Satoshi Kon

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.

Melyik a kedvenced Satoshi Kon-tól?

Perfect Blue
7
33%
Millennium Actress
2
10%
Tokyo Godfathers
1
5%
Paranoia Agent
6
29%
Paprika
5
24%
 
Szavazatok száma: 21

Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Satoshi Kon

Hozzászólás Szerző: drwest »

Mivel nem találtam Satoshi Konnal foglalkozó témát, nekem pedig az egyik kedvenc rendezőm, hát úgy gondoltam elindítom én, remélem másokat is érdekel! :) Ki mit látott, tetszett, nem tetszett, (kinek van Tokyo Godfathers DVD-je :), nekem nincs...), stb

Két aktualitás:

#1 Úgy emlékszem, szó volt róla, hogy az Odeon talán a Perfect Blue-t
hozza be legközelebb, erről lehet tudni valamit?

#2 Hamarosan Paprika az Anifesten, állítólag Oscar esélyes, :cool: :cool: :cool: ki jön el megnézni? (Én ott leszek az fix!)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Már régóta gondolkoztam, hogy nyissak-e egy ilyen topicot, de most már nincs rá szükség :)
Nekem is kedvenc rendezőm, remélem sok filmet fog még készíteni.

Köszi az infot!!! Rohanok jegyet venni, le ne maradjk róla!

Perfect Blue kiadásáról nem hallottam. Mivel eléggé megosztja az embereket, nem annyira biztos anyagi befektetés, mint az Akira, vagy a Gits, így kétlem, hogy igaz lenne a hír (bár örülnék neki).
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Tény, hogy nem fogynának el rá 7 perc alatt a jegyek ( a PB-ra), de legalább jutna nekem is, nem úgy mint a GITS-ből...:(
Most, hogy mondod, már lehet jegyet kapni az anifestre ???!!!!
Azt hiszem, én is rohanok, ha erről is lecsúszom félek egyel kevesebb Kon rajongó lesz Magyarországon... :knife:
-----
Jelentem, ennyi ideig tartott telefonon jegyet foglalni a Paprikára!!!!!!!
Lehet ünnepelni! ::beer::
(Jók ezek az emotikonok, hm?)

Használd a szerkeszt gombot a sarokban legközelebb. Kössz. - Moderátor
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Paprika

Hozzászólás Szerző: drwest »

Nos, megvolt a Paprika bemutatója, látom, valaki már szavazott is rá, úgyhogy ez talán megér egy új bejegyzést! :cool: A filmről annyit, Kon ezúttal sem okozott csalódást a rajongóknak, stílusában, történetvezetésében leginkább a Paranoia Agentre emlékeztető művet láthattunk, amely talán még annál is intenzívebben egybemosta a valóság-álom/képzelet világait.

Úgy tűnik Kon ezúttal igazán szabad kezet kapott, bár a műfaji korlátok áthágása eddig sem esett nehezére, de most aztán.... :lol:

Röviden, azt hiszem ez még bőven megér egy-két (három) megtekintést a teljes átlátás érdekében... :)
Ajánlom mindenkinek! (Aki hozzájut :) )

Rövid történet

Ingyen letölthető ending
(Full legális! Egyenesen a szerzőtől!)
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

