Böngésző

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Böngésző

Hozzászólás Szerző: Lione »

valaki mondja meg nekem, hogy hogy a fenébe érjem el aztat, hogy firefoxban ha mp3-at akarok hallgatni, ne letöltse, hanem nyissa meg kis firefoxlapon quick time bővítménnyel... a midit azt hajlandó... de mp3-at nem... pedig régen... :( hiába bandukolok az eszközök/beállítások/letöltések/műveletek megtekintése és szerkesztése terén... nem lehet hozzáadni se mp3-at... a többi jó úgy de... szal valaki help me!!!
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

törölve, mert félreolvastam a kérdést....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára madfist 2006.06.01. 15:50-kor.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Amugy nem lehet olyat..az nekem eddig random volt (legalabbis az en szememben), h megnyitotta Quick time-al, v elmentette..szal sajnos nem tudok segiteni..az is lehet, h nem lehet mindegyiket megnyitni kulon ablakban..
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

igen... felajánlja, de ha beállítom a quicktime-t, akkor is előtte letölti, és csak utána játsza le, külön megnyitva a quick-et... emiatt mp3 háttérzenét sem hajlandó lejátszani, mert feltételezem, úgy csinálná, csak éppen láthatatlanul... ha érted, hogy értem... és azt makogja háttérzenekor, hogy szükség van a quick bővítmény letöltésére... ha meg aszondom neki, hogy töltsd öcsém, akkor meg nyavajog, hogy olyan már van... ::reliev::
z is lehet, h nem lehet mindegyiket megnyitni kulon ablakban..
nemrég még engedélyezte... csak... az is lehet h öcsém garázdálkodott :twisted: ::box:: ::reliev::
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Topic necromancy!!! Kép

Merthogy ezt muszáj megosztanom veletek. Best_addon_ever! Jó, bevallom, még nem kezdtem el használni, most találtam és telepítettem, de a koncepció marhára bejön! :D

Ha már itt tartunk, körkérdés. Ti milyen addonokat, pluginokat, akármilyen böngésző-extrákat használtok? :) Jöhetnek ajánlók és lebeszélések is nyugodtan. Illetve, milyenre lenne szükségetek, de még nem csinálta meg senki? (Ha van ilyen)
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Én egyszerű ember vagyok. Van a firefoxomban egy adblock plus, és ennyi... ja meg egy madokás skin ::hehe::
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Dettó. :) csak nekem Nodame x Chiaki a firefoxos dizájnelem. (Így belegondolva már évek óta ők, de akárhányszor le akartam váltani, a kedvenceimről sose találtam elég jót, sajátot kreálni meg lusta vagyok.)
Ja, van még egy download helperem.^^
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nekem:
- Adblock (egyik kollégának én telepítettem, amíg nem figyelt, mert nem bírtam nézni, ahogy kínlódik a reklámokkal)
- Rikaikun/Raikaichan, kandzsiolvasáshoz
- Chromebleed, illetve nemtom mi a rókás megfelelője. Heartbleed ellen
- Nanny: Oldalblokkoló időpazarlás ellen, de lehet, hogy lecserélem, nem elég rugalmas.

Most tettem fel pár egyéb hasznosnak tűnő dolgot (pölö Disconnect), de azokat egyelőre még nem ismerem.
Avatar
Keelia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.09.23. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: leginkább a gép előtt

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Keelia »

Én is az egyszerűek közé tartozom, akinek a Firefox-án van egy AdBlock, egy Lighthing-os dizájn FF-ből, aztán kész :)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Úgy látszik csak én használok Chrome-ot. Fent van egy Adblock, a rikaikun, illetve ma raktam föl egy SnK-s dizájnt. :D
Kép
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Chromeot használok én is, de az adblockot leszámítva egy bővítményt se telepítettem.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Megnéztem, mik most a mások által összeállított bővítmény toplisták , és egyrészt eszembe jutott, hogy otthon telepítettem a Boomerang-ot, mert mindig email-túltengésben szenvedek, és azok se akkor jönnek, mikor ráérek válaszolni (aztán meg elfelejtem). Ezzel a bigyóval megmondhatom, hogy tegye vissza a beérkező üzeneteim küzé X idő múlva, amikor majd rá is érek. Valamint rájöttem, hogy a Black Menu pontosan az, amire nekem szükségem van! *__* Így legalább nem kell majd folyamatosan nyitva tartanom 6 Google fület, hiszen így is problémám van a túlfüleléssel.
Szerintem megrögzött közösségimédia-elleneseknek ez is tetszhet :D

