Share

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Desmond
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.12.27. 01:46
Tartózkodási hely: Budapest

Share

Hozzászólás Szerző: Desmond »

Ha már leírás van hozzá az oldalon (Elsősegély/Share help), akkor itt az ideje, hogy saját témája is legyen a programnak :). Én pár hete próbáltam ki, és igen hasznosnak találtam bizonyos dolgokhoz. Óriási előnye a Winnyhez képest, hogy ez rendesen kezeli a japán karaktereket (nem kell területi beállításokat japánra állítani). A keresést meg úgy szoktam megoldani, hogy guglival keresek az anyagra, amíg meg nem találom a nevét, vagy a szerzőét japánul.

Tapasztalatok, ötletek, kérdések, válaszok jöhetnek ide. Triggerezzetek sokat :).

-----

Na jó, leszek az első, aki kérdez :wink:.

Mit érdemes csinálni a letöltöt cuccokkal? Ha áthelyezem őket a letöltési könyvtárból, akkor az adatbázisban még bent maradnak? Át kell őket tenni az upload könyvtárba, hogy meg legyenek osztva letöltött állapotban is?
valami... akármi... mitudoménmi...
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Desmond írta: Át kell őket tenni az upload könyvtárba, hogy meg legyenek osztva letöltött állapotban is?
Nem kell áthelyezni, mert a darabjai bennemaradnak a cacheben. Amíg felül nem íródik a cache valami mással addig továbbra is osztani fogja.
Kép
Avatar
Desmond
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.12.27. 01:46
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Desmond »

paTKany írta: Nem kell áthelyezni, mert a darabjai bennemaradnak a cacheben. Amíg felül nem íródik a cache valami mással addig továbbra is osztani fogja.
10GB letöltött, és további 4GB cachelt adat mellett sajna a felesleges cache ürítésére már többször szükség volt :wink: .

Köszi a leírást (végre már értem, mit jelentenek a különböző színek :D).
valami... akármi... mitudoménmi...
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

eszméletlen jo ez a progi, olyan cuccokat találtam amit ezer év alatt sem tudnék beszerezni más forrásbol...köszi a faq-t hozzá :)


lenne is egy kérdésem: amikor a queryben elkezdek keresni, és kiad 1 csomo találatot. a találatok nagy része fehér (mármint a szöveg, nem a status), viszont van ami sárga, piros vagy kék. itt mit jelentenek a szinek?

azt jol gondolom hogy keresésnél a cashe amount minél nagyobb annál népszerűbb a file?
Avatar
Desmond
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.12.27. 01:46
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Desmond »

gabranek írta:lenne is egy kérdésem: amikor a queryben elkezdek keresni, és kiad 1 csomo találatot. a találatok nagy része fehér (mármint a szöveg, nem a status), viszont van ami sárga, piros vagy kék. itt mit jelentenek a szinek?
http://uguu.org/share/ írta:Files are colored differently in the queries?
Orange ones are more complete (more people have them in their cache), compared to the white ones.
Red files are marked as fake.
Tehát a sárga azt jelenti, teljesebb, több ember cache-éban található meg, a piros meg kamu file (nem tudom, hogyan lehet ezt így megjelölni, lehet hogy csak olyan mint eDonkey-ban a felkiáltójel, ami annyit jelöl, sok felhasználónál különböző néven fut a cucc). Ciánkékek azok a cuccok, amiket megjelöltél letöltésre.

A második kérdésedre most hirtelen nem találtam választ.
valami... akármi... mitudoménmi...
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

az adatbázisbol hogyan lehet törölni (ill az egészet ki kellene üriteni). mert elég sok dolgot beleirogattam a triggersbe, de azokat ugye felveszi az adatbázisba, viszont olyankor már nem látom hogy mennyi van az adott cuccbol a hálon. és elég idegesitö ha már valamiböl leszedek 2-3 gigát aztán napokig nem talál uj szeletet :)
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Adatbázisból törölni az adott Queries nézetben lehet jobb klikk a kijelölt fájl(ok)ra és delete from DB. Értelemszerűen a hozzávaló triggert is célszerű kikapcsolni/törölni egy ilyen művelet előtt.
(Esetlegesen letöltésből törölni meg természetesen a Download nézetben hasonló módon.)
Kép
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

paTKany írta:Adatbázisból törölni az adott Queries nézetben lehet jobb klikk a kijelölt fájl(ok)ra és delete from DB. Értelemszerűen a hozzávaló triggert is célszerű kikapcsolni/törölni egy ilyen művelet előtt.
(Esetlegesen letöltésből törölni meg természetesen a Download nézetben hasonló módon.)
lényegében a triggernek pontosan mi a szerepe? folyamatos keresést csinál?

meg ha 1 adott keresési találat bekerül az adatbázisba, a státusza db lesz, utána hogy tudom megállapitani, hogy mennyire népszerű a file?

kiprobáltam a delete from db-t, de igen lassan csinálja sajnos. lehet az volt a baj, hogy triggersbe tulságosan általános keywordokat adtam meg? és ugye igy van olyan keresésem aminek a találatai már 10.000 felett járnak és azok nagy része bekerült a db-be :) specifikusabb kifejezéseket használjak inkább itt?

bocs a sok kérdésért...elöbb-utobb csak belejövök :)
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

lényegében a triggernek pontosan mi a szerepe? folyamatos keresést csinál?

