Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Boldog új évet Aoi team! ::jcheers:: ::taka::
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Akosss »

BÚÉK minden kedves Aoisnak! ::jcheers::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

BÚÉK! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2017.01.01. 14:17-kor.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

BÚÉK!
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

ÉK BÚ!
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

(el)BU(j)ÉK!
Kép Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Boldog új évet! :mosoly:
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Szerintem tudjátok :D
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Magam részéről csatlakozom a jó kívánság küldőkhöz!
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Boldog új évet!
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Boldog 12017 évet ! :wink:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

scineram írta:
Titkos írta:Akinek van kedve, szavazzon, avagy "gyerünk elitisták, javítsunk valamit az arányon, mert végül még a Boruto jön ki az év filmjének Mondóéknál, vagy ilyesmi!" :lol:
Nem erre találtuk ki az általános anime társalgót? Amúgy bejelöltem úgy 30-40 címet az elsőn, de a második oldalon meguntam.
Moderátor: Hát de pont erre, úgyhogy hess vissza oda mindenkinek, a postokat meg mindjárt átpakolom. :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ricz írta:Időlovasok, aka Space Three Musketeers aka Byeolnara Samchongsa. Süldődémonkorom egyik sokat nézett, makogusz kúreánuszok (koreai majmok) által készített mese.
Ezt a "makogusz kúreánuszok (koreai majmok)" egész pontosan hogyan kell érteni?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta:
Ricz írta:Időlovasok, aka Space Three Musketeers aka Byeolnara Samchongsa. Süldődémonkorom egyik sokat nézett, makogusz kúreánuszok (koreai majmok) által készített mese.
Ezt a "makogusz kúreánuszok (koreai majmok)" egész pontosan hogyan kell érteni?
Az is, meg ha már felhoztad, nekem ez a "süldődémonkorom" is elég furán jött le. :D (Oké, volt már animés haverom, aki konkrétan "plüssdémon" néven futott/annak képzelte magát, de ez egyfajta szándékos "in-joke" volt így baráti körben, Ricztől viszont nem láttam még ezt a "szindrómát"... XDDD)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta:
iskariotes írta:
Ricz írta:Időlovasok, aka Space Three Musketeers aka Byeolnara Samchongsa. Süldődémonkorom egyik sokat nézett, makogusz kúreánuszok (koreai majmok) által készített mese.
Ezt a "makogusz kúreánuszok (koreai majmok)" egész pontosan hogyan kell érteni?
Az is, meg ha már felhoztad, nekem ez a "süldődémonkorom" is elég furán jött le. :D (Oké, volt már animés haverom, aki konkrétan "plüssdémon" néven futott/annak képzelte magát, de ez egyfajta szándékos "in-joke" volt így baráti körben, Ricztől viszont nem láttam még ezt a "szindrómát"... XDDD)
Szerintem eléggé kifejtettem alatta, hogy kell érteni a koreai majmokat. Utánzósak és lopósak, de durván. A Byeolnara Samchongsa lehet nem a legjobb szemléltet példa, de egy rakás másik cím van, amiben sokkal pofátlanabbak a nyúlások. Volt egy, ahol a Yamato első főgépésze és Harlock gyámságát "élvező" kislány, Mayu jelent meg konkrétan, csak annyi különbséggel, hogy az előbbinek köldökig ért a szakálla, a másik meg kapott két copfot a feje szélére. De volt olyan, ahol konkrét franchise terméket vettek át alig módosítottan (Ddoli and Zeta Gundam vagy Cheol-in 007 [a robot a Mazingert és a Mazinkaisert nyúlja], vagy a Dallyeola Majing-ga X [itt má nevében is nyilvánvalóan, csak azok folytatását, az UFO Grendizert]). Vagy itt van ez, aminek a címét se oldották még fel (날아라 우주전함 거북선). Csak nézzétek meg a borítót: én látok rajta egy Mazinger Z-t, egy Yamato-Arcadia utánzatot középen, és a Yamatót konkrétan a jobb alsó sarokban, a bal felső sarokban egy Captain Future nyúlást... És ennek a címnek az a pikantériája, hogy a Yamato univerzumhoz készült, a japánok engedélye nélkül (ugye, franchise jogok), és a koreaiak azt mondják rá, hogy kánon, a japók meg azt, hogy nem, és a világ nagyja is, hogy nem. :dirr: Főleg azért, mert az eredeti műben is elhangzik, hogy az utolsó nagy központ, ami tenni tud valamit, az a Kyushu közeli bázis, ezért készül ott az eredetileg "Noé második bárkájának" szánt Yamato, amit Starsha üzenete után eredeti céljának megfelelően (űr)hadihajóvá vált, és kiküldték a kozmotisztítóért. Na, a koreaiak jöttek, azt mondták "lóf@szt", és megcsinálták a Yamatót kísérő Geobukseont, aki végigjárja a 70-es évek teljes sikeres japán anime skálát "utazás" címén. :dirr:

És az ember azt hinné, hogy ez csak pár ilyen. Hát, nem. Pawel barátommal összesen vagy 40-et, ha nem többet vettünk fel az ilyenekből az adatbázisba. (Meg egy csomó gyerekcuccot, főleg Anpanmanokat).

