45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: tulokos »

12. Kedvenc és legjobban utált stúdió

Kedvenc stúdió: ténylegesen kedvenc stúdióm egy van, mégpedig a Ghibli. Amúgy pedig nem szoktam elköteleződni, rajongani stúdiókhoz.

A Madhouse lenne nálam a második, mindenekelőtt Satoshi Kon munkái miatt (Paprika, Perfect Blue, Tokyo Godfathers, Millennium Actress), de ide tartozik sok Yuasa csoda (Kaiba, The Tatami Galaxy, Kemonozume), Hosoda (Ookami Kodomo), Metropolis, Vampire Hunter D, Monster, Dennou Coil, Casshern Sins, valamint Animátrix és Memories. A többi munkájukat akár el is nyelhetné a föld, mert ezekkel a címekkel már akkor is mennybe juthatnak. Utóbbi két antológiában egyébként a Studio 4°C is benne volt, egy szintén kiemelkedően jó "műhely".

Production I.G: egy likeolásra mindenképp érdemesek, bár eddig voltaképpen csak a filmjeikkel győztek meg, egészen pontosan Mamoru Oshiival (Ghost in the Shell 1-2, Jin-Rou). Sorozataik már vegyesek, de inkább rosszak (Attack on Titan, Guilty Crown, Kuroko no Basket és még lehetne sorolni…). Félek, mit fognak kihozni az FLCL folytatásából, ahogyan a GitS sorozattal is évek óta csak szemezgetek, mert képek alapján pont annyit parádézik bugyiban Motoko, hogy el tud menni tőle a kedvem teljesen.

És akkor most visszatérnék a tegnapi témához: NGE és Gainax. Azt mondják, hogy ez a sorozat tett a legtöbbet azért, hogy az anime elfoglalhassa a helyét a popkultúrában. Sikerült úgy összegyúrni, hogy a "komoly" tartalom, a rengeteg fedezet nélküli random utalás és szimbólum felpezsdítse a "normális" nézőket és otakukat egyaránt. És azt is mondják, hogy a Gainax volt az első stúdió, amelyik rákapott az ebben rejlő sötét erőre, és jó sithekhez méltóan kihasználták a lehetőséget: megkezdődött a plakátok (még repülőkön is lol), műanyag figurák, matricák és egyéb vackok térhódítása... Szóval utálnom kéne őket, amiért ilyen irányt szabtak az animés világnak, ugyanakkor (és erről is már beszéltem korábban) Imaishi Hiroyukival megcsinálták a TTGL sorit, amivel meg meztelenre vetkőztették ezt az érát.

Utált banda: P.A. Works, A-1 Pictures, Silver Link, Shaft és "az elmúlt 8 év" (+ az új ufotable is szeretne bekerülni ebbe a listába), ezek nélkül nem kevesebb, hanem sokkal több lenne az anime világ. :drop:
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

12. Kedvenc és legjobban utált stúdió

Sanszos, hogy itt is hatalmas lesz a konszenzus. Igen, nálam is olyanok vannak fasorban, mint a MADHOUSE, Ghibli, Production I.G., illetve én ide tenném a Toei Animations-t, mivel szeretem a retrót, rengeteget ők alkottak meg (sok balfogás mellett, természetesen), és ebben az érában tényleg olyan nosztalgiabombák vannak, amitől kicsit olyan érzésem van mellettük, mintha gyerekként néznék mesét. Ennyit is számít, ha valamin látszik, hogy kézzel készült. :drop:

Aztán ott az ufotable. Szemgazmus, amire a skacok képesek, és azért értik mitől dörög a TV-szezon. Mármint, milyen rész végi cliffhangerek képesek csigázni a következő részig, a la Fate/Zero, UBW. Persze, ők sem makulátlanok, mert a God Eaternek nem állt jól a TV-s változatba oltott full CGI (sőt, nagyon nem, de a papírfecni méretű sztorinak a TV formátum sem). Éééés ott a Gyo, amit én rohadtul utálok, mert Junji Ito japán B-kategóriás horrorjából csináltak egy random hollywoodi producerelte B-kategóriás amerikai horrort. Durva szemléletváltás, ami nem jött ki jól az eredeti mű szempontjából, főleg, hogy az inkább halmozta a kérdéseket és a mindfuckot, addig ezt lefölözte, pont az előbbi ok miatt.

Átlagpontszámok alapján a Studio 4C meg a Tatsunoko Productions is ott van a listán. Előbbi a rövidfilmekkel remekel csak igazán, utóbbinak meg olyan címeket köszönhetünk, mint a Volt egyszer... az ember széria, Ping Pong, Casshern Sins, Namiuchigiwa no Muromi-san és olyan érdekes dolgokat, mint az Animentary: Ketsudan (egy II. világháborús dokumentumfilmsorozat animeként megvalósítva valamikor a 60-as/70-es évekből). Mondjuk utóbbihoz mehetne a Ping Pong is, mivel eléggé "őrült tudósként való próbálkozás" volt az is.

Na most jöjjön a feketeleves része a dolgoknak. Kiket nem bírok.

Kyoto Animation, az az a KyoAni. Bár tudtak letenni olyanokat az asztalra, mint a Nichijou (egy igazi abszurd, elborult humorú epizodikusan epizodikus szegmensekből álló sorozat), vagy a Full Metal Panic? Fumoffu és a The Second Raid, azért az ő repertoárjuk nagy rész olyan általam nagyon nem kedvelt címekből áll, mint a Chuunibyou, K-On!, Hyouka, Lucky Star, Suzumiya Haruhi, Kyoukai no Kanata, Musiagen no Phantom World. Ismerős a sorminta? Ja, mind lapos a moewagon által. A Chuuni egyszerűen idegesítő volt a fantáziarészeken kívül, amin meglátszott is, hogy nem kedvelték azokat a jeleneteket rajzolni. A K-On! az abszolút 0 sztorihoz konvergáló dolog, a "cuki lányok, cuki dolgokat tesznek" recept ősanyja, amit szépen megfejtek egy 4 kötetes yonkoma mangából --- túl sok epizódot szenteltek rá, túl sok az üres körítés, és a szereplők is elég hamar unszimpik lesznek a viselkedésükkel. A Hyouka akart még valamit, de gyakorlatilag hamar unalomba fulladt, onnan érdektelenségbe. A Lucky Star meg tömény, akár a mangája. Egyszerre bír a K-On! szintű üresezéssel, és a manga elborult, mindig mindenre referáló humorára, amit paródiaként akar eladni. A Haruhival sikerült megalkotni a legutálatosabb női szereplőt, amit megfejeltek az első sorozat idióta rendezésével, minősíthetetlen kivitelezésével, hogy majd 2 év múlva minden téren gatyába rázva újrainduljon -- és igazából, ide szúrom: a filmet szerettem, az vett rá, hogy elolvassam a regényváltozatot. Hát ég és föld a különbség. A Kanata minden volt, csak érdekes és jó nem. Egy kezdőnek és szemüvegfétisesnek lehet, de addigra a sztoriját annyiszor láttuk és hallottuk, hogy dankesün, ez is csak átlagot erősíti. Végül a Phantom World, ami az előző SOL-ozós és moe rajzstílust átvitték az ecchi műfajába, amihez az első rész limbózós jelenetével megtolták a HOTD-s "két függőlegesen és ellentétes irányokba himbálózó melle közt elrepül a puskagolyó" bevágással megerősített nonszensz "csöcsfizikát". :dirr:

Aztán mink van még... ó, az ARMS! Bár a Hyakka Ryouran azért hozta a középerős szintet (azt is főleg a művészieskedő, de a szemnek kellemes kivitelezésével - ilyet nem épp egy céltudatos ecchitől várna az ember) vagy az eredeti ötletként fogant, és azért érdekes koncepciójú Wizard Barristers is tőlük származik; vagy a Maoyuu Maou Yuusha, a Spice and Wolf mikroökonómiai tanulmánykörútja a makroökonómiázó fantasyvilágban... De olyan katasztrófákat köszönhetünk nekik, mint a Zettai Shougeki: Platonic Hearts, Queen's Blade (tartozom azért ennél egy vallomással: az 1. évad meh, a 2. évad jó, azóta meg a készítők a világ legnagyobb drogvásárlóivá váltak szerintem), a Gokukoku no Brynhildr és az Elfen Lied, meg a Valkyrie Drive: Mermaid. Erősen tolt ecchi és ecchijellemzők, -poénok figyelhető meg náluk minden címben, hiszen nem csoda: erre szakosodtak egy hentai készítő stúdióból.

