Vinland Saga

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Vinland Saga 1-3

Eddig jó.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Junchi írta: 2019.07.09. 18:07 Vinland Saga 1-3

Eddig jó.
:goodpost:
Ráadásul az animáció is sokkal jobb, mint amire a trailer alapján számítottam (bár bevallom, hogy csak az elsőt láttam, a későbbieket nem). Askeladd pedig rulez! Pedig a 2. rész végén nem jött be a seiyuuja, de a 3. részben azért meggyőzött, hogy passzol hozzá.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A Vinlandban egyelőre semmi komolyabb kivetnivalót nem találtam egyébként, de mást egyelőre nem merek mondani, szal nem akarok úgy járni, mint a Dororóval, ami hasonlóan kezdett, aztán láttuk, mi lett belőle.

Mondjuk eddig a legszimpatikusabb húzása az, hogy tényleg elhiszem ezekről a karakterekről, hogy harcosok, mert olyan a dizájnjuk, a jellemük és egyéb tulajdonságaik, szóval nincsenek meg ezek az animés túlkapások, meg a többi irreális baromság. Most képzeljétek el azt a verzióját, ahol Askeladd vagy Thors 60 kilós pretty boy. Menne is a lomtárba rögvest.

Ja, és a CG is tök okés egyelőre. Tényleg csak ott élnek vele, ahol nagyon indokolt, és még az is elfogadhatóan néz ki. (Úgyhogy részemről kibékülnék, ha a Wit azért nem csinál több Shingekit, mert inkább ezzel szeretne foglalkozni. :D)
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

1. rész: tetszik. A 2-3. viszont holnapra marad

(végre valami felüdülés ebben a szezonban Astra és Dr. Stone után...)
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Azon felül, hogy olyan ritkán tévedek a fórumra, hogy szinte azt is elfelejtették hogy ide regisztráltam valaha is, de mégis kedvem támadt ide firkantani. :D

Ezt az animét már régóta vártam a szezontól, és tényleg szerencsére jobb lett az animáció, és grafika annál amit mutatott az előzetes. Illetve eddig csak töredékben tartalmazott CG-it( az első rész elején, de nem is volt súlyos) amit én jó magam se szeretek az animékben, pedig sajnos egyre gyakoribb ez az eljárás animéknél. :(
Szóval eddig meg vagyok elégedve azzal a három résszel ami kijött, és mint ahogyan a mangában is ugyan úgy átadja az anime azt,hogy azok a vikingek, tényleg vikingek, és nem fanservice töltelékek. Tudom, mást ismétlek, de ez tényleg így van. A vinland-hoz hasonló animék elég ritkák, és én jó magam is bizom benne, hogy nem rontják el. Bár a mangát én olvastam ameddig tudtam. Konkrétan 21 fejezetett olvastam el, és bátran kijelenthetem hogy amennyiben követi a mangát ugyan úgy mint eddig akkor szerintem biztos nem fog a csalódások közé kerülni ez az anime.
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

4. rész: Na, ezzel most nem voltam annyira elégedett.
SPOILER
Itt most elég nevetségesen volt az elején Thors ereje ábrázolva. A párbaja Askeladd-dal viszont pazar volt. Már egy pillanatra azt hittem, nem itt fog Thors meghalni, aztán hirtelen mégis így lett. Kár érte, hogy ezt már elspoilerezte az ismertető mind MAL-on, mind AA-n, amúgy maga a lenyilazás egész ütős lett volna így (persze Thors halálára lehetett számítani, az egész karakternek Ned Stark-szaga volt). Viszont utána ahogy állt ott egy helyben a nyílvesszőkkel, az megint nagyon fura volt.

Amúgy a spoileres imertetők oka elvileg az, hogy a mangában már eleve úgy kezdődik a történet, Thors már halott. A mangát nem ismerem, de szerintem jó húzás volt, hogy úgy ismerjük meg a történteket, amilyen sorrendben történtek, sose volt a szájízemre az in medias res kezdés.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Junchi írta: 2019.07.11. 16:02 Mondjuk eddig a legszimpatikusabb húzása az, hogy tényleg elhiszem ezekről a karakterekről, hogy harcosok, mert olyan a dizájnjuk, a jellemük és egyéb tulajdonságaik, szóval nincsenek meg ezek az animés túlkapások, meg a többi irreális baromság. Most képzeljétek el azt a verzióját, ahol Askeladd vagy Thors 60 kilós pretty boy. Menne is a lomtárba rögvest.
Tegnap megnéztem az eddigieket. Pontosan ez a véleményem! Főleg a karakterek tekintetében. Bár a (?) 4. részben azért volt ilyen animés jelenet, hogy vág egyet és hárman halnak meg, plusz elvágja az árbócos is, de ez még mondjuk belefér. (Az első rész csatajelenete viszont annyira nem jobb be animáció terén.)
SPOILER
Az opening lelőtte, hogy látjuk a dühös fiút felnőni, de mikor a 4. részt indítottam pont nem vártam, hogy innen indul majd a sztori.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

