Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Titkos írta:Közben én meg csak rákérdezek már, hogy ezt a játék során ellőtt rengeteg gifet ti honnan szerzitek? :D Magatok vágjátok ki az anime megfelelő részéből, sok éven át gyűjtögetett gépen lévő gifes mappából válogatjátok ki, esetleg ekkora Google mesterek vagytok? Főleg scineram impresszív ebből a szempontból, de úgy összességében mindenki tök lazán linkelgeti be az ilyen-olyan jeleneteket, én meg általában örülök, ha az avataromat nem magamnak kell legyártanom, hanem találok megfelelőt, nemhogy komplett gifeket.
Scineram gifjei főleg tumbliról vannak, ha jól látom. :) Amúgy meg gondolom imgur, reddit, 4chan és társaik.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta:Közben én meg csak rákérdezek már, hogy ezt a játék során ellőtt rengeteg gifet ti honnan szerzitek? :D Magatok vágjátok ki az anime megfelelő részéből, sok éven át gyűjtögetett gépen lévő gifes mappából válogatjátok ki, esetleg ekkora Google mesterek vagytok? Főleg scineram impresszív ebből a szempontból, de úgy összességében mindenki tök lazán linkelgeti be az ilyen-olyan jeleneteket, én meg általában örülök, ha az avataromat nem magamnak kell legyártanom, hanem találok megfelelőt, nemhogy komplett gifeket.
Ősszel indul dódzsómban haladó Google-Fu képzés. Egyébként tele van a gépem pár ezer animés képpel különböző mappákban szétszórva, egy részük gif is, de ezek általában elég régiek, az elmúlt pár évből nem nagyon akad. De amúgy sem volt semmi kedvem ezeket megkeresni és áttúrni, a Google százszor intelligensebben keres. Ráadásul a sajátoknál még a feltöltéssel is pöcsölni kellene, egyszerűbb levadászni őket. Hogy ez mivel is jár, arra annyit mondanék, hogy általában 22 köré tervezem naponta, hogy leülök a kihívást csinálni, és bizony a képek kikeresgélése ennek jelentős része. Általában ván már korábbról elképzelésem, egyáltalán mi legyen a válaszom, de csak ilyenkor véglegesítem, aztán a szöveges részt is úgy kell megírnom, hogy a linkeket a megfelelő helyekre lehessen illeszteni. Ha megnézed a posztjaimat, mivel nem akarok félkészet elküldeni aztán utólag szerkesztgetni, igencsak rezgett a léc párszor:

2016. jan. 11, 23:58
2016. jan. 12, 23:50
2016. jan. 16, 23:55
2016. jan. 26, 23:58
2016. jan. 29, 23:53

Amúgy van valakinek olyan tapasztalata, hogy a MAL aláírásképe nem frissül? Szóval ez a 2013 nyári szezon vége!
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ichimaru bankai
Gin bankainak ha jól emlékszem két erőssége volt a már fentebb hossza és a sebessége. De ha már fallikus ábrázolás akkor csak úgy sunyin kérdezem, hogy a Guren végső alakja vajh mit akart jelképezni? Mert az messze nagyobb mint Gin kardja. (A MAL listák hosszát meg már nem is hozom szóba.)
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi mindenkinek a gifes válaszokat! :)

scineram: Igen, feltűnt, hogy volt, amikor két perccel a "határidő" előtt küldted el a postot, de azt hittem, hogy vagy a szöveg megírása tartott olyan sokáig, vagy egyszerűen akkor ugrott be, hogy "basszus, mindjárt vége a napnak és még meg sem írtam a mai adagot, gyorsan!" XD De így akkor respect, hogy képes vagy két óráig gifeket vadászni, csak azért, hogy átélhetőbb legyen számunkra a válaszaid élménye. :D

iskariotes: Mondasz valamit. XD Bár abban annyira nem is titkolták a dolgot, csak szerintem a mecha helyett/mellett inkább az a bizonyos fúró kapott ilyen többletjelentést nem egyszer. :lol: Eleve pl. a hivatalos OST egyik számának az a címe, hogy: "Pierce The Heavens With Your XXX", amit ugye így már nem is kell túlzottan ragozni... :lol:
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Titkos írta:A Fullmetal Alchemistben (mindegy melyik verzió, a simában és a Brotherhoodban is egyaránt benne van) Shou Tucker "magánakciója"
Kedvenc fogcsikorgatva vigyorgós poénom a témakörben, nem túl rég futottam össze vele:

SPOILER
- Az animékben van egy csomó cicalány, de miért nincsenek kutyalányok?
- Én tudok egyet, amiben van.
- Mi az?
- De nem fog tetszeni.
- ?
- Fullmetal Alchemist.


