45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

25. Kedvenc/legutáltabb műfaj

Preferáltra sci-fi (az urbantól kezdve az űrben kóválygósig jöhet minden, ha hoz egy elfogadható minőséget), slice of life (azon belül is kiemelten iyashikei, még úgy is, hogy az utóbbi időben sajnos nemigen készült egyetlen igazi csemege sem a számomra), illetve a mystery, bár ez is nagyon kihalófélben van.

Kevésbé preferáltra hárem, ecchi, horror és románc (vagy romantikus vagy mi a nyavalyát használunk erre mi, magyarok). Érdekesség, hogy régen a mecha is ebben a ligában játszott, de az egykori ellenszenv mára átment inkább közömbösbe, a fantasy pedig ennek inverze: régen szerettem, ma már nem igazán.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

25. Kedvenc/legutáltabb műfaj

Nehéz, mert sokszor több műfaji elem keveredik egy-egy animében. De a kedveltek közül mindenképp kiemelném a sci-fit, különösen NORMÁLISAN ÖSSZERAKOTT időutazós vagy másik dimenziós settinggel dolgozik. Itt még a mecha is belefér, ha nem a sónenfájton van a hangsúly.

Aztán a pszichológiai témájú animék is bejönnek, már ha autentikusan vannak ábrázolva az egyes szereplők adott helyzetekre adott reakciói. Szeretem ha belemennek-egy-egy karakter lelkivilágába, láthatjuk vívódásaikat, céljaikat, indítékaikat, és hogy ezeket miként kommunikálják a külvilág felé. Ide jönne még a thriller is, de csak ha nem valami gagyi"seinen" (valójában sónen) vackot próbálnak ezzel eladni.

Poszt-apokaliptikus/disztrópia: Kár hogy olyan kevés jó van ilyesmiből, mangó-fronton jobban teljesít ez a műfaj.

Mystery +/ supernatural +/ urban fantasy +/ szupererő: na ez nagy szerelmem, különösen akkor, ha csak EGY különleges képesség szerepel benne, és még komolyan is lehet venni (KnK, S/0, DN), vagy direkt poénra veszi magát, mint a DRRR. Azt viszont nagyon nemszeretem amikor minden második hülyegyerek valami szuperpóverrel szaladgál.

School comedy: Legjobb (lenne ha nem nyomnák tele szinte mindet gagyi hárem-ecchi "poénokkal"). De a jól sikerültekből akármennyit meg tudok nézni.

Ééééés egy extra: yuri. Tudom hogy ezt sosem fogom már lemosni magamról, de nem vagyok egy kimondott yuri fanboy, viszont jó lenne egy-két működő csajszipárost találni - de ha nem, akkor legalább legyen viccesen prezentálva az a fanservice. Sajna a legtöbb ilyen műfajú anime vagy a lánysulis akogare, vagy az otaku-pandering subtext szintjén mozog. Előbbi unalmas már, a másik meg hiteltelen és fanszerv terén is minimális, csak mézesmadzag-húzgálás megy.

Nemszeretem:

Mecha/military: persze a settingtől füg, de legtöbbször az a bajom, hogy leginkább sónenek, és túl komolyan veszik magukat, ellenben a 14 éves szuperkatonákkal és "csak Random-kun képes a mekát vezetni" meg hasonló hülyeségekkel egyszerűen komolyanvehetetlen. Az irgalmatlan sok technoblabla is röhejes, főleg ha köze nincs a plothoz, csak nyomják a sok áltudományos baromságot, hátha attól komolyabb lesz a cucc.

Romance: Pedig ezt alapjáraton szeretem, csak itt is legtöbbször elmegy nyálas-melodrámás irányba, ami rémesen fárasztó. Középsulis cuccok esetében hasonló a helyzet (összejönni képtelen párok hülyeségeit soroltuk a klisés kérdésnél eleget).

Dráma/tragédia: akárcsak az előző - 90%-ban melodráma és átlátszó plot-device-ok, hogy a sorozat teljes időtartamára ki lehessen húzni a fárasztó angstet.

Hárem + direkt ecchifanszervízre utazó cuccok: szidtuk eleget. Szerencsére már cover alapján felismerhető.

Álmisztikus sulis műdráma: aka. Key + pontosvesszősök (kivéve Kőkapu) és hasonló hárem-VN izék. Duplán mínuszos, ha még némi gore-t is nyomnak mellé, hogy még komolyanvehetőbb nevetségesebb legyen.

Moefanszervízre utazó SoL + idolanimuk: fanszervíz az egész, tartalom nulla, unalom a köbön. Fogalmam nincs hogy nem tudják megunni minden szezonban, ugyanaz az összes.

Korosztálybesorolás alapján a josei-ben van egyedül bizalmam. Ebből még a SoL-t is kedvelem, mert sokszor foglalkozik hétköznapi, de valódi problémákkal + felnőtt karakterábrázolásokat is kapunk. A seinen-t is szeretném, de sajna kevés a tartalmilag is ide hozható cucc, 10-ből 8 csak a vértocsogás meg a fanszervíz miatt kerül ebbe a kategóriába, amúgy ugyanolyan gagyik mint bármelyik retardsónen.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

25. Kedvenc/legutáltabb műfaj

Legkedveltebb talán nálam is a sci-fi, hozzácsapom még a történelmit.
Legunszimpibb szintén dettó: hárem és ecchi.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

25. Kedvenc/legutáltabb műfaj

Kedvenc: Action-Adventure-Shounen darabok. Persze tudom, hogy ezeket divat szidni, meg sokan vagy eleve herótot kapnak ettől a műfajtól, vagy csak már ráuntak jó pár év alatt a bevett kliséikre, viszont azt figyeltem meg, hogy ha végül a kommerszebb darabok mellett érkezik egy tisztességesen összerakott cucc ebből a kategóriából, akkor jobban a képernyő elé tud szögezni, mint akármilyen másik anime. Szóval szerintem maga a műfaj baromi jó, épp csak kevesen veszik a fáradtságot arra, hogy jól rakják össze, aztán ilyenkor jönnek a kommersz gagyik, Narutótól a Tündérfarokig. Azonban szerencsére mindig érkezik 1-1 kivétel, aminek csavaros a sztorija (Shingeki no Kyojin), overall baromi jó (Fullmetal Alchemist), vagy ugyan különösebb extra nincs benne, de a hangulata, stílusa és poénjai miatt simán nézeti magát (JoJo's Bizarre Adventure). Na ilyenkor belőlem totálisan előjön a fanboy és míg más animénél úgy vagyok "jaja, jó volt ez, de azért örülök, hogy 26 rész alatt lezárták", addig ezekből általában az első 26 rész csak ilyen "felvezetés" és szinte egyből kezdeném a folytatást (már ha kész van már belőle... XD), mert mindig úgy érzem, hogy ebből nekem nem 26, hanem minimum 52, de inkább 100+ epizódszám kell. :D (Ide tartoznak a Rumiko cuccok is, csak az nálam még shounenen belül is egy külön kategória, de nem véletlen, hogy röhögve nyomtam végig ilyen Ranmákat, IY-ket és az UY-nél is kb. 120-ig jutottam, mire úgy reagáltam, hogy "oké, most picit pihenünk és nézünk valami mást". XD) Plusz a rengeteg rész miatt ezeknél még egyfajta nosztalgia is befigyel, hiszen nem ritkán a való életben is évek telnek el a sorozat kezdete és vége között (pláne, ha még fut és hetente jönnek a részek... XD), úgyhogy mire befejeződik, vagy akár csak túl van már a századik részén, az embernek bevillan egy ilyen "Let's see how far we've come!"-érzés. :D (Fú emberek, most elképzeltem, hogy ha a David Productions legalább a part 6-ig megcsinálná JoJóék kalandjait és utána valaki csinálni belőle ezzel a dallal egy AMV-t... *____* Na, így utólag meglett a válaszom arra, hogy "egy dal, amire szívesen csinálnál AMV-t". XDDDD)