6. rész: Ez most nagyon bejött. Egyre jobban tetszik. :D
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep7

A sőneni túlzások ellen nem emelek vádat (ennyi még éppen belefér, bár azért nélkülük is meglennék), viszont az olyan karaktereket, mint amilyen az a békapofájú törpe volt, nem lehetne a jövőben hanyagolni? Nagyon szükség van pont ebben az animében egy ilyenre, és most nem csak a dizájnra gondolok, hanem, hogy szándékosan lett úgy megírva, hogy mindenki rühellje, annyira egydimenziós és sztereotip.

ETA: Még mielőtt elfelejtem, a másik dolog: Azért ezeket a nyelvi akadályokat is megoldhatnák jobban, szal kissé komikus volt, mikor japánról japánra fordítottak Thorfinnak.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Junchi írta: 2019.08.20. 07:05 Ep7

A sőneni túlzások ellen nem emelek vádat (ennyi még éppen belefér, bár azért nélkülük is meglennék), viszont az olyan karaktereket, mint amilyen az a békapofájú törpe volt, nem lehetne a jövőben hanyagolni? Nagyon szükség van pont ebben az animében egy ilyenre, és most nem csak a dizájnra gondolok, hanem, hogy szándékosan lett úgy megírva, hogy mindenki rühellje, annyira egydimenziós és sztereotip.

ETA: Még mielőtt elfelejtem, a másik dolog: Azért ezeket a nyelvi akadályokat is megoldhatnák jobban, szal kissé komikus volt, mikor japánról japánra fordítottak Thorfinnak.
A békapofával és a fordítással is egyetértek. Mindkettő zavaró volt, bár a fordításon hamar túltettem magam (mivel nyilván egyszerűbb volt így mint az adott jelenetekben két nyelvet használni), de a karakterdizájnon nem. Egyszerűen nem illett bele, viszont sajnos a mangában is ilyen (direkt kikerestem).
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: Leara »

Mindenkit megnyugtatok, hogy ez az egy ilyen karakter volt eddig benne :D. Engem mondjuk nem zavart, ez a rész az első fejezetet adaptálta, hamar túltettem magam a csávón. Talán ezzel akart a mangaka kicsit lazítani a hangulaton, aztán hamar rájött, hogy minek XD.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Ma néztem meg a 7. részt, és már megint csatlakoznom kell az előttem szólókhoz: eddig tetszik a sorozat - egyedül a harcjelenetek Super Viking-jin húzásai zavarnak, de ezt kárpótolja az, hogy (amennyire meg tudom ítélni) a sorozat ügyel a történelmi hűségre.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Jövök én is panaszkodni a békapofájú vezér miatt! Ha már poénkodás, a múltkori epizódban Thorfinn zabolázatlan bolhái legalább aranyosan kacagtatóak voltak, tényleg oldották a hangulatot. :) Viszont ez a fazon inkább idegesített, úgyhogy jó tudni, a mangaka később hanyagolta a comic relief-nek szánt karaktereket. Ebbe a történetbe és közegbe amúgy sem illenek. A túlzásokkal egyelőre nincs bajom, ennyi még belefér és annak külön örülök, hogy Thorfinn inkább két kisebb késsel hadakozik, mintsem valami kétméteres karddal.

Kicsit utána olvasgattam, a történelmi elemeket nem csak hasraütésszerűen pakolják bele, hanem valós eseményeken alapulnak. Amúgy engem jobban érdekel ez a része, mint Thorfinn bosszúálló szála. Magára Vinlandra is kíváncsi vagyok, remélem komolyabban eljut oda a történet, nem csak elbeszélésekkel.
Askeladd-ot pedig egyre jobban kedvelem, az elején nem gondoltam volna, hogy valaha pozitívan fogok róla nyilatkozni.