:twisted:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

alvaro írta:
Titkos írta:A Fullmetal Alchemistben (mindegy melyik verzió, a simában és a Brotherhoodban is egyaránt benne van) Shou Tucker "magánakciója"
Kedvenc fogcsikorgatva vigyorgós poénom a témakörben, nem túl rég futottam össze vele:

SPOILER
- Az animékben van egy csomó cicalány, de miért nincsenek kutyalányok?
- Én tudok egyet, amiben van.
- Mi az?
- De nem fog tetszeni.
- ?
- Fullmetal Alchemist.


:twisted:
Jajj... :lol: Amúgy igen, én is láttam egy csomó képet/szöveget azóta a neten, ami kifejezetten ezt a jelenetet parodizálta, gondolom főleg "polgárpukkasztó" szempontból. XD

Mondjuk nem azért, de aki ezt írta, nem lehetett nagyon szakértő ilyen "hibridlány" témában, hiszen eleve ott van a beszédes című Dog Days, vagy pl. a MonMusu-ban is volt egy kutyalány (bár ő nagyobb szerepet csak a mangában kap), aki ugyan hivatalosan "kobold" lenne, de ez csak ilyen alibi-besorolás. :vigyor: (Jó, az is igaz, hogy mindkét sorozat FMA utáni darab. XD)
iskariotes írta:Varázsfelhő amivel Goku utazik (btw ez a későbbiekben miért tűnik el?)
Catrin lehet tud erre majd valamilyen "belsős infóval" is szolgálni, én mezei nézőként szimplán úgy voltam vele, hogy funkcióját vesztette. Ugye az elején arra volt jó, hogy nagy távolságokat tudott vele Goku repülve átszelni, de miután már megtanult magától repülni, plusz instant teleportálni akár másik bolygókra is, nem sok értelme lett volna hívnia. XD (Ugyanígy járt a hosszát változtató varázsbotja, ami jó volt pl. akkor, ha repülő ellenfelet kellett lecsapni/elérni, de miután simán utána tudott repülni, vagy helyből több száz métert ugrott a talajról, arra sem volt már szüksége. XD)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A varázsfelhőnek az elején azért van jelentősége, mert a Nyugati utazás, avagy a majomkirály története című híres kínai regény paróia-feldolgozásaként kezdte a manga a pályafutását, és abban a majomkirálynak, Son Goku-nak (Sun Wukong) van egy felhőjáró cipője, azaz tud a felhőkön utazni, illetve van egy végtelenségig nyúló botja is.
Kép
Az utalásokat másfelé is gyakran meg lehet találni:
Kép

Aztán persze ez a vonal egy idő után teljes mértékben elvesztette a jelentőségét, és az eredeti paródia-sztori átadta a helyét a shounen-fightnak.

scineram írta: Amúgy van valakinek olyan tapasztalata, hogy a MAL aláírásképe nem frissül? Szóval ez a 2013 nyári szezon vége!
Ez sajnos már elég régen így műküdik, nekem csak akkor frissít, ha az Edit Profile alatt a My Signature menüpontban manuálisan rányomok, hogy Submit. :?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

@iskariotes, kőkapu időgép téma. Ez a "30 éves számítógép" pedig a többi szervezet/márkanévhez hasonló alig-torzítással keletkezett.

Íme az "eredeti" IBM 5100: https://en.wikipedia.org/wiki/IBM_5100

Ezt is csak most nézem épp, elvetemült hardver, az biztos! Tényleg tartalmaz egy elég speciális nyelvet, sőt mikrokódban futó emulátort egyes nála is öregebb (és drágább) gépek programjainak a futtatásához. Egyébként 24 kilót nyom, jó lehetett végigcibálni a városon :vigyor: És bizony tavaly betöltötte a 40-et is.

