Top 5 Anime

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Nekem most jelenleg valahogy így mutat a Top 5:

1. Steins;Gate
2. Hachimitsu to Clover
3. Shiki
4. Berserk
5. Hunter x Hunter

De most be van tervezve egy csomó remek sorozat, amik felfurakodhatnak ide, de ezeket mind úgy imádom, nehéz lesz. XD Jövőre meg szeretnék egy kedvenc-revaccs maratont, a Shikit is 5 éve láttam utoljára...
+ Első helyre általában a Detective Conan-t szoktam egyébként rakni, de mivel a 860+ része miatt kb. összehasonlíthatatlan a többivel, ezért azt inkább kihagytam. A HxH is hosszú a másik 4-hez képest, de azért az annyira nem, szal mások sem hagynák ki pl. a LoGH-t a 110 részével, mert 5x hosszabb, mint xy anime.
++ A filmes listához meg rá kéne gyúrnom a filmekre, úgyhogy az most kimarad.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ugye ezzel a listával indítottam:
2007. április 17., kedd 11:52
1. Inuyasha
2. GitS /plusz a sorozatok/
3. Trigun
4. Red or Die /tv-stöl OVA-stól/
5. Cowboy Bebop

Majd jött ez a lista:
2014. április 28., hétfő 11:59
1. Ghost in the Shell univerzum
2. Méz és Lóhere
3. Trigun
4. Naruto persze Shippuden
5. Erdő zongorája

Most így néz ki a listám:
1. Ghost in the Shell univerzum
2. Méz és Lóhere
3. Trigun
4. Hellsing OVA - ez leginkább annak köszönheti a kiemelkedő jó helyzetét, hogy most olvasom a Drakulát és nem rég újra néztem szóval frissek az élmények.
5. Hát amikor ezen agyaltam sok cím felkerült, de egy kis hang a fejemben végig azt mondta, hogy Madoka legyen a Madoka így ide a Madokát írom.

Mozi lista:
1. Mondanám a GitS-et de azt már ugye ellőttem, tehát ide jön a Millenium Actress
2. Akira
3. Szél támad/Vörös Disznó
4. Szavak kertje
5. A MAL mozinak sorolja be szóval ide teszem: Ninja & Soldier /Furiko
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
matta
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.02.16. 15:20
Nem:
Tartózkodási hely: Sp-Bp-Db vonal

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: matta »

Csupán 5-re szűkíteni elég nehéz. Ezeket szeretem visszanézni és egy top 10-ben biztosan mindig benne lennének.

1-3. Cowboy Bebop, Juuni Kokuki, Samurai Champloo
4. Yu Yu Hakusho
5. Monster

Azért fájt a szívem kihagyni a Steins Gate-et, mert nagyon járna neki is egy helyezés. Majd legközelebb :D

Filmek: ez már lényegesen könnyebb téma
1. Vándorló palota
2. Perfect Blue
3. Memories
4. Ookami Kodomo
5. Ghost in the Shell
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Hatalmas +1 Ákosnál a Shikire. :D
tulokos írta: 2017.07.03. 20:37
Junchi írta: 2017.07.03. 17:02nem gáz a thread necro, ott egy halom (szerintem) érdekes topic például az általános anime témában is, a Top 5 anime threadben pölö lassan három éve nem született új hsz.
Egyébként oda 3 év után most már mindenki írhatna, biztos történtek változások. :D
Meg is kezdtük az előző oldalon, ahogy látom még pont a legújabb tagok nem nyilatkoztak, szóval hajrá!!! Btw és hol egy Tulokos top 5, hm?

Ha már itt filmeztek, akkor én is:

Ezek eddig a top, bár a sorrendjük felcserélhető:
1. Kaguyahime no Monogatari/Totoro
2. Doukyuusei
3. Ookami Kodomo no Ame to Yuki/Summer Wars
4. Perfect Blue
5. Mimi wo Sumaseba
Stb, stb.
+Koreai, amit lehet az első helyre tennék: Madang-Eul Naon Amtalg

