45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

21. Kedvenc animés utalásod/Easter Egg-ed másik animében

Csalás, de ezt még muszáj beszúrnom, és fogalmam nincs hogy felejthettem ki... Félévig volt szignóm itt a fórumon. Watamote + Death Note.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

22. Kedvenc mozid, ami már meglévő animesorozathoz készült (nem live-action)

Ehhez nem is írhatok mást, mint az Urusei Yatsura Movie 5: The Final Chapter filmet. És mivel a véleményem az elmúlt egy év alatt semmit sem változott róla, ezért most be is linkelném ide a tavaly ilyentájt írt postomat. (Szeretek én wall of textezni, de fullra ugyanazt minek írjam le kétszer? XD)
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

22. Kedvenc mozid, ami már meglévő animesorozathoz készült (nem live-action)

Nincs kiemelkedő kedvencem, de ahelyett, hogy passzolnám a kérdést végigmegyek a kedvelt címeken.

Air Movie
Egyik első kedveltem, és talán ezt szerettem legjobban az alternatív/újramesélős filmek közül. Oka egyszerűen annyi, hogy itt a sorozattal ellentétben rendesen kibontakozik Misuzu és Yukito közt a románc, ami a tini fejemnek anno bejött, még ha így drasztikusabb is lett az amúgy is drámai zárás. Lehet, ha újranézném, az arcomat is lemarnám, addig is kedves emlék.

DBZ Kami to Kami
Egyszerűen tetszett, ahogy újra elővették, Billséket is megkedveltem, nem ragozom.

Inuyasha: Tenka Hadou no Ken
Naná, hogy az apucis sztori vett meg, Sess is masszívan szerepelt benne, legjobb filmnek tartom azóta is az Inuk közül.

(Kizumonogatari I, csak az első felének szegmenseit illetően: meglepett mennyire le tud nyűgözni.)

Macross Frontier Movie 1-2
A sorozat alternatívái, pörgősek, velősek, látványosak és még a főszereplők sem bosszantóak annyira.

MSG: Char's Counterattack
Áhh, nem az igazi, sokkal jobb filmet is adhattak volna neki, elég középszerű lett. De még így is szórakoztató, nosztalgikus, a zárásával sem volt bajom (azon kívül, hogy bosszantóan gundames), és ez az egyetlen G film, amit ide lehetne írni.

NGE: End of Eva
Kedvelni tényleg kedvelem, jó zárásnak tartom, de legyen akármennyire látványos, összerakott, úristen, stb, a karakterei olyan szinten nem érdekelnek, hogy az valami félelmetes (nálam ez túl fontos tényező ahhoz, hogy ettől függetlenül értékeljem a tartalmat).

(Talán itt halkan, mint másik hájp filmet megjegyzem, hogy a Madoka 3. mozija túltolása miatt nem fért be még a 7/10-esek közé sem, de a Kizuhoz hasonlóan annak is tetszettek szegmensei.)

(Pokémon 2. film, ezt csak azért hagyom itt, mert gyerekként ez volt az első ilyen, amit szerettem, még az ősök is elvittek rá moziba. Örök emlék.XD)

SnFafner: DA - Heaven and Earth
Kapják be a Fafnernél, minden cucca annyira hatásvadász, kínosan kivitelezett történet elemekkel, és mégis annyira hangulatos, magával ragadó, óriási, hogy nem tudok leakadni róla. Ez a film is kellett, mint egy falat kenyér, mivel mindegyik cuccot úgy fejezik be, hogy Soushi jól megszívja, mi pedig a hiányától szenvedünk... Ennek a végén pedig visszakaptuk.^^ Nem véletlen a mostani avám sem, lelkesen várom a Beyondot, elvégre az Exodus megint egy bicskanyitogató zárást produkált irányában...

Steins;Gate Movie
Naná! Hogy én ezt camripben mennyire lázasan szerettem, felirattal már azért lejjebb ment a fangirl ködöm... :D De legyen akármennyire bosszantóan magic a sztori, a karakterek maximálisan kárpótolnak.

Suzumiya Haruhi no Shoushitsu

Mintha lopott volna innen az S;G film... Tetszett, ahogy Haruhit mellőzik, és ahogy a többiek ezt feldolgozzák, Nagato Yuki amúgy is bír némi plusz érdekességi faktorral, amit itt jól kiaknáztak. Legalábbis így emlékszem. Lehet egy revacs alkalmával már ezt se kedvelném ennyire, az biztos, hogy TÚL HOSSZÚ.

xxxHolic Movie
Imádom az ilyen régi, nagy házakat, villákat, szóval ennek nem volt nehéz dolga beszippantani. A hangulata is TOP.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

22. Kedvenc mozid, ami már meglévő animesorozathoz készült (nem live action)

Saraba Uchuu Senkan Yamato: Ai no Senshi-tachi

Ha ebben a formában kell nézni, akkor ez a cím viszi a pálmát. Az első évad (1973) sok hibáját egy mozifilmben (1977) ugyan helyretették, de ezzel elérték, hogy a franchise népszerű is legyen. Aztán kijött ez a film, amiben el akarták varrni a szálakat, hogy ne kelljen folytatni. A dolog szépsége az lett, hogy ez, az 1978. februárjában bemutatott film annyi nézőnek felkúrta az agyát, hogy októberben kénytelenek voltak sorozatként újrázni, aminek a felétől már átírták a filmet, és évente szült 1983-ig egy Yamato címet (vagyis amíg ki nem fulladt).

De mi is volt ebben a moziban? Bejöttek a gatlantisziak az Androméda galaxisból, és a Föld felé vették az irányt, megszállva minden útjukba eső civilizált bolygót. Mindezt azért, mert hallották, hogy a gamillasziakat egyetlen földi hajó taccsra vágta (a filmben, sorozatban és a 2199 alcímű remake-ben is meg volt ez: összetévesztették az Iscandart a Gamillasszal, az egymás körül keringő ikerbolygókat). A Yamato útnak indul, csapdába esik "az űr Sargasso-tengerén", ahonnan ki kell jutnia. Ezt követően megindul a hajsza hazáig, ne kevés harccal, aminek a vége, a címből is kitalálható:
SPOILER
a Yamato legénysége elhagyja és feláldozza a hajót a szülőbulygóért. Csak a két főszereplő: Kodai és Yuki maradnak a hajón, hogy belevezessék a repülő bombává alakított Yamatót a gatlantiszi szuperüstökösbe és egyben főhadiszállásba.
Ez a húzás cseszte fel a rajongók agyát, akik helyreigazítást követeltek.

Személyes megjegyzés: Nagyon remélem, hogy lesznek a készítők olyan trollok, hogy a 2202-es alcímű Yamato-remake során ezt a szálat csinálják meg. :lol:

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Aligha nem erről kell a legkevesebbet mondanom. Amilyen erőltett és ad hoc volt a sorozat szimbolizmusa, annyira volt a helyén ebben a filmben a pusztulás-újjászületés vonalat követve. És talán nem is ez, hanem sokkal inkább maga az egész folyamat, ami lezajlott a film során történet címén... na az úgy leszögezett a székbe.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

22. Kedvenc mozid, ami már meglévő animesorozathoz készült (nem live-action)

A Catrin által már említett (és általam is látott) mozikon kívül a Gintama Movie: Kanketsu-hen - Yorozuya yo Eien Nare.

