Felirat help, kodek help

Itt lehet kérdezni, ha nem megy, nem érted, elakadtál, vagy egyéb kérdésed van.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Feliratokhoz sztem a legjöbb a subtitle workshop. Tud eltolni, van fordító támogatás, ismer vagy 50 féle feliratformátumot, stb... tök hasznos.
Viszont a kérdésem, töltöttem mkv-t amiben a videó h264-ben van kódolva. A VLC lejátsza csak szaggatt mint ..., mert már nem mai gépem. Arra gondoltam valahogy átkonvertálom avi-ba, de a művelet már ott elakad hogy nem tudom az mkv-ból a videó stream-et kiszedni. Sem az MKVextractor sem a VirtualDubMod nem hajlandó felismerni a video részt. Tudom hogy ez nem video-konvertáló topic, és az oldalnak sem ez a főprofilja. Már át is nyálaztam több külföldi (még franciát is pedig már alig tudok franciául) videospecifikus fórumot is de semmi hasznosat nem találtam. Szal ha vki tudna segíteni annak nagyon örülnék.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

ffdshow és x264 telepítése után már hozzá fogsz férni a video streamhez viszont ha nem mai a géped akkor ezzel nagyon meg fogsz szenvedni
Kép
Avatar
sobrijoska
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.12.28. 12:31

Hozzászólás Szerző: sobrijoska »

Próbáltátok már az SRTEditort magyar program és marha jól lehet vele feliratozni.Ingyenesen letölthető(http://www.wittmannsoft.hu)
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

hopp azt elfelejtettem odaírni hogy feltelepítettem az x264 kodeket, az ffdshow-nak a 041012 és aztán a 050930 változatát és engedélyeztem a beállításoknál hogy libavcodec kezelje a h264-et is, de semmi eredmény. Egyébként csak nálam fagy ki a VirtualDubMod (meg a GSpot, meg egyéb programok amik hozzáférnek a VFW kodeklistához) ha a 050930as ffdshow van fenn?
Kép
Avatar
Keilla
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2004.10.14. 14:20
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keilla »

Ksi segítséget szeretnék kérni.
Érdekel a feliratozás, hogy hogy kell csinálni meg ilyenek, szeretnék néhány animlét feliratoni. Tud valaki ehhez segítséget adni hogy hogy is kell? Pl beégettett felirat eltüntetése és annak magyar feliratozása stb.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Keilla írta: Pl beégettett felirat eltüntetése és annak magyar feliratozása stb.
legjobb tudomásom szerint a beégetett feliratot leg feljebb csak úgy tudnád eltűntetni hogy valami videoszerkesztő progival levágod a kép alsó 40-50 pixel vastag sávját, vagy arra a részre ahol a felirat szokott lenni teszel nagy fekete sávot.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Keilla írta:Érdekel a feliratozás, hogy hogy kell csinálni meg ilyenek, szeretnék néhány animlét feliratoni.
Subtitle workshop progit próbáltad már? Ha rákeresel, akkor kidob néhány tutorialt is a google, ahol nagyon korrektül leírják, hogy mit hogyan kell ^^
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

narutaru felirat, merre vagy?
Avatar
graag
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.02.16. 23:33
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: graag »

ááááááá.... végre megtaláltam a hellsing ova-t, erre játszanám le és nincs kép, tudnátok segíteni hogy milyen kodek kell hozzá? eddig bármelyik filmet futtattam mindegyik ment... nem éértem..... :wwall:
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

graag írta:tudnátok segíteni hogy milyen kodek kell hozzá?
Fogalmam sincs, használj MPlayert.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Google-ozz rá és keresd meg a GSpot nevű programot. Elvileg az megtudja mondani hogy ha codec hiba van akkor mi lehet a baj.

Ha leszedted és az nem jelezné h codec hiba lenne, akkor valószínűleg összeakadnak a Codecek. Nekem volt ilyen.

