt megint túl hamar ugrott a sűrűjébe. Egyébként ki mit tippel, Mikasa megingott egy pillanatra és azért nem sikerült megölnie Reinert és Bert-et, vagy félt, nehogy Eren is megsérüljön? Szerintem az első, mintha később utaltak volna arra, hogy megbánta, amiért habozott. Mondjuk Bert sírás közeli állapota mellett nem tudtam érzelmek nélkül elmenni, szóval nagyon sajnáltam, amikor úgy láttam. Talán Nick pap végre rászánja magát a beszédre, vagy Christoria mond valami hasznosat.
Titkos írta:-Shifterek: Én is meglepődtem, de Reinerék kb. pont a vallomásuk óta lettek szimpatikusabbak. Egyfelől Eren dühe teljesen érthető az irányukba (és örülök is, hogy beigazolódott, amit korábban írtam, vagyis hogy előbb halna meg, mint hogy önszántukból velük tartson), másfelől viszont látható, hogy őket is nagyon megviseli ez az egész. Annie-n még nem is látszott annyira, hogy különösebben bánná, amit tesz (na jó, kivéve talán a sírós jelenetét), viszont Reinerék már eléggé kész vannak idegileg, Reiner lassan skizó lesz, ha így halad, Bertholdt pedig egész eddig látszólag egész jól bírta, Armin zseniális pszichológiai hadviselésének hála viszont nála is elszakadt a cérna. (Megjegyzem, ez is szimpatikus, hogy láthatóan törődnek a "saját oldaluk" embereivel, féltem, hogy Annie-val úgy lesznek, hogy az elfogása után nem létező egyénként tekintenek rá a továbbiakban és nem is foglalkoznak majd vele.) Plusz náluk teljesen érthető, hogy visszatartják az infókat, hiszem kinek mondanák el? Erenéknek, akik az "ellenség" vagy Ymirnek, akiben még én sem bízom, nem hogy ők? XD És én továbbra is reménykedek benne, hogy talán sikerül legalább az egyiküket vagy az oldalukra állítani, vagy ha meg kell őket ölni, még utoljára bevallanak majd valami fontos infót, ami segíthet Erenéknek.
Ühüm, Reinert nagyon sajnáltam abban a bizonyos beszélgetős chapterben. Nekem ő mindig is szimpatikus volt, amolyan big bro kategória, akire mindig lehet számítani. Eren amúgy valószínűleg ezért is gyűlölte meg a kelleténél is jobban, mert a testvérének tekintette. A kiképzős részek alatt láthattuk, hogy együtt edzettek és elég jó kapcsolatot ápoltak. Ráadásul Reiner mindenkit igyekezett megvédeni a kastélynál, simán kiugrott volna az ablakon, amikor az óriás ráharapott a karjára. Az most más kérdés, hogy a regenerációja és a képessége miatt túlélte volna, de kétséges, hogy annyi óriással el tudott volna bánni. Ymir is majdnem meghalt, ha nem érkeznek meg Erenék, akkor felfalja a többi dög. Sokakkal ellentétben én nem tudom utálni a shiftereket, igazából Annie az egyetlen, aki semleges nekem. Mostanság Ymir is kezd egyre inkább pozitív irányba fejlődni, ami dicséretes. Bert pedig az a csendes típus, de őt is nagyon megviselte az egész. Amikor Jean rákérdezett, hogy minden hazugság volt-e, akkor azt mondta, hogy nem. Poén volt, amikor kiderült, hogy Bert mindig hülye pózokba vágta magát alvás közben és abból próbálták megjósolni az aznapi időjárást. XD Szóval tudom, hogy mit tettek és mennyi emberélet szárad a lelkükön, de valahogy mégsem tudom őket utálni. Nem akarom, hogy meghaljanak, ezért találták ki a statisztákat.
Titkos írta:-A jelenlegi fejezetről: Fúúú... :D Örülök, hogy Erwintől még nem kellett elbúcsúznunk és ha fél karral is, de visszatért. Illetve hogy pont azzal a titánnal legyen vége a fejezetnek... XD (Az a vicces, hogy már az anime nézése közben eszembe jutott, hogy vajon merre jár most az a titán, amelyik konkrétan megette Eren anyját és hogy vajon bosszút állnak-e még rajta, erre fel most itt a lehetőség, remélem Erent kiszabadítják és levágja, vagy valami... :D XD Aztán remélem nem az lesz, hogy kiderül, hogy az anyjuk egész végig életben maradt a gyomrában, vagy ilyesmi, azt elég nehéz lenne értelmesen megmagyarázniuk... ^^"
Valóban, Erwin elvesztése nagyon brutális lett volna, már csak azért is, mert jelenleg ő az egyetlen, aki kvázi hajlandó mindent feláldozni, hogy visszaszerezzék Erent és legyőzzék az óriásokat. Fél karral nem tudom, hogyan fog boldogulni ezután, de Bert-et is szépen megvágta, szóval van egy olyan érzésem, hogy nem lesz itt probléma. A creepy mosolyú titán felbukkanására nem számítottam. Szerencsére nem jött be a tipped, Eren anyja nem került elő az óriás hasából. Viszont a bosszú nem egészen úgy teljesedett ki, ahogy azt elképzeltem, de erre még később kitérek, amikor írok az 50. fejezetről.
Titkos írta:Ja, még valami, szintén a titán-regenerációhoz kötődik: Ahogy Annie gyorsítani, illetve egy bizonyos helyre tudta koncentrálni a regenerációját, úgy lassítani is lehet? Csak mert volt a várban az a jelenet, hogy Reinert karon harapja egy titán és azért elég sokáig elvoltak azzal, hogy alkohollal fertőtlenítsék, illetve bekötözzék a sebeit, normál esetben annyi idő alatt szerintem bőven elindult volna a gyógyulás és akkor egyből lebukik. Szóval csak arra tudok gondolni, hogy szándékosan késleltette.
Persze, szándékosan késleltette, hiszen nem akart lebukni. Kicsit furán vette volna ki magát, ha hirtelen elkezd füstölni és begyógyul a sérülése. Ezt nem tudta volna sehogy kimagyarázni, hiszen mindenki azonnal tudta volna, hogy mi a helyzet. Bár ezt még nem magyarázták meg, szerintem egyre profibbak lesznek a shifterek és mindenféle plusz "trükköt" meg tudnak tanulni. Utána durva volt, hogy a szerencsétlen Felderítő meg akarta volna inni a piát, de az üvegben már csak egy csepp maradt. ^^"