A trigger két dolgot tud, a triggerben megadott keresési feltételeknek megfelelő fájlt vagy berakja a letöltések köze, vagy az adatbázisba.
Azért van, hogy ne kelljen a gép mellett ülni és nyomogatni folyton a query gombot.

meg ha 1 adott keresési találat bekerül az adatbázisba, a státusza db lesz, utána hogy tudom megállapitani, hogy mennyire népszerű a file?

Azokról a fájlokról amiknek zöld háttéren fehér feliratú DB státusza van nem tudod megállapítani a népszerűségét.
Viszont attól, hogy egy fájl adatai bekerültek az adatbázisba attól az még lehet Remote státuszú és narancssárga színű (vagyis népszerű) a neve.
Az olyan Remote státuszú queryket, amik az adatbázisban is bennevannak azokat zöld Remote felirattal jelzi a share.

specifikusabb kifejezéseket használjak inkább itt?

Ez már rajtad múlik. Ha engem kérdezel, keress pontosan annak a címére ami kell.
Kép
Avatar
Desmond
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.12.27. 01:46
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Desmond »

Eljött az idő két újabb kérdéshez. Egyrészt konvertálni csak teljes fájlokat lehet? Néha szívesen próbálna az ember megjavítani egy 99,5%-ban meglévő RAR-t (már ha van recovery record), vagy akár csak belenézni egy fél archívumba.

Másrészt van-e valami - legalább angol - leírás az ismertebb pluginekhez (RendaKun, JibikiKun, QueryCacheInfo, OneCacheDelete stb.)?
valami... akármi... mitudoménmi...
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

mennyire fontos hogy a nodesba minél több node-ot berakjak? vagy elég ha 1et berakok és utána már kapcsolodik a többihez, mint pl. emule?

a pluginek milyen pluszt adnak a progihoz?
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

gabranek írta:mennyire fontos hogy a nodesba minél több node-ot berakjak? vagy elég ha 1et berakok és utána már kapcsolodik a többihez, mint pl. emule?
Node-ot hozzáadni elvileg csak 1x kell amikor először használod. Utána már automatikusan tölti magát folyamatosan node-okkal a Share. A node limit 10000-re van állítva alapban, ez több, mint elég a használathoz.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Desmond írta:Eljött az idő két újabb kérdéshez. Egyrészt konvertálni csak teljes fájlokat lehet? Néha szívesen próbálna az ember megjavítani egy 99,5%-ban meglévő RAR-t (már ha van recovery record), vagy akár csak belenézni egy fél archívumba.
Igen share alatt szívás az olyan fájl amiből csak egy két szelet hiányzik és nincs meg senkinél, előfordult már velem is. Egyébként jobb klikkre a download ablakban fájlra feljön a Convert mint lehetőség, de nem volt még merszem kipróbálni. :)
Kép
Avatar
Desmond
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.12.27. 01:46
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Desmond »

paTKany írta:Egyébként jobb klikkre a download ablakban fájlra feljön a Convert mint lehetőség, de nem volt még merszem kipróbálni. :)
Nekem már igen :wink:. Elindul a konvertálás, de az első hiányzó résznél hibával le is áll, úgyhogy tulajdonképp odáig kinyerhető az adat.
valami... akármi... mitudoménmi...
lotardino
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2005.08.10. 22:53
Tartózkodási hely: Szerbia & Montenegro

Hozzászólás Szerző: lotardino »

Milyen programról van itt szó?
Avatar
Desmond
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.12.27. 01:46
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Desmond »

valami... akármi... mitudoménmi...
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Akik a napokban használták, használják a Share-t már biztos belefutottak az üzenetbe, hogy kijött az új verzió. A verziószáma: Share 1.0 EX2. A legbiztosabb az, ha ezt mindenki magáról a Share-ről tölti le az alábbi ID-jű ファイル倉庫NT56s0tGbv (ő az írója a programnak) usertől származó share10_ex2.zip-et. Van új angol locale is hozzá, az http://uguu.org/share oldalon. Az upgrade menete egyszerű, csak be kell tenni az új fájlokat a régiek helyére.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