Fennvolt a CCCP (codecpack) és amiatt volt. Lekaptam, és csak a elgfontosabb codeceket raktam újból egyenként. CodecPacktól lehet írtózni...
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Legjobb tudomásom szerint sima xvidben volt, de nem otthon vagyok úgyhogy nem biztos. Egyébként pedig: http://www.videolan.org/vlc. Tölts le, rakd fel, és láss... A progi nekem egyedül a winfos médiákat nem játszotta le kodek nélkül. AMúgy meg a kodekpackok tényleg gázak, de az ffdshow valamelyik 2004es változata sztem elég jól sikerült. A későbbiektől mindig kifagy a vdub, meg a gspot, és asszema cccp-ben a későbbi ffdshow-k vannak. Javítsatok minden erővel ha tévedtem volna.
Kép
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

hello...
nincs valakinek magyar felirata a Full Metal Panic-hoz??

nincs kedvem az magyar szinronnal újra konvertálni az egész sorozatot... vagy valaki tud olyan lejátszót amivel belehet nyomni a szinket ? mert mintha régebben láttam volna ilyet egyszer valahol !l !
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

vdub, avagy virtualdub (?) asszem...
Kép
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

Mayer írta:vdub, avagy virtualdub (?) asszem...
a videószerkesztő progi !!!

de egy másik fórumon már kaptam segítséget !
Kép
Avatar
graag
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.02.16. 23:33
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: graag »

kipróbáltam a vlc-t és vitte!!!! hurráhurrá, úgyhogy megyek is nézni Seras Victoriat, danke madfist
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Igen, a VLC Media Player elég jó ilyen téren.
Az mkv-t és ogm-et is nagyon szeresssse ::sugoi::
Amit egyedül nem szeretek benne, hogy valami miatt a pause-ra késéssel reagál :? Ja és a hangsávokat is kitűnően kezeli.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Meg a felirat méretén típusán helyén sem állítani, és ha lepausolod akkor a feliratot nem állítja meg. :( De egyébként bármilyen ismeretlen xart lejátszik. Valamit flv-t is le tudott játszani nekem, amiről soha életemben nem hallottam.
Kép
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Juuj, flv-t is tud? Nemár XD Nekem van egy csomó flv-m csak eddig nem tudtam normálisan megnézni. Kössz a tippet :wink: Az flv amúgy flashvideó.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Dreamcleaver
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2005.05.05. 20:28
Tartózkodási hely: The World

Hozzászólás Szerző: Dreamcleaver »

Hali, lene egy kérdésem. Tök hülye vagyok a kodeckekehez. Szeretek videókból képeket kiszedni, hogyanimált gifeket csinálja belőlük. Eddig VirtualDubModot (VDM) használtam, ami a K-Lite megacodecpackkel együt eddig minden beolvasott. Na a legújabb animjaim h264-es kódolású mkv fájlok. A VDM azt mondja, hogy neki VfW (Video for Windows) codec kell ezek beolvasásához, a DirectShow nem jó. A, milyen kodecket kéne telepítenem, B, van valami jó kis screen capture progi, ami a VDM-hoz hasonlóan beolvassa a fájlt, ahol végig tudom pörgetni a frameket és kimásolni, csak újabb, és kezeli a h264-t (és lehetőleg ingyenes:D)? Előre is köszi, és bocs, ha valami nagy hülyeséget írtam, de tényleg amatőr vagyok.
Kép
TTL
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.04.02. 23:58

Hozzászólás Szerző: TTL »

Lehet, hogy hülyeséget írok, de a h264 és társai az asztali DVDk tömörítő algoritmusainak PCs átírásai Windows alá fizetősek, és nincs trial verziójuk, egy időben én is vadásztam és nem tudtam leszedni sehonnan.
VLC és MPlayer progikkal próbálkozz ezek linuxos codecet használnak.
Elvileg be lehet lőni őket, hogy bizonyos intervallumban ugorjanak, de hogy pont framenként-e az nem biztos. A VLC png screenshotokat tud menteni, az MPlayerrel nem tudom lehet-e, olvasd el a dokumentációt.
Én az mkv konténereket ezzel szoktam lejátszani, mert egy más progi sem kezeli normálisan.
Az MPlayernek van egy átkódolója MEncoder, azzal szoktak videót szerkeszteni, de én nem találtam működő Windowsos GUI-t alá.
Ha máshogy nem megy játszd le és screen capture progival vadászd le a képet pl: Hypercam, ha értelemszerűen jelölöd ki a területet, utána VDubbal le tudod vágni az Unregistered logót. Aztán behúzod az avit egy olyan GifAnimátorba, ami tud avit importálni.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Lekaptam a Disgaea-t, mkv formátumban van és valszeg h264-el is bír a cucc :? A Problémám az, hogy vagy a hang akadozik, vagy a videó lassú és a hang már évekkel előre jár.