50. fejezet
Áááá, micsoda egy fejezet volt! O__O Mikor jön a következő? Sajnos tudom a választ, egy hónap múlva. -__-

- Mikasa meglepett, mert oké, máskor is volt már ilyen érzelmi kirohanása, de egy kvázi szerelmi vallomást nem vártam tőle. A környezet pedig nem zavart, mivel ez nem olyan manga, ahol bármit el lehet mondani gyertyafényes vacsora közben. Mellesleg Erennek kellett a plusz löket, mert szerintem olyan angstparádét levágott volna, ha Mikasa nem téríti észhez, hogy még Shinji is megirigyelte volna. :dirr: Így is kellett egy kis idő, mire összeszedte magát.
- Eren új erejét nem egészen így képzeltem el, de így sem rossz. Az anime lángoló Titán-Eren formája után számítottam rá, hogy átváltozik és utána kap valami plusz képességet. Emberként jól jön neki egy ilyen erő, ráadásul elég sok embert meg tudott így menteni. Amikor ráküldte az óriásokat a Páncélosra, komolyan megijedtem, hogy végük van, de azt hiszem még viszont látjuk őket később.
- Van egy olyan érzésem, hogy egy időre búcsút veszünk a Reiner-Bert-Ymir triótól és visszatérünk a városba, ahol lehet faggatni Nick-et. ^^" Szerencsére Christoria az emberekkel tartott, így erősen érlelődik már egy konkrét válasz, legalább is néhány kérdésre biztosan. Kíváncsi vagyok, hogy mire utalhattak azzal az utolsó mondattal. Ymir valahogy meggyőzte a másik két shiftert, remélem ez később kiderül mégis hogyan.
- Hannes halálán nem lepődtem meg, inkább csak azon, hogy elég brutálisan érte utol a vég. Míg a legtöbb ember megússza egy gyors harapással, őt gyakorlatilag szétszaggatta a vigyori titán. Eren bosszújával így nem tudom mi lesz, hiszen a többi óriást küldte rá, nem saját kezűleg végezte ki az anyja és a barátja gyilkosát.
- Mikasa sérülésével az emberiség két legerősebb harcosa parkolópályára kényszerült, innentől előléphetnek a többiek és megmutathatják, hogy mit tudnak. Nagyon remélem, hogy Eren megcsillogtatja az új képességét a későbbiekben, ezzel lazán megfordíthatnák a háború menetét. Sasha is előkerülhetne már, kezd hiányozni a képe.
- Ymir és Christoria szála érdekesen alakult, Ymit mégsem annyira önző dög, mint azt először gondoltam. Oké, csak Christoria érdekli, de ez is valami, legalább nem csak magára gondol. Az a búcsú nekem szívszorító volt, még úgy is, hogy Ymir titán alakban volt, ami nem igazán szalonképes megjelenésű. Láttátok mekkora karmai vannak annak a titánnak? O__O
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Remélem nem veszik rossz néven a moderátorok, hogy duplázok, de ezt mindenképpen szeretném kiemelni. Nagyon jó híreket olvastam, úgyhogy most pörgök rendesen. :vigyor:

A Vertical nevű kiadó licencelte a Before the Fall light novelt, 2014 nyarán kezdik el kiadni.

A Kodansha bejelentette, hogy a fő sztori mellé kiadják a Before the Fall manga változatát és a No Regrets spinoff-ot.

Szintén a Kodansha fogja kiadni a poénos iskolás manga verziót, illetve a két hivatalos guide book-ot is.

Ha már nem szándékozzák a fanok lefordítani a light novelt angolra, akkor lehet, hogy kiböjtölöm valahogy a megjelenésig fennmaradó időszakot és megveszem nyomtatott formában. A spin off egyelőre még kérdéses, attól függ, hogy mennyire fog bejönni. A sulis poénkodást kihagyom, elég lesz majd neten elolvasni, ha vége valahára folytatják.

