Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

scineram írta: 2017.03.11. 22:39 Nem ismerem a mi számainkat, de volt egy leülés 2010 környékén, ahonnan látványosan visszatornáztuk magunkat
Az oldal és a fórum statjait Hikari látja egyedül az adminfelületen, bár nemtom mennyi időre visszamenőleg.
scineram írta: 2017.03.11. 22:39 bár azt nem tudom, most rosszabbak vagyunk-e, mint 10 éve.
Hát azért látogató-és postszám tekintetében messze elmaradunk az akkori forgalomtól, az a nagy anime-boom idejére esett (2005-2010), meg az Aoi is eléggé benne volt akkor a köztudatban a három nagy magyar animangás főoldal egyikeként, még az A+ - Animax éra előtt.
scineram írta: 2017.03.11. 22:39 Ami jelentős szerepet játszhat, hogy mennyire látszik egy főoldalról a kapcsolódó fórumok megléte, aktivitása. Például a HUP-on prominensen ott virítanak legfelül az aktív topikok, az bevonzza az embereket
Aoi főoldalon dettó, más kérdés hogy a főoldal látogatottsága mekkora... :roll:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

scineram írta: 2017.03.11. 22:39 Ami jelentős szerepet játszhat, hogy mennyire látszik egy főoldalról a kapcsolódó fórumok megléte, aktivitása. Például a HUP-on prominensen ott virítanak legfelül az aktív topikok, az bevonzza az embereket.
Egyébként én itt az aoi-n mindig a főoldalról esek be a topikokba. Ezért is nem látom soha, hogy ki mikor születésnapos :D
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ami a látogatottságot illeti, a fórum esetén a nyitóoldalon alul láthatjátok, hogy "A legtöbb felhasználó (163 fő) 2007.08.14. 10:29-kor tartózkodott itt."
Ehhez képest a mostani látogatók száma is mindig ott áll felette, szerintem 10-nél többen nem szoktunk itt tartózkodni egyszerre :).
Némileg árnyalja a képet, hogy a pillanatnyilag itt tartózkodók számát régebben 3 perces intervallumra nézte a fórum, nemrég 1 percre állítottam. De ez nem eredményez jelentős eltérést a számokban...

Az aoianime főoldal legforgalmasabb időszaka 2006-2007 volt. Legtöbb havi látogató 59654 db volt 2006. augusztusban, legtöbb napi látogatás 2232 db, 2007.08.14.
Azóta hónapról hónapra lassan de biztosan csökken a látogatók száma, jelenleg elérve a max havi érték kábé egytizedét.

Ami engem illet, én nem gyászolom az akkori forgalmat, eléggé megviselte az idegrendszerem anno :p
De azért poén, hogy valami, amit én csináltam anno szórakozásból, másoknak is érdekes volt / maradt azóta is :)
(Én részemről megkaptam, amit maximálisan ki lehetett hozni az aoi oldalból :P)
Avatar
LeSpookySkeleton
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.05.06. 18:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: LeSpookySkeleton »

Az imdb fórumok eltörlése elég sok protest reakciót váltott ki azért, ha bármikor megnézek egy imdb-s facebook posztot, mindig a top kommentek arról szólnak, hogy dühöngenek a message board-ok eltűnése miatt. Szerintem nem volt a legjobb fórum, de a régi topicjaiban voltak kincsesbányák, kár érte. A Hikari statisztikái által is mutatott látogatottsági elsorvadás sajnos minden fórumra jellemző manapság, nagyon kevés maradt meg olyan népszerűnek, mint régen, a nemzetköziek közül is kb. a bodybuilding.com fórum a leglátogatottabb talán azt hiszem. Még egy-két nagyobb mémet is adtak az internetnek, mint pl. a Zyzz őrület 3-4 éve, és az ő rigmusai, mint pl. "we're all gonna make it brah" és "FUARRK" - habár ebben a 4chan /fit/ boardja is hozzátette a maga tetemes szerepét.