Aztán Zexcs... Bár a Mangaka-san to Assistant-san to jó lett, ahogy a Cuticle Tantei Inaba is, ők jegyzik a Onii-chan no Koto (vagy még rövidebben: Ochinko :dirr: ) sorozatot, ami egy elég generic fétisecchi, és bár fogyasztható lenne, ha nem ragad meg végig ezen a szinten. Illetve az ő termékük a Fortune Arterial. Szép grafika, kellemes zene, de a történet... Röviden annyi, hogy sikerült a lényeget áthozni az emberek közt élő és emberként élni akaró vámpírok mindennapos problémáiból: hogyan kell egy iskolai fesztivált megrendezni. Nem vicc, a sorozat 85%-a, ami nem expozíció és a siettetett lezárás, e körül forog. Na és a Chuu Bra!!-t kell mondani? Vagy az Aku no Hana elbaltázott megvalósítását?

Kissé indifferensek jönnek.

Satelight. A Moretsu Pirates-t imádtam tőlük, a Hellsing Ultimate-hez is rendjén hozzájárultak. Guin Saga és Vanadis? Okésak lettek azok is. De... Valaki magyarázza meg nekem az AKB0048 2 évadát, a Ragnastrike Angels-t, a Nobunaga the Foolt...

J.C. Staff. Az egykor tsundere romantikáról híres/hírhedt stúdió. Shana, Hentai Ouji to Warawanai Neko, Danmachi, Zero no Tsukaima, Zakuro, Hayate no Gotoku, Yumekui Merry, Golden Time (ami kábé olyan érzés, mintha nyakon pisálnának: kellemesen melengető, de mégiscsak pisi...), és az olyan katasztrófák, mint az Eiken, Kill Me Baby, Fuuun Ishin Dai Shogun, valami Tsukihime... De olyanokat tettek le, mint a Yomigaeru Sora, Puni Puni Poemi, Read or Die TV, Nodame Cantabile, Konpeki no Kantai, Azumanga Daioh!, Aoi Hana, Ano Natsu de Matteru...

Silver Link. Én is a Prism Illyát hoznám fel a jó oldalon, Watamotét és a Non Non Biyorit, a Tasogare Otome x Amnesiát. Míg a rosszon ott a C3, Asako/Chitose Get you!!. És olyan "elmegy" szinten a BakaTest, Imawa Kuni no Alice.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

12. Kedvenc és legjobban utált stúdió

Kb. már mindet ellőttétek, amiket én is írni akartam, de azért hozzáteszem a magam fanboykodását. XD

Kedvenc stúdiók:

Sunrise

Mint első és legnagyobb kedvenc. Talán tőlük láttam a legtöbb animét, 90%-ban magas minőség jellemző a cuccaikra (amikor épp nem Krossz Angéláznak... -____-), úgy vizuálisan, mint tartalmilag. Arról már nem is beszélve, hogy bár itt most úgy látom a Gainaxnál jött fel, hogy micsoda kultuszaniméket készítettek, azért ez a stúdió szvsz talán még jobban ott volt a szeren ebből a szempontból. Szal kapásból a teljes Gundam széria (amiből én mondjuk egy darabot sem láttam, mert rohadtul nem érdekelnek a mechák, de azt nem lehet tőle elvitatni, hogy igazi klasszikus lett az animék világában), de a teljesség igénye nélkül valóban ott vannak még az olyan címek is, mint Cowboy Bebop, Escaflowne, a HiME/Otome duó, Code Geass, Inu Yasha és annak Kanketsuhenje, az itt többek által is agyonistenített Gintama, Tiger & Bunny, stb. Mozifilmek közül ott volt az Ibara no ou, kisebb szösszeneteik közül a Freedom, de mivel nem ma kezdték az ipart, régebben is csináltak animét mostanra klasszikussá lett címekből, pl. City Hunter, vagy Dirty Pair (!!!!! XDDD).

Bones

Tőlük is van több kedvencem, FMA + Brotherhood, Soul Eater, de ők csinálták a Space Dandy-t, az annyira nem jó, de legalább vicces Star Driver-t, stb. XD

Utált stúdiók:

Studio Pierrot

Az animevilág Uwe Bolljai. Annak ellenére, hogy láthatóan rühellik a shounent, mint műfajt (mert azt a szintű leszarást és elbarmolást, amit zsinórban a sokadik shounen animéjüknél csinálnak, már tényleg nem tudom mással magyarázni...), szinte szezononként licenszelnek 1-2 shounen címet, hogy aztán kezdődjön a quality show, az adaptation fail, stb. Ugye két "leghíresebb" (lol, inkább hírhedtebb... XD) címük az utóbbi időkből a Naruto és a Bleach, ahol persze lehetne mondani, hogy alapból nem éppen a shounenvilág god tier részéből válogattak címeket, de Pierroték még ezeket a nem túl erős címeket is sikeresen züllesztették le a béka segge alá. Illetve pontosítok: mintha csak a shounen fighting iránt éreznének ellenszenvet, mert pl. egy Hikaru no Go-t meg tudtak animálni/rajzolni tisztességesen, de aztán ránéz az ember mondjuk egy Tokyo Ghoulra és megint hülyét kap. (Most attól függetlenül, hogy annak is ki mennyire szereti az eredeti mangáját, nem lepődtem meg, amikor többen mondták, hogy ott is sikeres volt a szétbarmolás, 12 rész alatt nem bírták ki, hogy ne kavarják össze a történeti elemeket, meg ilyesmi...) A vicces, hogy nem ma kezdték, szóval emlékszem, amikor először láttam a Yu Yu Hakushót (pláne, amikor előkerültek a látványosnak szánt technikák, meg ilyenek), az első gondolatom az volt, hogy "tök jó, hogy ez akkoriban készült, amikor a DBZ már a második felénél járt, ennek ellenére még a sima DB is leveri látvány szempontjából, gratula Pierrot...". (Most nem mondom persze, hogy a Toei az isten, inkább szégyennek is felfogható Bohócék részéről, hogy még ő is tisztességesebben csinál shounen fightot.) És persze rá lehetne mondani erre az egészre, hogy "mi rossz van ebben? ahogyan a KyoAni pl. a moe-fanokat, úgy Bohóc meg a shounen-fanboyokat tejelteti meg", igen ám, csak hogy lehet ezt úgy is csinálni, hogy közben nem valami tehénlepényt adunk ki a kezünk közül, meg nem nézzük teljesen hülyének azokat, akikből egyébként élnénk. (Ezt szépen bizonyította is már többször az előbbi Sunrise/Bones duó.)

Shaft

Ó igen, az új "No #1". :twisted: Szal amíg a Pierrot jellemzően "csak" gagyin/igénytelenül adaptál, de ha valakinek nulla elvárása van, akkor akár még élvezni is tudja a végeredményt, addig Szafték képesek számomra csont nélkül élvezhetetlenné tenni akármelyik animéjüket és ehhez nem is kell sok, egyszerűen csak előkapják a túltolt vizuális baromkodást és hozzácsapják a szokásos álművészkedést. Ez a kombó nálam eddig egyetlen esetben, a Madokánál működött, nem meglepő módon pont azért, mert ott egy történetileg valóban fajsúlyos darabhoz társították ezeket az elemeket, illetve értelmes módon használták őket. (Szal nem volt tele minden pl. Charlotte-okkal, csak a boszorkányvilágban jelent meg. XD) De erős a gyanúm, hogy ahogy Surci is írta az előző rendezős kérdésnél, leginkább csak Uro érdeme volt, hogy nem lett az egészből egy trainwreck. A többinél viszont sikerült számomra ezzel kb. az egész animét szétbarmolni, teljes Monogatari franchise, Maria Holic, Nisekoi, stb. (Ja, utóbbinál múltkor a shippingelős kérdésnél gondolkodtam is, hogy miért csak a mangájával barátkozgattam, miközben az animét kerültem, mint a pestist, aztán beugrott, hogy kik csinálták... :dirr:)

Illetve még mindenképp meg kell említenem, mint "erős versenyzőt", a Kyoto Animation-t, ugyanis a moe mostani szintű térnyerésében oroszlánrészük volt, ahogy egy jó évtizeden át (de így belegondolva még ma is...) nyomták ki magukból ugyanazokat az egy kaptafára készülő "moe csajok moe dolgokat csinálnak" darabokat, de ezt nem ereszteném bő lére, mert Ricz itt fölöttem nagyon szépen kielemezte. XD
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

12. Kedvenc és legjobban utált stúdió

Ma sem vagyok a helyzet magaslatán, szóval nincs igazán kedvencem és nem is utálom egyiket sem.