Szerk.: Elolvastam raw-ban a Before the Fall manga tényleges első fejezetét és nem gyenge! :shock: Más sorrendben fognak haladni, mint a light novel, de ennek szerintem megvan az oka. Amúgy, ha oroszul tud valaki, ahhoz tudok adni linket. XD Na jó, van már hozzá angol felirat is, de csak így külön, szóval ha valaki már nagyon kíváncsi, akkor PM-ben át tudom küldeni, lementettem magamnak.
- Az nagyon durva, hogy a falakat imádó kultusz helyett itt rögtön titán imádók vannak. Lazán kinyitották a kaput, hogy be tudjon jönni a dög. O__O
- Fura még így, 3D Gear nélkül látni az embereket, egyelőre csak karddal és íjpuskával rohangásznak. Gondolom az annyit is ér a titánok ellen. A Felderítők köpenye nagyon menő, hosszabb és tépett az alja.
- A beengedett titán persze elkezdte felzabálni az embereket, de előtte még mutattak egy lefejezést is, fincsi. X__x
- Egy kisbaba túléli az anyja hasában az egész megevést és visszahányást. Egyből a titán gyermekének titulálják, aztán ugrunk 13 évet előre és a gyerek le van láncolva egy cellában. Nem hiszem, hogy nagyon szeretnék őt, főleg mert az anyja volt a titán-kultusz feje és az ő parancsára nyitották ki a kaput. Dupla szerencsétlenség, valószínűleg nem igazán látott napfényt az eddigi élete során.

Szerk. 2: A szereplők állapota az 50. fejezetig bezárólag. (Humoránál volt az illető, aki összehozta. :lol:)
Ha valaki kíváncsi, hogy mekkora területen élnek az emberek, akkor nézze meg ezt az oldalt. A hivatalos információk alapján számolta ki az illető.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Rui-chan írta:Szerk. 2: A szereplők állapota az 50. fejezetig bezárólag. (Humoránál volt az illető, aki összehozta. :lol:)
Kollektív munka, és tudom, hogy a következőn Frodo ki lesz nyírva, mivel vannak föld alatti városok!

51. fejezet.

Ez kemény fejezet volt, pedig nem is volt akció benne. Ezért nem érdekel az anime, sokkal jobban szeretem az ilyen fejezeteket, ezekből meg az adaptálás inkább elvenni szokott mint hozzá tesz.

Erwin és Pixis nagyok voltak. "Mit gondolsz hány száz embert etettem meg a titánokkal? Egy kar kevés fizetség érte. Egy nap a pokolban törlesztem az adósságom." "Jól mondod Erwin. Megenged majd, hogy csatlakozzam hozzád a pokolban ha el jön az ideje?" :thumb: (Ennek az emoticonnak csak bal keze van)

Connie és Hanji nehéz dolgokon mentek keresztül, de ez nagyjából várható volt.

Jean hozta a formáját, ahogy Eren képébe mondta hányan is haltak meg a vissza szerzésében, később meg amit Sashával művelt. :D

A Yandere duo, hogy egymásra talált. (Fejszét adni a kezükbe...)

A csalódás most is Eren volt. Ő észre se vette az új erejét. Arminnak kellett megint rávilágítani a dolgokra. -link-

És akkor most a Megmaradt 104-esek lesznek Levi új osztaga. Remélem Levi igazi osztagot farag belőlük, mert eddig nagyon tudtak akciózni. Nálam csapat munka sokkal többet ér mint a látványos harc jelenetek, és stb..
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kdanni írta: :thumb: (Ennek az emoticonnak csak bal keze van)
:dirr: gonosz vagy.

Nekem is tetszett amúgy a fejezet. Örülök, hogy a Connie faluja dolgot nem húzták el, ha az olvasó számára egyértelmű valami az jobb ha rövid úton a szereplők számára is az lesz, különben keserves nézni ahogy szerencsétlenkednek.
Levi után most Mikasa is sérült lett... hmm... csak nem build up arra, hogy Connie, Sasha, Jean trió is tudjon akciózni? XD
... és most megint malmozhatok egy hónapig... Nem véletlen h nem szoktam aktívan futó mangát követni.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Kdanni írta:Kollektív munka, és tudom, hogy a következőn Frodo ki lesz nyírva, mivel vannak föld alatti városok!
Ó igen, ezt meg is említettem más fórumokon! Most hápogjanak, akik mindenképpen föld alatti várost akartak látni. Ki van építve rendesen, csakhogy ez ilyen vészhelyzeti "tábor", olyan esetekre, mint a mostani is. Az más kérdés, hogy tulajdonképpen vaklárma volt, mivel mégse törték át a Rózsa Falat.
Kdanni írta: :thumb: (Ennek az emoticonnak csak bal keze van)
Soha többé nem fogok ugyan úgy nézni erre az emoticonra...
Cruel Angel írta:... és most megint malmozhatok egy hónapig...
Ha ez megnyugtat, van jó pár sorstársad.

Akkor pár gondolat tőlem is a legutóbbi fejezetről:

- Szegény Connie, nagyon sajnáltam, bár annak örültem, hogy az ő történet szálát lezárták. Bármennyire is fájdalmas volt, legalább valamennyire el tudott búcsúzni az anyukájától. Rossz lehetett őt így látni, de sokan még ezt a lehetőséget sem kapják meg, hogy még egyszer láthassák a szerettüket. Ezzel viszont az is bizonyítást nyert, hogy tényleg a falu lakói változtak át. Gondolom majompofának valami köze lehetett ehhez, a további magyarázatra viszont még várhatunk. Amúgy szerintem Connie rosszul fogta fel Reiner titkolózását. Nem azért hallgatták el előle és terelték el a szót, mert tudtak mindenről (persze ez sem zárható ki), hanem ki akarták védeni Connie teljes összeomlását. Akkor még nem igazán tudták, hogy mi a helyzet, ezért kellett megőrizniük a viszonylagos hidegvérüket. Ha ott elmondják neki, hogy az összes ló az istállóban van, mégis miként hatott volna rá a felismerés? Valószínűleg nem reagált volna túl jól.

- Itt jön képbe a második pont, vagyis Hanji. Ő sem járt sokkal jobban, miután kiderült az igazság. Olyan szomorú arcot vágott, amikor rájött, hogy mit is tett valójában. Igaza volt, amikor kitűzte a céljának, hogy másképp fog hozzáállni a titánokhoz. Pont ezért bírom őt, mert bármennyire is őrült, az emberségét nem vesztette el, és ezt be is bizonyította. Connie anyukája titánként nem jelentett rájuk veszélyt, ezért rögtön intézkedett, hogy a szögeket húzzák ki a testéből és csak a kötelek tartsák fogva. Egyrészt ezzel valamilyen szinten Connie-t is megtisztelte, hiszen részben emberként kezelte a titánt. Az együttélés viszont teljesen ki van zárva, hiszen továbbra is esztelen szörnyetegekről van szó, tehát nem lehet őket meggyőzni szép szóval. A Mária Falat ettől még ugyan úgy vissza kell foglalni, vagyis ez az "óriások egykor emberek voltak" felismerés csak kicsit vitte előbbre a szereplőket.

- Ahogy Kdanni is említette, Erwin és Pixis hozták a szokásos formájukat. Erwin-t olyan rossz volt így látni, ebből látszik, hogy még ő sem vesztette el az emberségét. Nagyon szívszorító volt az a mondata. Azt a furcsa mosolyt nem tudtam hova tenni, ahogy a többiek sem. Olyan creepy volt, mintha valami eszébe jutott volna, csak nem akarta elmondani. Gondolom annak is lesz jelentősége, hogy nem mondák el neki, hová rejtették el Eren-t és Historiát. (Erről jut eszembe, Historiát most már így fogom hívni, mivel nagyon tetszett, amikor kijavította a többieket. Megtartotta a Ymir-nek tett ígéretét, innentől az igazi nevét fogja használni, vagyis továbblépett és maga mögött hagyta a múltat.) Pixis szintén felelősnek érzi magát, bár ő azért valamennyire kompenzálja ezt az itallal. XD Kiderült, hogy a lány, akivel még a fal tetején találkozott, már hivatalosan is szemmel tartja. Csak összejött az a csinos lány neki. ^^ Csak nekem van egy olyan érzésem, hogy lesz megint egy időugrás? Olyasmiről beszéltek, hogy addig várni kéne, amíg elcsendesülnek a dolgok.

- Eren és Jean. Na, ők így voltak teljesen jók a fejezetben! Még mindig megfigyelhető köztük a rivalizálás, de pont emiatt képesek egymást fejlődésre sarkallni. Jean ismét megmondta, amit gondolt, nem kímélt senkit. Simán Eren szemébe vágta, hogy hányan haltak meg azért, mert fogságba esett. Viszont Eren mintha kezdené elveszteni azt a lendületét, ami eddig hajtotta. Amikor kimondta, hogy tudja mit kell tennie, közel sem hatott olyan erőteljesnek, mint a korábbi kijelentései. Bár ez teljesen érthető, én igazából azon csodálkozom, Eren hogy volt képes megőrizni a józan eszét ilyen körülmények között. A tudat, hogy miatta halnak és sebesülnek meg az emberek, szerintem elég nagy teher. A végén, amikor visszaemlékezett a korábbi elit osztagra, nagyon elszomorodott, gondolom még mindig nem tette túl magát a történteken. Plusz még bejött az is, hogy két ember, akit a barátjának tartott, igazából az emberiség ellenségei. Pont emiatt nem bánom, hogy még nincs tisztában az új erejével, ezt is ki kell ismernie, mint az óriássá változást. A többiek nem sokat értettek ebből az egészből, de legalább többen visszatértek a csatatérről. Az utóbbi fejezetekben nagyon megkedveltem Eren-t, látszik rajta, hogy már nem az hőbörgő kölyök, aki korábban volt.

- Az utolsó oldalak: Ez már nagyon hiányzott. Mivel ezt a mangát alapvetően nem darahorrorként kezelem, ezért kifejezetten jól esnek ezek a lazulósabb fejezetek. Végre előkerült Sasha! :D Jean rögtön odaadta neki a láda krumplit és amikor panaszkodott, hogy nehéz, akkor megemlítette azt a bizonyos napot. Megint megkapta a krumplilány elnevezést és bár Sasha igyekezett elfelejteni, Jean mondta, hogy a többiek sosem fogják. XDDD Most kivételesen Eren volt takarítós cuccban és milyen lelkiismeretesen végezte a munkáját. Még Jean szobájába is bement, hogy bevesse az ágyát. Megint kezdődött a szokásos civakodás közöttük, viszont ilyen jót már rég nevettem ezen a mangán. Az szintén ütött, hogy Eren takarított, Mikasa pedig fát vágott. Ennek egészen véletlenül nem fordítva kéne történnie? XD Sasha rögtön el akart menni vadászni, pedig azon a területen tiltva van és ezúttal kenyeret próbált lopni. :lol:
Van egy tippem, hogy miért pont a 104-es osztag tagjait választotta ki Levi az új osztagának. Az addig rendben van, hogy Eren-t és Historiát el kell dugni a nagyközönség elől, de úgy érzem már is munkálkodik a háttérben. Ahogy azt fentebb említettem, Eren kezd egyre jobban magába roskadni és ezt valószínűleg Levi is észrevette. A 104-esek már tulajdonképpen nem csak barátok, hanem egyfajta családot alkotnak. Eren-nek most erre van a legnagyobb szüksége, támogatásra a barátaitól (és egy jó nagy ölelésre is ^^). Az meg a másik, hogy Eren a szeretteiért mindenre képes, így lehetségesnek tartom, hogy ha az új csapat kerül veszélybe, akkor nem fog habozni és rögtön be fogja vetni a képességeit.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Cruel Angel írta:... és most megint malmozhatok egy hónapig...
Erwin már soha többet nem fog malmozni...
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Remek, első szög a sorozat koporsójába beverve...