(Itt Meukót tudnám még előcitálni a saját későbbi művemből, neki adtam hasonlóan részletes hátteret: gyakorlatilag egy "vékony" virtuális gépen fut egy JIT fordító segítségével. Ez tulajdonképpen nem is ritka dolog, csak Kyouko nem tud erről :-P Dicséretére legyen mondva, azért fogja a lényeget!)

A csak névben közeli utód 5150 viszont már az első i8088 alapú PC, sok misztikum nincs benne. Ha csak az nem, hogy egy 2015-ös partyra ilyen demót adnak be rá:

http://trixter.oldskool.org/2015/04/07/ ... emulators/

Félelmetes, főleg az, hogy szó szerint hardverbugokból készülnek a színek, mert hogy a CGA mai szemmel valami elképesztően korlátozott képességű grafikus vezérlő volt (sőt, tulajdonképpen már akkori szemmel is) :thumb:
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

iskariotes írta: Troll válasz:
Hát amikor kiderült, hogy Kurama (YYH) nem lány hanem fiú számomra eléggé sokkolóan hatott.
:LOL: Ilyen jellegű sokkolmányaim nekem is voltak.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Napi friss "baromságok, amikkel nem kéne foglalkozzak, de mégis megteszem" rovatunk mai alanya ez a piktúra /a/-ról.

Te jóságos ég, azt sem tudom, hogy hol kezdjem (igazából önmagáért beszél az egész látvány)... Szedjük pontokba:
1) Mi a büdös franc az a blue otaku? Ennek is vannak már fokozatai? (Vagy ez is valamilyen spéci angolszász területeken használatos jelző?)
2) Maga a lista: Vannak rajta korrekt tételek, viszont overall több cím ottlétével sem tudok igazán mit kezdeni. Kimba? Wat! Vampire Hunter D = WAT! Ez mit keres itt? Valami sajátságos, addig még sosem látott animációs stílust használ vagy mi? Wicked City-t külön gugliznom kellett, bár ez lehet az én műveletlenségemet tükrözi csak vissza. FLCL és One Piece, ja persze... Howl. MI VAN? Egy sima pop-corn movie az egész, közelében nincs a créme de la créme-nek, már ami Miyazaki filmográfiáját illeti, de ők ezt választották. Nem a Nausicaä-t, amit én bár nem szeretek, de azért mégiscsak ez indította el úgymond az egész lavinát, ráadásul jelentős hatása volt és van a filmes területen úgy általában, neeem. Paprika megint csak közröhej, az általános vélekedés szerint is messze ez Kon leggyengébb rendezése és munkája, de persze legyen ez és még csak véletlenül sem a kritikailag is elismert Perfect Blue. Nuruto és az alsó kettő no comment, a Ponyo meg ugyanaz, mint a Howl, csak ezt még nagyobb szemekkel csodálkozás és sűrűbb szemöldökvonogatás kíséri.
3) FLCL mint TV sorozat...
4) Grave of Fireflies (mintha hiányozna innen valami) és Cowboy Beebop (itt meg mintha több lenne belőle).
5) Yu-Gi Go Girl! YU-GI GO GIRL! Nincs kép, ami vissza tudná megfelelően szolgáltatni a pofámra telepedő döbbenetet. (És ha már YGO, mint referencia, akkor az miért nincs rajta ezen a listán?)

Szóval jó lenne, ha egyszer végre nem valami fullretardra bíznának ilyen dolgokat, hanem egy olyasvalakire, aki tudja is, hogy mit művel.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nem veszed túl komolyan az ilyesmit? :-P Mondjuk el tudom képzelni, hogy az ilyen listáknál valaki a saját kedvenceiből indul ki, innen sok megkérdőjelezhető cím, főleg ha az illető /a lurker. :drop: Mert a konkrét címekkel kapcsolatban igazad van. Vagy rosszabb esetben csak megnézi mik az ilyen neves klasszikus enciklopédiákban, aztán azzal tölti fel a régebbi dekádokat.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Egyrészt köszönöm Alvaronak az IBM-s felvilágosítást.
Junchi írta:1) Mi a büdös franc az a blue otaku? Ennek is vannak már fokozatai? (Vagy ez is valamilyen spéci angolszász területeken használatos jelző?)
Az amerikai anime kultúrában ezt azokra használják, akik már főleg a 2010-es években csatlakoztak a körhöz. Jellemzőjük, hogy gyakorlatilag minden szezonos animét streamingelnek, de közben azon vitatkoznak, hogy Cowboy Bebop angol szinkronja vagy inkább az angol felirata add hitelesebb fordítást az eredeti szöveggel egybe vetve. De ami miatt igazán blue-nak számítanak az az, hogy folyamatos aktív netes (főleg FB, twitter, Instagram, Linkdelm, Pinterest, Tumblr, G+) életet élnek.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

