Emule

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható

Ismered az Emule-t? Szoktad használni?

Igen
81
59%
Nem
56
41%
 
Szavazatok száma: 137

szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Zelmor! Az elejét értem, a második fele pedig kínai4 nem akarok proxit futtatni, csak egyszerűen kipróbáltam a linuxot, és tetszik, de imádok emulézni.
Kár, hogy ez van! Na, hátha fejlesztik.
Most az megy, a találati arány szánalmas, de a letöltésével nincs gondom!
De amiért írok, az a következő: a Beállítások/Csatlakozás menüpontban van egy olyan, hogy - Slot kiosztás.
Ez 2 kB/s-re van állítva. mi ez, és hova lenne célszerű állítani.
Valamint az is érdekelne, hogy miért kevés a találati arány, és lehet-e javítani rajta, hiszen ugyanazokat a szervereket nézi át!
TUDOM! eMule fórum, de mégsem a DC++-ról kérdezek! Igaz, azt nem próbáltam.
Hátha csak én ákllítom be rosszul!
Köszi!

-----

ui: http://www.amule.org/wiki/index.php/AMule-hu

Aki ezt írta, biztosan nem tudta, mit beszél! Határozottan említi a Kademliát!
szaki58
Morgo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.09.07. 12:36

Emule v0.46c Kaspersky Antihacker tűzfal

Hozzászólás Szerző: Morgo »

Üdv mindenkinek!

Segítégeteket szeretném kérni a Kaspersky Antihacker tűzfal és az emule összehangolásába. Ha bevan kapcsolva a tűzfal, lowID van állandóan. Próbáltam az XP tűzfalát is de ott is csak lowID az eredmény. :(
Tűzfal nélkül fullon működik, de féltem a gépet!
Morgo
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Morgo írta:Üdv mindenkinek!

Segítégeteket szeretném kérni a Kaspersky Antihacker tűzfal és az emule összehangolásába. Ha bevan kapcsolva a tűzfal, lowID van állandóan. Próbáltam az XP tűzfalát is de ott is csak lowID az eredmény. :(
Tűzfal nélkül fullon működik, de féltem a gépet!
Természetesen nem szabad tűzfal nélkül internetezni, letölteni meg főleg...
Sajnos én nem használtam soha ilyen tűzfalat, úgyhogy nem tudok segíteni...

----
szaki58 írta: ui: http://www.amule.org/wiki/index.php/AMule-hu

Aki ezt írta, biztosan nem tudta, mit beszél! Határozottan említi a Kademliát!
Ez egy fordítása az eredeti szövegnek, magyarul a készítők is állítják, hogy támogat Kademliát...

CHRONOS
Morgo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.09.07. 12:36

Kademelia

Hozzászólás Szerző: Morgo »

Az emule v0.46c magyarul is tudó verziót használom és tudja a kadot

-----

Emula használata közben az internetkepcsolat meghal. Nem megszakad, csak egyszerűen nemlehet semmit elérni. Az ujbóli bejelentkezés sem segít, csak a win ujraindítása. Lehetséges, hogy a szolgáltató blokkolja a kapcsolatot az emule miatt? Délelőtt kifogástalanul működött.

WIN XP prof+SP2, t-online 1024/128, cfosspeed 2.0.3, emule 0.46c 128/20 volt beállítva.
Morgo
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Re: Kademelia

Hozzászólás Szerző: Rage »

Morgo írta:Az emule v0.46c magyarul is tudó verziót használom és tudja a kadot
Kár, hogy az aMule-ról volt szó...

Arra pedig, hogy miért hal le a netkapcsolatod, a postodban van a válasz: :dirr:
Morgo írta:t-online 1024/128
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Morgo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.09.07. 12:36

Re: Kademelia

Hozzászólás Szerző: Morgo »

Rage
Bocs az offért.
Arra pedig, hogy miért hal le a netkapcsolatod, a postodban van a válasz:
Ezt kifejtenéd részletesebben? Még kezdő vagyok.

Egyébként ha a kadot megszakítom és a letőltés max 96, akkor szpen megy. Kad csatlakozva, vagy letöltést fejjebb viszem 10-20 perc és meghal.

Kösz ha segítesz.
Morgo
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Haliho!

Miért van az, hogy bizonyos szervereknél nem ad ki keresési találatot?
Pl Sonny Boy
Donkey szerver 1en meg mindig talál...

Köszi!
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Yuber írta:Haliho!

Miért van az, hogy bizonyos szervereknél nem ad ki keresési találatot?
Pl Sonny Boy
Donkey szerver 1en meg mindig talál...

Köszi!
Sonny Boy-ban nem bízok, nekem sosem működik az a szerver...(nem bírok csatlakozni)

Javaslom a Razorback 2.0 szervert, az a legjobb, vagy a Donkeyserverek...