Úgy tudom utálni az ilyesmit... Kit érdekel, mit szólnak a fanok, főleg, ha a bejezésről van szó? Hány anime és manga kapott nyitott, elcseszett, stb. endinget és nem is érdekelte láthatóan a készítőket, mivel úgy voltak vele, hogy "ez már a legvége, tökmindegy, mit fognak szólni hozzá a fanok, mi már jól megszedtük magunkat!". Erre jön Isayama és bepuncul. :? Még ha azt mondaná, hogy "változtak a terveim az évek alatt, új dolgokat találtam ki", vagy valami, de nem, kifejezetten a fanokra hivatkozik, meg látszik, hogy a nagy siker miatt vagy ő, vagy a szerkesztője úgy döntöttek, hogy "módosításokat kell eszközölni" a sorozaton. És általában innentől kezdve szokott egy sorozat lejtmenetbe kerülni. Mit mondjak, ez a "MuvLuvból merítettem ihletet" is eléggé WTF (a Berserk mangakájánál már tapasztaltuk, milyen "áldásos" hatással jár, ha valaki széterogamezi az agyát...), az viszont sokkal aggasztóbb, hogy ha jól értem, most fogalma sincs, hogy hogyan zárja le a sztorit. Volt egy kész koncepciója, amit most kivágott a kukába egy bizonytalan valamiért. Persze lehet, hogy a szerkesztő úr szorította addig a tökeit, amíg a "20 kötet alatt vége lesz" sztorit nem volt hajlandó "vége lesz, ha a főnököm azt mondja" verzióra módosítani, de még így is dühítő a dolog. Nem akarom, hogy ez is egy Berserk 2 legyen, ami rétestésztaként nyúlik bele a semmibe és csak a darálás megy, miközben a sztori szökőévente egyszer mozdul előre valamennyit. :? Másrészt meg lehet csak én vagyok úgy vele, de nem pont azt szeretik a sorozat fanjai, hogy ebben a történetben egy szereplő sincs biztonságban és emiatt mindig lehet izgulni/aggódni valakiért? Mi ez a hülyeség, hogy hirtelen a fanok mimóza lelke érdekelne kezdte Isayamát, aki már eddig is lazán kinyírta a fél szereplőgárdát? Akkor vigye végig rendesen a tervét és ha ez kell, tényleg nyírjon ki mindenkit, de cserébe megkapjuk az epic, eredeti endinget! Nem vagyok egy brutalitás-fan, de ez pont egy olyan történet, ahol nem csak vállalható, hogy rengeteg hulla lesz a végén, de egyenesen kötelező jellegű. Úgyis az a gond a mai shounenekkel, hogy minden mangaka gyáva, nem mernek egy ilyen "végigdarálom a jófiúkat" sztorit kitalálni, ha mégis, akkor hamar kiderül, hogy feltámadnak, nem is ők haltak meg, stb. Erre most Isayama is beáll a sorba? Jól írta az egyik Sankakun:
sigh, see, this is why nothing has a good conclusive ending. authors are scared of fans going mad because their fave chara dies, their fave girl doesn't win the harem, etc. it fucking sucks, because when you want to please everybody, you end up pleasing no one.
Ennyi. Isayama, szerinted George R.R. Martin félne? A francokat, mindenkit kinyírna! :dirr: Úgyhogy ne parázz itt, nyomj nekünk egy Red Weddinget Shingeki stílusban! :lol:

(Amúgy hogy lássátok, mennyire jól bírom az ilyesmit: Shingeki Wikin olvastam, hogy eredetileg Isayama a "Sasha hazalátogat" fejezetben meg is ölte volna őt, csak aztán valamiért dobta ezt az ötletet. És persze, örültem, hogy mégsem halt meg a No. #1 kedvenc szereplőm, legalábbis még nem, viszont ha tényleg úgy érezte volna, hogy oda kell egy haláljelenet, vagy már nem tudott volna többet kihozni Sashából, akkor hajrá, tőlem nyugodtan megölheti! Nem bírom az ilyen "csak a fanok kedvéért van plot-armor egy karakteren" megoldásokat, ha valakinek halnia kell, akkor haljon!)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

::are:: ez a rövid véleményem... mondjuk ez így akkor legalább egy jó érv, hogy nem kell követnem hónapról hónapra d:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Hát ez aztán remek hír! (Most képzeljétek el ezt a mondatot olyan Doktor House-féle szarkasztikus stílusban.)

