Angel Sanctuary

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
kk-krisi

Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

Hát erről a mangaról sem tettetek még említést (legalább is topic nincs, illetve mostmár van :D), pedig szerintem nem rossz darab. Érdemes legalább az első 6 volume-ot elolvasni, mert engem spec. az első 3 abszolút nem fogott meg :D de a többi már nem rossz. És aki olvasta attól pedig azt szeretném megkérdezni, hogy mi a véleménye róla! Az én kedvenc karakterem Kira (nem lövöm le a poént, hátha valaki nem olvasta még :D). Várom a veleményeket, hozzászólásokat!
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

A maga verziót nem ismerem, de egy anime film ugyan ezzel a címmel benne van a letöltési listámban, ha lejött, s megnéztem, majd mondok véleményt...
(A manga honnan szedhető össze?)
kk-krisi

hehe

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

hát ha jól tudom animehq-n fent van :D
Avatar
enpet
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2003.02.19. 00:55
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: enpet »

Ez azon ritka darabok közé tartozik, amelyeknél szerintema német szinkron különösen jó lett. Olvastam a usteam-en fentlévő angol felíratát, de nagyon gyenge lett. A német fordítás viszont különösen jó, amihez ráadásul igejn jó szinkron színészeket is találtak.
Egyébként nekem tetszett az anime, bár kezdőknek nem ajánlom, mert nem hiszem, hogy megkedvelnék.
"Kire emlékeznek, sosem hal meg."
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Nekem is Kira a kedvencem:)))) Imádom a mangát, és a manga sokkal jobb, mint az anime:))

Sara-t nem szeretem, mert.....nem is tudom....nem szeretem. Setsuna olyan kis szerencsétlen, néha ari, de akkoris Kira.....ő...az abszolút király. Ha lenne ilyen pasi a valósdágban......^^
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Mehe. Angel Sanctuary rulz, bar az en izlesemnek kicsit tulsagosan el lett huzva, meg tul sok a karakter... Meg nem tudom, bejott, de messze nem annyira, mint Yuki Kaori tobbi munkaja.

*szokasos Count Cain reklam indul*
Sz'al ha mar Yuki Kaori, akkor en a Count (Earl/Hakushaku) Cainra szavazok, ami IMHO jobb, mint az AS... mar csak azert is, mert kevesebb karakter, a hangulat sokkal sotetebb es feszultebb (gotikus horror felsofokon, ahogy mar mondtam vhol mashol), a kesobbi kotetek (a "God Child") pedig siman es egyszeruen orulet, teljesen elborult sztorival es karakterekkel. :) A rajz pedig termeszetesen gyonyoru, bar mivel az elso kotet 1992-ben jelent meg, az elso harom kotet rajzstilusa elegge kulonbozik a Yuki Kaoritol megszokott stilustol (ami nem jelenti azt, hogy nem szep, nekem legalabbis tetszik az is ^_^; ). Sz'al akinek tetszett az AS, annak nagyon ajanlom a Caint is, illetve Yuki Kaori rovidebb sztorijait (Shounen zanzou, Kaine, Ludwig kakumei, stb.).
*reklam end* (ja, az emlitett cucc mind fenn van ahq-n)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2003.09.24. 20:58-kor.
kk-krisi

...

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

hát nem is kezdőknek való az tuti :D ahhoz talán egy kicsit durva. és hát a story sem éppen egyszerű. szerintem elég sok szalán fut (manga) sok szemszögből ismerhetjük meg a történetet. és ez annak aki meg nem szokta meg az animokat illetve magakat annak egy kicsit durva lehet :D de minimum nehézkes :wink:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Meroko írta:Nekem is Kira a kedvencem:)))) Imádom a mangát, és a manga sokkal jobb, mint az anime:))

Sara-t nem szeretem, mert.....nem is tudom....nem szeretem. Setsuna olyan kis szerencsétlen, néha ari, de akkoris Kira.....ő...az abszolút király. Ha lenne ilyen pasi a valósdágban......^^
Ne álmodozzunk. Én még csak az animét láttam, azt is kezdő koromban és azonnal beleszerettem. Főleg, hogy 2X megnéztem, mert elsőre nem volt túl tiszta, hogy miről is szól. De szeretem. Az én kedvencem Setsuna és Kira, de Sara-t én sem csípem.
Kép
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Kagome írta:
Ne álmodozzunk. Én még csak az animét láttam, azt is kezdő koromban és azonnal beleszerettem. Főleg, hogy 2X megnéztem, mert elsőre nem volt túl tiszta, hogy miről is szól. De szeretem. Az én kedvencem Setsuna és Kira, de Sara-t én sem csípem.

Hé! Kira az én pasim^^ Neked ott van Yasha :)
Kép
kk-krisi

hat...