A "süldődémonkor" élcelődés a "gyerekkorral". Süldő ugye, mint fiatal (bár megjegyzem, ezt hallottam már macskára is), a démonság meg igazából hülyéskedés azzal, hogy Addictsosok szemében kisebb Sátán vagyok, mióta összekaptam velük a hülyeségeik okán. :roll: (Illetve a Mondo videókritika versenyére az első videóm, a Doraemon: Obaa-chan no Omoide bemutatóban is a démonjegyek teszik keretbe a videót: fekete könyv, rajta az ördög varázspecsétjével, gyertyák közt, miközben szól az Ómenből az "Ave Satani!" kicsit felgyorsítva, mert csessze meg a Youtube... lemegy a bemutató, azt mondom beugrok még valahova egy "rutinkísértésre", majd stáblista és egy bevágás Éjjeli Vakond Dungeon Keeper epizódjából, amikor az őt sanyargató pokolbéli digitális démon a tévéből szólva hozza rá a frászt.) Szóval, ja ez is egyfajta "in-joke".
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta:A "süldődémonkor" élcelődés a "gyerekkorral". Süldő ugye, mint fiatal (bár megjegyzem, ezt hallottam már macskára is), a démonság meg igazából hülyéskedés azzal, hogy Addictsosok szemében kisebb Sátán vagyok, mióta összekaptam velük a hülyeségeik okán. :roll: (Illetve a Mondo videókritika versenyére az első videóm, a Doraemon: Obaa-chan no Omoide bemutatóban is a démonjegyek teszik keretbe a videót: fekete könyv, rajta az ördög varázspecsétjével, gyertyák közt, miközben szól az Ómenből az "Ave Satani!" kicsit felgyorsítva, mert csessze meg a Youtube... lemegy a bemutató, azt mondom beugrok még valahova egy "rutinkísértésre", majd stáblista és egy bevágás Éjjeli Vakond Dungeon Keeper epizódjából, amikor az őt sanyargató pokolbéli digitális démon a tévéből szólva hozza rá a frászt.) Szóval, ja ez is egyfajta "in-joke".
Ja jó, oké. :D A "süldő" szó jelentését természetesen ismertem, a démonhoz kellett ez a plusz bekezdésnyi háttérinfó, de így már ez is okés. :)
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Számomra nem jött le azonnal, hogy itt az "utánozó majom" kifejezést magára a koreai animációs ipar egyes képviselőire érted. Megértem, hogy mi a a problémád azokkal az alkotásokkal amiket linkeltél vagy utaltál. De hát a koreai animáció akkoriban még nem volt annyira fejlett és külön álló mint manapság.
Amúgy meg erről lopásról íme egy friss hír:
http://www.origo.hu/gazdasag/20170102-a ... eivel.html
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

iskariotes írta:Számomra nem jött le azonnal, hogy itt az "utánozó majom" kifejezést magára a koreai animációs ipar egyes képviselőire érted. Megértem, hogy mi a a problémád azokkal az alkotásokkal amiket linkeltél vagy utaltál. De hát a koreai animáció akkoriban még nem volt annyira fejlett és külön álló mint manapság.
Amúgy meg erről lopásról íme egy friss hír:
http://www.origo.hu/gazdasag/20170102-a ... eivel.html
Nem is az animáció fejlettségével van a baj, technikai téren minden adott volt, sőt sztorit is tudtak alkotni. A hozzáállás, az attitűd inkább, ami zavaró. Hong Gildong legendáját párféleképpen is feldolgozták, az eredeti legendától, a gyermekbarát kalandos verzión keresztül a sci-fiig. Rajzolni a kor színvonalán azért tudtak, de igazából az a leginkább felháborító az egészben, hogy az energiát, pénzt, emberi erőforrásokat inkább a majmolásra fordították, mintsem a saját erősségek kiaknázására. És már jócskán elhagytuk azt a kort, amikor minden hasonló volt (pl. a korai japán animációk közül sok elég erős Disney-s beütésű volt, de mégsem alkottak úgy, hogy nyúlának tűnjön), illetve addigra már 10-20 éve megtalálta a japán rajzfilmipar a maga hangját. A koreai, ha mondjuk úgy, kereste is még ezt, azt azért aláírhatjuk, hogy ezen az úton egész biztos nem találja meg. :?
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^
Már tegnap is eszembe volt aztán csak nem jutottam ide. Szóval lehet bántani a koreai animációt, de azt azért érdemes szem előtt tartani, hogy Dél Koreában az 1990-es évek második feléig bűncselekménynek számított bár milyen japán kulturális termék bevitele. És igen ebbe tartoztak az animék is, tehát hiába voltak a szomszédba a japánok animeket nem nézhettek a koreaiak. Gondolom azért a rajzfilm iparban dolgozó koreaiak tudták mi a trend a szigeten így azt másolták és mivel nem konkurenciája is ezt könnyen megtehették.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