Mondjuk, amikor linkeltem azt a 20 kötet alatt lezárul a manga cikket AA-ra, Mariko aggodalmasan megjegyezte, hogy reméli, tényleg engedik a befejezést úgy, ahogy a mangaka eltervezte. "Sajnos" az anime hatalmas népszerűséget adott a mangának is, folyt befelé a pénz rendesen, gondolom nem szívesen vágnák le az aranytojást tojó tyúkot. Pedig, ha kicsit körbenéznének a világban, rájönnének, hogy a rövid sorozatok is lehetnek ugyan olyan népszerűek, mint a neverending cuccok. A további kötetekből pedig kijönne egy 25 + 12-13 részes sorozat, ne mondják, hogy ez olyan kevés bevételt hozna! (Elég ha csak azt nézzük, hogy a Shingeki BD kiadásból lemezenként több fogyott, mint egy-egy másik sorozatból összesen.)
Tökre "bírom", amikor olyan sorozatokkal csesznek ki, amiket egyébként szeretek. Kezdődött a Sailor Moon 20. évfordulós animével, amit már lassan egy éve húznak és ezek után abban se vagyok biztos, hogy egyáltalán elkészül. Vagy ha igen, akkor kiderül, hogy csak át fogják rajzolni BD-re, mint a TTGL és Utena esetében. Aztán jött a 3. Madoka mozifilm, majd a feketeleves, mert akarnak még Urobuchi nélkül egy újabb sorozatot csinálni. Sok értelme van, mondhatom.
A Shingekinél ráadásul ott van az előzmény, plusz a spin-off, azokból lehetne még animét készíteni. A Before the Fall-ból akár most is, mert az adott, 3 kötetes a light novel és már befejeződött. A Levi múltjáról szóló manga pedig szintén nagy siker lesz, erre már most le merem tenni a nagy esküt. Sok pénzszerzési lehetőség van az egész franchise-ban, igazán hagyhatnának mindent az eredeti tervek szerint.
Amúgy engem se zavarna a bad ending, csak maradjon hű az elképzeléséhez. (Jó, valószínűleg hisztiznék, viszont az csak a fangirl lelkem miatt lenne.) Amikor beszéltük ezt a "végére minden óriás meghal" témát, már kezdtem felkészülni, hogy Eren szintén az áldozatok között lesz. Egyébként sokszor mondom, hogy nem szeretném, ha Reiner és Bert meghalna, mert sokakkal ellentétben én kedvelem őket, de ha esetleg úgy ítélik meg, hogy fizetniük kell a tettük miatt, akkor nem fogok kiakadni. Esetleg, ha Jean vagy Armin halna meg idő közben, akkor se dobnám a mangát, pedig őket nagyon kedvelem.