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

borzalmasak vagytok :D ne vesszetek már össze egy anime karakteren emberek :D
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Meroko írta:
Kagome írta:
Ne álmodozzunk. Én még csak az animét láttam, azt is kezdő koromban és azonnal beleszerettem. Főleg, hogy 2X megnéztem, mert elsőre nem volt túl tiszta, hogy miről is szól. De szeretem. Az én kedvencem Setsuna és Kira, de Sara-t én sem csípem.

Hé! Kira az én pasim^^ Neked ott van Yasha :)
Csak azt mondtam, hogy az egyik kedvencem. Yasha meg a férjem. :oops: Remélem, nem lesz féltékeny. De mondjuk, ő is folyton kifelé kacsingat Kikyo-ra. :evil:
Kép
Nona
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2003.06.20. 05:44
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nona »

Szerintem is jó az Angel Sanctuary, de kissé vontatott. Egyébként aki nem tudja, honnan lehet letölteni magyarul: www.konnyektava.hu (bár ezt lehet, hogy írta már előttem itt valaki, csak nem vettem észre)
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: mufurc »

A Viz licenszelte az AS mangat (es a Hanakimit is). Um... yay? :?
kk-krisi

bonusz

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

most szereztem be egy Kaori Yuki Illustration File-t amiben van egy pár érdekes art... nem csak Angel Sanctuary van benne ^_^ van benne néhány Count Cain art is meg néhány más Yuki rajz is, de lesz itthon olyan scannerem amivel meg tudom oldani úgy a scant, hogy nem sérül a kötet akkor majd publikálom. addigis én itthon élvezem a képeket ^_^
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

OFFTOPIC

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ha mar a Cain meg lett emlitve: az (eleg kakira sikeredett) ismerteto es az elso kotet magyarul (by me :oops: ) mar fenn van Meglivorn oldalan (www.manga.hu, ha vki meg nem tudna).
::jbow::

[end offtopic & pofatlan onreklam]
Avatar
Norka-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2003.08.24. 08:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Norka-chan »

Ugyan Mufurc! A forditásod nagyon jó lett, emiatt tőltőttem le az összes többi részt!!! De szerintem nyugodtan folytathatnád a többi rész forditását is... :oops: (he-he kicsit sem vagyok pofátlan!)
"A kezdet a vég, s a vég a kezdet."
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Norka-chan írta:Ugyan Mufurc! A forditásod nagyon jó lett, emiatt tőltőttem le az összes többi részt!!! De szerintem nyugodtan folytathatnád a többi rész forditását is... :oops: (he-he kicsit sem vagyok pofátlan!)
Wahh, koszi~~ :oops: Folytatom amugy, csak most epp ezermillio mas dolgom van... majd animecon utan. ^^;
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Yaten »

kk-krisi írta:Hát erről a mangaról sem tettetek még említést (legalább is topic nincs, illetve mostmár van :D), pedig szerintem nem rossz darab. Érdemes legalább az első 6 volume-ot elolvasni, mert engem spec. az első 3 abszolút nem fogott meg :D de a többi már nem rossz. És aki olvasta attól pedig azt szeretném megkérdezni, hogy mi a véleménye róla! Az én kedvenc karakterem Kira (nem lövöm le a poént, hátha valaki nem olvasta még :D). Várom a veleményeket, hozzászólásokat!
Szerintem nagyon-nagyon jó a manga! Hogy az első 3? Nekem az is tetszett. :) Mondjuk én még nem jutottam el vol6ig... (pedig 16ig van meg a manga...) S a poénról... Hát... Én most jöttem rá valamire a 16ost átnézvén... Nem érdekes, a fő, hogy én már előtte éreztem, hogy így lesz.... (aki látta, tudja miről beszélek) 8)
És bár nem éppen manga téma, de nekem az animéje is tetszett, de írtóra sajnálom, hogy nem lett tovább folytatva a sorozat, s végül OVA lett csupán belőle... ::bawl::
Kedvenc karaktereim: Kira, Mika (Michael) és Kurai (ebben a sorrendben) ::hehe::
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

enpet írta:Ez azon ritka darabok közé tartozik, amelyeknél szerintema német szinkron különösen jó lett. Olvastam a usteam-en fentlévő angol felíratát, de nagyon gyenge lett. A német fordítás viszont különösen jó, amihez ráadásul igejn jó szinkron színészeket is találtak.
Egyébként nekem tetszett az anime, bár kezdőknek nem ajánlom, mert nem hiszem, hogy megkedvelnék.
Szerintem se lett rossz a német szinkron, de persze az eredeti lett a legjobb. ::vic::
Igen-igen. SZerintem is jobb előtte mást is látni, mielőtt egy ilyenbe belevág az ember (mondjuk én mondom, aki 2. animeként az Akirát nézte meg...) ::hoo::
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Re: bonusz