Témát váltva:

Annak idején 6 éve a gamestar fórumon volt egy olyan fórumos játék, amit úgy hívtak, hogy zenehallgatókör. Minden tag ajánlott egy albumot, és a kör tagjai meghallgatták azokat, majd véleményezték és értékelték is azokat nagy posztokban. Ráknak tartom általában ezeket a fórumos játékokat, mint az asszociációs lánc, viszont ezt szerettem, mert egy afféle virtuális kulturális közösséget alkotott ez klub-szerű feliratkozásos formula. Szerintetek az itteni közösség nyitott lenne ilyesmire, vagy mindenki túl elfoglalt hozzá? Esetleg filmnézős verzióban?
SPOILER
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Akosss »

LeSpookySkeleton írta: 2017.03.12. 12:37 Témát váltva:

Annak idején 6 éve a gamestar fórumon volt egy olyan fórumos játék, amit úgy hívtak, hogy zenehallgatókör. Minden tag ajánlott egy albumot, és a kör tagjai meghallgatták azokat, majd véleményezték és értékelték is azokat nagy posztokban. Ráknak tartom általában ezeket a fórumos játékokat, mint az asszociációs lánc, viszont ezt szerettem, mert egy afféle virtuális kulturális közösséget alkotott ez klub-szerű feliratkozásos formula. Szerintetek az itteni közösség nyitott lenne ilyesmire, vagy mindenki túl elfoglalt hozzá? Esetleg filmnézős verzióban?
Tulajdonképpen már van ilyen animés verzióban, de én szívesen részt vennék egy filmesben. Úgy is szeretnék a jövőben bepótolni nagy klasszikusokat, kultfilmeket, mert nagyon gyér a filmes tudásom. (Én egyébként benne lennék egy zenésben is, de szerintem ott túl szélsőségesek az ízlések, pl. több metálarc van itt az oldalon, én viszont pop-ot hallgatok. :dirr: Na meg fogalmam sincs, hogy hogyan tudnék hosszabban jellemezni egy albumot, míg mondjuk egy filmből nem nehéz tl;dr-t írni.)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

LeSpookySkeleton írta: 2017.03.12. 12:37 A Hikari statisztikái által is mutatott látogatottsági elsorvadás sajnos minden fórumra jellemző manapság, nagyon kevés maradt meg olyan népszerűnek, mint régen
Inkább arról van szó, hogy adott oldalak látogatottsága csökkent le, míg helyette felfutott egy másik. Pl. magyar animu-scénánál maradva az Aoi-n, Mangazinon felnőtt jóeNberek nagy része egy idő után kinőtte-megunta vagy szüneteltette a dolgot, az újak pedig, akik már TV-n keresztül ismerkedtek meg a médiummal, az A+ - Animax-fórumon kezdtek eleve és ott húzták le aktív éveiket. Ahogy az bezárt, a feliratok és egyéb online nézhető és letölthető tartalmak miatt az AA lett a fandom központja, így ma ugyanez a réteg azt a fórumot (és az ottani moderátorokat) fárasztja boldogítja. Meg lehet nézni, hogy random időpontban, mondjuk hétköznap délelőtt sincs 5-600 alatt az ottani online látogatók száma, este vagy hétvégén/ünnepnapon, amikor mindenki ráér nem ritka egyszerre 2000-2500 fő sem. Ugyanez nemzetközi analógiában is megvan: régen boldog-boldogtalan az ANN és a AnimeSuki fórumára járt, most meg a MAL-on van jelen ugyanez a réteg - de ettől az előbbiek ugyanúgy működnek, csak nincs 6000 post egy nap.