Legutáltabb: Az talán erős szó, hogy "utálom", inkább úgy mondanám, hogy "kerülöm/nem nézem", ez pedig a Slice of Life. Na, én ezzel vagyok úgy, mint sokan az előbbi shounennel: eleve nem is nagyon érdekel, de ha mégis belekezdek egybe, nagyon ritka, hogy hosszabb távon lekössön, mert kevés az, amit számomra valóban viccesre, vagy legalábbis szórakoztatóra csinálnak meg. Pedig nem ördögtől való ötlet lenne ez, csak éppen baromira fáraszt/untat, amikor legtöbbször "cute girls doing cute things" (ami aztán tökre "életszerű" ám és véletlenül sem túljátszott, vagy olcsó moe fanservice, ha már "slice of life" lenne ugyebár... -___-), vagy hasonló dögunalom lesz belőle. Komolyan, azért az már kemény, hogy ha felvettük volna mondjuk a legutóbbi Aois fórumtalit conon, aztán abból csinálnak egy anime OVA-t, állítom, hogy jobban sikerült volna, mint ezek a kommersz izék, mert az legalább tényleg slice of life volt, jók voltak a poénok, húztuk egymás agyát a másik hülyeségeivel, stb. Na most ezekhez képest egy K-ON és társai jellemzően rohadt vérszegények. :lol: Havernak is mondtam, hogy nem állítom, hogy nekem lenne a világon a legizgalmasabb életem, de kicsit durva, hogy legtöbbször csak elmegyek valahová és nagy valószínűséggel eseménydúsabb napom lesz, mintha egy SoL anime elé ültem volna le, ami azért picit gáz, mert hát a 2D elvileg arról szólna, hogy "varázslatosabb", mint a "szürke valóság". :D Oké, persze hallottam olyan érveket is, hogy "ezek pont azért ilyen lagymatagok, hogy a hullafáradt néző egy átmelózott nap után kikapcsolódjon, a cukiskodás meg balzsamként hat a lelkére, miután a főnök ma is jól leordította a fejét", de ha meg ilyen lélekápolásra vágyom, akkor berakok egy természetfilmet, megnézek egy My Little Pony epizódot, vagy valami, de ezek a SoL-ok nem megnyugtatnak, hanem álomba ringatnak, vagy még pont, hogy felhúznak, a nem ritkán debil karaktereikkel, vagy a "TÖRTÉNJEN MÁ' VALAMI!!!!444" történetükkel. ^^" Illetve amire itt már utaltam fentebb, hogy ahhoz képest, hogy "egy szelet az életedből" a műfaj neve, egy csomószor ez is van annyira irreális a maga módján, mint egy shounen fight, csak éppen még közben elő is akarja adni, hogy "nem-nem, ez mind a való élet, akár veled is megtörténhetne!" Komolyan, pl. normál emberek mikor reagálnak le helyzeteket úgy, mint egy K-ON vagy Lucky Star csajbrigád? A legtöbb legalább annyira túl van játszva, mint egy MLP epizód, csak utóbbi legalább nem próbálja valóságnak beállítani magát. XD Persze vannak üdítő kivételek, pl. a Joshikousei-t pont azért promózom minden ilyen alkalommal, mert ott a mangaka pont csavart egyet ezen az egészen és úgy volt vele, hogy "ha már slice of life, csináljunk poént a valóságból!", úgyhogy abban volt minden, női öltözőben otthagyott, lenyírt fanszőrzettel kezdve egészen a szabadszájú csajokig, akik mintha az inverzei lettek volna az átlag moe négyesfogatnak. XD Vagy hasonló volt a Detroit Metal City, amitől rohadtul ódzkodtam, mert "na, most majd jön itt a metál felmagasztalása, meg slice of life cím alatt mindenféle idióta élethelyzet...", de pont, hogy rohadtul kifigurázza az egészet és amennyire én benne vagyok ebben (jó, nem nagyon XD) még simán életszerűnek is nevezném, hiszen tök jól parodizálta a zeneipart, a különböző műfajokat, a rajongók viselkedését, stb-stb. Na, ilyenekből kéne több, de még ritkábbak, mint a tisztességesen összerakott shounen. ^^"
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2017.01.25. 23:55-kor.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

25. Kedvenc/legutáltabb műfaj

Kedvenc:
Az egyik ilyen csapat a sci-fi, űropera, mecha (nekem jöhet ez is), ami még a nem animés korszakomból ered. Szóval mielőtt jobban belebonyolódtam volna a japán mesék világába, előtte is pl. X-men, Megas XLR, meg ilyesmik elé ültem le, nem pedig a lányoknak szóló, éneklős és cukimuki műsorok elé. Ez pedig tovább haladt az animék vonalán, úgyhogy nem csodálkozom, hogy ezeket kajtatom a szezonokban, vagy régebbi darabok között. Ebben benne van a disztopia, poszt-apokaliptikus világ is, nálam ezek a sci-fi műfajhoz tartoznak.
A fantasy szintén jöhet, főleg ha jól összerakott a világ és nem a fanservice-re mennek rá. (Khm... Gate... khm...) Ebből amúgy jöhet szinte minden kategória, a kicsit modernebb vonalakat követőktől (Escaflowne) a hagyományosabbakig (Akatsuki no Yona, Juuni Kokuki).
A shounenre nekem is +1, ha tényleg érdekes, normális cucc, akkor nagyon le tud kötni. Seinen ugyan ez pepitában, lehetőleg ne a "vérszexerőszak" hármassal próbálják eladni, hanem valami plusszal.

Utált:
Hárem + ecchi fanservice animék, amiknél rendszerint az a jó, ha minél több bugyivillantás, mellfogdosás kerül bele. -__-" Valamint az utóbbi időben jellemző lett a két véglet, vagy luficsöcs, vagy loli.
A dráma és romantikus kategóriát eléggé kerülöm, mert általában ezeken inkább felidegesítem magam, olyan szintű műdrámát képesek belenyomni, ami túl fárasztó.
A slice of life pedig egyszerűen unalmas, nem a szürke hétköznapjaimat szeretném viszont látni, hanem valami mást. Plusz ebbe is túl sok nyálat raknak bele, ha esetleg a szerelmi szálat erőltetik.
Horror, mert inkább nevetséges, és csak az idióta, minél véresebb halálokra tudnak rámenni.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

23. Nap Kedvenc és leginkább utált franchise/univerzum

Szeretem:
GitS: Az egész világ berendezkedése tetszik és reálisnak gondolom. A sok sci-fi/cyberpunk azon szokott rágódni, hogy milyen lesz az emberek és a gépek közti együttélés. Természetesen léteznek nagyon negatív disztópia mint amilyen a Neo Renesance is, illetve vannak olyanok is ahol a robotok inkább ilyen alárendelt pozícióban léteznek (Plastic Memories). Ezekkel szemben a GitS világa számomra tetszetős világképet mutat be, ahol a két faj nem szembe áll egymással, hanem a köztük lévő határ mosódik el teljesen. Hiszek abban, hogy az emberiség jövője valami ilyesmi. Bár azt azért megjegyzem, hogy a két világháborúról szívesen lemondanék.

Cowboy Bebop: A világ itt is reálisnak látszik. Az emberiség szépen belakja eme kis csillagrendszert ahol tudd ott az életre alakalmassá teszi a terepet. A technológia nem szállt el, nincsenek hatalmas csillagrombolók, de nem is űrsiklókkal boglásszunk. A politikai világa kicsit széteset, de pont ezért hihető. Kicsit piszkos, kicsit mocskos, de pont ettől hihető. Az én belső világomban pont így képzelem el azt időszakot amit emberiség eltölt még mielőtt olyan komplex szövetségbe lépne bele mint a Csilagközi Föderáció.