scineram írta:Nem veszed túl komolyan az ilyesmit? :-P
Nope, csak egyszer élném meg, hogy végre nem valami amatőröket bíznak rá ilyesmi listákra.

>Isk

Ó, T(om)Hanks a felvilágosítást. Őszintén megmondom, nem hallottam még ezt a kifejezést, bár van egy olyan érzésem, hogy értem, miért kerülhette eddig el a figyelmemet.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Leltem egy csigusz nevű emberkét Youtubeon, esélyes, hogy az aois irces csigusz? :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Junchi írta:
scineram írta:Nem veszed túl komolyan az ilyesmit? :-P
Nope, csak egyszer élném meg, hogy végre nem valami amatőröket bíznak rá ilyesmi listákra.
Csak, hogy megéld, itt van egy profik által, minden előítélet és részrehajlás mentesen összeállított lista:
Kép
De ettől még nem fog kevesebb kritikát kapni, mint más listák. Akik bele akarnak kötni, ugyanúgy bele fognak, mint egy bármilyen szarkakus listába.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

paTKany írta: De ettől még nem fog kevesebb kritikát kapni, mint más listák. Akik bele akarnak kötni, ugyanúgy bele fognak, mint egy bármilyen szarkakus listába.
Ebbe nem nagyon tudok belekötni, mert szvsz olyan címek és zsánerek vannak kiemelve, amik valóban fémjelzik az adott időszakot (az utolsó, a Madoka pedig nemcsak az anime zsenialitását mutatja, de a moe-loli érát is jelképezi :D ).
Junchi írta:Cowboy Beebop (itt meg mintha több lenne belőle).
Ez elvitte a heti röhögésadagomat, pedig tegnap még csak hétfő volt :D
Junchi írta:>Isk

Ó, T(om)Hanks a felvilágosítást.
Dettó, erről én se hallottam még, így már világos.