Ugyanazokat ragozni (pl. szumma szeretem a Madhouse-t, Ghiblit, szépnek/látványosnak találom az ufotable-t, Shaftot, KyoAnit, stb.), és elmélkedni pluszban néhány fentebb nem említett stúdión (Gonzo, Xebec(2), stb.) most semmi kedvem. Jókat írtatok.^^


A tavalyi kedvenc jelenetes kérdést viszont tudnám bővíteni több élménnyel is (YoI, Utena, Salaryman, Kizu, stb.), de ahhoz sincs kedvem. Talán majd egyszer.

A holnapi kérdést illetően sem érzek mondjuk most nagy késztetést... na, majd meglátjuk.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

12. Kedvenc és legjobban utált stúdió

(Bocsi, ma nem vagyok értelmes hozzászólásra alkalmas állapotban, de nem szeretnék lemaradni, úgyhogy a tegnapinál is tömörebb válasszal jövök.)

A legtöbb stúdióval úgy vagyok, hogy láttam már tőlük jót és rosszat is, szóval egyértelműen nem tudnám kijelenteni, melyik teljesen fehér vagy fekete
Kedveltebb stúdiók:
- Sunrise
- Bones
- Madhouse
- Ghibli
- Production I.G. (És hozzájuk csatolva a Wit.)

Kevésbé kedveltek:
- Kyoto Animation
- Studio Pierrot
- Deen
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

11. nap - Kedvenc és legtúlértékeltebbnek tartott rendező

Off: Franc már megint egy napos csúszásban vagyok. Off vége

Kedvenc
Shinkai Makoto: A grafikai megoldásait nem ecsetelem, mert azt mindenki elismeri. De ahogyan olvasom mindenkinek az a baja, hogy nyájas meg szirupos meg olyan mintha a Disney Hercegnőket kérték volna fel arra, hogy készítsenek el egy drámát. Szerintem a rendező egész egyszerűen azért rendezi azokat a műveket mert ez a téma (már mint a boldogtalan szerelem) foglalkoztatja a legjobban. De hát nünükéje mindenkinek van Miyazikinak ott van a repülés amit mindig minden hova beépített, aztán egyszer vette igazán komolyan rögtön el is fordult tőle az anime fandom. Ez egy. Másrészt egy anime rendezőnek nem végtelen a pályafutása. Ahogyan a Szél Támad-ban meg van fogalmazva egy embernek jó ha egy termékeny évtizede van. Természetesen lehet, hogy valakinek ez rövidebb (7-8 év) másoknak hosszabb (12-14 év) ez a periódus. Ott van Takahato Iszao aki gyakorlatilag 1988-tól (Szentjánosbogarak sírja) egészen a 1999-ig (Yamada család) tartó időszaka az amikor olyan alkotásokat pakolt le ami miatt emlékezünk rá. Senki ne jöjjön nekem most azzal, hogy az 1963-as Wanpaku OJI no Orochi Taiji-ban mutatott rendezőasszisztensi munkája hívta fel a figyelmét először rá mert erősen kétséges lenne számomra. Másodpercenként 5cm-t pedig idén 10 éve mutatták be, szóval könnyen lehet, hogy Makoto már nem olyan sokáig lesz nagyon aktív. Ez kettő. Érdemes figyelemmel lenni arra is, hogy a műveit főleg japánoknak készíti (lévén saját maga is japán) így érthető, hogy a tragikus szerelmet viszi vászonra. Ez szimplán kulturális kérdés, Amerikában a happy end a nyerő. Ez három. Továbbá nem mindegyik rendező olyan szerencsés, hogy mindig talál magának pénzt, hogy filmet készítsen, és nem is bujdosik el azzal, hogy: "Ááá gyerekek én már 1984-ben megalkottam a tutit azóta írd és mond semmit nem csináltam csak néha felbukkanok és benyögöm, hogy vegyétek meg az új DB in the Space on the Earth: Goku vs Evil Gohan II játékot mert őrület tettem bele két skiccet egy eddig nem ismert ellenségről meg egyet Krilinről."
Végezetül annyit lehet, hogy Shinkai is nagyobb tiszteletnek örvendne, ha elkövetne egy-két rosszabb filmet mert így eddig az a szerep jön le róla, hogy az eminens diák aki mindig mindent helyes old meg hiba nélkül és ez uncsi. (Végül is egy szöszi színészt is ezért mellőztek évekig az Oscaron mert, hát tőle mindig mindenki a tökéletest kapta és ez oan unci.)

Yoshiaki Kawajiri: Őt leginkább azért kedvelem mert ugyan úgy ahogyan Shinkai következetesen kiáll a rendezői elvei és a grafikai megoldásai mellett. Lehet, hogy nem magas röptű mint más rendező, de azt a színvonalat amit kinézet magának egészen jól hozza az olyan alkotásokkal mint a Ninja Scroll vagy a Vampire Hunter D.

De egyáltalán nem tartom rossz rendezőnek Katsuhiro Otomot, Hosoda-t és természetesen Oshii-t sem. Róluk azért nem írok többet már máskor máshol már bővebben megtettem.

Túlértékelt

Igazából ilyet nem tudok mondani. Maximum még azt teszem ide, hogy olyan rendezőt nem akarok írni aki inkább sorozatokat gyárt, mert ők általában hozott anyaggal dolgoznak. Másrészt nagyon kevés az olyan esett, hogy egy rendező tudjon végig vinni egy szériát még a rövideket is ide értve, a never endingeknél meg szinte kizárt.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

12. Kedvenc és legjobban utált stúdió

Minden stúdió képes nagyon jó műveket produkálni a Sunrisetól a Pierrotig, a Xebectől a Silver Linkig. A kedvencek értelemszerűen azok lennének, amelyek a kedvenc animéim legtöbbjét elkövették, akiknek a találati aránya a legmagasabb. Ezek közül Bones, Madhouse és mások már kedvelve lettek általatok, de legalább kettő még nem:

Kyoto Animation - Ők kevésbé a nagy hitrate miatt említendőek, hanem néhány olyan alkotásért, amelyek képzeletbeli kedvenc listáim élvonalába tartoznának. Ismerkedésünk kezdődött ugyebár az általuk átvett Full Metal Panic révén, ahol egyből megmutatták a Fumoffuval, hogyan zseniálisat tudnak humorban alkotni. Ezt tetézték a The Second Raid segítségével, ahol a mecha műfajt sajátították el rendkívül látványosan. Még ha azóta már el is felejtették az ott tanultakat. :drop: Ezt követte egy nagy szíven ütés Suzumiya Haruhival, az első széria eléggé letaglózott. A másodikban már volt visszaesés, főleg a Endless fiaskó által, de a ragyogó Eltűnés film mindent jóvátett, és egyik top anime filmem is lett. A Nichijou kevésbé fergeteges humoráról maradt emlékezetes, bár az sem volt rossz nekije, hanem a párját ritkító animációval, amely tovább emelte ázsiójukat e téren. Majd jött a Hyouka, ami nem csak 2012 év animéje lett nálam, hanem minden idők egyik legjobbja is. Ebben minden összejött nekik, az abszolút csúcs alkotásuk. Hihetetlen munka ment ebbe bele, a sorozat minden részletébe, igazi 10 ujjamat megnyalató mű. A tavaly előtti újranézésnél is ugyanannyira lélegzetelállító volt, mint emlékeztem.
Persze a csúcsról már nincs feljebb, így azóta sajnálatosan már nem láttam tőlük a korábbiakhoz hasonló szintet, de ez félrevezető is. Az Amagi minden hibájával együtt is nagyon jó szórakozás volt, a Hibike meg helyenként már határozottan közeledett a legjobb műveikhez. A Koe no Katachi pedig ugyan még megnézetlen, de hallomások alapján tovább emeli a pedigréjüket.

David Production - A nagyon fiatal, mindössze 2009-ben alapított stúdió ugyan nem eredeti projektekre specializálódott, a termelésük szinte egésze valamilyen adaptáció, ebben viszont óriási szakértelemről tettek tanúbizonyságot. Valami hihetetlen érzékük van megragadni az eredeti művek lényegét, és egy azokhoz tökéletesen illő stílussal előállni. Kezdve a Level E-től Ben-to, InuBoku, JoJo, Neptunia, és végül Planetarian. Mindegyik esetben, azon túl is már megfelelő hozott anyaggal dolgoztak, hibátlanul hozták azt a látványt, rendezést, ami a lehető legjobban áthozta azok hangulatát. Az is különösen pozitív, hogy míg ezek közül csak a JoJo volt az, ami gazdaságilag is nagyot ütött, de mégis mellette folyamatosan továbbra is dolgoztak másokon a tőlük megszokott színvonalon. Nem álltak le a kreativitásukkal, hogy csak erre az egy pénzfejőre fókuszáljanak. Ezért is nagyon becsülöm őket, főleg a közbeeső Neptunia és Planetarian mennyire ragyogóan sikerültek.

Utálni nem utálok egy stúdiót sem, mindegyik képes volt valami módon frusztrálni az idők folyamán, de a botlások elkerülhetetlenek. Még a szarba is az iparban dolgozó embereknek nagy munkát kell feccölniük. Van jobb dolgom is, mint hogy hülyeségeken utálkozzak.
Polygon Pictures - Ezek most animét csinálnak vagy nem? Megmondom én: KURVÁRA NEM, bármennyire is azt képzelik magukról.
:gun: :sniper: :computer:
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

13. Kedvenc és legutáltabb karaktertípus (tsundere, yandere, kuudere, ojou-san, stb...)

Eddig fogalmam sem volt róla, hogy ennyi karaktertípus létezik. Kíváncsiságból még a személyiségi tesztet is kitöltöttem, így már tudom, hogy hinedere vagyok. :drop:

Nem rajongok egyik típusért sem különösebben, de nem egy bifauxnen vagy shoujo karaktert kedvelek. A legtöbb imouto idegesít, de a yanderékért és a dojikkókért sem vagyok oda.

13. nap - A szereplő, akire a legjobban hasonlítasz

Satou Tatsuhiro (NHK ni Youkoso!), Takamiya Naho (Orange), Matsuno Osomatsu (Osomatsu-san), így ebben a sorrendben. :drop:

---------------------------------------------

A kedvenc jelenetekhez (tavalyi 12. nap) sikerült végre a Gintamából kiválasztottam egyet. Sajnos az anime átugrotta ezeket a fejezeteket, de a
SPOILER
Kagura's Boyfriend
arc vége annyira szívmelengető, hogy muszáj ezt választanom.
Az Akatsuki no Yonából egyelőre ez a favoritom.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

13. Kedvenc és legutáltabb karaktertípus (tsundere, yandere, kuudere, ojou-san, stb...)

Ide jöhet az összes nyávogó, visongó, magas frekvencián dobhártyát pusztító, erőltetetten "aranyos" kiscsaj (tudom, ez nem egy konkrét karaktertípus, de hol máshol említsem, ha nem itt?), a tsunderék 90%-a, a yanderék 80%-a, a genki női karakterek, ha átlépnek velük egy egészséges határt (az alatt pont szerethetőek) illetve az összes, csak az angstre kihegyezett bájgúnár vagy prettyboy.

Külön említést "érdemelnek" továbbá a generic shounen-főhősök, az oniichan-komplexusos hugicák, a főhős kötelezően pancser, perverz, állandóan féltékeny comic relief komája és a kúlnak beállított bishounenek (egyszerűen nem tudok nem röhögni rajtuk xD). Asszem ennyi, igazából az egészséges határ alatt tartott genki lánykákon és a kuuderéken kívül egyik jellemzően animés karaktertípusért sem rajongok.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

13. Kedvenc és legutáltabb karaktertípus (tsundere, yandere, kuudere, ojou-san, stb...)

Alapvetően egyik típust sem kedvelem a kifejezetten séma karakterek közül, de ha az induló jellemén túl sokkal komplexebb, akkor zavarni nem zavar az "alapskatulya".

Irritálni engem is szimplán a túl nyávogós (és egyéb zavaróan szélsőséges) karakterek szoktak.

Kifejezetten kedvelem amúgy, ha több dimenziósak(!!!):
- a családot alkotó, abból is különösen az apa karakterek
- a határozottak, céljukért küzdő/céljukat elérő és/vagy vezető karakterek
- a 20+ évesek (ez alatt értem, hogy szeretem, ha egy cucc főszereplői 20 és mondjuk 50 éves kor között mozognak, jöhetnek öregebbek is, csak az ritka - sokéves, fiatalabb testben nem számít)
- egészségesen (lehet, hogy nem feltétlen kell ez a jelzőXD) optimista, vidám, lökött vagy laza arcok


Tavalyihoz egy kis megjegyzés: Kire hasonlítok? Azóta sem agyaltam ezen többet, de barátnőm szerint tiszta Pichit vagyok a Yuri on Ice-ból, amiben van egy kis igazság (még a YoI teszten is ő jött ki). XD
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

13. Kedvenc és legutáltabb karaktertípus (tsundere, yandere, kuudere, ojou-san, stb...)

Talán kezdjük azokkal, amelyeket utálok: chuunik, fennhéjázó típusúak, vagy akik sportot űznek a másik nyomorán.

Utóbbira elég szép példa Aqua a KonoSubából. A főszereplő srác meghal, és ő a halála körülményein élcelődik, röhög, ami ha tényleg poénos lenne, nem volna gond, de gyakorlatilag egy szánalmas eseten szórakozik, miközben szóban elég durván megalázza mellé a srácot is. Ez volt az a pont, ahol a sorozat és a szereplő gyakorlatilag elvágta magát nálam.

A chuunikra meg elég mondani szintén a KonoSubás Megumint, aki köré a fél fandom úgy veri a nyálát, mint más a hancúrlécét (bár megkockáztatom, hogy a nyála mellett azt is). Érdekes módon a KyoAnis Chuuni sorozatokban ez a jellem annyira nem zavart (bár elég hamar unalmassá váltak a számomra), vagy Kuroneko az Ore no Imouto szériákból, akit legalább meg tudtak spékelni annyira, hogy kicsit többoldalú legyen.

Fennhéjázó típusúak: hát, ez ugye olyan szintkérdés, ami mindenkinél más és más, és Haruhi, Aqua sikeresen benne van ebben a skatulyában. A lényeg itt, hogy mennyire a kivagyisághoz köti a dolgokat, hogy "csak akkor foglalkozik valakivel, ha..." vagy "de én >>tetszőleges magas rang<< vagyok, nem fogok lealacsonyodni a te szintedre/foglalkozni veled/stb.!"

Kedvenc meg nem igazán van. Ha most rá kéne néznem a MAL-omon a kedvenc karakterekre, akkor én is azt mondanám, amit Catrin: legyenek többdimenziósak, de legalább olyan felfogásuk, amivel tudok azonosulni. Most csak példa kedvéért nézzünk onnan pár karaktert, hogy képet lehessen kapni, mivel nálam ez is elég képlékeny fogalom.

Koakuma (Touhou) - Kifejezett animés szerepe nem volt, a játékban is csak a EoSD (6. Touhou játék) könyvtári pályájának mid-bossa, akit a játékos lazán félresöpör. A legtöbb jellemzőjét a doujinok adták, amiket a Touhou-sok eléggé kánonnak kezelnek. A Happiness-trilógia egy lelkileg teljesen megtört és félresöpört jellemet mutat be, aki az öngyilkosságba menekül üzenetérték gyanánt. A halála mozdítja ki Patchoulit az érdektelenségből, aki ezzel kezdi megbánni a rendszeres abúzust. Mivel átmegy ezen az átváltozási folyamaton, Koa megbocsát neki végül holtában, és mivel egy succubusról (vágydémonról) beszélünk, visszatér az életbe. Ellenben más doujinok már inkább humorosabb karakternek festik le, aki nem fél elsütni egy-egy igencsak 18+ beszólást, átértelmezni mondottakat ebbe az olvasatba, vagy szimplán humorosan kiforgatni azt.

Coud van Giruet (Erementar Gerad) - Az első shounen fight, amit láttam, szóval elég papír így visszanézve a karakter, de nyíltan másokért küzdött folyamatosan, akkor is, ha épp azzal állt szemben, akin segíteni akart. A sorozat elején tesz egy fogadalmat a (lány)társának, és ahhoz tartja magát végig elhivatottan. Annyiban rí ki a többi sónenfájt főszereplők köréből, hogy nem vezérlik önös célok (mint Luffy-t, akinek feltett szándéka a One Piece megtalálása és a kalózok királyának lenni), se nem messianisztikus bajkeverő (pl. Kurosaki Ichigo, Bleach), vagy egy Barátok közt szereplő (pl. Uzumaki Naruto). Ez a karakter ebben az egyszerűségében nagyszerű nálam.