Nem szeretem:
Biohazard: Mindegyik filmben ugyan azokat a fordulatokat veszik elő, a kreativitást utálják. Borzalmas grafikával megáldva. Nme is tudom kiknek szánják ezeket a filmeket, az biztos, hogy aki nem ismeri a játékot az nem ettől lesz fan.
Blue Gender: A sorozat már ott vesztett velem szembe, hogy óriás bogarakra kellett lövöldözni amikből egészséges lila nedv szabadult fel. A szereplő gárda sem érintett meg igazán. Ahogyan az sem, hogy egyesek beleszerelmeskedtek a bogarak petéibe.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Akosss »

23. nap - Kedvenc és leginkább utált franchise/univerzum

Kedvencem azt hiszem már egyértelmű az eddigi válaszaim alapján, ez a Detective Conan, a Magic Kaito-val együtt. Pluszban még megemlíteném a Lupin III-t, rémesen keveset láttam belőle, de amit láttam, az nagyon tetszett. Majd egyszer, ha lesz időm, nekivágok jobban a franchise-nak.

Utált? Nem igazán van. Ha valami nem jön be, akkor nem szoktam mazochista módon megnézni az egyéb hozzá tartozó műveket, csak ha valami teljesen másról van szó, vagy direkt úgy ajánlják. (Azaz például egy rosszul sikerült Gundam után nem mondanám az egész franchise-ra, hogy szar, mert franchise-on belül is több univerzum, blabla.)

24. nap - Legjobb és legutáltabb befejezések + melyik anime/manga végét változtatnád meg?

A kedvencem valószínűleg nekem is a Steins;Gate, szal mindig is jó érzés olyan befejezéseket látni, amik zártak, de még azok közül is ritka az olyan, ami ennyire klappol, összeértek a szálak, bódogság van és úgy ténylegesen ÜT az egész, nem csak ilyen, "ehh.. ez is végetért" feeling van utána.

Legutáltabbak: Az anime-original befejezéseket én is rühellem, van ami nézhető, vagy észre sem veszem (arról, hogy a Shingeki vége AO volt, csak most a kihívás során értesültem), de amikor egy jól induló sztorit teljesen tönkrevágnak azzal, hogy valami ostobaságot hordanak össze, azt nagyon tudom utálni. A Kuroshitsuji első évadának vége például egy hatalmas RAGE, azt a mélyrepülést a 19. résztől kínszenvedés volt nézni. A tavalyi BokuDake tökéletes példája annak, hogyan lehet egy számomra kedvencgyanús történetben hirtelen 180 fokos fordulatot venni és elszarni az egészet. (Jelzem, a manga is jócskán legyengült az uccsó harmadra, az sem volt már olyan erős, mint ahogy kezdett, de ég és föld a különbség.) Félig anime-original vég, de a No.6 utolsó két része is inzultálóan rossz volt. (Azért félig AO, mert a 10. rész még regényhű, de már az sem tetszett, a 11. rész viszont már nagyrészben az volt (de utánaolvasás után szerintem az sem tetszett volna.)
Plusz egy alapból original sorozat, a Re:_Hamatora alapjáraton nem volt nagy szám, de a vége elképesztően f*s volt.

Asszem ennyi, amik felidegesítettek. Mondhatnék még olyasmiket, mint a Kabaneri, de azt nem utáltam, csak szimplán rossz volt. xD

Megváltoztatni mit szeretnék? A föntieket. :) Hmm... a '97-es Berserk végét én is kiegészítettem volna azzal,
SPOILER
hogy hogyan menekülnek meg Guts-ék a halálból
, mert ott nagyon pislogtam, hogy most akkor hogyan élték túl. Más nem nagyon jut eszembe most.

25. nap - Kedvenc/legutáltabb műfaj

Tudom nem igazán műfaj, hanem korosztálybesorolás, de nálam a josei a nyertes. Eddig minden, amit láttam, kivétel nélkül betalált nálam. De ha ténylegesen műfaj, akkor mystery és thriller, már hogyha komolyan vehetőek... Shiki? yes. Mayoiga? no. (a horror animékkel is ez a baj... Mononoke? yes. Corpse Party? no.)

A nem kedvelt nálam is a háremecchik.. vannak jó darabok is köztük(de azok sem erősebbek egy 7-esnél általában), de többségükre rá sem nézek és nem izgatnak.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

26. Anime/manga, amit eleinte bírtál, de egy ideje már rá sem tudsz nézni, annyira szétbarmolták

Nem ellógni akarom a mai kérdést, de itt a második bekezdésben én is, meg Surci is arra jutottunk, hogy a korábbi 18-as kérdést csöppet elcsesztem, mert amit akkor odaírtam válasznak, azt igazából a maihoz kellene. ^^" (A 18-ast meg simán passzolnom kellett volna, mivel nem nagyon szoktam animéket újranézni, ezért vagy eleve nincs olyan, amiről második nézés alkalmával másfajta véleményem alakult volna ki, vagy pedig ha újra is nézek egyet-egyet, a nosztalgia bőven megvédi őket attól, hogy negatívnak tűnjenek. XD) Úgyhogy akkor vegyük úgy, hogy arra nem tudtam válaszolni, a maira pedig ez a válaszom. XD
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

26. Anime/manga, amit eleinte bírtál, de egy ideje már rá sem tudsz nézni, annyira szétbarmolták

Hajjaj, egy csöppet bajban vagyok most ezzel a kérdéssel. Most mondhatnám ide a megutáltak közé én is egy korábbi válaszom, azon belül is a Fortune Arterial: Akai Yakusokut, Kantai Collectiont és az Erogét. Asszem én is a 18-asnál írtam ezeket. Igazából, ide is őket tenném, de jobban belegondolva: az Arterial esetében bele volt kódolva (mondhatni, szó szerint, hiszen VN adaptáció), hogy ennyire semmibe veszik az érdekesebbik felét; a KanColle esetében is várható volt a Strike Witches és GuP után a slice of life baromkodás és a fanservice erős túlsúlya; az Erogét meg talán nem kell mondani: hentai, ott meg statisztikai adatokkal is bizonyítható, hogy minél több része van egynek az idők során, annál lejjebb zuhan a színvonal.

Így egy kicsit kerülök, és elintézem egy huszárvágással:

Utawarerumono: Itsuwari no Kamen - Igaz, nem a "rá se tudok nézni" kategória, de való igaz, hogy szétbarmolták. Az előző sorozathoz képest rengeteg alapanyagot kivágtak a második feléből pusztán azzal, hogy vagy bő 6-7 részen építették előttünk az új szereplőgárdát, mutatták be az új környezetet, formációt. Aztán mikor történik egy történeti előrelépés, hirtelen visszalépünk kettőt fanservice-ért. Hozzátok Fluimucil Ábelt, hadd kérdezze az alkotókat most idegfelőrlésig, hogy "De miért?" És ez nem csak egyetlen részre, hanem egy 3 részes ívben tették, vagyis mire elértünk a szezon feléhez, akkor indult be az egész. Innentől szavatolva volt, hogy mi lesz, de nem lehetett számítani, hogy mekkora mértékben. A felénél ugyanis
SPOILER
a császár hadjáratot hirdet a betolakodó nomádok ellen, ezzel pedig elindít egy későbbi folyamatot, ami előtt az előző évadban megismert Tusukuru ellen is, és míg hőseink távol vannak, meghal, egyetlen lányát és egyben utódját megmérgezik. A halálát követően a jobb kézi tábornokot és miniszterét hamis váddal börtönbe vetik, a korábbi vezérkara pedig feltagolódik kételkedőkre és a hataloméhesekre. Utóbbiak közül az egyik rángat mindenkit bábuként, aminek célja a politikai ellenfeleinek kicsinálása. Többek közt azé, akit börtönbe vetettek. Hőseink számkivetettek lesznek, amit azzal pecsételnek meg, hogy kiszabadítják a foglyot, és elmenekülnek az általa irányított terület szívébe. Azonban a fogoly meghal, és Haku (az améziás főszereplő) veszi át a helyét, eladja a saját halálát a többieknek, és megindítja a polgárháborút, miközben megtudja saját magáról és a miniszterről az igazságot.
Na ez a sok spoiler mind 12-13 rész történése. Egyszerűen túl sűrítették. Két hiba is van az egész képletben: az a 3 rész nem kellett volna, és még egy részre szükség lett volna. Hiszen olyan kulcsfontosságú részek maradtak ki, mint
SPOILER
a nomádok kizavarása után Haku és társai egy addig érintetlen régi laboratóriumot tárnak fel, ahol a túlélő ember-emberek (nem azok, akiknek valami állati testjegye van) hirtelen mind átkokká (sötét öntudattal rendelkező agresszív masszák) válnak a levegőben lévő vírus miatt. Ezt követi az a rész, amikor a császárral beszélget Haku, és a császár elmondja neki az igazat, és visszatérnek az emlékei. Csakhogy a beszélgetés jóval konkrétabb, és hosszabban tart, mint az animés társa.
Most egyelőre reménykedni lehet, hogy a soron következő bejelentett (és talán lassan meg is jelenő) játékot, a közvetlen folytatást, a Futari no Hakuourót nem fogják ennyire szétcseszni. Annak a nagyja elég valószínűen a polgárháborút veszi elő, és folytatja a Tusukuruval vívott háború történetét.

Mahou Sensou - Minden kliséje ellenére az elejétől úgy a 9-10. részig tudtam élvezni, de aztán elkezdték erőltetni az utolsó részekbe a szálakat, és a fennmaradó sztorit a történetívből.

Mangában kicsit más a helyzet, mert olyan hosszúakat nem olvasok, aminél alaposan fennállna ez a veszély, ami meg olyan, azt már elég rég olvastam, hogy zavarni tudjon. Így inkább olyat mondok, ami egész ígéretesen nyitott, csak aztán elkaszálták, így kapott egy erőltetetten szar befejezést. Ez pedig a Fukigen Cinderella. Az alapsztorink az, hogy van egy közel 17-18 éves srác, aki bunkó a lányokkal, nőkkel, és az isteni gondviselés talán, vagy az egyik boszorkányos szereplő meg nem átkozza azzal, hogy a nap felét (déltől éjfélig) élje nőként. Sokáig nem derül ki pontosan miért van ez, de időközben a nőkhöz való viszonya nem javul, de a másik énje el kezd erősödni. Ugyanakkor feltárják gyorsan a múltját is, hogy volt egy kicsit pedofil hajlamokkal bíró bébiszittere, aki nagyon megpróbált az anyja helyébe lépni és még azon is túl, illetve hogy régebben az egyik lány szerette, de nem merte bevallani neki, és mikor komolyra vette a hangnemet és már neki is kínos volt, viccet csinált az egészből, amiért a srác (talán okkal, ez nem derül ki) megharagudott rá. Ekkor a csaj átment kicsit zaklatóba (pl. eltüntette a srác cipőit a szekrényből csak azért, hogy együtt kereshessék). A saját barátja rámozdul a női énjére, akinek úgy fest, hogy beadja a derekát lassacskán (ha már erősödik a női oldala, úgy a szokásos elcsábítós dumák, megmozdulások, vallomások is hatnak a női énjére). VISZONT... az utolsó előtti fejezet azzal zárul, hogy
SPOILER
visszatér a bébiszitter.
Az utolsó fejezet történései:
SPOILER
elrabolja a srácot, mert már annyira be van érte sózva a pi**ája (értsétek: átment pszichopatába), hogy akár meg is ölné őt, ha nem úgy válaszol, ahogy szeretné, és a tetejébe még saját magát is mellé. Be is kapja mellbe a kést. Akkor jön a déli harangszó, és hirtelen most nem átvált a másik nembe, hanem az ürességben beszél a másik nemi énjével és a lehetőségekről. Az egyikben ő meghalt a bébiszitter által, a másikban pedig engedett az elrablójának, megöli a két másik lányt, aki érdeklődött iránta, és a tetejébe a barátját is, és ebbe a dulakodásba halt bele. Ekkor derül ki, hogy nem azért átkozták meg, hogy tanuljon tiszteletet a másik nem iránt, hanem mert az életének az utolsó hetét újra kell élnie, és elkerülnie az eredeti végkifejletet, amiben nem követ el hármas gyilkosságot, és hal bele a sérüléseibe. Mikor ez tudatosul, akkor tér magához a kórházban, megtudva, hogy sikerült idejében kimenteni a bébiszitter markaiból. Viszont a női énje ott fekszik a mellette lévő ágyon. "No reason, no explanation." - ahogy az angol mondja
, de ezzel zárul az utolsó fejezet, ami cirka 27 oldal. Nincs rendes végkifejlete, nincs az utolsó 2 lapra magyarázat sem...
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

26. Anime/manga, amit eleinte bírtál, de egy ideje már rá sem tudsz nézni, annyira szétbarmolták?

Ezt a kérdést úgy értelmezem, hogy nemcsak a vége lett konkrétan baromság, mert arra már volt a "legrosszabb befejezések" tegnapelőtt, hanem ami ígéretesen indult, aztán menet közben egyre inkább szétcseszték az egészet.

BokuDake. Igazából nem időznék rajta sokat, mert a topicjában gyönyörűségesen végig lehet követni, hogyan vált az utóbbi évek egyik legígéretesebben induló sorozatából összecsapott és röhejes trainwreck-é, és milyen módon zuhant az eleinte égig érő lelkesedésünk a bányászbéka ülepe alá. Állatorvosi lova az A-1 féle elszarásoknak.

Van viszont itt egy másik cím, aminek az első évada maximálisan vitte a prímet, hogy aztán a folytatásoknak sikerüljön minél nagyobb csalódásokat okozni, ez pedig a Sengoku Basara. Itt bővebben értekeztem róla, az első sorozat egy zseniálisan szórakoztató, magát a legminimálisabban sem komolyan vevő fight-comedy TTGL-szerű harczokkal és feelinggel, marhajó poénokkal, történelmi szereplőkkel. Aztán a 2. sorozat megindult lefelé a lejtőn, mert valamiért a készítők azt gondolták, hogy ideje az egészet KOMOLYAN vetetni + legyen még jó sok ANGST is, hozzá némi fujoshi-panderinggel. Ergo kinyírták a cucc lelkét, és egyre inkább kezdett előtérbe furakodni a sorozat direkt játékpromó-jellege, azaz a következő generációs játékban választható új karaktereket is MIND bele kellett pakolni a sorozatba, függetlenül attól hogy kellenek-e azok oda, vagy egyáltalán kell-e/lesz-e idő rájuk. A 3. sorozatról és a moziról nem is beszélek, egyszerűen minősíthetetlen, már 100%-osan reklám, még egy tucat új és senkit nem érdeklő karakter, elhasznált régi szereplők, szánalmas plot, szánalmas "poénok", szánalmas zárás. Szal az első évadot mindenkinek ajánlom (Titkosnak pláne), de aki jót akar magának kerülje el a folytatásokat jóóó messzire.

Illetve említést érdemel a Jyuousei. Az utolsó harmadárra ez alól is kirántották a talajt, érezhető volt a kapkodás, hogy a maradékot bele kell taposni abba a 3-4 epizódba, jöttek a baromságok (nem tudom mennyire mangahű, de ha jól tudom bőven vannak eltérések), béna plot device-ok, hogy aztán a végén eljussunk a sablonangsty végkifejlethez. Ezért is kár.

Mangához is van jelöltem, mégpedig az Ichigo 100%, bár az annyira nem lett rossz, csak a seggből előrántott új Tsukasa-vonal számomra hazavágta az utolsó negyedet. A "non-kánon shipek" kérdésnél rinyáltam róla.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

26. Anime/manga, amit eleinte bírtál, de egy ideje már rá sem tudsz nézni, annyira szétbarmolták?

Ühm. A Bokudakét tudom dettózni.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

26. Anime/manga, amit eleinte bírtál, de egy ideje már rá sem tudsz nézni, annyira szétbarmolták?

Ez a kérdés nálam Present perfect continuoust enged sejtetni, ergo egy múltban megkezdett, de a jelenben is tartó animét/magát keresek most gőzerővel, mindhiába. Olyat persze tudnék, ami eleinte tetszett, de aztán félúton elbarmolták/kiestem a hangulatából/eluntam/stb. (a BokuDake best of the best példa ide, valóban), de ezeket mostanra vagy befejeztem vagy ott kötöttek ki, ahol már várták őket: a lomtárban.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Akosss »

26. nap - Anime/manga, amit eleinte bírtál, de egy ideje már rá sem tudsz nézni, annyira szétbarmolták?

Lehet a 24. kérdésnél egy kicsit tágra vettem a befejezés szót és csak a legutolsó részre kellett volna utalni, de olyan nem jutott eszembe, ami konkrétan csak az uccsó részben ment tönkre, csak olyanok, amik befejezéséhez az előtte lévő 1-2 rész is hozzájárult már. De tartom mindegyiket, mert lényegében egyik sem olyan volt, hogy a közepétől barmolták volna szét őket, hanem csak a legeslegvégüket. Ezért sem játszik itt nálam a BokuDake, mert nekem a 10. részig kvázi semmi nagyobb problémám nem volt vele, csak az uccsó 2 az, amit a pokolra kívánok.

Ami nekem itt eszembejutott, mint number one, az a Surci által már említett Jyuousei. Az időugrásig (5. rész) szerintem jól működött, érdekes volt az alapszitu, a megteremtett világ, utána viszont összeomlott számomra az egész. Szerintem rengeteg potenciál volt benne, de nem abba az irányba mentek el, mint képzeltem. Sokan állítják, hogy pörgős volt, nekem viszont iszonyatosan unalmas, alig bírtam lenyomni 2 részt egyszerre, annyira vártam, hogy vége legyen az adott résznek. A karaktereket sem sikerült megkedvelni, nem lehetett velük együtt érezni,
SPOILER
a végére hulltak, mint a legyek, de egyiket sem bántam
. A közepén az erőltetett
SPOILER
szerelmi háromszög
és a vele járó drámázás fájdalmas volt, a végéről meg csak ugyanazt tudom mondani, mint Surc. Nagy kár érte.

Tokyo Ghoul. Az első évadot kedveltem. A másodikat utáltam. Egyszerűen nem bírom felfogni, hogyan juthatott az a Pierrot eszébe, hogy az embereknek egy követhetetlen, érthetetlen, pocsék rendezésű filler évad kell úgy, hogy az alapanyag már be volt fejezve, azaz nyugodtan lehetett volna mangahű adaptáció. Na de mit csodálkozom...

Yami Shibai: Kellemes, rövidrészes kis horrorcuccnak indult, az első évad kifejezetten emlékezetes még most is, a 3. évadja viszont már nevetségesen gagyi és rossz, most megy a 4., még nem néztem bele, de én már lemondtam erről a szériáról.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

26. Anime/manga, amit eleinte bírtál, de egy ideje már rá sem tudsz nézni, annyira szétbarmolták

A jól induló, de útközben szétbarmolt animékre a Boku dake ga Inai Machi tényleg kiváló példa. Ide sorolnám még a Koutetsujou no Kabanerit és a Hai to Gensou no Grimgart is, amik ugyan alacsonyabb elvárásokkal indultak, de volt bennük potenciál, amit sajnos nem használtak ki a készítők.

Nagy kedvencem volt a Magi manga, de manapság már nem hoz annyira lázba, mint régen. Még nem ért véget, de a jelenlegi állás szerint a mangaka nullázta a legtöbb szereplő karakterfejlődését, és zavaróan minden problémát a főszereplővel akar megoldatni (ez mondjuk a Gintamában is megjelenik sajnos, még
SPOILER
Kagura családi ügyé
t is Gintoki rendezi el végül...).

Manhwák is játszanak? Ha igen, akkor a Goong és a The Bride of the Water God tartozik nálam ebbe a kategóriába. Mind a kettőt dobtam kb. a felénél (pedig az elejük tetszett), mert feleslegesen túlbonyolították a szerelmi szálakat (szinte már szappanoperai színvonalra süllyedtek).

26. nap - Legjobb harc

Hosszas tanakodás után végül a Gintamából az animében hamarosan látható
SPOILER
Utsuro vs Umibouzu
csatát emelném ki. A két erős ellenfél összecsapását mesterien szövi át egy flashback.
Ha a látvány a legfontosabb, akkor a One Punch Man és főleg a Mob Psycho 100 harcai a legjobbak közé tartoznak.
Egyébként meg ez a legjobb harc. :lol:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

26. Anime/manga, amit eleinte bírtál, de egy ideje már rá sem tudsz nézni, annyira szétbarmolták?

Monogatari Series, igazából nem is szétbarmolták, de már fogalmam sincs miért húzzák ennyire. (Na jó tudom, pénz!) Talán a Kizumonogatarit egyszer megnézem, de a Hana után abbahagytam a sorozat követését. A Kizut sem értettem, miért 3 filmként hozzák ki, amikor valószínűleg kevesebb is elég lenne. A karakterek végre kezdtek túllépni a bajaikon, de nincs lezárva! Miért is lenne? Ehelyett jönnek az újabb és újabb problémák, történetek, időhúzások.

Lehet, hogy nem pont ide illő, de a régi Berserk és a Berszark 2016 (lassan jön a 2017) kettősével ugyan ez a helyzet. Ránézni még ugyan rá bírok, viszont főleg a baromságokon való röhögés miatt. For the lulz! alapon még egész viselhető ez az új cucc.

Ez is befejezett, de manga kategória: Gantz. Vagy jó fél évet vártam, mire az utolsó pár fejezetet legyűrtem. Becsületből olvastam végig, mert az utolsó, alien inváziós szál enyhén szólva szembeköpte az egész cucc első felét. Egy csomó kérdésre választ sem adott a mangaka, a Hollywoodi nyál lezárásról nem beszélve.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

24. Legjobb és legutáltabb befejezések + melyik anime/manga végét változtatnád meg?

Legjobb befejezések:
GitS: A végén ahogyan Motoko áll a hegytetején és felteszi magának a kérdést, az nagyon bejövős.
Paprika: Tudom sokan ezt tartják Satoshi Kon egyik, ha nem a leggyengébb alkotásának aminek elég sok oka lehet. Számomra a befejezése teszik. Konakawa végre elkapta a bűnözőjét, Atsuko és Kosaku pedig egymásra találnak és olyan édik :)
Baccano&Hellsing OVA: Egy centit nem változtatnék rajtuk.

Mezsgyén billeg
Méz és Lóhere: Egyet értek amit Surci írt, de. Szóval van egy de részemről, méghozzá az, hogy nem tudom mennyire illene az a befejezés a sorozathoz. Nem tudom eldönteni, hogy ha beteljesült volna a szerelem akkor is elégeted lennék e befejezéssel vagy inkább valami szirupos vacaknak tartanám?