AoianimeFAQ írta:Ha mindent jól csináltál akkor a Nodes nézetben beindul menet és rövid idő alatt feltölti magát 10000 node-dal a rendszer.
nekem nem jön össze a dolog... kicsit test-tel, kicsit check-kol majd teljesen kiürít magaát a nem alvó nodeok listája és disconnect.... hozzáadtam a két linkről a nodeokat, beállítottam mappákat, adtam egy portot, adtam letöltés feltöltés maxot mint... még egy felhasználót is csináltam magamból... de nem megy... nyílván én csináltam valami hülyeséget, de azért kérdem mi lenne a hiba

(van tűzfal, de kinyitottam a portot)

az idegesítő pedig az hogy a cachet szépen töltögeti és több fájlt sikeresen is uploadoltunk valakiknek... tehát nem tudom, hogy azok a nodeok miért nincsenek a nodes listán
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Cruel Angel írta:
AoianimeFAQ írta:Ha mindent jól csináltál akkor a Nodes nézetben beindul menet és rövid idő alatt feltölti magát 10000 node-dal a rendszer.
nekem nem jön össze a dolog... kicsit test-tel, kicsit check-kol majd teljesen kiürít magaát a nem alvó nodeok listája és disconnect....
1. Indítsd újra a programot.
2. Kapcsold be az alvó node-ok mutatását.
A kérdés: látod a 10000 alvó node-ot?
Ha igen akkor jó, ha nem akkor adj hozzá további node-okat, ha azután se jó akkor megpróbálok csinálni egy olyan node descriptort a saját ipmről és bemásolom majd ide.
Kép
Matyi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2006.04.15. 19:15
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Matyi »

Szia!
Nálam nagyon kevés a találat. Direkt kipróbáltam egy olyat, amiszerintem népszerű, de nem akarom letőlteni. Beraktam triggerbe is a fullmetal alchemist japán nevét, de 0 találat már régóta. Másra volt találat, de a letöltés írtó lassú. Megnéztem, vannak alvó node-ok. Mi lehet a probléma?
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Matyi írta:Szia!
Nálam nagyon kevés a találat. Direkt kipróbáltam egy olyat, amiszerintem népszerű, de nem akarom letőlteni. Beraktam triggerbe is a fullmetal alchemist japán nevét, de 0 találat már régóta. Másra volt találat, de a letöltés írtó lassú. Megnéztem, vannak alvó node-ok. Mi lehet a probléma?
Mennyi ideig hagytad futni a programot miután beállítottad a triggert? Szükség van néhány órára ahhoz, hogy rendes adatbázis épüljön. (Egy óra alatt kb. 2-3000 node tartalmát tudja átnézni a share.)
A letöltés sebességére nem tudok mit mondani, nekem azzal eddig nem volt probléma.
Kép
Matyi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2006.04.15. 19:15
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Matyi »

Futott egy ideig. Mondanál egy példát, amire sok találatot ad?
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Próbáld meg például a Kanon keresőszót, erre perpill 6943 találatom van. Ezt elgépelni se lehet. Egy érdekesség, hogy a hosszú japán szóközt rendes karakternek és nem szóköznek veszi a Share, ezért a hosszú szóközt nem szabad használni keresőszavak elválasztására.
Kép
Matyi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2006.04.15. 19:15
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Matyi »

Ok. Ebből talált 600-at fél óra alatt. :) Majd belejövök.
Itadakiman
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006.10.11. 08:43

Share adatmennyiség

Hozzászólás Szerző: Itadakiman »

Hello, igyekeztem átolvasni minden dokumentációt, a következő a gond:

Egyetlenegy igen ritka nem túl nagy méretű (220Mb) anime videót hajkurászok már több éve. Végre a share-en megtaláltam. Természetesen iszonyú hosszú a "sor" de amikor nagy néha én kerülök sorra akkor is csak pár mega jön le belőle.

Ez még nem lenne gond, de valamiért iszonyú mennyiségű adatot töltök le és fel (gondolom mások anonim fájl darabkái).

A teljes nap lefutása alatt 1,5 Gigát! töltöttem fel és majdnem egy Gigát le, a fájlból amit szeretnék pedig mindössze 10 Mega jött le.

Ha így megy tovább akkor egy-két hét alatt 50 Giga fölé is mehet az adatforgalmam, akkor pedig a "lila" szolgáltató vicces dolgokra is képes. Mindannyian hallottunk már ilyenekről...:)

Tehát, tudok valamit tenni az érdekében, hogy ne legyen Gigás méretű az adatforgalom? (Félreértés ne essék tőlem bárki tölthet amit akar, meg én is töltöm fel amit kell de így az előfizetésemet kockáztatom és úgy tűnt másnál nincs ilyen gond)

Előre is köszi!
Lezárt