AnimeStars Magazin

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Kyuu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.03.25. 06:25
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kyuu »

thx az infót anubys :) örök hálám érte :D nah megyek és meg is veszem amilyen hamar csak lehet... :D
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Győrben hol lehet megvenni? Erről tud valaki bővebb infót?
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

http://www.lira.hu/index.php?action=bol ... yvesboltok
Líra és Lant boltlista, amelyben van győri üzlet is.
Hogy tényleg ott van-e a bolt, és hogy van-e benne magazin, azt mindenki maga derítse ki ^^)
Avatar
cyberfaust
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.01.31. 22:08

Hozzászólás Szerző: cyberfaust »

Hikari írta:http://www.lira.hu/index.php?action=bol ... yvesboltok
Líra és Lant boltlista, amelyben van győri üzlet is.
Hogy tényleg ott van-e a bolt, és hogy van-e benne magazin, azt mindenki maga derítse ki ^^)
ott van a bolt, és nekem ma délelött még sikerült is kapnom egy példányt, szóval lehet reménykedni.
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, írok is nekik e-mailt, hogy van-e még. ::jbow::
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát én ma megszívtam, mentem a könyvesboltba, de tegnap elfogyott. ^^ De felírták a nevem, és majd rendelnek újabb adagot.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
izriot
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2006.01.28. 00:49
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: izriot »

Elolvastam én is. Igazából erre számítottam… Szerintem fölösleges ecsetelnem miért nem tetszik a lap, aki ismer az tudja, hogy ez a színvonal engem nem hat meg : ) Na meg elöttem már sokan leírták mik a gondok és a fő hiányosságok. Én nem veszem meg se ezt, se a következőt. Fanzinnak elmenne, de 1000 forintot elkérni érte szabadrablás.

URL törölve, egyúttal megkérnék mindenkit, hogy tartózkodjon illegális tartalom megosztásától (ez esetben a magazin scannelt változatáról volt szó). -Rage
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

Milyen Poszter van a 2. számban? Inuyasha meg Trigun?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Renia írta:Milyen Poszter van a 2. számban? Inuyasha meg Trigun?
Igen, az. :)
Kép
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

Köszi. :)
Amúgy a 2. számban is minden oldalon van hiba? :D Csak mert az elsőnek az első része elég vicces... :D A lektornak nem a hibajavítás lenne a feladata...? o_O
D_D
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2007.01.30. 16:54

Hozzászólás Szerző: D_D »

Renia írta:Köszi. :)
Amúgy a 2. számban is minden oldalon van hiba? :D Csak mert az elsőnek az első része elég vicces... :D A lektornak nem a hibajavítás lenne a feladata...? o_O
Azért ez erős túlzás, de mindegy... lényeg, hogy kevesebb van, de van (elgépelés, bentmaradt elválasztás, stb.(mint ahogy minden magazinban)).
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

D_D írta:
Renia írta:Köszi. :)
Amúgy a 2. számban is minden oldalon van hiba? :D Csak mert az elsőnek az első része elég vicces... :D A lektornak nem a hibajavítás lenne a feladata...? o_O
Azért ez erős túlzás, de mindegy... lényeg, hogy kevesebb van, de van (elgépelés, bentmaradt elválasztás, stb.(mint ahogy minden magazinban)).
Nem erős túlzás. Ez az igazság. Az első 7 oldalon, a főlapon kívül mindenhol találtam hibát. Helyesírás, elgépelés, elrendezési hiba, vagy amit a honlapjukra is kiírtak, hogy elírták az információt...
(Szerintem nincsen minden magazinban elgépelési hiba...illetve én nem nagyon láttam ilyeneket...)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

FYI, egy igényes magazinban nincsenek elgépelési és helyesírási hibák, vagy legfeljebb egy-kettő, ami véletlenül, tördelés közben csúszik be.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

múlt héten (kicsit megkésve) megvettem... hát... vannak benne érdekes dolgok amik nem tetszettek a helyesírási és egyéb hibákat leszámítva. amin nagyon kiakadtam: a Fumoffunak jobb a grafikája mint a sima FMP!-nek O__o".. aztán az Inuyasha szereplők jellemzésénél: Sesshomaru utálja az embereket pont. Rinről egy árva szó sem esik, pedíg még Ayamét is említik aki abszolút mellékszereplő és ha jól tudom a mangában benne sincs... a Kamichu leírása is elég érdekes lett....
Avatar
Michiyo1188
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2010.08.12. 15:00
Nem:
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: Michiyo1188 »

Most olvastam, hogy megszűnik az Animestars, mint külön újság, de a Mondón belül fog működni.

Részletesebben itt: http://www.asmagazin.hu/index.php?optio ... &Itemid=48

Nekem nem lesz nagy veszteség, mert én Mondót vettem, de az utolsó számot azért megveszem.
"Az anime is egy egyfajta drog...könnyű rászokni de nehéz leszokni"
nagy igazság. :D
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Frász! Pedig épp fontolgattam, hogy nem fizetek elő többet a Mondóra, mert kb. az újság fele csak a fankodásról és a helykitöltésről szól. Kár az AS-ért sokkal színvonalasabb volt, és nem mellékesen írtak olyan animékről is, amiket nem az Animax vetít, és olyan mangákról, amiket nem a Mangafan ad ki.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: anubys »

R.I.P.
Tudom, hogy "fúzióról" van szó, de kérdés, mennyire fog ez hosszútávon érzôdni? VAgy esetleg csak így szabadul meg a Mondo a konkurenciától?

Egy-két számot mindkét magazintól vettem, de nem voltam nagyon lenyûgözve. Szerintem mindkettôn érzôdik kicsit az amatôr fanboy-fangirl jelleg. Ami egy fórumozásnál nem gond, az lehet, hogy egy "professzionális" újság kiadása esetén már nehezen tolerálható.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Frász! Pedig épp fontolgattam, hogy nem fizetek elő többet a Mondóra, mert kb. az újság fele csak a fankodásról és a helykitöltésről szól. Kár az AS-ért sokkal színvonalasabb volt, és nem mellékesen írtak olyan animékről is, amiket nem az Animax vetít, és olyan mangákról, amiket nem a Mangafan ad ki.
Minden szavaddal egyetértek, talán még annyit tennék hozzá ehhez, hogy a stílusuk sem túl szimpatikus, és most nem csak a máshol is emlegetett önhittségre gondolok, hanem pl. a fogalmazásmódjukra is. Ezekkel az "otaku nyúz"-al, meg "sónen fájt"-al engem a világból ki lehet kergetni, és mellette még egy tök jó gagyi divatmagazin feelinget is kölcsönöznek az egésznek, kb. mintha egy Bravo-t vagy Popcorn-t olvasnék, csak anime témában. :dirr: (Főleg hogy a "fájt" meg "nyúz" ugye eleve mást jelentenek a magyar nyelvben, csak hogy még idiótábban fessen az egész. XD) Persze ez még lehetne az én egyéni szoc problémám, az viszont már az anime általános megítélésén sem javít, hogy a felső fekete részen található "roppant vicces" idézet a múltkor is valami olyasmi volt, hogy "a magical girl lányok fényeffektek kíséretében egyszerre élveznek el". :dirr: Ha már nem bírják ki ezt, muszáj pont a borítón? Jó, leállok. XD Csak amíg az AS-nél úgy éreztem, hogy tényleg elfogadtatni/megkedveltetni próbálják az emberekkel ezt a szubkultúrát, addig a Mondo mintha direkt azt sugallná, hogy aki ezt szereti, az minimum egy félgyogyós divatmajom.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

:goodpost:

Ennyi.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Csak amíg az AS-nél úgy éreztem, hogy tényleg elfogadtatni/megkedveltetni próbálják az emberekkel ezt a szubkultúrát, addig a Mondo mintha direkt azt sugallná, hogy aki ezt szereti, az minimum egy félgyogyós divatmajom.
Ezt én is így láttam, ezért is szerettem jobban az AS-t, mert az mindig is intelligensebb magazin volt, míg a Mondónál néha úgy érzem, mintha valami hardcore otaku nevelde akarna lenni.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: scineram »

A hardcore otaku hardcore vásárlóreő. Ne feledd!
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: anubys »

scineram írta:A hardcore otaku hardcore vásárlóreő. Ne feledd!
Igen, csak zárt rendszer. Aki pedig esetleg nyitna a téma felé, megijed tôle.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Mariko írta:és nem mellékesen írtak olyan animékről is, amiket nem az Animax vetít, és olyan mangákról, amiket nem a Mangafan ad ki.
Erre az egy dologra azért reagálnék. Az elmúlt 12 hónapban én például a következő mangákról és animékről írtam a Mondóba:

Nogizaka Haruka no Himitsu
Android Ana Maico
Skip Beat
Yumeiro Patissiere
Kirarin Revolution
Pretty Cure
Sketchbook
Myself; Yourself
Pretty Face
DearS
Mint na Bokura
School Days
Kannagi
Kashimashi Girl Meets Girl
Sora wo Kakeru Shoujo
Penguin Musume Heart

Ezek között egyetlen egy olyan van ami megfelel az általad megadott szűrőfeltételnek...

Azt viszont el kell ismerni, hogy az olvasót valamiért az érdekli jobban amit már látott. A fenti sokminden közül egyedül a Skip Beat cikk után volt érezhető, hogy megszaporodtak a vele kapcsolatos hozzászólások a fórumban.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Elnézés, félreérthető voltam. Hazai viszonylatban értettem a dolog. A Mondó gyak. az Animax és a Mangafan szócsöve, a saját sorozataikat reklámozzák ezerrel, de más kiadók által itthon megjelent mangákról/animékről elég ritkán van benne szó. Jó példa erre az Angel Sanctuary, amiről idén áprilisban volt először cikk, holott már két éve megjelent az első kötet (és úgy tűnik, hogy a Delta Vision azóta már keresztet is vetett a sorozatra :().

A Mondóban egyébként pont az általad említett hátsó szekciót tudom leginkább értékelni, ahol idehaza nem annyira ismert, mangák és animék kapnak helyet egy-egy oldalon.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

paTKany írta:Myself; Yourself
<3
Válasz küldése