iskariotes írta: 2017.01.20. 13:07de azt azért érdemes szem előtt tartani, hogy Dél Koreában az 1990-es évek második feléig bűncselekménynek számított bár milyen japán kulturális termék bevitele.
Ezzel mondjuk újat mondtál nekem.
Bár túlzottan a megvilágításon nem változtat, hiszen, ha belegondolsz a leírások alapján a legtöbb ilyen inkább csak egy olvasztótégely volt. Sok mindent összemostak, egybegyúrtak egy filmbe (esetleg sorozatba), addig pakolgatva az elemeket, amíg kezelhetetlenné nem vált, hogy most konkrétan mi is akar lenni/hova fut ki a sztori. Ha nagyon hasonlítani akarnám valamihez, akkor (ha sarkosan is, de) a Horrorra akadva filmeket, a Disaster Movie-t, A fekete 50 árnyalatát és társait mondanám, mondjuk az Űrgolyhók ellenében. Igaz, ezek paródiák (és az előbbiek azok akarnak lenni, több-kevesebb sikerrel). Igaz, nem mondom, hogy nem sülhet el jól, hiszen mégiscsak van egy Nagy Durranás 1-2 az ellenoldalon, amelyek szerintem egész jól sikerültek (főleg a 2), csak itt jön képbe az, hogy mire akarunk ráhúzni valamit. A Nagy Durranás 1 a Top Gun sztorijára, a 2 pedig a Rambo II történetére lett írva, és ahhoz pakoltak egy-egy jelenethez tartozó, más filmeket parodizáló részt. És ez még valahol a Horrorra Akadva 1 esetében működött is a rengeteg klisével a tinihorrorokban tobzódó időszak közepette. Csak a koreai tégelyművekre nem tudom rásütni ezt. Ahhoz túl komolyak, "over the top" akarnak lenni.
Kábé azt érzem az esetükben, mint mikor a Lucky Starról beszéltem egy ismerőssel, aki imádja, én meg rühellem. Olyan 7-8 perc megy el az egyik részből azzal, hogy a lányok arról vitáznak, hogy a csokikrémmel töltött croissant csigát melyik végéről kell elkezdeni enni(!). Én 2-3 perc után feladtam, és az asztalra borultam, míg ő meg magyarázta, hogy csak a slice of life cuccok egysíkúságának paródiája ez a jelenet, meg hogy ez miért jó igazából... Csak épp túl sokáig tart, elnyújtják, mint a rétestésztát. (pff... Szerintem itt hagyom abba, mielőtt film- és humoresztétikai kiselőadás lesz belőle.)