Surci listája (és a cserénkXD) eszembe juttatta, hogy a Monte Cristót mennyire rég láttam a Gonzótól (kb. az összeírt malos etc-ből is akörül vehettem ki, amikor a Madokát és az NHK-t, hmm.) Anno nagyon tetszett, de igazán ráfanolódni nem tudtam, mert teljesen a regény hájpjában fetrengtem, és hiába nem zavartak/tetszettek a változtatások annak a közelébe sem ért. Így visszagondolva viszont jól adaptálta, a végével is elégedett voltam, szóval nemtom. Revaccsolnom kéne, hátha visszamászik valahova. :D

Az mondjuk tény, hogy nálam a Gonzo Top 5 évek óta:
1. Basilisk
2. Speed Grapher (:P)
3. Kaleido Star (ez anno helyet cserélgetett a következő kettővel, szóval revaccs és nosztalgiázás függvénye, mikor melyiket szeretem jobbanXD)
4. Gankutsuou (mondjuk, ha feljebb is mászna a Basi elé nem hiszem, hogy betenném, ha viszont a két regény élményemet nézem akkor Monte Cristo>>>>>Kouga Ninpou Chou, hmm)
5. NHK ni Youkoso!
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Btw, itt néhány tagnál azért egy Top 20/25-öt szívesebben megnéznék (főleg úgy, hogy egy top 5-öt, top 10-et a MAL-ról is le lehet lesni, már ha aktuális és rendben tartja), mert például itt van Junchi, akinek a Top 7 nem változott, de 8-tól felfelé gondolom már egészen más a 4 évvel ezelőtti blogposthoz képest. Úgyhogy akinek van kedve összeállítani egy bővebb listát, az szerintem nyugodtan nekiállhat. :D Catrin MAL-os összeállítása például nagyon szuper. :3
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Muszáj kiemelnem még az Initial D első sorozatát, de mivel itt túlságosan összefüggenek a dolgok a többi évadával, ezért nem akartam azoktól elszeparálni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Junchi 2020.12.20. 19:53-kor.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Alapból szar helyzetben vagyok ezzel a kérdéssel, mert ami jó, az jó, nem szokásom rangsorolni is őket... Noha a Kyousougigás versenyvideóban azt mondtam, hogy azzal "tudnám feltölteni a top 5 listám mind az 5 helyét". Szóval a számozás nem reprezentatív, inkább számbavétel, mintha csak az ujjaimat nyújtogatnám ki számolás gyanánt.

1) Kyousougiga
2) Yosuga no Sora ~In solitude where we least alone~
3) "Bungaku Shoujo"
4) EVE no Jikan
5) Galaxy Express 999

De itt van a közelében még pár olyan cím, mint a Spice and Wolf, Maoyuu Maou Yuusha (bár ezeknek inkább a fényregényeit szeretem inkább), nem tudok elszakadni a Love Hinától és a Ninin ga Shinobudentől. Aztán ilyen címek vannak itt, mint a Fate-széria, Utawarerumono, Usagi Drop, Aoi Bungaku Series, Young Black Jack, Angel Beats!... Meh, a mangás toplistám érdekesebb...
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Risa »

Catrin írta: 2017.07.05. 11:24ahogy látom még pont a legújabb tagok nem nyilatkoztak, szóval hajrá!!!
Én személy szerint igazából azért nem, mert nem nagyon tudok top 5-öt mondani. :'D Vagy megmondom, hogy melyik A kedvencem, vagy mondok kb. 10-15-öt, amelyek között nem tudok rangsort állítani, mert mindegyiket más miatt szeretem. De rangsor nélkül megpróbálom akkor az ötöt.

1. FMA Brotherhood

2-5. Haikyuu, Yuri on Ice, Uchuu Kyoudai, és most éppen Uchouten Kazoku, mert nagyon tetszett a második évad (is). :oops:

Filmekkel könnyebb dolgom van:

1-4. Ookami Kodomo, Totoro, Doukyuusei, Hotarubi no Mori e. Ötödiket nem tudok mondani, a Koe no Katachi meg a Momo e no Tegami között vacilláltam, de egyiket sem nevezném kedvencnek.
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Catrin írta: 2017.07.05. 11:24Meg is kezdtük az előző oldalon, ahogy látom még pont a legújabb tagok nem nyilatkoztak, szóval hajrá!!! Btw és hol egy Tulokos top 5, hm?
Fejben nagy ritkán el szoktam gondolni egy listát, de sosem véstem kőbe ezeket a gondolatokat, szóval csak sorrend nélkül a következő animéket mondanám:

Kaiba. Azért, mert először is Yuasat tartom jelenleg a legprogresszívabb animátornak és rendezőnek, és a Kaiba pedig, én úgy gondolom, hogy a "legyuasásabb" anime (a Cat Soup és a Happy Machine rövidfilmekből szervesen következik).

Akira. A "legjapánosabb" anime. A szigetország minden frusztrációja, lefojtott indulata benne van a rájuk erőszakolt modernizációval, szexualitással és atombomba-traumával, valamint a háborús bűneikkel való szembe nem nézéssel kapcsolatban.

Szentjánosbogarak sírja. Mert Takahata bebizonyította, hogy az animációnak mint művészetnek milyen elképesztő kifejezőereje van, ahogy azt Roger Ebert írja: "Hollywood animation has been pursuing the ideal of “realistic animation” for decades, even though that’s an oxymoron. People who are drawn do not look like people who are photographed. They’re more stylized, more obviously symbolic, and (as Disney discovered in painstaking experiments) their movements can be exaggerated to communicate mood through body language. “Grave of the Fireflies” doesn’t attempt even the realism of “The Lion King” or “Princess Mononoke,” but paradoxically it is the most realistic animated film I’ve ever seen--in feeling."

Chihiro Szellemországban. Mert Miyazaki, és mert az első és eddig egyetlen Oscar-díjas anime!

Végül Satoshi Kon munkásságán gondolkodtam, hogy melyiket emeljem ki belőle, vagy pedig a Ghost in The Shell mozit szavaznám még be az 5-be, és végül az utóbbi mellett maradtam.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Btw, nem tudom, ezt írtam-e már, de ha valaki kíváncsi lenne rá, hogy nekem miért nincs ilyen listám: egyrészt, mert lehetetlen lenne rangsort felállítani a kedvenceim között (szal mondjuk attól, hogy az FMA:B a No #1 shounenem, még nem a No #1 vígjáték-animém, ergo nálam kb. csak műfajonként lenne 1-1 ilyen "király" XD), másrészt meg ez a lista kb. mindig annyiszor változna, ahányszor épp megnézek valami újat, ami bejön/újranézem valamelyik régi kedvencemet. XD (Pl. visszatérő "poénom", hogy gyakorlatilag ha megkérdezik tőlem, hogy csak a Rumiko-univerzumból az Urusei Yatsura vagy a Ranma 1/2 tetszik-e jobban, akkor kb. mindig arra mondom, hogy "az", amelyikkel az utóbbi időben épp többet foglalkoztam. XD Mondjuk mintha pont ennek a kettőnek a "háborújánál" jöttem volna rá többek között, hogy nem érdemes nekem listáznom és mentek mind a ketten a személyes "anime panteonomba". XD) Szal ja, nálam tényleg inkább ilyen "istenek panteonja" van, ahová azok az animék kerülnek be "jutalmul", amik számomra valami kiemelkedőt nyújtottak, de ott már nincs köztük további rangsor, mert a maguk nemében mindegyikük jó, csak más-más szempontból. Persze ha most visszakeresnék itt a topicban, lehetséges, hogy találnék egy listát mondjuk a 15 évvel korábbi Titkostól, de a 15 évvel korábbi Titkos könnyen irkált még TOP 5-ös listákat, mivel könnyű úgy öt kedvenc animét rangsorolni, ha kb. összesen csak annyi kedvenced van... :lol:
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Akkor az én bővített listám:
SPOILER
6. Nerima Daikon Brothers
7. Tenpou Ibun: Ayakashi Ayashi
8. Fullmetal Alchemist: Brotherhood
9.Gallery Fake
10.Gankutsuou
11. InuYasha
12. Nils no Fushigi na Tabi
13. Nodame Cantabile
14. Full Metal Panic? Fumoffu
15. R.O.D. TV.
16. AnoHaNa
17. Chihayafuru
18. Code Geass: Hangyaku no Lelouch
19. Cowboy Bebop
20. Itazura na Kiss
21. Kaleido Star
22. Nana
23. Paradise Kiss
24. Psycho-Pass
25.Nodame Cantabile
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Balus »

A saját toplistám így néz ki:
SPOILER
1. FMA Brotherhood
2. Berserk (1997)
3. Samurai Champloo
4. Tengen Toppa Gurren Lagann
5. Baccano!
6. Mushishi
7. NHK ni Youkoso!
8. Shiki
9. Cowboy Bebop
10. Kiseijuu
A filmes listám pedig a következő (ebből csak egy top5-re futotta pillanatnyilag):
SPOILER
1. Ghost in the Shell
2. Toki wo Kakeru Shoujo
3. Mononoke Hime
4. Perfect Blue
5. Ninja Scroll
Mivel még elég sok alapművet nem láttam (pl. a Laint és a Juuni Kokukit még csak most nézem), így könnyen lehet, hogy egy év múlva a listáim már teljesen másképpen néznek majd ki.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Risa »

iskariotes írta: 2017.07.07. 09:50 Akkor az én bővített listám:
SPOILER
6. Nerima Daikon Brothers
7. Tenpou Ibun: Ayakashi Ayashi
8. Fullmetal Alchemist: Brotherhood
9.Gallery Fake
10.Gankutsuou
11. InuYasha
12. Nils no Fushigi na Tabi
13. Nodame Cantabile
14. Full Metal Panic? Fumoffu
15. R.O.D. TV.
16. AnoHaNa
17. Chihayafuru
18. Code Geass: Hangyaku no Lelouch
19. Cowboy Bebop
20. Itazura na Kiss
21. Kaleido Star
22. Nana
23. Paradise Kiss
24. Psycho-Pass
25.Nodame Cantabile
A Nodame Cantabile annyira tetszett, hogy két helyet is kapott a listán, vagy az két külön évad akar lenni? :D
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^ Köszönőm, hogy szóltál! Amúgy megnéztem a listámat és abból úgy tűnik, igen két külön dologról van szó az első a sima NC míg a második a párizsi életükről szól. De mivel nem akarok két sorozatot is duplán szerepeltetni így inkább legyen a Kő kapu.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Összeírtam én is egy 25-ös listát. Történt pár kisebb és nagyobb változás: a listából kimaradtak a kedvenc rövidfilmjeim, illetve azok az antológiák, amelyeket azért is nehéz lett volna beszúrni ide, mert bennük általában csak egyet vagy esetleg kettőt tartok kiemelkedőnek.
SPOILER
1. Hotaru no Haka
2. Sen to Chihiro no Kamikakushi
3. Perfect Blue
4. Tonari no Totoro
5. Fullmetal Alchemist: Brotherhood
6. Ghost in the Shell
7. Akira
8. Kaiba
9. Mononoke Hime
10. Kaguya-hime no Monogatari
11. Majo no Takkyuubin
12. FLCL
13. Yojouhan Shinwa Taikei
14. Midori-ko
15. Tengen Toppa Gurren Lagann
16. Ping Pong the Animation
17. Cowboy Bebop
18. Kaze no Tani no Nausicaä
19. Omoide Poroporo
20. Serial Experiments Lain
21. Ookami Kodomo no Ame to Yuki
22. Metropolis
23. Paprika
24. Mononoke
25. Howl no Ugoku Shiro
Amúgy azért álltam meg 25-nél, mert körülbelül még 5-10 olyan cím van, amit rangsorolni tudnék, ha nagyon megerőltetném magam, de aztán az utána jövő animék szerintem már nem érnék meg a listázást. Illetve még összedobtam egy 5-ös negatív listát azokból az animékből, amelyeket azért gyűlölök, mert meggyőződésem szerint jelenleg (is) nagyon rossz hatással vannak a műfajra:
SPOILER
- A monogatari franchise úgy overall, de legfőképpen ez: Nisemonogatari
- No Game No Life
- Neon Genesis Evangelion
- Yuri on ICE!!!
- Attack on Titan
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Junchi »

tulokos írta: 2018.05.20. 00:25 4. Tonari no Totoro
Azért akárhogy is nézem, a Totoro a legtöbbünk számára egy biztos pont az élbolyban, de talán nem is véletlenül. Keveseknek jön csak össze, hogy egy valóban kortalan, bármely nemzedéknek bátran ajánlható filmet hozzon össze, de ez Miyazakinak sikerült. Ezért is tartom ezt, meg a Mononoke Himét a két legjobb alkotásának: az egyikben megmutatta, milyen az, mikor komolykodik és fajsúlyos témákhoz nyúl, míg a másikban prezentálta ennek gyökeres ellenpólusát: a naiv, gyermeki, oldott, mégis élettel és lélekkel teli oldalát. (Kár, hogy a rettenetes Ponyo ennek még csak a kapujáig sem jutott el.)
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Nálam a TOP5 így néz ki:

1. Fullmetal Alchemist (2003)
2. Kyou Kara Maou
3. Ayashi no Ceres
4. Serial Experiments Lain
5. Wolf's Rain
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Katana
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2017.01.15. 16:40
Nem: Férfi

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Katana »

Nálam a top 5
1 Idol Sister
2 Menkui
3 Toshi Densetsu Series
4 PeroPero Teacher
5 Eroge! H
Hmm picit bizonytalan vagyok.Lehet nem pontos,de azért szép szerintem:)
Avatar
Gdat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2021.08.19. 13:34
Nem: Férfi

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Gdat »

Ez a top ötös ötös lista véletlenül 10 lett.

1. Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin: Leírhatatlan erkölcsi és esztétikai szépség. Soha ennyire szépen még nem jelenítették meg animében a szeretetet.

2. Gantz: Erről semmi patetikusat nem tudok mondani, de ez egy drog. Bármikor leültem olvasni ,,20 percet", 4 óra lett belőle. Ami számomra egy tanuluság volt belőle az az, hogyha bekerülsz egy szörnyű helyzetbe, aminek az okát sem látod és a kiutat is alig, akkor fogd fel játéknak, mert max úgy lehet megőrizni az ép elmédet.

3. Jojo's Bizarre Adventure: Évszázadokon átívelő, összefüggő történet, emberfeletti kreativitással.

4. Berserk: Ez igazából szintén állhatna a 3. helyen, csak ízléstelen lenne kettőt odatenni. Nagyon másként jó mind a Jojo. Csodálatos fantasy világ, de hideg és gonosz. A top 10-es listából ez a legrosszabb hely. Kb. a pokol. De mégis látni kell.

5. Hikaru no go: Az egyik legjobb, legértékesebb shounen. 17 évesen láttam és mélyen az identitásomba épült az ezekből tanult hozzáállás. Sokkal pozitívabb emberré tett. És nagyon megszerettem a gót.

6. Death Note: Ezt különösen nem kell magyarázni. Mindenki látta és önmagáért beszél.

7. Dragon Ball: Biztos, hogy elfogultság is van abban, hogy a listán van, de nem lehet lehagyni.

8. One Piece: Előrébb is lehetne a listán, ha nem lenne benne néhány nagyon unalmas saga. De több olyan jelenet is van, amitől egyszerűen kiráz a hideg, annyira epic. És nagyon meg van írva. Több 100 rész telik el néha, hogy különböző dolgok értelmet nyerjenek és amikor ez megtörténik, akkor eldobja az agyát az ember. Illetve, nagyon tudtak benne legendákat építeni és gyermeki átéléssel lehet szemlélni a legendás karaktereket.

9. Slayers: A Berserkéhez hasonló fantasy világ, csak míg előbbi megcsinálta a földi poklot, addig ez annak a mesés, szeretetteli verziója.

10. Yokohama Kaidashi Kikō: Nincs is igazi története. De ha egy világot kellene választani az összesből, akkor itt élnék.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Gdat írta: 2021.08.19. 15:30 Yokohama Kaidashi Kikō
Patrícius ízlés.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Junchi írta: 2021.08.22. 17:40 Patrícius ízlés.
Basszus, ilyet egyszer már én is kaptam az arcomba :-P Az még megvan, hogy kitől, de hogy milyen témakörben...? :drop:
Avatar
Gdat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2021.08.19. 13:34
Nem: Férfi

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Gdat »

Amúgy pont azt szégyenszemre soha nem olvastam végig. Jó is, hogy felmerült most. :D

Imádom az olyan történetek amiben nincs ellenség, csak élményeket mutat be. És ha jól sejtem ez végig olyan marad.
Válasz küldése