CHRONOS
Morgo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.09.07. 12:36

Emule lowid

Hozzászólás Szerző: Morgo »

Hali.
Tűzfalamnál kikapcsolatam a stealth mode funkciót és megszünt a lowid.
Ez a mód láthatatlanná teszi a gépet a net felől ezért nem megy a letöltés.
A lefagyásom pedig mindig olyankor következik be ha ugynevezett Ddos támadás éri gépet. A tűzfal ugyan megfogja, de a támadás lényega a hatalmas küldött adatmennyiség (több tíz, esetleg százszorosa a normál pinghez képest) ezért a net megbolondul. Esetleg még kék halálhoz is vezethet. Ha a stealth mode bevan kapcsolva, akkor a támadó nemlátja a gépet, de ott a lowid. :idea:
Morgo
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

Ez így sztem nem igaz.
Én is full stealthben vagyok mégis aktív a kapcsolatom. (Outpost) Sőt a donkey hálózaton is highID-t kapok.

Ja a sonnyboy egy csíterszerver, mert mesterségesen felfújják a userszámot. Vigyázni vele!
War... War never changes.
Avatar
Magnumrick
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2005.10.01. 21:37
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Magnumrick »

Már 1.5 éve eMule-ozom, de rendesen. Az utobbi időben szolgáltatóváltást végeztem és ezzel együttjárt egy router is. No míg a router nem jött meg a szokásos kíválósággal müködött minden. De megjött... A beüzemelő még nálam is kevesebbet tudott arról hogy kell beállítani!!! Nagyából sikerült beállítani, de azóta az ED2k szerverek meghatározott időnközönként ledobbnak. Vagy a a router szakít kapcsolatot? Fogalmam sincs. kb. 10-15 percenként. van valakinek valami ötlete mi lehet ez. Nem igazán értek a routerhez (portnyitás talán még megy). Ha kiiktatom, minden megy okén.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Magnumrick írta:Már 1.5 éve eMule-ozom, de rendesen. Az utobbi időben szolgáltatóváltást végeztem és ezzel együttjárt egy router is. No míg a router nem jött meg a szokásos kíválósággal müködött minden. De megjött... A beüzemelő még nálam is kevesebbet tudott arról hogy kell beállítani!!! Nagyából sikerült beállítani, de azóta az ED2k szerverek meghatározott időnközönként ledobbnak. Vagy a a router szakít kapcsolatot? Fogalmam sincs. kb. 10-15 percenként. van valakinek valami ötlete mi lehet ez. Nem igazán értek a routerhez (portnyitás talán még megy). Ha kiiktatom, minden megy okén.
Tipikus router hiba, és sajnos az én routerem is ilyeneket csinál...
Nem lehet vele mit tenni sajnos... :neutral:

CHRONOS
Avatar
Magnumrick
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2005.10.01. 21:37
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Magnumrick »

Chronos írta: Tipikus router hiba, és sajnos az én routerem is ilyeneket csinál...
Nem lehet vele mit tenni sajnos... :neutral:

CHRONOS
Na ezt ügy érted hogy a router hibás, vagy maga a router működési elvéből fakad?
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

portforwarding.com-ot nézted? Ott sok okosság van router témában.
War... War never changes.
Avatar
Magnumrick
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2005.10.01. 21:37
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Magnumrick »

Még nem! Most azt hiszem ráfagyok egy kicsit :D

-----
Yuri írta:portforwarding.com-ot nézted? Ott sok okosság van router témában.
Az ötlet kíváló volt! :lol: 9 órája nem dobttak le eD2K szerverek. Másnak is ajánlom, aki hasonló problémával küzd mint én.

Kösz a linket!!! (portforward.com pontosan)
Morgo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.09.07. 12:36

Emule + tűzfal

Hozzászólás Szerző: Morgo »

Sajnos nálam a Kaspersky antihacker tűzfalnál ha bekapcsolom a stealth mode-t csak lowid van. Csak kikapcsolt stealt mode-nál van hiid. :oops:
Morgo
ákosbácsi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2005.10.02. 09:54

Hozzászólás Szerző: ákosbácsi »

Szia.
Az a bibi, hogy az emule folyamatosan lowid-t ad. Windowsos tűzfalat használok-már engedélyeztem a két portot, van egy dobozom (asszem router), mar ott is ki van nyitva a port. Hívtam a szolgáltatóhoz, ő azt mondta, hogy az ő részükről nincs korlátozás. Nemtom, hogy mit tegyek. Ha szépen megkérlek, akkor leírod lépésről lépésre, hogy hogyan kell beállítani a dolgokat.
Köszi szépen.

Automatikus IP-m van. Ez lehet hiba?
Morgo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.09.07. 12:36

Hozzászólás Szerző: Morgo »

ákosbácsi írta:Szia.
Az a bibi, hogy az emule folyamatosan lowid-t ad. Windowsos tűzfalat használok-már engedélyeztem a két portot, van egy dobozom (asszem router), mar ott is ki van nyitva a port. Hívtam a szolgáltatóhoz, ő azt mondta, hogy az ő részükről nincs korlátozás. Nemtom, hogy mit tegyek. Ha szépen megkérlek, akkor leírod lépésről lépésre, hogy hogyan kell beállítani a dolgokat.
Köszi szépen.

