Mivel csináljátok a honlapot?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Lezárt
Avatar
Saolin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.07.30. 21:05
Tartózkodási hely: Kecskemét

Mivel csináljátok a honlapot?

Hozzászólás Szerző: Saolin »

Hello!

Mivel én is csinálok egy ilyen anime weboldalt, csak nem tudom hol induljak el igy hát ide jöttem segítségért.
Milyen progival csináljátok a honlapot?(e107 stb.)

Kérlek segítsetek!
Előre is köszi!
Avatar
Load
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.03.29. 17:38
Tartózkodási hely: Nem, nem vagyok szomjas.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Load »

Először is kezdjük ott, ha nem konyítasz a honlapkészítéshez hülyeség ebbe belevágni.

Több féle nyelv van amikkel honlapot lehet csinálni: html, php, flash (ez nem nyelv) és még van egy pár.

e107 nem egy program, hanem egy kész, php-n alapuló motor, ami ingyenesen beszerezhető.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Az AoiAnime saját fejlesztésű. Nem használunk semmiféle készen letölthető portálrendszert.
Avatar
Saolin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.07.30. 21:05
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Saolin »

Köszönöm szépen a választ!

De azt elmondjátok hogy csinálhatok a honlapomra regisztrációt?
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

A kérdésből úgy tűnik, nem vagy otthon túlságosan a dinamikus weboldalak működésében és programozásában. Nem árt először az alapokat megismerni, mielőtt komolyabb munkába szeretnél belekezdeni. Egy felhasználó-menedzsment felület és a hozzá tartozó adminisztráció megírása nem kezdőknek való feladat. Egyrészt előismeretek nélkül nem fog sikerülni, másrészt, ha valami csoda folytán sikerülne, nem lenne biztonságos.
Ha dinamikus weboldalt szeretnél készíteni saját magad, és nem előregyártott portálrendszereket akarsz használni (amit egyébként nem is ajánlok, bár kezdőknek kétségkívül egyszerű és biztonságos, de csak bizonyos határokon belül szabható személyre), akkor ismerkedj meg előbb valamelyik programnyelvvel, amely segítségével megírod a forráskódot.
A legelterjedtebb - és ingyenes - programnyelv a PHP. Hazánkban is megtalálható a könyvesboltok polcain a "Tanuljuk meg a PHP 4 használatát 24 óra alatt" című könyv, amelyből elsajátíthatók a PHP alapjai.
A könyv kiolvasása és megértése után elkezdhetsz letöltögetni kész forráskódokat, melyek tanulmányozásával egyre több ismeretre tehetsz szert, ezek módosításával, sok próbálkozással, saját szkriptek írásával (és bugtalanításával) sok "vidám" órát lehet eltölteni. Tanulásintenzitástól és tehetségtől függően néhány hónap alatt feltehetőleg eljutsz arra a szintre, hogy képes leszel saját dinamikus honlapot készíteni, melyet folyamatosan bővítgethetsz egyre interaktívabb és izgalmasabb funkciókkal.
Avatar
Saolin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.07.30. 21:05
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Saolin »

Köszönöm szépen a tanácsot és megveszem a könyvet és ezen dolgozom majd a nyáron.

De ha tudsz még olyan weboldalakat mondani ahol még alapokat lehet tanulni kérlek ird le.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Sok sikert a tanuláshoz.
A legfontosabb oldal php témában a http://www.php.net teljes referenciával és mindennel ami kellhet.
A html-hez (ha esetleg abban is kezdő vagy) ajánlott a http://w3.org oldal, ahol teljes html referenciát találsz.
PHP forráskódok letöltéséhez ideális oldal a http://www.hotscripts.com rengeteg féle kód tölthető itt le.

Ez csak néhány fontos oldal volt, mások még biztos tudnak írni egyéb hasznos, esetleg emberközelibb címeket a php és html tanuláshoz.
Matyi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2006.04.15. 19:15
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Matyi »

Linkek:
html,css(előbb ezeket tanuld meg):
http://twm.faxunil.hu/muhely/index.php?kat=5
php:
http://szabilinux.hu/php/index.html

egyébként flash-ben is lehet programozni.
Avatar
Saolin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.07.30. 21:05
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Saolin »

Köszi szépen hogy ilyen sokat segítetek(főleg te,Hikari).

Csak most néztem a neten hogy az a könyv 5000Ft körül van szal elsöbb pénz kéne rá :D
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Saolin: ajánlom, hogy nézz körül könytár(ak)ban, általában meg szokott lenni, és akkor nem kell annyit gyűjtögetni, hamarabb nekiállhatsz. :)
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
Saolin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.07.30. 21:05
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Saolin »

Jah télleg el is felejtettem :lol:

-----

Amit eddig olvastam a php.net-ről az kész rémálom nem értem :(
Egy picit nehéz főleg az a változó vagy mi :( :(
Matyi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2006.04.15. 19:15
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Matyi »

