Top 5 Anime

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Goofy írta:CHS első helyre? Azt tudtam, hogy nagyon tetszett. De, hogy ennyire? :D
Pedig láthatod. :) Úgy nem igazán szerettem volna lejjebb tenni hogy animu vígjátékoknál ez képviseli nálam a mércét, és úgy sem hogy akárhányszor nézek vissza jeleneteket/részeket belőle, akkor sem tudom megunni, pedig lassan négy éve hogy először láttam.
Junchi írta:Fartúró
Fitting name is fitting. :D
Kép Kép
Avatar
Doctor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.05.29. 11:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Doctor »

A MAL listám szerint:
  • Clannad: After Story - Ez az egyik kedvenc stílusom. Slice of life, de nem túl japános. A vége megható, imádom.

    Ghost in the Shell - Alap mű, szeretem, de nem tudom, hogy miért került második helyre. A kevés anime miatt van a Top-ban :|

    Full Metal Panic! The Second Raid - Úgyszint Slice of Life. Mecha meg mindenféle jóféle Gonzo trükk :D

    Neon Genesis Evangelion - Úgyszint alap. Szeretem meg minden, de csak az eddig látottak kevés száma miatt van a Top-ban.

    Beck - Imádom. Zenés és tényleg jóféle zenés. Rickirockirocknroll :D Bemutatja, milyen is a "popszakma". :3
Avatar
Taranis
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.08.08. 22:03

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Taranis »

Leírom én is... ::^_^::

1. Cowboy Bebop - Ez az anime örök szerelmem marad... : )
2. Samurai Champloo - Igen, már megint Shinichiro Watanabe... : )
3. Scrapped Princess
4. Air
5. Full Metal Panic! TSR

A Beelzebub-ot szentségtörésnek éreztem volna berakni ezek közé az animék közé, de azért muszáj megemlítenem, mert imádom... :vigyor:
"Everyone has changed. That's not it... the one who's changed most, is me."
Avatar
snowcat
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.08.14. 20:22
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: snowcat »

1.Vampire Knight
2.Vampire Knight Guilty
3.Lovely Complex
4.Dragon Ball
5.Azumanga Daioh

1) lenyügözött az egész történet. a zene,a karakterek,az egész hangulata,jellege. az ending *-*
2)zseniális folytatás(s remélem nem befejezés....)
3)Vicces,humoros,érdekes,egyedi szerelmi történet--->megfogott,többször nézős^^
4)az alap. a kezdet.
5)Tetszik,de,egy kis idő,és sok nézés után idegesítő :D

::hehe:: ::hehe:: ::jsmile:: ::jeye::
Légy önmagad. Jobb egy fura figurának lenni mint egy olyasvalakinek aki nem te vagy."- Reita-
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Andro »

1. Dragon Ball + Dragon Ball Z
2. Ayashi no Ceres
3. Neon Genesis Evangelion
4. Serial Experiments Lain
5. Candy, Candy (nem röhög, imádom ezt a régi kis shojou-animét)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: scineram »

Miért röhögnénk? Conon Kaleido Starral leptem meg egy ismerőst, és az nem is az ötödik volt.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Andro »

scineram írta:Miért röhögnénk? Conon Kaleido Starral leptem meg egy ismerőst, és az nem is az ötödik volt.
Jó, csak általában, ha valakinek megemlítem a Candy, Candy-t, egyből rávágják, hogy "ja, az a szőke copfos rinyálós lány, aki folyton csak kiabál, és gülüszemei vannak?" Ilyenkor szoktam feladni.
Kép
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: BSW »

1. Rozen Maiden
2. Galaxy Angel
3. Madoka Magica
4. Ichigo Mashimaro
5. Uta~Kata

Jelenleg így állok velük. Egy időben a Nanoha is bekerülhetett volna, de egy ideje megutáltam a Seven Arcs-ot, Nanohástól.
Ha épp kicsit komorabb hangulatomban vagyok, akkor FMA:B, Higurashi, Elfen Lied, Jigoku Shoujo kerülhetnek fel.

Egyébként a Candy, Candy-vel szerintem nincs baj, hamarabb említeném meg a Dragon Ballt akkor már, főleg az agyonfillerezett Z miatt, dehát nem szólok meg senkit akinek a kedvence, néha nekem is kedvem támad nosztalgiázni vele.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Csatlakozom a Candy, Candy-t fanolók táborához. (Igaz, nem sok mindenre emlékszem belőle, de arra azért igen, hogy nagyon komáltam. Százszor jobban, mint pölö a Sailor Moont.)

Btw itt hátrébb van valahol egy listám asszem; oda tessék gondolatba beilleszteni a LoGH-ot, olyan második, harmadik hely környékére. :3
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

1. Another
2. Angel Beats!
3. Angelic Layer
4. Jinuri wa Suitai Shimashita
5. Asu no Yoichi

Jelenleg ezeket tartom a legjobbaknak. Habár az Asu no Yoichi hamar ki fog esni a legjobb ötből, mert az ilyesmi animéket egy kis ideig nagyon imádom, aztán még csak vég se nézem. Ezért is raktam az ötödik helyre.
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: gilas »

1. Yu Yu Hakusho (még mindig)
2. FMA:Brotherhood
3. Shiki
4. Trigun
5. Code Geass 1-2

Jelenleg ezek, de írhattam volna huszat is.
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: BSW »

Az Idolm@ster-t ki is felejtettem, alighanem azért mert multimédia dolog, így nem az anime ugrik be róla elsőre az eszembe.
Alighanem ő az igazi első helyezettem.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Candy Candy-vel szerintem sincs semmi baj, szép kis shoujo dráma volt. Egy Kilarival mondjuk már más lenne a helyzet. XD

Én még mindig tartom magam a fél évvel ezelőtt listámhoz:
Mariko írta:TOP5 (nem feltétlenül ebben a sorrendben):
Haibane Renmei
Honey and Clover
Natsume Yuujinchou
Saraiya Goyou
Mononoke
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: scineram »

BSW írta:Az Idolm@ster-t ki is felejtettem, alighanem azért mert multimédia dolog, így nem az anime ugrik be róla elsőre az eszembe.
Alighanem ő az igazi első helyezettem.
Meglepő választás. Pont mint az anime is volt.

A topik elején valahol nekem is van listám, de akkor még csak húsz animét ismertem. Ma már ez lehetetlen lenne. Csak azt tudom, mi az első.
Kép
Avatar
Bius35
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.01.19. 14:43
Nem:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Bius35 »

::jeye:: Hát eddigi listámon, az első 5 helyet ezek az animék nyerték el:
1.)Angel Beats
2.)Black Rock Shooter (ebben az OVA is beletartozik)
3.)Another
4.)Mahou Shujo Madoka Magica/Puella Madoka Magica (ki hogy mondja)
5.)Kuroshitsuji
4 Life or Death+ebnevelde+CSJ
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Most olvastam régi posztomat (hogy lehet, hogy még mindig az új posztok között van? :weh: ) és meglepő, hogy mennyit változott azóta a lista. Kiesett minden, és teljesen más animék vannak rajta. Tehát, íme az új verzió:
1. Mahou Shoujo Madoka Magica: Imádom a sztorit, imádom a karaktereket, imádom a stílusát és imádom a zenéjét. Sokáig nem akartam megnézni, mert hogy mahou shoujo. De aztán igazán kellemes meglepetés ért! :)
2. Jigoku Shoujo: Nagyon szeretem a hangulatát, a karaktereket, az alapötletet, és a sorozat felépítését. Már a harmadik évadot nézem, és nagyon tetszik.
3. Durarara!!: Még szinte sehol nem tartok benne, de zseniális sztorinak tartom, annyira, hogy a manga első kötetét is megvettem (ez nálam nagy szó nem szokásom a mangavásárlás)
4. Shinsekai Yori: Nemrég kezdtem el nézni, és alig tudom abbahagyni. Nagyon tetszik a rajzstílusa és a története. És nem gyűlölöm a főszereplőt (ez nagyobb csoda mint az, hogy mangát vettem)!
5. Higurashi no Naku Koro Ni/ When They Cry/ When Cicadas Cry (Miért van ennek ennyi címe?): Az első éved rajzstílusát nem szeretem, de a többiét már igen. A sztori tetszik, és a hangulata is. De a Higurashi: Otbreak című új OVA-t ki nem állhatom. Az szörnyen rossz volt.

Sok más anime van amiket nagyon szeretek, de hát ötöt kellett választani... Úgyhogy az Aku no Hana például kiesettt (pedig arról aztán tudnék beszélni)
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Avatar
Michiyo1188
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2010.08.12. 15:00
Nem:
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Michiyo1188 »

Sziasztok!
Csak úgy kíváncsiságból, ti hogyan szoktátok a listát megalkotni? Hogyan választódik ki az az 5 vagy 10 anime, amit kedvencnek raktok? A módszerekre vagyok kíváncsi, hányféleképpen lehet ezt összehozni. :)
Lényegesnek tartjátok például, hogy milyen műfajú az anime? Vagy mennyire számít, hogy hány pontot adtatok rá? stb.

És hogy ne legyek teljesen off, itt van pár példa, ami nagy valószínűséggel benne lenne egy top 5-ös listában nálam, ha megcsinálnám rendesen, pontosabban ezeknek elég nagy az esélye, hogy bekerüljenek:
Hyouka, Log horizon, Sword art online, Bakuman, Prince of tennis, Kuroko no Basket, Gundam 00, Kaleido star, Mushishi, Sket dance, Natsume Yuujinchou, No game, no life :)...
"Az anime is egy egyfajta drog...könnyű rászokni de nehéz leszokni"
nagy igazság. :D
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Megnéztem a hét évvel ezelőtti listámat és hát jéé tényleg az enyém is változott:

1. Ghost in the Shell univerzum
2. Méz és Lóhere
3. Trigun
4. Naruto persze Shippuden
5. Erdő zongorája
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Umaitachi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2014.01.31. 21:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajon hol...
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Umaitachi »

Michiyo1188 írta:Sziasztok!
Csak úgy kíváncsiságból, ti hogyan szoktátok a listát megalkotni? Hogyan választódik ki az az 5 vagy 10 anime, amit kedvencnek raktok? A módszerekre vagyok kíváncsi, hányféleképpen lehet ezt összehozni. :)
Lényegesnek tartjátok például, hogy milyen műfajú az anime? Vagy mennyire számít, hogy hány pontot adtatok rá? stb.
Sokféleképp lehet. Én például érzésre. Mennyire tetszett, mekkora katarzist váltott ki és mennyire maradt meg bennem, mint "top mű".

De akkor itt az enyém:
1. Noir - Zene, történet és katarzis, mindegyik kiválóan betalált nálam. Még 5-6 év után is ez a top 1.
2. Macademi Wasshoi! - Ez nem tudom miért, de tetszik. Rengeteg wtf mozzanat van benne, amik tetszenek.
3. Redline - Egyszerűen jó.
4. Seitokai Yakuindomo - Kérdés nélkül itt a helye.
5. Yuyushiki - Ez a hely a változóknak van fenntartva, de ez a cím már azóta itt van, hogy elkezdődött.
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Androsama »

- Candy, Candy
- Noir
- Neon Genesis Evangelion
- Ayashi no Ceres
- Fushigi Yuugi
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nu, hát mivel több mint egy éve stabilnak mondható a top 5-ös anime-listám, ezért bátorkodom kicsit felrántani a topic-ot, hátha másnak is kedve szottyan idevágni a saját kurrens listáját.

1. Aria the Origination
2. Steins;Gate
3. LoGH
4. Kaiji
5.* Berserk/Utena/Lain

*: You can (not) write only five titles :thumb:
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Akkor írjunk ide is... Mondjuk ez nálam mindig dilemma, hullámzik a kedvenceim között, így a perjelekben is jócskán dúskálnék. na de mostani érzelmeim alapján talán:

1. Steins;Gate
2. Terra e...
3. Macross/Macross 7
4. Legend of the Galactic Heroes
5. Fate/Zero (félbevágás nélkül)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Junchi írta: 2017.07.03. 17:02 a Top 5 anime threadben pölö lassan három éve nem született új hsz.
Volt ilyen témánk? És én írtam bele utoljára??? Köszi Junchi!

Akkor azóta így módosult:
1. Yuri!!! on ICE
2. Steins;Gate
3. Terra e...
4. Macross/Macross7 (Na jó, ide azóta lehet a Versailles no Barát írnámXD vagy a Kinót vagy...
5. Minden más.XD
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Surci »

Távol áll tőlem az ilyen listaszerű felsorolósdi, mert ha már TOP kedvencekről van szó, akkor az eNber fankodna is meg minden, de ezen már túlvagyok más topicokban... Ráadásul mindig elcsalom az ilyesmit mert nem tudok pontos sorrendet összerakni - meg nem is akarok :P Na de ha már nekróztuk:

1. Mahou Shoujo Madoka Magica
2. Death Note/Code Geass (itt nem tudok dönteni, egyformán TOP mindkettő - bár durva de a Dezsnyótra csak 9-est adtam, a 2. felének animuverziójában sok mindent nem tudok lenyelni... Mondjuk a Geez S2-re meg csak 8ast, ami egyébként reálisan nem ér ennyit (se), a TOPság az egésznek overall szól, mert összességében imádom )
3. Haibane Renmei/Dennou Coil (nagyon hasonló a kettő)
4. Berserk/Psycho Pass
5. TTGL/Kőkapu/Gankutsuou

Top10 lett XDDD Evvan :P

Mozikból külön lista van:

1. Mononoke Hime
2. GiTS Movie
3. Hosoda nagy triója (TokiKake/Sw/Ame&Yuki)
4. Kaguya-hime no Monogatari
5. Mimi wo Sumaseba
+1. Totoro
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Top 5 Anime

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Junchi írta: 2014.11.13. 17:19 Nu, hát mivel több mint egy éve stabilnak mondható a top 5-ös anime-listám, ezért bátorkodom kicsit felrántani a topic-ot, hátha másnak is kedve szottyan idevágni a saját kurrens listáját.

1. Aria the Origination
2. Steins;Gate
3. LoGH
4. Kaiji
5.* Berserk/Utena/Lain

*: You can (not) write only five titles :thumb:
Te jószagú szent, nekem lassan három éve nem változott egy dekát sem a top 5-ös listám? o.O Sőt, igazából négy éve, hisz ebben a hozzászólásban úgy írom, hogy
>több mint egy éve stabilnak mondható a top 5-ös anime-listám

Welp, nem leszek valami izgalmas karakter it seems, de legalább hűséges vagyok a kedvenceimhez I guess.

(Max annyi kiegészítés, hogy az Ariánál igazából mindhárom sorozat játszik, tehát az egész franchise úgy alle zusammen Top 1, csak szeretem az Originationt külön kiemelni, mint az animét, ami ténylegesen az összes többi fölé tornyosul. :vigyor: A Steins;Gate és a LoGH lehet cserélnek majd, szal a LoGH fanboyságom momentán erősebb, mint a kádam széle, bár lehet ha a Steinst nézném negyedszerre, akkor meg az lenne a meghatározóbb. A pillanat heve nem dönthet! A Kaiji helye tökéletes, a Berserk-Utena-Lain triumvirátus pedig még mindig nagyon nehéz eset, mindhármat egyformán imádom, egyiket sem látom szívesen előrébb a másiknál, BÁR, ha mégis választani kéne, akkor talán az Utena lenne az ötödik, mert az mégiscsak az egyik legegyedibb élmény, amit mozgóképben valaha is láttam.)

Filmes listám viszont még nem volt (asszem), bár kísértetiesen hasonlítani fog Surci változatára, úgyhogy ezúton jelezném, nem beszéltünk össze. :3 (Az End of Evát most nem számolom ide, csak az önálló alkotásokat.)

1. TokiKake
2. Perfect Blue
3. Mimi wo Sumaseba
4. Koe no Katachi (erről már ugye áradoztam eleget, nálam egyből itt kötött ki)
5. Kaguya-hime
(A folytatás meg a Mononoke Hime és a Totoro lenne.)
Válasz küldése