Btw volna egy kérdésem spoiler-taggel kapcsolatban: Az adott anime tematikus topicjában használjunk spoiler-taget? Persze nem futó sorozatra gondolok, mert ott evidens, hanem mondjuk olyanokra amiknek már ezer éve vége, pl. Berserk, Nana, akármi. Mert az világos, hogy általános témák között kell, de az adott animu topicjába nyilván csak az jár, aki látta már a cuccot - de pl. most a Psycho-Passnál wwhite csak a felénél tart, úgyhogy nem is nagyon tudom mit rakjak spoilerbe és mit ne, mert az ottani, régebbi kommentekben meg teljes egészében le van írva a sztori. (Mondjuk és azt hittem hogy mindenki látta már a Berserket is, aztán MAL-os listák alapján a társulat majd' felének nincs meg). Nem akarom nagyon bonyolítani, de ne legyen erről valami konszenzus tematikus topicon belül?
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Napi friss "baromságok, amikkel nem kéne foglalkozzak, de mégis megteszem" rovatunk mai alanya ez a piktúra /a/-ról.
Én ezt inkább végigröhögtem, mint felhúztam volna magam rajta. XD Az egész lista annyira bűzlik a bulvárszagtól, hogy gépen át is ide érzem. :D (Részben a stílus, részben a dizájn és bizony, részben a felsorolt címek miatt is.) Tudod mire emlékeztet ez engem? Kb. mint a Bravo tinimagazin és hasonló szintű cuccok, csak animés köntösben. Akár azt is írhatták volna, hogy "30 anime cím, amitől te is trendi otaku leszel!" :dirr: XD Amúgy lol, a Mondóra szokták mondani, hogy mennyire próbál ilyen "tinis/trendis" lenni nem egyszer, de azért hálát adok az égnek, hogy itt még messze nem tart. :D
Junchi írta:1) Mi a büdös franc az a blue otaku? Ennek is vannak már fokozatai? (Vagy ez is valamilyen spéci angolszász területeken használatos jelző?)
Ezt én sem ismertem, de iskariotes közben felvilágosított minket, köszönöm neki én is. :)
Junchi írta:2) Maga a lista: Vannak rajta korrekt tételek, viszont overall több cím ottlétével sem tudok igazán mit kezdeni. Kimba? Wat! Vampire Hunter D = WAT! Ez mit keres itt? Valami sajátságos, addig még sosem látott animációs stílust használ vagy mi? Wicked City-t külön gugliznom kellett, bár ez lehet az én műveletlenségemet tükrözi csak vissza. FLCL és One Piece, ja persze... Howl. MI VAN? Egy sima pop-corn movie az egész, közelében nincs a créme de la créme-nek, már ami Miyazaki filmográfiáját illeti, de ők ezt választották. Nem a Nausicaä-t, amit én bár nem szeretek, de azért mégiscsak ez indította el úgymond az egész lavinát, ráadásul jelentős hatása volt és van a filmes területen úgy általában, neeem. Paprika megint csak közröhej, az általános vélekedés szerint is messze ez Kon leggyengébb rendezése és munkája, de persze legyen ez és még csak véletlenül sem a kritikailag is elismert Perfect Blue. Nuruto és az alsó kettő no comment, a Ponyo meg ugyanaz, mint a Howl, csak ezt még nagyobb szemekkel csodálkozás és sűrűbb szemöldökvonogatás kíséri.
Igen, szóval vannak eltalált címek is, de azért érezhetően random módon ment az egész, gondolom részben az író a személyes kedvenceit is "belecsempészte" a listába, részben meg próbált azért olyan cuccokat válogatni, amiket a "kis otakuk" még láthattak is, nehogy már megszakadjon a pici szívük, hogy kevés pontot érnek el. :D (Pl. gondolom ezért volt Kimba és nem Astro Boy, mert előbbit még adták is nyugaton a TV-ben. XD)
Junchi írta:3) FLCL mint TV sorozat...
4) Grave of Fireflies (mintha hiányozna innen valami) és Cowboy Beebop (itt meg mintha több lenne belőle).
A Bravo és a Bors/Blikk korrektségével versenyzik a szakértelmük. :D
Junchi írta:5) Yu-Gi Go Girl! YU-GI GO GIRL! Nincs kép, ami vissza tudná megfelelően szolgáltatni a pofámra telepedő döbbenetet. (És ha már YGO, mint referencia, akkor az miért nincs rajta ezen a listán?)
Ezen én is facepalmoltam, de mondom, igazi bulvárszemét, tudod, ott az ilyen "frappáns poénok" is kötelezőek, különben még nem lenne elég "trendi" az újság. :D (Amúgy biztos azért nincs, mert az eredeti mangán kívül az egész franchise-t el kéne temetni, nem hogy még listákra írni belőlük bármelyik sorozatot. Persze szvsz. XD Mondjuk a lista összeállítójánál tutira nem ez játszott közre, lehet csak pikkel a merchandise animékre, vagy ilyesmi... XD)
Junchi írta:Szóval jó lenne, ha egyszer végre nem valami fullretardra bíznának ilyen dolgokat, hanem egy olyasvalakire, aki tudja is, hogy mit művel.
Ámen. :)
paTKany írta:De ettől még nem fog kevesebb kritikát kapni, mint más listák. Akik bele akarnak kötni, ugyanúgy bele fognak, mint egy bármilyen szarkakus listába.
Pedig szvsz ez pl. teljesen rendben van, legalábbis a célját ("mondj egy animét, ami szerinted a leginkább meghatározta az adott évtizedet") elérte. :) (Nem, nem tudok japánul, mielőtt valaki nekem ugrana, hogy "nem is az van odaírva!", de a képek, illetve az alattuk lévő évszámok segítettek kitalálni, hogy miről is szólhat ez.) Nyilván valamilyen szinten persze minden ilyen lista szubjektív, így valóban mindbe beleköthet az egyszeri a troll, de én nem szoktam, ha a cucc úgymond "nem ad rá okot". XD (Az más kérdés, hogy ja, a Szarkakus listák pl. megint olyan "csodák", hogy néha úgy érzem, mintha direkt rajongói hergelés végett állítanák össze egyiket-másikat. XD)

