Mondocon(ok)

Animés találkozók, programok, rendezvények.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin írta:
Titkos írta:(Btw, jókor kérdezem, de ugye a karaoke még mindig ugyanott van, mint három éve, azt nem pakolták át máshová? :lol: )
Azóta is a szokásos helyén van.
Köszi, akkor oké. :)
scineram írta:Egyébként te nem velük jössz kocsival? Ők idén mindkétszer hármasban autókáztak, ha jól emlékszem.
Ja, nem. XD Ennek amúgy két oka van:

1. Így nem kell három másik emberhez alkalmazkodnom... XD (Főleg, hogy sokszor a vonatot is épp, hogy elérem, most képzeld el, hogy készülnék én el egy ilyen négyes kocsiútra... XD)

2. Nem akarok hülyeséget mondani, de mintha ők vagy szombat reggel, vagy pénteken késő éjjel jönnének fel. (De majd személyesen esetleg a conon kijavítanak, ha rosszul tudnám. XD) Én meg általában úgy szoktam, hogy pénteken 16:00-20:00 között már Pesten vagyok, akkor talán sikerül is éjfél előtt aludni mennem és másnap még van rá reális esély, hogy 10:00-re beessek a conra. :lol:
scineram írta:Van légkondi a Hungexpón? :) Én még nem nagyon éreztem. Vagy csak nem vettem észre. Amúgy ha van, akkor minden a megrendelőkön múlik, tehát a Mondósok hibájából nem megy. A vasárnapi program is az ő fukarságuk miatt rövidült le annyira az utóbbi időben.
Maradjunk annyiban, hogy Nyolcék ezt állítják, de én is szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. XD Ja tényleg, erre a lerövidítésre már rá akartam kérdezni: itt mire gondolsz? Hamarabb van vége a napnak (mit tudom én, szombaton fél tíz, vasárnap meg csak fél hét, vagy ilyesmi), vagy eleve minden program rövidebb vasárnap? Mondjuk ezt annyiból megértem, hogy hétfőn már a legtöbb embernek suli, vagy munkahely, nem biztos, hogy mindenki ráérne akkor is este tízig bulizni, 50 emberért meg nincs kedvük aznap is majdnem tízig bérelni a helyet. XD Meg persze simán benne lehet az üzleti smucigság is a dologban. Ahogy írtam, a vasárnap nekik mindig is veszteséges volt, mert eleinte sokan csak szombati jegyet vettek. Ezt először próbálták úgy orvosolni, hogy az érezhetően népszerűbb programokból párat átpakoltak vasárnapra (pl. performance cosplay), majd miután ez sem hozott jelentős javulást, kötelezővé tették a kétnapos jegyet. Viszont úgy látszik, hogy annyira még ez sem jött be, ezért most már direkt lerövidítik a vasárnapot, mondván, hogy "ha nekünk az a nap amúgy is veszteséges(ebb), legalább legyünk túl rajta minél hamarabb". ^^" Vagy gondolom, hogy valami ilyesmi lehet a háttérben. Illetve azt is meg merem kockáztatni, hogy eleve nem annyira mainstream ma már az anime/manga, mint mondjuk tíz éve, hogy annyira megérje conokat szervezni, nem véletlen, hogy Mondóék is egyre inkább "koprodukcióban" csinálják, a most hétvégi is egyszerre MondoCon, illetve "GameStar Fesztivál", vagy mi a fene. XD (Mondjuk én ez utóbbinak örülök, mert legalább Nyolcnak majd újra ellőhetem a már így is agyonhasznált "KEZDŐDJÉK A PC GAMING SHOW!!!444" poénomat, mert biztos nincs még elege belőle... :lol: )
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Titkos írta:Ezt először próbálták úgy orvosolni, hogy az érezhetően népszerűbb programokból párat átpakoltak vasárnapra (pl. performance cosplay),
A performance soha nem volt szombaton. Amióta létezik ez a kategória Magyarországon (2007. tavasz), mindig a vasárnapi program része. Pont, hogy a craftmanship a népszerűbb, mert az a látványosabb, de azt még semelyik szervezőgárda nem merte meglépni, hogy kicserélje a performance-szal (pedig így lenne plusz egy éjszaka befejezni a jelmezeket :hammer:). Egyébként nagyon kíváncsi vagyok, milyen lesz ez a con. Az tetszik, hogy a kézműveseket elkülönítik a boltoktól, valamint ha jól látom a térképen, végre rájöttek, hogy 10.000+ emberre csak kéne már néhány asztal és szék, ahol kulturáltan megehetik, amit a kajaárusoktól vettek, de a szervezés nincs a helyzet magaslatán. A szombat délutáni nagyszínpadi program még mindig rosszul szerepel a weboldalon, pedig napokkal ezelőtt szóltam (és válaszoltak is), a programfüzetben meg a vasárnap esti zenés blokk (klipvetítés és HMA koncert) lett elrontva. :lol:

De nem baj, partizunk, ma 10 éve volt az első conom. ::jbeeer::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Yuriko-chan írta:A performance soha nem volt szombaton. Amióta létezik ez a kategória Magyarországon (2007. tavasz), mindig a vasárnapi program része. Pont, hogy a craftmanship a népszerűbb, mert az a látványosabb, de azt még semelyik szervezőgárda nem merte meglépni, hogy kicserélje a performance-szal (pedig így lenne plusz egy éjszaka befejezni a jelmezeket :hammer:).
Bocsi, akkor lehet valami más programmal kevertem, de én határozottan úgy emlékszem, hogy volt egy/több olyan program is, amit anno azért raktak át szombatról vasárnapra, hogy hátha akkor nem az lesz, hogy szombaton van 2000 vendég, vasárnap meg 500. XD (Jó, nyilván ennél sokkal többen vannak, de ez most csak egy számarányos példa volt, értitek. XD) Ez viszont meglepett, hogy a craftmanship a népszerűbb. Persze lehet, hogy csak magamból és közeli ismerőseimből indultam ki, de mi valahogy mindig úgy voltunk vele, hogy ha csak a jelmez kidolgozottsága érdekel, azt akár odakinn fotózkodva is meg lehet nézni/kérdezni, felesleges azért másfél órát ülni egy színpad előtt, hogy bejön az illető, fordul kettőt, majd elmeséli, hogy miből csinálta/honnan rendelte a cuccát, illetve elmondja, hogy mi volt a legkönnyebb/legnehezebb rész a jelmez elkészítésében. (Legalábbis anno még ilyen volt egy craftmanship cosplay, amikor utoljára néztem. XD) A performance már mindjárt más, mert ott jó esetben van valami "történet", de még rossz esetben is legalább egy zenés-táncos előadás. :D Mondhatnám úgy is, hogy nekem mindig úgy működött ez a cosplay, hogy a craftmanship volt a hollywoodi blockbuster film, amiben a legjobb CGI (jelen esetben jelmez/kellék XD) technikákat ölik bele, épp csak "nem szól semmiről", míg a performance a némileg csóróbb, kisköltségvetésűbb "film", aminél azért itt-ott kilóg a lóláb, azonban történetével és szereplőivel bőven kompenzálja ezen hiányosságait. :lol: Persze ezzel most nem leszólni akarom azt, aki craftmanben utazik/azt szereti nézni, meg én is el szoktam ámulni 1-1 jobban összerakott cosplay láttán, de attól még így állok hozzá ehhez a fenti két kategóriához. (Amúgy meg a legcoolabbak simám mixelik a kettőt. XD Pl. nem tudom, itt hányan látták, vagy hányan emlékeznek anno Őrnagyék Berserkes előadására, aminél annak ellenére, hogy performance volt, valódi páncélba öltözve fightoltak végig. :cool: "Kissé" elélveztem... :lol: )
Yuriko-chan írta:Egyébként nagyon kíváncsi vagyok, milyen lesz ez a con. Az tetszik, hogy a kézműveseket elkülönítik a boltoktól, valamint ha jól látom a térképen, végre rájöttek, hogy 10.000+ emberre csak kéne már néhány asztal és szék, ahol kulturáltan megehetik, amit a kajaárusoktól vettek, de a szervezés nincs a helyzet magaslatán. A szombat délutáni nagyszínpadi program még mindig rosszul szerepel a weboldalon, pedig napokkal ezelőtt szóltam (és válaszoltak is), a programfüzetben meg a vasárnap esti zenés blokk (klipvetítés és HMA koncert) lett elrontva. :lol:
Apropó, a kajáról jut eszembe: Catrin említette, hogy van az Expo udvarán hot-dogos/hamburgeres, majd azt mutassátok már meg, vagy mondjátok el szóban, hogy kb. merre keressem, mert lesz ugyan szendvicsem, de kíváncsi vagyok, hogy hogyan tudtam én ezeket éveken át úgy elkerülni, hogy még csak nem is láttam őket. :lol: (Persze nem kizárt, hogy esetleg az elmúlt 3 évben települtek oda. XD)

"Végre le lehet ülni" témához: ilyen szempontból nekem sok bajom nem volt eddig a connal, valahogy mindig úgy értelmeztem, hogy a karaoketerem előtti asztalos/székes hely pont erre van kitalálva, meg ugye az udvaron is vannak elszórva random ülőhelyek. :) Most lesz még valami ezen felüli "extra hely" is? (Mondjuk remélem ez nem annak a jele, hogy elkezdték komolyan venni a szabályzatban lévő "enni csak a kijelölt helyeken szabad" részt, mert eddig tök kényelmes volt, hogy ahol épp megéheztem, ott kezdtem el szendvicsezni, akár a karaoketeremben, amíg a soromra vártam, vagy éppen a cosplayműsor nézése közben, stb. XD)

