45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: weingartia »

3. Kedven sol anime/manga

Anime:
Usagi Drop
Kamichu!

Manga:
Bonnouji: kerek, befejezett, szívmelengető történet.
Yotsuba!
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

3. nap - Kedvenc SoL anime/manga

Érdekes, azt hittem sokkal nehezebb lesz címet választanom, hiszen a SoL műfaj elég távol áll tőlem. De talán pont ezért lett végül könnyű, mert keveset láttam és főleg olyanokat, amik alapból érdekeltek.
Néhányan már ellőtték az animét, ami pedig nem mást, mint az Usagi Drop. Tele van cuki jelenettel, a műdrámát pedig szerencsére kihagyták belőle. Rin nagyon szeretni való karakter, viszont a többiekre sem lehet panasz. Olyan helyzeteket raktak bele, ami bárkivel megtörténhet, egy kis túlzással talán még gyereknevelő oktató animének is lehet tekinteni. Nincs benne fanservice! A fülbemászó és szintén cuki openinget még nem is említettem. A grafika sem szokványos, bejött a pasztelles, kicsit festményszerű háttér és a túltolt moe ábrázolásmód hiánya.
Bevallom a manga végén én is kibuktam,
SPOILER
mert végig apa-lánya kapcsolatot láttam Daikichi és Rin között. A szerelmi szál nagyon WTF volt nekem.
Manga téren megemlíteném a Yotsubato!-t, amit kicsit csalásnak érzek, mert nem olvastam belőle sokat, viszont a műfaja ellenére nagyon bejön.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

2. nap Romantika

Mondanám az Itazurát, de annak számomra inkább személyes emlékeim vannak semmint a mű remeksége fogott meg benne, de amit Catrin írt azzal egyet tudok érteni. De hogy valami eredetit is mondjak: Másodpercenként 5 centiméter. Igen csak szép grafika, a csók jelenet szerintem ikonikussá vált, a történetet pedig reálisnak tartom. A rövid játékidőnek hála nincsenek benne üres járatok és felesleges kanyarok, az egésznek pedig eléggé jó zenéje is van.(Szerettem volna egy AMV-t linkelni a forró betonon hasalok én című számmal, de mély csalódásomra nem lelhető fel. :( )
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

2. Kedvenc romantikus anime/manga

A listámat átfutva rá kellett döbbennem, hogy alig néhány anime romantikus szála tudott meghatni. Ezen kevés mű közé tartozik a Howl no Ugoku Shiro, a Cardcaptor Sakura és a Working!!.

A mangák közül már könnyebb választani: NG Life. Ami még eszembe jut, az a Hotarubi no Mori e, illetve az Akatsuki no Yona, bár az utóbbiban még csak most kezd jobban kibontakozni a szerelmi szál.

2. nap - Kedvenc animéd/mangád

Anime: Natsume Yuujinchou
Manga: Gintama
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: tulokos »

4. Kedvenc comedy anime/manga

Hát, erre se tudok olyan igazi, "pure" megfejtést mondani, de a legtöbbet talán a Tengen Toppa Gurren Lagannon nevettem. Imádom a jó paródiát, márpedig ez a cucc görbe tükröt tart minden shounen, mecha és egyéb animés fantasztikum elé. :kaminaglasses:
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

4. Kedvenc comedy anime/manga

Ide nem is egy címét tudnék írni, mert van pár kedvencem a vígjáték műfajából, de még mindig a Ranma 1/2 viszi a pálmát. Az egy dolog, hogy az ember ahogy egyre több shounen fightot lát, úgy jön rá, hogy milyen baromi jól kiparodizálta a Ranma ezt a műfajt már relatíve korán (elég csak arra gondolni pl., hogy a legtöbb felvezetett "tiltott, halálos technika" a végén jellemzően micsoda baromságra futnak ki... XD), viszont amiért igazán imádom, az a hülye karakterek tárháza. Van itt olyan pénzéhes tesó, aki Madonnánál is nagyobb "Material Girl", örökké eltévedő fazon, aki nem ritkán naponta letolja azt a bizonyos 500 mérföldet, harcos amazon, aki szinte pillanatonként képes váltogatni a cuki és életveszélyes énjét és estig lehetne folytatni a sort. Mesterien épít a cucc a helyzetkomikumokra, a humor forrása legtöbbször az, ahogy X, Y és Z a saját hülye rigolyáival (majdnem "Ryogát" írtam... :lol: ) hogyan reagál le egy már alapból őrült helyzetet. Természetesen nem három, hanem körülbelül 20+ karakterről beszélünk és ha ők nem is szerepelnek együtt minden egyes epizódban, azért általában 1-1 sztorira nyugodtan számolhatunk minimum 5-6 szereplővel. További bónusz, hogy igazi "sitcom" jellege van a sorozatnak, vagyis van ugyan egy rakat epizódja (161 rész, a manga még hosszabb...), de ezek csak ritkán függnek össze, általában 1-1 epizódon belül le is zárul az adott bonyodalom (néha előfordulnak duplarészes sztorik, de ezek sem túlzottan jellemzőek), így az ember akár random is kiragadhat magának 1-1 részt a csokorból, ha csak egy gyors, 23 perces röhögésre vágyik. :lol: Valszeg ugyanezért van, hogy még a filler részek is egész kiválóak, legalábbis nem igazán tudja a néző a manga ismerete nélkül kellő pontossággal megtippelni, hogy az adott epizódot vajon Rumiko írta-e, vagy az animestúdió agytrösztjei.
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Akosss »

4. nap - Kedvenc comedy anime/manga

Azt hittem sokkal könnyebb lesz ezt megválaszolni, de már 20 perce ülök rajta döntésképtelenül. xD Azt hiszem az Azumanga Daioh a nyertes nálam. Ez áll az én humoromhoz a legközelebb, nagyon sokat nevettem rajta. Akkor még ott van a Nodame Cantabile is ismét, ahol rengeteget kuncogtam Nodamén (GYABO! MUKYA!) és a Chiakival való civakodásain. További jelöltjeim között ott van a Panty & Stocking with Garterbelt, aminek tudom, hogy nincs jó híre errefelé, de 4 évvel ezelőtt nálam tarolt. :D De nem tudom, hogy most hogyan tetszene (I mean... 4 éve még az Elfen Lied is tetszett), úgyhogy azt nem mertem mondani. Ezeken kívül még Karino Takatsu művei, a Working! széria és a Servant x Service, amik eszembejutottak lehetőségként.

Mangából pedig itt is egyértelműen a Yotsubato! és Azumanga nyer nálam.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

4. nap - Kedvenc comedy anime/manga

Anime: ha ide egyetlenegy címet lehetne írni, akkor minden kétséget kizáróan csakis a School Rumble jöhetne szóba. Nálam ez school-life comedyk királya, mert az összes tipikus animés poént, félreértést és magyarázkodást ellövik benne, de mindezt olyan jópofa karaktergárdával teszik, hogy szó szerint minden egyes alkalommal hanyattvágtam magam a röhögéstől, még a máshol elcsépeltnek tűnő dobások is ütni tudtak. Kisezer animés és filmes hivatkozás kerül benne elő, és nemcsak agyatlan ökörködés az egész, mert a szereplői nagyon is emlékezetesek, kezdve Harima Kenjivel, a magát rosszfiúnak kiadó hősszerelmessel, folytatva waifummal Sawachika Eri szépséges-szőkeséges ojou-samával aki vitathatatlanul ezen karaktertípus királynője beláthatatlan magasságban a többi kliséhime felett (és Horie Yui feledhetetlen alakításában ^_^), Hanai Haruki túlbuzgó osztályelnökkel aki Harima örök riválisa, Suou Mikoto-val aki Hanai gyerekkori barátja és edzőtársa, az idióta Tenma-channal és csendes, ám annál intelligensebb hugicájával Yakumoval, a mexikói cserediáklány Lalával, a tekintélyes keblekre bukó Imadorival, a félénk, ám annál erősebb Ichijou Karennel és a többiekkel. És a legjobb, hogy a 2X26 rész alatt egyszer sem ül le, nem fárad ki, sőt, a fiatalok kapcsolatai alakulnak és közben ők maguk is jellemfejlődésen mennek keresztül, azaz nem csak a semmibe baromkodjuk szét a műsoridőt. A 2. évad ha lehet még jobban is tetszett mint az első, mert itt már az egésznek van egy történeti íve, még ha sokszor erősen epizódikus is, és itt teljesedik ki az a szál ami már az első sorozatban is be volt lengetve, de erről majd a megfelelő napon írok. De más miatt is elő fogom még szedni ezt a cuccot a kihívásban.