Edit: Na, közben Surci is postolt. (Fura, eddig jelezte a fórum, ha úgy akartam postolni, hogy közben valaki "fölém írt"...)
Surci írta:Btw volna egy kérdésem spoiler-taggel kapcsolatban: Az adott anime tematikus topicjában használjunk spoiler-taget? Persze nem futó sorozatra gondolok, mert ott evidens, hanem mondjuk olyanokra amiknek már ezer éve vége, pl. Berserk, Nana, akármi. Mert az világos, hogy általános témák között kell, de az adott animu topicjába nyilván csak az jár, aki látta már a cuccot - de pl. most a Psycho-Passnál wwhite csak a felénél tart, úgyhogy nem is nagyon tudom mit rakjak spoilerbe és mit ne, mert az ottani, régebbi kommentekben meg teljes egészében le van írva a sztori. (Mondjuk és azt hittem hogy mindenki látta már a Berserket is, aztán MAL-os listák alapján a társulat majd' felének nincs meg). Nem akarom nagyon bonyolítani, de ne legyen erről valami konszenzus tematikus topicon belül?
Ez csak az én véleményem, de szvsz tematikus topicon belül annyira nem kéne használni, legalábbis én mindig úgy voltam vele, hogy aki direkt az adott anime topicjába néz be, az készüljön fel, hogy ott aztán elejétől a végéig mindent kitárgyalhatnak róla figyelmeztetés nélkül. XD Meg eleve, ha még nem nézte végig az adott cuccot, de fél a spoilerektől, ne a topicjába irkáljon, hanem nézze gyorsan megfelé. XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta: Ez csak az én véleményem, de szvsz tematikus topicon belül annyira nem kéne használni, legalábbis én mindig úgy voltam vele, hogy aki direkt az adott anime topicjába néz be, az készüljön fel, hogy ott aztán elejétől a végéig mindent kitárgyalhatnak róla figyelmeztetés nélkül. XD Meg eleve, ha még nem nézte végig az adott cuccot, de fél a spoilerektől, ne a topicjába irkáljon, hanem nézze gyorsan megfelé. XD
És ha még fut a sorozat? Vagy mindig fansub-release-hez igazítsa az ember a topicnyitogatást?
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

A mordályos nyul írta: És ha még fut a sorozat? Vagy mindig fansub-release-hez igazítsa az ember a topicnyitogatást?
Nem, azt írtam is, hogy futó sorozat esetében evidens, hogy kell a spoiler-tag a téma topicján belül is, lásd mondjuk a mostani Boku dake...-t.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én mondjuk annyira félek a spoilerektől, hogy be nem tenném a lábam egy tematikus topicba, amíg nem láttam a cuccot. Szóval régieknél mindenki eldöntheti maga, hogy megnyitja-e. Pl. én csináltam olyat, hogy pl. megnéztem a 7. részt, és csak addig olvastam el a téma kommentjeit, amikor a 7. rész kijövetele aktuális volt.
Nem tudom, wwhite-ot mennyire zavarja a spoiler, ennek fényében dönthet, és akkor neked sem kell a spoiler tagokkal bíbelődnöd. Ha viszont vele folytatsz idézgetős párbeszédet, akkor az megint speciális eset.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