Btw én a "quality over quantity"-elvet vallom, mert a puszta számok önmagukban nem sokat jelentenek. Egy értelmes ember/komment többet ér mint 50 fostrollkodás, úgyhogy nem is baj ha nem minden fórum funkcionál gyűjtőként.
LeSpookySkeleton írta: 2017.03.12. 12:37 az itteni közösség nyitott lenne ilyesmire, vagy mindenki túl elfoglalt hozzá? Esetleg filmnézős verzióban?
Mi csináljuk ezt anime verzióban kétféleképpen is: az egyik az Ákos által linkelt havi mozis topic, a másik meg egyes emberek közti cserealapon megy: ha valaki propagálni akarja a kedvenceit, akkor feldobja, hogy cserébe hasonló terjedelemben megvaccsol egy másik animut és véleményezi, aztán kérdés hogy ki vevő rá. A filmes ötlet se rossz, persze kérdés hogy érdekel-e valakit az adott mozi. Én animusokban mindig benne vagyok, a filmesben... talán, címtől függ, annyira mostanában nem izgatnak. Zene túl ízlésfüggő imho, pl. trance-fanokal nehéz lenyeletni egy death metal albumot (én mindkettőt nyomatom amúgy, meg (J-)pop-ot is :cool: )
Akosss írta: 2017.03.12. 14:16 míg mondjuk egy filmből nem nehéz tl;dr-t írni
Naja, pláne ha teccett, szal azóta is várom a Madokás véleményezést, bár az a 9/10 és a LEKLYOPPJÁNYNAK választott Homerun nem hagy sok kétséget :thumb: Jaigen, akkor már ideírom: MAL-on nem tudom jelölni, de Aang-ból a 50 ep-et már megnéztem, így hamarosan befejezem, aztán jöhet a Mononononke - bár most 10 nap szabadságra megyek, de sztem bele fog férni a márciusba, ahogy terveztük.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2017.03.12. 15:16-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2017.03.12. 15:12Aang-ból a 50 ep-et már megnéztem
Úgy látom, azért hamar berántott téged is, nem olyan régen még az első részen sem voltál túl és iskariotessel győzködtünk, hogy "jó lesz ez, hidd el!", azóta meg már végig le is nyomtad. :D (Várjuk a véleményezést róla! :vigyor: )
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Surci írta: 2017.03.12. 15:12 Btw én a "quality over quantity"-elvet vallom, mert a puszta számok önmagukban nem sokat jelentenek. Egy értelmes ember/komment többet ér mint 50 fostrollkodás, úgyhogy nem is baj ha nem minden fórum funkcionál gyűjtőként.
Én is hasonlóan vagyok fanfordítóként a visszajelzésekkel. Ott ugye általában a "köszi/köszönöm" a gyakori, az kábé nekem egyet jelent egy "tetszikkel" (ha Indavideót nézzük) meg egy lájkkal (ha a fosbúkot). Vagyis legfeljebb abban erősít meg, hogy nem dolgoztam hiába vele. Kommenteknél meg a leggyakrabban a hentaira kapok visszajelzést, hogy mennyire kihasználom a magyar nyelv stilisztikáit olyankor, meg időnként tanulnak egy-két új szót, szófordulatot, hasonlatot. (Mondjuk ez azért is van, mert most már végképp nem veszem komolyan. Rittyentek oda valamit, ami fedi azt, ami elhangzik, aztán jó napot. Ez a műfaj nem ér többet egy odavetett 10 forintosnál.) Ebben meg az a vicces, amit a karácsonyi Q&A videónkban is elmondtam, főleg a válaszom végén. Egyébiránt meg olyan van még, hogy "ez nem jó, az nem jó", vagy csak egyszerűen "szar a felirat", de semmi nincs mellette, rákérdezés után válasz nincs, vagy az ütközik ki, amit elmondtam ebben a posztban, amikor feltették a kérdést, hogy van-e tökéletes fansub/fordítás:

