Angel Sanctuary

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Igazából csak a japán nevű szereplők szenvedték meg az átírást, más szóval Setsuna, Sara, Kato és Kira. ^^

Mondjuk most már én is bánom kicsit, hogy magyarul kezdtem el venni a sorozatot, angolul hamarabb be tudtam volna gyűjteni, még úgy is, hogy többe jött volna ki egy kötet, mert a Delta jelent tempójából kiindulva idehaza sose érnek el a 20. kötetig. :(
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én mikor először megláttam leírva hogy Szecúna, masszívan sikítottam egyet és visszaraktam a kötetet a polcra. Az eladó kissé se nézett ám hülyének.
Azóta angolul letöltöttem a 20 kötetet, el is olvastam. Bár olvasni már vagy 5 éve elkezdtem, de sose jutottam a 7. kötetnél tovább.

A Sara mióta japán? Oké, Saranak írják, de amúgy Sarah, tehát angol név. Szerintem. Bár ki tudja. OO
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sara nevét így írják japánul: 紗羅. Mivel nem katakanával van, így nem idegen szó, vagyis nem lehet az angol Sarah név, csak kiejtésében hasonlít rá. Egyébként az ő nevének magyar átirata azért nekem is fájt. :drop:

Amúgy én már egyszer végigolvastam a sorozatot még régebben. Nem is tudom mit csinálnék, ha magyarul olvasnám először, és a Delta tempójával kéne haladnom. Tényleg sajnálom azokat, akik a magyar kiadásra vannak szorulva.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ja értem. Nekem mindig a Sarah név jut róla eszembe. Nos, aki nem tud angolul, az tényleg rá van szorulva a magyarra. Bár ugye az angol kiadás is anno havonta jelent meg és nem hetente.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Eredetileg úgy volt, hogy a magyar kötetek is kéthavonta fognak jönni, ami szvsz egy tök jó tempó lett volna, de már több mint egy éve áll a sorozat. Mos már akár egy fél év/kötet tempóval is megelégednék, csak ne hagyják félbe. :(
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Andro »

Na ja. De mondták is hogy a mangapiac most stagnál a válság miatt, mivel az embereknek amúgysincs pénzük. Akkor meg kiadni a kiadónak sem éri meg. + sok japán kiadó kezdi nem eladni a félbemaradt mangákat - mármint amit itthon adnak ki -, mert hogy szerintük Magyarország nem elég nagy piac, és nem éri meg nekik ide eladni a mangafordítás és kiadás jogát. Ebben részben igazuk van, tehát ne a magyar kiadókat okoljuk, ők nem tehetnek sokat, ha a japánok nem adják el nekik a jogokat.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ha jól tud a japók nagyon nem szeretik, ha félbe marad egy sorozat. Azért volt különösen nehéz megállapodni velük, mert elég rossz színben tüntetett fel bennünket az, hogy annak idején félbemaradt a Dragon Ball és a Video Girl Ai.
Amúgy már nem emlékszem melyik kiadótól hangzott el még korább, hogy a japán kiadóóriásoknak nem túl értékes piac Magyarország, az viszont presztízsértékkel bír a szemükben ha minél több országban kiadják egy-egy mangájukat, szóval lehet hogy nem sok pénzük van egy magyar licencből, de elmondhatják, hogy az adott mangát még Magyarországon is ismerik.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: anubys »

Soha nem olvastam még shoujo mangát. Fiúk számára mennyire értékelhetô a sztori/karakterek?
Mert ha már egyszer kiadták magyarul, lehet, hogy beszerezném.
Ha elôre kifizették a 20 köetet jogait, remélhetôleg eljutnak addig, hogy mindet ki is adják, és nem fog beledôlni a kiadó.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nem itt van a gond. Hanem a magyar kiadóknak sem éri meg megvenni és kiadni egy mangát, ha nem veszik az emberek, mert nincs pénzük. Ugyanis akkor eleve veszteséges a kiadás, mivel a belefektetett összeg nem térül meg.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: anubys »

Igen, ez igaz, viszont tényleg ott a további kérdés, hogyha egy újabb manga besül nálunk, onnantól milyen lelkesedéssl fogják adni nekünk a kiadási jogokat?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Andro »

Erről beszéltem az előző hozzászólásomban is. Hogy mivel Japánnak mi nem vagyunk túl nagy piac, mint pl. az USA, vagy Ausztria, így nehezen adják el a jogokat, mivel nem biztos, hogy nekik az a befektetett összeg megtérül. Így viszont nekik nem éri meg az egész.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én úgy halottam, hogy vannak olyan japán kiadók, aki az életben szóba nem állnak többet olyanokkal, akik félbehagyják egy sorozatukat.
Egyébként úgy tudom, hogy Deatáék három kötetenként kötik újra a szerződést, ezért is gyanús, hogy a negyedik kötet után állt le a kiadás. :?

anubys: Nekem van olyan fiú haverom, akinek az Angel Sanctuary az egyik kedvenc mangája, de ha még sose olvastál shoujót, akkor inkább a mangaka egyik másik művét, a Ludvig Kakumeit ajánlanám elsőnek, az sokkal férfibarátabb. ^^

andro: Ausztria mitől nagyobb piac mint mi? Nem inkább Németországra gondoltál?
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Amúgy már nem emlékszem melyik kiadótól hangzott el még korább, hogy a japán kiadóóriásoknak nem túl értékes piac Magyarország, az viszont presztízsértékkel bír a szemükben ha minél több országban kiadják egy-egy mangájukat, szóval lehet hogy nem sok pénzük van egy magyar licencből, de elmondhatják, hogy az adott mangát még Magyarországon is ismerik.
Passzolok, de amúgy Mangafanék olyasmit is magyaráztak, hogy ez szinte egy ördögi kör: olyan kiadóval nem szívesen állnak szóba, akiknek nincs legalább 60-70 évre visszamenő kiadói múltjuk/jóhírük, viszont hogyan legyen, ha nem hajlandó egy japán sem szerződés kötni? (Az Inu Yashát már az aláírás előtt mondták vissza, mert nagyobb példányszámot akartak vagy mi, nem tudom a magyar vagy a japán fél volt-e ilyen "jó", de ott is érdekes volt, hogy ez már így a végén került csak elő. :dirr:) A Mangafan (meg gondolom a többi kiadó is) ezzel magyarázta, hogy kezdetben csak manhwák voltak elérhetőek magyarul, mivel pl. egy jól menő Árnybíró eladással már talán a japánokat is meg lehet győzni. Mondjuk ez a "csak egy mangát dobj vissza, és nem adunk többé semmilyet" elég lol, már elnézést. Mintha a Németeknél pl. minden cím tuti siker lenne, amit kiadnak. (Pont ott volt egy olyan, hogy mentek a hírek arról, hogy lesz Urusei Yatsurájuk, aztán szépen abban is maradt a dolog, még az első kötet kiadásáig sem jutottak el, úgy kell elképzelni az esetet, mint nálunk az IY mangáét. Rumiko kiadója úgy látom szívatós egy népség. :dirr:)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Pont ott volt egy olyan, hogy mentek a hírek arról, hogy lesz Urusei Yatsurájuk, aztán szépen abban is maradt a dolog, még az első kötet kiadásáig sem jutottak el, úgy kell elképzelni az esetet, mint nálunk az IY mangáét. Rumiko kiadója úgy látom szívatós egy népség. :dirr:)
És állítólag még nem is a Shogakukan a kiadók legnagyobb rémálma, hanem a Kodansha, nem véletlen, hogy idehaza még senki sem licencelt tőlük mangát. :dirr:
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Andro »

Kodansha adta ki a Sailor Moont is. Németeknél és az USA-ban kiadták a Sailor Moon mangát. Nálunk szerintem sosem fogják.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Persze, hogy nem fogják soha, túl régi és lejárt lemeznek számít már sajnos. :(

Ami a Kodanshát illeti, ha jól tudom ők nem olyan régen változtatták meg drasztikusan a külföldi licenceléssel kapcsolatos politikájukat, és már az amcsiknak sem hajlandóak licencet hosszabbítani, hanem közvetlenül maguk akarnak mangát kiadni az amerikai piacra (bár lehet hogy ez azóta már meg is valósult).
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Andro »

Az Angel Sanctuary sem mai.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Tényleg nem mai, és látod mennyire lett sikeres. :(
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ja. Mert már nem fut. A Death Note se mai manga, csak az anime miatt lett sikere. Naruto az még fut. Kenshin is régi, az se igen sikeres. Gáz, hogy csak az trendi, ami még nem régebbi. ::jcrazy::
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: scineram »

Elég eltértünk a témától, de odabaszna, ha a Kensin is félbemaradna. Az Angel Sanctuaryról egy fél gondolatom volt, hogy elkezdjem-e, úgy tűnik, jól döntöttem. Azt viszont nagyon sajnáltam, hogy a Trigun Maximum már nem jelent meg.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Andro »

Angel Sanctuaryt angolul olvasd!
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: anubys »

De gondolom, hogy még nem jött ki hivatalos közlemény, hogy leállítják a sorozatot. Esetleg visszavehetnének a példányszámból. (Feltéve, hogy lehetséges.) :roll:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Andro »

Már ha egyáltalán ja. De nem fognak, bár úgy sem vennék szerintem, mivel jelenleg az átlag magyarembernek nem igazán van pénze. Ha meg van, anyuka nem mangára ad a gyereknek, hanem vesz tejet, kenyeret, vagy befizet pár számlát.
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

5. kötet emiatt nem jelent még meg:

"A következő kötet már jó ideje elkészült, de továbbra sem sikerült megegyezni a Hakusenshával a megjelenés feltételeiről. Nagyon szeretnénk ha folytathatnánk a sorozatot, de ez jelen pillanatban nem áll módunkban, amíg megállapodás nem születik."
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Angel Sanctuary

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ez van. Akkor a magyar fanok várnak. Bár ahogy elnézem, az Angel Sanctuary amúgysem népszerű annyira. Pedig mekkora ajnázorás volt hogy meg fog jelenni, meg milyen jó. Most meg semmi.
Kép
Válasz küldése