Az tuti h nem egy mai a gépem (1,7 ghz Celeron, 512 DDR), szóval első nekifutásra ennek tulajdonítom a "hibát". Nade kérdem tapasztalt kollégámiat, hogy netalántán létezik e egy megoldás az olyanok számára mint én akik nem egy csúcs géppel robotolnak? (eddig még nemjött mi más subbolt változat...)
Kép
Avatar
zline
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2005.03.17. 11:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő, egyszer itt- egyszer ott :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zline »

Mayer írta:Lekaptam a Disgaea-t, mkv formátumban van és valszeg h264-el is bír a cucc :? A Problémám az, hogy vagy a hang akadozik, vagy a videó lassú és a hang már évekkel előre jár.
mkv típusokra én a matroska packot vagy a (már fent említett TTL) VLC playert használom.
de van külön hangkodek is.
h264 hang codec
Matroska Pack

De én ha lehet javasolni, akkor én a matroskát javaslom. mert az utánna lejátszótól független betölti. :wink:
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

VDMhez is tud directshow-val dolgozni, csak fel kell hozzá tenni az avisynth 2.56ot (legalább http://www.avisynth.org). Utána megnyitni egy notepadet beírni hogy: DirectShowSource("[fájl neve és helye]", fps=[szám], convertfps=true) és elmenteni *.avs fájlnak. Ezt meg lehet nyitni VDMmel, de persze csak akkor ha egyébként a codec fenn van (vagyis lejátszani le tudod, és nem VLCvel, hanem bármi egyébbel). Kodekpack-nek a CCCP ajánlom. egyébként az oldalamon készítek átkonvertálós guide-ot, de még elég kezdeti stádiumban van, szal kérdezz még ha kell valami

Mayer: 1,7 Cel+512 sztem elégnek kéne lennie. Nálam 1.4en ketyegő mobil celeron 256Mval is elvitte a h264-et.

H264 tényleg nincs hivatalosan, de ha jól tudom x264ként van hozzá szabad verzió, és az ffdshow is elboldogul vele, amit mellesleg a CCCP is tartalmazza, haali media splitter együtt, mely az mkv-k és ogm-ek és mp4-ek lejátszásához jó.
Kép
Avatar
Dreamcleaver
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2005.05.05. 20:28
Tartózkodási hely: The World

Hozzászólás Szerző: Dreamcleaver »

Köszönöm a tanácsoakt próbálkozok. Magát a h264-es kódolásu mkv-ket simán let tudom játszani Media Player Classic-kal vagy BSPlayerrel ha fenn van a K-Lite Mega Codec Pack. A gond azzal van, hogy a Virtual Dub Mod nem tudja beolvasni. Próbálkoztam screen capture progival, a Fraps-szal, de ott a legkisebb intervallum amit be tudok állítani két capture között, az 1 mádosperc, az meg baromira alacsony, egyesével kiszedegetni a frameket egy gifhet meg elég időigényes. Most elkezdhetném leszedni xvides avikban az animokat, de az mkv jobban bejön, mert kibe lehet kapcsolni a feliratot, nincs beégetve.

madfist azt mondod a VDM is tudja kezelni a directshowt? ok majd megnézem kösz,

Mayer a h264-es mkv-hoz, még az 1280x720-as felbontásúakhoz (pl Ergo Proxy, .hack//roots) elég kellene legyen a géped. Nálam tökéletesen futnak, sztem kodec gondod lehet. Én K-Lite Mega Codecpack-et használok (csak azt, semmi mást!), de mások mást ajánlottak itt. Próbáld meg.

EDIT: Lehet, hogy ha AviSynth-et akarsz használni, nem lehet [ és ] karakter a fáljnévben? Elég idegesítő lenne, mert ez szinte midegyikben van (suber tag, verzió szám)
Kép
Válasz küldése