Most úgyis jönnek az ünnepek, a mangaka elmehetne kikapcsolódni, vagy egy jót inni és igazán átgondolhatná az egészet. Engem az se zavarna, ha januárban nem jönne ki új fejezet, mert Isayama inkább gondolkodni szeretne. Eddig rendszeresen jöttek ki az új fejezetek, nem hiszem, hogy bárki is megsértődne az olvasók közül egy hónap kimaradásért. (Ha meg igen, akkor úgy kell nekik.) Mellesleg ezt a fordulatot már csak azért sem értem, mert pont ma reggel néztem meg a 52. fejezet kínai raw-ját, mielőtt láttam ezt a hírt és nem úgy tűnt, mintha lágyítani készülne a történeten.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:::are:: ez a rövid véleményem... mondjuk ez így akkor legalább egy jó érv, hogy nem kell követnem hónapról hónapra d:
Én azért olvasni fogom továbbra is rendszeresen (most is teljesen up to date vagyok és tetszik is az események alakulása, csak még időm nem volt írni az utóbbi pár fejezetről), viszont a mangaka fenti kijelentése után erősen elgondolkoztam, hogy akkor most kezdjem-e el begyűjteni eredetiben is a cuccot. Eddig úgy terveztem, hogy nem is kérdés a dolog, viszont ha rááll valami "rétestészta route"-ra, aztán ebből is valami 50 kötetes "neverending" shounen lesz, amiben folyamatosan esik a színvonal és az értelem, akkor még erősen meg kell gondolnom a dolgot.
Rui-chan írta:Mondjuk, amikor linkeltem azt a 20 kötet alatt lezárul a manga cikket AA-ra, Mariko aggodalmasan megjegyezte, hogy reméli, tényleg engedik a befejezést úgy, ahogy a mangaka eltervezte.
Na igen, meg amikor ilyen "nagy bejelentések" vannak, sokszor érződik, hogy ez most saját döntés, vagy valaki rugdossa hátulról a mangakát. Pl. a Bleach-es Kubónál volt az, hogy bejelentette, hogy "Még legalább tíz évig fogom rajzolni a Bleach-et!", majd pár hét múlva már azt nyilatkozta, hogy "Az utolsó archoz ért a manga." Na most hacsak nem az utolsó arc fog tíz évig tartani (amit ő sem gondolhat komolyan), akkor tuti, hogy a főnökök szóltak rá, hogy "nem úgy van az öreg, már most sem túl népszerű a mangád, szóval fordítsd szépen a sztorit a befejezés irányába, feltéve ha nem akarod, hogy még azelőtt elkaszáljuk az egészet, mielőtt odaérne." A Shingekinél mintha most ugyanez lenne, csak fordítva: Isayama eredetileg 20 kötetre tervezte, de a nagy siker hatására a főnökök csesztetni kezdték, hogy "húzzad csak minél tovább, kell a pénz!".
Rui-chan írta:Sok pénzszerzési lehetőség van az egész franchise-ban, igazán hagyhatnának mindent az eredeti tervek szerint.
Na igen, már így is rendesen megfejték a sorozatot a különböző spin-off, prequel, meg hasonló kiegészítőkkel, annyi "engedményt" adhatnának akkor már a mangakának, hogy csinálja, ahogy ő jónak látja, hiszen még az eredeti tervek szerint is alig vagyunk túl a sorozat felén, még az alapsztoriból is bőven profitálhatnának. Ez az a helyzet, amikor nem elég az "elég sok pénz", nekik még akkor is a "számolatlanul sok" kell és nem bírnak magukkal. :? Nekem egyébként erről a Bakemonogatari ugrott be (ha már az elcseszett franchise-okról beszéltél XD): volt az alap light novel, abból készült egy anime, ami piszkosul megdobta az egész Bake sorozat népszerűségét. Erre fel először a Shaft kezdte sorban adaptálni a folytatásokat, majd utána az eredeti író is kitalálta, hogy úgy évente kijön 5-6 új kötettel. Csak éppen hiába folytatták, egyik sem ért fel az eredeti sorozat színvonalához. Szóval ha nyereségvágyból kezdenek el húzni valamit, az sajnos ritkán végződik jól.
Rui-chan írta:Most úgyis jönnek az ünnepek, a mangaka elmehetne kikapcsolódni, vagy egy jót inni és igazán átgondolhatná az egészet. Engem az se zavarna, ha januárban nem jönne ki új fejezet, mert Isayama inkább gondolkodni szeretne. Eddig rendszeresen jöttek ki az új fejezetek, nem hiszem, hogy bárki is megsértődne az olvasók közül egy hónap kimaradásért. (Ha meg igen, akkor úgy kell nekik.) Mellesleg ezt a fordulatot már csak azért sem értem, mert pont ma reggel néztem meg a 52. fejezet kínai raw-ját, mielőtt láttam ezt a hírt és nem úgy tűnt, mintha lágyítani készülne a történeten.
Egyetértek, egy hónap szünet néha-néha simán beleférne, főleg, ha valóban szükséges és nem csak úgy "heccből" menne szabira. Amíg nem megy át Miurába (negyedévi egy fejezet, az is inkább "képeskönyv", mert párbeszéd, vagy lényegi cselekmény nem mindig van benne), addig nincs nagy baj. Egyébként ha nagyon optimistán szemlélem a dolgokat, még talán a ráerőltetett nyújtás ellenére is összehozhat a sorozatnak valamilyen tisztességes lezárást, épp csak az jóval nehezebb lesz, meg nem is maga a befejezés lesz trükkös, hanem az, hogy amíg odáig eljut a sztori, ne "fáradjon el", elvégre könnyebb mondjuk 20 köteten át fenntartani az olvasók érdeklődését, meg minden fejezetnél bedobni valami újabb meglepetést, mint mondjuk 30-40-50 köteten keresztül. Amúgy én is úgy képzeltem, hogy az eredeti befejezés valami olyasmi lett volna, hogy Eren feláldozza magát, cserébe kinyírja az összes óriást és shiftert is, vagy legalább a "fő mastermindokat" elintézik és esetleg valami olyan titok/infó/csodafegyver birtokába jutnak közben, amivel már a nem-shifter emberek is győzelmet arathatnak az óriások felett. Aztán közben Isayama ízlés szerint eldöntheti, hogy a jelenlegi főszereplőknek "csak" a 90%-át végzi ki, vagy esetleg mindet. ^^" XD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Közben olvasgattam még pár dolgot és már nem vagyok annyira biztos benne, hogy el akarják nyújtani a mangát, egyszerűen a befejezés lesz kevésbé brutális. Amúgy is, a Sankakuval kicsit úgy vagyok, hogy azért nem mindent kajálok be tőlük, mert amennyiben helyesek az információim, akkor erősen rövidített változatot tettek közzé. (Ez kb. olyan lehet, mint nálunk a hírcsárda.) Valóban, ez is benne volt, hogy nem akarja az összes karaktert kinyírni a végére, de olyat is olvastam, miszerint egy kicsit megváltoztak a későbbi események, mivel Sasha és Erwin is életben maradtak, ezáltal befolyásolták a jövő alakulását.

A befejezés pedig állítólag hasonlított volna A köd című filmhez (Stephen King regényadaptáció, angolul The Mist a címe és 2007-ben jött ki, ez nem az 1980-as The Fog), amit ma direkt megnéztem, mert elég sok negatív kritikát olvastam a végével kapcsolatban és kíváncsivá tett. Nos, ha ez a helyzet, akkor részben megkönnyebbültem, mivel ez nem szimplán bad end lett volna, hanem egyenesen katasztrofális. A filmről egyébként tervezek írni, mert elég sok minden van benne, ami felcseszte az agyamat, nem csak a befejezés. Az oké, hogy kilátástalanság, meg halál, de úgy érzem egy ilyen típusú lezárás annyira nem tett volna jót. Akkor inkább már az legyen, amit beszéltünk.

Közben kijött az 52-es fejezet angolul. A kínai raw alapján jól sejtettem, hogy nem lesz minden olyan egyszerű, ahogy elképzeltem.