Automatikus IP-m van. Ez lehet hiba?
Az automatikus IP nem probléma. Az XP tűzfal beállítását nemismerem, nem azt használom. Segítségként itt egy link. http://www.emule-project.net/home/perl/ ... cat_id=246
Morgo
Avatar
Magnumrick
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2005.10.01. 21:37
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Magnumrick »

ákosbácsi írta:Szia.
Az a bibi, hogy az emule folyamatosan lowid-t ad. Windowsos tűzfalat használok-már engedélyeztem a két portot, van egy dobozom (asszem router), mar ott is ki van nyitva a port. Hívtam a szolgáltatóhoz, ő azt mondta, hogy az ő részükről nincs korlátozás. Nemtom, hogy mit tegyek. Ha szépen megkérlek, akkor leírod lépésről lépésre, hogy hogyan kell beállítani a dolgokat.
Köszi szépen.

Automatikus IP-m van. Ez lehet hiba?
Azt javaslom, nézd meg te is a porforward.com-ot, ott részletesen leírják hogy a routered hogy állítsd be az eMulehoz. Valamint azt hiszem a router mögött (géped - router) az eMule szerint legyen fix IP kiosztás, kifelé (router - szolgáltató) dinamikus!
Nekem müködött és nagy ID-t kaptam.

Bár az előző szolgáltatomnál, az ő rendszerűk hibájából volt alacsony.
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

LOL, mi az, hogy asszem routerem van??? :)

Egyébkét hallottam már olyan, hogy a hülye isp mindenkit proxy mögé küld be és máshogy nem is tudsz kimenni a netre. Innentől már szopacs az egész.

Portforward.com (hehe most már helyesen:))
War... War never changes.
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Hy, felhasználót hogy lehet tiltani?
Mert van ez a személy(?)aki állanódan üzit próbál küldeni, de nem ír semmit, csak jelez a emule, hogy kapcsolatba lépett velem.
De baromi idegesítő, előre is thanks, ha meg lehet oldani vhogy!
Kép
Avatar
Magnumrick
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2005.10.01. 21:37
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Magnumrick »

Sorry! :cry: (Már én is kerestem ezt a lehetőséget...)

De nem tudsz senkit sem kitiltatni... tudtommal. Csak korlátozni lehet az ilyen probálkozásokat. Állítsd be a "Biztonság" menűben az üzenet fogadás csak barátoktól opciót! Így csak barátok fognak terrorizálni (már ha szoktatok üzengetni).
Vannak akik így szorakoznak, vagy csak szimplán nem ismerik az eMulet és véletlen. :lol:

-----

Jaaaa! Most vettem észre hogy ez a Zambor!!

(Fene a figyelmetlen formám :crazy: )

Erről a valakiről a németek külön forumot indítottak, hogy kiderítsék ki a fene! Valami progi ez a Zambor 2, ezt akarja tudkmálni a gyerek. Ha bátor vagy nyugottan keres rá az eMule-lal, és probáld ki. Fél órát szántam az utánjárásra (engem is terrorizált), de senkit sem találtam, aki kiprobálta volna. Lehetsz az első!!!! :D

Amúgy hagyni kell, majd abbahagyja vagy jöjjenek a fenntiek.
Morgo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.09.07. 12:36

Fájlcserélőknek tűzfal

Hozzászólás Szerző: Morgo »

Ajánlom mindenkinek aki fájlcserélőt használ a Peergurdián progit.
Innen letölthető: http://download.terminal.hu/search.php3 ... &p=4&o=cim
Ez egy speciális tűzfal, kiszűri a kíváncsiskodókat, hogy mit töltesz le, ill. mi található a megosztott könyvtáradba. Internetről frissiti az adatbázisait.
Ha megnézed a kitiltottak listáját, meglepő dolgokat talász, ki mindenki kiváncsi rád. A progi a fájlcserélők működését nem befojásolja, de pl. az ASVA, stb. nemtud nálad szétnézni.
Morgo
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

Halihó!

1 kérdés webcache-el kapcsolatban...

nálunk Invitel adsl 1024 -van

nálunk akkor ugye nincs webchache ne is próbálkozzak?

Mintha multkor láttam volna valahol egy listát és ott az axeleronál mintha lett volna?

Létezik, náluk van, nálunk nincs?

Vagy be lehet állítani csak én vagyok béna? (mit és hogyan?)

És ha itt nincs, egyébként sokat vesztek vele? naggyából tudom mire jó, de mivel még nem használtam, így saját tapasztalatok nincsenek...

előre is köszi a segítséget!
Üdv
Csontikka
Yuri
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:30
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuri »

A webcache nem az, ami összegyűjti a peereket egy csokorba és onnan mindig megkapod a legfrissebb listát?
Ha igen, akkor egy átlagusernek semmi értelme ezzel foglalkozni.
Cask akkor érdemes ilyet nyitni, ha van állandó kapcsolatod és nagy sávszéled. Mondjuk 10Mbit és fölfele.

De ez hol van az eMulében? Tudtommal a Guntella hálózatok használnak ilyet. Talán a Kad?
War... War never changes.
Válasz küldése