További emlékezetes darabok: Ouran High School Host Club - zseniális shoujo stílusparódia, ami az összes létező klisét kiforgatja a BL-től kezdve a gazdag szépfiúkon keresztül a középsulis yuri-hülyeségekig, Tamakit nem lehet nem szeretni, Renge pedig minden megjelenésével ÜT. Az Utenás látványvilág külön pluszpontot ér.

Ben-to: Az egészet az alapszituáció adja el: éhenkórászok leakciózott csomagolt kajáért verekednek esténként a szupermarketekben. Igen. LOL. Amikor az ismertetőjében a fenti mondatot olvastam, azonnal tudtam hogy ezt LÁTNOM KELL. Bár a mindenféle túlhúzott ecchi helyzetektől megkímélhettek volna, ám a bento-harcos mentalitás az egészet végigkíséri, külön becsületkódexük van az idiótáknak hogy ki számít igazi "Farkasnak" és kik a senkiházi kóbor kutyák XDDDD Az openingben minden benne van, még a szám is tetszik. Senkit ne tévesszen meg az iskoláslány-dizájn, itt nemcsak a srácok, de a csajok is keményen szedik be a jobbhorgokat és a gyomrosokat. Na nem baj, annál fincsibb lesz a vacsora a fight után :D

Ill. itt is említenem kell a Slayers-et, mert félig fantasy, félig comedy oldalról van benne a TOP-ban.

Manga: Szintén egy school-life cuccot jelölnék ide, mégpedig a Midori no hibi-t. Az expozíciótól anno ledobtam az agyam: MC-kunba szerelmes egy kiscsaj, aki egyszercsak megjelenik a jobb kezén. Hajjaj, elég sokatmondó asszociáció... :D Viszont a manga egy totál ártatlan sulis romcom szerelmi bonyodalmakkal, jópofa és visszatérő mellékszereplőkkel, szerelmi riválissal és hasonlókkal. Amolyan School Rumble kicsit több romantikával, ilyenekkel meg engem mindig meg tudnak venni.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

4. nap - Kedvenc comedy anime/manga

Hát egyszer van egy olyan, hogy Gintama, amit már lassan 10 éve követek és még mindig nem unok (oké, a srs bsns arc-jait néha baromira). A humora ugyan eléggé bejárja a hahota-o-métert, következésképp vannak kimondottan visszataszító próbálkozásai is humorban, de úgy overall még mindig ez az a cucc, ami remekül ért mind a parodizáláshoz, mind a dominó-stílusban elindított agysejt-pusztításhoz.

Aztán versenyben vannak még olyanok, mint School Rumble, Seto no Hanayome és Gekkan Shoujo Nozaki-kun (az iskolai élet + komédia kombó verhetetlen nomináltjai), illetve az Ouran nálam is játszik, bár azt én nem igazán a humora miatt szerettem meg, noha azért abban is tudott néha jeleskedni.

Aztán nem szabad megfeledkezni az unintentional comedy kategóriájáról sem, máskülönben hol említhetném meg pölö a Berszarkot, Mayoigát, Anothert, Corpse Partyt, Guilty Crownt és társait? :dirr:
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

4. nap - Kedvenc comedy anime/manga

Seitokai Yakuindomo*, őt már említettem korábban, hogy nézni élvezet volt azt az elborult, perverzségekkel teli humorát.

Egyébiránt a Ninin ga Shinobuden jut eszembe, amit évek óta nem tudok elnyűni. :dirr: Utalások, valagnyi helyzet- és műfajkomikum, ökörség. Számomra elég megunhatatlan.