A tájképek eszméletlen gyönyörűek, gratula a Wit Studio-nak!
Kép
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Én is csatlakozni tudok az előttem szólóakhoz, a békapofa nagyon nem jött be. A nyelvi problámák nem zavarnak, azon jót mosolyogtam :D bár nem tudom melyik komikusabb, ez, vagy az mikor a japán seiyuu-k törik az Engrisht. :D

Amúgy eddig nagyon bejön, kedvet adott a mangához is, ami nagy szó, mert nagyon ritkán olvasok azt... Habár ez a 7. rész picit gyengébb lett mint az előzőek.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

9. rész: nem mondom, hogy Thorkell nem szórakoztató karakter, de valahogy nagyon kilóg a többi szereplő közül.
SPOILER
...és itt nem a magasságára gondoltam. :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A 11. rész eleje egész egyszerűen hiánypótló.

Személy szerint baromira hiányolom az olyan jeleneteket animékből, mint amilyen az a menetelés volt Thorkell seregével. Megszűntek a határok főbb szereplők és cannon fodder közt, hirtelen mindenki ugyanazon a pályán játszott, a párbeszédek és szituációk pedig életszerűek voltak. Az őszi falevélhullással pedig csak fokozták a hangulatot.

Egyébként a sorozat továbbra is jó, bár azért vannak vele gondok (Thorfinn, mint ügyeletes edgelord, egyelőre az összes karakter közül ő a sereghajtó; lassú world-building - mintha félne tőle a szerző vagy nem to'om), és egyelőre inkább érzem egy felsőbb korhatárt súroló shounennek, mint seinennek, de annyi baj legyen.
Avatar
Sheev Palpatine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.07. 10:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Future Gadget Lab

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine »

Junchi írta: 2019.09.23. 16:59 A 11. rész eleje egész egyszerűen hiánypótló.

Személy szerint baromira hiányolom az olyan jeleneteket animékből, mint amilyen az a menetelés volt Thorkell seregével. Megszűntek a határok főbb szereplők és cannon fodder közt, hirtelen mindenki ugyanazon a pályán játszott, a párbeszédek és szituációk pedig életszerűek voltak. Az őszi falevélhullással pedig csak fokozták a hangulatot.

Egyébként a sorozat továbbra is jó, bár azért vannak vele gondok (Thorfinn, mint ügyeletes edgelord, egyelőre az összes karakter közül ő a sereghajtó; lassú world-building - mintha félne tőle a szerző vagy nem to'om), és egyelőre inkább érzem egy felsőbb korhatárt súroló shounennek, mint seinennek, de annyi baj legyen.
A lassú worldbuilding könnyen lehet, hogy amiatt van, hogy a rendező v. a forgatókönyvíró megkavarta kicsit a sorrendet, így az adaptáció kronológiai sorrendben meséli a történetet. A mangában már eleve ott kezdünk, hogy
SPOILER
Thorfinn apja halott, a történet a 7. részben látott ostrommal indul, a Thors-szal történteket pedig csak később, visszaemlékezésekből ismerjük meg.
Bár ezeket én csak hallomásból tudom, nem olvasom a mangát (még...), így az ottani világépítésről nem tudok mit mondani :)
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: Risa »

Egyébként azt vegyétek figyelembe, hogy Thorfinn itt ilyen 15-16 éves. És pl. ebben marha jó a manga, hogy tiniként ez a gyerek tényleg egy emo edgelord (borzasztóan féltem, hogy kapok a személyében egy Eren #2-t), de ugyanúgy felnő, ahogy mi is felnőttünk, és kinőttük az edgelordságunkat (kinőttük? XD na Eren pl. nem nőtte ki, sőt rosszabb lett lol). Sőt én azt mondanám, hogy az effajta, mentálisan felnőtté válás egy vezérmotívuma a műnek, és más karakterekben is megismétlődik, csak más-más formában.
Ahogy én számolgatok, kétlem, hogy az animébe bele fog férni Thorfinn meghasonlása az addigi életével, és a személyiségének újraépítése, de a mangából talán az az ív a kedvencem. Itt még Askeladd (és mások) simán ellopják előle a reflektorfényt, mert ezen a ponton ez a fiú még szándékoltan nem egy izgalmas karakter.