Viszont ma vacakolt az Adblock-om. :o Muszáj voltam megnézni két Youtube-os reklámot is, neeeee!
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

(*meglátja a topik indítóját* jé, Lione regisztrálva volt ide? nem is emlékeztem XD)

Amúgy én kb. 10 éve Firefoxot használok
Kiegek:
* Adblock Plus ugye alap
* beépített FTP kliensként van FireFTP
* gyors megosztás kedvéért Google+ Share (Friends plus me fantázianevű webapp hála minden amit g+ra posztolok az megy a fészbukomra is)
* HTTPS everywhere, mert nehogymár véletlenül valahol ahol lehet ne titkosított csatornán böngésszekés
* emellett egy rakás hák, hogy vizuálisan izléseimnek/igényeimnek megfelelően nézzen ki a mind a böngésző, mind a böngészett weboldalak (egyrészt userstyle-ok Stylish-sal, másrészt pl. Tab Badge és The Fox, only better.) (Akit érint van home made userstyleom MAL-hoz és Aoi fórumhoz, mind Facebook-hoz, hogy kicsit kevésbbé legyenek laposak és szögeletesek. :dirr: )
* másik rakás hák, hogy ahol gyakran nézek videókat neten (yotube, blip.tv), ott semmiképp ne flash lejátszó legyen, hanem html5 video (előbbihez: Youtube all HTML5, utóbbihoz: User Agent Switcher és legjobb barátja User-Agent JS Fixer, akik segítségével egy mobilos böngészőnek hazudom magamat blip felé.)

igen, elvetemült vagyok. (és ha kérdezi valaki, hogy miért nem élek Chrome/ium-mal, akkor ameddig ott nem tudom ilyen mértkében szétszedni és összerakni a böngészőm könnyen addig esélytelen, hogy váltsak d: )
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Cruel Angel írta:igen, elvetemült vagyok. (és ha kérdezi valaki, hogy miért nem élek Chrome/ium-mal, akkor ameddig ott nem tudom ilyen mértkében szétszedni és összerakni a böngészőm könnyen addig esélytelen, hogy váltsak d: )
Nekem 30 fölötti bővítményem és user scriptem van. Egy bővítményt én írtam, az user scriptec közül meg többet is. Stylish alap, azzal is főleg olyan elemeket tiltok le, amik még az Adblock Edge után is megmaradnak, ami pedig még több mindent blokkol mint a sima adblock plusz. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Rui-chan írta:Úgy látszik csak én használok Chrome-ot. Fent van egy Adblock, a rikaikun, illetve ma raktam föl egy SnK-s dizájnt. :D
Találtam egyet, ami lehet, hogy bejönne neked. :)


Ééééés igen, viszlát soha, régióblokkolás!
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kdanni írta:Nekem 30 fölötti bővítményem és user scriptem van
*high five* (nekem csak 18 kieg és 12 user style, többségében saját, user scriptjeim nincsenek épp most)
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Chrome + adblock + avast sec.

Jó öreg kombó még nem hagyott cserben...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Ééééés igen, viszlát soha, régióblokkolás!
Jól értem, hogy ha ezt felrakom, nem lesz olyan, hogy pl. az amcsi animestreamelő oldal az arcomba vágja, hogy "sajnos a te régiódban ez a videó nem elérhető"? És tesztelted is, hogy tényleg így van-e? (Én az ilyen "ezt ígérjük!" honlapszlogeneknek már nem tudok hinni. XD)

Ja, amúgy nekem van egy Firefox, rajta egy Ad Blockerrel, meg még pluszba egy Opera, ha a Firefox valamelyik oldalnál meghülyülne és kb. ennyi. :)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Valóban nem teszteltem még, de ha meglesz, az eredményt mindenképpen leírom ide! :)
A hétvégén meg indítok egy karit HabitRPG-ben! *___* Imádok ilyen kis hülyeségekre ráfüggni!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Valóban nem teszteltem még, de ha meglesz, az eredményt mindenképpen leírom ide! :)
Oké, köszi! :) Csak mert ha tényleg működik, ezt az addont még lehet, hogy én is leszedem. XD Nem mintha nem torrentről szedném amúgy az animéket, de elég idegesítő, amikor még valami Yahoo hírt sem láthatok, mert az is "régióvédett".
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:
A mordályos nyul írta:Valóban nem teszteltem még, de ha meglesz, az eredményt mindenképpen leírom ide! :)
Oké, köszi! :) Csak mert ha tényleg működik, ezt az addont még lehet, hogy én is leszedem. XD Nem mintha nem torrentről szedném amúgy az animéket, de elég idegesítő, amikor még valami Yahoo hírt sem láthatok, mert az is "régióvédett".
Hulu-val kipróbáltam, és jól működött! Bár az ingyenes szolgáltatáshoz nem ajánlom, mert egy epizódba belepakolnak 4X4 reklámot. De ilyen Yahoo-s, meg Youtube-os régiózároláshoz tuti jó lesz. :)