22. nap - Kedvenc fegyvered, felszerelésed, páncélod... vagy valami ilyesmi

Plot armor! :knife:
Viccet félretéve talán Zephiris (Scrapped Princess) és Heshikiri Hasebe (Touken Ranbu: Hanamaru).
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

22. Kedvenc mozid, ami már meglévő animesorozathoz készült (nem live action)

Most csak egy felsorolás, nincs most sok energiám hosszabb posthoz:

- End of EVA
- Urusei Yatsura movie 2
- Inuyasha movie 3
(egyértelműen a legjobb, ami IY cím alatt valaha is kijött)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

22. Kedvenc mozid, ami már meglévő animesorozathoz készült (nem live-action)

Ami így hirtelen eszembe jut, az a Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion. Ezt is kellett egy darabig emésztenem, akárcsak magát a sorozatot, de nem bántam meg, hogy végül megnéztem. Először kicsit féltem tőle, aztán csak rávettem magam, mert sok helyen olvastam, hogy nagyon jó.

Inkább feldolgozás, mint külön film, a Macross Frontier Movie 1-2. A csicsát amúgy soknak éreztem és a lezárásból is inkább a sorozatot preferálom, viszont elég sok mindent kijavítottak. Az új dalok is fülbemászóak lettek, Sherylnek meg végre rajzoltak egy nem túl ribis fellépőruhát. :D
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

22. Nap Kedvenc mozid, ami már meglévő animesorozathoz készült (nem live-action)

GitS SAC Solid State Society - szerintem ebben az alkotásban foglalkoznak leginkább társadalmi problémával, jó a kivételezés, igazából olyan amilyen egy ilyen filmnek lennie kell.
Cowboy Bebop movie: itt is áll amit fentebb írtam, tökéletesen passzol a sorozathoz. Sőt elvileg ez az utolsó kalandjuk még mielőtt a csapat darabjaira hullana szét.
Az Air movieval kapcsolatosan meg dettozom amit Catrin írt.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Akosss »

22. nap - Kedvenc mozid, ami már meglévő animesorozathoz készült (nem live-action)

Hmm... nehéz kérdés. Jelenleg azt mondanám, hogy a Detective Conan Movie 04: Captured in Her Eyes a nyertes nálam, de ezt még egy másik DC múvi is lekörözheti majd nálam, elvégre még csak az első 4-et láttam. (Bár ez a film pont, hogy nagy közönségkedvenc 17 év után is, úgyhogy nem olyan biztos.) Emlékezetes volt még ezenkívül a Lupin III: Cagliostro no Shiro film is.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

22. Kedvenc mozid, ami már meglévő animesorozathoz készült (nem live action)

Most én is rövidebb leszek, de látom nemcsak nekem van kirohadva az agyam... úgy tűnik ez egy ilyen nap...

Cowboy Bebop - Tengoku no Tobira: azt a komolyabb hangvételt vették elő, amit a sorozat egyes epizódjaiban is kedvelek, ráadásul 2 órában, remek akciójelenetekkel, kiváló látványvilággal és érdekfeszítő történettel. Szeretem a sorozatot is, de ezt még feljebb pontoztam.

End of Evangelion - nem tudom nem említeni mint kezdő korszakom legnagyobb hatású moziját. És MINDEN egyes nonszensz részletére kreáltunk head-canont a randomszimbolikától kezdve a LA-jeleneteken át az elejtett, semmiféle értelemmel nem bíró félmondatokig (pont emiatt akkoriban még tisztább is volt, mint most :LOL:) És persze Asuka vs. brutáldurva 05-ös széria... AWMEINGOTT!!4

Psycho-Pass Movie: a szörnyen eltolt 2. évad után Urobutcher újra kézbe vette dolgokat a PP háza táján. Végre kezd fény derülni a Sibyll System céljaira, a világ is kinyílik, hogy Akane Japán partjait elhagyva Délkelet-Ázsiában (valahol Indokínában, valszeg Kambodzsában vagy Thaiföldön, mindkét nyelvből hallani szövegeket) merüljön bele a nemzetközi politika ingoványos területeibe. Külön élmény volt, hogy az itt ismét feltűnő és szintén főszerepet kapó Kougami karakterébe ebben az egy órában több személyiséget volt képes Uro belepakolni, mint a PP S1 22 epizódja alatt (csak azt a hülye Makishimás párhuzamot hagyhatták volna a francba, teljesen más a két karakter mind személyiségben, mind motivációiban). Úgyhogy igencsak pozitív csalódás volt - csak azzal a rengeteg ENGRISH-el a mai napig nem vagyok kibékülve.

IY Movie 3-ra megy a dettó, és Sesshoumaru kakkoi.

DBZ 12-es mozi - Fukkatsu no Fusion! :dirr: A legtöbb DBZ-mozit egyszer tudtam csak végignézni, nem olyan nagy számok, és a végén 2 perc alatt elintézik benne az aktuális főellenséget (legtöbbször persze Goku *ásít* -_-), de ez valamiért nagyon bejött. Minimum 10szer már tuti láttam, pedig még az alapszitu is röhejesebb a többinél, de egyrészt igencsak tetszett a főellenség Janemba dimenzióugró-váltó-manipuláló technikája, másrészt meg ebben szerepelt először Gogéta, aki egyrészt szintén laza, másrészt meg lehetett vitázni hogy melyik fúzió az erősebb, ő vagy Vegetto (sztem utóbbi SSJ1 szinten - fontos dolgok ezek, na :D).

És... és.. és... a Madoka - Rebellion mozit nem tudom írjam-e ide... Imádok benne rengeteg mindent, de gyűlölöm hogy az utolsó 15 perce... létezik. Jobb lenne ha inkább az egész nem lenne. De túl sok mindent fanolok benne ahhoz hogy ebből a kérdésből kihagyjam. Ajjj... Majd holnapután visszatérek rá, de azt a bekezdést úgyis mindenki át fogja már tekerni :D Nembaj.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

23. Kedvenc és leginkább utált franchise/univerzum

Na, akkor ezt most én nyitom, ha minden igaz, és nem húzom el a posztírást. :)

Kedvenc:

Leijiverzum. A Galaxy Express-en át Harlock kapitányon keresztül a Yamato űrcsatahajóig. Hangulatuk van, a szereplőkről mindig lehet valami újat megtudni, új oldaluka megismerni, helyenként elég érdekes kérdéseket pedzegetnek, mint a hol kezdődik az ember, és hol a gép, a lélek és a program kérdése, vagy csak egyszerűen azt, mit jelent embernek lenni, a hazaszeretet/patriotizmus... A GE999 sorozat egy utazással elmeséli, hogy lesz a gyerekből felnőtt, a Yamato első évada nyomatott valami ökotudatosságot is (igaz, azt követően csak űropera lett).

És, lehet meglepem Surcit vele, de nem, nem a Fate, az csak kedvelt és elég közel van hozzá :knife: . A Bungaku Shoujo az. Irodalomterápia, szerethető karakterek, drámai történetek... Mi kell még? Azon kívül, hogy ne csak az 5. kötetet feldolgozó film legyen, és 4 novellát feldolgozó OVA...

Ide tudnám még zúrni a Spice and Wolfot is. A sorozatok bejöttek, de igazán kimagaslóvá a regények emelték a számomra. Azt jobban tudtam követni, mint a kissé vontatott sorozatokat.

Utáltak:

Kapásból vágom is a kérdésre, azt, hogy K-On!. egyben nézve is valami szörnyen unalmas, sehova se tartó, "cuki lányok cuki dolgokkal" kimaxolva. Az állítólagos karakterfejlődés elég minimális, és igazából a szőnyeg alá söpörhető, mert semmilyen eget rengető fordulat nem megy végbe egyikükben sem. Az ember azt hinné, hogy a manga összeszedettebb, de az is épp elég szétszórt, 4 kockás képsorokkal 4 kötetben meséli el azt, amit a KyoAni 12+26 részben és még franc se számolta hány OVA-ba és egy mozifilmbe szétnyújtott. (Lehet matekozni, hogy akkor mennyi a filler.) Nagyon sokat elárul mondjuk az egésszel való viszonyomról, hogy csak az első évad endingje jött be, és kábé úgy vártam a részek végén, mint a Messiást.