Terveztem amúgy írni egy kicsit a mangáról, amikor beértem, de közben annyi minden mással voltam elfoglalva, hogy már elfelejtettem, miket akartam mondani. :'D Az biztos, hogy érdemes elolvasni, mert szerintem hatásosabb, mint az anime, az artja pedig egyszerűen lélegzetelállító, és sokat dobnak az élményen a mangaka megjegyzései és a vele készített interjúk is, mert hihetetlen szimpatikus, józan embernek tűnik ezek alapján.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Remélem nem fogják betámadni az animét, amiért a kereszténységről úgy volt benne szó, ahogy. :drop:

A mangát direkt nem kezdtem el, mert akarva-akaratlanul is elkezdeném összehasonlítani a kettőt. Aztán lehet pont olyan helyen fogják elvágni a történetet, hogy kedvem támad falat kaparni és rávetem magam a mangára. XD Néhány karakterről láttam fekete-fehér képet, gyönyörűen rajzol a mangaka. Amúgy a történelmi tényekkel se a levegőbe dobálózik, külön tetszenek a kis visszautalások, vagy konkrét események leírása. Néhány epizóddal korábban a Római Birodalom emlékét őrző romokat nagy pozitívumként könyveltem el.

Sajnos pont a történelmi eseményekkel spoilereztem el néhány dolgot magamnak, de így is kíváncsian várom, a szereplők miként élik majd meg ezeket az eseményeket.

Thorkell engem speciel nem különösebben zavar. Pl. a Felföldi játékokon is vannak olyan férfiak, akik több méteres farudakat dobálnak sportból, szóval... Plusz szórakoztató karakter, kellően kattant, de nem az idegesítő fajtából.

Azt lehet egyébként tudni, hogy a 24 részt egyben kiadják, vagy lesz egy évadnyi szünet?
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Mivel a legtöbb helyen a 15. részig már fent vannak a kezdési időpontok, így gondolom egyben le adják, hacsak nem akarnak egy 9 részes mini évadot kreálni.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Eddig tetszik, csak azt nem értem, Askeladd neve miért kapott ilyen hülye kiejtést.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mé' nem beszélünk a 14. részről? Pedig szerintem, ha volt olyan epizódja ennek a sorozatnak, ami igazán megérne némi elmélkedést, akkor az ez.

Alapjaiban véve inkább éreztem egy valamivel hardabb shounennek ezt a sorozatot, de ezzel az epizóddal mutatott végre valami komolyabbat és filozofikusabbat. Legalábbis többféle szempontból megközelíthető Askeladd mostani döntése: Ott az alapvető erkölcsi és morális megközelítés, de az egész szituációba integrált szerepe talán még izgalmasabb. Az emberei nem ehhez az időjárási körülményhez vannak hozzászokva, ráadásul ennyi embert táplálni is kell, annak előteremtése pedig a vezető dolga. Micsoda véletlen, van is a közelben egy falu, ami több hasonló telet megért már, fel voltak készülve mindenre, élelem volt annyi, hogy még a felével is bőven átvészelték volna az évszakot. Askeladdnak közben döntenie kell, ami döntésben mérlegelnie kell nem egy faktort, viszont mindennemű prioritást természetesen a serege élvez: ha nem esznek, az az életükbe kerül. Ez még nem is az igazi pláne része a dolognak, mert az csak ez után jön: A falusiakat kifosztják, akik ezután garantáltan nem élik túl a telet, szóval egy lassú és fájdalmas haláltusa jutna nekik osztályrészül, úgyhogy válasszuk a "humánusabb" ÉS logikusabb megoldást, azaz végezzünk ki mindenkit. Ezzel elébe megyünk annak is, hogy nem tudják az ittlétükről értesíteni az ellenséget sem. Stratégiai szempontból hibátlan kivitelezés, csak közben el kell dobjon magából valamit, ami talán az egész emberi mivoltába kerül.

Mindenesetre kíváncsi vagyok, hová fut végül ki Askeladd és a sztori ezen a ponton. Nem mondom, hogy a tag komplexitása griffith-i magasságokig jut, de egyelőre egy remekül megírt karakter, akiben rengeteg potencia van még, szóval én őt tekintem a cucc igazi főszereplőjének, és nem a béna Thorfinnt.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Junchi írta: 2019.10.18. 07:25 Mindenesetre kíváncsi vagyok, hová fut végül ki Askeladd és a sztori ezen a ponton. Nem mondom, hogy a tag komplexitása griffith-i magasságokig jut, de egyelőre egy remekül megírt karakter, akiben rengeteg potencia van még, szóval én őt tekintem a cucc igazi főszereplőjének, és nem a béna Thorfinnt.
No igen, Thorfinn az utóbbi részekben amúgy is erősen mellékszereplői státuszba került...
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep16

Nagyon magára talált ez a sorozat. Ugyan az elején sem volt vele különösebben sok gondom, de az elmúlt epizódok egészen kiválóra sikeredtek, élükön Askeladdal, szóval nem tudom, anime mikor adott utoljára ennyire komplex, érdekes szereplőt, mint amilyen ez a pali. Komolyan, már csak miatta megérné nézni.