Kimondottan comedy, paródia és imádtam még, az a Haiyore! Nyarlko 1. évada. Cthulhu-mítosz imádó ismerősöm hallani se akar a létezéséről (hrm, nem ismerős ez a dolog valahonnan? :dirr: ). Ha valami tényleg elgurult itt, az a készítők gyógyszere. Egy rakás geek (gamer és filmes, sci-fi egyaránt), otaku referencia (főleg mechás, sentai, de van Pokémon, Shakugan no Shana), nem beszélve, hogy az X1 és a PS3 konzolháborúját is pár részben kifigurázták...
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ricz írta: Kimondottan comedy, paródia és imádtam még, az a Haiyore! Nyarlko 1. évada. Cthulhu-mítosz imádó ismerősöm hallani se akar a létezéséről (hrm, nem ismerős ez a dolog valahonnan? :dirr: ). Ha valami tényleg elgurult itt, az a készítők gyógyszere. Egy rakás geek (gamer és filmes, sci-fi egyaránt), otaku referencia (főleg mechás, sentai, de van Pokémon, Shakugan no Shana), nem beszélve, hogy az X1 és a PS3 konzolháborúját is pár részben kifigurázták...
Ezt lehet, hogy meg kéne néznem, elég nagy marhaságnak tűnik, ráadásul Touhou-módra mindenféle mitikus szörnyeteg, istenség, bármi aranyos kislánynak van ábrázolva, ha az emlékeim jól csalnak :D

Egyébként (nem voltam 100%-ig biztos benne, így inkább megnéztem), az X360 volt a PS3 ellenfele. Nekem ugyan sose volt konzolom, de retróhardver-geekségem mián valamennyire érdekel a dolog. PS/2 alaplap pl. van is a vitrinben, az EE CPU (MIPS alapú, 128 bites SIMD utasításokkal lásd SSE) és tsai tök jól néznek ki. :banan:

Kéne valami nerd smiley.

Viszont már megint kihagyom. Mi a fene az a comedy anime...? Na mindegy :)
Pedig itt is írtatok egy marék ismerős címet. Azumanga Daioh-ról például nagyon kellemes emlékeim vannak. TTGL se volt túl rossz. De annyira nem ütöttek be, hogy meg is maradjon belőlük nagyjából akármi, a benyomáson kívül. Na így kell tudni felejteni, ha valaki sokáig akar élni. Meglátjuk, sikerül-e :vigyor:
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

4. nap - Kedvenc comedy anime/manga

Ajjajj, na ide először nem akartam írni semmit. Mert nehezen találnak be; a kifejezetten vígjáték és gag címeknél is csak néhány jeleneten nevetek fel, ami sok más - nem a műfajba vágó - animéről is elmondható. Tehát nagy kiemelni valóm nincs. Pl. jól szórakoztam én is az Ouranon, de az OPM-n is vagy akár a GTO-n, Golden Boyon, Gokusenen, Nerima Daikon Brothersen, stb., de nem írnám egyiket se kedvenc comedynek. Azért beugrott pár kiemelendő:

Chi cica itt is, minden rész többszörösen LOL.

Igano Kabamaru - Ettől a cucctól még mindig kész vagyok, akkora baromság és paródia, ráadásul annyira megállja a helyét, hogy hiába 1983-84-es, csomó utána következő animu kifigurázása is lazán lehetne. Ettől végig kész voltam, jó itt sem röhögtem fel minden próbálkozásán, de hogy végig ikszdé fejem volt az fix. Óriási, ráadásul az a nagyöreg seiyuu-fest, ami benne van!!!!!!44 Ééés a mangaka hölgyemény az 1983-as befejezés után TAVALY ismét elővette és jelenleg is fut a FOLYTATÁS (amit btw nem igényelt, de úgy fest nem volt új ötlete és felfrissíti, és FOLYTATÁS, OMFG).