Lehet egyedül leszek ezzel, de ha már két évadot, egy OVA-t megélt, plusz ott a fényregény/manga alap is, akkor mondhatjuk franchise-nak: KonoSuba. Az első évad kapásból 10 perc alatt lehúzta magát a klotyón, csak azzal, ahogy megy az első rész. Ezt követően elvileg vígjáték-paródia, ami kábé annyiban merült ki, hogy volt 3 olyan poén, amin tudtam kuncogni, ezekből egyen röhögni. Meg is nevezem: amin röögtem, az első rész közben Aqua hisztije volt, hogy benyomtak rá egy "pause"-t, mintha csak félretették volna a játékot. Ami meg tudott kuncogtatni, az Darkness első fellépése volt, ahogy a karót nyelt lovagnő átváltott tüzelő szukába hirtelen, illetve az aratás a repkedő káposztákkal. De az egészre az jellemző inkább, hogy lusta vagy épp túltolt "humorú" förmedvény, amire lehet verni a nyált, mert "mégiscsak jobb, mint a SAO".

És igen, itt a következő a fasorban: SAO. Talán nem is kell mondani, hogy az első évad első fele miért volt elbaltázva: semmi MMO-s nem volt benne az alibin kívül, és még a Perfect World sablonrendszereihez képest is vérszegény játékelemek, illetve a 2. részt követően egy spin-off széria lett, ahol mindent látunk, csak a főszálat nem, és egyhamar el is vesztette az őt különlegessé tevő survival jelleget. A félszezon vége meg egy akkora ass-pull volt, ahogy a rongybabaként bevetődő, de egyébként lebénított aSuna beugrik megvédeni kekszuális Kiritót... A 2. félszezonja egy merő klisé halmaz, alig tud az ember olyat mondani, amit ott ne sütöttek volna el. Aztán 2. évad, első fele: GGO. Oké, ez már jobb, de csak mert kicsit összeszedettebb volt az előzőeknél, és az MMOFPS/MMOTPS-eket legalább érdemien megfogta (na, nem mintha a játékmechanikájuk a lehetőségektől tobzódnának). Aztán több kisebb történet, egyikben kincskeresés, aztán aSuna muterja elkezd bitchkedni, majd belátja, hogy lányának jó ez az MMO-világ... Na jó. Az előbbi kincskeresős még elment az unalmasságával és generic mivoltával, de ez a rövid sztori úgy rúgja tökön a pszichológiát, hogy azóta nyomja a magas C-t. Aztán a záró sztori, ami megint csak egy meh, generic retardsőnen szintet hoz, SOL-okra jellemző klisékkel, mint mikor kiderül, hogy
SPOILER
a SAO világát létrehozó csóka életben van
, rögtön szél támad, és repkednek a cseresznyevirágok szirmai a bamba némberként álló aSuna körül.
A fényregény állítólag jobban megírt, összeszedettebb. Amennyit elolvastam belőle, ezt aláírom, de ez nem válik a dicsőségére, inkább a sorozatok szégyenére. Viszont erre is ugyanúgy jellemző az a ponyvaregényekre jellemző szabatosság, mint a Joachim Peiper álnéven tevékenykedő magyar író háborús regénykéi (pl. Farkashajsza, Rommel kutyái, A futár halott), vagy Vavyan Fable utóbbi könyvei, amelyeket kábé "megőrülése" óta írt.
SPOILER
Nagy élet- és állatvédő lett, de aki a legkisebb módon is árt egy állatnak, azt akasszák lámpavasra, és hasonló megnyilvánulásai vannak a zárt és titkos frászbúk csoportjában. Olyan extremizmusokba ment át, hogy jáj...


És, így utoljára még a két évados AKB0048, ami egy Aerosmith játékot rip-offolt idolokra átírva, olyan karakterekkel, hogy visítva emeled rájuk a lehető legtompább tárgyat, amivel beverheted a fejüket. Persze, mindenkinek szívecskés haj- és szemfény dukál, undorító pszeudo-3D és tánc CGI, az első évadot elviszi a tréning, a 2. évad egy rohadt nagy ugrással indít, nincsenek igazán összekötve, nincs rendes íve a sztorinak, és akkor még nem említettem a legnagyobb poént, hogy az egyik csaj karakterfejlődése kimeül abban mellet növeszt, de az is úgy néz ki, mintha rajzoltak volna egy segget, és rá a két farofára egy-egy elég csúf kelést. :dirr: És akkor még a logikátlanság, plot armorokról nem beszéltünk: a kommunista világkép diadala, hogy minden ház egyforma, lepusztult a környék és egy köpésre van a gyár, ahol lehet dolgozni, de a lakás a legdíszesebb viktóriánus kori angol polgári lakás... Vagy mikor az első rész végén elszöknek a csajok, az egyiket elvileg berántják az 5-10 centi vastag résen, ami jobbáa úgy vágta volna le roncsolva a karját, hogy ihajja... De legalább máris jobb lett volna a műsor. Szerencsére nem folytatták, és helyette lefejlesztettek egy Tekken-utánzatot mobilra, ahol az idol banda tagja egymást verik a center front posztért...
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

23. Kedvenc és leginkább utált franchise/univerzum

Kedvenc: Slayersverse (vagy nem tudom, mi a Slayers univerzumának hivatalos neve XD), talán egyik franchise-ból sem néztem ennyi különböző változatot, a light noveleken kívül gyakorlatilag majdnem mindbe belekóstoltam, megnéztem a három régi TV sorozatot, az OVA-kat, a filmeket (ez utóbbiak közül talán nem mindet), beleolvasgattam nem is tudom már melyik mangájába, illetve előzmény- és testvérsorozatát, a Lost Universe-t is lenyomtam. (Ami sajnos nem tudott felérni a Slayershez, de azért bőven egy érdekes/szerethető sorozat lett, amit ha a Slayers Try után nézünk meg, bőven észre fogjuk venni az áthallásokat.) Sajnálom is egyébként, hogy végül megálltak ennél a két világnál Kanzakáék (jó, nyilván a közönség az LU-ra már nem volt annyira vevő, mint a Slayersre, ezért ők érthető módon inkább azt tejeltették, amit lehetett), mert elég sok helyen mondták (most nem tudom, de talán még a Slayersben is elhangzik), hogy öt univerzum van és ebből végül csak kettőt dolgoztak fel, pedig kíváncsi lettem volna, hogy a maradék milyenre sikerül és hogyan kötik össze a többivel. Persze jogos a kérdés, hogy ha a fantasy és sci-fi műfajt már ellőtték 1-1 világnál, akkor mi maradt a maradék háromnak, de azért lehetett volna még agyalni, pl. vicces lett volna, ha kivételesen a következő világ pont egy mi világunkban játszódó történet. :D (Bár én úgy szeretem a Slayersverse-t, ha mindig valami alternatív világban mozog, de ez nem zárta volna ki, hogy hasonlítson a miénkre, lásd pl. D.Gray-man és az ő alternatív 1800-as évek vége.) Szóval ebből a szempontból kár érte (vagy ha már a Slayerst falják az emberek, akkor legalább abból megcsinálhatták volna a light novel maradékát, ahelyett, hogy azt a gagyi Revolution-Evolution duót hozták volna ki pár éve...), de azért így is örök kedvenc marad az egész. :) (Ráadásul olyan bődületesen nagy ballépésre sem emlékszem ennek a franchise-nak a háza tájáról, oké, ezt az említett két utóbbi sorozatot három rész után félretettem, de annyira ezek sem emberiségellenes bűnök, csak...gagyibbak, mint az eredeti. Szal azért nem hoztak még ki ilyen Isekai-szintű förmedvényt, mint a Tenchiverse-es Masaki pl...)