Egyedül ezt az
SPOILER
árulás
dolgot éreztem a végén kissé sántának és elsumákoltnak, szóval oké, hogy
SPOILER
a két csávó szervezkedett közben a háttérben, de mégis mivel vettek rá szinte mindenkit a nagy pálfordulásra? Kifogyott Askeladd a szerencséből és kész, bye lojalitás? Na mindegy.
(Akartam még kicsit a "Thorkell lándzsával négy embert nyárson" című jelenetet is buzerálni, mert hát LOLMÁR, de közben meg annyira badass is volt, hogy nincs miatta komoly hari. :D)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Vinland Saga

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A most véget ért Vinland Sagáról: Nehéz szavakba önteni, kavarog benne millióegy gondolat, szép kis tl;dr-t lehetne rittyenteni róla, de most megelégszem a sorozat leghatásosabb pozitívumának és legnagyobb negatívumának a kiemelésével. Ezek pedig Askeladd és Thorfinn.

Askeladd az a karakter, akiből 10 évente egyet látunk animékben: Kiválóan megírt, komplex, ambiciózus, többrétegű, nem retardált sztereotípia, nem is a véletlenek szüleménye, hanem egy olyan elem, aki az egész animét vitte a hátán. Őszintén szólva a befejezés sem lepett meg. A magam részéről kétféle végkimenetelt láttam magam előtt, már ami a karakter sorsát illeti: Vagy elér mindent (és tényleg mindent) és minden, amiért addig küzdött és az elveit adta, végül gyümölcsöző lesz, vagy - ahogy ő is fogalmazott - a 11. órában végleg elhagyja a szerencséje és mindent elveszít (kivéve egy valamit: a büszkeségét). Voltak az animének olyan pillanatai, mikor inkább az előbbit éreztette, de voltak olyanok is, mikor a karakter bukását foreshadowolták. Askeladd nem volt sem kiszámítható, sem könnyen kiismerhető, elvégre az emberei sem igazodtak rajta ki, még az a fazon sem, akit az egyetlen barátjának tartott (Bjorn), de még előle is titkolt dolgokat. Mégis tudott őszinte lenni a legkritikusabb helyzetekben, szóval hiába munkálkodott azon, hogy eldobja az embersége minden egyes darabját, hogy elérhesse végül, amit akar, azért, ha a helyzet úgy kívánta, előtudott törni belőle az őszinteség szikrája (Bjorn, de a végén, a
SPOILER
haldoklása közben a Thorfinnhoz intézett utolsó szavai
). Nem érte el végül az ebben a körben legmagasabb szinten mozgó Griffith szintjét, de tetszőlegesen közel járt hozzá.

Ami Thorfinnt illeti, rá nem kívánok sok karaktert pazarolni, szóval aki mást sem csinál a sorozat 90%-ában, mint vicsorog, meg késsel hadonászik, azt karakternek nagyon nehezen tudom kezelni, főszereplőnek meg egyenesen nevetséges. Igazából csak miatta majdnem még egy pontot leszedtem a végértékelésből, de aztán úgy voltam vele, ilyesmi kaliberű animék manapság egyáltalán nem készülnek, szóval mint olyan, jár neki a magasabb pontszám, ami imázst egy bénán megírt, ellentmondásos, edgy hülyegyerek nem tud kellőképpen lerombolni. Lehet, hogy később árnyalódik a karakter, változik valamennyit és átértékeli a szerepkörét, de ez, amit ebben a 24 részben produkált, az több mint siralom.

Mindegy, kap egy 9(alá)/10-et a sorozat, talán még egy top 20-as helyezést is, mert mindent kiátlagolva és mérlegelve a Vinland Saga egy kivételes próbálkozás és csakis remélni tudom, hogy valami irányvonalat is kijelöl végre az anime-ipar számára, ami másoknak is követendő példa lesz.
Válasz küldése