A Paprika nagy élmény volt, szívesen megnézném még párszor - ha lenne hol. Jó lenne, ha akadna rá hazai forgalmazó is.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Egyenlőre még nem szavazom, mert a Paranoia Agent még hátra van, de valószínűleg nem a Paprikára fogom leadni a voksom. Nem mintha nem tetszett volna, sőt; de a Perfect Blue rám gyakorolt hatását nem tudta utólérni. Az egyetlen bánatom, hogy valószínűleg egy jódarabig nem fogom tudni újra megtekinteni a hazai helyzeteknek köszönhetően. :(
Érdekes volt, hogy álom/valóság erőteljes egybemosása mellett ezúttal a műfajokat is teljesen egybemosta, úgy hogy az egyik pillanban tökéletes pszichotriller hangulata volt, rögtön utána pedig mindenki dőlt a röhögéstől. Szóval nagyon erőteljes és egyedi élményben volt része annak, aki ott volt, ráadásul igen prominens személyek is tiszeteletüket tették az estén. (Más kérdés, hogy a film előtt fogták magukat és kimentek.)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Később, az Anime News Network Paprika oldalán tűnt fel, hogy Chiba Atsuko doktornő, alias Paprika hangja nem más mint
Hayashibara Megumi!!!!!! :thumb: (gyk: Ayanami Rei, Faye Valentine, Lina Inverse...stb, stb)
Bár lehet, hogy ezt rajtam kívül mindenki tudta... :^_^:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára drwest 2006.12.12. 09:48-kor.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Én még nem szavaztam, mert nem láttam mindet. Első volt a Perfect Blue, rögtön az egyik kedvencem lett. Már ideje lenne újranézni, egyszer nem elég. Nemrég láttam a Tokiói Keresztapákat, ez is nagyon tetszett. De még jobban a Millennium Actress! Nem kell ahhoz thriller, hogy Kon jól keverje a dolgokat. Könnyű elveszni Chiyoko múltjában. Az animáció csodálatos, a történet magával ragadó, és jók a karakterek is.
Ha látom a többit is, talán majd szavazok.
Kép
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Hú a Millenium Actress-ben, milyen idegesítő a két riporter, főleg az az operatőr... Sztem tönkrevágja az egész film hangulatát.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Oscar jelölések update. lol
Egy Luc Besson filmet diszkvalifikáltak, így csak 3 jelölt lesz, ezzel az esély nulláról nullára csökkent. De azért hadd menjen a promo, vesszenek a táncoló CG állatok! lol
http://www.oscarwatch.com/FYC/gallery/2 ... php?id=224
Kép
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Talán nulláról nullára NŐTT, vagy mit is jelent ez pontosan? :o_O:
(A táncoló állatok sorsával kapcsolatban egyetértünk... :twisted:)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Azt jelenti, hogy még a jelöltek közé sem fog bekerülni, már előbb elbukik. (Ugye még a beszélő autók...:evil:) Annyi eséllyel indul, mint A Scanner Darkly.
Kép
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Persze tény az is, hogy azokon a fesztiválokon, ahol eddig vetítették, általában mint film szerepelt, nem pedig mint animációs film. Már a Chihiro esetében is elég érdekes volt, az Oscar animációs kategóriájában való indítás, itt pedig különösen, nem igazán összehasonlíthatóak a jelöltek...

Ettől függetlenül Kon természetesen megérdemelne már egy díjat, a reklámról, meg arról már nem is beszélve, mennyire növelné az esélyét, hogy a film legalább DVD-n eljusson hozzánk.

(Különben, táncoló állatok tulajdonképpen a Paprikában is voltak, hátha ezzel sikerül hatni az amerikai zsűrire...:mrgreen:)
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Hát, megvoltak a jelölések, azt hiszem kezdhetem úgy, hogy "Van egy jó meg egy rossz hírem.". A rossz hír: a Paprika természetesen kimaradt, a jó: viszont nincsenek se táncoló pingvinek, se beszélő autók :) , van viszont egy magyar jelölt: M. Tóth Géza Maestro című, 4 és fél perces animációs filmje!
Úgyhogy, mégis lesz miért izgulni! :cool:
link
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

:wtf:
Most néztem meg a jelölteket és mind a Happy Feet, mind a Cars ott van. Harmadik a Monster House. Effektíve nem is nagyon lehetnének mások a jelöltek. A rövidfilmek között nincsenek egész estések.
Paprika limitált premierje pedig május 25-én lesz, szóval ha jelölik is Oscar-ra, az csak jövőre lehet.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

:hammer: Nos, talán ennyit erről, nem néztem át rendesen, bár elismerem, gyanús volt, hogy egyik cím sem ismerős ^^° ...