Kép
SPOILER
(Zárójelben és spoilerben: az a vicces, hogy mindenki elkezdte a saját eszményét hangoztatni, hogy pl. legyenek ott a reáliák, hogy san/kun/chan stb., mert attól japános, és ne legyen lefordítva még akkor se, ha stílusában vissza tudod adni, hogy pl. "Nobunaga (nagy)uram", vagy épp a donót "kegyelmes uramnak" fordíthatod. Holott amúgy helyes az is, ha elhagyod, megtartod, lefordítod. Mindegyik veszít és nyer valamit, és egálban vannak ezzel.
Amit aláírtam a javuknak, hogy azért ne mindent fordítsunk kényszeresen. A [GG] csinálta annak idején a Hidamari Sketch angol feliratát, amiben a kajaneveket is körülíróan, de lefordították. Pedig az mondjuk maradhatna, nyugodt lelki szívvel. Mondták a támadások neveit, a sorozat specifikus "szakkifejezéseket", hogy azok maradjanak eredeti nyelven. Ez meg nekem a szo-szo kategóriája. A Fate-ben speciel élvezem a legendáriumok, történelem apró nüanszainak megragadását, hogy ki, miért úgy, miért azzal jelenik meg ahogyan. Viszont mindent lefordítok belőle, egyedül a valódi neveket nem, mint Excalibur, Gae Bolg, Rho Aias stb. Azzal úgy néz ki szerintem normálisan, nem pedig random beletűzdelt idegen szavakkal, mert az inkább kivet az élményből.
Azt, hogy a különleges kifejezések esetében meg legyen ott egy "note", szerintem evidens.
A kedvencem meg az, hogy volt ennél olyan kommentelő, aki annak örült, ha valami hajszálpontosan ugyanaz. Gyakorlatilag kimondta, hogy "szarni bele, jó a tükörfordítás". De szerencsére ők vannak most hangos elnyomásban.)
És mint látható, igen, fészes poszt... Szal annyit ér abban a rendszerben, mint lepkefing a tornádóban, de amíg jelez XY embernek, hogy hozzászóltak, válaszoltak, és visszamegy megnézni, addig is... nos, ki ismeri a magvető példázatát? Pont ugyanez, csak kicsit másképp. Ha valami foganatja is lesz, mint érdemi válasz/reakció, már mondhatjuk, hogy megérte.

Szerk.:
Vissza az alaphoz, én is jobban szeretem a nyugalmasabb közeget. Oké, ott vagyok a frászbúkon is, aktívabb csoportokban azon belül is, amik minden csak nem az, de nem is nézem olyan gyakran, hogy zavarjon. Az már inkább, hogy spamot, trollkodást meg a hülyeséget kelljen olvasni, vagy a sehogy-se-állok-időrendbe nevezetű "idővonalat".

Az FGO angol közösségi csoport esetében van egy érdekes metódus viszont, ami tetszik: valaki feltesz egy japán oldalt, mangából, fanartból, amin kicsit sok a szöveg vagy egy képet, amin párbeszéd van. A kommentárban javarészt azt fogod olvasni, hogy "ward". Minél több a "ward", annál hamarabb lesz angol fordítás is feltöltve új posztként, azt meg fellájkolják, hogy előrébb kerüljön, fontosabb legyen. Nem mondom, szép kihasználása a rendszer gyengeségének.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Fansubra kitérve sztm annyi az etalon hogy az adott helyzet és szöveg környezet értelmezhető legyen a látottakkal. Ha egy kicsit sikerül megfűszerezni vagy apró magyar nyelvi humor morzsát elrejteni az + pont nak számit.

Kommenteknél nálam se minőség sem mennyiség nem elegendő az Aoi-n elvárt szinthez képest szóval ebbe nem szolok bele. ^^
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Aki esetleg szokta olvasni az AniMagazint, legyen olyan kedves és töltse ki ezt a kérdőívet. Köszönöm.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Leara »

Muszáj itt is kicsit kiörömködnöm magam, mert még mindig nehezen hiszem el, de... több, mint egy évnyi munkakeresés után végre kaptam munkát!!! A sok "vissza sem jelzünk, hiába lennél amúgy jó az állásra", meg a szimpla "köszönjük, de nem, mert végül mást választottunk" (persze ez csak visszajelzés, nem mintha behívtak volna) után számomra igazi sikerélmény, hogy felvettek a második olyan helyre, ahova be is hívtak interjúra :D. Ráadásul ide tényleg szerettem volna bekerülni, mert szimpatikus hely (és igen, nekem sokat számít, hogy valahol jól is érezzem magam, ha már naponta menni kell :D).
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Leara írta: 2017.03.21. 13:53 Muszáj itt is kicsit kiörömködnöm magam, mert még mindig nehezen hiszem el, de... több, mint egy évnyi munkakeresés után végre kaptam munkát!!! A sok "vissza sem jelzünk, hiába lennél amúgy jó az állásra", meg a szimpla "köszönjük, de nem, mert végül mást választottunk" (persze ez csak visszajelzés, nem mintha behívtak volna) után számomra igazi sikerélmény, hogy felvettek a második olyan helyre, ahova be is hívtak interjúra :D. Ráadásul ide tényleg szerettem volna bekerülni, mert szimpatikus hely (és igen, nekem sokat számít, hogy valahol jól is érezzem magam, ha már naponta menni kell :D).
Gratula és sok sikert hozzá érezd magad jól lehetőleg normális nyugodt fönőkkel kiegészitve túlóra és frusztráció nélkül. :mosoly:
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Dettó ezt kívánom! :D Szupi-szupi!
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Szintúgy örülök neki. :) Már csak azt kívánom, hogy a munkakörnyezet is legyen olyan, hogy jól érezd magad.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Leara írta: 2017.03.21. 13:53 (és igen, nekem sokat számít, hogy valahol jól is érezzem magam, ha már naponta menni kell :D).
Ezzel teljes szívből agree, az új munkahelyhez pedig grat.

(Nekem az eredetileg tervezett egy hetes vegetálásom amúgy majd egy hónapra ugrott, de most már azért dolgozok az ügyön. Persze a nyomorult biztosítósok és ingatlanosok valahogy RÖGTÖN megtaláltak... :roll:)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta: 2017.03.21. 18:24 Persze a nyomorult biztosítósok és ingatlanosok valahogy RÖGTÖN megtaláltak...
Pedig ingatlannal most nagyot lehet szakítani, dehát ha nem kell a lóvé... :D Amúgy sok sikert. Leara, neked pedig grat. :thumb:

Csak 1 rövid helyzetjelentés, mert tudom hogy tartozom egypár véleményezéssel, de szabin vagyok még a héten, ezért sem voltam túl aktív online. Fórumot, PÜ-t persze nézek napi szinten, de szombattól kezdve térek vissza a rendes kerékvágásba.

MOD: Sorozatos topicból átpakoltam a Szamuráj Jack-threadbe a vonatkozó kommenteket.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta: 2017.03.21. 18:53
Junchi írta: 2017.03.21. 18:24 Persze a nyomorult biztosítósok és ingatlanosok valahogy RÖGTÖN megtaláltak...
Pedig ingatlannal most nagyot lehet szakítani, dehát ha nem kell a lóvé... :D
A teljesítmény-bérezés számomra automatikus kizárás. Persze látom a smiley-t a mondat végén, de legyen teljes az előbb megkezdett rövid gondolatmenet. (Egyébként meg az egyik interjúra brahiból elmentem pár napja, már ami ingatlan bicnic, de az az agymosás, meg fellegekbe beszélés és a csillagokat is leígérés, ami ott ment... Én meg csak gúnyosan kacarásztam, néha magamban, néha látványosan az arcukba. :D)
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Leara írta: 2017.03.21. 13:53 (és igen, nekem sokat számít, hogy valahol jól is érezzem magam, ha már naponta menni kell :D).
Abszolút így van, sőt!

Kívánom neked, hogy bejöjjön!
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Én meg már nem is mennék fixbéres munkahelyre. Ez a mostani az első és utolsó ilyen állásom, nagynehezen még lenyomom ezt az egy évet, de aztán felejtsük el minél gyorsabban.
Junchi írta: 2017.03.21. 19:02 az az agymosás, meg fellegekbe beszélés és a csillagokat is leígérés, ami ott ment... Én meg csak gúnyosan kacarásztam, néha magamban, néha látványosan az arcukba. :D
Tapasztalatból mondom hogy nem sok túlzás van az ott elhangzottakban, szal lehet hogy kissé félreérthető volt az a szmájli :D Persze tény hogy nem való mindenkinek ez a típusú munka, de a bérezéssel nem túloztak, azt garantálom.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Leare: Gratula a munkához :D
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Leara: Gratula! :)
Junchi írta: 2017.03.21. 19:02A teljesítmény-bérezés számomra automatikus kizárás.
Mármint? Túl sok meló, mellé túl kevés pénz? Vagy fordítva? XD Vagy ezt hogy érted? XD

Edit: Jaaa, hogy nem "teljesítmény / bérezés", hanem így egybe: teljesítmény-bérezés, vagyis a teljesítményed függvényében nő vagy csökken a fizetésed. Oké, nem postolok többet hajnal 5:40-kor, nem nekem való. :lol:
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Leara »

Köszi mindenkinek :D (így jelentősen megnőtt annak az esélye, hogy másfél év után végre kilátogassak egy conra... mi értelme arra menni, ha nem költhet az ember XD? Bár az ottani árakat elnézve lehet, hogy most sem fogok és inkább maradok az online rendelésnél...).