paTKany írta:De ettől még nem fog kevesebb kritikát kapni, mint más listák. Akik bele akarnak kötni, ugyanúgy bele fognak, mint egy bármilyen szarkakus listába.
Szerintem is teljesen korrekt lista, tényleg az adott korszak meghatározó animéit sorolták fel. Csatlakozom a többiekhez, ha nem érdemelte ki, akkor nem szoktak belekötni, legalább is annyian.
Surci írta:
Junchi írta:Cowboy Beebop (itt meg mintha több lenne belőle).
Ez elvitte a heti röhögésadagomat, pedig tegnap még csak hétfő volt :D
Ez elsőre le sem esett, csak most, amikor láttam a megvastagítást. :lol:
iskariotes írta:
Junchi írta:1) Mi a büdös franc az a blue otaku? Ennek is vannak már fokozatai? (Vagy ez is valamilyen spéci angolszász területeken használatos jelző?)
Az amerikai anime kultúrában ezt azokra használják, akik már főleg a 2010-es években csatlakoztak a körhöz. Jellemzőjük, hogy gyakorlatilag minden szezonos animét streamingelnek, de közben azon vitatkoznak, hogy Cowboy Bebop angol szinkronja vagy inkább az angol felirata add hitelesebb fordítást az eredeti szöveggel egybe vetve. De ami miatt igazán blue-nak számítanak az az, hogy folyamatos aktív netes (főleg FB, twitter, Instagram, Linkdelm, Pinterest, Tumblr, G+) életet élnek.
Á, ez nekem is kimaradt, de így már érthető a megnevezés! FB, Tumblr alap színsémája kék, a Twitter madárkája szintén ebben a színben pompázik, szóval valószínű innen jöhetett a blue otaku kifejezés. Végül is mi is azok vagyunk, AoiAnime ugyebár. :dirr: (Bocsi, ezt nem hagyhattam ki. XD)
Azért az látszik, hogy mennyire másként kezeli a nyugat ezt az otaku témát. Talán ezért annyira más a japán lista, amit PaTKany belinkelt.

Ha már szóba került a spoiler tag használata. Mi a helyzet az amcsi sorozatokkal, filmekkel? Mert én korábban egy-egy értékelésemben bele írtam majdnem az összes fordulatot, amivel találkoztam az évadok alatt. Kivéve a Doctor Who, mert arról tudtam, hogy többen követik a fórumról, ezért nem akartam semmit lelőni. De pl. tervezek írni a The 100-ról, amiről spoilerek nélkül nem igazán lehet átfogó képet megfogalmazni. Vagy aktuálisan a Supernatural ilyen még, a legújabb évadról pötyögök majd pár sort, csak ugye abban is voltak már bőven fordulatok, amik könnyen elronthatják az élményt, ha valaki esetleg meg akarná nézni.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Szívesen az információt. Bár megkel hagyni én mondjuk azért járok fel a fórumra, hogy ne halljak meg hülyén. Szóval elég sokat tanulok az itt lévő emberektől.

Spoiler tag: Szerintem a sorozatoknál nyugodtan lehet írni mindent spoiler nélkül. Maximum, ha olyan konkrét esettel van dolgunk mint most wwhite esetében ott szerintem lehet spoilert használni szimpla haverságból. Ugyan akkor, ha olyasmit szeretnék leírni ami a mangában történt és már túl haladta az anime cselekményét azt lehet spoilerbe írni, hátha valakinek az infó már sok lenne.
Titkos írta:Kb. mint a Bravo tinimagazin és hasonló szintű cuccok, csak animés köntösben.
Ohh boy. :D Mindig eszembe jut ez a kis összefoglaló.
Titkos írta:Mondjuk a lista összeállítójánál tutira nem ez játszott közre, lehet csak pikkel a merchandise animékre, vagy ilyesmi... XD)
Egy listát néztünk? Szóval ott van a lajstromban a Macros, Gundam, DB, OP, Naruto ezek azért eléggé merchandise animék.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta:
Titkos írta:Kb. mint a Bravo tinimagazin és hasonló szintű cuccok, csak animés köntösben.
Ohh boy. :D Mindig eszembe jut ez a kis összefoglaló.
LOL és tényleg, tökéletes összefoglaló! :vigyor: Na, de miután elértem a cikk aljára, lejjebb tekerek, erre mi jött szembe? :knife: Én aztán szeretem a nekókat, meg minden, de szerintem a csaj "csöppet" túltolja ezt az egészet... :dirr: (A videót is tessék megnézni, a cucc igazi "fun" mélységei csak abban jönnek elő, főleg a vége felé, amikor már bejön a pasija/barátja és kiderül, hogy ő is "fajtárs"... ^^" XDDD)
iskariotes írta:
Titkos írta:Mondjuk a lista összeállítójánál tutira nem ez játszott közre, lehet csak pikkel a merchandise animékre, vagy ilyesmi... XD)
Egy listát néztünk? Szóval ott van a lajstromban a Macros, Gundam, DB, OP, Naruto ezek azért eléggé merchandise animék.
Merchandise anime alatt én főleg azokra szoktam gondolni, amik érezhetően a "szerezd meg hát mind!" elvén alapulnak, tehát minden annak van alárendelve a sztoriban, hogy a kölyköknek eladják az X számú szörnyecskét, vagy bármi hasonló cuccot. Szal ilyenekre gondoltam, mint: Pokémon, Digimon, Yu-Gi-Oh, Beyblade, Duel Masters, stb-stb. Amiket te írtál, azok nálam nem tartoznak ebbe a kategóriába, hiszen az első kettő mecha cucc, az utóbbi három meg shounen fight. (Ami persze nem jelenti azt, hogy nem lehet ezekből is kiadni egy rakás robotfigurát, vagy mozgatható, harci pózba beállítható Son Goku / Luffy / Naruto figmát, viszont ha meg így nézzük, akkor melyik anime nem merchandise? :vigyor: ) Amúgy ezt nem az ujjamból szoptam, anno sokan így hivatkoztak a fenti címekre, hogy "merchandise animék", most sajnos a kereső nem volt a barátom, de rémlik, hogy valamelyik Aois felhasználó korábban még írta is az "Animék, amiket rossznak tartotok", vagy melyik topicba, hogy ő pl. úgy alle zusammen minden ilyen "merch cuccot" megvet. XD
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

