Pszichológiai témájú animék

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.

Melyik a kedvenc pszichológiai animéd?

Haibane Renmei
14
30%
Boogiepop phantom
3
7%
Alien Nine
2
4%
Pranoia Agent
5
11%
Lain
22
48%
 
Szavazatok száma: 46

Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Hali!
Kiváncsi vagyok hogy viszonyultok ehez a témához. Lehet szavazni, írjatok!
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Pszichológiás anime, hááát nemtudom, a fent felsorolt animek közül az alien nájn ami ismerös számomra de azt én nem nevezném pszichós animének amiben a kis mukik a fejekre tapadnak.

Nem rég néztem meg ujból a Cowboy Bebop 23-ik részét, na abban én látok egy kis /gondolkodós/pszihologiai/leki/ dolgot. Amiben az emberi ét/öntudat/hit/viselkedés/manipulálás a téma. Nagyon jól megmondják benne a dolgokat, a TV hatását az emberre, meg hogy nem isten teremtette az embert, hanem az ember termetette istent stb,stb....
Apropó, a fenti idézet.
Ez a rész nagyon hatásossan van megcsinálva, a néző szinte elmélyül, elgondolkodik a dolgon hogy akkor most hogy is van.Szerintem hatásossab még a davincsikódnál is,(azért hoztam fel mert ugyis aktuális) a davincsi apro kirakós dolgokra épül, ellenben a bebop a mai világ dolgaival/gondjaival szemlélteti az emberi lét helyzetét.

Másik a TV.
Szerintem a TV eléggé hatással van az emberre szinte el zombisodik töle, ez főleg a városi lakókra igaz akiket panelzombi-nak neveznek. Dolgoznak 8órát utána a maradék életüket tévé elött élik le.
Volt már velük esetem, amikor le hurogtak hogy mért nézek én ilyen hülye anime meséket persze utána sietnek haza hogy nehogy lemaradjanak a mónikáról,meg barátokközröl.

Na befejezem a pszihos véleményemet.
(Wagner részletesebben is irhatad volna hogy pontosan mit értesz pszihológia alatt.)
Lehet hogy nem ilyemit kéne ide irogatni, na de mindegy, várom a lehurogásotokat.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A szavazásban lévők közül még egyiket sem láttam, bár a Boogiepop Phantom-ot tervezem, mert úgy hallottam nem csak pszichológia anime, hanem horror is. :)
Viszont nemrég végeztem a Berserkkel, szerintem pszichológiában az is élen jár, legalábbis Gatts, Griffith és Casca lelki változasait és egymáshoz fűződő kapcsolatát nagyon jól bemutatta. :) Vagy ott van a Trigun, ami tulajdonképpen Vash és Knives elveiről szól, ezt színesítve "átlagemberekkel", pl. Wolfwood vagy Meryl. :)
Ami tetszett még az említett két műben, hogy szerintem elég életszagú szereplőgárdát sikerült bennük összehozni, nincs a jellemük eltúlozva. (Az NGE-ben pl. eléggé zavart, hogy a legtöbb szereplő vagy teljesen depressziós, vagy majdhogynem pszichopata. Az Elfen Lied meg inkább no comment...)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

A felsoroltak közül csak egyet láttam, a Paranoia Agentet(múlt héten fejeztem be). Hát...hogy is mondjam... már az openingjétől elképedtem("What a wondrous mushroom cloud in the sky"...), amit a szereplők műveltek, az félelmetes volt. Magát az animét nehéz megérteni, én legalábbis a végéig nem tudtam, hogy pontosan mi van a háttérben(bár elég fáradt is voltam, amikor néztem...). Mindenképp érdemes megnézni, bár nem árt felkészülni arra, hogy elég "fura".
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

a legtöbb részt a Lainből néztem meg...hát....pszihológiás anime helyett azt mondanám rá, hogy pszihopata anime... egyszerűen, durva, megrázó... de attól függetlenül jó....
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Alien 9.... hmmm... annyira megfogott h 1,5 résznél alkalmam nyílt kipróbálni rajta a tu**up shredder-t, hogy még véletlenül se tudjam visszaállítani a törlés utánn, bár biztos csak én nem érzem ki belőle a lényeget...
A Lain... elég balszerencsésen alakult a sorsom vele 2xer töltöttem le de még csak 1 részt tudtam megnézni belőle de már az is megfogott (bár a kettétört dvd és az elszált vinyó nem így akarta :/)
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Báze, az EVÁt be kellett volna tennem a szavazásba....tuti megnyerné, csak sajna elég hamar összevágtam a topicot....a cowboy bebop 23. része tartalmazta talán a legtöbb mondanivalót (egyik kedvenc sorozatom 1ébként), ha lesz rá alkalmam részletesebben kifejtek pár dolgot... :lol:
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Wagner írta:Báze, az EVÁt be kellett volna tennem a szavazásba....tuti megnyerné, csak sajna elég hamar összevágtam a topicot....a cowboy bebop 23. része tartalmazta talán a legtöbb mondanivalót (egyik kedvenc sorozatom 1ébként), ha lesz rá alkalmam részletesebben kifejtek pár dolgot... :lol:
A szavazásba EVA mellé betehetted volna még a Cowboy bebopot és Trigunt is. :roll: ezekben van psziho.

Azért világosits fel hogy pontossan hogy értelmezed a pszi dolgot.
lehetőségek:
1. A felsorolt animek pszihoja a nézöre.
2. A felsorolt animékben szereplö karekterek pszihoja.

Azért egy kicsit kellet agyalnom mire kiböktem a bebop 23-ik részét. :wink:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

hát.... azért egy Lain az bőven kenterbe veri (pszihóságban xD) Trigunt és CBt... szóval ha lehet plíz ne említsük a felsorolt remekművekkel egy kategóriában
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nem igazán vagyok fogékony a pszicho témájú animékre. Ha én animét akarok nézni, akkor én valami szép kis történetet szeretnék látni, nem pedig lelki problémákról hallani. Ahhoz nekem elég a mindennapi élet gondjai, nem azt akarom még az animékben nézni. ;_;

Egyéb iránt felsoroltakból egyet se láttam, de itt emlegették az EVA-t. Azt láttam. És nem estem tőle depresszióba.............. Ja, meg néhány részt a Lainből, de szinte abból se értettem semmit. ^^ Ez van.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ezek inkább arra akarják rávezetni az embert(jó esetben), hogy elgondolkodjon egy kicsit bizonyos dolgokon(animétól függ, hogy min). Más kérdés, hogy ki mennyire bírja a műfajt... :neutral:
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Nagyon birom a műfajt. Most nézem a Paranoia Agent nevezetű animét. Éppen befejeztem a második részt, de rohadt jól ábrázolták a kiscsávó lelki állípotát, ahogyan szép lassan összeomlott. Az a rész tetszett a legjobban, amikor szétfolyva jelenítették meg a srác körül a környezetet, az emberek színes pacák voltak, a hangok is tök torzak voltak, érezni lehetett a srác elveszettségét meg a félelmét, a rettegését....nagyon para volt a rész.

-----

Pszihológiai témájú animék alatt azokat értem, 1. amelyek tökéletesen bemutatják a szereplők belső világát és legbelül lezajló vitáikat, háborújukat önmagukkal, például, mint EVÁ-ban Shinji esete, 2. amelyek olyan hatással vannak rád, hogy miután megnézted még napokig csak ezen jár az agyad és ezen rágódsz egyfolytában.
Hé, láttátok a Perfect Blue-t? Na az egy igazi psziho-triller. Nézzétek meg, persze nem ajánlom mindenkinek, Pl. Narumi :)

Edited by Rage: Jó lenne, ha megtanulnád használni a szerkesztés funkciót.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Narumi írta:Nem igazán vagyok fogékony a pszicho témájú animékre. Ha én animét akarok nézni, akkor én valami szép kis történetet szeretnék látni, nem pedig lelki problémákról hallani. Ahhoz nekem elég a mindennapi élet gondjai, nem azt akarom még az animékben nézni. ;_;

Egyéb iránt felsoroltakból egyet se láttam, de itt emlegették az EVA-t. Azt láttam. És nem estem tőle depresszióba..............
Megértélek, de amúgy vannak jobbak, amik úgy mutatják be az ember lelki problémáit, hogy nem dörgölik minden részben az orra alá, pl. Cowboy Bebop, Trigun, Berserk. Az NGE tetszett, bár még csak félig láttam, de pont erről írtam korábban, hogy ott már egy picit túlzásba estek a szereplőkkel, ahogy Shinji elmondja, hogy "szerencsétlen vagyok, nem értek semmihez, úgysem sikerül" stb., Asuka meg a totális ellentéte "Én vagyok a legjobb, kuss, senki ne álljon az utamba!". Depresszióba meg remélem én sem zuhanok majd a végétől, annyira azért ne hasson rám. :lol:
Kép
Avatar
Amethyst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2006.04.16. 14:36
Tartózkodási hely: NERV
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amethyst »

Titkos írta:Az NGE tetszett, bár még csak félig láttam, de pont erről írtam korábban, hogy ott már egy picit túlzásba estek a szereplőkkel, ahogy Shinji elmondja, hogy "szerencsétlen vagyok, nem értek semmihez, úgysem sikerül" stb., Asuka meg a totális ellentéte "Én vagyok a legjobb, kuss, senki ne álljon az utamba!".
Szerintem nem annyira, a két legjobb barátom pont ilyen személyiség ^^ Az egyikük teljesen Shinji, a másikuk meg tiszta Asuka, de szó szerint ^^ Mindkettőjükkel megnézettem az NGE-t, és utána így néztek, annyira hasonlítottak rájuk: :shock:
KépKép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Akkor megvolt a kellő pszichológiai hatás...

Paranoia Agent-et illetően pedig én nem az egyes szereplőkön keresztül próbáltam megérteni az animét, hanem az egész képet próbáltam tisztázni magamban egyszerre, ami sikerült is...a végén :lol: ...
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Lain inkább foglalkozik olyan alapvető filozófiai témákkal, mint hol ér véget majd a jövőben az ember, és hol kezdődik a gép (bár ez inkább jellemző giccs-re), lehet-e az emberből isten, egyáltalán mi az az isten, és van-e rá szükség. S ha nincs, mégis miért teremt magának az ember.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Én is így látom. Ezért a Lain nem is pszichológiai anime nagyrészt, bár ez is illik rá, de inkább csak Iwakura Lain szempontjából. De leginkább sci-fi + filozófia van a történetben.
Aki pszichónak meg ilyesminek nevezi, az leginkább nem nézte végig, vagy nem értette magát a történetet, mert becsapják a (szerintem szándékosan) elvontnak tűnő képek, jelenetek.
A Lainben szerintem maga a történet nagyszerű, és nem az a célja, hogy semmit ne értsen belőle az ember, nagyon is megérthető, logikus történet van mögötte. Csak többször végig kell nézni / olvasgatni róla, hogy leessen néhány dolog.
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Nem néztem még végig a Laint, még csak most szedem a 8. részt.

-----

Mindjárt végzek a Paranioia Agenttel és eddig az jött le belőle nekem: hogy van egy csomó ember, akiknek problémája van és nem fordulnak szembe ezekkel, hanem elfutnak előlük. Ezeket az embereket megtalálja Shounen Bat és leüti őket. A támadás után ezeknek az embereknek mególdódnak a problémáik, de csak ideiglenesen. Ez a gyógyítás csak egy álca, egy átverés. Shounen Bat egy szörny, amit a mai társadalom teremtett, egy hazugság, ugyanúgy, mint az a rózsaszín kis figura, amit az a fura csaj talált ki. Azzal a figurával manipulálják emberek ezreit, odaragasztják őket a tévé elé, "elzombuisodnak", ahogy Jsan is említette.
Ja és ha szembe nézel a problémáiddal és megoldod őket, akkor nem kell találkoznod Shounen Battel.
***
Nah, végignéztem.
Azt hiszem, ez egy nagyon jó anime volt. De tényleg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Wagner 2006.07.14. 23:04-kor.
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Hainbane Renmei-nek láttam az ismertetõjét és hát az alapján nem rossz, arra szavaztam habár a Lain an kivûl mást nem láttam.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Wagner írta: Shounen Bat egy szörny, amit a mai társadalom teremtett, egy hazugság, ugyanúgy, mint az a rózsaszín kis figura, amit az a fura csaj talált ki. Azzal a figurával manipulálják emberek ezreit, odaragasztják őket a tévé elé, "elzombisodnak", ahogy Jsan is említette.
Ja és ha szembe nézel a problémáiddal és megoldod őket, akkor nem kell találkoznod Shounen Battel.
Lehet, hogy rosszul látom, de nekem úgy tűnt, hogy Shounen Bat a designer lány képzeletének, ha úgy tetszik, múltjának manifesztációja(elég fáradt voltam, amikor néztem, szóval bocsi, ha tévedek). Az ismertetőjével, hogy a képzelet egybemosódik a valósággal, teljesen egyetértek, erre jó példa, amikor a mogorva nyomozó maga is egy képzeletbeli világba jut, ahonnan a társának kell kihoznia.
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Xelloss írta: Lehet, hogy rosszul látom, de nekem úgy tűnt, hogy Shounen Bat a designer lány képzeletének, ha úgy tetszik, múltjának manifesztációja(elég fáradt voltam, amikor néztem, szóval bocsi, ha tévedek). Az ismertetőjével, hogy a képzelet egybemosódik a valósággal, teljesen egyetértek, erre jó példa, amikor a mogorva nyomozó maga is egy képzeletbeli világba jut, ahonnan a társának kell kihoznia.
Bocs, amikor még ezt írtam akkor nem néztem végig az animét, de az tény, hogy csak az utolsó részben derül ki, hogy honnan jött a Shounen Bat :) , most már én is vágom ám, hogy a designer csaj elméjéből pattant ki.
Az a rész egyszerűen fasza volt, amikor abba a képzeletbeli világba került a mogorva nyomozó.
De utána megnéztem a Laint, ami persze ezt is simán veri :D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ryou írta:Hainbane Renmei-nek láttam az ismertetőjét és hát az alapján nem rossz, arra szavaztam habár a Lain an kivűl mást nem láttam.
Nem akarok off lenni, de ez így nem túl reprezentatív felmérés; érdemesebb lenne úgy szavazni, hogy egyáltalán ismeri az ember a többit is. Hogy mondhatod, hogy nem a másik tetszik igazán, ha nem is láttad őket? Én inkább akkor szavazok, ha már mindet láttam, de lehet, hogy csak én működöm így... :roll:
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Anubys, te miket látták ezek közül? CSak, mert ha már itt van ez a topic, akkor kéne is beszélni animékről, nem?
Beszéljünk Ghost In The Shellről, Cowboy BEbopróp, EVÁról, Paranoia Agentről, Lainről vagy valami akármiről!
Ki kezdi? :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Wagner írta:Beszéljünk Ghost In The Shellről, Cowboy BEbopróp, EVÁról, Paranoia Agentről, Lainről vagy valami akármiről!
Ki kezdi? :D
Én? :lol: Az EVA-ról és CB-ről már nyilatkoztam, a GITS első filmjét végignéztem, nem rossz, nem rossz, de szerintem semmi extra. A TV sorozathoz és a második filmhez már nem volt kedvem.
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Titkos írta: Én? :lol: Az EVA-ról és CB-ről már nyilatkoztam, a GITS első filmjét végignéztem, nem rossz, nem rossz, de szerintem semmi extra. A TV sorozathoz és a második filmhez már nem volt kedvem.
TV sorozatból is kettő van. Az elsőt néztem végig, a másodból még csak 3 részt szedtem le.
Szal az 1. sorozatot nézd meg mindenképpen, nem érdemes kihagyni.
A második film, az Innocence viszont nekem nem tetszett annyira. A látványvilág az leírhatatlan, bámulatos ahogy a háromDés meg a 2dés animáció keveredik. Nagyon fas*án meg van csinálva, meg tele van filozófálgatással is, de a sztori valahogy nem volt érdekes, szal sztem kár volt ilyen látványvilágot ilyen sztorihoz párosítani. Az utolsó fél órát már szinte untam :cry:
De a sorozat az tényleg nagyon jó, nézd meg mindenképpen. Laughing man rulez :D
Válasz küldése