Amúgy a fix bérnek és a teljesítményesnek is megvannak a maga előnyei és hátrányai. Teljesítmény alapú melóm mondjuk még nem volt, de azt hiszem, az nem nekem való, ahhoz én túl sokat stresszelnék. Mondjuk a mostani fizum nem lesz valami nagy szám, de (elvileg) lehet majd előrébb lépni + jár hozzá elég sokféle plusz, amivel sokat tudok majd spórolni (pl. fizetnek nyelvtanfolyamot, ilyesmik :D).
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Titkos napi rantje: Szeretnék ezúton is gratulálni annak az észlénynek, aki pont a Mondoconnal azonos hétvégére volt képes rakni a Nemzetközi Könyvfesztivált. -___- Jó, oké, hogy a két rendezvény célközönsége nem igazán fedi egymást, meg én sem voltam még egyik korábbin sem, viszont ha már Facebookon szóltak, hogy az ideire jön a Vajákot jegyző Andrzej Sapkowski és a rendezvény igazából már csütörtökön elkezdődik, akkor gondoltam, hogy "de jó, picit korábban megyek fel, aztán con előtt még ezt is letudom", erre most kiderült, hogy ő is szombaton lesz csak ott. :? Vagy Pesten lehetetlen nem egymásra szervezni az ilyeneket, mert minden hétvégére jut legalább 2-3 rendezvény? (Jó, mondjuk szerintem szelektálni akkor is lehetne, pl. a Boncmesterek Országos Gyűlése valószínűleg kevés animefant vonzana, ellenben egy ilyen könyves rendezvényre biztos mennek a keményvonalas fantasy/sci-fi rajongók is, akik a conok látogatószámát is jelentősen növelik.)
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Titkos írta: 2017.03.22. 16:16pl. a Boncmesterek Országos Gyűlése valószínűleg kevés animefant vonzana, ellenben egy ilyen könyves rendezvényre biztos mennek a keményvonalas fantasy/sci-fi rajongók is, akik a conok látogatószámát is jelentősen növelik.)
Én már borzasztóan egyedül érzem magam a conon nomeg túlkorosnak is a könyv fesztivál viszont érdekesen hangzik. ^^ (meg valahogy "selejtesnek" is érzem magam hogy a 3X eljön idén s még se házasság(vagy legalább valamilyen komolyabb kapcsolat se ház se gye... áhh az meg aztán végképp nem egy szó mint száz amolyan korai "kapuzárási" pánik közepén nem igazán esik jól a kiskamaszok tömegeit nézni egész nap miután alig van szabad időm a munka miatt)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Akkor beállok a sorba és én is gratulálok Leara!

Az nagyon sokat számít, ha szeretsz bejárni a munkahelyedre. :) Korábban írtam a munka topicba, hogy nagyon összecsaptak a hullámok a fejem felett a munkahelyen és gondolkodok a váltáson. Abból aztán nem lett semmi végül. Nos, azon kívül, hogy egyetlen egy helyről sem jött visszaigazolás, végül csak jóra fordultak a dolgok. Azt nem mondanám, hogy tökéletes minden, de a januárhoz képest teljesen más a légkör, normalizálódott a helyzet. Na meg egy biztos állást most nem szívesen adnék fel, főleg hogy 1-2 hónap és saját lakásba költözöm. ^^

Az még a jobbik eset, hogy csak a Könyvfesztivált tartják egy időben a Connal. Decemberben 3 különböző rendezvény futott azon a hétvégén, persze hogy alig lézengtek az emberek.
Kép
Válasz küldése