A HabitRPG készítőjét meg szeretném megölelni! *____*
"What's a Role Playing Game without battles? Fight bosses with your party. Bosses are "super accountability mode" - a day you miss the gym is a day the boss hurts everyone."
Ez milyen kreatív már! :D A lényeg egyébként, hogy ha teljesíted a To-do listádon szereplő dolgokat, akkor XP-t meg aranyat nyersz, ha pedig kihagyod a napi teendőidet, illetve rossz szokást "teljesítesz", sebződsz. Az aranyakon pedig jutalmakat "vehetsz" magadnak, mint például egy epizódot a kedvenc sorozatodból (magadnak állíthatod be azt is, mit szeretnél kiosztani magadnak jutalomként).
Persze az egész arra épít, hogy becsületesen csinálja az ember, de ha ilyen eszközökhöz fordul, akkor a szándék nyilván megvan az emberben arra, hogy javítson a produktivitásán; önmagunkat becsapni meg... a legbénább dolog, amit el tudok képzelni. A másik, hogy a program bármelyik részét megcsinálhatná magának is az ember mondjuk papíron, de kevés ember ilyen rendszerető/erős akaratú. Irigylem az olyan embereket. :(
A "gamification" pedig nagyon hatásos dolog. :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:
Titkos írta:
A mordályos nyul írta:Valóban nem teszteltem még, de ha meglesz, az eredményt mindenképpen leírom ide! :)
Oké, köszi! :) Csak mert ha tényleg működik, ezt az addont még lehet, hogy én is leszedem. XD Nem mintha nem torrentről szedném amúgy az animéket, de elég idegesítő, amikor még valami Yahoo hírt sem láthatok, mert az is "régióvédett".
Hulu-val kipróbáltam, és jól működött! Bár az ingyenes szolgáltatáshoz nem ajánlom, mert egy epizódba belepakolnak 4X4 reklámot. De ilyen Yahoo-s, meg Youtube-os régiózároláshoz tuti jó lesz. :)
Oké, köszi még egyszer, akkor én is lekapom majd szerintem, ha aktuális lesz. :)
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Gondoltam rá, hogy legalább az anime manga témához illő bővítményeket leírom, de Microsoftos mentalitással úgy döntöttem, hogy nem terhelem az egyszerű felhasználót a körülményes dolgokkal.
De mivel valaki kíváncsi rá ezért leírom.

Ezek pont nem egyszerű add-on-ok hanem user script-ek. Firefoxban például előbb kell telepíteni egy add-ont, ami kezeli az US-eket, a többi böngészőben meg nem tudom hogy vannak kezelve. A Chrome azt hiszem kezeli magától, de hogy hogyan azt nem tudom.
Igazából praktikus dolgok vannak az US-ek között, és ha valaki ért a Javascript-hez semeddig nem tart kiiktatni például olyan dolgokat egy oldalon, mint a letiltott kontextus menü jobb klikk esetén.
[KOCKULÁS]

Kód: Egész kijelölése

//Nem minden esetben ez a megoldás:
var scriptElement = document.createElement( "script" ); 
scriptElement.type = "text/javascript"; 
scriptElement.innerHTML = "$('img').die('contextmenu');"; 
document.head.appendChild( scriptElement );
[/KOCKULÁS]

Ez is egy US, de vanakk több 1000 soros tényleges bővítményeket megszégyenítő US-ek, amik frissítik maguk, úgy hogy még újraindítás se kell.
Ezt azért írtam le, mert néha úgy kell telepíteni az US-t, hogy meg kell nyitni a forráskódot, és akkor felismeri a böngésző, hogy ez egy US, így talán ez nem lesz annyira ijesztő, (meg hogy kockuljak).

