Neon Genesis Evangelion bakik és rejtélyek

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Chrisdry
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2004.11.02. 23:12
Tartózkodási hely: Veresegyház
Kapcsolat:

16. részt keresem

Hozzászólás Szerző: Chrisdry »

Elnézést, hogy ide írok, de én a 16. részben rengeteg hibát találtam: ugyanis a file hibás :? és nem játszható le- nagyon hálás lennék, ha valakitől ezt az egy részt megkaphatnám -sajnos csak ezen a honlapon találtam leírást róla, így nem maradtem le a történetről, csak képileg nem láttam azt az egy részt... Köszönöm. :whelp:
Krisz
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

1: Milyen verzióról beszélsz? Mivel NGE-t immáron túl sokszor, túl sok ember feliratozta, kódolta, rippelte, újrarippelte, remake-elte, stb.
2: Ez a topic nem technikai jellegű. Ha az epizód a USteam szerveréről származik, nézz utána az ő fórumukon (megjegyezném, ami a szerveren van 16. epizód, nem hibás).
3: Ha letöltenéd ezt a részt, s még sok mást is, kérlek nézz bele az 'Anime letöltőhelyek' c. topicba. Ne rögtön kérdéssel nyiss, hanem olvasd el a topicot (legalább az elejét). Sok kérdés van megválaszolva, amit értelmetlen lenne ismét feltenni.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Most nem olvastam vissza az összes előzményt szal hátha már valaki mondta ezt:
A 7-es részben, mikor először mutatják a JA robotot és beindítják...
Akkor a fickó azt mondja hogy jobb láb előre...de a robot a ballal lép.
Már régen láttam és az is lehet hogy csak a feliratozást rontották el, de mindenestre nem árt utánanézni...
Avatar
Shiroi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2004.11.26. 13:17

Hozzászólás Szerző: Shiroi »

Visszatérve a vízhez. Az első hozzászólást olvasva a következő jutott eszembe: minden élet forrása...
Egyaránt a földi élet, és az emberé onnan indult.
---kezdő---
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2004.10.06. 21:12
Tartózkodási hely: A gépem elött és animet töltök:P

Hozzászólás Szerző: ---kezdő--- »

Nos itt az én verzióm amit kiagyaltam :!:
(thx Hikarinak a tippeket minen egyebeket)
Igazábol szerintem megmaradt az LCL tengere és ezt is mint
a 25-26-ik részben a "one more final"-t csak Shinji képzelte nem :?:
Aaaanyira belezavarodtam, hogy csak na.
Szerintem minden ilyen kérdést egy interjú keretében Anno bácsit kéne kérdezni, de asszem ő azt mondta, hogy a sorozat befejezett, ennélfogva mindenre meg van válaszolva. Sajnos nekem nem. Egy csomó utalás van elrejtve ehez minimum 50 oldal tömör válaszok kéne :D
Nos ez volt az első anime amit láttam, és megrázott egy csöppöt.
Nem találtam eddig hozzá hasonlót. Ezt még az örökkévalóságig folytathathatnám, de nem teszm, mert mindenki azt gondol amit akar.
Ennyit erröl
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

Szerintem egy gondolatindító animének(/filmnek/stb) jót tesz, ha vannak benne homályos vagy akár fehér foltok, sőt, egy-két ellentmondás is belefér. Mert elgondolkodtat, feltevéseket kell kreálnod és így tovább. Az NGE ebben pedig nagyon jó. Éppen megfelelő "anime-indításra": eleje felé több akció+humor, később dráma, végén meg agybuggyantó csavarok.
"Éljen a cs. kir. kretenizmus!"
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Valaki észrevette, hogy a 19. részben a Shinji amikor harcol azzal a pengés angyallal akkor még az Unit-01-ben utcai ruhában volt, de már a 20. részben amikor feloldódott az LCL-ben akkor már az a pilótaruha volt rajta. Pedig a két rész között egyszerse szállt ki a robotból. :weh:
Furcsa mi?
Avatar
Althego
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2004.12.06. 20:20
Tartózkodási hely: E*****q, Pécs

Hozzászólás Szerző: Althego »

No, első hozzászólásom. Amennyire én emlékszem, a ruha csak az LCL-ben lebegett, de talán Ritsuko mondta is, hogy azt Shinji tudata kreálja oda (valami pszeudoanyagról beszél), vagy mi. És amikor Shinjit sikerül megmenteni (de nem a megmentési késérlet járt eredménnyel), akkor viszont nem volt rajta ruha. A plug suit a kiömlött LCL-el együtt folyt ki. Tehát a kérdés inkább az, hogy hová tűnt Shinji civil ruhája?
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

wolfi írta:Valaki észrevette, hogy a 19. részben a Shinji amikor harcol azzal a pengés angyallal akkor még az Unit-01-ben utcai ruhában volt, de már a 20. részben amikor feloldódott az LCL-ben akkor már az a pilótaruha volt rajta. Pedig a két rész között egyszerse szállt ki a robotból. :weh:
Furcsa mi?
Szevasz Wolfi! Na végre hogy ide jutottál! :cool: :wink:

Hát igen, ez a ruha dolog...már sokan emlegették.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Alucard: master of dark..
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2004.12.23. 20:36
Tartózkodási hely: Györ-Moson-Sopron

Hozzászólás Szerző: Alucard: master of dark.. »

Talán nincs is magyarázat erre a bakira, és tényleg nem figyeltek oda.
Ezt még el lehet nekik nézni, hisz azért az egész sorozatban nem sok hibát találtam.
Arucard the immortal one.
Avatar
Althego
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2004.12.06. 20:20
Tartózkodási hely: E*****q, Pécs

Hozzászólás Szerző: Althego »

Hogyhogy nem sokat? Azért van ott bőven. A logikai hibákat nagyon nem szeretem, de sajnos emellett még a fizikában is hibák vannak. Pl. amikor ledobják a 01-et a repülőgépről, és a géphez képest hátrafelé esik le, az még rendben is van, de a talajhoz képest előrefelé kéne mozognia. Ettől függetlenül az Evangelion mindig is az egyik kedvencem marad.
R_Init: Init DOOM refresh daemon - [........................]
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Igen, a fizikai hibák tényleg szembe tűnőek. Például milyen könnyedén mozognak az LCL folyadékban.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
---kezdő---
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2004.10.06. 21:12
Tartózkodási hely: A gépem elött és animet töltök:P

Hozzászólás Szerző: ---kezdő--- »

Nono.
1.Nem tudjuk, hogy az EVA-kra milyen fizikai törvények igazak (ki tudja lehet, sőt szerinrtem biztos), hogy a 2nd impact után változtak a földi fizikai törvények
2.Tudtommal nem ismerjük az LCL sűrűségét ennélfogva lehet hogy könnyő benne mozogni

csáó
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

---kezdő--- írta:Nono.
1.Nem tudjuk, hogy az EVA-kra milyen fizikai törvények igazak (ki tudja lehet, sőt szerinrtem biztos), hogy a 2nd impact után változtak a földi fizikai törvények
A fizika mindenhol ugyanaz, max legures terben es foldi korulmenyek kozott van kulonbseg. Nomeg szelsoseges helyzetek korul (csillagok, fekete lyukak, i dunno). Attol meg hogy egy vacak kinott a foldbol es picit odebb lokte azt, nem fog megvaltozni az egyetemes fizika.
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Áíjj, már eleve meredek dolog mechakat és a fizikát egy szövegben említeni. Egy helyben állva úgy törne szét mind, hogy öröm lenne nézni :mrgreen:. Ha meg nem, az első mozdulat után termoszban lehetne szállítani a pilótát. Szóval ezen érdemes legutoljára fennakadni Kép.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Nah találtam néhány hibát.

1: Amikor a 19-es részben az agyal levágja az eva 02-es karjait, akkor az angyal "keze" véres lesz. Eléggé véres. És a következő képkockán már, ahol visszahúzza a kezeit, semmi vér. Minden hófehér. Vagy ilyen gyorsan felszáradt volna? :D

2: Ugyanezt eljátszották még ebben a részben, amikor a 01-esnek elfogyott az energiája. Azelőtt mielőtt az eva magja látszódott volna, egyszer az angyal beleütött az evába. Ott is véres volt a keze de a következő képkockán semmi.

3: aztán ugyanebben a részben, amikor lepuffantják a helyéről a 01-es kezét, akkor a leesett darab az könyök alól kezdődik, de amikor az eva-t mutatják ott szinte vállból nincsen meg a kéz. Szóval azért....

4: ez egy kisebb arány hiba. Amikor az 5. részben a 00 Gendo-t üti a kabinon keresztül, Gendo teste kb akkora mint a 00-ás ökle. A következő 6. részben pedig mikor Shinji kinyitja a 00-ás bemeneti egységét hogy kimentse Rei-t, akkor mutatják hogy a 01-es fogja a tenyerében a bemeneti egységet és ott van Shinji is távolról. Hát kb 10x beleférne a kezébe. Na akkor hogy is van ez? Mert kétlem hogy a 01 ennyire nagyobb lenne a 00-nál.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Matt-kun
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2005.03.23. 15:00
Tartózkodási hely: Szegedi NERV HQ.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Matt-kun »

Őőőő ::are::
Te hányszor nézted meg az EVA-t?
Én is még csak 4-5 alkalommal néztem meg, de ezek azért neke msem estek le.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Minden nap nézek evangeliont. Amúgy azóta még vagy 5 hibát találtam, csak már nem írtam ide. Egy nagyon szembetűnő az első részben az eva01 szeme. Amikor Shinji, Misato és Ritsuko vannak a 01-es előtt, és Gendo odafennt. Akkor mutatják Shinjit közelről és a háttérben ott világít az eva01 szeme. Miután Rei-t betolják már csak nagy feketeség van a helyén.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Matt-kun
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2005.03.23. 15:00
Tartózkodási hely: Szegedi NERV HQ.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Matt-kun »

OMG ::jcrazy::

Nem baj nemsokára meglesz az MKV-s Evangelion sorozat akkor majd megnézem újra az egészet és odafigyelek ezekre.
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

Tonic írta:Nah találtam néhány hibát.

1: Amikor a 19-es részben az agyal levágja az eva 02-es karjait, akkor az angyal "keze" véres lesz. Eléggé véres. És a következő képkockán már, ahol visszahúzza a kezeit, semmi vér. Minden hófehér. Vagy ilyen gyorsan felszáradt volna? :D

2: Ugyanezt eljátszották még ebben a részben, amikor a 01-esnek elfogyott az energiája. Azelőtt mielőtt az eva magja látszódott volna, egyszer az angyal beleütött az evába. Ott is véres volt a keze de a következő képkockán semmi.

3: aztán ugyanebben a részben, amikor lepuffantják a helyéről a 01-es kezét, akkor a leesett darab az könyök alól kezdődik, de amikor az eva-t mutatják ott szinte vállból nincsen meg a kéz. Szóval azért....

4: ez egy kisebb arány hiba. Amikor az 5. részben a 00 Gendo-t üti a kabinon keresztül, Gendo teste kb akkora mint a 00-ás ökle. A következő 6. részben pedig mikor Shinji kinyitja a 00-ás bemeneti egységét hogy kimentse Rei-t, akkor mutatják hogy a 01-es fogja a tenyerében a bemeneti egységet és ott van Shinji is távolról. Hát kb 10x beleférne a kezébe. Na akkor hogy is van ez? Mert kétlem hogy a 01 ennyire nagyobb lenne a 00-nál.
1,2: Olyan gyorsan rántotta vissza, hogy leesett róla a vér. (kirántani a terítőt egy megterített asztal alól)
3: ha nem egy 1 dimenziós sugarat lőtt ki, akkor valószínűleg egy bizonyos méretű felületét kapta el az eva karjának. Na az a rész szétfröccsent, ahol meg nem érte a sugár, ott meg megmaradt (próbáld ki egy hurkapálcás céllövöldében)
4: azóta nőttek az evák is :lol:
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Kemény a magyarázat :lol:
Az utolsó különösen tetszik :lol:
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Tonic írta:Akkor mutatják Shinjit közelről és a háttérben ott világít az eva01 szeme. Miután Rei-t betolják már csak nagy feketeség van a helyén.
..kinyitotta és becsukta :weh: egyébként csodálom, hogy ennyiszer képes vagy végignézni hibákra vadászva.. szerintem pl az utolsó részeket eléggé odacsapták, számomra kicsit lapos lett :neutral:
Kép
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Persze kinyitotta és becsukta...akkor már miért nem ugrik le egy kávéra Ritsukohoz? Szerintem egyszerűen csak véletlenül befestették a szemét és nem vették észre. Amúgy meg minden nap kb 4 órát töltök evangelionnal. Most már. Régebben többet. És szerintem meg pont az utolsó részek a jók és az eleje felé komolytalanok.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
teraflare
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.01.05. 11:33

Hozzászólás Szerző: teraflare »

Tonic írta:Kemény a magyarázat :lol:
Az utolsó különösen tetszik :lol:
kösz. én mindent megmagyarázok, ha kell bebízonyítom hogy a több az tulajdonképpen kevesebb. :wink:
az eva meg épp pislogott mikor be volt csukva a szeme.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

pislogott? sztem inkább a nézőre kacsintott xp
Kép
Lezárt