Bár a Dallyeola [vagy hogy a rohadt életben van ez átírva] Hani hiába egy Mila, a szupersztár kópia küllemre, azzal, hogy csak a sport a téma, azon belül is az atlétika, messze jobb, mint azok, ahol van űrhajó, meg dinoszaurusz, egy átváltozó mecha, meg egy csapat gyerek/koreai legendás hős, akik ezekkel csinálnak valamit, valami nagy gonosz ellen. És a Hani még jobb értékeléseket, visszajelzéseket is kapott a sajátjaiktól, mint az évtizedeken át erőltetett tégelycuccok.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Mai nap kicsit utána olvastam, hogy mi újság ezzel a Mazinger másolással. Röviden a lényeg, hogy a dél-koreai animáció nagyon gyenge volt egészen 2000-es évekig mind termelés mind minőségben. Az 1970-es években kezdett el egy kicsit jobban pörögni a rajzfilm ipar aminek kimondottan célja a propaganda volt. A Robot Taekwon V-t Kim Cheong-gi rendezte aki ezzel az egy művel gyakorlatilag be írta magát a koreai animáció történet könyvében. Maguk a készítők sem tagadják a hasonlóságot a Mazingerrel kapcsolatosan, bár ők egészen kreatív értelmezést adnak ennek az egésznek. Egyrészt hivatkoznak arra, hogy buták lettek volna nem felhasználni a kor egyik legnépszerűbb animéjét a Mazingert másrészt, úgy érzik ők csak "ihletet" merítettek az eredeti műből, de nem plagizáltak. Például arra hivatkoznak, hogy az ő robotjuk tud taekwondo rúgásukat is, amiket úgye a Mazinger nem :drop: Már csak azért is védik a mundért, mert ez a film lett a koreai animációs piac első igazi kasszasikere, másrészt úgy érzik a japánok ezzel az egész plágiumázással csupán a koreai animátorok és nemzeti büszkeséget akarják meggyalázni. :wwall: Minden esetre ma már a fiatalabb nemzedékek is úgy értékelik, hogy ez inkább egy sima lopás volt semmint kimagasló teljesítmény.
Illetve még valami! Az 1980-as évekre a koreai animáció elég komoly pénzügyi válságba jutott nem volt tőkéjük így akkortól még szemérmetlenül kezdtek mindent "lopni" amit csak tudtak az animékből.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Így csak kezd összeállni, hogy mi is volt akkor. De nem a Taekwon V-re céloztam Mazinger utánzat alatt, hanem pl. a Cheol-in 007-re vagy Dallyeola Majing-ga X (és ennél a koreai névátiratban is ott az eredeti). A Taekwon V rendezőjétől mondjuk itt az Aranyszárny 1.2.3, ami szintén egy Mazinger, de sokkal inkább egy Mazinkaiser utánzat. (Ezekkel az ősmechákkal amúgy is kicsit bajban vagyok, mert ha megnézed a Dynamic Super Robots Soushingekkit, akkor rengeteget fogsz látni a már említett két Nagai robottól kezdve a Getter Robo változatokon át, az UFO Grendizeren keresztül a segédrobotokig (mint Aphrodité). És mindegyik Nagai valamelyik művéből... :neutral: )

Amúgy a legjava ezeknek (már, amiket látni volt szerencsétlenségem) az 1976-1981 közti időszakban születtek. De már képek alapján lehetne játszani a "hol láttam ezt már korábban?" játékot. Pl. az Uju Heukgisa kapcsán, aminél tagadhatlan, hogy a Gundamos Char talált magának egy jó kis mellékállást; vagy a Narara Wondeogongju, amiben meg a Wonder Woman került szorult anyagi helyzetbe, hogy másutt is szerepet kellett vállaljon, mint a DC-nél. :LOL: Meg lehet, hogy kicsit/eléggé bugyuta volt némelyik önálló projektjük, de néha elég érdekes iterációk születtek, mint a koreai Két Lotti.

Kis apróság még, de ez inkább a magyarokhoz kötődik. A Byeolnala Samchongsából indultunk ki, vagyis A három űrmuskétásból... Akarom mondani Időlovasokból. Merthogy ugyanazokkal a szereplőkkel készült egy másik film is egy évvel később, Samchongsa: Taimmeosin 001 címmel. Mindkettő megjelent a (nyugat-)németeknél, és onnan hoztuk be. Viszont a kópiákat lehet valaki összekeverte, mert a Taimmeosin 001 magyar címét az egy évvel korábbi film kapta. :LOL:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tudom, hogy rengeteg hülyeség létezik a világban és az embernek már tényleg semmin nem lenne szabad manapság meglepődnie, de azért ez most pár percre leakasztott...
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta: 2017.01.30. 10:04 Tudom, hogy rengeteg hülyeség létezik a világban és az embernek már tényleg semmin nem lenne szabad manapság meglepődnie, de azért ez most pár percre leakasztott...
Már csak az a kérdés, hogyan akadtál rá erre a wikipedia cikkre? XD ^^"
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta: 2017.01.30. 21:14 Már csak az a kérdés, hogyan akadtál rá erre a wikipedia cikkre? XD ^^"
XD Amúgy semmi különös, Péter blogján épp totál más témában (My Little Pony, mi más? XDDD) említette az egyik hozzászóló, mondván, hogy "van ilyen szubkultúra is". Oké, beírtam Gugliba, hátha valami bogárhoz kötődő dolog (ugye a másik hobbim itt egyből befigyelt... XD), aztán az első találat legfelül rögtön a Wiki volt, na mondom, még jobb, ha saját Wikipedia oldala is van, akkor ott valszeg korrekten el fogják nekem magyarázni, hogy mi is ez. Meg is történt, de arcmarós egy élmény volt. :dirr:
Kép
Válasz küldése