Kusakabe Asako (Grisaia no Meikyuu/Rakuen) - A szövetségi mesterlövész egyszerre vállalta az elárvult és elárult korai tiniéveit taposó Yuuji felett a gyámságot, az anyai nevelő szerepet, az elveszett nővért és a jóbarátot. Erősen határozott jellem, komoly, és vannak olyan hibái, amiket a srác tud ellensúlyozni, így kiegészítik egymást. Talán ezért is van az, hogy egy-két évvel később
SPOILER
le is fekszenek egymással, mikor Asako látja, hogy már a pótcsaládi szerepet nem tarthatja fenn a srácnak
. Elég rövid ideig szerepel, de a jelenléte Yuuji életében elég komolyan meghatározó lesz. Az ő szavaival megfogalmazva: "Egyetlen NŐ volt az életemben, akit nem lehet semmilyen módon sem helyettesíteni."
Személyes
SPOILER
Gyakorlatilag az egyedüli "waifu" matéria, akit elfogadok Sakaki mellett a sorozatból, meg úgy 10-11 évnyi animézés után ők ketten az egyetlenek, akikre azt tudom mondani, hogy "igen, ezek ketten azok."
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

13. Kedvenc és legutáltabb karaktertípus (tsundere, yandere, kuudere, ojou-san, stb...)

Először is köszönöm a karaktertípus táblázatot annarancsnak, magamtól én is max úgy 5-6-ot tudtam volna felsorolni. XD (Most azt hiszitek, hogy a nyanderét fogom írni, de nem, az így önmagában kevés és a macskacsajok majd egy másik kérdés témái lesznek... XDDD)

Akiket kedvelek:

-"White Knight" típusú karik. Persze amikor már túltolják, vagy azt látom, hogy álságos az egész, akkor inkább elkezd fárasztó lenni az ürge (én sokakkal ellentétben nem utáltam a Code Geass-es Suzakut, de valahol ciki volt látni, hogy mennyire magára erőlteti ezt az egész szerepet, miközben nem egyszer kibújt a szög a zsákból...), ellenben amikor látom, hogy ez tényleg belső meggyőződésük és a lelkük mélyéről jön ez a felfogás, akkor általában kedvelem őket. (Szal ilyen Jonathan Joestarok, Vashok, Rosette Christopherek jöhetnek minden mennyiségben. XD) Persze tudom, hogy ez is egy idealizált álomkép, mert ilyen ember a valóságban vagy nem létezik, vagy pont ezen felfogása miatt lépten-nyomon szív, de talán pont ezen "mesebeli", irreális jóságuk miatt kedvelem őket.

-Dork, lökött, hülye karik. Ide nem az ilyen idióta, már-már infantilis moe csajokat és hasonlókat értem, hanem azokat a szereplőket, akiknek van ugyan egy komoly oldala, de azt csak akkor veszik elő, ha szükséges, általában viszont viccesen lököttek, poénkodnak, genkik, stb. Sajnos női karikból nem sok ilyet láttam, valahogy a japánoknak mintha ez kevésbé menne (szal ritkán találok olyat animékben, mint pl. nyugati oldalon az Overwatchos Tracer, vagy ilyesmi... :3), persze azért 1-2 beugrik, pl. a Mai HiME-s Midori, vagy a Tasogare Otome x Amnesia-as Yuuko (mondjuk belőle inkább a mangás, az animés valahogy nem adta, az inkább lett olyan, mint valami lightosabb Senjougahara-klón, abból meg köszönöm, de nem kérek), de nem mondanám, hogy tobzódok bennük. Férfiak között már jobb a helyzet, ugye a Vash-Kenshin duó kapásból ide tartozik (sőt, Vash az előző típushoz is, értitek már, honnan ez a nagy fanboyság? XD), de köztük egyébként is mintha jóval gyakoribb lenne ez a fajta karitípus.

-Azért hogy a "kötelező", sztereotip és végtelenül 2D-s otakulistáról is mondjak legalább egy csajtípust, nekem onnan talán a danderék jönnek be. Vagy nem tudom, segítsetek, hogy az ilyen Haruna és Onodera féléket a 20+ típus közül melyikbe sorolnátok? XDDD

Akiket rühellek:

-Értelemszerűen a white knight ellentéte, a szemétláda. Persze vannak stílusosan szemét karik (csak hogy megint JoJózzak: ahhoz képest, hogy azt hittem, hogy Diót hogy fogom utálni, nem jött be, mert annyira stílusosan nyomta a szemétkedéseit végig, hogy nem tudtam nem kedvelni XDDD), de egyrészt gonoszoknál is unom, amikor már annyira túltolja, hogy pl. jelentik neki, hogy "Uram, XY-t lenyomták a jófiúk!", mire valami olyasmit reagál, hogy "Semmi gond, amúgy is mindig utáltam." WTF ember??? És természetesen ennél is rosszabb a helyzet, ha ráadásul valaki úgy szemét, hogy közben a történet szerint neki kéne szurkolni. Szal az ilyen School Days-es Makoto féléket helyből lelőném, ahogy az ilyen folyamatosan arcozó/tapló paraszt Kirito-kunokat is, mert nagyon ritkán jön át úgy, hogy ez a típus szórakoztató lenne, inkább idegesítő, vagy szánalmas.

Otaku listáról pedig két típus szokott idegesíteni:

-A tsundere. Ráadásul ahogy annarancs listáján is írják, itt most már sokszor nem is annyiról van szó, hogy "elsőre bunkó, de idővel meglágyuló csaj", hanem a "modern tsundere" sokszor még azután is szó szerint veri a főhőst, hogy elvileg már együtt járnak, szóval WTF? Mondjuk nem mintha az első verzió jobb lett volna, mert az meg mindig olyan volt nekem, mint amikor animesorozatoknál is mondják, hogy "jó, hát a 26 részből 24 elég gáz, de az a befejezés, az minden fáradozást megér!" Nem, nem mindig éri meg 90% szenvedés 10% örömért és a tsunderékkel is valahogy így vagyok, nem fogom azt nézni X epizódon át, ahogy veri, alázza, stb. a srácot, hogy aztán a végén esetleg nagynehezen kibökjön egy "szeretlek"-et. És akkor mindezt még sokszor megfejelik a készítők azzal, hogy háremcuccokban rendre ezt a csajtípust hozzák ki "győztesnek" a sztori végén, miközben rendszerint kis túlzással akármelyik másik lánnyal jobban járna a főhős. A fanboyok meg elkezdik "megmagyarázni", hogy "ó, hát, igen, XY-chan annyival komplexebb karakter, mint az a másik, az unalmas, lúzer, stb. dandare!", ja, mert az egyik 2D-s otakuálom valóban annyival sokrétűbb, mint a másik... :roll:

-A nagyképű ojou-sama/osztályelnök csaj. Itt gyorsan meg kell jegyeznem, hogy ezzel a típussal semmi bajom, ha van egy olyan vezető, aki tényleg kedves, motiváló, inspirálja a többi szereplőt, stb., akkor teljesen érthető, hogy sokan szeretik, egyesek bálványozni is kezdik, stb. A probléma az, hogy most így kapásból egyetlen olyan szereplőre emlékszem, aki tényleg így volt osztályelnök. A 90%-uk viszont vagy helyből egy diktátor, vagy legalább valami (amúgy rohadtul átlátszó XD) műmosolyt magára erőltet a társadalom kedvéért, de a néző így is helyből látja, hogy zizis, zsarnok, stb. És akkor ennek ellenére azt kell néznünk X részen át, ahogy egy ilyen kari cseszeget mindenkit (általában persze a főszereplőt), meg komplett lányhorda követi, akik non-stop nyalnak neki, stb. Szóval ezt úgy inkább nem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2017.01.14. 00:25-kor.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

13. Kedvenc és legutáltabb karaktertípus (tsundere, yandere, kuudere, ojou-san, stb...)

Még jó, hogy Annarancs linkelte az összefoglalót a karakter típusokról, nekem csak pár ilyen főbb volt meg. Egyébként kitöltöttem a tesztet én is, dandere lettem, ami egyáltalán nem lepett meg.

Gondolom kitaláltátok már, hogy főként a dandere és kuudere karaktereket kedvelem. Mivel a szerelmi téma majdnem minden animében jelen van, ezért sajnos a dere típust nem lehet teljesen kiküszöbölni. Most, hogy megtudtam létezik hinedere is, ezzel illetik a kissé sötétebb humorú, szarkasztikusabb szereplőket, beteszem a listába. Ha nem viszik túlzásba, akkor a beszólogatós, őszinte emberek is bejönnek, ilyen pl. Watashi. Valamennyire még a tomboy és a dork típusokat is bírom. Utóbbit persze ne vigyék túlzásba, mert az már idegesítő.
Egyébként, ha összetettebb jellem, akkor alapból tartozhat olyan típusba, amit nem kedvelek. Csak, hogy mondjak egyet, Kurisu, aki ugye alapból tsundere, de okos, értelmes és lehet vele azonosulni.
Annak is kifejezetten örülök, ha idősebb a karakter és úgy is viselkedik.

Ebből pedig lejöhet, hogy a tsundere, yandere bagázs, vinnyogó kiscsajok, imoutok az őrületbe tudnak kergetni. Aztán a "ki ha én nem" ojou-samákkal is kíméljenek, volt olyan anime, amit emiatt dobtam 1 rész után. A chuunis karaktereket nem mondanám igazán utáltnak, de ha rosszul rakják össze az elemeket, akkor bizony eléggé el tudják venni a kedvemet attól az animétől, amiben szerepelnek.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

12. nap Kedvenc és legjobban utált stúdió

Azt mondja, hogy:
1. Production I.G.: Bár van egy-két nehezen megválaszolható alkotásuk pl: Blood+, de ott van a GitS univerzum, de azért ott voltak a Kaleidonál is, tehát itt van a helyük.
2. Studio Ghibli: Azért nem ők az elsők, mert nem ez a cég szállítja a GitS darabokat.
3. J.C. Staff: Számomra oly kedves sorozatoknál dolgoztak mint a Mézes Lóhere, a Nodame vagy éppen a ROD. A Gyilkosokról nem is beszélve.
4. Sunrise: Már mindenki leírta, hogy miért lehet őket szeretni.
5. CoMix Wave Films: Akinek elsőre nem esik le, hogy kik ő nos ez a cég fabrikálja Shinkai alkotásait. És hát a grafikai megoldásokkal senkinek nincs baja.
6. Bones: Azt hiszem róluk is eleget regélt már a nép.
7. Brain's Base: Baccano-t mondom elsőként tőlük, de ott voltak a Hotarubi no Mori e alkotásánál is, tehát jó fejek.

Vegyes
1. Gonzo: Amiért szeressem őket: néha napján egészen meglepő technikai és történet vezetést tudnak felmutatni amivel olyan történeteket tudnak összerakni mint a Monte Cristo grófja de ezzel a lendülettel olyan alkotásokat is tudnak gyártani mint a RxJ.

Nem szeretem lista:
Studio Deen: Fő bűn: Vampire Knight világa.
Gainex: EVA - ez ős bűn.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

13. Kedvenc és legutáltabb karaktertípus (tsundere, yandere, kuudere, ojou-san, stb...)

Kevés karaktertípus indít be jobban, mint egy szexi yandere. Persze őket is lehet rosszul csinálni, de alapból előnnyel indulnak.

Velük szemben a tsunderek előtt nehezebb út áll. Nem reménytelen ugyan a helyzetük, de csak kevesen lesznek tűrhető, vagy kifejezetten élvezhető karakterek. Ritka a jó tsundere ahhoz képest, hogy mekkora hegyekben állnak.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

13. Kedvenc és legutáltabb karaktertípus (tsundere, yandere, kuudere, ojou-san, stb...)

Milyen jó hogy ma későn kerültem gépközelbe, egy csomót leírtatok, úgyhogy csak dettóznom kell :D Mert jó sok van...

Először is annarancs listájára jár a :thumb: bár mindet úgyse fogunk megjegyezni huzamosabb ideig, de ilyen listázáskor bizony jól jön.

Elöljáróban:
Catrin írta:Alapvetően egyik típust sem kedvelem a kifejezetten séma karakterek közül, de ha az induló jellemén túl sokkal komplexebb, akkor zavarni nem zavar az "alapskatulya".
:goodpost: A kedvenceim közül nem egy van akit bele lehetne erőszakolni ilyen-olyan otakupan-kategóriákba, de több részük lógna ki belőle mint amennyi a dobozban maradna.


Hapsik - Utált:
Junchi írta:az összes, csak az angstre kihegyezett bájgúnár vagy prettyboy.
Bájgúnárok közül külön kiemelném azokat az eseteket, amikor a csajnak van valami ezerszer normálisabb osztálytársa vagy gyerekkori barátja, de azt észre se veszi Mr. OMGSOPERFECTGUY miatt, hiába teper a szerencsétlen.

Idejön még a sztereotíp nyomoronc háremhős. Az a fajta, aki csak van a föld tetején, és egyetlen jó tulajdonsága van: hogy kedves. Hja, mert nem mer még egy csajnak se visszaszólni akkora balfasz, ennek ellenére AZ ÖSSZES LÉTEZŐ NŐ BELESZERET, vagy kettő-három mindenképp, elvégre az ilyen nyomingerekre buknak a csajok. -_-

Generic schőnenfőhősből hármat utálok nagyon, a folyton pattogó és baromságokat üvöltöző Nuruczó-félét, a magára állandóan "boku"-val hivatkozó balfaszt, akit folyamatosan kihasználnak meg cseszegetnek, az meg asszisztál ehhez, mert azt hiszi, így jól be tud illeszkedni valami közösségbe. Végül az autista angstman Shinji- Cipő és Yukiteru-féléket, talán ez a legfárasztóbb az összes közül.

Akiket bírok:
- Az ambíciózus és intelligens vezéregyéniségek, akiknek határozott céljaik vannak, végigkísérhetjük felemelkedésüket, és nem azonnal valami félistennek akarják őket eladni.
- jól megírt, nem sztereotíp pszichopaták
- koruknak megfelelően viselkedő felnőttek (ezeket nőben is)

Csajok - utált:
Junchi írta:az összes nyávogó, visongó, magas frekvencián dobhártyát pusztító, erőltetetten "aranyos" kiscsaj (...)a genki női karakterek, ha átlépnek velük egy egészséges határt
EZ. Meg az összes hót sztereotípra megírt ilyen-olyan derét is rühellem, különösen a yanderét. Meh. -_-

Gyökér, másokat folyton cseszegető, magát isten(nő)nek képzelő hime- és ojou-samák. Pluszpont jár a seggnyalók koszorújáért, desuwa-zásért és kashirázásért, valamint a fúróhajért (egyetlen kivétel Luvia :D).

Onyíííícsanozó imouto-k. YARGH. Ráadásul legtöbbször még pattogó loli görcsök is. Eccsi-hárem vagy direktebb húgbaszós cuccokban bónuszt ér az "onyiii-chan tara/teba, mou~!" kifejezés + hozzá moésen pirulós-duzzogós pofavágás. Anyád! :computer:

Standard leosztott hárem felállások, ahol kivétel nélkül megvan az 5+1 főtípus: tsundere, kuudere, genkigrill, yamatonadeshiko kitchenvájfu, csöcsös onészan + 1 loli, mer az sose maradhat ki -_- És nem kell háremanimének lennie, elég belenézni egy random retardschőnenbe, pölö Tündérfarok vagy AgK!

Akiket bírok:

Ezek alól egy kivétel van, a tsundere, de annak is csak egy bizonyos szegmense, mégpedig a Horie Yui-típusú tsundere. Aki nem loli görcs mint a Kugimiya-félék, jellemzően egyfajta ojou-légkör veszi körül, és csak ritkán tsun a főhőssel is, mert alapvetően teljesen normális (Narusegawa Naru, Sawachika Eri, de ide jön még Fate/Rin is, csak neki más a seiyuu-ja... dekár :D). Még Kőkapu Krisztit is ide sorolnám, ő se az a tipikus standard tsun izé.

Ezt a hinedere kifejezést nem ismertem, de az ilyen cinikus csajokat is bírom, pl. Yukihira a NouCome c. csodából, csak miatta (meg Nakata Józsi kommentárjai miatt) érte meg végignézni :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

14. Kedvenc animés fétis/fanservice elem(ek)

Hehe, látom senki nem akarja elkezdeni feltárni előttünk perverzióinak sötét bugyrait, pedig már elment a fél nap, de egye fene, akkor kezdem én. :lol:

Szóval ahogy már itt páran (vagy mindenki XDDD) tudják rólam, az én kedvenc fétisem a kemonomimik, azon belül is eléggé nekomimi orientált vagyok. Bár a szó ugye azt jelenti, hogy "macskafülek", azért itt gyorsan megjegyezném, hogy egy valamirevaló nekogirl nem annyiból áll, hogy ráadunk egy random csajra egy macskafüles szerelést, mert ez még így önmagában édeskevés. (Szal ez pl. nálam nem nekomimi, hanem valami szerencsétlen vámpírloli, aki cosplayelni próbál...valamit.) Egy igazi nekogirl ugyanis valamennyire a macskákra jellemző viselkedésformát is átveszi. Vagyis: egyszerre tud lökött, aranyos, játékos, ugyanakkor közben mégis titokzatos, kifejezetten ijesztő és brutális lenni, miközben mindemellett még szexi is. Ja és persze nem hátrány, ha vágja a macskás pózokat. (Ha ezt fekete fehérneműben teszi, az plusz bónusz, egyébként meg "fekete fehérnemű", loool, új szintre emelkedett a Black-White Hanekawa értelmezési lehetősége... XDDDDD) Ja és az a haj! *____* (Jó, oké, itt nyilván megint a póz is, de most nem amiatt linkeltem... XDDD)

Úgyhogy na, ha Shafték még szerintem is 10/10-es munkát végeztek valahol, akkor az ez a karakter volt, Nisióval karöltve gyakorlatilag megcsinálták a tökéletes nekogirlt. :D

Sajnos ez nem mindenhol jött össze, ezt pl. nem tudom ajánlani, pedig ígéretesnek tűnt egy "másik bolygóról érkező nekogirl kalandjai" kezdetű anime, de ez kb. egy szerencsétlen és fárasztó airhead, akire az animátorok fület és farkat rajzoltak, tökéletesen nulla nekós viselkedést mutatott ezen túl, szóval vigyázni kell, mert ilyen és ehhez hasonló imposztorokkal tele van sajnos az animeipar, válasszátok az igazi, hamisítatlan nekókat! :lol:

Illetve kisebb mértékben ugyan, de magam is meglepődtem, hogy a Monster Musumés szörnylányok közül is mennyire bejött egyik-másik. (Ha már úgysem mosod le magadról a zoofília vádját, nyomd fullba! :lol: ) Persze itt már erősen szelektáltam, illetve ezen az egy sorozaton kívül máshol nem tapasztaltam, hogy rámozdulnék a szörnylányokra (semmi baj, majd biztos durvul még ez is... XDDD), de azért pl. érdekes élmény lenne egy Miiával ébredni. :D

Edit: Majdnem elfelejtettem: Araragi, te rohadt mázlista!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2017.01.14. 15:27-kor.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

14. Kedvenc animés fétis/fanservice elem(ek)

Titkos +1. Nettó dettó. :drop:

De azért van egy plusz dolog nálam. A gender bender. Elég jó lehetőségeket tartogat, hogy az egyik nem a másik bőrébe kerül, és úgy tapasztalja meg az érem másik felét, vagy húz előnyt belőle, de persze, hogy mindig fanszőrvíz lesz belőle, lásd SoraOto, Kashimashi és még egyik-másik. :knife:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

14. Kedvenc animés fétis/fanservice elem(ek)
Titkos írta:Hehe, látom senki nem akarja elkezdeni feltárni előttünk perverzióinak sötét bugyrait, pedig már elment a fél nap, de egye fene, akkor kezdem én.
Én azt vártam hogy valaki postoljon, nem akartam duplázni :D

Btw sokat gondolkodtam ezen a kérdésen... a direkt fanszervízt 99.999%-ban utálom, csak akkor tudom tolerálni ha nekem is vicces módon humorforrás, szal az ilyen "jujj ráestem a csöcsödre-szerű szarságok MEH (Illya itt is kivétel természetesen :D). Talán a tegnap említett normális tsundikon kívül nem nagyon van olyan animés skatulya ami overall bejönne, úgyhogy inkább a látványra vonatkozatom a kérdést, és ebből van egy, amit mindig betalál:

Kimonos-yukatás lányok natsumatsurin, újévkor és egyéb fesztiválokon, vagy akárhol. Imádom ezeket részeket, teljesen mindegy hogy loli vagy gimis vagy MILF az illető, ezekben a cuccokban annyira szépek, hogy nehéz betelni a látvánnyal. És ilyenkor még jó kis frizurákat is össze szoktak állítani, úgyhogy duplán jól járok *_* A Chihayafuru epic WIN volt ebből a szempontból, ott abban kellett versenyezniük *_____* De ezek IRL is gyönyörűek. Érdekes hogy a történelmi animukban látható tradicionális ruhák és a miko-cuccok is tetszenek, de negyedannyira nem vagyok elszállva tőlük mint ettől a színkavalkádtól.

Illetve a kosztümök, meg egyéb felnőtt cuccok, pl. Yayoi vagy Saber öltönyben (igen, utóbbira direkt olyat linkeltem amin Iri is rajta van, méghozzá jó kis téli orosz diplomata cuccban :D). Szal szeretem amikor felnőtt nők nem eccsifanszervizesen komolydivatoznak. De igazából mindent ami elegáns, pl. az estélyiket is, csak itt hajlamosak túltolni a csöcsfanszervízt, amivel elrontják az egészet.

És még van egy, az hosszúkabát-mániám, ez mindkét nemre igaz, de színre csakis fekete vagy fehér. Ballonkabátokat külön bírom, annak az alsó részét kakkoi módon tudja fújni a szél. :cool:

Egyéb: talán a tanned csajszik, akiknek ez a szexepiljük, bár inkább csak mint jelenség, mert direkt kedvencem összesen 3 van, Caska a Berserkből (csak és kizárólag az 1997-es animéből, nem a manga és nem az új retkek), Akira az új Space Battleship Yamato-ból és AMG! Urd. Ez utóbbi külön LOL mert piával tölti fel az erejét :D és az angyala a legkakkoibb az összes istennő közül :cool: . Ja és felnőttnek vagy legalább gimisnek kell lennie, úgyhogy a negyedik, Fate/Kuro kiesett, és bár lehetne várni 10 évet hogy felnőjön, de azzal vége lenne a lolisorozatnak, annyit meg nem ér az egész :D

Ill. az új Yamato szépen dizájnolt és színezett space suitjai is bejöttek, pedig amúgy nem vagyok plugsuit-mániás, pont azért mert legtöbbször csak olcsó és átlátszó húzás a sima csöcsseggfanszervízre - itt is az volt, de legalább szép a cucc (is). Evangelionos plugsuitokat se szeretem, az új Asukásat meg végképp nem, ugyanezen okokból (meg fasság is, mert pölö Shinji simán tudja irányítani ing+szövetnadrág kombóban is az EVA-t, ergo... -__- ).

Yurival úgy vagyok, hogyha valami komolyabb és hiteles, akkor oké (UtenaXAnthy, YomiXKagura vagy KenXSouma), és még csak kissu vagy ecchi jelenet se kell - persze ha van, az nem baj :D Viszont ha csak fanszervíz mert arra megy ki az egész, akkor nyomják telibe, és ne csak ilyen jujjkisártatlan akogare vagy subtext-szinten, mer úgy minek. Ám ehhez az is kell hogy bejöjjenek az adott karik valamilyen módon, szal PP ShionXYayoi, vagy Pingvindobos és Illyás hülyeségek jöhetnek, de az Mai-Otomés vagy Kashimashis meg hasonló szarságokkal kíméljenek.

Ill. placcok közül nagyon szeretem a mindenféle urbánus helyszíneket és éjszakai fényeket, de ahhoz olyan látványvilág kell mint ami a Kara no Kyoukai-ban vagy az F/0-ban prezentáltak össze UFO-ék, vagy amilyet a GitS moziban és a Psycho-Passban hozott a I.G, de a Durarara!! is okés még a változatos és felismerhető Tokyo-belvárosi placcok miatt, és látványra is rendben van.

EDIT: Bagót majdnem kifelejtettem (látszik hogy lejöttem róla már egy ideje, de azért na félévente egyszer előjön a késztetés, engedek neki ^_^), de CSAKIS felnőtt karakternél. TB-X Seishirou a legepikebb ebben, mert az öltöny és a hosszúkabát mellé jön a cigi, de pl. Oozaki doki is jól adta a Shikiben. Vagy szegény Akane a PP moziban ^^ De itt Shion is bejátszik. Vagy Ban-chan.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2017.01.14. 23:42-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

14. Kedvenc animés fétis/fanservice elem(ek)

Nah nem kell annyira komolyan venni ezt a fétis szót... de amikre én bármikor rá tudok izgulni, azok a... VILLANYOSZLOPOK! Bármelyik animében. Kb. képernyőn van, én pedig így tudat alatt "pipa", ha pedig az átlagtól látványosabb, akkor "utsukushiiii~~~~". Amúgy annyira imádják ábrázolni a japók, hogy nem lennék meglepve, ha animáció szakon külön anyag lenne ezek rajzolása. XDXD Emlékszem, pont tavaly írtam be valamelyik unalmasabb kérdésnél ezt az off-ba, így "fétisként"... Lássuk mik vannak még:

Varjú, szépséges, imádom a varjakat.

Surcitól dettózom: kabátos-öltönyös kinézet nálam is játszik (uhh múltkori filler részben Vegitán az az öltöny!!!). A yukatával is egyet tudok érteni, viselni még jobb!^^ Plusz én a feszülős cuccokat is kedvelem, lányokon-fiúkon egyaránt, ha nem idétlen ecchi képen jelenik meg.

Férfiak, minél kevesebb ruhában vagy anélkül, feszes hassal, feszes seggel vagy csak szép vékonyan (ne legyen túl nagydarab vagy túl izmos, DB karakterek már határeset... amolyan "náluk elnézem" kivételek). A szép lányokat is kedvelném kevesebb ruhában, de legtöbbször elrontják valamilyen ribancpózzal vagy túltoltcsöccsel az élményt.

Katanával feszítő karakterek. (Na jó, bishounenek!)

Apa karakterek még mindig? (Amúgy nem vagyok apa komplexusos..., de aszem tudom miért ilyen fontos ez nálam.)

Időnként a cigis karakterek (pedig sosem voltam bagós, mondjuk ingerenciám az van a cselekvésre, és nem egyszer flash-selemXD, de jól elnyomtam ezt magamban, mert amúgy meg egy szutyok, de ez most mindegy).

Csók vagy bármilyen intim jelenet, ha olyanok közt van, akiket kedvelek (amúgy nem érdekel).

BL-fanservice, ki ne maradjon.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Catrin 2017.01.14. 18:03-kor.
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: weingartia »

11. Kedvenc rendező
Ezt kihagynám, nem szoktam nézegetni, hogy ki rendezi.

12. Kedvenc stúdió
Próbáltam olyat keresni, ami sok jó animét tudott lerakni az asztalra, nemcsak egyet-kettőt.
Production I.G: Shingeki, Psycho-Pass, FLCL, Kuroko, Haikyuu, Gits, Blood+ (én még ezt is szeretem! :)), End of Evangelion (Gainax-szal), Usagi Drop, xxxholic, Seirei no Moribito, Diamond no Ace, Hal, Azazel-san, Kaleido Star,
Madhouse: Death Note, One Punch Man, Claymore, hunter x hunter, Kiseijuu, Toki wa kakeru Shoujo, Hellsing Ultimate, Trigun, Monster, Chobits, Ookami Kodomo no Ame to Yuki, Black Lagoon, Nana, Chihayafuru, Beck, Black Lagoon, Gunslinger Girl, Kaiji, stb.

Próbáltam olyat találni, amit kevésbé kedvelek, de majdnem mindegyik csinált egy jó animét. Ennyi nekem bőven elég! :)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

14. Kedvenc animés fétis/fanservice elem(ek)

Kimondottan kedvenc fanservice elemem (asszem) nincs, ahogy igazán fétisem se, maximum kedvelem a következőket:

- Loknis, szőke ojou-sama haj. Ebben főleg a retro animék vannak nagyon otthon (azon belül is Ikeda Riyoko művei), de azért máshol is fel-felbukkannak, nemrég pont a Turn A Gundamnél említettem. Ha mellé még jól is öltözködik az éppen aktuális ojou (mondjuk valami XVIII. vagy XIX. századi európai szerelést választ), úgy a boldogságfaktorom tovább nő.
- A Yamatós feszülő plugsuitokra +1, nagyon nyam~ volt kivételesen az ottani fanservice.
- Aztán a klasszikus seifukut is szeretem, azt meg főleg, ha mind a felső, mind a szoknya teljesen fekete vagy a szoknya kockás.
- Végül a cigi, ami a való életben nálam nagyon nem játszik, ellentétben bizonyos animés oyajik kúlfaktorát nagyban növeli.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

14. Kedvenc animés fétis/fanservice elem(ek)

Valamennyire normális testalkattal rendelkező férfi karakterek. :D Igen, ez nekem egy "fétisem", mert vagy választhatok a nyegle bishik, vagy az izmoktól duzzadó kétajtós szekrények között. Ezért is volt szinte mennyország a Yuri!!! on Ice, ott megtalálták a kettő közötti egyensúlyt és az izmosság sem volt zavaró, hiszen sportolókról van szó. Egyébként sokkal életszerűbbnek tartom, mint a Free! fiúkat, náluk már túlzásba vitték a tökéletességet. ^^" Néha persze rám jön az 5 perc, ilyenkor jöhetnek a vékonyka bishik is, de jobban örülök az előbb említett kategóriának.

Aztán szerintem ezt is lehet fétisnek nevezni, nagyon bírom amikor egy szereplőnek különleges a szemszíne. A Claymoreban is rögtön megfogott az ezüst, átváltozáskor sárga/arany szemszín. ^^
Akira vörös szeme szintén azonnal megragadta a figyelmemet, különösen jól harmonizál a sötét bőrével és fehér hajával.
Black Hanekawa a fiúkat más szempont miatt fogta meg, engem a sárga szeme nyűgözött le. XD

Úgy tudom, hogy a mecha fight is bizonyos értelemben fanservice elem, szóval akkor azt is hozzácsapnám a listához. :D
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

13. Kedvenc és legutáltabb karaktertípus (tsundere, yandere, kuudere, ojou-san, stb...)

Nem kedvelem:
1. Nem kedvelem azokat a karaktereket , akik részeken keresztül nyafitron állapotban vannak, hogy nekik kell megmenteni a világot és ez mennyire unfair már vele szembe. Míg ők általában valamilyen giga-mega mecha pilótafülkében ücsörögnek, addig a népek halnak szépen gyorsan.
2. Nem kedvelem a kislányokat akik alig tünek többnek 10 évesnél, de persze ők általában minimum 300 évesek és a 10-es szintű mágia besorolásnál 9,9-en állnak.
3. Nem kedvelem az angstoló, arrogáns bishiket akik azért szomciznak mert éves korukban leeset a fagyijuk a földre és akkor megfogadták: ennek a romlott világnak pusztulnia kell!!! Nekem meg elkel fogadnom, hogy ő ilyen húúú de deeeeeep karakter.
4. Nem kedvelem a luzert aki általában mindenben hihetetlenül béna és szociális életre képtelen, de valamilyen csoda folytán az adott iskola/munkahely/akármilyen közösség legjobb csajai rá vannak gerjedve.
5.Nem kedvelem a fehér hajú+szemüveges bishiket mert szinte előre lehet látni, hogy mindenkinél minimum 100-az több az IQ-ja és a vagyona is legalább annyi amivel röhögve megvehetné az Apple+Google+Microsoft triót, de nem.
6. Nem kedvelem azokat a fiatal lányokat, akik nem veszik észre, hogy már nem 4 évesek és a konstans félreérthető pozícióba hozzák a többi karaktert, amikor az meg végre rámozdul, akkor vérvörös fejjel üvöltik, hogy: HENTAI!

Kedvelek:
1, Az öregeket: egy-két rosszabb fazontól eltekintve a legtöbb nagypapi-nagymami karakter nagyon is rendben vannak.
2, Sunshine karakterek: Nem a túlzott optimista mindig pörgő Narutosokra gondolok, hanem inkább azokra akik képesek konstans boldogságot adni a világnak, de ha kell akkor inkább együtt éreznek.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: weingartia »

13. Kedvenc és legutáltabb karaktertípus (tsundere, yandere, kuudere, ojou-san, stb...)

Sajnos gyakran csak egy sablonszemélyiséget kapnak a szerplők, elég 1dimenziósak. Ha jól kidolgozzák a karaktert, akkor szerintem bármelyik lehet élvezetes. Ez alól talán egy kivétel van, mégpedig:
Surci írta: 2017.01.13. 23:57 Idejön még a sztereotíp nyomoronc háremhős. Az a fajta, aki csak van a föld tetején, és egyetlen jó tulajdonsága van: hogy kedves. Hja, mert nem mer még egy csajnak se visszaszólni akkora balfasz, ennek ellenére AZ ÖSSZES LÉTEZŐ NŐ BELESZERET, vagy kettő-három mindenképp, elvégre az ilyen nyomingerekre buknak a csajok. -_-
Surci jól összefoglalta, miért vannak nálam a háremhősök feketelistán. :)
Ami ma egyfajta tendencia (főleg light novelekben, de pár éven belül animék is tömve lesznek vele) az az overpowered, reinkarnálódott szereplők. Akiknek nem kell semmiért megküzdenikük, hanem könnyedén lenyűgözik a világot a képességeikkel, úgy hogy gyakran tulajdonképpen ugyanolyan NEET-ek, mint a reinkarnáció előtt. Egyszerűen kiakasztanak! Odaáig eljutott ez a társadalmi réteg, hogy még fantázia szintjén sem küzdenek.

A tsunderéket bírom, de tényleg ritkán találják el. Illetve a yanderéket önmagukban nem, de gyakran az ilyen szereplőkkel kavarnak bele a sztoriba, ami jól is tud elsülni.
Majd neki kell esnem ezeknek a kifejezéseknek, mert kb. ezt a kettőt tudom, a többiről fogalmam sincs. ::jnotes::
Válasz küldése