- Ne már, meghalt az egyetlen pap akit bírtam! R.I.P. Nick, az elején bármennyire nem bírtam a képed, azért nem ezt a sorsot érdemelted. Sosem bírtam ezeket a kínzó módszereket, azt pedig még kevésbé díjaztam, hogy honnan jött. Ha valaki még egy szikrányi szimpátiát is érkezett a Katonai Rendőrség iránt, szerintem végleg lemondtak róluk. A végén még tényleg kiderül, hogy még a naivitásával együtt is, Marlo az egyetlen normális ember közöttük. Az azért elég brutális volt, hogy Nick összes körmét letépték, péppé verték és úgy állították be, mintha rablótámadás lett volna.

- Hanji még mindig eszméletlenül badass. :cool: Ha jól láttam, akkor a visszaemlékezésben pizsamát és köntöst (vagy valami hasonlót) viselt, arra vette fel a kabátját. XD A két rendőrt pedig szépen kijátszotta, ráadásul már tudja, hogy ők felelősek Nick haláláért, tehát tudnak előre tervezni. Nem hiába mondta, hogy kicsit le kéne nyugodniuk, mert nem csak a falakon kívül várja őket az ellenség, hanem most már a falon belül is. Eddig azt hittem, hogy a papokkal fog meggyűlni a bajuk, de már igazán megszokhattam volna, elég egy apró dolog és máris más irányt vesz a történet.

- Szegény Historia, elég nehéz gyerekkora volt. Érdekes, róla pont azt hittem az utgardi vallomásig, hogy boldog életet élt, mielőtt csatlakozott volna a katonasághoz. Mindenkivel kedves volt, de talán azért, mert új lappal nyitott és szeretett volna minél több korabelivel jóban lenni. Bár azt nem mondták ki, hogy az anyja mivel foglalkozott, nekem viszont van egy tippem. Amúgy az eléggé szíven ütött, hogy miket mondott Historiának az anyja. Egy szülőnek az lenne a feladata, hogy védje és nevelje a gyermekét, ne pedig eltaszítsa magától. Szerintem a következő fejezetben már magyarázatokat is kapunk arról, miért olyan fontos és milyen tudás birtokában van. A könyvek, amiket olvasott valószínűleg írtak a kinti világról is, illetve az emberiség történelméről. Az apja pedig elég befolyásosnak tűnt, őt is elő kéne keríteni, talán még több válasszal szolgálhatna, mint Historia.
Titkos írta:Egyetértek, egy hónap szünet néha-néha simán beleférne, főleg, ha valóban szükséges és nem csak úgy "heccből" menne szabira. Amíg nem megy át Miurába (negyedévi egy fejezet, az is inkább "képeskönyv", mert párbeszéd, vagy lényegi cselekmény nem mindig van benne), addig nincs nagy baj.
Úgy tűnik, ezt meg is kapjuk, mivel a mostani fejezet végén oda volt írva, hogy legközelebb márciusban folytatódik a történet. Nehéz lesz kibírni addig, de nem rovom fel a mangakának ezt a kis szünetet, neki is kijár a pihenés néha. Azt meg előzőleg is akartam írni, csak valahogy lemaradt, a Muv-Luv miatt nem kell aggódni. Igazából Isayama jóban van a Muv-Luv alkotójával és tiszteletből merített néhány ötletet abból a sorozatból. Még készült is egy Shingeki x Muv-Luv manga oldal, az utóbbi valamilyen évfordulójának alkalmából. Egy olyan képet is láttam, ahol a két mangaka együtt van lefotózva és mangát cseréltek a kép erejéig. :D
Titkos írta:Aztán közben Isayama ízlés szerint eldöntheti, hogy a jelenlegi főszereplőknek "csak" a 90%-át végzi ki, vagy esetleg mindet. ^^" XD
Szerintem a fanok jó részének elég lenne, ha Levi életben maradna. :dirr: Komolyra fordítva a szót, az se lenne annyira durva, ha mondjuk csak Jean (és esetleg még 1-2 főbb karakter) maradna meg. Egyébként Jean-t már többen is Erwin utódjának gondolják, hiszen neki megvannak a vezetéshez szükséges képességei. Armin igaz, hogy okos, viszont ő mindig megkérdőjelezi a saját döntéseinek használhatóságát, szóval nem lenne jó vezető. Ezzel lazán megadhatná azt a keserédes hangulatot, amit mindig, amikor az emberiség elér valami pozitívat.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Nem tudom én még várok. Ha Ishiyama elsőre összehozott ilyen jó dolgokat, most átgondolva miért ne hozna össze még jobbat. És remélem az, hogy a fanok érdekeit nézi, nem azt jelenti, hogy nem nyírja ki a legnépszerűbb karaktereket. (Bár ez szerintem inkább az editorok érdeke lenni.)
Nem tudom ez a fejezet, még az eredeti mederben folyt-e, vagy már az új dolgokat vezeti fel, de nekem tetszett. A "szőrnyek" brutalitása helyett, most kaptunk a nem kevésbé szörnyű emberi brutalitásból. Most lassan jól el lehet süni, hogy az emberiség se sokkal jobb a titánságnál. ;) De ezen túl érdekes dolgok lehetnek a legbelső falakon túl is.

Ha tényleg esik a színvonal, akkor mi van legfeljebb dobom. Én dobnám a 2. kedvenc sorozatomat, ha úgy gondolom, hogy az már nem szórakoztat.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Shingeki no Kyojin

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Válasz küldése