A konkrét US-ek:
Webcomic Reader
Ez átrendezi az oldalak elrendezését, így csak maguk az oldalak látszanak, semmi fölösleges dolgot. A háttérben előre betölt bizonyos mennyiségű oldalt. Ez állítható annak függvényében memóriád, vagy sávszélességed van sok. Ja, és a képeket "megfelezi", és az egyik félre kattintva előre, a másikra kattintva visszafelé lapoz.

Manga OnlineViewer
Ez egy teljes fejezetet betölt, az oldalakat egymás alárakva, most ezt használom, mert a jelenlegi egerem görgője két fokozatba állítható, és most az ilyen "csak görgetni kell" dolgok kifejezetten kényelmesek.
Egy naruto fejezetet, ami a háttérben szépen teljesen betöltődött egy percig se tartott végig görgetni, és tökéletesen meg is értettem mindent.
Sőt az oldalak között átívelő poénokat is könnyebb lementeni.

Amit még használok, az kifejezetten a fórumozásnál jön jól:
Mouseover Popup Image Viewer
A thumbsnail-eket, és hivatkozott képeket megjeleníti egy felugró div-ben.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Kdanni írta: Manga OnlineViewer
Ez egy teljes fejezetet betölt, az oldalakat egymás alárakva, most ezt használom, mert a jelenlegi egerem görgője két fokozatba állítható, és most az ilyen "csak görgetni kell" dolgok kifejezetten kényelmesek.
Egy naruto fejezetet, ami a háttérben szépen teljesen betöltődött egy percig se tartott végig görgetni, és tökéletesen meg is értettem mindent.
Sőt az oldalak között átívelő poénokat is könnyebb lementeni.
Lehet, hogy erre van szükségem?
Rossz szokásom ugyanis, hogy mangaolvasásnál görgetem az oldalakat. Oda-vissza. Aztán megint oda és megint vissza. És a biztonság kedvéért még egyszer. Nekem sem teljesen világos, hogy miért, hiszen 4x több idő így elolvasni egy fejezetet, bár odáig eljutottam, hogy egyszer gyorsan elolvasom az oldalon a szöveget, aztán elmélázok a rajzokon. Vagy majdnem panelenként váltok. Mert hát oké, hogy elhangzik egy mondat, de hogy milyen az arckifejezés... És aztán vissza kell olvasni az egész társalgást egyben. :D Totál nem hatékony. Legalább mégsem hiába dolgozott a mangaka, értékelem a művészetét. :D De emiatt az oda-vissza lapozgatósdit is sokszor eljátszom, hogy az oldalakon átívelő dolgok is meglegyenek.
(Bár most bevillant, ahogy a teljes fejezetet görgetem oda-vissza. :shock: Még meggondolom szerintem...)

És köszi a részletes leírást! Ajánlgattak már US-t egy kandzsitanulós oldalhoz, ahová járok, de abszolút nulla használati utasítást kaptam hozzá, és valamiért nem jutott eszembe, hogy rákeressek általában a userscriptekre (talán le se volt írva ez a kifejezés így). Csak szomorúan megállapítottam, hogy valamiért mindenki másnak működik, csak én kínlódok a funkció hiánya miatt.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A mordályos nyul írta:(Bár most bevillant, ahogy a teljes fejezetet görgetem oda-vissza. :shock: Még meggondolom szerintem...)
3-4-szer 200 kép elég jól elfér a memóriában 3GB memóriába. A hentai oldalak, amiket lelkesen ajánlgat a leírásában, teljes köteteteket tartanak egy galériában és azt egyben betölti. Ha 3-4-et megnyit az ember, akkor ennyi kép letöltődik. A feldolgozással sincs nagyobb gond a mondern böngészők a hardver gyorsításukkal, nem fognak mindent kirajzolni, ami benn van a memóriában. (A hentai oldalakat, kizárólag a stressz tesztelés miatt látogattam, igen. :mosoly: )
De egy heti manga 19 képe, vagy havi 40 körüli képe, ami befog töltődni, semmi ahhoz képest, ami például egy hírportál címlapján van. És ha ott még csak képek lennének.

Amúgy a másik is segíti ezt a olvasási módot, az is benn tart a memóriába beállított számú képet előre és hátra. És kettéosztja a képet, az előre és hátra navigálásra, vannak ilyen működésű oldalak alapértelmezetten, lehet láttál már ilyet. A képek különböző oldalaira kattintgatva lehet csapongva olvasni. :)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Válasz küldése