Hozzászólás Szerző: Yaten »

kk-krisi írta:most szereztem be egy Kaori Yuki Illustration File-t amiben van egy pár érdekes art... nem csak Angel Sanctuary van benne ^_^ van benne néhány Count Cain art is meg néhány más Yuki rajz is, de lesz itthon olyan scannerem amivel meg tudom oldani úgy a scant, hogy nem sérül a kötet akkor majd publikálom. addigis én itthon élvezem a képeket ^_^
Nekem is megva. Naaaaagyoooon szép! De én nem scannelek, mert minden képet leszedtem már előtte netről ami benne van, szal' most azért nem akarom bepréselni és szétszaggatni egy scanner alatt (kivéve a kézi scannerek, de az nekem nincs)... Csak esetleg a leírások meg a végén lévő riport + egyéb művek azok amik nincsenek meg gépen... Egyébként melyik van meg? Amit már a németek kiadtak az Angel Cage? (az az elő artbook... a 2. artbook neve: Lost Angel...)
::jnotes::
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Yaten írta:
Szerintem nagyon-nagyon jó a manga! Hogy az első 3? Nekem az is tetszett. :) Mondjuk én még nem jutottam el vol6ig... (pedig 16ig van meg a manga...) S a poénról... Hát... Én most jöttem rá valamire a 16ost átnézvén... Nem érdekes, a fő, hogy én már előtte éreztem, hogy így lesz.... (aki látta, tudja miről beszélek) 8)
És bár nem éppen manga téma, de nekem az animéje is tetszett, de írtóra sajnálom, hogy nem lett tovább folytatva a sorozat, s végül OVA lett csupán belőle... ::bawl::
Kedvenc karaktereim: Kira, Mika (Michael) és Kurai (ebben a sorrendben) ::hehe::

Szijja Yaten!

KIRA FOREVER! Egyi kkedvenc karakterem:) És nekem is tetszett az első három kötet. Abban még soakt szerpelt, mostanában már(5. kötet) csak Setsuna szerepel, meg.....öööö...az a srác....>_<...elfelejtettem a nevét^^ Szal, akit Set-chan még anno kinyírt:)
Kép
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Meroko írta:
Szijja Yaten!

KIRA FOREVER! Egyi kkedvenc karakterem:) És nekem is tetszett az első három kötet. Abban még soakt szerpelt, mostanában már(5. kötet) csak Setsuna szerepel, meg.....öööö...az a srác....>_<...elfelejtettem a nevét^^ Szal, akit Set-chan még anno kinyírt:)
Tudom kire gondolsz. A neve Kato. (milyen mulatságos név, ha ezt egy magyar hallja. :) )
Nekem igazán akkor tetszett meg a manga, mikor elolvastam a magyar fordítást. ::jtears:: oooooolyaaaaan megható az egész. Én behalok tőle. ::tenshii::
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
kk-krisi

heheeee

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

to Yaten:

nekem még csak az Angel Cage van meg, de valahonnan be kell szereznem a Lost Angel-t is, mert beteg leszek ^^ nekem gépen nem kell, mert nem vagyok túlzottan oda a scannelt art-okért ^_^ jobb ha ott van a kezedben a saját és lapozgathatod, teljesen más élmény.

én különben a sorozatot már akkor befejeztem amikor megalkottam ezt a topicot, igaz 20 kötet.... hát vazzz kicsit sok, de ettől függetlenül nagyon jó (remélem mufi most nem nyom le egy újabb Count Cain reklámot, mert az már van egyszer ebben a topicban asszem, ne érts félre mufurc tudod, hogy én is szeretem azt is ^^)

és a kedvenc karámról meg annyit, hogy az alteregoja sokkal kellemesebb, mint maga Kira ^^ Lucifer jó fej ^_^ <==-- ha ezt kijelölöd akkor rájössz, hogy nem a kardról beszélek ^_^
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Re: heheeee

Hozzászólás Szerző: Meroko »

kk-krisi írta:

és a kedvenc karámról meg annyit, hogy az alteregoja sokkal kellemesebb, mint maga Kira ^^ Lucifer jó fej ^_^ <==-- ha ezt kijelölöd akkor rájössz, hogy nem a kardról beszélek ^_^
Lucifer-kun jobb fej? -.-
Kép
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Re: heheeee

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Meroko írta: Lucifer-kun jobb fej? -.-
Hát ez jó kérdés. Én is kíváncsi lennék erre, mert az igazság az, hogy eddig csak annyit tudok róla, hogy nagyon darkosan tud nézni. A belső tulajdonságok nem tom' hogy változnak... Egyébként nem érdekes ez a fellázadt angyal és Lucifer páros? Engem emlékeztet valamire... :)
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Válasz küldése