Ninja Slayer The Animation - öhm, erről mintha egy másik napon terveztem volna nyilatkozni, de majd meglátjuk. XD Nah, ha valamitől még végig hülyét kaptam és sooookat nevetgéltem az ez. Rendkívül pihent a cucc, én pedig lazán rá tudtam hangolódni a stílusára. Betéve tudom az összes fasságát, amihez a stream felirat is jótékonyan hozzájárult. Pl. azóta ha bármilyen cuccban elhangzik/feliratban látom, hogy TAKE THIS! eluralkodik rajtam a késztetés, és Nancy hangján felkiáltok (boccs, linket most nem találtam). XD

Shirokuma Cafe - Panda-san és Pingvin-san különösen veszélyesek... folytatnom kéne már, mert ez az antropomorf állatosdi is nevetgélős, csak hosszú és nehéz beiktatnom ilyen epizodikus fun cuccot. Btw tavaly elkezdtem a Gintamát is, de abból se megy most havi két résznél több... Eddig amúgy nem ájultam el, csak ha a hosszát figyelem, de a 20. rész na, az sírva röhögős. X'D

Detroit Metal City - ami annyira szar, hogy már annyira szar, hogy már LOL.

Fő az "igényesség". :D

__________
Szerk.:
Jah, és tavalyi 3-4. nap kérdéseit illetően kedvenc hímek és nőstények terén változás:
Pasiknál új kedvenc: Katsuki Yuuri és Viktor Nikiforov of course, és valamennyire salarymanünk, Kintarou is.
Nőknél: Gokusenből Yankumit imádtam meg, más nem ugrik be.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Hikari »

4. Kedvenc comedy anime/manga

Azumanga Daioh
Barakamon
Ichigo Mashimaro
Detroit Metal City
Chibi Maruko Chan
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

3. Nap Szól

Bár kedvelem ezt a műfajt különösebben sosem kerestem ilyet és mivel a MAL listám is valami neokatasztrófális állapotban van így fejből kell dolgoznom. . . Ja igen megvan! Méz és Lóhere. Leginkább azért választottam ezt, mert ennek tartom a legreálisabbnak a történet vezetését. Amikor néztem soha nem gondoltam azt, hogy "aha persze" esetleg azt hogy "hát elvileg Hana Monatana is évekig titkolta egy parókával, hogy ő HM szóval miért ne?" Szóval nálam ez viszi a pálmát a többi előtt (pl: Gallery Fake, Kamichu)
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

4. nap - Kedvenc comedy anime/manga

Ez a kihívás eddig sokkal jobban megdolgoztat, mint a tavalyi. Amcsi filmek terén kapásból tudnám sorolni, hogy milyen kedvenceim vannak, viszont az animék humorával sokszor nem vagyok egy hullámhosszon. (Lásd pl. a 2 pontos értékelésemet a Panty and Stockingra.) Szóval megint nehéz helyzetben vagyok.
Amivel mégis jól elvoltam, vagyis vigyorogtam rajta, az a Seto no Hanayome. A Terminátor paródia vitte a prímet, meg nagyon bírtam, amikor teljesen másképp képzelték el a cicás jelenetet a halemberek. :D Alapból kedvelem a paródiákat, ez meg tele volt minden ilyennel, ha jól emlékszem talán még az Evangelion sem úszta meg. Ráadásul viszonylag rövid, egy Gintamához képest biztosan, amit hosszú távon nem tudnék elviselni, ezért sem kezdtem még bele. A sellők kalandjai viszont abszolút tetszetős comedy anime, a zenéi is tök jók. (Még az idolok sem maradhattak ki. XD)

Aztán van még itt egy olyan cím, hogy Space Dandy, ami megint csak ilyen műfaj paródia, volt zombis rész, időhurok, "high school musical", alternatív verziókkal foglalkozó rész. Bár nem aratott osztatlan sikert a nézők körében, én úgy éreztem mindenképpen érdemes megemlítenem.

Még beteszem ide a Saint Young Ment is, illetve az Excel Saga, ami említést érdemel. Utóbbi amúgy erősen a határon mozog, még éppen többet szórakoztatott, mint fárasztott.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

4. Kedvenc comedy anime/manga

Azt hiszem, talán ez az a műfaj, ami a leginkább beszokott nálam találni. Ezért is lehetetlen kedvenceim tucatjaiból egyet kiválasztani, de mivel ti is már sokat megemlítettetek, így egy igencsak rétegdarabbal állnék elő.

Joshiraku

Kép

Szóval adott 5 megélhetését rakugózásból kereső leányzó, akik az előadások között az öltözőben beszélgetnek mindenféléről. És aztán ezek a beszélgetések elkanyarodnak erre-arra, és különféle témákhoz jutnak el, majd szituációk alakulnak ki. Mondjuk DMC paródia, vagy karácsonyi Predátor paródia, vagy sokadik falak áttörése, Kim Dzsung Il fikázás, kis ipari önkritika, vagy akármi a halál is voltak ezek, tetézve cameo hegyekkel, ahogy azt már Kumeta Koujitól megszokhattuk. És még minden idő legidegesítőbb karakterével is büszkélkedhet!
Animáció terén is a J.C.Staff igen jót alkotott. Sablonmentes, de a lényeges pillanatokban nagyon odateszi magát. Külön szépség volt, hogy az általában egyetlen ruhában tengődő animekarakterekhez képest amikor csak kimozdultak a lányok, mindig adtak annyira magukra, hogy valami új szerkóban jelenjenek meg.
Kép
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: weingartia »

4. Kedvenc comedy anime/manga

Anime:
Onizuka

Manga:

Takagi-san: jelenlegi kedvenc
Hinamatsuri
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

3. Kedvenc SoL anime/manga

Kimondottan SoL mangát nem olvasok, az animék közül az Uchouten Kazoku, a Barakamon és a Shirobako jut eszembe.

3. nap - Kedvenc férfi szereplőd animében/mangában

Anime: Natsume Takashi (Natsume Yuujinchou) alias Beautiful Cinnamon Roll Too Good For This World, Too Pure; Kaiba Seto (Yu-Gi-Oh! Duel Monsters) :drop:
Manga: Hisoka (Hunter × Hunter) :drop: :drop:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

5. Kedvenc sci-fi anime/manga

Bár olyan sok sci-fi-t nem néztem/olvastam, de szerencsére azért úgy 2-3 cím így is összejött, akik a helyért verekedtek. Végül a Cowboy Bebop került ki közülük győztesként. Mondjuk ha már az FMA-nál feljött a fantasy mibenléte, akkor hozzá kell tennem, hogy a CB sem épp az a sci-fi, ahol minden második epizódban "technoblablát" nyomatnak, vagy Mos Eisley mintára alienek mászkálnak a városokban, stb. Inkább egyfajta "űr-western" ez, hangulatilag picit a Trigun "tesója". Viszont én ennek ellenére is ezt a címet raknám ide, mert semmilyen más sci-fi anime nem tudott ennyire a szívemhez nőni. A karakterek egytől-egyik eltaláltak, a hangulat teljesen a képernyő elé szögezi a nézőt (vagy nem, akkor viszont jó eséllyel unni fogod XD), a zenéjét nem is kell méltatnom, mert tele van vele a net, és még amiatt sem fújok rá, ami tíz animéből kilencnél rohadtul zavarni szokott, vagyis hogy a main plottal kb. jó, ha 6 rész foglalkozik a 26-ból és azok is inkább elszórva vannak jelen. Mázli, hogy pont a CB a kivétel, ahol a karik és a hangulat miatt még ezt is meg tudtam bocsátani. Apropó hangulat, külön zseniális, hogy sokszor baromira ingadozik az egyes epizódok stílusa, de jó értelemben véve. Sírva röhögős vígjátéktól kezdve, akciófilmen át, romantikus drámán keresztül, a már-már thriller/horrorba hajló epizódokig fogunk itt kapni mindent. :D A végéről meg
SPOILER
csak annyit, hogy megint egy olyan húzás, amit ritkán kedvelek, de egyszerűen itt nem lehetett volna másképp lezárni és lehet hülyén hangzik, de a maga módján szép az a halál.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

5. Kedvenc sci-fi anime/manga

Na, ez a téma közelebb áll már a szívemhez- :thumb:
Elég nehéz lenne választani, de nekem a leginkább a Leijiverzum az, ami a legkedvesebb. Így, az összefoglaló nevén. Most mindegy, hogy az az Uchuu Senkan Yamato vagy a Ginga Tetsudou 999. Leiji Matsumoto munkássága, pont. Elég komoly témákat képes az öreg szórakoztató formában elénk tárni.

Ide tudom még tenni a Ghost in the Shell világait (főleg az eredeti filmet és a SAC-szubverzumot), Cowboy Bebopot, Trigunt, valamint az Eve no Jikant. A GitS főleg a filozófikus vonulata miatt, amit Leiji is pedzeget sokszor, hogy hol kezdődik az ember és hol a mesterséges intelligencia (Leijinél ez egyszerűen csak a "gép", ő inkább a lelki és személyiségi vonalat tárja fel, míg a GitS az intelligenciát, logikus gondolkodást és a hozzájuk kötődő attitűdformákat). A GitS SAC vonulat ez utóbbinak a bűnözési és társadalmi behatásait veszi górcső alá, hogy a második évadtól átlépjen a politikai thriller műfajába is. Bebopot titkos leírta. A Trigun sem egy hagyományos értelemben vett sci-fi, de bőven vannak retrográd sci-fis elemei, ami végett megérdemli az idesorolást. Az Eve no Jikantól pedig kicsit "Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal?" és "A nő" utánérzésem volt. Robotikus öntudat kérdés, és az intelligenciához való parafílikus vonzalom és dilemma figyel be.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: tulokos »

5. Kedvenc sci-fi anime/manga

Ghost in The Shell. Klasszikus sci-fi és nagy kedvenc, úgyhogy most nekem is könnyű dolgom volt; nem kellett sokat gondolkodnom. A Memories animés antológia szintén kedves számomra, illetve a Robot Carneval gyűjteményben is találtam emlékezetes részeket. Aztán Akira, Cowboy Bebop, Lain és Dennou Coil, ezeket már lazábban, de mindenképp ide sorolnám. Ja, és én még az Animátrixot is szívesen elnézegetem, de tényleg csak a csúcs animációi miatt.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

5. Kedvenc sci-fi anime/manga

Ez az a kérdés, ahol a "biztonságos választ" jelentő GitS, Bebop, Akira és társaik egyszerűen szóba nem jöhetnek nálam. Mint sci-fik, úgy elegendően működőképesek, kategóriájukon belül korrektek, de egészüket tekintve és latba véve a személyes preferenciáimat, úgy már inkább kullognak jóval hátrébb. A sci-fi egyébként azért is egy hálás műfaj, mert kimondottan sok minden belefér, kezdve az egyszerűbb eszközökkel operáló, közeljövőben játszódó fajtáktól, a cyberpunkon át egészen az űroperákig, vagy akár a hard sci-fikig, bár ez utóbbi az animék világában nagyítóval keresendő, kvázi nem is létezik, de ha mégis készül szökőévente egy, akkor az úgy aránylag vállalható, ezért is lenne az egyik jelöltem ide a Planetes.

Az urban sci-fit viszont személy szerint sokkal jobban szeretem, mikor épp csak átleng a "sci" részébe az inga, ezért is karmolom nagyon például a Laint, Steins;Gate-et, Dennou Coilt, de ha épp űrben operázunk (LoGH) vagy kissé unikálisabb módon közelítünk meg bizonyos témákat (Noein), azt is ugyanúgy szeretem, már persze, ha kompetens gárda dolgozik rajtuk és nem valami kókler brancs.

Mangában kimondott sci-fihez nem volt még szerencsém, de van egy, amit már illendő lenne lassan elkezdenem (Eden: It's an Endless World).
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Junchi 2017.01.05. 11:27-kor.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

5. Kedvenc sci-fi anime/manga

Anime: itt négy cím fog következni, és nincs rangsor, mindegyik ugyanannyira van toppon nálam a remekül kialakított világuk és/vagy a konzisztens szabályrendszereik miatt.

Dennou Coil aka. Haibane Renmei in cyberspace: Ez pár éven belül valószínűleg valósággá is válik, a világa viszont inkább csak kerete a kiválóan prezentált pszichológiai kontentnek. A szemüvegen keresztül elérhető virtuális valóságban játszódó kalandokban az a legjobb, hogy teljesen hihetőek és hétköznapiak, épp ezért még emberközelibbek, mintha mondjuk egy cyber-nyomozóügynökség mukáját követnénk nyomon. Emellé emlékezetes, szerethető és autentikus gyerek-szereplőgárda, 11/10-es animáció, hihetetlen kreativitás és katartikus végkifejlet... Áh, csak szuperlatívuszokban tudok erről a sorozatról beszélni.

Steins;Gate aka. Kőkapu: a sci-fi vonala amiatt, ahogyan az időutazás kérdését kezeli ez a cucc. Nem fut bele a szokott paradoxonokba, és főleg nincs az általam nagyon nem kedvelt párhuzamos univerzum-féle megoldás sem. Mivel már mindenki látta (aki meg nem azt épp most nyüstölöm hogy nézze :D), így nem is méltatnám tovább, csak annyit hogy ideje lenne már revaccsolni ezt (is).

Psycho-Pass: Urobuchi disztrópiája a tökéletes társadalmat létrehozni és működtetni hivatott felsőbbrendű irányítórendszerrel és fejlett virtuális valósággal & technológiával. Gombnyomásra ruhát vagy arcot cserélhetünk a valóságban, ha nincs kedvünk sokat öltözködni vagy sminkelni, a lakás bebútorozásának gondjai is a múlt ködébe vesznek. Az egész anime alapproblematikája viszont pont a mindenkinek mindent garantáló, és ezzel döntés felelősségét az egyén válláról levevő rendszer, amely születéstől kezdve determinálja az egyén életútját, ellenben az anomáliákkal képtelen megbirkózni, hisz egy tökéletes rendszerben hogy létezhetne anomália? Csak a gond az, hogy az ezt felismerő egyéneket pont arra kondicionálja a rendszer, hogy maguktól képtelenek legyenek bármit is tenni az utópiájukat fenyegető, rendszeren kívül álló fenyegetések leküzdése érdekében... Hatásvadászat ide vagy oda, a PP világa és Urobutcher feldobott morál-filó labdái nagyon betaláltak, a karakterei közül pedig kettőt kedvencek között említettem a tavalyi kihívásban. A moziban már ki is nyílik ez a világ, a felsőbb hatalomnak tervei vannak Japán partjain túl is. Reméljük mielőbb jön a folytatás, méghozzá a Mester tollából.

Ghost in the Shell: az első movie. Ezt végképp nem részletezném, viszont annyit hozzátennék, hogy a SAC amiatt volt kissé csalódás, mert 52 rész alatt nem mutatott be annyit a világból-technológiákból, amennyit látni szerettem volna (viszont a Laughing Man Arc továbbra is zseniális).

Mangát passzolom most is, a Battle Angel Alitának hiába ilyen-olyan cyborg minden szereplője, nem érzem ideillőnek.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Hikari »

5. Kedvenc sci-fi anime/manga

Ezennel rájöttem, hogy a scifi az én műfajom. Az alábbi animék közül mindet legalább 3-szor láttam, és a legemlékezetesebb darabok számomra mindig a scifi műfajból kerülnek ki. Természetesen drámával párosítva. :)

anime:
Serial Experiments Lain
Dennou Coil
Texhnolyze
Ghost Hound
Figure 17 Tsubasa & Hikaru
(ezt írhattam volna a SoL kategóriába is, mert 50-50%-ban osztozik a két műfajban)
Futatsu no Spica
Zettai Shounen
Neon Genesis Evangelion
(mint animés karrierem kezdőpontja, mára inkább eszmei értéke van :)

manga:
Bokurano (animében is jó, de a manga jobb)
Yokohama Kaidashi Kikou (szintén mehetett volna a SoL-ba, de végülis scifi)
Akira
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Upsz, tegnap a comedyhez elfelejtettem írni a Spotted Flower mangát, amit a SakixMadarame fanok kaptak kvázi ajándékba, mindegy: az otaku, a terhes felesége és a szex. Így lehetne valahogy összefoglalni, sokszor fárasztó és kínos, de nevetgélni is jókat szoktam rajta.

5. Kedvenc sci-fi anime/manga

Most én is csak felsorolok:

Terra e... még mindig kedvenc, ha űrös cuccról van szó, alatta a LoGH.

(Hm, Planetest szintén kedvelem, el kéne már kezdeni az Uchuu Kyoudait.)

Urbanból nálam is: Steins;Gate és Lain

MechábólXD: Macross-franchise, főként Macross 7, és Fafner


Mangából Blame! elképesztően hangulatos cucc és Trigun.
Válasz küldése