Viszont most már azt is tudom, hogy van külön animációs rövidfilm kategória is...
(Aztán meglátjuk mi lesz jövőre...)

(Szerk.: De most komolyan, még meg is állapítottam tegnap este, amikor hallgattam a híreket, "Milyen furcsa, hogy egy sem került be az előrejelzettek közül, hm...." azért ez már egy foka a hülyeségnek... :dirr: )
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

anubys írta:Paprika limitált premierje pedig május 25-én lesz, szóval ha jelölik is Oscar-ra, az csak jövőre lehet.
November végén bemutatták valahol, csak hogy pályázhasson. Lehet tényleg jobb lett volna jövőre.

EDIT for anubys:
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... -this-week
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára scineram 2007.01.25. 17:52-kor.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Úgy tudtam, a fesztiválokon való szereplés nem elegendő, kell egy rendes (mégha limitált is) premier. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne tévedhetnék.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Egy kis olvasnivaló:

http://www1.parkcity.ne.jp/s-kon/

Satoshi Kon saját veboldala, amit még a Perfect Blue készítésekor indított, hogy kicsit megismerje a világhálót, amit addig egyáltalán nem használt.
Sajnos szinte teljesen japán nyelvű, úgyhogy a nyelvtudás előny! :)

-----

Az előző linken én is csak a képeket nézegettem :) , itt van viszont két magyar kritika
a Paprikáról, mindkettő egészen elismerően nyilatkozik, szóval, ha valaki ezeket még nem olvasta:

filmhu - a magyar moziportál

Filmtekercs Fényportál
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Rendkívüli közlemény :mrgreen: :
A Fórum Home Entertainment forgalmazásában 2007 augusztus 21.-én megjelenik Magyarországon Kon Satoshi Paprika c. filmje! :D :D :D
Hagyományos DVD, és Blue Ray változatban is kapható lesz! :cool:
Forrás: Japanimánia
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Re:

Hozzászólás Szerző: drwest »

anubys írta: Perfect Blue kiadásáról nem hallottam. Mivel eléggé megosztja az embereket, nem annyira biztos anyagi befektetés, mint az Akira, vagy a Gits, így kétlem, hogy igaz lenne a hír (bár örülnék neki).
Végül mégis bejött: http://www.aoianime.hu/?hir=393 :D, remélem ez némi életet önt ebbe a topicba, várjuk a sok új Kon rajongó jelentkezését! :cool:
(Hogy ne csak én írjak ide... :wink: )
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Satoshi Kon

Hozzászólás Szerző: anubys »

Bizony, kiáltottam is egy Hallelúját a hír hallatára. Amint lesz valami konkrétum, rendelem a jegyet, meg amint lehet, a DVD-t is. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Satoshi Kon

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Láttam minden munkáját Satoshi Konnan, kedvenc movie-jaimat az ő nevére írhatom. Szavazni pedig nem fogok, mert nincs kedvencem, minden filmjét ugyanannyira bírom, mindegyik nagyon ütős darab.
Shounen Battó rulez XD
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Re: Satoshi Kon

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Még nem láttam Satoshi Kon összes alkotását de igazán mesterinek tartom az eddig látotakat, különösen a Perfect Blue-t de a Parika is nagy hatásal volt rám. Ahogy a pszichológia és a tudatlatti fogalmát bemutatja a műveiben és ötvözi a valóságot az állomvilágal/látommásokal, hogy is mondjam......remek.

Az Odeon oldalán az volt írva, hogy csütörtöktől lesz látható de pontos időpontokat még nem találtam.
Ha tanálok egy jó időpontot szívesen megnézném a moziban és a DVD megjelenését is várom.
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Satoshi Kon

Hozzászólás Szerző: anubys »

Most próbáltam jegyet rendelni, de a telefonos srác azt mondta, hogy majd csak szerdától lehet. :(
Bár az már holnap lesz. :D


Update:

Sajnos csak 17-étől lesz megtekinthető, úgyhogy még egy kis türelem mindannyiunknak. (Már persze akit érdelel a hír :) )
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése