Gintama

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Kdanni
Sensei
Sensei
Nem: Férfi

Re: Gintama

Hozzászólás Szerző: Kdanni » 2011.11.12. 18:32

És a politukusok is csak az animét nézik, a mangánál nem volt semmi visszhang. XD
Mondjuk fél percnél tovább emlegették, mert a gonosz megszállók a Renhouk. :LOL:
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-

Corot
Szakértő
Szakértő

Hozzászólás Szerző: Corot » 2011.11.14. 12:52

Sosem szoktam külön kitárgyalni a különböző animék epizódjait de a Gintama 79. részétől (igen, én még csak itt tartok) teljesen kifeküdtem. Eddig is volt pár olyan epizód, ami heveny röhögőgörcsöt okozott, de amikor a Yagyu klán illemhelyén (papír híján) a szereplők összeesküvés elméleteket gyártanak és azon agyalnak hogyan verjék át az ellenfelet, minden eddigi epizódot überel. Ez a pár epizód, a Yagyu klánnal való harc egyébként is nagyon tetszett.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/

Mariko
Félisten
Félisten
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko » 2011.11.14. 17:38

Ó, a WC-s rész, az tényleg zseniális volt, főleg amikor a végén előkerült a dörzspapír is. :vigyor: Mondjuk abban az arcban Kagura és Okita kettőse se volt semmi. XD
Kép

Corot
Szakértő
Szakértő

Hozzászólás Szerző: Corot » 2011.11.14. 18:38

A dörzspapír volt a jelenet csúcspontja! :vigyor: Igen, Kagura és Okita jók voltak együtt, de az az igazság, hogy nálam mindig Kondo viszi a prímet. Ő annyira sötét és együgyű, hogy nem lehet nem szeretni.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/

Kdanni
Sensei
Sensei

Hozzászólás Szerző: Kdanni » 2011.11.14. 22:25

Mikor bele kezdtem a Gintamába talán a Yagyu arc még nem is volt subbolva. Ráadásul a manga se volt bescanelve, de azt hiszem az előbb elkészült és mangában olvastam az arcot először. De a lényeg ez az arc olvasása után került egyértelműen a top listám élére a Gintama. :D
-MAL profilom- -blogom-

Kdanni
Sensei
Sensei

Hozzászólás Szerző: Kdanni » 2012.02.07. 20:38

A legjobb összefoglaló előző epizódról EVER EVER EVER EVER! (Csak, hogy kicsit az OP-re is utaljak. :D)
-MAL profilom- -blogom-

A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Nem:

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul » 2015.11.30. 21:47

Na, ezért nem merek én Gintamát nézni. Mert legalább a fele poént nem érteném. :LOL:
Kép

Junchi
Fórummániás
Fórummániás

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2017.10.03. 07:06

Új Gintama: Halálosan komolyan mondom, ez úgy hiányzott már nekem, mint egy szelet kenyér. Őszintén, tiszta szívből remélem, hogy ez a szezon (akár 12 részes lesz, akár több) marad végig a megszokott baromkodós stílusban, és nem megyünk át megint generikus shounen szarságba, mert ha olyat akarnék nézni, elővenném valamelyik másik címet a tucatból - de nem akarok. Nem ezért szerettem meg ezt a cuccot anno, és nem ezért követem már 10 éve. (Azon meg egyenesen felröhögtem, mikor bevágták azt a híres-hírhedt csapatképet a Tsubasából parodizálásra. xD)

Junchi
Fórummániás
Fórummániás

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2017.11.21. 07:24

MAL szerint a kurrens Gintama csak 12 részes lesz... 12! (És a '!' nem a faktoriális matematikai művelet.) Hol is van a kedvenc reakció-videóm az ilyen esetekre? Ja, itt.

Ennyit terveztek eleve vagy nem is lett volna már több adaptálatlan manga fejezet korábbról és ezért a 12 rész? Nagy kár, ezzel az évaddal most ismét puszipajtások lettünk, a következő meg úgyis megint ilyen lolschőnen izé lesz... hurrá. :roll:

annarancs
Szakértő
Szakértő
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2017.11.21. 14:17

Junchi írta:Ennyit terveztek eleve vagy nem is lett volna már több adaptálatlan manga fejezet korábbról és ezért a 12 rész?
Csupán ennyi komédiát hagytak ki a korábbi adaptációk. A maradék 4 részbe pont belefér a HDZ48 és a Guardian Spirit arc. Talán 1-2 fejezet marad ki ezek után, amiket akár az utolsó évad közben is be tudnak iktatni a részek végén, ahogy arra már korábban is volt példa.
Az utolsó évad hosszú lesz, fájni fog a shounen fight miatt, de egészen érdekes dolgokra is fény derül benne, és szerencsére olykor megáll poénkodni (ami kell is ennyi deathflag mellé, bár eddig még a legtöbben megúszták a halált).

Junchi
Fórummániás
Fórummániás

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2017.11.24. 10:20

>annarancs

I C.

Ezekhez az "érdekes dolgokhoz" meg nem to'om, valahogy olyan szkeptikusan állok, szal engem ebben a cuccban a sztori az, ami a legkevésbé sem érdekel, mert amint erre megy ki a játék, meg a többi sónenségre, rögtön át is váltunk tizenkettő-egytucatba. Na mindegy, valahogy túlélem akkor majd az utolsó évadot, max remélem, 24-25 résznél nem lesz hosszabb.

Risa
Gyakorlott
Gyakorlott

Hozzászólás Szerző: Risa » 2017.11.25. 11:38

Azt észrevettétek, hogy Kusanaginak Horikawa Ryou volt a hangja? :D
Kép

annarancs
Szakértő
Szakértő
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2017.12.03. 21:47

Risa: Eddig még csak kisebb szerepekben hallottam a szinkronszínészt, így én nem ismertem fel. Majd ha egyszer megnézem végre a LotGH-t...

Januárban két új sorozatot is indít a Weekly Shounen Jump, szóval arra számítok, hogy 5-6 fejezeten belül befejeződik a manga. Ennél tovább már nem is igazán lehetne húzni. Szomorú, hogy véget ér, nagyon megszerettem, ugyanakkor már bőven megérett a lezárásra... Elsősorban egy [Gintamához mérten] értelmes végben reménykedek, de bónuszként nem bánnám, ha a preferált hajóim (GinTsu, future!OkiKagu) is révbe érnének. :3

A MAL és az AniDB szerint 12 részes a Porori-hen. Ma ment le a 10. rész, aminek a története még jövő héten is folytatódik. Ezek szerint egyetlen epizód jut csak az utolsó arcra, ami a mangában 3 fejezetes volt. Lényegében nem lehetetlen egy rész alatt megoldani, csak így kicsit tömény lesz... tömény nevetés. :D

Akosss
Szakértő
Szakértő

Hozzászólás Szerző: Akosss » 2017.12.09. 22:53

Most láttam a hírt, hogy januárban indul is az utolsó évad, lehet ideje lenne bepótolnom most már. Egyszer már elkezdtem, tetszett is, de csak a 10. részig jutottam. Ha minden nap megnézek egy részt 2018-ban, akkor végeznék vele 2019-re. :dirr:

annarancs
Szakértő
Szakértő
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2017.12.10. 01:31

Akosss írta:Ha minden nap megnézek egy részt 2018-ban, akkor végeznék vele 2019-re. :dirr:
Ha pedig napi 10 részt nézel meg, akkor bő egy hónap alatt megvagy. :D

Junchi
Fórummániás
Fórummániás

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2017.12.10. 12:08

Akosss írta:
2017.12.09. 22:53
Most láttam a hírt, hogy januárban indul is az utolsó évad
Ilyen hamar? Ez meglepő, bár ezt most nem szándékozom szezonosban követni. Majd, ha összejön ilyen 15-20 rész, amit lelehet darálni egyben. Másképp nem vállalom, a már sokszor fejtegetett okok apropóján.

Válasz küldése