Elfelejtettem, SQL is jól jöhet, ha adatbázist akarsz létrehozni. Így nem csak egy fájlban tárolod a sok adatot, hanem le is kérdezhetsz akármit, mondjuk ki a 10 legrégebben regisztrált tag, ha elmentetted az időt.
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Hogy mivel ajánlatos honlapot csinálni? Aki nagyon vágja a témát és tud programozni, annak ott a NotePad :D
AKinek viszont fogalma sincs ilyesmiről és van kedve pénzt adni csak azért, hogy legyen egy weboldala annak ott a g-portál
Akinek szintén fogalma sincs a programozásról annak ajánlom a xara webstyle 4-et, marha egyszerű, szinte meg se kell mozdítani a kisujjadat se és már kész az oldal :D
Amúgy FrontPage-vel sem nehéz az ilyesmi.
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ha már ennyiféle lehetőség szóbakerült, azért azt érdemesnek tartom megemlíteni, hogy mielőtt az ember döntene a felhasznált programok / sablonok / technológiák között, azért érdemes fontolóra venni, mi a célja a weblappal.
Ha egy hamar múló fellángolásról van szó, ami csak arra irányul, hogy a kínzó weboldalkészítő vágyát gyorsan kiélje valaki, akkor bármilyen programmal, gportallal, akármivel neki lehet állni.
Ha pedig valaki úgy gondolja, hogy a téma hosszabb időre fogja érdekelni, szeretne igényes, a látogatók szemébe ugró randa reklámoktól mentes, szabványos kódból álló, valóban használható, és később bármilyen méretűre bővíthető weboldalt, amit később nem lesz kínszenvedés esetleg külső megjelenésben és tartalomban / profilban megváltoztatni (mert ha valaki hónapok / évek alatt készítgeti az oldalát, ez elkerülhetetlen), akkor nem árt, ha már kezdettől fogva legalább minimális hozzáértéssel, és jól megválasztott eszközökkel áll neki, és legalább minimális érdeklődést mutat a felhasznált programok és technológiák iránt.
Avatar
Saolin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.07.30. 21:05
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Saolin »

Ez egy hosszabbra nyúló.Jah és a design már kész van csak a phpbe irása lesz nehéz mivel hogy nincs lové hogy megvegyem a könyvet és nincsben a könyvtárban. :( :(

-----

jah és a beta verziót a animeheroes.atw.hu oldalon látható
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Esetleg ismerős, aki le tudna ülni veled pár órára? Az talán még hasznosabb, mint bármilyen könyv.
Végső esetben kezdő php weboldal tutorialek után lehetne kutatni neten (google).
Avatar
Saolin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.07.30. 21:05
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Saolin »

Hát sajna nincs olyan ismerősöm, de aki kecskeméten él az beugorhatna :D

kérlek mondjátok elróla a véleményeteket a honlapról

-----

Hy!

Elolvastam a könyvet legalább 3szor és még mindig nem értem a php :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Saolin írta:Hy!

Elolvastam a könyvet legalább 3szor és még mindig nem értem a php :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Ez van. Sajnálom, de erre tényleg nem lehet mást mondani.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Gyúrásnak ott van Dosztojevszkij. Amúgy meg ha nem megy, van még pár darab és féle többet is el kell olvasni. Valamelyiket majd csak megfejted. Aztán jöhet a Nobel-díj is.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én W3schools leírása alapján kezdtem neki, ott elég jól le van írva lépésről lépésre.

Az meg nem elég ha elolvasod a könyvet, tessék programozni. Tök mindegy, ha először annyit tudsz beállítani, hogy mi legyen az oldal háttérszíne, ha nem csinálod, soha nem fog menni. Mint mindenhez, ehhez is rengeteg gyakorlás és türelem kell...
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Re: Mivel csináljátok a honlapot?

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Saolin írta:Hello!

Mivel én is csinálok egy ilyen anime weboldalt, csak nem tudom hol induljak el igy hát ide jöttem segítségért.
Milyen progival csináljátok a honlapot?(e107 stb.)

Kérlek segítsetek!
Előre is köszi!
Hali olvastam a postokat énis most akarok fejestugrani a dologba. Amit Hikari javasolt PHP 24 óra alatt az letölthető 1 oldalró (torrent). Ha érdekel keress MSN-en/Pü.
Avatar
Load
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.03.29. 17:38
Tartózkodási hely: Nem, nem vagyok szomjas.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Load »

Urzu elkéstél. :)
Avatar
Heini
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2006.10.03. 16:52
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Heini »

Ha valaki a G-portálnál és a Xara4 Webstyle-nál könnyebet keres,annak ott van a mindenkilapja.hu ,ennek a honlapnak csak annyi hátránya van,hogy általában túlterhelt a szerver :whaaa: (De mostanában nem történt meg velem :) )
Avatar
angelvictory
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.10.27. 12:45
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: angelvictory »

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy ilyen fórumom van nekem is, és themét nem tudok változtatni rajta.. pedig ftp-n fel van töltve, az admin oldalon meg is jelenik, mégsem változtatja meg. Mi lehet a gond?

Előre is köszönöm!!
www.angelvictory.try.hu --- Ezotéria, Videók, Háttérképek, és még sok minden. A Fórumban letöltések, és egyéb dolgok :)
Lezárt