Változtatnám
Trigun: Nincsen baj a végével, csak megváltoztatnám. Igenis lehessen tudni, hogy mi történik később az ikrekkel! Knives, hogyan kezd vagy nem kezd új életet, Meryl és Vash kezd-e valamit egymással? Millyt nem féltem ő eléggé talpra esett ahhoz, hogy legyen férje meg gyerekei.
Kaleido Star: A vége totál nem tetszik. Nem, nem a Sora-s vagy amit Layla kap, hanem amit Rosatte kap. Szóval mi van? Ő az új kiválasztott? Na ne ez még viccnek is rossz, nem érzetem egy percig sem, hogy ő annyira oda lenne a cirkuszért mint Sora vagy Layla. Ilyen alapon Mia is simán láthatná Fantomot. Szóval ezt a részt kihagynám belőle.
Cowboy Bebop: Értem én, hogy nem lehet itt happy end, de ez a végén teljes szét esés sem tetszik. Legalább Jet és Faye kaphattak volna egy kis biztatást a jövőjükkel kapcsolatosan. Nem úgy értem, hogy összejönnek, de legalább lehetett volna látni, hogy merre tart az életük.

Utált befejezések:
Tök mindegyik, hogy melyik FMA-ra gondolok egyik sem tetszik. Az FMA-t többen kifejtették, hogy miért nem tetszetős, de nekem az FMA-B sem tetszik és miért nem?
SPOILER
A sorozat végig azt mondja el, hogy mindenek ára van és egyenértékűség stb. erre a végén Al úgy kap meg mindent, hogy ő cserébe semmit sem fizet, helyette a testvére adja oda kvázi az egész addigi életének minden tudását.
Szóval nem tetszik.
Catrin írta: 2017.01.24. 22:58 (Miért érzem úgy egy ideje, hogy túl nyafis időszakomban van ez a kihívás?xd)
Igazából, tudom, hogy ez egy ilyen költői kérdés volt, de már bennem is megfordult, hogy mintha a tavalyi kíhivás jobban pörgöt volna mint az idei. Vagy csak én érzem ezt?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

27. Anime/manga, ami a felütés alapján bénának tűnt, de aztán X epizód/chapter múlva beindult és teljesen ráfüggtél

Most így hirtelen a Trigun ugrik be, az volt az a cím, ami tényleg kb. 180 fokos pozitív fordulatot tudott nálam elérni. Az első részen mondjuk még el is szórakoztam, de azért már picit ott is néztem, hogy "Ez lesz a nagy Trigun, hogy egy szőke hülyegyerek túljár nála még hülyébbek eszén és közben totálisan infantilis módon viselkedik?" Oké, persze, jókat vigyorogtam rajta, de ahogy haladtunk előre és jöttek sorban az epizódok, kezdtem egyre inkább unni, hogy minden rész egy epizodikus sztori, aminek a forgatókönyvét előre ki lehet találni: szenvedő nép (mert el akarják venni egy idős házaspár földjét, vagy a korrupt polgármester kezében van a város vízkészlete, miközben az átlagember szomjazik, stb.), de jön Vash, a hős megmentő, aki sok infantilizmus közepette felszabadítja a népet, a rosszfiú pedig a sztori végére vagy megtér, vagy sittre jut, de mindenesetre hősünk még búcsúzóul a képébe vágja, hogy "LOVE AND PEACE!!!444" Na ezt nézni úgy 8-10 epizódon át kb. "dropped" közeli hangulatba hozott, de szerencsére kitartottam és úgy 10-12 környékétől kezdve végre megváltozott a sorozat. Persze Vash jelleme és a poénok megmaradtak, viszont végre elkezdtük megismerni a szereplők hátterét, a sok baromkodás keretet is kapott és az epizodikusság helyett is egyre inkább egy nagy, folytatásos történetté változott az egész. És így már Vash "hülye énjét" is jóval inkább lehetett szeretni, hogy néha ott volt mellette a komolyabb, mint ahogy a "Love and Peace!" hippidumáról is akkor is értettük meg, hogy ez számára mit is jelent pontosan. Na kb. innentől lett nálam a karakter kedvenc, a sorozat meg egy nagyon szeretett cucc, még ha utóbbi nem is tökéletes.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

27. Anime/manga, ami a felütés alapján bénának tűnt, de aztán X epizód/chapter múlva beindult és teljesen ráfüggtél

Egy nagyon él bennem ennek kapcsán, ez pedig a Full Moon wo Sagashite. Az első 16 részt nettó végig kell szenvedni, azután egész érdekessé válik, nem csak kislányos álmok kergetése lesz a fókuszban, hanem végre a cselekvés is... és lesz egy pár érdekes fordulat, amit az ember shoujótól pont nem várna. Persze, attól még happy end meg kismacska, de no... Shoujo.

Mangában az Árnybíró volt ilyen: nem igazán béna volt a koncepció, a felütés, csak nem igazán volt meg az erős összefüggés az első pár kötet kissé antologikus fejezetei közt. Ráadásul, mivel magyarul van meg/olvastam, így elég nagy ugrások voltak a kötetek közt helyenként. Emlékszem, hogy az ösztöndíjam nagy részét konkrétan arra költöttem, hogy megvettem az utolsó 8 kötetet egyszerre. Elkezdtem olvasni a Deák téren, a villamoson Kelenföldig, majd ott a buszra várva és a buszon hazáig, s mire ledőltem otthon, nem maradt olvasható kötetem... :drop:

Illetve ilyen volt, és az első mangaélményeim közt tudható, a Happy World! A világ minden szerencsétlenségét magán hordó srác, és a mellé szegődött (/kirendelt?) angyal első pár kötetes csetlései-botlásai nem épp az izgalmas kategóriába tartozott, de aztán behozták a démonokat, féldémonokat, köztük összefonták a srác hátterét is ezekkel, hogy pontosan mi a szerepe, miért kell minden balszerencsét magán viselnie... Igen, shounen cucc, de akkor még egész érdekes volt attól a pillanattól. Lehet még most is az lenne, csak már nem darálnám le a végét annyira, hogy egy álló éjszakát ébren legyek azért, hogy a végére jussak.

Tegyük még ide igazi kérdőjelnek az Ore tama! mangát, mert nem tudom eldönteni pontosan, hogy mi a francot is olvastam, és az jó volt vagy sem. A felütés szokványos ecchi alappal bír, hogy a már felnőtt faszikánk éppen rángatja a liba nyakát, csak köpni nem megy. Erre avatkoznak be a természetfeletti erők, hogy igyekezzenek ezt megakadályozni, mert akkor lesz nagy gebasz, amit világvégének ismerünk. Mi erre az alapjuk? Az, hogy a fazon heréibe zárták el a legerősebb démont, akit elélvezés útján lehet a világra szabadítani. Manusunk szerencséjére van időkorlát, hogy meddig kell kibírnia matyizás vagy kamatyolás nélkül. És erre húztak fel 10 kötetet. Úgy olvastam ezt az idióta felütést pár fejezet után, mint a gőzgép. :dirr:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

27. Anime/manga, ami a felütés alapján bénának tűnt, de aztán X epizód/chapter múlva beindult és teljesen ráfüggtél

Anime: az Illya. Ez elé konkrétan úgy ültem le, hogy le fogom húzni, mer moeloli és pedobait fanszervíz és eleve mi a fenének létezik, csak ha már benne vagyok a Sors/cuccokban, ez se maradjon ki, de menjenek a francba hogy a teljes multiverzum abszolválásához ilyen lolivackokat kell néznem... Na de lássuk Rin mit alakít, úgyis miatta kezdtem bele. Az első pár ep nem is hazudtolta meg magát: pucér lolik bele a pofádba, nyííícsankomplex, moe nyekegések, kretén alibiplot, meg eleve Rinék abban az idétlen nekomimi-maid mahou shoujo ruciban... Aztán pár rész után azt vettem észre hogy nevetek a poénjain, és még a máshol zavaró műanyag látványvilág és karadizájnok is tetszenek. Aztán ep 6-nál a Saber vs. Illya fight elég váratlanul ért, márhogy ilyen koreográfiát össze tudtak rakni ebbe a lolishow-ba - utána már a harcokat is eléggé vártam. És a 2. évadban, amikor előkerült Kuro és az egész leszbi-hülyeség, és itt már eleve eksön-school comedy vonalra lett felépítve dolog, akkor álltam csak rá igazán, aztán a 2wei Herz után azon vettem észre magam hogy sajnálom hogy vége van, és azt nézem, mikor érkezik folytatás. A többi már történelem, az azért eléggé magáért beszél hogy még epblogolni is képes voltam ezt a hülyeséget. :D

Illetve a Gundam Seed is ebben a ligában játszik, mert 1. meka-sónen, 2. megint tizenévesekkel akarnak modern háborús cuccot komolyanvetetni (csak XY-kun tuggya vezetni a robotot, de ő azonnal, sötöbö). Ez még oké volt, amikor magam is tizenévesen néztem az NGE-t, de azóta eléggé zavar az ilyesmi. De a plot és a karakterek kellően lekötöttek ahhoz, hogy a sok fárasztó fight ellenére továbbnézzem, aztán a 20. eptől felfelé rendesen berántott az egész, hogy az utolsó 10 epizódot végül egy ültő helyben nyomjam le, annyira ebiguzsra sikeredett az a végkifejlet.

Manga: Ha Titkos anno nem ír recenziót az Ore ga doutei-ről, 2-3 ch után akkor is dobtam volna ha véletlenül valami miatt a kezem ügyébe kavarodik. De a 2. kötettől felfelé már egészen más irányba ment el a cucc, mint amit a gagyi sulis expozció alapján várni lehetne. Úgyhogy az egésszel végeztem egy este alatt, és bőven meg is érte.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

27. Anime/manga, ami a felütés alapján bénának tűnt, de aztán X epizód/chapter múlva beindult és teljesen ráfüggtél

Na, ebből nekem rengeteg van, csemegézzünk is most párból:

Berserk - A kábé 17-18 éves énem gondolatai: "Mi lehet ennyire menő(!) abban, hogy egy tetőtől talpig kigyúrt manusz, béna animáció kíséretében egyből szétvágja a páncélos embereket?" Főleg AMV-ket láttam belőle (azóta is hálás vagyok az égieknek, hogy pont olyanokba botlottam csak bele, amik kihagyták az Eclipse-t, mert azt elspoilerezni HALÁLOS vétek lett volna), de valahogy nem győzött meg (pláne abban az időben, mikor még Bleach volt a bibliám és Ichigo a héroszom :P). Egy évig halogattam a dolgot, a többi már történelem.

Love Live - Ugyan nem vagyok kimondottan ellene az idolos témának (Fancy Lala RULZ), de azért nem is a kedvencem, főleg, hogy ez 90%-ban együtt jár az "ami a csövön kifér"-kategóriás otaku-panderinggel, úgyhogy duplán nem. Az LL is pont ebben a cipőben járt, valamiért azonban mégis kíváncsi voltam rá, főleg, hogy nem csak moefagek között került elő, mint beszédtéma. Hogy mi a poén? Az, hogy az első évad szinte egy-az-egyben az volt, amitől féltem, ellenben a második etap már eminens tanulóként mondta fel a leckét, az összes nekem nem tetsző baromságot kijavították (vagy visszább vettek az intenzitásából) és valahogy nagyon megkedveltem mind a lányokat, mind az egész hangulatát és kisugárzását.

Rokka no Yuusha - Gyökér shounen-fantasy szetting egy rakat kreténnel, ráadásul még LN-adaptáció is, amik 10-ből 9-szer nem is szoktak bejönni? Esélytelen, nem is foglalkoztam vele, mikor szezonos cím volt. Egy év sem telt el, de valamiért elkezdtem húzni felé (bár ez főleg Fremy miatt volt, aki egy nekem címzett, két lábon járó fanservice látszatát sejtette) és nem is kellett sok, hogy elkapjon a hangulata, ráadásul a belefecskendezett mystery jótékony doppingnak bizonyult (még ha voltak is néha kimondottan debil mozzanatai).

Yumekui Merry - Ma már nem tartom valami sokra (a mangát dobtam is, mert egyszerűen már nem tudta a mangaka, hol is kéne befejezni...), de ez is úgy maradt meg, mint egy elsőre totál érdektelennek látszó valami, amit valahogy idővel mégis előszedtem. A célját bőségesen ellátta (read: szórakoztatott), az animeverzum egyik legjobb midriffjére pedig nehéz nemet mondani.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

27. Anime/manga, ami a felütés alapján bénának tűnt, de aztán X epizód/chapter múlva beindult és teljesen ráfüggtél

Kellett pár rész, mire megszoktam a Sakamoto desu ga? stílusát, de végül egészen megtetszett. Az Ixion Saga DT idiótaságát is csak fokozatosan kedveltem meg.

27. nap - Leg "badass"-ebb jelenet valamelyik szereplőtől

Tsukishima Kei sáncolja a megállíthatatlannak hitt Ushijima leütését (Haikyuu!!).
Gintoki Tsukuyo segítségére siet: Hey... Get your hands off her. Get your stinkin' hands off this woman. (Gintama)
Yona első badass pillanata kb. 3:25-től (Akatsuki no Yona).

A mangás jeleneteket inkább kihagyom most.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

27. Anime/manga, ami a felütés alapján bénának tűnt, de aztán X epizód/chapter múlva beindult és teljesen ráfüggtél

Ilyenből nekem is több van, de röviden csak a közelmúltra szorítkoznék.

Nijiiro Days
Nah, ez nagggyon bénán indul: tipikus suliromi a kistini lánykáknak szépfiúkkal, akikhez mind társítható egy-egy szintén fontos csajszi is. Ez utóbbi tény miatt érdekelt, de gondoltam kis vacak lesz, amiből én már bőven kinőttem. És igazam is lett, először szétuntam rajta az agyam, fárasztani mondjuk szerencsére nem fárasztott, pedig még egy idegesítő totálisan tsun tsun csaj - Mari - is virít benne (yup, elsőre semmi dere). Aztán azon kaptam magam az anime felénél, hogy nemcsak hogy élvezem, ahogy a belezúgó Tomoya küzdve flörtöl ezzel a magát leszbinek=barátnő függőnek jelölő, őrült libával, hanem hogy totálisan szurkolok nekik, és minden jelenetükön örömködöm, röhögök, ujjongok. Uhhh. Utána szépen a többi karaktert is megkedveltem. Azóta is szorgosan letöltöm minden hónapban a BetsuMát (Bessatsu Margaret magazin, amiben fut, szerencsére megjelenést követő nap kb. el is érhető a scan), egyre jobb a manga.

Yuri on Ice
Ezt már emlegettem, és ismét rövidre fogom, különben másnap ilyenkor is írnám... Fanservice lazulásnak vártam, amit már az első ep. szimpatikus felütése (Yuuri, mint egyik legjobb japán műkoris, Grand Prixes utolsó helyével kissé elhízva, de diplomával hazatér Detroitból és próbál új motiváció után kutatni) cáfolgatott, aztán érkezett Viktor seggpucéran az onszenbe a bájgúnár fejével, így vissza is terelődtem a fanservice-fujobait mederbe. És emberek, rohadtul nem! Persze kapjuk a fanservice-t és a mókát tisztességesen, de ilyen jól bemutatott kapcsolatokat, érzelmeket, előadásokat, kidolgozott menetet, amin még így hétről hétre is megszállottan izguljak, ritkán találni. Szerelmes vagyok belé!

Ninja Slayer
Érdekelt borító alapján a cucc, de az első rész után érkezett a sok negatív komment: így szar-úgy szar, a látvány különösen kuka és stb. Na mondom, ez akkor valami rémség lesz, sebaj néha úgyis szeretek vackokat nézni. Nos. Már az első részbe beleszerettem. Olyan szinten súlyos, és annyira megvett a megvalósítása, gagsége, hogy azóta is csak vigyorogva tudok rágondolni. És már revaccccsoltam ezt is, bezony.

Nobunaga Concerto

Félelmetesen gagyinak tűnt, mi ez a dizájn/animáció, ki ez a hülyegyerek, akit Mamo-chan ilyen lazán alakít, és mennyire fogja magát ez az egész komolyan venni? Ezt gondoltam kb. az első rész első feléig, aztán FÜGGÉS! Pont annyira LOL, töri és seiyuufest egyszerre, amire lazán vevő vagyok, a dizájn pedig szerves része az élménynek.

Killing Stalking
Hoztam most egy webmanhwát is, mint aktuális függést. Nem ecsetelném, miért kukkoltam bele kíváncsian ebbe az állítólag fullbeteg (szexvérerőszak) cuccba, de azóta is érdekel, mennyire borul még el Sangwoo agya és meddig tartja magát Yoonbum. A témája aberrált, a karakterei betegek, de az a végig színes, részletes rajzolás, azok a feszültséget keltő panelek, az a lelkiterror, amit közvetít, meglepően hatásos. Persze minden chick a megtévesztő BL címke miatt kukkant bele, csakhogy ez nagyon nem az, inkább velős pszichothriller.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

27. Anime/manga, ami a felütés alapján bénának tűnt, de aztán X epizód/chapter múlva beindult és teljesen ráfüggtél

Yuuri!!! on Ice: Na igen, ennél volt az, hogy rögtön elkezdődtek a találgatások és persze egy csomóan yurit vártak. Holott katakanával van írva és hosszított a yuu, szóval fogalmam sincs miért alakult ki az emberekben, hogy lány x lány felhozatal lesz. Az első előzetes valami Free!-hez hasonló felütést sejtetett, csak itt korcsolyával. Mivel a sport animékért nem rajongok különösebben, de a műkorcsolyát szeretem nézni, gondoltam egy próbát megér. Aztán egyre több és több info látott napvilágot, amiben kiderült, hogy BL-en lesz a hangsúly. Mivel eddig főleg fujoshi fanserviceként volt tálalva ilyen téma, kissé szkeptikusan álltam hozzá. Az elején még tényleg ezt éreztem, aztán a mérleg átbillent arra az oldalra, amikor már vágtam a centit, mert alig bírtam kivárni az új részt. ^^ Az emberi kapcsolatokat annyira jól ábrázolták, végre többféle karaktert raktak bele (még családot is!), szóval egyre jobban hozzám nőtt. Élvezet volt nézni a koreográfiákat, tök hangulatos zenéket hoztak össze és a grafika is csak a vége felé kezdett romlani. Hatalmas gratula a készítőknek! Remélem jön a második évad. :D

Rokka no Yuusha: A fantasy műfaj közel áll hozzám, ezért gondoltam, hogy teszek egy próbát. A prológusban bemutatott történet miatt azt hittem, hogy ilyen 12 egy tucat "összehozzuk a bandát és megállítjuk a gonoszt" sorozat lesz. Aztán bedobták a rejtélyt és addig csavarták a szálakat, amíg engem is sikeresen behálóztak. A főszereplő srác az a tipikus optimista barom és a vérloli sem hiányzott volna belőle, de a többieket nagyjából-egészéből meg tudtam kedvelni. Ismerőseim közül páran panaszkodtak, hogy unalmas lett, nekem viszont pont azért tetszett, mert nem a szokásos shounen cucc lett belőle. Az azték világ és mitológia eléggé elhanyagolt az animékben, újabb plusz pont a sorozatnak.

The Idolmaster: Már ott kezdődött a negatív hozzáállásom, hogy korábban kijött az Idolmaster: Xenoglossia, ami ötvözte a mechát és az éneklő cuki lányokat. Ami a Macrossnak sikerült, ennek sajnos nem. Aztán utána olvastam, hogy a 2011-es verzió tényleg az idolok világát próbálja meg bemutatni. Először nehezen kedveltem meg az egész témát, de ahogy jobban bemutatták a szereplőket és egyre több jó kis ének, tánc került bele, úgy függtem rá. Nagyjából mindenkit megkedveltem, mindenkinek voltak jó és rossz tulajdonságai egyaránt. Ha meg kéne fogalmaznom, hogy miért jött be ennyire, akkor azt mondanám, mert cuki és jót tesz a léleknek.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

27. Anime/manga, ami a felütés alapján bénának tűnt, de aztán X epizód/chapter múlva beindult és teljesen ráfüggtél

Bénának azért nem neveztem volna őt, de épp tavaly ért véget egy olyan cím, ami bizony futása alatt alaposat nőtt a szememben, és akkor finoman fogalmaztam.

World Trigger - Ok, szóval hihetetlenül lassan induló, low key, meglehetősen olcsónak kinéző sónen fightó manga adaptáció Toei Animációtól, ahol a történetmesélés mélysége ránézésre úgy a tízésevek szintjén van. Ez az első jó pár rész alapján. Az ember szinte annyira bealudt a kezdeti hetek során, hogy észre sem vette, mi lappangott mindez alatt.

-Iszonyat kiforrott karakterépítés. A főhőseinknek alulról kell célba érniük, fejlődniük mindenféle asspull bullshit, magical powerup, nakama no chikara nélkül. Megvannak saját emberi gyengeségeik, amiket vért izzadva kell legyőzniük vagy kompenzálniuk, miközben ellenfeleik kegyetlenül kihasználják ezeket.

-Végtelenül részletes world building. Néha talán már túlzásba is vitte egyesek szerint, ahogy a párhuzamos világok, fegyverek, egyéni képességek minden részletére kitért, következetesen ezeknek aztán a harcokban jelentőséget adva. Mindezt mellékszereplők tucatjaira vetítve!

-Az egyéni és csoportos harcjelenetek nagyon alapos, a résztvevő kiképzett profikhoz méltó stratégiai kidolgozottsága. Itt kapcsolódik be az előző pont is, mert ahogy minden összecsapás mégis izgalmas és fordulatos, mégis maradéktalanul a korábban felépített alapokra támaszkodik, hogy az ember csak a fejét csapkodja, "Ó, hát persze! Tudhattam volna." Nem léteznek érdemtelen, seggből előhúzott fordítások, pozőrködések.

Komolyan, mintha a legjobb sportanimék krémjével kelt volna versenyre. Simán hozta egy Haikyuu vagy akár Chihayafuru kidolgozottságát. Pusztán ezen érdemei alapján is kedvenc battle sónen cuccom lett a Yu Yu Hakusho óta. Igen, még a Jojo fölé is került, annyiszor kellett kalapot emelnem intelligenciája előtt.
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Akosss »

27. nap - Anime/manga, ami a felütés alapján bénának tűnt, de aztán X epizód/chapter múlva beindult és teljesen ráfüggtél

Öööö... 20 perce gondolkodom rajta és semmi. Talán a múltkori hasonló kérdésből húznám át ide a Hachikuro-t, mert az jobban ideillik, mint oda. (Tetszett az első része, nem utáltam meg ilyesmi, csak naagyon fura volt és nem tudtam, hogyan fog tetszeni, ha végig ilyen lesz, de szerintem a második részben már bele is zúgtam a cuccba. xD)
Válasz küldése