Az elírt programterv viszont nekem is feltűnt, most meg nem mondom már, hogy melyik nap és hol volt a hiba (és bocsi, de most elő sem fogom keresni, mert már gőzerővel készülök a holnapi napra XD), de konkrétan összekeverték a programokat/időpontokat valamikor délután, aztán sikerült az eddigi kronologikus időrenddel rendelkező programtervbe beleírni valami olyasmit, hogy: "14:30-16:00, 15:00-15:30, 15:00-16:30" és mindez azonos helyszínen, néztem is, hogy Vissza a jövőbe, vagy mi? XDDD
Yuriko-chan írta:De nem baj, partizunk, ma 10 éve volt az első conom. ::jbeeer::
Gratula! :D (Már csak azért is, hogy te egyáltalán emlékszel ilyesmire, hogy mikor voltál először conon... XDD)
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Titkos írta:Ez viszont meglepett, hogy a craftmanship a népszerűbb. Persze lehet, hogy csak magamból és közeli ismerőseimből indultam ki, de mi valahogy mindig úgy voltunk vele, hogy ha csak a jelmez kidolgozottsága érdekel, azt akár odakinn fotózkodva is meg lehet nézni/kérdezni, felesleges azért másfél órát ülni egy színpad előtt, hogy bejön az illető, fordul kettőt, majd elmeséli, hogy miből csinálta/honnan rendelte a cuccát, illetve elmondja, hogy mi volt a legkönnyebb/legnehezebb rész a jelmez elkészítésében. (Legalábbis anno még ilyen volt egy craftmanship cosplay, amikor utoljára néztem. XD)
2009 tavasza óta nem kell beszélni a színpadon, mert előzsűrizés van, ahol jól kikérdezik a versenyzőt, közelről megnézik, megtapogatják a ruháját. Így igazságosabb a döntés, és a közönség sem unatkozik. A színpadon már csak pózolás van, ami brutál ruha - epic zene kombóval nagyon látványos és szórakoztató a nézők számára. A perf színvonala meg nem sokat javult a nyári és téli versenyek eltörlése óta (előtte volt egy nagy mélyrepülés), inkább csak stagnál, ezért nem olyan népszerű program, mint régen. No meg ezzel a műfajjal nem is lehet olyan karriert és fanbázist építeni, mint "jól kinézéssel".
Titkos írta:(Amúgy meg a legcoolabbak simám mixelik a kettőt. XD Pl. nem tudom, itt hányan látták, vagy hányan emlékeznek anno Őrnagyék Berserkes előadására, aminél annak ellenére, hogy performance volt, valódi páncélba öltözve fightoltak végig. :cool: "Kissé" elélveztem... :lol: )
Láttam, emlékszem. :thumb: Kovács csinálta a páncélokat, és nem volt óccsó. :dirr: (Utána nyilatkoztak valahol, hogy mennyibe került, de nem mondtak konkrét összeget, csak a szárnyas páncélról árulták el, hogy annyi volt, mint egy használt Suzuki. 2007-ben.)
Titkos írta:"Végre le lehet ülni" témához: ilyen szempontból nekem sok bajom nem volt eddig a connal, valahogy mindig úgy értelmeztem, hogy a karaoketerem előtti asztalos/székes hely pont erre van kitalálva, meg ugye az udvaron is vannak elszórva random ülőhelyek. :) Most lesz még valami ezen felüli "extra hely" is?
Egy éve a D csarnokban van a Takebayashi, a Bubu Tea és a mezei büfé, de mindig állva vagy szabadtéri padon kellett elfogyasztani a cuccot. Most viszont van egy olyan a térképen a kajáldák mellett, hogy "étkező", remélhetőleg tényleg asztalokat és székeket jelent.

Igen, a szombat délutáni időutazásra gondoltam én is, és közben kiderült, hogy a vasárnapi zenés műsorok időpontja a weboldalon sem jó, csak ott másképp van elcseszve, mint a programfüzetben. :dirr:

Köszönöm a gratulációt, ez a dátum azért eléggé bevésődött a memóriámba. :mosoly:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Yuriko-chan írta:A perf színvonala meg nem sokat javult a nyári és téli versenyek eltörlése óta (előtte volt egy nagy mélyrepülés), inkább csak stagnál, ezért nem olyan népszerű program, mint régen. No meg ezzel a műfajjal nem is lehet olyan karriert és fanbázist építeni, mint "jól kinézéssel".
Ezt amúgy sajnálattal hallom, mivel (igaz, én csak egyszer léptem fel ilyenen) egy 5-6 fős brigád összeszervezésével, fellépés begyakorlásával, stb. szvsz legalább annyi munka van, mint egy jó jelmez elkészítésével. (Ha meg az embernek sok a pénze, akkor utóbbival még jóval kevesebb is, mert megrendeli a kész jelmezt valami japán boltból, aztán annyi. :dirr:) Szerencsére azért 1-2 csapat így is nevet szerzett magának, lásd pl. a Batár Csapat, akik több éven át nyomatták a jó kis fellépéseiket, általában én is jól szórakoztam rajtuk. :D
Yuriko-chan írta:Láttam, emlékszem. :thumb: Kovács csinálta a páncélokat, és nem volt óccsó. :dirr: (Utána nyilatkoztak valahol, hogy mennyibe került, de nem mondtak konkrét összeget, csak a szárnyas páncélról árulták el, hogy annyi volt, mint egy használt Suzuki. 2007-ben.)
Tyű, az szép. XD Persze sejtettem, hogy valszeg nem két fillérbe kerültek, de azért még így is meglepődtem... XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Yuriko-chan írta:De nem baj, partizunk, ma 10 éve volt az első conom. ::jbeeer::
Yeey, nekem is ugyanez. :D Nehéz elfelejteni, nem olyan sokkal múltam 17, alig egy éve animéztem még csak, úgyhogy olyan voltam, mint egy bezsongott ovis, miután megkapta karácsonyra az 1:5 dömpert.

Na, és akkor 14:30-ban maradtunk ott fent a szagdömpingben, ugye?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Na, és akkor 14:30-ban maradtunk ott fent a szagdömpingben, ugye?
Igen. :) *Magában: "Szagdömping"? Mindegy, majd holnap elmondja...* XD
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Francba, nem fotóztunk... Pedig terveztem pár képet lőni a talinkról. Nyauu. Na majd a legközelebbi mindenki ráér bolygóegyüttálláskor. ^^
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tényleg kár, de talán majd legközelebb. :) (Kezdjetek "gyúrni" a tavaszira! XDDD) Amúgy remélem, mindenki jól érezte magát a találkozón, én nagyon. :D
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Én nagyon jól elvoltam a Conon, nemtom mikor éreztem úgy hogy szívesen visszamennék a 2. napra is, függetlenül attól hogy a programok elég nagy részével, különösen a gamer dolgokkal nem vagyok kompatibilis. Ráadásul eredetileg 3 haverommal jöttem volna, csak mindenféle okok miatt egyik se tudta végül beiktatni, de nemérdekelt, az Aoi meet miatt mindenképp jönni akartam, nem is bántam meg. :D

Az AMV verseny érdekelt, sikeresen le is késtem az első felét, elvileg az első 10-re értékelt cuccokra értem oda, hát... Panaszoltam is hogy szvsz egy sem volt olyan a látottak között (még a helyezettek között sem) amire azt mondanám hogy leszedném, vagy akár még egyszer megnézném... Nemtom Luggi mennyire van benne a zsűriben, de az epilepszia-parádé most javarészt elmaradt, helyette volt egy csomó koncepció nélküli, random összevágott cucc. Semmi DURVA fájtos, semmi megható, semmi charaprofil, semmi fun - bár az uccsó, és 1. helyezettre értékelt OPM-es videó biztos viccesnek készült, még csak el se mosolyodtam. Régen egy-egy jól sikerült AMV-vel simán rá lehetett venni hogy megnézzem a forrás animét, most meg max a kedvem ment el tőlük. Az AMV Mortal Kombat vasárnap volt, bár nemtom mit takarhat...

Cosplay Craftmanship: ezt is említém, gyerekek 45 főből 5 (!!!!!!) darab animekarakter cosplay lett felvonultatva, ellenben minden második LoL, DOTA vagy hasonló játékkari volt, a maradék meg filmes és egyéb karakterrek. Maguk a jelmezek jól sikerültek egyébként, csak fura hogy ilyen kevés animus szerepelt. Lehet hogy újabban ez a tendencia, láccik rég voltam már Conon.

Az Aoi meet meg szvsz marha jól sikerült, én teljesen jól elvoltam, örülök hogy sikerült találkoznom egy csomó emberrel a valóságban is, és már nemcsak egy nick a legtöbb fórumer, hanem arczot is tudok kötni hozzájuk (Catrint, Junchit és Dodgerset mondjuk már láttam Kerekasztal-videón, de élőben azért mégiscsak más). Sajnáltam is hogy olyan hamar (2-3 óra után :D) leléptek sokan + jó lett volna ha körül tudjuk ülni az asztalt mert így csak a mellettem + velem szemben ülőkkel tudtam normálisan kommunikálni. Örülök hogy Rui is el tudott szabadulni végül egy kis időre. Úgyhogy ha megint lesz Con és kijutok, mindenképp fussunk össze ugyanígy. Este Titkossal és scinerammal ültem a karaoke-teremben, és a karaokésok olyan beleéléssel nyomatták, hogy el is döntöttem, legközelebb én is eléneklek legalább 1 számot, ez pedig nem más lesz mint a DBZ - WE GOTTA POWER c. openingje, úgyérzem az nagyon kell nekem :D

Sokan kértek ilyen-olyan véleményezéseket, és mostmár (sajnos) visszatértem az őrposztomra, szal lesz időm megírni őket. Kezdem az Illyával, azt hiányoltátok a legtöbben :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Az Aoi meet számomra is a nap csúcspontja volt, egyrészt, mert ennyien ott voltunk innen egyszerre, másrészt meg mert fun volt az egész. :D A társaságból tényleg már csak Surci, Nyul és wwhite voltak azok, akiket nem ismertem, de örültem, hogy ez most "pótlásra került", így legalább már mindenkihez oda tudom képzelni az adott fórumposztjához adekvát érzelmi reakciót így fejben. :3

Venni amúgy végül nem vettem semmit (pedig akkor is nagy volt a kísértés, már ami a Yuri Kumás Ginko figurát illeti), ami azért is volt furcsa kicsit a nap végén, mert ez volt ezzel az első con, ahol a kötelező sushin kívül semmi mást nem vittem haza. Kicsit meztelennek is éreztem magam mondjuk, de mindegy, úgy veszem, hogy ezzel a potenciális keret göngyölődött tovább a következő lehetséges cucc befektetésébe.

A gamer-részleg amúgy egész vállalható volt (mondjuk szerintem kődurván égettem magam, mikor kipróbáltam a Drive Clubot, pedig még a váltás is automatikus volt), Timiék japános előadása jópofa lett, meg láttam egy cuki Kurome cosplayt. :3 A kerekasztalra leszek majd még kíváncsi.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Titkos írta:Tényleg kár, de talán majd legközelebb. :) (Kezdjetek "gyúrni" a tavaszira! XDDD)
Hú, úgy legyen!
Titkos írta:Amúgy remélem, mindenki jól érezte magát a találkozón, én nagyon. :D
Naná! A többséggel még nem taliztam, szóval örülök, hogy egyszerre ennyi mindenkit láthattam. :D
Surci írta:Az AMV Mortal Kombat vasárnap volt, bár nemtom mit takarhat...
Ez kb. két éve van, az a lényege, hogy a szervezők összeválogatnak jobb amvket, különböző kategóriákba szedve (pl. akció, dráma, fun, táncos, kategóriánként 10-et), és a közönség random (kapálózós jelentkezés során) kihúzza, hogy az adott műfajból melyik két amv mérkőzzön meg egymással. Levetítik egymás után őket, majd taps és ováció alapján a műsorvezetők eldöntik melyik amv nyert. Szóval az egésznek semmi tétje, csak egy minimálisan interaktív mókás program az amv-k kedvelőinek. Egyrészt itt tényleg jobb darabok versenyeznek (na jó, nem mindigXD plusz ez szubjektív), másrészt jó viszont látni ezt-azt. Mondjuk mi a barátokkal állandóan végig kritizáljuk az egészet, mert valami félelmetesen hülyék ezek a műfaj-kategória nevek, az akció valahogy nem akció, a táncosban halnak, és stb. Nem szerencsés ez a kategorizálás, amit használnak na... de ez mondjuk plusz szórakozást is nyújt, csak nem épp a színvonalas részét... a műsorvezetős poénokról ne is beszéljünk... Szóval lenne még mit ezen csiszolni, de remek program így vasárnap délelőttre.
Surci írta:Cosplay Craftmanship: ezt is említém, gyerekek 45 főből 5 (!!!!!!) darab animekarakter cosplay lett felvonultatva, ellenben minden második LoL, DOTA vagy hasonló játékkari volt, a maradék meg filmes és egyéb karakterrek. Maguk a jelmezek jól sikerültek egyébként, csak fura hogy ilyen kevés animus szerepelt. Lehet hogy újabban ez a tendencia, láccik rég voltam már Conon.
Ez azóta tendencia, amióta jobban ötvöződött a gamerséggel a conozás... szóval évek óta! Főként, mert arra megy ki az egész, hogy ki tud minél fullosabb gamer jelmezt vagy fegyvert gyártani, amivel az egyszerűbb (vagy sokszor a bonyolultabb) animés cp-k nem veszik fel a versenyt, külön kategóriát pedig valahogy még mindig nem találtak ki rá. -.- Ezért van pl. az is, hogy az udvaron lézengő rengeteg animés cosplayes nem jelentkezik a versenyre.
Surci írta:és a karaokésok olyan beleéléssel nyomatták, hogy el is döntöttem, legközelebb én is eléneklek legalább 1 számot, ez pedig nem más lesz mint a DBZ - WE GOTTA POWER c. openingje, úgyérzem az nagyon kell nekem :D
NEEEEHHH, nehhhm, NEEEEE.. Neee kísérts. Sosem mertem még conon énekelni, pedig itthon állandóan toljuk, a We gotta power pl. évek óta függésem, de hogyha.. valaki .. egyszer, elénekelné velem, lehet.. hogy.... Ó, hogy bmeg Surci!!!!! NE KÍSÉRTS!!! Mondjuk egy ideig ez a veszély még nem fenyeget, úgyhogy higgadás..... :knife: JAAAJJJJJJJJ
Junchi írta:Venni amúgy végül nem vettem semmit (pedig akkor is nagy volt a kísértés, már ami a Yuri Kumás Ginko figurát illeti), ami azért is volt furcsa kicsit a nap végén, mert ez volt ezzel az első con, ahol a kötelező sushin kívül semmi mást nem vittem haza. Kicsit meztelennek is éreztem magam mondjuk, de mindegy, úgy veszem, hogy ezzel a potenciális keret göngyölődött tovább a következő lehetséges cucc befektetésébe.
Hm, agyaltam, ha még ott lesznek, és nem lesz jobb alternatíva, mégiscsak jobb egy Homura, őt legalább kedveled is, kinézet ide vagy oda, 5000-t megér. De lehet következő conon, pont ismét másképp látnám. XD Mi végül vettünk pár mangát, ami még nincs meg, és ennyi.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Mostani con a programok szempontjából nekem se volt egy mozgalmas valami (annyira, hogy még a konzolrészlegben is elég sovány volt most a retro felhozatal, egy Smash Melee-n meg egy PS1-es Time Crisis-t leszámítva más nem is rémlik), de a társaságot érintve annál inkább megérte az útfelújításoktól lassított felaraszolás Pestre. A legelső, 2012-es őszi con óta talán most futottam össze a legtöbb emberrel (olyannal is, akivel már majd' egy éve próbáljuk összehozni a dolgot), amibe természetesen a meeting is beletartozott, ami viszont nem volt a legelső, mert azt hiszem az egyik 2014-esen is mintha ott lettem volna. Surcihoz hasonlóan én is sajnálom, hogy nem sikerült körbeülni az asztalt, mert például őt már nem hallottam olyan jól mint például Titkost (akivel diszkréten elröhögcséltünk azon, ahogy Surci a fórumos epblogokhoz méltó odaadással osztja ki azt, ami arra érdemes), de ennek, plusz a "korai" távozás ellenére is legalább jóval több nicknévhez tudok arcot kötni mint korábban, szóval a tavaszi conon remélhetőleg az asztal se lesz hátráltató tényező. :)

Ami a vásárfiát illeti, az nekem is soványabb volt most a szokásosnál, pontosabban a tavaszi conhoz képest: akkor egy Dominion Tank Police mangával és egy PS2-es Rygar-ral távoztam, mostanra viszont mintha a PS2-es standnak is nyoma veszett volna (vagy csak én voltam vaksi), úgyhogy ezúttal beértem a One Punch Man manga nyolcadik kötetével, amiből levontam azt, hogy a.) Murata rajztehetsége ott van annyira a szeren, hogy ehhez a monitoron keresztüli bámulás nem elég, és b.) a Mob Psycho 100-hoz viszonyítva még inkább érződik az, hogy az OPM tényleg csak amolyan hétvégi "irkafirka" ONE számára, ami továbbra se jelenti azt, hogy ne lenne kellemes valami a "rule of cool" fémjelezte stílusban, alkalmanként komolyabbra véve a hozzáállást.
Kép Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Határozottan egyetértek abban, hogy remek volt a találkozó, nagyon örülök, hogy ilyen jól sikerült összehozni! Csak ezért megérte az egész út. Én már olyanokat fantáziálok azóta, hogy ha nem jönne össze egy össznépi tavaszolás, akkor csapjunk egy külön saját verziót - igaz, abban előreláthatólag nem lesz akkor karaoke. :D Vagy max fapados. De persze tapasztalatból tudom, hogy az ilyen időpont-összeegyeztetés a fejfájás egy külön alfajába tartozik.

És igen, nagyon jó lesz most már társítani magamban az arcmimikát. :thumb:
Catrin írta:a műsorvezetős poénokról ne is beszéljünk...
Én csak pár "poént" hallottam, az is sok volt. D:

Teljes mértékben támogatom a közös Aoi-s karaokét! *___* Nekem is egészen kedvem támadt danolászni, csak nem volt a listán semmi nekem való - Disney-hez meg Dzsungelkönyvéhez nem volt kedvem (még talán Franz Ferdinand ment volna), a többit meg nem tudtam elég jól. Legutóbbi debreceni minirendezvényünkön bepróbáltam egy Kesenai Tsumi-t, de azt is olyan régen hallgattam, hogy akadozósra sikerült szegény. Tavaszira készülni fogok! Meg leadom az igényemet Kyary Pamyu Pamyu-ra, mert nem igaz, hogy csak Morning Musuméből volt 50 szám, tőle meg még a legismertebb se! :shock: Nem hallgatok Jpopot, csak Kyary-t...

Kedvenc cosplay: (A legtöbbet nem láttam, a fejektől még az éppen fellépőket sem.) Voltak eszméletlen jók, pl. a Trónok harca csoport is marhára eltalálta a karaktereket. Viszont a pálmát nálam a D'awww-faktor miatt az öregGenkai-fiatalGenkai páros vitte. <3

Kipróbáltam a Chanbarát, és ha nézem az időt, a Klingon harcművészetet is poén lett volna. :D
Volt vagy 25 találkozásom a Nintendo 3DSsel, lett volna több is, ha már az első nap pár óránként csekkolom a gépet - ugyanis egyszerre csak 10 Mii-találkozást tart számon.
Nyertem egy meccset sógiban, de nem volt egy nagy szám, mert a srác nem is oda figyelt, a haverokkal bohóckodott közben.

Loot:
Csupa hasznos holmi, amire már égető szükségem volt. :neutral:
  • Két vázlatfüzet, mert már lassan évek óta nem rajzoltam még egy X-et se. Igen, ez pont olyan logikus így, mint amilyennek hangzik. Mert amúgy volt is itthon üres vázlatfüzet - igaz, nem ilyen menő, meg nem szürketónusos! Wow, much art!
  • Egy japán kalligráf toll, mivel a másikat sem használom. :knife:
  • Egy Hello Kitty-s pengető, mert nyilvánvalóan. Kép
  • Egy hipercuki nyuszis-csibés-leveles post-it szett. Azt még néha használok is, bár papírra jobban ragad, mint monitorra.
  • Nárcizmusom ápolgatására egy rajz magamról Näeviss-től.
  • Egy notesz Poliip standjáról.
  • Egy kupac matrica, mert amúgy nem szoktam matricázni, és ötletem sincs, hová szokták az ilyesmit ragasztani, de ez csak részletkérdés. Igaz, a nagyja a rajzhoz meg a noteszhez járt.
  • Illetve ajándékba két kulcstartó meg egy Mana Potion kulacs. (utóbbi van nekem is, előbbi meg, mint kiderült, kellene, mert a menő Oszakés ajándék kulcstartó a kezemben maradt kulcs nélkül, nyehh. You had one job...)
Illetve majdnem vettem egy nagy kupac mangát (főleg Nanát), az tartott vissza, hogy nem volt egy árva szatyruk sem, a táskámba meg nem fért. Így is dilemmában vagyok, mert amúgy szívesen csökkenteném a kihasználatlan holmim számát (khm... köhhm... elméletileg).
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Én ocsmány összeget költöttem, kétszer annyit, amennyit szoktam... De ebben az is benne van, hogy 3 pólóm volt előrendelve a TeeTakunál.

Bocsánat, hogy vasárnap már nem mentem talira, de megint csúszott a cosplayverseny, és utána rögtön a szinkronszínészek jöttek (pedig a programfüzetben nem ez volt), és ott ragadtam. De nagyon örülök, hogy szombaton találkoztam veletek, ti legalább tudtátok, hogy ki vagyok. ::bawl:: Valami lehetett a levegőben, mert ezen a conon háromszor megtörtént, hogy nem ismert fel, akire ráköszöntem (az egyiket 10 éve ismerem netről, és mindig üdvözöljük egymást conon, a másikkal fél éve együtt voltunk koszorúslányok, a harmadik meg egy hónap alatt felejtette el, hogy nézek ki XD).
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A karaokés zenelista hol szokott lenni feltöltve?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, végre én is eljutottam odáig, hogy legyen időm írni egy conos "összefoglalót". :)

Szombat

Szombaton már 10:30-ra odaértem a conra, ehhez képest a Nyolc-Miroku-scineram trió kissé zokon vette, hogy hozzájuk a karaoketerembe csak 12:30 körül néztem fel. Sajnos rossz hírem van: ez a továbbiakban is mindig így lesz, ugyanis a legjobb cuccokat a con első napjának első óráiban máris megveszik az emberek. Ráadásul régen legalább az ilyen 5000-8000 és afölötti cuccok "biztonságban voltak", mert a legtöbb ember csak 1-1 kötet mangára ruházott be, azóta viszont nem tudom, hogy meggazdagodott a fandom, vagy mi lelte őket, de most már semmilyen termék sincs biztonságban a vásárlók rohamától. XD Csak pár példa:

-10:30-kor Animelandék még árultak valami MonMusu-s doujinkép-gyűjteményt. Megvenni nem vettem (belenézni meg nem tudtam, mivel le volt fóliázva, persze tudjuk, hogy miért... XDDD), viszont úgy kb. egy óra múlva, amikor már végeztem a "játékarénában", eszembe jutott, hogy azért minimum a neten rá kéne majd keresni, ezért visszamentem felírni a pontos címet/kiadót. Guess what: naná, hogy valaki már el is vitte! Az volt a mák, hogy Rui barátja annyira profi, hogy így is fejből eldarálta nekem minden adatát. XD

-Másik hasonló "kedvenc sztorim" a brutálisan élethűen kidolgozott Frostmourne-hoz kötődik, amit délelőtt 11:00 körül még ott nézegettem a selyemmel bélelt tartójában, hogy "na igen, nagyon király, de gondolom az ára is az, meg hát mit is kezdenék vele, miután megvettem?" Na, délután már azt is ott forgatta a Hitman-cosplayer srác az Aoi Meetünk mellett, pedig kiderül, hogy 35.000 Ft-ba fájt. :dirr:

Szóval most már nem csak gazdagnak, de rohadt gyorsnak és persze némileg agresszívnek is kell lenned (hogy oda tudd magad verekedni a pultokhoz... XD), ha a legjobb cuccokat még idejekorán meg akarod szerezni. XDDD Így is volt konkrétan egy olyan stand, ahová egyszerűen oda sem fértem, mert akkora élő "emberi pajzs" alkotta tömeg szorult be elé, mintha minimum ingyen aranyat osztogatnának, vagy én nem tudom. XD Végül úgy döntöttem, hogy akármi is ez, túl nagy meló lenne "áttörni a falat". XD

Btw, vasárnap sajnos már időm sem volt elnézni az árus hangárba, pedig kíváncsiságból megnéztem volna, hogy mi maradt a kínálatból, nem lepődtem volna meg, ha addigra az 5000+-os Kizumonogatari LN-t, valamint a közel 20.000 Ft-os TLR: Darkness artbookot is megvette volna valaki... XDDD Amúgy én végül semmit nem vettem ezen a conon, de ennek két oka volt:

-Mostanában másra kell a pénz, a tegnap vett két poszterem pl. 1300 Ft volt, november elején jelenik meg az új EQG film BD/DVD kombóban Amcsiban, ami szintén lesz úgy 8-10k, küszöbön áll a Warcraft film BD-je is, Steamen is szeretnék még úgy 2-3 játékot megvenni (csak várom a halloweeni akciót XD), a mozikban most két filmmel is adós vagyok magamnak (novemberben amúgy Doctor Strange film, csak így "mellékesen"... XD) és persze mire ezekkel végzek, lassan itt a december, ahol a rengeteg jó karácsonyi akció miatt tuti megint lesz pár DVD és hasonló szórakozási cikk vétel... XD Ezt most nem dicsekvésnek szántam, csak jelzem, hogy azért nem a conon szórtam el 10-20k pénzt, mert az már kvázi "el van szórva előre" egészen januárig, más dolgokra. XDDD

-Ezért most az összes conos animebolt utálni fog, de az a nagy helyzet, hogy nekem vásárlóként egyszerűen jobban megéri, ha mondjuk Amazonról a saját lakásomra rendelem az adott cuccot, egyrészt, mert olcsóbb (jó, most úgy 2-3 éve nem nagyon rendeltem semmilyen mangát, de akkor még olcsóbb volt, kötetenként úgy asszem 300-500 Ft-al legalább, ami mondjuk ilyen Shingeki-hosszúságú sorozatoknál pl. 10 kötet esetén már többezres megtakarításokban mérhető...), másrészt, mert így rögtön a helyembe hozzák. XD És most nem is a lustaság beszél belőlem, hanem az, hogy ha én rendelek, akkor tényleg rendelek és 1-1 kedvenc sorozatból akár 6-8 kötetet is képes vagyok egyszerre felmarkolni, viszont ennyi mangát hazavinni Pestről Debrecenbe, pláne úgy, hogy nehogy megsérüljön a sarkuk,vagy ilyesmi...hát nem fun. ^^" XD Nyilván ha pesti lennék, és csak 1-1 kötetet vennék valamiből, akkor én is azt mondanám, hogy "egye fene, megveszem itt, ha már elhozták nekem a rendezvényre". XD Nyilván az olyan dolgokat, amiket Amazonról nem tudok rendelni (japán artbookok, figurák, stb.), én is conon venném meg, de olyat meg most nem nagyon láttam. Figurákból eleve nem nagyon találkoztam Black Hanekawa óta olyan karakterrel, akiről megérné figut vennem (jó, a MonMusus Miából talán linkeltem ide is korábban azt a brutáljó figurát, na de bazz, 60.000-ért vagy mennyiért???), artbookoknál meg dettó ez a helyzet. (Amúgy az a TLR még lehet ért is volna nekem 20.000-ret, ha nem a Darknessből lett volna ugye... XD) A legnagyobb kísértés amúgy a Kizu LN volt, az az 5000 valahány forint még annyira nem is húzós ár egy ilyen cucchoz képest, csak aztán beugrott annál is, hogy lehet azóta már a Bake 1-2 is megjelent és hátha Amazonon van valami kedvezmény arra, ha az ember együtt rendeli a hármat... XD

Úgyhogy végül nem vettem semmit, viszont ha már itt tartunk, nekem nagyon bejött, hogy sokkal nagyobb és szélesebb volt a kínálat, mint a három évvel korábbi conokon. Egyrészt anime/mangafronton is, szóval emlékszem, hogy pl. anno még kb. az összes bolt közül csak az Animeland rendelkezett értékelhető figurakínálattal, most viszont a pultsoron mellettük lévő bolt is elég szépen virított. :D (Sajnos nem tudom a bolt nevét, de arra gondolok, ami a bejárathoz volt közelebb és ahol Junchi is csorgatta a nyálát a Kurikuma figurára. XD Nem tudja valaki, az melyik bolt volt? XD A honlapjukon azért szétnéznék, ha van... XD) Másrészt a fantasy/gamer/stb. boltok is kezdenek végre feljönni, ami persze gondolom, hogy megosztja a közönséget ("árja" "ne szennyezzük be az anime/manga tisztaságát ilyen alacsonyabb rendű izékkel, mint fantasy" elitista fanok vs. "minél sokszínűbb, annál jobb" "liberális" fandomrész XD), de én igazából csak örülök ennek (egészen addig, amíg kb. egyenlő és nem mondjuk az anime rovására megy), meg hát az élethű Frostmourne miatt már önmagában megérte "odatelepülniük". XDDD (Amúgy rohadt nagy mák, hogy az lore szerint egy death knight fegyver, mert így még ellent tudtam neki állni, de ha mondjuk előhozták volna a híres paladin-fegyver Ashbringert, vagy pláne Thrall Doomhammerjét...hát jujj...XDDDDD Illetve kíváncsiságból azért egy élethű demon hunter warglaive-párost is megnéztem volna. XD) Ja, illetve még a figurákhoz annyit, hogy öröm látni, hogy most már azokból sem csak a Natúró-Fehérítő/Egy Darab szemtháromság szereplői elérhetőek, hanem szerencsére a legkülönfélébb cuccokból válogathat az egyszeri animefan.

Egyébként itt találkoztam a legelső Aoi fórumossal, ugyanis Junchi is igyekezett megelőzni a rohamot és már 10:30 körül ott válogatott a pultoknál. XD Utána még bevártuk az egyik barátját, majd mentem tovább, mert a "gamer hangárban" még szét akartam nézni. Gamer cuccok mellett itt kaptak helyet a fantasy/sci-fi arcok is és itt megint volt pár jóság, persze engem leginkább a Doctor Who részleg nyűgözött le, szóval ahhoz képest, hogy mennyire el volt dugva, annyira "felkészült" volt a csapat: DW eredeti DVD-k, képregények, magyarul most és régen kiadott regények, Dalek figura és egy komplett, általuk felépített TARDIS-kezelőpult. :D (Bizony alvaro, ezt hagytad ki! :P XDDD) Mondjuk azért erre a "hangárra" igaz volt, hogy picit valahogy jelezhették volna, hogy melyik workshop micsoda, mert pl. a DW-t másodjára vettem észre és szinte tök véletlenül, de pl. na'viék is jól "el lettek rejtve", pedig őket már ismertem korábbi conokról. Szóval minimum valami olyasmi feliratot, mint a boltoknál lenni szokott, itt is el bírtam volna viselni, csak hogy mégis képben legyek azzal kapcsolatban, hogy mikor kinek a standján és mit látok, mert azért az összes fandomot még én sem vágom fejből. XD (Mondjuk ha már itt tartunk, nekem most a mangaboltoknál sem rémlik, hogy annyira ki lett volna írva, hogy melyik bolt melyik, bár lehet, hogy ott csak a tömeg miatt nem tűnt ez fel.)

Ezután mentem fel a már említett scineram-trióhoz, ahol végre elkezdtük a karaokét. (Pontosabban megbeszéltük, hogy majd elkezdjük, ha vége az Aoi meetnek. XD) Amúgy vicces, mert pont wwhite-tól nem kaptam visszajelzést itt a fórumon, ehhez képest elsőnek jelent meg. XD Aztán lassan elkezdtek szállingózni a többiek is. A tali nagyon jó volt, tényleg jó végre a véleményekhez arcokat is társítani és ahogy Dodgers is írja, Surcinál pl. kapásból viccesebb volt látni, hogy az itteni fórumos véleményeit arcjátékos beleéléssel nyomta, sőt, ez fordítva is működik, szóval pl. a mostani legfrissebb Illyás "fanboykodásán" jóval inkább röhögtem, mint korábban, mert előttem volt az arca, ahogy szombaton is elemezgette... XDDDD Meg szerintem kb. úgy mindenki hozta úgymond a "tőle elvárható szintet". XD Annak én is örültem, hogy Rui picit el tudott szabadulni arra az időre bokros teendői mellől. :) Az aktuális animék és az olyan "legendás hősök", mint Kaller, vagy Dobay (XDDD) megtárgyalása után aztán kissé szétszéledt a csapat, én maradtam a hármassal karaokézni, illetve később még Surci is becsatlakozott hozzánk, mint néző. Nyolccal elnyomtunk egy Free!, illetve egy Yu-Gi-Oh: GX endinget, valamint ekkor derült ki, hogy az Aoisok közül még supermario4ever is tiszteletét tette a conon, csak éppen amíg mi taliztunk, addig ő végig a karaoketeremben volt. XD

Vasárnap

Itt már "csak" 11:00 körülre sikerült beérnem, de szerencsére a Zene Tippmixre még így is bőven odaértem. Az egyik hármas csapat volt a scineram-supermario4ever-Titkos, a másik a Nyolc-Miroku-Daisuken. Csapataink nem vallottak kudarcot, Nyolcaséké lett a dobogós harmadik hely, a mi csapatunk pedig konkrétan elérte az első helyet. :D (Egóztam is poénból kicsit poénból scineramnak, hogy "oké, akkor a következő zenefelismerő versenyt már minimum valamelyik Nyugat-európai conon fogjuk játszani, elértük az ország lehetőségének határait... XDDDD) Mondjuk így belegondolva nem tudom, hogy ezt nem scineram akarta-e majd bejelenteni, sajnos ezt elfelejtettük megbeszélni előre, de mivel nála eléggé bizonytalan, hogy mikor lesz fórumon, ezért nem bírtam tovább magamban tartani a dolgot. XD Szerintem ő még úgyis jön majd a beszkennelt oklevéllel. XD

Ezután tovább karaokéztunk, mivel szombaton Nyolccal daloltunk, ezért most scinerammal is előadtunk párat, először a Slayers OP-ot, aztán a Nisemonogatari Karen-féle OP-ját. (Ja igen! Ha valaki még emlékszik arra, hogy egyszer scineram itt fórumon véletlenül lespoilerezte nekem a Ga-Rei: Zero végét, de megígérte, hogy cserébe majd a következő conon meghív egy sörre...beváltotta ígéretét. XDDD) Ezután elindultunk a játékhangárba, mert 16:30-tól Overwatch szabadjáték lett volna, de inkább Overbassz, vagyis Átbaszás lett belőle. Szal nem tudom, lehet csak én vagyok ezzel így, de ha már "szabadjáték", akkor én azt valahogy úgy képzeltem el, mint ahogy a Hearthstone-t és a LoL-t nyomták ott másfél napon át a srácok: volt két sornyi + még két gép, előbbin LoL, utóbbin HS ment és nyugodtan bárki leülhetett elé. A színpadi gépek meg arra voltak, hogy azokat kötötték össze a kivetítővel, azzal mentek a versenyek és még kaptak maguk mellé a játékosok két kommentátort is. Ám valamiért úgy döntöttek a szervezők, hogy az Overwatch szabadjáték is álljon abból, hogy mindenki sorba áll, ötösével felmennek a színpadra, a kommentátor közben ugyanúgy reagál minden húzásukra, plusz közben a fél hangár őket nézi. Hát öhm...lol? Ez inkább valami "kötetlen verseny" az én szótáramban, mert díjat ugyan nem kapsz, de a nyomás körülbelül ugyanakkor rajtad. Az már csak a slusszpoén volt, hogy ahogy elnéztem, ahhoz képest, hogy "szabad játék", ezek szinte kapásból úgy nyomták, mint akik hetek óta erre készülnek otthon. XD Már komolyan kezdtem arra gondolni, hogy nem a programot variálták-e meg és nem lehet, hogy ez mégis a verseny, de ahhoz meg gondolom nem random válogatnák össze a nevezőket... XD Mindegy, akkor speciel nem volt kedvem szénné égni egy teremnyi ember előtt, úgyhogy inkább maradtam a retro játékoknál, az legalább tényleg szabad játék volt, és legalább volt Mario 3, Sonic 2, Oroszlánkirály, stb. XDDD

Ezután már túl sok minden nem történt, még visszamentünk eredményhirdetésre átvenni a díjainkat (XD), aztán ment mindenki a dolgára. XD (Supermariónak természetesen scineram elrakta a kiosztott ajándékok egy részét, majd a következő conon, ahol megint lesz, megkapja őket. :) )

Amúgy mivel mindenki írt kedvenc "versenyen kívüli" cosplayt, ezért az én kedvenceim:

-A 8-10 éves Űrlord a Galaxis őrzőiből, a mostani con legaranyosabb cosplayere. XD

-A nagydarab csaj, akinek mindig elfelejtem a nickjét, de tök jól cosplayel nagydarab férfiakat, szombaton Stoick/Pléhpofa volt az Így neveld a sárkányodból, vasárnap pedig még annál is jobb: Az öt legenda ruszki Mikulása. XDDD

-Volt egy tök jó Jared Leto-féle Joker az Öngyilkos osztagból, akinek még a feje is olyan JL-es volt. XD

-Meg a Zootopia Judy-Nick párosa sem volt rossz. (Tényleg Rui, velük összefutottál napközben? XD Csak mint Judy-fant kérdezlek. XD)

Összességében én nagyon jól éreztem magam, de mivel nem fenékig tejfel az élet, a programokkal kapcsolatban azért két gondom volt:

1. Nem tudom, ez rendszeres-e, vagy csak egy különösen szerencsétlen cont fogtam ki ezúttal, de szinte kis túlzással naponta változtattak valamit a programterven. Mintha a honlapra csak a "béta verzió" került volna fel, amit aztán mindig aznap, a helyszínen módosítottak volna véglegesre. Már a kiosztott programfüzet sem egyezett a honlapon lévővel, de volt, hogy a valóság még az előbbire is rácáfolt.

2. A másik meg az, hogy legalább a honlapon kiírhatnák pontosabban, hogy melyik program mit takar, nem csak 1-1 odavetett szóval kéne jelezni. Oké, volt, ahol ezt korrekten megtették, de pl. a "Beszélgetés szinkronszínészekkel" résznél ha mást nem, azért annyit még odaköphettek volna, hogy kik lesznek a meghívott vendégek, mert nagyon nem mindegy. Emiatt ráadásul az emberek is össze-vissza dezinformálták egymást kínjukban, pl. nekem Nyolc azt mondta, hogy a női résztvevő Zsigmond Tamara, de közben egy falon lévő lapon meg Bogdányi Titanilla volt kiírva, szóval wtf? (Amúgy ez sem programterv volt, csak kitaláltak egy ilyen "Szelfizz ezzel meg azzal!" kihívást és ott a két meghívott szinkronszínész is szerepelt, szóval volt egy "Szelfizz Markovics Tamással!", meg egy "Szelfizz Bogdányi Titanillával!" rész is. Nem tudom, ha egy ilyen helyszíni "extra achievementre" oda tudták írni ezt, akkor a programok közé miért nem...) Ugyanígy, ha az "Overwatch szabadjátékról" is lett volna valami bővebb infó, hogy mégis mi ennek a menete, megspóroltak volna nekem egy szívatást... Nem hiszem el, hogy pár mondatban akkora meló lenne minden ilyen dologhoz odaírni, hogy mégis mit takar, jó esetben úgyis már hetekkel előre le van szervezve a legtöbb, tehát nem is arról van szó, hogy "még mi sem tudjuk, hogy milyen lesz, azért nem írtuk oda", mint ahogy nyilván a szinkronszínészt sem vasárnap reggel hívják meg aznap délutánra.
Catrin írta:
Surci írta:és a karaokésok olyan beleéléssel nyomatták, hogy el is döntöttem, legközelebb én is eléneklek legalább 1 számot, ez pedig nem más lesz mint a DBZ - WE GOTTA POWER c. openingje, úgyérzem az nagyon kell nekem
NEEEEHHH, nehhhm, NEEEEE.. Neee kísérts. Sosem mertem még conon énekelni, pedig itthon állandóan toljuk, a We gotta power pl. évek óta függésem, de hogyha.. valaki .. egyszer, elénekelné velem, lehet.. hogy.... Ó, hogy bmeg Surci!!!!! NE KÍSÉRTS!!! Mondjuk egy ideig ez a veszély még nem fenyeget, úgyhogy higgadás..... JAAAJJJJJJJJ
Még lehet én is beállnék mellétek harmadiknak... XDDD (Mondjuk előbb tényleg azt kéne ellenőrizni, hogy egyáltalán mi a választható dalok listája, most is volt olyan srác, aki nem tudom már melyikre fú de rákészült, aztán kiderült, hogy azt nem is választhatja, mert nincs belőle karaoke. ^^")
Yuriko-chan írta:Bocsánat, hogy vasárnap már nem mentem talira, de megint csúszott a cosplayverseny, és utána rögtön a szinkronszínészek jöttek (pedig a programfüzetben nem ez volt), és ott ragadtam.
Semmi gond, gyakorlatilag az Aoisok közül maradtunk vasárnapra scineram, mario, meg én, mi meg szinte végig a karaoke teremben voltunk, szóval úgy voltam vele, hogy valszeg ha jössz, velünk majd úgyis összefutsz ott az előtérben. XD
Yuriko-chan írta:De nagyon örülök, hogy szombaton találkoztam veletek, ti legalább tudtátok, hogy ki vagyok.
Ja igen, erről jut eszembe: ha valaki volt a találkozón és később mondjuk random "civilben" a conseregben nem ismerném fel, ne sértődjön meg, nyugodtan köszönjön rám, esetleg mutatkozzon be újra, mert valami brutális az arcmemóriám. XDDD (Daisukent Nyolcasék csapatából kb. arról ismertem meg, hogy velük van, pedig decemberben már áthuszonnégyóráztunk egy Szilvesztert. XD) Nyilván az ilyen "sokszor látott emberek", mint scineram, Junchi, stb. már mennek, viszont pl. egy Catrint vagy Surcit még nem biztos, hogy akkor is felismernék, ha nem Aois talira jönne. ^^" XD
A mordályos nyul írta:A karaokés zenelista hol szokott lenni feltöltve?
Ez engem is érdekelne. Van valami tárhely, ahol fenn van nem csak a lista, de maguk a fájlok is, ahonnan még gyakorlásra is letöltheti őket az ember, de mintha az hivatalosan nem lenne nyilvános, meg eleve jelszavas és csak az léphet be, aki korábban már feltöltött fájlt. (De lehet, hogy ez a három évvel korábbi állapot és azóta már ezen is bonyolítottak, majd Nyolcat kikérdezem erről, mert nekem is kéne. XD)
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Titkos írta:
A mordályos nyul írta:A karaokés zenelista hol szokott lenni feltöltve?
Ez engem is érdekelne. Van valami tárhely, ahol fenn van nem csak a lista, de maguk a fájlok is, ahonnan még gyakorlásra is letöltheti őket az ember, de mintha az hivatalosan nem lenne nyilvános, meg eleve jelszavas és csak az léphet be, aki korábban már feltöltött fájlt. (De lehet, hogy ez a három évvel korábbi állapot és azóta már ezen is bonyolítottak, majd Nyolcat kikérdezem erről, mert nekem is kéne. XD)
Az adarna.net-en elérhető a számlista, amit folyamatosan frissítenek. Anno én letöltöttem valahová az egészet az említett "nem hivatalos"XD módon, szóval...

Gondolom scineramék is ebből garázdálkodnak. :) Mondjuk mi ultrastarozni szoktunk, nem karafunozni, de mindkettőnek megvan a maga bája. XD
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Catrin 2016.10.24. 12:19-kor.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin írta:Az adarna.net-en elérhető a számlista, amit folyamatosan frissítenek. Anno én letöltöttem valahová az egészet az említett "nem hivatalos"XD módon, szóval...

Gondolom scineramék is ebből garázdálkodnak. :) Mondjuk mi ultrastarozni szoktunk, nem karafunozni, de mindkettőnek megvan a maga bája. XD
Millió köszönet, ez lesz az! :D Scineramot amúgy személy szerint nem tudom, lehet, ő annyira profi, hogy letölti a dalt, hozzánézi a leírt lyricet egy honlapról és már be is tanulja a számot. XD Én azért jobb szeretek karaoke fájlból tanulni. :) Nyolc viszont valóban ezt használta, bár most nem tudom, hogy hozzá tud-e férni, mintha valami pár éve megváltoztatott jelszóról regélt volna, amit már ő sem tud.

A karaokeprogis mondathoz meg érdemben nem igazán tudok hozzászólni, lévén én világéletemben csak a KaraFun-t ismertem, és most az "ismertem" is csak annyit tesz, hogy "ezt használtam egy kicsit, a másikat meg semennyit sem". XD Mindenesetre Nyolc erre esküszik, de olyan szinten, hogy KaraFunból is csak egy bizonyos verziószám alattit hajlandó elfogadni, állítólag azon felül az újabb verziók finoman szólva is szarrá váltak. :dirr: Én ezt persze annyira nem tudom megítélni, mert a programmal nem foglalkoztam túl sokat, csak betanulom a megbeszélt dalt és annyi, de az mindenesetre sokat elmond, hogy ha jól látom, a legtöbb hazai conon szintén KaraFun-t használnak és tényleg a régi változatot. XD
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2016.10.24. 15:28-kor.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:Ám valamiért úgy döntöttek a szervezők, hogy az Overwatch szabadjáték is álljon abból, hogy mindenki sorba áll, ötösével felmennek a színpadra, a kommentátor közben ugyanúgy reagál minden húzásukra, plusz közben a fél hangár őket nézi. Hát öhm...lol?
Pedig volt olyan játéklehetőség is, már nem emlékszem melyik nap (tán szombat?), de láttam kötetlenül Overwatch-oló tagokat az egymás felé fordított asztaloknál. Csak lehet az ilyen egésznapos dolog volt, és emiatt nem volt beleírva a programba.
Titkos írta:1. Nem tudom, ez rendszeres-e, vagy csak egy különösen szerencsétlen cont fogtam ki ezúttal, de szinte kis túlzással naponta változtattak valamit a programterven. Mintha a honlapra csak a "béta verzió" került volna fel, amit aztán mindig aznap, a helyszínen módosítottak volna véglegesre. Már a kiosztott programfüzet sem egyezett a honlapon lévővel, de volt, hogy a valóság még az előbbire is rácáfolt.
Ez elég fura. Mert értem én, hogy van csúszás, meg hogy rugalmasnak kell lenni a programokkal ha valamelyik nagyon nem akar sikerülni, de az infófüzetet mikor nyomtatták ki? :D
Titkos írta:2. A másik meg az, hogy legalább a honlapon kiírhatnák pontosabban, hogy melyik program mit takar, nem csak 1-1 odavetett szóval kéne jelezni.
+1! A honlap rettentően hiányos és amatőr volt, pedig emlékszem tőlük sokkal korrektebb megoldásra is. Valami nagyon olcsó template-re beraktak 1-2 tájékoztatót, és a legnagyobb erénye az volt, hogy billegett a jegyvásárlás gomb. Le vagyok nyűgözve. De hogy információt nem sokat nyújtott az oldal, az is biztos, még az odatalálásra szánt instrukciókhoz tették oda magukat leginkább. Helyszíntérkép? Rendes programismertetők? Mondjuk a karaoke-dallista?
Titkos, az általad emlegetett workshopos dolgokat nem is láttam sehol. Mikről maradtam le! :/
Catrin írta: Az adarna.net-en elérhető a számlista, amit folyamatosan frissítenek
Yey, szuper, köszi! :)
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Titkos írta:(Sajnos nem tudom a bolt nevét, de arra gondolok, ami a bejárathoz volt közelebb és ahol Junchi is csorgatta a nyálát a Kurikuma figurára. XD Nem tudja valaki, az melyik bolt volt? XD A honlapjukon azért szétnéznék, ha van... XD)
https://www.holdfenyteam.hu
Titkos írta:Az egyik hármas csapat volt a scineram-supermario4ever-Titkos, a másik a Nyolc-Miroku-Daisuken. Csapataink nem vallottak kudarcot, Nyolcaséké lett a dobogós harmadik hely, a mi csapatunk pedig konkrétan elérte az első helyet. :D
A második helyezettek az én ismerőseim (részben pécsi csapat), akik amúgy mindig nyerni szoktak, és most is csak egy ponttal maradtak le, hogy másnak is legyen esélye. XD Jó, ez nyilván nem direkt alakult így, de ők jót röhögtek rajta. XD Nektek meg gratula! ::^_^:: Meg szabad kérdezni, hogy mik voltak az ajándékcsomagban?
Titkos írta:A nagydarab csaj, akinek mindig elfelejtem a nickjét, de tök jól cosplayel nagydarab férfiakat, szombaton Stoick/Pléhpofa volt az Így neveld a sárkányodból, vasárnap pedig még annál is jobb: Az öt legenda ruszki Mikulása. XDDD
https://www.facebook.com/dudusarrrt
Titkos írta:pl. nekem Nyolc azt mondta, hogy a női résztvevő Zsigmond Tamara, de közben egy falon lévő lapon meg Bogdányi Titanilla volt kiírva, szóval wtf?
"Nekem Nyolc". XDDD Mindkét hölgy ott volt a conon, csak Tamarának hamar le kellett lépnie (valószínűleg miatta is lett felcserélve a beszélgetés a fandub versennyel, de még így sem tudott a beszélgetés végéig maradni).
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Yuriko-chan írta:
Titkos írta:A nagydarab csaj, akinek mindig elfelejtem a nickjét, de tök jól cosplayel nagydarab férfiakat, szombaton Stoick/Pléhpofa volt az Így neveld a sárkányodból, vasárnap pedig még annál is jobb: Az öt legenda ruszki Mikulása. XDDD
https://www.facebook.com/dudusarrrt
Ja, hogy Dudus lány. :shock: Ok.
Akkor mégis ugyanarról az emberről beszéltünk :D Mintha a fotókon sokkal jobb minőségű lenne a szakáll. Nem mintha a cosplayerhez odamentem volna alaposan megnézni, de főleg emiatt gondoltam, hogy az tuti nem Dudus.
Volt Mikulás is? :( Róla lemaradtam.

----

Ja, de akkor már linkelek pár dolgot, amiről szó esett.
IT Crowd - Sorozat. Nem emlékszem már, ki emlegette. :oops:
Az Epic NPC Man-t meg linkeltem megfelelőbb topicba. :D Mert hogy voltak Quest Giver-nek öltözött emberkék conon.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Catrin írta:NEEEEHHH, nehhhm, NEEEEE.. Neee kísérts. Sosem mertem még conon énekelni, pedig itthon állandóan toljuk, a We gotta power pl. évek óta függésem, de hogyha.. valaki .. egyszer, elénekelné velem, lehet.. hogy.... Ó, hogy bmeg Surci!!!!! NE KÍSÉRTS!!! Mondjuk egy ideig ez a veszély még nem fenyeget, úgyhogy higgadás..... :knife: JAAAJJJJJJJJ
Úgy érzem nagyon kell ez neked :lol: Jó lesz ez, ha siker akkor hurrá, ha meg nem akkor együtt égünk :D A karaoke-listán szerepel is, direkt megnéztem már szombat este. De egy ideig tényleg nem téma, tavaszig tuti nem, de lehet hogy legközelebb csak másfél év múlva lesz aktuális...

Amúgy Titkos, kerestél 2 Slayers-számot, csak a címüket nem tudtad. Ha jól sejtem ezekre gondoltál. És grat a zenekvízes eredményeitekhez!
Junchi írta:Venni amúgy végül nem vettem semmit (pedig akkor is nagy volt a kísértés, már ami a Yuri Kumás Ginko figurát illeti)
Nehogy beüssön a Yurikuma úgy mint az Illya, mert akkor lehet hogy kövi Conon lecsapok rá, aztán lesz sírásrívás :D Amúgy nagyon szemeztem azzal a Holdfénystandos Homurával, mert 5 rugó nem sok érte, csak épp még mindig ott tartok hogy nem tudom hová kitenni... :?
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Pedig volt olyan játéklehetőség is, már nem emlékszem melyik nap (tán szombat?), de láttam kötetlenül Overwatch-oló tagokat az egymás felé fordított asztaloknál. Csak lehet az ilyen egésznapos dolog volt, és emiatt nem volt beleírva a programba.
Mondjuk ha tényleg eszerint haladtak ("minek írjuk bele a programfüzetbe/honlapra azokat a dolgokat is, amik úgyis egész naposak?") az jó nagy marhaság, már nem azért. Ami egész napos, azt nem is kell reklámozni, vagy megtalálja a "paraszt" magától, vagy így járt? :dirr: Persze lehet, hogy valóban ezt követték, az megmagyarázná, hogy ilyenek, mint a DW workshop/fanszentély, miért maradtak le szintén a lapról.
A mordályos nyul írta:Ez elég fura. Mert értem én, hogy van csúszás, meg hogy rugalmasnak kell lenni a programokkal ha valamelyik nagyon nem akar sikerülni, de az infófüzetet mikor nyomtatták ki?
Na igen, pedig valóban ez a helyzet. Szóval pl. a honlapjukon szombaton a Gamer színpadhoz 10:30-tól és 15:00-tól simán csak annyi van beírva, hogy "játékbemutató", ellenben a helyszínen osztogatott programfüzetben már konkretizálva van, hogy 10:30-tól a FIFA 17, 15:00-tól pedig a WoW: Legion lesznek azok a bizonyos bemutatók. (Btw, utóbbi pont egy olyan, hogy ha nem akkor meeteztünk volna, lehet kíváncsiságból át is nézek, hogy mit lehet arról így röviden összehordani, viszont eleve már csak este láttam meg, hogy egyáltalán volt ilyen, mert nem gondoltam, hogy a lap még a honlaphoz képest is más lesz.) Amúgy jó kérdés, hogy ezt hogyan hozták így össze, én arra gondolok, hogy egyik havernak ki volt adva a honlapszerkesztés, másiknak a szórólap összeírás/nyomtatás, de ezek ketten már nem igazán konzultáltak egymással. XD

De egyébként ha már itt tartunk, ezt nem egy rendezvénynél tapasztaltam már, hogy a honlapot mintha egyre kevésbé vennék komolyan, elintézik annyival a programot, hogy "gyere el, aztán majd a helyszínen kapsz szórólapon". Pl. a legutóbbi debreceni PlayIT is ezzel húzott fel, ők nemes egyszerűséggel csesztek csinálni egy normális "itt és itt ez és ez lesz, ekkor és ekkor" tervet, kb. csak felsorolták, hogy milyen programok lesznek, aztán azt találd ki te a hetedik érzéked segítségével, hogy mikor és hol. :dirr: Ezt többen írtuk nekik Facebookon, hogy "így péntek este azért már érdekelne minket, hogy szombat délelőtt hogy lesz ez pontosan, tudjátok, van, aki nem ott szereti megtervezni az egész napi programját", de hiába "anyáztunk" ott én is, meg egy másik srác is, végig kussoltak, majd utólag nagy kegyesen beírták, hogy "dehát a helyszínen már volt program!" Kösz b+, csak éppen az előzőnél már a honlapon is fenn volt kb. egy héttel korábban. -____- Ezzel amúgy fel is húztak annyira, hogy erősen elgondolkodtam azon, hogy menjek-e még oda egyáltalán (pláne, ha a következő előtt majd megint eljátsszák ugyanezt esetleg...), mert azért messze nem fogott meg az eddigi két rendezvényük annyira, mint mondjuk egy animecon, kb. eddig is csak azért mentem, mert helyben van, ráadásul a lakásomhoz közel, aztán jólesett így "miért ne?" alapon végre valami olyan "conra" járni, ahová nem kell taxizni/vonatozni, viszont annyira meg bőven nem jók, hogy ezt a leszarós stílust elnézzem nekik hosszútávon.
A mordályos nyul írta:+1! A honlap rettentően hiányos és amatőr volt, pedig emlékszem tőlük sokkal korrektebb megoldásra is. Valami nagyon olcsó template-re beraktak 1-2 tájékoztatót, és a legnagyobb erénye az volt, hogy billegett a jegyvásárlás gomb. Le vagyok nyűgözve. De hogy információt nem sokat nyújtott az oldal, az is biztos, még az odatalálásra szánt instrukciókhoz tették oda magukat leginkább. Helyszíntérkép? Rendes programismertetők? Mondjuk a karaoke-dallista?
Titkos, az általad emlegetett workshopos dolgokat nem is láttam sehol. Mikről maradtam le! :/
Jó, mondjuk én kezdésnek már azzal is elégedett lettem volna, ha legalább a programismertetőket megírják végig, de igazad van, ezeket is felrakhatták volna, mert ártani nem ártana. Helyszíntérkép amúgy az ott osztogatott programon már volt, viszont akkor megint oda jutunk vissza, hogy a honlapra ugyanezt miért nem tudták felpakolni? (Jó, azon sem volt ám rajta minden, mielőtt valaki örülne, szal ez a DW/Star Trek/Avatar/stb. lazán lemaradt róla és csak a "nagyobb arcok" dolgait tüntették fel, de a semminél azért jobb lett volna. XD) A karaoke-dallista amúgy én sem értem, miért titkos ( :lol: ), oké, akkor kell plusz egy ember, aki minden con előtt frissíti az aktuálisra, de még mindig jobb lenne, mint így "illegálisan" lelopni az oldalról, ha az ember fel szeretne készülni valamivel. XD A workshopot meg nem csoda, hogy nem láttad, eléggé "el lettek dugva", kb. ha nincs a TARDIS, lehet észre sem veszem a DW-t sem. Utána, ahogy továbbmentem, tűnt fel, hogy "jé, van itt még Star Trek, meg jé, itt vannak az Avatarosok is!", stb. (Még volt egy "Pokémon nagymama" is, vagyis ilyen 70 körüli néni, aki Pokémonos cuccokat árult. XDDD) (Amúgy ha emlékszel, hogy vasárnap hol kajáltál délután, amikor mi Petiékkel elrohantunk előtted, épp csak köszöntünk, aztán rohantunk tovább, akkor az hátha segít, hogy kb. a mi irányunk felé kellett volna kicsit visszább menned és ott voltak "elrejtve", csak nem a "főúton", hanem be kellett menni egy bal oldali "mellékutcába". XD Az egész hangár kb. úgy volt felépítve, mint egy város. XD) Mondjuk még az "elrejtéssel" sem lett volna akkora gond, csak legalább valami bazi nagy feliratot, vagy hasonlót kirakhattak volna, mert így tényleg baromi nehéz volt őket észrevenni. Pl. a tolkienistákat naná, hogy még akkor is megláttam, ha nem is őket kerestem, hiszen az életnagyságú, fehéren világító Mória kapuja, meg a Pajkos Póni (ó bazeg, ez úgy hangzott, mint valami 18+-os MLP fanfic... XDDD) fogadó élethű bejáratna azért eléggé árulkodó volt. XD Nem mondom, hogy akkor a DW-sek meg csináltak volna villogó, hangeffektes TARDIS-t, vagyis ilyesmi, de legalább egy "More sci-fi workshops this way!" nyilas felirat, vagy hasonló elkelt volna oda. XD
Yuriko-chan írta:
Titkos írta:(Sajnos nem tudom a bolt nevét, de arra gondolok, ami a bejárathoz volt közelebb és ahol Junchi is csorgatta a nyálát a Kurikuma figurára. XD Nem tudja valaki, az melyik bolt volt? XD A honlapjukon azért szétnéznék, ha van... XD)
https://www.holdfenyteam.hu
Jaaa, hogy ők! XD Köszi. XD
Yuriko-chan írta:A második helyezettek az én ismerőseim (részben pécsi csapat), akik amúgy mindig nyerni szoktak, és most is csak egy ponttal maradtak le, hogy másnak is legyen esélye. XD Jó, ez nyilván nem direkt alakult így, de ők jót röhögtek rajta. XD Nektek meg gratula! ::^_^:: Meg szabad kérdezni, hogy mik voltak az ajándékcsomagban?
Köszi, nektek is gratula akkor! :) Természetesen, bár most fejből írom, de remélem, semmi fontosat nem hagyok ki:

-Egy artbook-antológia, több mangaka különböző rövid képregényeivel. (Pontosabbat majd scineram tud mondani, ő vitte haza. XD)

-Két darab olyan magyar kiadású "manga", amit nem tudnak már hová elsózni és még mindig maradt belőlük egy rahedli a kiadó nyakán. XD Az egyik a Star Trek OEL (vagy "global manga", vagy milyen kamunév alatt futnak most ezek... XDD), a másik a Sámánharcos egyik (talán második) kötete.

-Egy Vitamin Ballpen, amire azonnal lecsaptam, kb. a legjobb dolog a szeletelt kenyér óta. XDDD (Amúgy a csomagban a balszélső volt, aminek külön tetszik ez a beszívott/onsenes feje. XD)

-Ez a sci-fi könyv, amit azért kellett nekem hazavinni, hogy újra emlékeztessen rá, hogy nem szabad az első látásra gagyinak tűnő dolgokat lebecsülni. XD (Meg azért, mert scineramnak valszeg ez már túl reaju lett volna. XDDD) Legalábbis amennyire tartottam tőle, hogy ez valami 12-egy-tucat sci-fi ponyva lesz, pár oldal után máris egész jól összebarátkoztunk, lévén kiderült, hogy szerencsére legalább nem veszi magát komolyan a cucc (legalábbis az elején, ameddig egyenlőre elolvastam XD), egyfajta Douglas Adams-i humorral operál, de annál határozottan betegebb, jó értelemben véve. XD Persze még királyabb lett volna, ha a sorozat hungarista darabját rakják a csomagba, mert azért az mégis viccesebb lenne (nem, de most komolyan, olvassátok el csak az ajánlóját... XDDD), de így sem jártam rosszul. XD

-Egy One Piece nyaklánc, aminél azóta is keresem, hogy kinek/minek lehet a jele. XD Legtovább odáig jutottam, hogy Boa Hancock kígyója hordott egy ilyen koponyát a fején, de kétlem, hogy egy ennyire side-character cuccából nyakláncot csinálnának, szóval ez valami prominensebb kalózbanda lobogóján lévő jel lehet, vagy ilyesmi. (Junchi, közülünk talán te ismered legjobban az OP világát, nem ismerős ez a lefelé álló szarvú koponya véletlen? XD)

-Egy Dark Souls kitűző, amit kegyesen Daisukennek adtunk (miskolci haver), mégis csak az vigye már haza, aki egyáltalán felismerte, hogy miből van... XDDD

-Kismillió (de komolyan, minimum 4-5 darab XD) Chad-es kitűző a Bleachből. XD Gondolom mindenki Ichigót, Renjit, meg hasonlókat vett és ez maradt a nyakukon... XDDDD

-Három darab "szerencsetalizmán" (egy műanyaglapocskába gravírozott japán jel, amihez magyarul mellékelték külön lapon, hogy mit is jelent XD), volt egy "egészség" (kenko), egy "szörny" (bakemono) és egy "család" (kazoku). "BanzaiMonster" csinálta, nem ismerem, de ha már benne volt az ajándékcsomagban, én is csinálok neki egy kis reklámot. XD

-Valamelyik Mondoconon is áruló bolt névjegykártyája, mert a promóból sosem elég. XD

Most egyenlőre ennyi jutott eszembe, az én cuccaimat mind felsoroltam, a többit scineram vitte haza (még majd kilogikázzuk, hogy Supermario hogyan kapja meg a csomag ráeső részét... ^^"), szóval ha valamit kifelejtettem volna, majd ő beírja. XD Ja és természetesen volt még a szokásos oklevél, amit gondolom majd ő beszkennel. XD
Á igen, ő lesz az, köszi! :D
Yuriko-chan írta:
Titkos írta:pl. nekem Nyolc azt mondta, hogy a női résztvevő Zsigmond Tamara, de közben egy falon lévő lapon meg Bogdányi Titanilla volt kiírva, szóval wtf?
"Nekem Nyolc". XDDD Mindkét hölgy ott volt a conon, csak Tamarának hamar le kellett lépnie (valószínűleg miatta is lett felcserélve a beszélgetés a fandub versennyel, de még így sem tudott a beszélgetés végéig maradni).
Akár hiszed, akár nem, ezt a poént én is el akartam sütni a nevével még a conon, csak aztán nem jött ki soha jól a lépés. XDDD Btw, így még jobban sajnálom, hogy nem írták oda a programlistára, hogy pontosan kik lesznek meghívva, na mindegy... :/
Surci írta:Amúgy Titkos, kerestél 2 Slayers-számot, csak a címüket nem tudtad. Ha jól sejtem ezekre gondoltál. És grat a zenekvízes eredményeitekhez!
Ja igen, köszi! Az első stimmel, valóban erre gondoltam "OVA ending" alatt. Talán a Get Along után a "legfantasysebb" dal, amit valaha hallottam, szal ahogy az első 40 másodpercben a lángokból kirajzolódnak a fantasy cuccok, plusz hozzá ez a zene, az kb. annyira klasszikus "sword and sorcery" stuff, hogy Tolkientől Warcraftig mindent ver nálam. XD (A Get Alongot meg ugye nem kell részleteznem, világtérkép, majd ritmusra villámcsapás által kőből "kirobbantott" cím, amit a lángok nyaldosnak. :3 Ilyenkor picit sajnálom, hogy ez a feeling mintha kihalt volna a fantasy-ból a 90-es évek után és most nem csak az animékre gondolok.) Viszont a második alatt nem erre gondoltam szerintem. Persze hallgattam én anno ezt is (mint úgy a legtöbb Slayershez kiadott számot XD), de szerintem conon nem erre céloztam. Az más kérdés, hogy már én sem emlékszem, hogy ezek egyáltalán hogy jöttek fel, esetleg ha megírod, hogy a második dalt milyen kontextusban használtam, akkor hátha közelebb jutunk hozzá. (Random: azért amikor egy Get Along alatt egyetlen komment van és az is annyit köp ki magából, hogy "best waifu", az engem finoman szólva is elszomorít, remekül reprezentálja a fandom egykori és jelenlegi állapotát, mármint hogy egy Slayers mit jelentett nekünk, meg mit jelent egy mai fannak...)
Surci írta:Nehogy beüssön a Yurikuma úgy mint az Illya, mert akkor lehet hogy kövi Conon lecsapok rá, aztán lesz sírásrívás Amúgy nagyon szemeztem azzal a Holdfénystandos Homurával, mert 5 rugó nem sok érte, csak épp még mindig ott tartok hogy nem tudom hová kitenni...
Azért én remélem, hogy kellőképpen be fog ütni ez is, nem azért, hogy Junchi elől elhalászd a figurát, hanem mert itt valahogy szinte már vágyom egy olyan "blogolásra", mint amit lenyomtál az Illyánál. XDDD Legalábbis nagyon érdekelne, hogy pl. milyen pszeudopszichológiai gondolatokat ébreszt majd benned az, amikor egyik medvecsaj mélyen beszagol a másiknak, majd utána még dicsérgeti is. Azért zoofília még az Illyában sem volt, de most Ikuhara megoldja neked... XDDD A figurához meg: amúgy nem azért, hogy bárkit leszóljak, de ugye tudjátok, hogy a figurák világában ez az 5000 Ft (most legyen szó akár Homuról, akár a Yurikumás csajról) még a kezdőár? XD Szóval ez alatt árban már csak kínai gagyik, vagy törpefigurák vannak, a "durván jók" meg általában úgy 30.000-től kezdődnek és a határ a csillagos ég. XD (Értsd: ha nekem ennyiért árulnának egy amúgy kedvelt csajt ábrázoló figut és látnám is rajta, hogy nem valami kétfilléres kidolgozású, szerintem ott helyben megvenném. XD)

Edit: Ja igen, az Ezüst Nyíl, vagyis a Ginga Nagareboshi Gin volt még a téma, ha jól emlékszem, Surci kérdezte, de hátha mást is érdekelne. Na, ebből van (vagyis volt... ^^") torrent az eredeti japán részekhez angol subbal, normális minőségben, én konkrétan ezt szedtem le még pár éve. Az más kérdés, hogy ahogy látom, már ezt sem seedelik, de próbáljátok meg lekapni, hátha... ^^" Mindenesetre mindenképp eredeti japánul ajánlom, mert a szarrávágott amcsi/magyar változat olyan lett, hogy nem csodálom, hogy mindenkinek valami "kedves kis mese gyermekkoromból" stílusú cuccként maradt meg az emlékezetében, pedig az eredeti japán kb. egy Elfen Lied-be oltott Dragonball kutyákkal... XD (Bár lehet a Hokuto no Ken még jobb példa rá... XDD)

Mindenki: De várj már Titkos, most akkor te ezt láttad/nem látta, szereted/utálod, vagy mi van?

Titkos: Az úgy volt, hogy anno meeten levetítették nekünk "animeajánló" címen az eredeti japán változat legelső részét, de már abban is olyan jelenetek voltak, hogy konkrétan egy ponton szó szerint nem bírtam visszafogni a röhögésemet. XDDD Amúgy komoly cucc akarna lenni, szal ilyen shounen/seinen coming of age sztori a "kutyavilágban", viszont egy csomó olyan húzás is van a történetben, amit én nem hogy komolyan venni nem tudtam, de szabályosan elfogott tőlük a röhögés és nem azért, mintha azt élvezném, hogy 1-1 emberszereplő szadista, vagy hogy a kutyák hullanak, mint a legyek, csak egyszerűen ezt olyan...weird módon ábrázolja a sorozat, hogy állandóan röhögnöm kell. XD (Szóval pl. a mai napig azon röhögök, hogy az teljesen normális módon van kezelve, hogy nagypapi egy agresszív, piás, állatkínzással határos módon kutyáit trenírozó vén fószer. XD És ezt ilyen "tökös vén rókaként" mutatná be a sorozat, de inkább egy megkeseredett, röhejes vén szivar. XDDDD Aki ráadásul annyira nem is profi, hiszen 20 vagy hány évig képtelen volt levadászni egy medvét... XDDD Yaoikuma Arashi. XDDDD) Tudnék még mesélni erről a cuccról, de egyrészt még én is végig akarom majd nézni egyszer és akkor lesz róla tőlem is véleményezés, másrészt meg annyira spoilerkedni nem akarok senkinek, szal pl. a "min röhögtem fel hangosan" első részes említett jelenetet direkt nem mondtam el a találkánkon, azt akarom, hogy az mindenkinek üssön szép nagyot... XDDDDDDD
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta:Mondjuk így belegondolva nem tudom, hogy ezt nem scineram akarta-e majd bejelenteni, sajnos ezt elfelejtettük megbeszélni előre, de mivel nála eléggé bizonytalan, hogy mikor lesz fórumon, ezért nem bírtam tovább magamban tartani a dolgot. XD Szerintem ő még úgyis jön majd a beszkennelt oklevéllel. XD
Ne viccelj már, hogy ilyen eszembe jutna! Az eredmény nyilvános, és neked is ugyanakkora dicsőséged. És akkor most álljon is itten az emlegetett oklevél. Gyönyörűen írtak feketével barnára. Most rajtad a sor, hogy a nálad lévőt feltöltsed!
Titkos írta:(Ja igen! Ha valaki még emlékszik arra, hogy egyszer scineram itt fórumon véletlenül lespoilerezte nekem a Ga-Rei: Zero végét, de megígérte, hogy cserébe majd a következő conon meghív egy sörre...beváltotta ígéretét. XDDD)
Ezen ne múljon, majd én emlékeztetek mindenkit, ha kell. SPOILER ALERT: ott kérdéses infó ott virít az oldalon feketén-fehéren! Amolyan történelmi emlék. Impresszív volt, ahogy még a tartalmára is emlékeztél. Sajnos.
Catrin írta:Anno én letöltöttem valahová az egészet az említett "nem hivatalos"XD módon, és szerencsére lementettem a hozzáférést, szóval:
Óóó, örök hála, istennő vagy!!!! Aztán csak óvatosak legyünk, nehogy feltűnjön valakinek, és lekapcsoljanak! Maga a dalok listája amúgy tök publikus volt mindig is a honlapon.
Titkos írta:
Catrin írta:Gondolom scineramék is ebből garázdálkodnak. :) Mondjuk mi ultrastarozni szoktunk, nem karafunozni, de mindkettőnek megvan a maga bája. XD
Millió köszönet, ez lesz az! :D Scineramot amúgy személy szerint nem tudom, lehet, ő annyira profi, hogy letölti a dalt, hozzánézi a leírt lyricet egy honlapról és már be is tanulja a számot. XD Én azért jobb szeretek karaoke fájlból tanulni. :)
Mint fent látható, pontosan így működtem. :D Eddig. :dirr: Most végre nekiállhatok majd nehezebb számoknak. Olyan dalokkal is bepróbálkozok majd, amikről eddig csak álmodhattam. :cool:
Yuriko-chan írta:A második helyezettek az én ismerőseim (részben pécsi csapat), akik amúgy mindig nyerni szoktak, és most is csak egy ponttal maradtak le, hogy másnak is legyen esélye. XD Jó, ez nyilván nem direkt alakult így, de ők jót röhögtek rajta. XD Nektek meg gratula!
Azért nem szoktak mindig nyerni, tavasszal is miénk lett a fiúkkal.
Yuriko-chan írta:Meg szabad kérdezni, hogy mik voltak az ajándékcsomagban?
Titkos már írt róla (megint, impresszív memória!), konkrétan én egy Dominátor kulcstartót és ezt az artbookot vettem magamhoz, plusz ami a teammate része. Jut eszembe!

@SZUPIMARCSI4EVA, ha erre jársz majd egyszer, a tavaszi Conon magadhoz veheted a részedet, mint Vérháromság kulcstartó meg értékes Sámánharcos és Star Trek "manga". És Chad is vár rád is. XD
Titkos írta:-Ez a sci-fi könyv, amit azért kellett nekem hazavinni, hogy újra emlékeztessen rá, hogy nem szabad az első látásra gagyinak tűnő dolgokat lebecsülni. XD (Meg azért, mert scineramnak valszeg ez már túl reaju lett volna. XDDD)
Nana, ilyenekből én is már nyertem egyet (kettőt?) kvízen, úgyhogy ezzel be is telt a kvótám. Nem volt más lehetőség a felosztásra! ::jumph::
Kép
Válasz küldése