Utált: Naruto, a hatvanezer OVA-jával, mozijával, meg hülye vadhajtásaival, ami bőven tovább nőtt annál, mint amit érdemelne. :dirr: Most nagyon nem akarom megint fikázni, mert ismeritek róla a véleményemet (aki mégsem, az erre parancsoljon, tavaly már köszörültem rajta eleget a nyelvem XD), de azért még így a sorozat végéhez közeledve is ellőtt a cucc egy jellegzetesen csak rá jellemző "Narutós" húzást. Szóval a mangának értelemszerűen hamarabb vége lett mint az animének, ergo bőven lenne most már mi alapján befejezni a sztorit a TV-ben is, de Pierrot sem Pierrot lenne, ha nem nézné tök hülyének a fanjait és nem facsarná ki belőlük az utolsó yenüket is, ezért megjátszották azt, hogy egyszerre két szálon fejik őket: gyakorlatilag kihozták a "Naruto - The Last One" filmet (ami már a manga/anime sztorija után X évvel játszódik), illetve a "Boruto"-t (ami meg még később, mert ez már Naruto fiáról szól, ugye nehogy már a következő generációt ne fejjük meg... :dirr:), de mindezt úgy, hogy még az animesorozat is fut, tehát kvázi nincs vége. :dirr: Mintha a Gyűrűk Urában még Mordorban mászkálnának Frodóék, de azért valami folytatás-filmben már Samut mutatnák otthon. :dirr: És a legjobb, hogy igazából ez szépen sorban lemehetett volna, de Pierroték képesek voltak megint egy hosszabb filler arcot benyomni még a végső bosscsata közepére is, úgyhogy ezért alakult ki végül ez a hülye helyzet. :dirr: Lassan elvileg csak vége lesz, már nagyon ideje lenne. (Ahogy Junchi meg Surci valami "I watched Mayoiga and lived to tell the tale!" pólót akartak csináltatni maguknak, én meg egy "I survived the dark "Naruto-decade"!" feliratún gondolkodom. XD)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

23. Kedvenc és leginkább utált franchise/univerzum

Kedvencre legyen a Monogatari, már ami úgy ténylegesen is egy kiterebélyesedett univerzum. Az a stílus, amit képvisel, ugyan nagyon megfáradt mostanra, ahogy azzal is tisztában vagyok, mi az, ami tényleges kontent ebben a cuccban és mi az, ami csak alibizés vagy magamutogatás, de mindezek ellenére is kimondottan beletudom magam élni ebbe a kissé szürreális, nyomokban természetfelettit tartalmazó Shaft-féle világba, valamint az sem elhanyagolható, hogy több ponton is tetten érhető benne kedvemre való fanservice, a folyamatosan megújuló és egyre többet adó karaktergárdája pedig egy üde színfolt.

Legrosszabbra pedig... ööö... a Key tekinthető vala egy franchise-nak/univerzumnak? Ha igen, akkor ez, ha meg nem, akkor SAO. Ugyan csak az első évadhoz volt szerencsé(tlensége)m, de ez az anime/LN KIVÁLÓAN reprezentálja mindazt, ami egy ronda, gennyes, pirosra vakart szemölcs képében van jelen a mai anime-iparban, és ebben protokoll, válogatott módon van benne a teljes garnitúra. Kawahara Reki a XXI. legszerencsésebb kóklere.

(Érdekes módon az "indifferens franchise-ok" kérdés most jobban feküdt volna, oda mehetett volna Gundam, Macross, Pontosvessző cuccok átlagban, Nasuverse, GitS, meg amire még épp lesújtottam volna.)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

23. Kedvenc és leginkább utált franchise/univerzum

Ha a nagyobbakat nézem, akkor minden hibájuk és gyenge darabjuk ellenére kedvenc unvierzumom:
Macross
Dragon Ball
Glass no Kamen


Amikkel már nem tudok minden esetben kibékülni:
Gundam
Pontosvesszős


Utált:
Nem jut eszembe
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

23. Kedvenc és leginkább utált franchise/univerzum

Kedvencek között mindenképpen érdemes megemlítenem a Macross és Gundam univerzumot, bár nem minden darabjáért rajongok ugyan annyira. A Bungaku Shoujo nálam is előkelő helyet foglal el a listán, kár hogy az animék olyan keveset dolgoznak fel az eredetiből. És álljon itt egy kissé guilty pleasure kategóriába eső darab, méghozzá az Idolmaster univerzum.
Az a baj, hogy a Leijiverzumból még elég keveset láttam, így csak említés szintjén dobom be ide.

Utált nem igazán van, helyette olyan ami csalódást okozott, vagy csak 1 része kiemelkedő, a többi nem igazán, vagy nagyon nem. Ilyenek pl. a pontosvesszős animék, a Monogatari franchise. Igazából nem tudom, hogy univerzumnak számít-e, de Shinkai műdrámás világa sem tud igazán meghatni. Ja, nálam a SAO is ilyen, mert bizonyos történetei nekem bejöttek, a másik részét meg hagyjuk...
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

23. Kedvenc és leginkább utált franchise/univerzum

A Slayers-LU Univerzumra +1. Btw nem 5, hanem 4 világ létezik, de ezekből csak az említett kettőhöz írt sztorikat Kanzaka. És igen, a Slayers után a LU kissé másmilyen hangulatban is, de az áthivatkozásai tetszettek + itt is van Megumi, nyilván nem véletlenül kérték fel Vorfeed szerepére.

Mondjuk nekem csak indifferens "kedvenc" univerzumaim vannak a fentin kívül, mégpedig kettő.

Első a Nasuverse. De mindennel együtt, Sors/Holdherczegnő+összes spin-off + a Kara no Kyoukai. Biztos többen furcsán néznek most, mert sokkal többet szoktam szidni egyes darabjait mint dícsérni, és még a kedveltekbe is bele tudok kötni itt-ott, szal önmagában egyik sem TOP-kategóriás kedvenc (bár a KnK már errefelé tendál...). Viszont hatalmas, egyre nő, emellett nagyon is hajlamosak mindenféle crossover comedy-ket és alternatív világvonalakat gyártani belőle, melyek további spin-offokkal szoktak bővülni, stb... Mivel a fő karakterekkel tisztában vagyok, ezt a karakterek alatti világhúzgálást meg mindig is szerettem, így poén egyik-másik karit teljesen más környezetben-hangulatú cuccban látni, mint az eredetijüket.

A másik pedig a Monogatari, amit kábé annyira szeretek mint amennyire nem, és bár az új sorozatai már meglehetősen érdektelenek számomra karakterfronton, de a vizuális Shaftkodás és a már ismert szereplők kalandjai miatt még így is szívesen elnézegetem.

Még a GitS jöhetne ide, mert annak a világát nagyon szeretem, de kiaknázatlan lehetőségek tárháza, mert képtelenek egy normális írót találni hozzá.

Utált: nem jut eszembe ilyen, amit rühellettem abból nem nagyon nézek újabb cuccokat. Bár a Key nekem is megfordult a fejemben, lehet egyszer becsületből legyűröm a Clannadot ha már akkora hájpcím, de utána tuti hogy ide fog kerülni, mert azaz egyszem Air-nosztagia nem fogja megmenteni. Maeda Jun-t simán az animuipar legnagyobb kóklerei között lehet jegyezni, hihetetlen mennyien képesek újra és újra bekajálni ugyanazt az áltermészetfeletti műmelodrámás maszlagot amiből 15 éve él (nem is rosszul).

Régi kihívás: 23. nap - Kedvenc támadásod, akit valaki animében/mangában használt

Ha már Kara no Kyoukai, mindenképp említenem kell az egyik LEGDURVÁBB képességet ever: Mystic Eyes of Death Perception. Ez szó szerint MINDENT VISZ, el lehet törölni vele bármilyen létezőt - legyen az élőlény, tárgy, fogalom, éteri létforma, jövőbeli esemény, varázslat, akármi. Shiki kicsit se overpowered ezzel a cuccal, Saber Excalibur-támadását úgy vágná ketté egy konyhakéssel, mint más a parizert :D És mellette még gyönyörű is, legszebb szem amit animében láttam.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

24. Legjobb és legutáltabb befejezések + melyik anime/manga végét változtatnád meg?

Legjobb befejezés: Eskü nem elsumákolni akarom a kérdéseket, de immár harmadjára is csak azt tudom mondani, hogy Urusei Yatsura Movie 5: The Final Chapter. :lol: Pedig még végig is görgettem gyorsan MAL-on a completed címeimet, hátha tudnék mondani valami hasonló horderejűt, de nem, egyszerűen egyetlen másik lezárás sem volt rám ekkora hatással. Persze van ennél jóval grandiózusabb, izgalmasabb, látványosabb, akármilyenebb befejezés ezer másik animében, viszont egyetlen olyat sem láttam még, ahol a főszereplők szempontjából ennyire korrekt módon zárják le a sztorit, plusz ahogyan a sorozat nyitása is mint valami körforgás, visszaköszön a végére. MAL-on amúgy az a kemény egy darab hozzászóló ( :dirr: ) is felfigyelt erre, sőt, olyasmit is írt, amibe én ilyen mélyen még nem gondoltam bele, de most igazi "MIND BLOWN!!!!444" pillanat volt számomra. Idézem:
SPOILER
"...the first tag game resolved in a misunderstanding of Ataru's feeling over what he said, this second resolves in a correct understanding of his feelings despite what he didn't say."
FUCKIN' MASTERPIECE! :3

Legutáltabb befejezés: Ami nem más, mint a Tengen Toppa Gurren Lagann. Gainax, miért? Oké, tudom, van egy ilyen rákfenéd, hogy a végére mindig be kell hoznod valami fordulatot, ami elcseszi a szereplők életét, de legalábbis megfosztja őket a happy endtől (és ennek érdekében sokszor a totálisan légből kapott asspullokig is hajlandó vagy elmenni...khm...Pantyandstocking...khm), na de pont a TTGL-nél, ami arról szólt, hogy "változtasd meg a sorsod, bármire képes vagy, még az "isteneket" is legyőzheted, ha eléggé akarod", stb. ? És akkor volt pofátok ezzel a totálisan "bepuncult" endinggel szembeköpni a sorozat rajongóit, ráadásul kb. az utolsó epizód utolsó 5-10 percében? Nem csak arról van szó, hogy nem eléggé manly ez a lezárás (ami nálam nem mindig elvárt dolog, na de megint arról van szó, hogy mit néztünk idáig huszonvalahány részen át...), sőt, még csak arról sem, hogy amiket ott behoztatok, azokra talán utalás sem nagyon volt a korábbi részekben, hanem egészen konkrétan arról, hogy ezzel a húzással sikeresen megerőszakoltátok a sorozat egyik legimponálóbb karakterét, sikerült az egész odáig elért karakterfejlődését egy laza mozdulattal lehúznotok a klotyón. -____- Mindezt azért, hogy meglegyen az "Awwww, bittersweet Gainax-trademark ending, ugye ezt akartátok? :3" Nem, rohadtul nem, de valahol sorsszerű, hogy ezután még kihoztatok egy P&S-ot, ahol egy hasonló marhasággal zártátok le az animét, majd jól adósságba fulladtatok, mintha az lenne az üzenet, hogy "Így jár, aki a TTGL-el szarozik!" :twisted: (Pláne, hogy tejeltetés miatt kihoztatok a TTGL-ből még két mozit, ott volt az esély, hogy ne csak egy semmitmondó recap legyen, hanem esetleg érdemben hozzányúljatok a végéhez, de ááá, semmi....) Úgyhogy most paradox módon a No #1 animém befejezése a "mínusz No #1 anime ending". :dirr:

A vég, amit megváltoztatnék: Az első Fullmetal Alchemist anime lezárása. Miért? Mert egészen úgy az utolsó 2-3 epizódig büszkén mondhatták volna, hogy "csináltunk egy olyan mangán alapuló animét, ami ugyan már a fele körül jelentősen eltér a forrásműtől, azonban a maga jogán egy ugyanannyira szórakoztató, hangulatos és érdekes sorozat, mint a manga". De nem, túl "extrémek" akartak lenni, vagy nem tudom, ezért behozták azokat a baromságokat az utolsó pár részre, ami aztán a mozifilmben csak tovább tetőzött és végképp elcseszte az egészet. :? Pedig már sínen voltak, igazából nem kellett volna ide már semmi extra, csak annyi, hogy
SPOILER
Ed csinál valami "korábban még sosem látott transzmutációt", azzal lenyomja Dantét (esetleg hogy ne tűnjön annyira asspullnak/shounen male MC powernek, Hohenheim papa besegíthet neki, közben legalább rendezhetik fiával is a nézeteltéréseiket XD), aztán még egy rész, hogy visszaalakítja saját magát és Al-t teljesen emberré. (Ide megint jöhet bármi, megtalált titkos transzmutáció leírása Dante könyvei között, esetleg jó shounenes módon Dante árulja el nekik a titkot, afféle "ha már legyőztél, kiérdemelted" stílusban, stb-stb.)
És erre az egészre három rész bőven elég is lett volna, ha azt a három epizódot nem mindenféle párhuzamos világos ugrálásra, londoni bombázásra, meg hasonló marhaságokra verik el.

De amúgy ez a két utóbbi "legutáltabb / amit megváltoztatnál" majdhogynem felcserélhető is lenne az én esetemben, mert igazából mindkettőt eléggé rühellem és mindkettőnél lenne ötletem rá, hogy mi lett volna az a pár apró változtatás, ami után még jól is elsülhetett volna a dolog, de ahogy most belegondoltam, a TTGL-re voltam pipább a kettő közül, mivel ott egyrészt adta volna magát a dolog a normális endinghez (nem kellett volna FMA-san három egész részt újraírni/rendezni, gyakorlatilag nem kellett volna semmi extrát csinálni az íróknak a végső csata után, hanem hagyni, hogy a karakterek tegyék, amit elterveztek), másrészt meg abból nincs eredeti manga, meg nem jött ki utólag "TTGL: Brotherhood", ahol az előző sorozat baromságait helyrerakták volna, hanem kvázi "a saját gyereküket nyírták ki", hogy úgy mondjam. -____-
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

24. Legjobb és legutáltabb befejezések + melyik anime/manga végét változtatnád meg?

Huh, a legjobbal bajban vagyok. Mert mondhatnám ide a Kyousougiga (2013)-at, amivel a diszfunkcionális család minden tagját végre helyrerakták, az összes mániától megszabadították őket, vagy úgy az igazán katartikusra sikerült Saraba Uchuu Senkan Yamato mozi végét... De nem, ezt a trófeát most egy Doraemon mozinak adom, az Obaa-chan no Omoide-nek. Az úgy egy tőr az ember hátába. Hát, ha még érintett, akkor egy egész arzenálnyi, és még meg is forgatja benne úgy, hogy azt amúgy a félórás mozi egyébként nem akarja. De hát a témája, ami ugye a múltbéli hibák megbánása, azok súlya alóli feloldozás egy szerettünk kapcsán... Amilyen gyermeteg cucc meg kodomo, és tényleg egy mindennapi dologgal foglalkozik, kicsit heavy stuff.

A legrosszabb befejezés... Hát, én azt mondanám, hogy bármi, ami félbemaradt a szerző halála miatt, vagy azért mert félbeszakította. Ilyen az MM! fényregény, és vele az anime például, amit most azért emelek ki, mert bár ecchi-hárem, nagyon erősen áthatotta a perverzió, mindegyik szereplő egy elferdült személyiség volt: a főszerepben egy mazochista srác, egy istenkomplexusos lány, egy androfóbiás csaj, egy crossdresser srác (aki nappal fiúként, éjjel lányként öltözött, utóbbit azért, mert abban érezte magát jól), a szeretetéhes tudós loli, annak pedofil segédje, na meg a főszereplő srác vérfertőzésre erősen hajlamos anyja és nővére... Amilyen baromság elsőre leírva, személy szerint olyan jól szórakoztam ezeknek a kapcsolatán, és főleg az ultimate célig vezető útjuk meglévő részén: kigyógyítani egymást a perverziójából. :dirr:

De mondhatnám itt Kubo két mangája közül bármelyiket: Zombie Powder, amit félbehagyott, vagy a Bleach, amit hirtelen lezárt, tolt egy olcsó időugrás fejezetet, és flashbackként lezárta. Oké, hogy troll, meg a háta közepére kívánta az egészet, de baszki... A Naruto esetében még legalább rendesen lezárták az utolsó szálat, mielőtt behozták azt, amit Titkos körülbelül a döglött tehén továbbfejéséhez hasonlított az új generáció kapcsán.

Mit változtatnék meg? Koutetsujou no Kabaneri. Masszívan és a felétől folyamatosan. Az eleje még tartogatta magát, hogy milyen ígéretes, meg mi egyéb, aztán a nagy bányás részeknél átment retardsónenbe: összeálló zombik, akiket egybefon a kaptártudat egy új önálló hatalmas entitássá... Vagy konkrétan a vége, amit levágtak a fővárosnál... Na mindegy. Az én megoldásomban az lenne, hogy mennek, és fogyatkoznak lassacskán. Élelem és vízkészlet fogytán, sérültek kocsik, amiket mindig le kell kapcsolni, nyomorognak összébb, romlik a szanitáció, a higiénia. Fürödni ugyebár nem tudnak, még nagyon rendesen se, csak éppen hogy, mert bezavarják őket a vasszívű zombik, így megjelennek a betegségek, mint a diftéria, tífusz, meg a tetvek. Kitör egy lázadás a vonat megmaradt részén a főnök életben maradt lánya, jelenlegi vezetőjük ellen, mert az képtelen uralkodni a helyzeten, és érdemien segíteni, annak ellenére, hogy serte-pertél az elégedetlenkedők közt, és látja el őket, amennyire lehet. Ennek a vége az lesz, hogy emiatt majdnem ki is siklik a vonat, így nem tudnak mozgásban lenni, és megvédeni se tudnák magukat, ami épp elég az észhez térítéshez - mert jobban félnek a zombik általi haláltól, mint a betegségtől. Az utolsó rész végén pedig elérik a fővárost, de ott már csak füstölgő romokat találnak, és a nagy büdös semmit a megsemmisült reményeiken kívül. És snitt, vége.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

23. Kedvenc és leginkább utált franchise/univerzum

A kedvencek közé tartozik a JoJo's Bizarre Adventure (bár idáig csak a David Production által készített sorozatokat láttam), de a Slayers univerzumát is nagyon kedvelem (a Lost Universe-t még meg kell néznem). Különösebben nem utálok egy franchise-t sem.

24. Legjobb és legutáltabb befejezések + melyik anime/manga végét változtatnád meg?

Jó: NG Life (manga). A központi kérdés (az előző életünk mennyire befolyásolhatja a jelenünket) teljesen felvállalható választ kap, a szerelmi szálak is rendeződnek, mi kellhet még? ::^_^::

Jó: NHK ni Youkoso! (anime). Azért tetszik a befejezése, mert hű a sorozathoz: nincs a semmiből előrántva happy end.

Jó: Working!! (anime). Minden szál lezárva, romantikus befejezés. :3

Rossz: Sidonia no Kishi (manga). Számomra nagyon összecsapottnak tűnt a vége, ugyanakkor egy esetleges folytatásnak is előkészítette a mangaka a terepet, ami még új megvilágításba helyezheti a befejezést.

Rossz: Bleach (manga). Kommentár nélkül.

Esetleg a WWW.Working!! befejezését változtatnám meg. Ugyan a végére egész ügyesen összehozta a párocskákat az író, azért a sorozat első feléből nem ez következett volna. Még futott a sorozat, mikor egy barátomnak írtam:
SPOILER
Az új Workinget az mentené meg, ha csak a szakácsszerelem teljesedne be a végén, a másik két páros pedig belátná, nem illenek össze (főleg a főszereplők botrányosak együtt, de a hostgyerek is látványosan nem szerelmes a gazdag lányba, akinek pedig sokat építene a karakterén, ha feldolgozná az elutasítást). A szakácsszerelemnek is csak azért drukkolok, mert a szellemes lány vélhetően szerelmes a szakácsba, a szakács pedig talán csak a gonosz szellem miatt tartja rémísztőnek a lányt. Ha ez a gonosz szellemes/átkos dolog megoldódna, akkor már reális esélyük lenne összejönni, és a karakterük is fejlődhetne (a szakácsnak határozottabbá kellene ehhez válnia, a lány pedig végre normális(?) emberi kapcsolatokat építhetne).


23. nap - Kedvenc támadásod, akit valaki animében/mangában használt

Ez (eredeti). :D

24. nap - A legsokkolóbb pillanatod animében

A sokkoló talán nem a legjobb szó rá, de a Sora no Woto 7. részében a flashback elég erősre sikerült. Ami tényleg sokkolt, az a Touken Ranbu: Hanamaru dalbetéte volt (a Dance with Devils óta megrémíszt a random éneklés xD).
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

24. Legjobb és legutáltabb befejezések + melyik anime/manga végét változtatnád meg?

Erről annak idején csináltam még toplistát is saját magam számára, mármint ami a legjobb befejezéseket illeti, csak naná, hogy nem találom sehol, úgyhogy kénytelen vagyok az emlékeimre hagyatkozni.

Nehéz pusztán egy legjobbat kiemelni, még úgy is, hogy az anime-befejezések nagy része általában olyan, amilyen (értsd: tré), de azért akadnak kimondottan emlékezetes, mélyebb nyomot hagyó, lehengerlő zárások is, gondolok itt elsősorban a Boogiepop Phantomra, ahol alapjaiban kellett minden addig látott eseményt újragondolni/átértékelni, de a Tatami Galaxy befejezése AZZAL a bizonyos idézettel, a Gungrave férfias fináléja, a Steins;Gate általam követelt happy endje vagy a Lain utolsó mozzanata szintén megérnének egy misét, sőt bármilyen szívesen is vágnám a tűzbe, a Code Geass R2 utolsó 10 perce úgy lett EPIKUS, mint más semmi, viszont ha csak egy, akkor Aria the Origination. Sok dolga igazából nem akadt a harmadik sorozat utolsó epizódjának, addigra olyan szépen elvarrtak minden szálat, hogy tényleg már csak egy színvonalas epilógus hiányzott, ami menetrend szerint érkezett is, bár erősebb spoilerek nélkül színtiszta képtelenség nyilatkozni róla, úgyhogy álljon itt inkább Alice utolsó gondolata Aika és Akari felé, ami az egész animére + a karakterei kapcsolatára nézve is egy igazán szép és jópofa üzenet: "Nekünk hármunknak találkoznunk kell - máskülönben elpusztul az egész Világ."

A legrosszabb befejezésért járó Arany Málnára jócskán nagyobb a tolongás, de legyen a Soul Eater, ami bár alapból sem több egy fájóan középszerű shounennél (csak kicsit másabb stílusban), de mikor anime-originalba váltott, ott végleg elszabadult a pokol, konkrétan semminek nem volt már minimálisan sem értelme, az amúgy is vérszegény karaktereket olyannyira kiforgatták, hogy az minimum valami új rekord és a hírhedt FALKONPÁNCSot szerintem senkinek nem kell külön bemutatni.
Mangában Gantz, igaz, itt már az utolsó arc úgy általában véve volt egy raklap szar, de az a semmiből jövő, semmit le nem záró, ad hoc jelleggel bedobott valami még az anime original baromságát is alulmúlta. Többszörösen.

Megváltoztatás gyanánt pedig a Juuni Kokuki mellett voksolnék, hogy legalább ne egy tetves recap legyen az utolsó epizód (bár a franc tudja, lehet jobban jártunk vele, mint valami popsiból előhúzott alibizárással). Tényleg, ezt nem akarják valamikor folytatni? Egyike a nagyon ritka kivételeknek when Pierrot doesn't suck donkeyballs.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

24. Legjobb és legutáltabb befejezések + melyik anime/manga végét változtatnád meg?

A legtöbb kedvencemnek szeretem a zárását, szóval nem is választanák most legjobbat, több elég egyenrangú. Inkább nézzük, miket nem csípek:

Kapásból három filmet, mint zárást utálok... Egyrészt dettózom Titkos FMA befejezését illető meglátásait, másrészt hozzácsapom a motherfucker Shamballát, hasonlóan romboló film a 00 zárása és a Blood-C movie.

Aztán amiket megváltoztatnék: ilyen egy-két kedvencem befejezése, amik ilyen szempontból kivételt képeznek a sikeres szériák között. Pl. egyelőre félbehagyottak, mint a NobuCon (nincs sok esély a zárására, pedig maximum 5 velős rész alatt simán meglenne), Glass no Kamen (soha véget nem ér...), akkor a néző ellen elkövetett merényletek, mint a Fafner Exodus2 zárása Soushi újjászületését illetően... (hogy kapják be), amit törölnék a francba, de jön az új évad... Az Alison és Lilia utolsó részei, amiket minimum úgy kellett volna tálalni, mint a regényben, nem ilyen kínosan magic módon, ráadásul még hiányzott akkor az Egy kontinens sztori, ami lényegében lezárná megszüntetve a hiányérzetet. És még agyaljak? Igazából sokat lehetne, de ma az is csoda, hogy ennyi nesze semmit összekapartam. (Miért érzem úgy egy ideje, hogy túl nyafis időszakomban van ez a kihívás?xd)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

24. Legjobb és legutáltabb befejezések + melyik anime/manga végét változtatnád meg?

A Steins;Gate jut eszembe, amikor arra gondolok, hogy melyik animének lett a legjobb befejezése. Ahogy összeérnek a szálak és megvan a megoldás, szerintem zseniálisan oldották meg. Igazából nem is hiányzott az a movie. Az OVA jópofa kiegészítés volt, talán azt még jobb lezárásnak tekinthetném, de mégis inkább maradok az eredetinél.
A másik, ami úgy cakk-pakk remek befejezést kapott, a Shinsekai Yori. Minden értelmet nyert a végére, a két főszereplő útját is szépen lezárták, szóval emiatt is bírom az animét.

A legutáltabb befejezések közé vehetem az anime original endingeket, pl. Claymore, Shingeki, Gantz. Azért utóbbinál a manga még ezt is alulmúlta, szóval nézőpont kérdése, hogy melyik lett rosszabb.

A Berserk (szigorúan a régebbi, nem a mostani!!!) befejezését változtatnám meg, vagyis inkább kibővíteném. Nekem elég volt az Eclipseből ennyi, a démonfesztre sem vagyok túlzottan kíváncsi, viszont hiányzott az a plusz rész. Az egész annyira a levegőben lógott, jobb lezárást érdemelt a sorozat.
Aztán a Naruto végén is kicserélném a fanfiction alkotta, hasraütésszerű párokat valami értelmesebbre.
Az anime original endingeket szintén ebbe a kalapba teszem, jó pár dolgot megváltoztatnék ezekkel kapcsolatban. Kezdetnek elég lenne mangahű adaptáció.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

24. Legjobb és legutáltabb befejezések + melyik anime/manga végét változtatnád meg?

Nagyonkedvencek: első hely mindenképp a Code Geass-é. Meglepődtem hogy rajtam kívül Junchi is említette, bár szerintem nemcsak az uccsó rész, de az R2 ep 18-tól felfelé EPIC az egész, az ott is jelenlévő hülye twistek ellenére is. Viszont a legnagyobb dobás az tényleg az utolsó 10 perc, és egyben a kedvenc befejezésem is, de nem az eddig hivatalosnak mondott baromság, hanem a head-canonom - ami elvileg most, 10 év elteltével végre hivatalossá is válik. Büszke vagyok rá hogy sohasem engedtem belőle, és akkora elégtétel, hogy bármi legyen is a folytatás, ha csak valami tiz perces OVA jön is nulla tartalommal, emiatt akkor is megérte. ^_^

Haibane Renmei: Legelső nagy katarzisom animében, kitörölhetetlenül égett bele a retinámba-agyamba-tudatomba az a 13. epizód. Az elején azt hinné az ember hogy minden oké, kapunk egy kis limonádé end-et, amivel lezárunk egy hangulatos, kicsit misztikus animét. Erre úgy bedarkult hogy csak néztem ki a fejemből, hogy aztán végül Rakkának leessen, mi is ez az egész, Reki pedig az utolsó utáni pillanatban végre ki bírja mondani azt az egyetlen szót... AWW *____*

Madoka sorozat: naná hogy ide is behozom, mégpedig a teljes utolsó epizódot. De ami még jobban betalált, az a legutolsó jelenet, Homerun a sivatagban a darkwinggel. Itt kellett volna elvágni.

De az EoE is jöhet ide mint notable mention + a Pingvindob befejezése a nagy Sors-transzferrel.

Manga: Battle Angel Alita: A Last Order az eredeti manga utolsó 4 fejezetét ignorálja és onnan folytatja a sztorit, de az én kedvencem az eredeti vége.
SPOILER
Alita annyi szenvedés és önfeláldozás után igazi emberként születik ujjá
. A LO-t is szeretem, de ennyi járt.

Legszörnyűbbek:

Ami a legjobban felbaszott: School Rumble - Sangakki OVA. EPIKUS DÜHKITÖRÉSEK minden alkalommal amikor csak rágondolok. Egy ilyen oltárijó comedynek ekkora nulla és ráadásul ANGSTY zárást adni... Ezerszer jobb lett volna ha el se készül az egész, számomra amúgy nem is létezik. Felháborító. Az összes fő szál lóg a levegőben, Harimát nemtom sajnáljam-e hogy lemaradt a "főnyereményről", mert ezt az egy szálat persze azért sikerült jóóóóó out-of-concept módon, HALÁLOSAN KOMOLYAN véve "elvarrni". Meh -___- Még jó hogy a SR:Z mangó némileg kárpótol, de akkoris. -____-

Soul Eater: Látom szintén nem csak nekem jutott eszembe -_-. Minden sónenkedés ellenére az első fele máig kedvencem, a látványvilág nagyon bejön, viszont az amúgy is elcseszett 2. felére képesek voltak egy akkora nyomoronc END-et írni, amit csoda hogy élve megúsztam. Azalatt az utolsó 2 epizód alatt kábé nyolcszor vágtam fel az ereimet, és nem keresztirányban... ha nincs otthon elég szigszalag, nem tudnám ezt a postot pötyögni. Küönösen a mangóhoz képest kiábrándító. -_-

Basilisk: ezért is bekaphatják, mert amit az Oboro - Gen párossal leműveltek, simán 200-ra vágta a vérnyomásomat. Az egyedüli normális szereplők az egészben, sokkal jobb lett volna ha ők is hülyék mint a többi kretén.
SPOILER
A vége: mindenki meghal, aztán végül ők is meghalnak teljesen értelmetlenül. De legalább egy noname ninja majd megőrzi az emléküket... míg ő is el nem felejti -____- Tanulság: az élet igazságtalan. Kösz baszki -__-.


Alap FMA: Dettó, és én az utolsó 3 részig simán jobban bírom a mai napig annak a cuccnak a a darkedgy feelingjét, mint a Bradahood lájtosabb hangulatát. Viszont a legvégét nagyon sikerült elcseszni, a Shmbala-baromágot meg jó lenne ha az időutazás feltalálása után kitörölnék a létezésből.

És yah, a TTGL uccsó 10 percét is dettózom, csak simán hazavágták a legfontosabb karakterutat. Illetve nem tudom hogy a Kenshin Seisouhen OVA mennyire kánon, de ha az, akkor ezért is tehetnek egy szívességet.

Megváltoztatni:

Death Note: Igen, komolyan azt hittem végig hogy Kira fog győzni. Úgyhogy vagy egy 26. epizódban bemutatnám a Kira-féle Új Világot (amolyan PP-szerű disztrópia, de annyira azé nem lenne ott rossz) + az ISTENT, aki nem fedte fel magát a tömegeknek, de attól még rohadtul hatalommániás pszichopata. Vagy a 37. ep elején egyszerűen csak mindenki összeesik, és Kira nyert, HELO. Nem utálom egyébként rendes END-et sem. Najó, nem leszek telhetetlen, Luluval épp úgyis kompenzálnak. ^^

HachiKuro:
SPOILER
Hagu Takemoto-t választja. Ennek így kellett volna történnie, mert meg volt írva a csillagokban mindkettőjüknél egy coming-of-age cucc volt a sorozat, de ezzel a baromsággal hazavágták az egészet.


LoGH:
SPOILER
Reinhard nem hal meg. Teljesen felesleges ilyen nonszensz módon kiírni.


Katanagatari: Uh. Nem az a bizonyos halál a problémám, hanem hogy Hitei szempontjából felesleges volt ezt így intézni, ráadásul sosem tudjuk meg, mannyire voltak igazak azok az utolsó szavak. De amúgy is, túl gyors az a lezárás, még legalább 1 részt elbírt volna.

És végül... Na melyik? Rutinosabbak már zárhatják is befelé az oldalt, mert bizony megint a Madoka Rebellionról lesz szó, mégpedig annak az utolsó 15 percéről. Mérhetetlen haragom 70 méteres tsunamiként önti el a Shaft stúdióját, valahányszor szóba kerül. De nem fogom bő lére ereszteni, akit érdekel nézzen be a topicjába, az utolsó 4 oldalon majdnem minden postomban rédzseltem rajta legalább egy bekezdést -___- . És még fogok is, különösen a Concept Movie-t látva, ami csak azért létezhet, mert beleugattak Urobutcher dolgába.
SPOILER
Uro végül meg akart kegyelmezni Homerunnak (a maga módján, de az pont beleillene a sorozat szellemiségébe és Homu karakterébe), de a szánalmas profitérdek felülirta az alapkoncepciót. Shinbou és a producerek azt képzelik, hogy ez is valami Monogatari, amibe csak úgy bele lehet nyúlkálni, holott ezzel a húzással pont a cucc esszenciáját vették el. Arról már nem is beszélek hogy mennyire nonszensz a Madoka világa elvileg kötött szabályainak ily módon történő felrúgása. Head-canonba a visszaható karma miatt mééééég nagy keservesen, de bele tudom erőszakolni, de akkoris. Csak és kizárólag az menti azt az utolsó 15 percet, hogy nem OOC, különben az egész mozit kiátkoznám, még akkor is ha egyes részei tetszenek.
Eh, ezen mindig kiakadok, legalább itt megvolt az e havi adag. -_-
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

25. Kedvenc/legutáltabb műfaj

A kedvenceim közé a fantasy, a vígjáték és a természetfeletti tartozik, de a romantikus műveket is kedvelem. Nem igazán rajongok a mecha és a horror műfajáért. A hárem animéket általában kerülöm, viszont a fordított háremeket még nem untam meg. Még. :drop:

25. nap - Legszomorúbb halál (az ilyeneket majd spoilerbe)

Szeretem a JoJo's Bizarre Adventure-t, szóval azt hittem, engem nem hat meg egy állat halála (mondjuk ez a tévhitem már a
SPOILER
Stardust Crusaders
végén megdőlt). Aztán megnéztem a
SPOILER
Dennou Coil
t. /cry
Szomorú volt még
SPOILER
Gin
halála is (Hotarubi no Mori e).
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

25. Kedvenc/legutáltabb műfaj

Hát, ha kedvenc, akkor nálam a sci-fi, űropera, és a történelmi/háborús viszi a pálmát. A fantasy-t se vetem meg, ha olyan színvonalat képvisel, aminek a belépője valahol a Madan no Ou to Vanadis környékén kezdődik.

Nem épp a kedvenceim közé tartoznak a slice of life, ecchi, hárem cuccok, bár vannak olyan címek ezek közt, ami azért kilóra képes volt megvenni, mint a Grisaia-trilógia, vagy a Non Non Biyori, illetve a mostani szezonból a Demi-chan wa Kataritai. Ide tenném még a shoujót is, de abból elég váratlanul a 12-sai. TV-sorozat sikeresen megütötte a tetszésindexem.

Amit meg ténylegesen is utálok... Na, az a hentai. Igen, valamelyiknél fentebb írtam, közel 850-et láttam ebből, és jogos a kérdés, hogy minek néztem annyit, vagy esetleg minek nézek még mindig ilyet (igaz, jelentősen visszafogott mennyiségben). Az igazsághoz hozzátartozik, ez az undor elég új keletű az esetemben, nincs talán egyéves se, és elég sokban hozzájárult ehhez az, hogy gyakorlatilag már egyedül honosítom ezeket, igény pedig van rá (ezzel együtt nyomás, követelés, és nagypofájú értetlenkedés azzal kapcsolatban, hogy nem vállalok nemhogy akármit, bizonyos tematikájúakat, de most már egyáltalán semmit -- ezt a hármat pedig "csak" annyira gyűlölöm, hogy ölni tudok miatta). De még mennyire, tegyük hozzá, és időnként jönnek a kérések is hozzá, amiből sokat elmond, hogy ezek 99,99%-át élből mondom vissza. Ha meg foglalkozom is valamelyikkel, akkor ahhoz már vagy van közöm, vagy megtetszett valamiért.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Válasz küldése