Mondocon(ok)

Animés találkozók, programok, rendezvények.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Titkos, elárulok egy titkot. XD 5 és fél éve nem beszélnek a craftosok a színpadon, hanem zenére, divatbemutató-szerűen vonulnak, pózolnak a ruhájukban. Az unalmas rész a színpadi fellépés előtt, a zsűriszobában zajlik, és a közönség megkímélése mellett az eredmény is igazságosabb, mert a zsűritagoknak több idejük van kérdéseket feltenni, és van alkalmuk a jelmezeket közelről megvizsgálni. A perf színvonala az utóbbi években meredeken zuhant, idén be is vezették, hogy nyári és téli conon ne legyen ilyen kategória, inkább készüljenek fel tisztességesen a tavaszi és őszi versenyekre. Szóval perfen már rég nincs teltház (én is emlékszem, amikor szinte kidőlt a PeCsa fala, és még szünetet is kellett tartani), évek óta jó helyeken ülve nézem végig a versenyt, de crafton továbbra is érdemes az előző program második felére már beülni a terembe (bár most Animekarácsonyon a Millenáris Teátrumban lesznek a színpadi programok, ott azért elég szép méretű a nézőtér). Pár connal ezelőtt megkérdeztem a főszervezőt, hogy ha annyira nagy probléma a vasárnapi pangás, hogy még a jegybotrányt is bevállalták miatta, miért nem cserélik meg egyszerűen a craftot a perffel? Már nagyon régen megfordult az arány, nem a perf a húzóprogram, hanem a mindig látványos, és egyre durvább jelmezeket felvonultató craft, és így a versenyzőknek még lenne egy plusz éjszakájuk is a cosplayeket befejezni (nem vicc, mindig van, aki a verseny napjának hajnalán még az utolsó simításokat végzi). De azt mondta, hogy azt semmiképp nem lehet. Ez van. Ez meg a YouTube csatorna: https://www.youtube.com/user/CosplayHu/videos 2008-ig visszamenőleg minden con minden cosplayversenye és még sok más. (Sajnos az a cosplayverseny már pont archiválva lett, ahol mi is felléptünk, de azóta sem merem visszanézni. XD)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Yuriko-chan írta:Ez meg a YouTube csatorna: https://www.youtube.com/user/CosplayHu/videos 2008-ig visszamenőleg...
Lejátszási listáik csak 2009 őszig vannak... így sajnos nem találtam meg magam :dirr:
Also, azért romlik a perf szinvonal, mert én nem vagyok ott és performálok csoportosan :dirr:
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Cruel Angel írta:Lejátszási listáik csak 2009 őszig vannak...
Nyomd meg a "Továbbiak betöltése" gombot, ott van a 2009-es nyári és a 2008-as őszi is.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ha akartok tömeghisztit látni, akkor nézzetek be az AnimeKarácsony facebook oldalára! Én 20 perc olvasgatás után meguntam, meg ha már anyáznak, akkor azt ne egy 5 éves gyerek nyelvtani szintjén tegyék. :neutral:
Mondjuk az szerintem is gáz volt, hogy egy csomó embert nem engedtek be. A Teátrum nem tudom mennyire volt tele - lévén nem volt időm átmenni oda -, de a D csarnok, ahol az árusok voltak, még elbírt volna jó pár embert, nem taposták volna egymást halálra a látogatók. Valamilyen szinten jogos a sértődöttség, viszont megint túlzásba viszik. Lehet választani, legközelebb nem mennek el és annyi, ez nem egy létszükséglet.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Ha akartok tömeghisztit látni, akkor nézzetek be az AnimeKarácsony facebook oldalára! Én 20 perc olvasgatás után meguntam, meg ha már anyáznak, akkor azt ne egy 5 éves gyerek nyelvtani szintjén tegyék. :neutral:
Mondjuk az szerintem is gáz volt, hogy egy csomó embert nem engedtek be. A Teátrum nem tudom mennyire volt tele - lévén nem volt időm átmenni oda -, de a D csarnok, ahol az árusok voltak, még elbírt volna jó pár embert, nem taposták volna egymást halálra a látogatók. Valamilyen szinten jogos a sértődöttség, viszont megint túlzásba viszik. Lehet választani, legközelebb nem mennek el és annyi, ez nem egy létszükséglet.
Én azt sem értem, hogy mi történt? Oké, az egy dolog, hogy nem voltam ott, de egyre többször veszem észre, hogy sokan már az anyázás alapvető szabályait sem képesek betartani (XD), vagyis hogy előbb írd le, mivel van bajod és utána fikázd, hanem helyette egyből elkezdik a "fú, ez mekkora egy sz*r volt!" típusú postokat. Már nem egy ilyet láttam most is Face-en tegnap óta, de még egy olyat sem, aki leírná, hogy mégis mi történt és min kapták fel ennyien a vizet.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Én azt sem értem, hogy mi történt? Oké, az egy dolog, hogy nem voltam ott, de egyre többször veszem észre, hogy sokan már az anyázás alapvető szabályait sem képesek betartani (XD), vagyis hogy előbb írd le, mivel van bajod és utána fikázd, hanem helyette egyből elkezdik a "fú, ez mekkora egy sz*r volt!" típusú postokat. Már nem egy ilyet láttam most is Face-en tegnap óta, de még egy olyat sem, aki leírná, hogy mégis mi történt és min kapták fel ennyien a vizet.
Az a lényeg, hogy tűz- és balesetvédelmi előírások miatt nem engedhettek be annyi embert, mint ahányan ott voltak és sorba álltak. Akiknek elővételben volt a jegyük és kicsit később értek oda, akár 2 órát is vártak, mire bekerülhettek. Ilyen cserélős módszerrel ment az egész, ha kiment egy ember az épületből, akkor beengedtek helyette egy másikat. De aki pl. csak kiszaladt valami miatt az udvarra, állhatott a sor végére, mert a biztonságiak nem engedték vissza, hiába volt jegye.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ja, értem. ^^" Hát, ez így tényleg gáz, viszont legalább megalapozott (gondolom senki nem szeretne mondjuk bennégni), nem úgy, mint anno a MAT-os "plazacon", ahol hasonló volt a helyzet, viszont ott nem a balesetvédelem miatt, hanem mert jóval több jegyet adtak el már elővételben is, mint amennyi a hely max befogadó képessége volt. (Szal mit tudom én, a 3000-res placcra eladtak 6000 jegyet, vagy ilyesmi. XD) De asszem ezt már meséltem. XD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ta-da, az animés kerekasztal felvétele AnimeKarácsonyról! És rájöttem, hogy találkoztam már Catrinnel, csak nem tudtam, hogy ő az. ^^"
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: scineram »

ÜDV!

Jön valaki a tavaszi Conra? Természetesen leszek, mint mindig. Jó lenne találkozni a régen látott arcokkal. (+üres orchestra)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

fun fact: három év kihagyás után szombaton ismét megtalálható leszek a con területén... nem mintha aoisokkal bármikor találkoztam volna... hmm... lehet viszek táblát h Cruel vagyok :dirr:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Yay! :D Természetesen leszek, AnimeLand pult mögött meg fogtok találni. *enyhén utal arra, hogy keressék meg ott, mert nem tud majd mászkálni*
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Rui-chan írta:Yay! :D Természetesen leszek, AnimeLand pult mögött meg fogtok találni. *enyhén utal arra, hogy keressék meg ott, mert nem tud majd mászkálni*
Már alig várom, hogy ismét elvehessem a bámészkodók elől a helyet. >:3
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Megyek én is, immár férjes asszonyként. Ennek örömére belepréselem magam a gyerekkori Sailor Venus pólómba XD (akkor még nagy volt rám).

Mondjuk szombat 17:30, AnimeLand pult? Hm? :mosoly:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Én ott leszek, hacsak a zenekvíz nem nyúlik nagyon túl, vagy kerülök sorra karaokén :twisted: .

Nem találkoztunk már Cruellel pár éve, amikor olyan rohadt sokan összejöttünk? Nagy csoportkép is volt.

Azt a madarak csiripelték, hogy Titkos nem lesz, úgyhogy megint a haverjaival fogok buzulni.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

scineram írta:Nem találkoztunk már Cruellel pár éve, amikor olyan rohadt sokan összejöttünk? Nagy csoportkép is volt.
Hátha rajta is vagyok a csoportképen akkor az szerintem a véletlenműve XD

BTW. mivel ilyen masszívan a fentebbi ma reggeli bejelentésem magasságában lett a hirtelen felindulás, hogy jöjjünk barátnőmmel a conra, így tanácsot kérnék, hogy miként érdemes jegyvásárlást holnap bonyolítani? XD Szal jöjjünk korán, álljunk sorba tömegnyomort, vagy jöjjünk szignifikánsan később, mert akkor is beengednek? Vagy elfogy egy idő után a "jegy"? (Vagy csak ilyen kicsit ki, kicsit be módon szokott mostanában működni mint azon a borzalmas plázakonon évekkel ezelőtt?)

Szerk: Tárgytalan. Barátosném, akié a reggeli hirtelen ötlet volt, hogy menjünk, leszavazta így jegy hiányában. Szal, nope. nem leszek. Most lehet röhögni: :hammer:
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Cső! Nyári conra jön valaki? :mosoly: Úgy néz ki, most egyedül megyek (a klubtársaimat leszámítva, de őket sose az érdekli, ami engem XD), és szívesen ütköznék ismerősökkel vagy akár új arcokkal is. :mosoly: Még soha nem voltam nyári MondoConon, mindig azon a hétvégén mentünk nyaralni, de most egy héttel előbb lesz, mint szokott. Ráadásul ígérnek mindenféle matsuri programokat, szóval nagyon kíváncsi vagyok.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Jaja, leszek mint mindig. :D Engem könnyen meg fogsz találni. ^^
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Cruel Angel írta:fun fact: három év kihagyás után szombaton ismét megtalálható leszek a con területén... nem mintha aoisokkal bármikor találkoztam volna... hmm... lehet viszek táblát h Cruel vagyok :dirr:
Ugyanez a nyári conra.
-> és ezúttal van jegyünk is :dirr:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tekintve, hogy megint azok a hónapok vannak (lol, ez eddig de félreérthető... :dirr: XD), amikor az időjárás váltogatja a 40 fokos, agyrohasztó meleget, valamint a trópusi monszunt, ezért nekem ilyenkor még a lakásból sem nagyon van kedvem kimozdulni, nem hogy még felvonatozzak Pestre, de azért lélekben veletek leszek! :D
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Úgy néz ki én is megyek bár jegyem nincs szóval marad a sorban állás.

Szeretnétek valahol találkozni?
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

ViharTáncos írta:Úgy néz ki én is megyek bár jegyem nincs szóval marad a sorban állás.
Ha gondolod megkérdezem AnimeLand-et, hogy maradt-e még náluk jegy. Ha igen, akkor szerintem félre tudunk tenni neked egyet. Csak annak az a hátránya, hogy nagyon maximum fél 10-re ott kéne lenned a kapunál, mert utána már nem igazán tudom kivinni. Mondjuk azt nem ígérem 100%-ra, hogy tudok szerezni, de írok, amint van valami fejleményem.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

ViharTáncos írta:Szeretnétek valahol találkozni?
Én benne vagyok egy "aois találkozóban". Feltételezem ismét a közöspont az az AnimeLand pult, mert Rui bolthoz kötve, a kérdés, hogy mikor?
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Annyit tudok, hogy 2 és 3 között Junchi az Animés kerekasztal egyik tagjaként fog beszélni a friss szezonról, úgyhogy az az időintervallum nem lesz jó.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ó, miattam igazán nem szükséges semmit átszervezni. Max odamászok később, ha az említett intervallumban lenne kényelmes a többségnek a meet. (Amúgy én kb. 6-ig szándékozok maradni.)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Akkor csak, hogy legyen valami konkrét mondva, mondjuk valamikor 3 és 4 között? (nem tudom vajh ma még ki fogja ezt látni :v )
Kép
Válasz küldése