Junchi írta:Őszintén megmondom, nem hallottam még ezt a kifejezést, bár van egy olyan érzésem, hogy értem, miért kerülhette eddig el a figyelmemet.
Rui-chan írta:Á, ez nekem is kimaradt, de így már érthető a megnevezés! FB, Tumblr alap színsémája kék, a Twitter madárkája szintén ebben a színben pompázik, szóval valószínű innen jöhetett a blue otaku kifejezés. Végül is mi is azok vagyunk, AoiAnime ugyebár. :dirr: (Bocsi, ezt nem hagyhattam ki. XD)
Nos nem egészen. :cool: Azért ennyivel nem úszátok meg. Iskariotes magyarázata igencsak anime centrikus, pedig kicsit többről van szó. :-P
Titkos írta: LOL és tényleg, tökéletes összefoglaló! :vigyor: Na, de miután elértem a cikk aljára, lejjebb tekerek, erre mi jött szembe? :knife: Én aztán szeretem a nekókat, meg minden, de szerintem a csaj "csöppet" túltolja ezt az egészet... :dirr: (A videót is tessék megnézni, a cucc igazi "fun" mélységei csak abban jönnek elő, főleg a vége felé, amikor már bejön a pasija/barátja és kiderül, hogy ő is "fajtárs"... ^^" XDDD)
Pechjére az úttörésről lemaradt egy évtizeddel.
Titkos írta:Merchandise anime alatt én főleg azokra szoktam gondolni, amik érezhetően a "szerezd meg hát mind!" elvén alapulnak, tehát minden annak van alárendelve a sztoriban, hogy a kölyköknek eladják az X számú szörnyecskét, vagy bármi hasonló cuccot. Szal ilyenekre gondoltam, mint: Pokémon, Digimon, Yu-Gi-Oh, Beyblade, Duel Masters, stb-stb. Amiket te írtál, azok nálam nem tartoznak ebbe a kategóriába, hiszen az első kettő mecha cucc, az utóbbi három meg shounen fight.
Olyannyira mecha cucc a Gundam mercha helyett, hogy a műanyag robot játékokról készült 50 résznyi anime sorozat. :drop:

Ezt meg én nem hagyhatom ki, mert epikus. Ezért olyan hangsúlyos elem animében és mangában is, meg mindenhol.
Szerintem erre gondoltál. :thumb: És tényleg lenyűgöző.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára scineram 2016.02.02. 23:05-kor.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Cruel Angel írta:22. nap - Kedvenc fegyvered, felszerelésed, páncélod... vagy valami ilyesmi
Surci írta:Itt lenne még egy, de nem akarom ellőni Cruel elől
Tekintve, hogy az elmúlt négy napban nem voltam aktív akár el is lőhetted volna. Mindenesetre, amúgy sem tudom, hogy konkrétan mire gondoltál.
Yah, csak mivel előző nap még postoltál, aszittem aznap is fogsz. És mivel mangós kedvenc fegyverről volt szó, természetesen Killy gravitációs pisztolyára gondoltam a Blame! című kiváló thai képeskönyvből. :cool:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése