45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

9. Seiyuu-nap, azaz: ki(k) a kedvenc seiyuu-id? Kinek a hangját nem szereted? Kedvenced melyik szerepében melyikben volt a legjobb és melyikben nem teszett? Kedvenc szám tőle, (ha énekesként is működik)?

Túl sok van ahhoz, hogy én ebből válogassak, ezért kihagytam volna ezt a napot. De pár válaszotokat elolvasva, mégis megosztanék néhányat.

Kaji Yuki - Természetesen ott van először is Subarun. ::hehe:: Kellemes, testhezálló alakítás, hasonlóan Osamuhoz. Igen jól sikerült még éppen mostanság Kouichi. És persze ki felejthetné el kedvenc Walkerünket? De legkiemelkedőbb talán, amivel keményen meg is tévesztett egy darabig, az Oscar volt.

Kugimiya Rie - Női szerepei közül számomra legemlékezetesebb Koto, de Lotte sincs nagyon lemaradva. Az elborultabb alakítások közül Meika, és a gyönyörűen őrült Ulith emelkednek ki. A fiúhangjaival pedig hallomásom szerint még egyszer sem lőttek mellé.
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

10. Legidiótább nevek animében/mangában

Nem könnyű meghúzni a határvonalat a szellemes és az idióta nevek között. Az előbbi kategóriába tartozik még szerintem Pariston Hill (Hunter × Hunter) és Jugemu Jugemu Unko Nageki Ototoi no Shin-chan no Pantsu Shinpachi no Jinsei Balmung Fezalion Issac Schneider Sanbun no Ichi no Junjou na Kanjou no Nokotta Sanbun no Ni wa Sakamuke ga Ki ni Naru Kanjou Uragiri wa Boku no Namae o Shitte Iru you de Shiranai no o Boku wa Shitte Iru Rusu Surume Medaka Kazunoko Koedame Medaka...... Kono Medaka wa Sakki to Chigau Yatsu Dakara Ikeno Medaka no Hou Dakara Raayu Yuuteimiyaoukimukou Pepepepepepepepepepepepe Oato ga Yoroshii you de Kore nite Oshimai Bichigusomaru (Gintama). Nem láttam (még?) az animét, de a Bobobo-bo Bo-bobo (Bobobo-bo Bo-bobo) már azért idiótán hangzik.

+1: A Magiban van egy Pisti nevű leányzó. :D

10. nap - Kedvenc fight anime/manga

Anime: JoJo no Kimyou na Bouken.
Manga: Hunter × Hunter és Boku no Hero Academia.

A képességek változatosak, egy-egy csata megnyeréséhez taktikázni kell bennük, illetve javarészt mentesek a barátság erejétől.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Akosss »

9. nap - Seiyuu-nap

Na, nekem meg éppen fordítva van, mint Titkosnál, szóval kezdetben alig foglalkoztam a seiyuukkal és csak mostanában kezdtem a kedvenceimet felírogatni, de még nem valami hosszú a listám (úgyhogy lehet, hogy pár kimarad). Mindig is fontosnak tartottam őket, de miután egy-két rossz példa után rájöttem, milyen sokat adnak hozzá a sorozatokhoz, jobban elkezdtem őket figyelni.
Nálam épp, hogy pasikból van több, nem a nőkből. XD

Nők:
Sawashiro Miyuki - Imádom a hangját, ironikus, hogy pont Kurapika (Hunter x Hunter), egy férfi karakter a kedvencem tőle. XD Plusz nagyon örülök neki, hogy ő az új Mine Fujiko (Lupin III), jobbat nem is találhattak volna a szerepére. Akit nem szeretek tőle, az Shinon a SAO 2-ből, hozzá szerintem nem illett.
Tomatsu Haruka - Rendkívül sokszínű, emiatt néha fel sem ismerem a hangját. xD Kedvencem tőle azt hiszem Megumi (Shiki). +összeállítás a szerepeiből
Hayashibara Megumi - A legismertebb szerepeit pont nem ismerem lol... de majd pótolgatom. Viszont Ai Haibara-ként a Detective Conan-ben rulz, plusz a Shouwa Genroku-ban, mint Miyokichi. A zenéjét nem ismerem, a Rakugo OP-je nagyon jó, úgyhogy majd utánanézek annak is.

Férfiak:
Sakurai Takahiro - Nagyon kellemes hangja van, mindig felismerem és örülök neki. Majime (Fune wo Amu) új kedvencem tőle, de Kusuriuri-ként (Mononoke) szerettem meg nagyon a hangját.
Kamiya HIroshi - PENGUIN-SAN !!!! XD (Shirokuma Café), Natsume (Natsume Yuujinchou), Takemoto (HachiKuro), Souma (Working!), Nishioka (Fune wo Amu)... őt is nagyon szeretem, de sajnos, ahogy Catrin mondta, gyakran kap bájgúnár szerepeket.. a Levi-je egyébként pont nem izgat.
Miyano Mamuro - OKABE!!!, Light, Chrollo (HxH), perverz Tsukiyama Shuu (Tokyo Ghoul)... néhány kedvencem tőle. :D
Matsuoka Yoshitsugu - Neki rendszerint fos karaktereket adnak sajnos, háremhősöket meg miegymás, legutáltabb szerepe a Saekano-s Tomoya-kun... blöeh. Pedig tök kellemes, szerethető hangja van. XD Kedvenceim: Souma (Shokugeki no Souma) és Yukki (Aoharu x Kikanjuu).
Suwabe Junichi - Őt csak most ismertem meg, mint Victor Nikiforov (Yuri!!! on Ice) és mikor rákerestem, rájöttem, hogy ő szinkronizálja Undertaker-t (Kuroshitsuji) is, meg Eraserhead-et (Boku no Hero Academia), akiket szintén szerettem tőle.
Fujiwara Keiji - Gyakran kap mellékszerepet, pedig NAGYON jó hangja van!!! Kedvencem tőle Leorio (HxH), de Shuu-chanként (Hachikuro) szerettem meg igazán, plusz emlékezetessé tette a perverz igazgatót a Prison Schoolban. XD
Ono Daisuke - aka number one "lányok bugyiját nedvesítem" bishi :D Sebastian (Kuroshitsuji), Satou (Working!), Erwin (Shingeki no Kyojin), Kuro (K), Llama (Shirokuma Café) XD
Uchiyama Kouki - MERUEM!!! (HxH), Yuuki (Shiki), Yuri Plisetsky (Yuri!!! on Ice)
Seki Tomokazu - Néhány legismertebb szerepe ismét kimaradt nálam, viszont nagyon tetszik, hogy az ő hangja is sokszínű, úgyhogy majd jobban utána kell néznem. Kedvenceim tőle: Chiaki (Nodame Cantabile), Daru (Steins;Gate)
Ishida Akira - Nagyon kevés szerepét ismerem sajnos, Kiku-ként a Rakugo-ban viszont valóban lenyűgöző, úgyhogy majd nála is kell pótolnom.
Kamiya Akira - Nagy szívfájdalom, hogy otthagyta Mouri Kogorou szerepét a DC-ben. :( Más szerepeit nem nagyon ismerem, mert főleg retro animékben szerepel.

JA, és ha már utált seiyuu-k, akkor Hatanaka Tasuku nálam a nyertes. Egyszerűen rémes hangja van, az Ikomája (Kabaneri) és Gou-ja (Battery) is iszonyatosan zavart. Mintha valami amatőr lenne. :?
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

10. Legkreténebb nevek animében/mangában

Ismét hálás téma :3 Persze vannak nevek, amik csak kiejtve hangzanak idétlenül, vagy csak nekünk, magyaroknak vicces, de van egy csomó olyan is, aminél fogalmam nincs mit gondolhattak a készítők, amikor kitalálták.

Az első jelöltem nem más mint egyik top karakterem: Lelouch Lamperouge. OMFG amikor először meghallottam, ráadásul jó japánosan kiejtve (ugye nincs L betű náluk, ebben meg kapásból 3 is van), és hozzá még bedobták a full antipatikus nagyképű és unott pofáját, majdnem kivágtam az egész Geasst. Szerencsére legtöbbször RURUzták, de azért jópárszor előkerült Rürűsü-ként is. A sokadik újranézés után persze már megszoktam, de na :D Jó fanboihoz méltóan persze utánajártam a nevének, valami olyasmit jelent hogy gyanús vörös lámpás v. fény. Na persze elmerül a kérdés, hogy amikor erre változatta a nevét, tudta hogy 10 év múlva Geasst fog kapni...? Oké, túlgondoltam, csak annyi történt mint általában: valaki megint részegen ment be dolgozni Napfelkeltéékhez.

Ide érkezik még a fater, Sarürü, és hozzá jön még hugicája, Nunally. Azért a készítőkben volt annyi, hogy leginkább Nana-ként hivatkoztak rá, így nem röhögtem szét magam, mint tettem volna, ha ragaszkodnak az eredeti név második betűjéhez.

A SAO készítői már nem voltak ilyen szemérmesek, kapásból hozzánk vágtak egy (a)Sunát, de ennyi nem volt elég, hamarosan érkezett egy Pina nevezetű sárkány is.

Na evezzünk vissza a korhatáros vizekről: van még egy, ami önmagában annyira nem nagy szám, de talán az első volt, amin anno nagyon kerekedett a szemem, főképp miután a meghallottam+megláttam katakanával leírva, ez pedig Cukihime holdherczegnője: Arcueid Brunestud. Azaz majdnem, mert Arükeijdó Björnesztaddo (アルクェイド・ブリュンスタッド) Uh. Valami olyan burtál idétlenül hangzott hogy akkor nem is tudtam hová tenni.

Jöjjenek a kretének:

A csúcstartó nem is lehetne más, mint a világ legröhejesebb főgonosza, azaz EMBRYO-SAMA a Krossz Angéla nevezetű csodaniméből. Nem vicc, 5 azaz ÖT teljes percig sírva röhögtem amikor benyomták a nevét, és hozzá még az idétlen haját + azt a bájgúnár hangját XDDD Rendesen vártam mikor mondják ki újra és újra a nevét, és szerencsére elég gyakran mondogatták :D Csakis miatta pontoztam érdemei fölé, 3/10-re ezt az izét. Látom azóta már két új fant is szerzett, a sorozat végén még csak öten lájkolták :dirr:

Másik a Jormungand főhősnője, Koko Hekmatyar :knife: Persze ez is csak nekünk, matyaroknak humoros, de egyszer se bírtam ki hangos röhögés nélkül, amikor valami hótkomoly fegyverüzleti tárgyaláson lekezdték szólongatni hogy Hekmatyar-san, vagy amikor kicseszett valakivel és az bosszút esküdve üvöltötte utána hogy HEKMATTYYYARR!!! HÁHÁHÁH XDDDDDD

Akame ga Kill!-ben a cuncire sniper fegyverét úgy hívják hogy PUMPKIN, és ezt szinte minden alkalommal el is mondja, főleg eksön előtt ("watashi no PAMPKINÜ" LOL). Szal tök. Epic fail (mint minden más ebben az izében).

Boogiepop Phantom: A címszereplő. Dark-gore-edgy-SEINEN hűűűűdekomolyakvagyunk hatásvadászat, gyilkolás, őrület meg mittomén, erre az egyik főszereplőt úgy hívják hogy Bugipop. Most döntsük már el hogy darkoskodunk vagy bugizunk. Mondjuk az se mentette volna a cuccot, ha máshogy nevezik...

Friss: Guillotinecutter, Dramaturgy és Episode nevezetű démonvadászok a Kizumonogatariból. :knife: Junchi aszongya nem tudja komolyan venni őket ellenfélként, fogalmam nincs mi lehet az oka.

És végül a Mai-Otome + annak OVA-ja a S.ifr (utóbbi cím már eleve pszichiáterért kiált): nem szorul sok magyarázatra ezen hogyishívjákok "minősége" ha végigtekintünk a cast-listán, mert egy olyan cucctól amiben a karaktereknek olyan neveik vannak, mint Ersin Ho, Sifr Fran, Raquel Mayol, Una Shamrock, Krau-xeku Kazuya, SerGAY Wáng, illetve személyes kedvencem Natsuki KRÜGER (FREDDIE KRÜGER BASZKI!!!!4444 ÁÁÁÁÁ), nem tudom mit várhatna az ember... :dirr:

Még egy, mert azóta se tudom mi a hivatalos, de a Berserkben soha nem fogom Guts-nak hívni a fődarálóembert, mert nemcsak hogy röhejes, de annál azért messze többe nézem mint karaktert minthogy Bélként hivatkozzak rá (na jó, a Zsiger még belefér :dirr:). Első feliratban Gatts-ként szerepelt, ez jobban is tetszik és ez is maradt meg.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

10. Legidiótább nevek animében/mangában

Fura, de ilyenekre nem nagyon emlékszem, talán azért, mert a legtöbb "idióta név" igazából vagy csak nekünk idióta (értsd: a japánok próbálnak egy angol/német/olasz/stb. eredetű nevet helyesen kiejteni, de baromira nem sikerül nekik XDDD), vagy pedig pont fordítva: valami japán szójátékon, vagy hasonlón alapul, ami nekem nyugati embernek rohadtul nem mond semmit, max azt látom, hogy a szereplők röhögnek rajta, meg húzzák vele a sorozatban a delikvens agyát. Viszont a JoJo's Bizarre Adventure nemrég ebből a szempontból is a segítségemre sietett, ugyanis az egy dolog, hogy a mangaka imádja híres rockerek/rockbandák neveit adni 1-1 karakterének/képességének (szal pl. azon még mindig röhögök, hogy a part 2-es ősazték főgonosztrió neve Wham, Cars és AC/DC XDDDD), viszont az eddigi felhozatalból is talán a REO Speedwagon nevű fazon a kedvencem. XDDD Vagyis elnézést, ez az eredeti együttes neve, a karaktert hivatalosan Robert E. O. Speedwagon-nak hívják, mert így máris sokkal "normálisabb" ugyebár... :lol: (Btw, fogadjunk, hogy még maga a mangaka sem tudná megmondani, hogy az "E.O." mit takar, szimplán csak próbálta az eredeti együttes nevét kissé hihetőbb névvé faragni... XD) A legjobb, hogy ilyen névvel én minimum valami vonatokkal foglalkozó, J.P. Morgan-szerű fazont vártam volna, erre kiderült, hogy gyakorlatilag egy londoni gettóban embereket késelő bűnbanda feje. XDDD Aztán ezen part 2-re csavar egyet a mangaka, mert tényleg egy baromi sikeres üzletember lesz, ugyanis olajat talál Amcsiban, úgyhogy ezután a "Speedwagon" név már olyasmi és annyiszor hangzik el a sorozatban, mint a Dallasban az, hogy "Ewing Olajtársaság". XD Ez nekem persze csak jó, mert még azután is felemlegetik a nevét, hogy maga a karakter már nem is szerepel, úgyhogy mindig jót vigyorogtam azon, amikor még part 3-ban is helyből úgy reagálnak az első vésznél, hogy "Hívjuk a Speedwagon Alapítványt!" :lol: Megjegyzem, az ő nevét elég normálisan ejtik ki, sőt, van olyan, aki szinte már túlzottan élvezi is. XDDDD (Mondjuk ez a fazon amúgy is nagy arc volt, az a gargarizálás sem semmi az elején... XDDDD) És persze végezetül mondanom sem kell, hogy ez a név mém szempontból is eléggé erős a piacon, nem is értem, hogy miért abból a kósza "Even Speedwagon is afraid!" mondatból lett a fandom körében szállóige, amikor ilyenek simán jobban adják magukat. :lol: (Tegnap este találtam, de még mindig röhögök, ha meglátom. XDDD)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

10. Legidiótább nevek animében/mangában

A katakanás írásmódokon én is nézek olykor, de oké, nem lehet minden szép, meg jó, meg Mekküdonarudotsü (McDonald's). El kell fogadni, hogy a hangírás (mint a latin vagy a cirill ABC-k) nem erénye a távol-keletiek. Viszont aranyosak, ahogy próbálkoznak kiejteni és japonizálni. :) Gondoljunk csak a Fate/Zeróra, ahol Lancelot gurgulázva üvölti, hogy "Arthur!!!" (AAASSSSSAAAAA!!!! - mintha csak morogna, hogy reggel van (asa)) Meg a Space Pirate Captain Herlock: Outside Legend OVA-ban a csillagflotta főkapitány apjának a neve a plútói temetőben el van írva nem is kicsit a neve, de ezt most nem tudom sajnos felidézni: viszont ami biztos, hogy 2 szó, és volt benne 3 latin betűs átírási hiba.

Na de, igazán hülye név? Hitsugi no Chaika! Ahol a koporsót cipelő kishercegnő bemutatkozik: Chaika Trabant. Két jó kis szovjet érűs kocsi. De várjunk, mert van még! Az apja Gaz császár, a jó öreg teherjárgány. Komolyan, vártam mikor bukkan fel egy Volga Mosskvitsch is a terepen. :)

A SAO-s Pinát és (a)Sunát már említette Surci, bár Pina nem csak ott van, mert egy másik sorozat is rémlik. De ez tipikusan csak a "nekünk, magyaroknak vicces" kategória.

De mondjuk a kreált angol nevek se rosszak, mint a Speedwagon. A Maetel Legendben volt a gonosz kiborgizátor robot neve Hardgear. Képzelem milyen kemény lehet az a fogaskerék. De a királynő teljes neve is megér egy misét: La Andromeda Prometheum. Ő mondjuk sok helyütt szerepel még, az ő elősztorija a Queen Millenniával indul, Emeraldas és Maetelé meg ebben.

Meg igazából az egész sorozat nagyon egy fun dolog, és őrült (true Gaynax brainfart), és ehhez mérten a szereplők neve is az: Panty and Stocking with Garterbelt. A két angyal, Bugyi és Harisnya, egy Combfix (avagy Harisnyatartó) nevű papnál b@sszák a rezet, miközben a szöszi angyalért egy Beef (Marhahús) nevű kis geek rajong. A két démoncsajt már nem is mondom, velük már nagyon over the top a dolog. Névadás lv. over 9000. :D Ja, és volt olyan fordítási próbálkozás erre, hogy a neveket is magyarították. :drop: (Én meghagytam, és inkább refikre koncentráltam a szövegben: egy kis Tankcsapda dalszöveg itt, egy kis Piszkos Harry ott, amott egy csipet Trainspotting, másutt meg Blöff és Ravasz, az Agy... És mellé olyan káromkodás, alpári beszédstílus, hogy a "jobb érzésű személyek" nem is nézték inkább.)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: tulokos »

10. Legidiótább nevek animében/mangában

Fú, szinte minden név ilyen lesz animében, amelyiket nyugati(as) karakter kap, vagy ha ez nem sikerült annyira, akkor a kiejtésével teszik garantáltan murissá. Sokszor úgy könnyítenek, hogy egy plusz magánhangzóval zárják a szavakat, és akkor ilyenek születnek, hogy Girüfordó, Lánszelotó. Természetesen a Code Geassben hallottam ezt a kettőt is (legtöbbször), a sorozat tényleg tobzódik az idióta/idiótán hangzó nevekben.
Szerintem az is vicces (bár sokszor hangulatgyilkos), amikor a "németséget" és az ókori görög (mitológiai) neveket erőltetik oda is, ahova nem feltétlenül illene. :D
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

10. Legidiótább nevek animében/mangában

Nem túlzás, ha azt mondom, a LoGH az idétlen nevek melegágya, különösen, ha hosszú és megjegyezhetetlen porosz változatokról van szó (á la Galaktikus Birodalom), de azért a Szövetség se kutya, pláne, ha az űrhajóik elnevezéséről van szó. (Oké, oké, ezek az azték nevek jellemzően mind ilyen WTF-kategóriásak, de hogy ezek után még űrhajókat is elnevezzenek? Képzelem, micsoda zűr lehet, ha egy nagyobb ütközetben vannak és pont ezt szedik le, majd a jelentést megtevő tiszt a nevet felolvasva azzal küzd, nehogy elröhögje magát. :D Bucock admirális meg külön nagy arc volt, aki a bonyolultabb nevek kimondásával nem is kívánt bajlódni. xD)

Az annarancs által említett majom a Gintamából pedig jah, egy külön kategória, a jóízű trollkodás kellemes eredménye.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

10. Legidiótább nevek animében/mangában

Már azon jókat nevettem, amiket írtatok, magamtól alig tudok összeszedni most valamit. XD Dettózom Surci Lajosra és Embrióra vonatkozó meglátásait, Ricz ASSSÁja is marhajó, az ilyen Asunák meg Aszukák mindig fájdalmasak, és szintén dettózom Junchi LoGH-os meglátásait. :dirr:

A Sunrise-nál amúgy tényleg nagyban művelik ezt. Múltkor pont volt egy ilyen élménybeszámolóm a Gundam 00 nevekről. Kedvencem talán innen Ali Aaar Szardzsisz, Ridzsene Redzsetta, Rivájv Rivájvá, Ribonz Almakkü és MISZTER BUSIDO, azért a többi se gyenge. De szoktak még ilyen mókákat elkövetni... azért Char Quattro Bajeenája se semmi. :thumb: És az egyik ellen? Paptimus Scirocco. XDXD Vagy az Orphansban a Griffon család: Biscuit bátyus és a két hugi: Cookie és Cracker... Szóval, a Gundam nevek kreatívak.

De aki még fantáziadúsabb az Toriyama... Azért akármennyire megszoktam már a Kakarottót, Bedzsítát és társait, még mindig van, hogy megmosolygom... Grét Szájáman. XD

Xamdból a fapofa antit, Kakisu Toujirot sem sikerült mindig kellően komolyan vennem. :hammer:

One Punch Man a hős neveivel is igazi LOL show. Kedvencem szolidan csak Doctor Genos, pedig olyan csemegék vannak itt, mint Amai Mask, Puri Puri Prisoner, Atomikü SzamurájXD, Boros, Shining Flash...

De Nindzsa Szléjer gárdáját!!!!!!!! még jobban szeretem (btw, a linkelés óta ezen nosztalgiázom és már egy ideje a caston röhögök), főleg, ahogy mindig bemutatkoznak:
Domo, Nindzsa Szléjer desz
Domo, Bandítosz desz...
X'DDD

Többre most nem futja tőlem.

Jah, legfrissebb élmény: Kar-el Albasz (Toaru Hikuizéből).
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

10. Legidiótább nevek animében/mangában

Kapásból szembe jutott a Valvrave L-Elfje, akit szimplán mindenki Erüerüfünek hívott. XD Szerintem a Sunrise direkt gyűjti és túllicitálja a saját cuccaiban előforduló neveket. Vegyük pl. Embryo-samát, a kinézete sem volt semmi, de amikor meghallottam a nevét, elfogott a röhögőgörcs. Persze azért a Code Geass is büszkélkedhet idióta nevekkel, nem véletlenül aggattunk rá Lelouchra mindenféle változatokat (Lilás, Lecsó, ilyesmik XD).
Kretén nevek tárháza a Gundam 00, van itt Lockon Stratos, Allelujah Haptism, Lichtendahl Tsery (WTF?), Aeolia Schenberg és még sokan mások.

Akit nem vagyok hajlandó hivatalosan írni, az Redo a Gargantiából. Crunchyroll Ledonak fordította, de mindig a jégkrémmárka jut róla eszembe. :dirr:

One Punch Man hős gárdája sem szégyenkezhet ilyen téren, az abszolút kedvencem Puri-Puri Prisoner. :lol: Néhány név még a teljesség igénye nélkül: Atomic Samurai, Pig God, Superalloy Blackluster, Flashy Flash, Tanktop Vegetarian, Spring Mustachio

Ó, majdnem kifelejtettem! Kiss-shot Acerola-orion Heart-under-blade
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

10. Legidiótább nevek animében/mangában

Látom ide is hozzátok a jóságokat. A Puskagátak tényleg mindig büntetnek, a Sunrise általában is. Például óriási kedvenceim, a Phi Agyak is eléggé ütöttek, mint Bástya elvtárs :D, Galois^3 :lol:, és persze Anagramma :dirr:.

Jómagam a mai napig nem tudtam megfejteni, honnan a halálból jött a Freezing hősnője, Satellizer? Erről mindig kajára gondolok, pedig messze nem appetizer. A riválisa sem jobb: szerintem nekik sincs fogalmuk se, hogy Rana vagy Lana. Egyáltalán japán vagy nem, ahogy fundoshiban parádézik? Mert a Linchen viszont elég germán lenne.
Kép
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: weingartia »

9. Seiyuu-nap:
Mindig is csodáltam azokat a hölgyeket, akik képesek fiatal fiúkat hangjukkal életre kelteni. :lol: Kobayashi Sanaét emelném ki közülük, jó kis rekedtes mutálódó fiúhangot hoz Akiraként (Hikaru no Go). Lucy/Nyu (Elfen Lied) alakításával bebizonyította, hogy sok kolléganőjéhez hasonlóan ő is tud európai ember számára lehetetlen hangokat képezni.
Sawashiro Miyuki: imádom Hakazeként (Zetsuen no Tempest), Kanaként (kiseijuu), Shinóként (SAOII) és Celtyként (Durarara). Olyan érdekesen tudja a hangokat aritukulálni, amikor mérges (vagy épp felháborodik) a női karaktere. Szívdöglesztő! :oops: Valamint Kurapikaként is bírom (hunter x hunter), csak néhány érzelmesebb pillanatnál tűnik fel, hogy női hangról van szó.
Itou Miki: C18 (Dragon Ball) vagy Asa senpai (Shuffle!) - szimplán dögös. A legtöbb esetben anyáskodó, kötelességtudó lányként vagy anyaként szeretem. A hangja csupa szeretet, ha éppen dühös, megrovó, akkor is érződik, hogy érted teszi. :) Ilyen szerepei: Ren Gyokuen (Magi), Sachiko (Maria-sama ga miteru), Touko-san (Natsume).

10. Legidiótább nevek animében/mangában
Már mindent elmondtatok, csak egyetérteni tudok. :)
Catrin Gundam 00 névelemzésén még azóta is röhögök, előtte fel se tűnt, hogy mennyire béna nevek vannak benne.
Tulokoshoz is tudok csatlakozni: szinte minden angolos név bénán hangzik japánosan kiejtve. A német nevek számomra még elviselhetőek, de persze német nyelvvel is tudnak szörnyűségeket művelni: Gunslinger Girl örömódája mély lelki sebet okozott XD
A SAO Pina nevű sárkányáról szegények nem tehetnek, de attól még vicces, főleg úgy, hogy az egész rész alatt a loli kislány sír utána. :drop: Emlékszem anno (Hideki!) AA-n ki voltak akadva a fordítók, hogy egyesek milyen gyerekesek, hogy a fórumban ezt szóvá teszik. ::hehe::
Ja, még Monogatari: hogy lehet egy vámpírt Kiss-shot heart-under-blade-nek hívni? :roll:
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

10. Legidiótább nevek animében/mangában

Uhh hát ti nagyon sok hangszínészt ismertek, én sajna nem vagyok ebben ennyire profi.

Az első név aki ilyenkor beugrik az Re-L Mayer az Ergo Proxy-ból amit az egyik legbutább szóviccnek tartok. Még ami eszembe jutott az Death the Kid a Soul Eaterből.

Amúgy itt a lista 20 leggyakoribb anime névből:
https://myanimelist.net/featured/1529/T ... rls_on_MAL
Maria benne a top 20-ban :shock:
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

11. Kedvenc és legtúlértékeltebbnek tartott rendező

Ahogy már utaltam rá a játék elején is, ehhez az kellene, hogy egyáltalán számontartsam animés pályafutásom során az ilyesmit, mint hogy melyik sorozatot ki rendezte. :D Animestúdiókat tudok elemezgetni, még zeneszerzőből is van kemény egy kedvencem (két megtekintett anime alapján, amiknél véletlenül mindkettőnek ő szerezte a zenéjét... XD), viszont a rendezőket valahogy sosem figyelgettem, plusz azokból is van legalább annyi különböző, mint seiyuukból, ergo igen kevés az esélye, hogy mondjuk kétszer is belebotoljak ugyanannak az illetőnek a sorozatába, hacsak direkt nem arra megyek rá, hogy valakinek a munkásságát végigtoljam. Anime filmeknél már jobb a helyzet (értsd: ott legalább így hasraütve tudok random neveket sorolni, mint Hayao Miyazaki, Kon Satoshi, Oshii Mamoru, stb.), viszont anime filmeket meg elég ritkán nézek, ráadásul nem biztos, hogy mondjuk egy 5-6 filmes rendező munkásságát korrektül meg tudnám ítélni mindössze 1-2 megnézett filmje alapján. Úgyhogy sajnos ezt a kérdést most ismét passzolnom kell.
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

11. Kedvenc és legtúlértékeltebbnek tartott rendező

Titkoshoz hasonlóan inkább én is passzolok, nem figyelem a rendezőket.

11. nap - Kedvenc mecha anime/manga

Neon Genesis Evangelion anime (nehéz volt kiválasztani abból a rengeteg mecha műből, amit eddig láttam/olvastam...).
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: tulokos »

11. Kedvenc és legtúlértékeltebbnek tartott rendező

Kedvenc rendező(i)m: Miyazaki és Yuasa. Előbbi már a múlt, utóbbi pedig a jelen/jövő egyik mestere. Miyazakit nem kell bemutatni, ő tette nemzetközileg is elismertté az animéket; neki tényleg minden összejött. Masaaki Yuasa viszont érdekesebb figura, szerintem ennek a korszaknak az egyik legizgalmasabb rendezője (Kaiba, Mind Game, The Tatami Galaxy, Ping Pong The Animation), ehhez képest, sajnos, nem elég elismert, mondhatni alulértékelt.

Legtúlértékeltebb rendező: szerintem ő nem lehet más csakis Anno Hideaki. Mindenekelőtt azért, mert tulajdonképpen egyetlen nagy dobása volt, mégpedig a Neon Genesis Evangelion. Számomra ez a sorozat mindig Az ifjú Werther szenvedései című Goethe könyvet idézi meg. Úgy tartják, Goethe amolyan terápiás jelleggel írta meg, tudniillik szintén depresszióban szenvedett, és ami még fontos: megjelenést követően óriási rajongás, "hisztéria" vette körül a művét. Azt gondolom, hogy ez érthető, hisz komoly hatással bír, amikor egy alkotó ilyen vagy ehhez hasonló sajátos lelki állapotban hoz létre valamit. Megalkuvás nélküli saját ötletek, erős cuccok születnek ilyenkor. Bár nem feltétlenül a legsikerültebbek: állítólag Goethe nem szeretett a Wertherről beszélni, hiába kérdezték; valószínűleg maga is középszerűnek tartotta.

Szóval én úgy látom, hogy Anno NGE sorozata semmiképpen sem kimagasló teljesítmény, ugyanakkor nem lehet eléggé túlbecsülni/túlértékelni azt a hatást, amit az animés világra gyakorolt. Valóban a Star Wars-hoz mint jelenséghez hasonlítható. Erről anno olvastam egy jó kis részletes cikket, amit nem sikerült megtalálnom, hanem ezt kapartam most elő, szerencsére a lényeg benne van: https://www.reddit.com/r/japan/comments ... on_have_a/ ; egészen pontosan a második hozzászólásra mutatnék rá (bizonyos SoundOnly01 írta). (Örülök, hogy a holnapi kérdés a stúdiókról fog szólni, majd akkor innen fogom folytatni... :mosoly: )
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

11. Kedvenc és legtúlértékeltebbnek tartott rendező

A rendezők is nekem olyanok, mint a szinkronszínészek. Egyet se tudok megnevezni. Na jó, ez így nem igaz, mert Rin Tarou-t bármikor, de ő hozzá igazán 2 Harlock szériát tudok kötni. Na jó, meg Miyazaki Hayao és Takahata Isao. Tudnak mindketten, ha akarnak, és a Ponyo esetében Miyazaki nagyon nem akart, a Szél támadnál is elment igazából... És slussz.
A rendezőket úgy nézem, hogy irány a MAL, milyen a repertoárjuk, miről tudok olyasmit, hogy mennyiben az ő hanyagságuk vagy balfarokkodásuk az adott cucc sikere/sikertelensége. Pl. a Charlotte-ot jegyző Asai Yoshiyuki (*kikereste MAL-on*) nem tehet arról, hogy a sztorit jegyző Maeda Jun az elmúlt 2-3 évben elfelejtett 12 részes anime időkeretében gondolkodni, annyira lefoglalta az Angel Beats! VN.

Viszont, aki tuti úristen, hogy túl van értékelve, az Makoto Shinkai. Rohadt szépek a rajzai, el lehet alélni a színezésein, a kidolgozottságon, de valaki csapja tarkón már egy disznószaros lapáttal, könyörgöm. A 5cm/s nem volt rossz, de ugyanazt a receptet járta újra és újra, még most is a Kimi no Na wa. esetében. Romantikus, melengetős kutyapisi, amit azzal fejel meg, hogy mikor észreveszi, ez így nem adható el, félúton berángatja a semmiből a japán társadalmi problémák egyik alappillérét, és elkezd elmélkedni. De ezt tényleg a film felénél. Na hagyjuk már. A She and Her Cat (Kanojo to Kanojo no Neko) eredeti változatában volt jó. Erre megcsinálta az Everything Flows alcímű posványt. Minden átjön, csak a melankólia nem az élénk színekkel, és a velős lényeget is széthúzta feleslegesen.

A másik ilyen Hideaki Anno. Aki szerette az Evangeliont, annak annyit kell csak mondani: Rebirth. Jó eséllyel úgy pislog, mint Junchi a Bunny Drop manga kapcsán, hogy "miről is van szó? a tudtommal olyan nem létezik." De ugyanaz a recept jóformán, mint Shinkainál, csak annyi különbséggel, hogy míg Shinkai művészieskedik, addig Anno random generátorral dolgozik. Tud ő is, ha akar, mert egész jó reklámfilmet tett össze az Animate-nek az Anime Tenchou-val, de főleg azt tud, hogy olyat rakjon le az asztalra, amitől a Dobay Ádám-féle kóklereknek is lesz "munkája".
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

11. Kedvenc és legtúlértékeltebbnek tartott rendező

Favz~
Yuasa Masaaki, azaz korunk meg(nem)értett hőse. Az ember, aki semmilyen formában nem kíván beállni a mai main streambe, inkább a saját egyéni látásmódját és preferenciáit helyezi minden alkalommal előtérbe. Hőseiről valószínűleg soha nem fog PVC-figura készülni, mert ő megelégszik azzal, ha egy kisebb, de igényesebb rétegnek készíthet animét, még akkor is, ha néha bizony kicsúszik a kezéből az irányítás (Kaiba, Kemonozume), jobb napjain viszont olyan remekművek jönnek ki gondos kacsói alól mint Tatami Galaxy, Mind Game vagy Ping Pong.

Satoshi Kon, aki míg élt, hiánypótló művésznek számított, halála után pedig azzá vált, akit sehogy nem lehet már pótolni. Szegény, ha még élne, lehet szíven ütné a tény, a mai érában nem lenne már igény a filmjeire, pedig 10-15 éve referenciaszemélynek számított, ha csak előkerült a kifejezés, anime. (Mondjuk ő sem makulátlan, a Paprika szerintem kimondottan egy félresiklott, gyenge próbálkozás, ahogy a Millennium Actress-szel sem vagyok teljesen kibékülve.)

Hosoda Mamoru, mint napjaink egyik jeles main stream anime-direktora, a Bakemono no Ko-ig makulátlan filmográfiával.

Kevésbé favz~
Shinkai Makoto. Egyszerűen csak NEM, de őt már annyit fikáztam korábban, hogy most megkímélnék ettől mindenkit - úgyis ismeritek már a véleményemet kívülről befelé.

Miyazaki Gorou. Kár, hogy édesapja tehetségéből és szakértelméből mindössze egy mikroszkopikus darabka ragadt rá.

Illetőleg van még egy-két sorozatokat rendező fazon, de azok nevét külön nem jegyeztem meg, mindig olyankor ugrik csak be, ki is ő, mikor látom kiírva.

Nem mellesleg valahol a kettő perem közt félúton leledzik Tomino Yoshiyuki (Gundam papa) és Oshii Mamoru, illetve említettem volna még Kunihiko Ikuharát is a kedvenceim közé, csak aztán jött a Yuri Kuma Arashi című förtelem...
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Akosss »

10. nap - Legidiótább nevek animében/mangában

Fú, jó sok mindent ellőttetek, de még nekem is van pár a tarsolyomban. :D

Első a Servant x Service főszereplője Lucy, akinek teljes neve: Yamagami Lucy Kimiko Akie Airi Shiori Rinne Yoshiho Chihoko Ayano Fumika Chitose Sanae Mikiko Ichika Yukino Reina Eri Ai Tamiko Chikage Emilia Julia Shizue Erina Chisa Yumeka Natsuki Ranran Rieko Setsuri Chikako Azumi Marina Hideko Chiaki Misaki Naomi Campbell (XD) Miku Yuka Masako Sachiko Nana Mutsumi Haruka Yuna Shimako Yukie Rin Sakura Kanna Wakana Hazuki Honami Ruri Mihane Momoka Himari Nozomi Futaba Mayuyu... (és még folytatódna tovább) :D A szülei nem tudtak dönteni, mi legyen a keresztneve, ezért felsorolták az összes ötletüket, a lusta anyakönyvvezető meg elfogadta mindet. XD

Nem láttam az animét, de a Mardock Scramble-ben van egy Welldone the Pussyhand nevű tag. :lol:

Furcsállom, hogy a Bleach nem került elő senkinél sem, pedig Kubo-nak nagyon elszállt a fantáziája, mikor megalkotta az arrancarok és quincy-k neveit. :D Néhány példa: Aaroniero Arruruerie, Charlotte Chuhlhourne, Dondochakka Birstanne, Dordoni Alessandro Del Socaccio, Szayelaporro Granz, Nelliel Tu Odelschwanck, Cirucci Sanderwicci, Rudbornn Chelute, Shawlong Koufang, NaNaNa Najahkoop, Askin Nakk Le Vaar, Mask de Masculine, Loyd Llyod, Royd Lloyd, Pernida Parnkgjas, PePe Waccabrada. Néha úgy érzem, mintha beleverte volna a fejét a billentyűzetbe és ami kijött, az lett a neve a karakternek. :lol:

És végül még a Hamatora, ami annyira nem gáz, de ott olyan nevek fordulnak elő, mint: Birthday, Ratio, Nice, Art, Three, Paper, Moral, Skill

11. nap - Kedvenc és legtúlértékeltebbnek tartott rendező

Azért is rossz belevágni egy ilyen kihívásba, mert jönnek azok a kérdések, amikre szeretnék válaszolni, de aztán rájövök, hogy nem nagyon tudok, mert csomó minden kimaradt, ami kellene a megválaszolásukhoz. Ilyenek a rendezők is. Pont 1-2 hónapja írtam össze egy listát azokról, akiknek a munkásságát szeretném lecsekkolni, mert kicsit szégyelltem magam, mikor feldobtak ilyen neveket, hogy Kon Satoshi, Yuasa Masaaki, Anno Hideaki, Ikuhara Kunihiko, Oshii Mamoru, Hosoda Mamoru, nekem meg halvány lila gőzöm nem volt a filmográfiájukról. (szerk: LOL, konkrétan felsoroltam mindenkit, akikről Junchi írt. :D)

Kettőt azonban mégis megtudok nevezni, mint kedvenc, habár tőlük sem láttam mindent. Egyikük Watanabe Shinichiro, akitől a Samurai Champloo és a Sakamichi no Apollon is a kedvenceim között található (a Cowboy Bebop-ot és a Space Dandy-t pedig majd pótolom idén). A másik Kasai Kenichiro, akinek a Nodame Cantabile 1. évadáért és a Hachikuro szintén 1. évadáért vagyok rettentően hálás, mást nem láttam tőle, bár van, ami nem is érdekel (eleget hallottam az Ookami Shoujo to Kuro Ouji nevű förmedvényről), de olyan is van, amit szeretnék még pótolni (Bakuman pl.).

Legtúlértékeltebb/nem kedvelt/utált rendező pedig nem más, mint Itou Tomohiko. Azt hiszem indoknak elég annyi, hogy ő felelős a BokuDake totális szétbarmolásáért. meg a SAO-ért.

Tavalyi kérdésekkel megint le vagyok maradva, mint a borravaló.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

11. nap - Kedvenc és legtúlértékeltebbnek tartott rendező

Jelentem nincs kedvencem. Több rendezőt is szemmel tartok egy-egy anime kiválasztásánál, de mindegyiknek vannak gyengébb műveik is, így senki iránt sem alakult ki igazán rajongásom.

Legújabb személy, aki a YoI miatt most rákerült a radaromra: Yamamoto Sayo.


Az egyik legtúlértékeltebb amúgy szerintem is Shinkai.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

11. nap - Kedvenc és legtúlértékeltebbnek tartott rendező

Sajnos ma eléggé ki van kaparva az agyam, így nem hiszem hogy annyit fogok rizsázni mint általában. Különösen, hogy kevés olyan rendező van, akinek a teljes filmográfiáját abszolváltam, szal lehet hogy pl. a Satoshi Kon-összes ismeretében, vagy Yuasa maradék cuccainak megtekintése után más lenne ez a post. Shame on me, igyekszem még az idén pótolni őket.

Hosoda Mamoru eddig epic win, a TokiKake-SW-Ame&Yuki trió benn figyel a TOPlistán. Különösen tetszik hogy semmi erőlködést nem érzek nála, könnyed, de mégis magával ragadó módon tudja átadni üzeneteit.

Miyazaki: Ide szerintem semmit nem kell írnom, mert bár vannak általam nem különösebben kedvelt művei, és az utolsó hármasa sem a kedvencem, de a Totoro és a Mononoke Hime mindent visznek.

Ikuhara mindenképp érkezik ide az Utenával és a Pingvindobbal, zseniális mind a kettő, és szerintem én a sokat átkozott harmadikat is szeretni fogom (csak másmiatt :D), szal a filmográfiája nálam makulátlan XDDD

Oshii Mamoru már abba a csoportba tartozik, akitől nem láttam ugyan mindent, és még a látottak közül se tetszett az összes, de a rendezői stílusa és a képi világa rohadtul bejön nemcsak a GitS, de még a nagyonnemszerett Jin-Roh esetében is, a Gyönyörű Álmodóról pedig csak jót hallottam eddig.

Nemszeressem:

Shinkai. Ekéztem már sokszor, úgyhogy szintén eltekintenék tőle, de bosszant hogy nagyon szépek a cuccai és (melankolikus) hangulatot teremteni nagyon tud - viszont a brutálisan túltolt szentimentalizmusa MINDEN esetben hazavágja az összképet. Ez alól csak a Kotonoha a kivétel eddig, bár ott is nagyon rezgett a léc.

Anno-hoz meg annyit, hogy 1 művéből él már 20 éve, ami szvsz kiemelkedő (a maga korában mindenképp az volt, és az anime történetében is jelentős mérföldkő - megérdemelten), de ezen kívül nem sok mindent tett le az asztalra, az NGE összebarmolása a reboottal pedig főbenjáró bűn. Elég LOL különben, hogy sokat vinnyog az otaku-tendenciák térnyerése miatt az animeiparban, erre a Rebuild-ot ő maga pakolta tele otakubait baromságokkal. -_-

Gondolkodtam még hogy sorozatoknál ki alkotott többször is kiemelkedőt, de szinte minden sorozatrendezőnél vegyesfelvágott az összkép. Mondjuk a TTGL, a KlK és a Dead Leaves miatt Imaishi Hiroyukit kiemelném, mint a stílusáról könnyen felismerhető és általam kedvelt úrienbert. Ami azért poén, mert az öncélú Gainax-os baromkodásokért abszolút nem vagyok oda, de ő ezt olyan kreatívan, szórakoztatóan és nem out-of-concept módon műveli, hogy az ellenkezőjét sikerült elérnie, mint amit egy átlag Gaynax-agyrohasztás (FLCL, Ebichu, satöbbi...) szokott belőlem kiváltani.

És bár a Shaft szinte minden animéjét Shinbou Akiyuki rendezi, őt max a túlértékeltek között tudom említeni, mert a Szaft csak a vizualitása miatt jön be nagyon. A Madoka 80%-ban Urobutcher érdeme, 10-10% a vizuális rész és Kajiura, ráadásul a té rendezőúr élen járt a Rebellion moziba feleslegesen beleugatírozók között, a többi cucca meg csak simán középszerű rendezésileg + nagyon átlátszó amikor mívészt próbál játszani, úgyhogy ha nem is utálom, de elég sok van már a rovásán. -_-
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

11. Kedvenc és legtúlértékeltebbnek tartott rendező

Könnyebb lenne, ha több rendezőt követnék nyomon, vagy majdnem az egész filmográfiájukat ismerném, szóval ez nem lesz túl alapos lista.

Hosoda Mamoru és Miyazai Hayao, akiket elsősorban kiemelnék, mint családiasabb-könnyedebb vonal. Persze náluk is megfigyelhető komolyabb alkotás, de tőlük bátran merek ajánlani akár kezdő, vagy animéket egyáltalán nem ismerő nézőknek. Szép látványvilággal és érdekes történetekkel dolgoznak, mindkettejüknek felismerhető a stílusa.

Aztán Satoshi Kon is mindenképpen említést érdemel, neki komolyabb animéket köszönhetünk és eddig nagyjából-egészéből mindegyik filmje tetszett, amit láttam tőle.

Ikuhara a kissé különcebb stílusával vett meg, bár a Yuri Kuma miatt nem felhőtlen a kapcsolatunk, mégis a másik két címre a mai napig örömmel gondolok vissza.

Akkor térjünk rá a legtúlértékeltebb rendezőkre. Többen is említették Shinkai Makotot, de én se maradok ki, ami azért valljuk be jelent valamit. Az animéi zseniális AMV alapanyagok, főleg 1080p felbontásban, szóval azt elismerem gyönyörű grafikát tud alkotni. Sajnos minden más csöpög a nyáltól, ami megfekszi a gyomromat. Egyedül a Hoshi wo Ou Kodomo tetszik igazán tőle, ami sokak szerint a legrosszabb filmje, de abban legalább volt más is a szentimentalizmuson és szerelmi nyavalyákon kívül.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

12. Kedvenc és legjobban utált stúdió

Ez se egyszerű, mert még a legretkebbnek tartott bandáktól is elő tudok szedni 1-2 címet, amihez kivételesen odatették magukat, és a TOPcsapatoknak is bőven vannak fájdalmas mellényúlásai, ezerszer felhasnált kliséi és hasonlók.

Kedvencek közül kiemelkedik a.... Sunrise. :D Igen, ez a hülyeségeket ömlesztve halmozó stúdió, különösen az anime original tartalmak esetében. Mert ha rendesen állítják össze az arányokat, baromira szórakoztató koktélokat tudnak letenni a néző elé, lásd Code Geass, Esca, Cowboy Bebop, Mai-Hime, Tiger&Bunny vagy a Gundam Seed. Persze nem kell félteni őket sem, sokszor mellé tudnak nyúlni, és megvannak a szokásos baromágaik, amiket a harmadik megtekintett Napkelte-anime után mindenki fejből vág: kretén plot twistek, mindenre rálictálás egészen a komolyanvehetetlenség határáig, mecha ott is, ahová nem kellett volna, sok a QUALITY, satöbbi. Mégis őket tartom annak a brigádnak, akiktől leginkább várom az újabb és újabb bejelentéseket - bár az elmúlt 3-4 évben a legutóbbi Geass-os bejelentést leszámítva nem kényeztettek el. Notable mention: az Inuyasha miatt le a kalappal, a 200 körüli epizódszám ellenére valami gyönyörű adaptációt tettek le az asztalra.

Aztán itt van a Madhouse, akik ilyeneket tettek le az asztalra, mint a Dennou Coil, Death Note, Chihayafuru, Tokyo Babylon, Monster, Kiseiyuu, Yojouhan, Kaiji vagy Hosoda nagy triója. Bár legutóbbi nagy dobásuk, a Vanpancsman simán a látványorgiával vett meg, de ettől függetlenül is minőségi cuccokat gyártó stúdiónak tartom őket, annak ellenére hogy néha beesnek ilyen Dick;Head vagy Overlord-szerű mellényúlások.

Bones: a látvány és az animáció. Wolf's Rain, FMA 1. sorozat, Juousei, Kekkai Sensen, Noragami, Soul Eater, vagy a most nézett Eureka 7 lehet hogy tartalmilag nem épp kifogásolhatatlanok, de az fix hogy az eyecandy-t nem lehet tőlük elvitatni. Viszont volt ennek a műhelynek 2009-10 körül egy-két rossz éve, amikor valamiért a béka ülepe alá került a büdzsé, akkor jött az FMA-Bradahood vagy a Tokyo Magnitude 8.0, amiken lehetetlen volt nem észrevenni a Csontiékhoz méltatlan vizuális megvalósítást. Azóta szerencsére sikerült összekapniuk magukat.

Ide jöhetne még a Production I.G, akikről valahogy mindig a komoly (vagy KOMOLY? :D ) animék ugranak be, talán a GitS mozi miatt, de a Psycho-Pass, a Shingeki és a Jin-roh is hozzájuk köthető, pedig van nekik ezer más animéjük, aminek köze nincs a darkoskodáshoz, csak nekem valamiért ezek maradtak meg. Ha érkezik valami komolyabbnak kinéző cucc, és őket látom a készítők között, jó ajánlólevélnek veszem.

Ghibliéket senkinek nem kell bemutatni.

Ill. még kettő, a White Fox stúdió a Kőkapu zseniális adaptációjával és a Katanagatari lehengerlő látványvilágával bizonyította, hogy viszonylag új stúdióként helyük van a piacon, de látványra a Re:Zero sem panaszkodhat. A másik pedig.... igen, a Szaft :D akiket tudom hogy ezerrel fogak szidni ezen kérdésben néhányan, de engem a formabontó vizuális megoldásaival simán megvett - csak nem kell mögé látni semmit.

Legjobban utált... Talán nem a legjobb kifejezés, de van pár ritka nagy kókler banda, és most nem is az olyan QUALITY-gyárosokat emelném ki mint Bohócék vagy a Toei, mert ezekről oldalakon keresztül lehetne értekezni, hanem azt a gyülekezetet, akik élen járnak az összes ígéretesnek induló anime összebarmolásában vagy elcseszetten átírt adaptációkban, ez pedig az A-1. MINDEN DÜHÖM amikor a ShinSekai Yorira, Subete ga F ni Narura, BokuDakére, a full gagyinger és nézhetetlen Ace Attorney-adaptációra, vagy a már előzetes alapján is retardschőnennek tűnő Fate/Apocrypha-ra gondolok. Két cucc van amit valami csoda folytán nem barmoltak össze, az egyik az AnoHana (bár itt is rezeg a léc a túlhúzott szentimentalizmus miatt...) a másik meg a Silver Spoon, szerintem egy Arakawa-mangába nem mertek beletúrni. De menjenek a francba, a wasted potential ezerszer jobban fáj, mint amikor csak egy simán szar cuccot tesz le valami tehetségtelen vagy kliségyáros brigád az asztalra.

Éssss.... még guilty pleasure stúdióm is van, mégpedig az egészen kiváló Silver Link, akik teljes eddigi életművükkel bizonyították, hogy az igazi értéket hordozó animék mellett kötelezték el magukat. Mesterműveik közül is beláthatatlan magasságba emelkedik ki a Fate/Illya, amit szorosan követ a WataMote, és sanszos hogy hamarosan csatlakozni fog hozzájuk a YuriKuma nevezetű csoda is. Hajrá srácok, még több lolifanszervízt minőségi animut a népnek! :D

-------------------------------

Régi kihívás:

12. nap - Kedvenc jeleneted animéban/mangában


Volt azóta pár, pl. Ara égése és Shinobu nagy ugrása a Kizuban, vagy amikor a Kara no Kyoukai-ban
SPOILER
Shiki elvágja a saját bekövetkező halálának "vonalát" és egyben félig megvakítja Mitsuru-t
, de most csak egyet emelnék ki, mert talán ez égett be a leginkább, mégpedig a.... Madokából :D Tudom hogy egyszerűbb lenne, ha csak simán ideírnám hogy MINDEN EGYES JELENET, de valahogy ki kell emelnem közülük azokat amik MÉG JOBBAN betaláltak, és ezek egyike az Eien no Monogatariban található FULLSPOILERES új scene.
SPOILER
Ez a beszélgetés a sorozatban Homu szobájában játszódik le, és semmi extra, de itt OMFG minden benne van amivel padlóra tudnak küldeni: übertúlhúzott vizuális Shaftkodás, alatta Kajiura... és HOMURA. Vegytiszta Homu-hair fanszervíz *____* és mellette talán a legszomorúbb jelenet az egész animében, aka. Homerun egy átlagos napja. Kár hogy nem így került a sorozatba.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

12. Kedvenc és legjobban utált stúdió

Mennyire befolyásolja a stúdió a kész munka minőségét? A Shirobako alapján úgy hiszem, hogy a stúdió feladata megtalálni a megfelelő (gyakran szabadúszó) embereket a megfelelő posztokra, hogy az adaptált műből vagy eredeti ötletből a legtöbbet hozhassák ki.

Csak bólogatni tudok a Madhouse, Bones és Production I.G jellemzések olvasásakor, annyit tennék még hozzá, hogy a Production I.G remek sportaniméket is gyárt, remélem nem lóg ki majd a minőségi adaptációik sorából a Ballroom e Youkoso sem. Szintén szeretem a Studio Ghibli munkáit.

Az a négy anime alapján, amit tőlük láttam, a MAPPA is elég szimpatikus. Kár, hogy a Yuri!!! on Ice nem kapott annyi pénzt, mint a Shingeki no Bahamut: Genesis, de így is elképesztően jók voltak a korcsolyás jelenetek. Bízok benne, hogy a Shoukoku no Altair-t sem rontják el.

12. nap - Kedvenc jeleneted animéban/mangában (spoilertaget kéretik használni!)

A teljesség igény nélkül:

Bishoujo Senshi Sailor Moon S végén a Crisis Make Up.

Ez a lánykérés a Bakumanból.

Hotarubi no Mori e végén Gin
SPOILER
eltűnése
. (A linkek és a spoiler tag nem szeretik egymást?)

Working!! szerelmi vallomás.

Ultimate Madoka.

Ha eszembe jut még valami (vagy sikerül egyetlen jelenetet kiválasztani egy animéből, például a Gintamából), akkor még kiegészítem a listát.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

12. Kedvenc és legjobban utált stúdió

Kedvencre vagy Madhouse vagy Sunrise, nem egyszerű eset, mert bár mindegyikbe bele lehet rúgni (főleg a modern Madhouse-ba), de én még mindig úgy érzem, hogy erre a két stúdióra azért a mai napig lehet számítani, nemcsak normális animációban vagy adaptálásban, de minőségi kontent szállításában is.

Legjobban utáltra pedig egyértelműen A-1, bár azért nagy volt a verseny, voltak itt még bőven kihívók (Pierrot, Deen, Toei non-artsy oldala, a "legendás" Arms, illetve az elmúlt 3 évben megalakult stúdiók szinte mindegyike), de nálam ők azok, akik egyszerűen mindenben a legalja.
Válasz küldése