Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Visszatértem! :D Először is: még nem írtam, de a 45 napos kihívást én is teljesítettem, köszönöm a játékot mindenkinek, aki részt vett benne, aki végig is bírta csinálni, annak gratula, meg persze köszi Surcinak, hogy egyáltalán felhozta itt is a dolgot. :) Jó volt olvasni a sok érdekes és sokszor igen különböző válaszokat, néhány tanulságos vitát is generált némely post, illetve abból a szempontból is hasznos volt a dolog, hogy nem egy olyan animéhez kaptam kedvet ennek vagy annak az illetőnek a válasza alapján, amik korábban finoman szólva halál nem érdekeltek. XD Pl. Cruelnak köszi a Gundam Seed ajánlását, nem vagyok sem mechás, sem Gundames, de az alaphelyzet (két barát, akik a politikai nézeteik miatt kerülnek végül szembe egymással), Lacus, illetve egy awesome opening meggyőztek afelől, hogy erre a címre minimum figyelmet kell majd fordítanom. (Jó, a grafikája kissé "érdekes", pláne az emberek feje, illetve olvasgattam, hogy Gundam-fanok körében nem igazán ez a sorozat a csúcstartó a szériában, de így "Gundam szűzként" nekem lehet pont jó lesz. XD)

Most pedig megpróbálok reagálni az elmúlt 1-2 hét alatt felgyűlt dolgokra... XD
Vree írta:napi out of context (Ottani Kontextusból Kiemelt) kép

http://tldranimu.net/wp-content/uploads ... .00.00.jpg
"Kérlek, bocsásss meg a nagyapámnak...Meg ennek a táncoló mókusnak a fejemen"
(vagy lehet, hogy a mókus a nagyapa? Nem tudom)
Ezt véletlenül pont tudom, mert meg kellett szemlélnem közelebbről ezt a pofátlan Mai Otome-koppintást. Szóval az történt, hogy a nagypapa az első részben megpróbálkozott valami kísérlettel, ami sikerült ugyan, de "mellékhatásként" az öreg lelkét/tudatát egy plüssmenyétbe zárta. :dirr: Szal ja, az a menyét bizony maga a nagyapa, a csaj meg, akinek a fején trónol, az unokája. XD (Btw, az a leglolabb, hogy amikor a sorozatban két csaj "egyesül", azt "Docking", illetve "Docking System" néven emlegetik. Mindenkinek házi feladat, hogy keressen rá, mit jelent angol szlengben a "symmetrical/asymmetrical docking"... XDDDD)
Péter írta:Azért azt se felejtsük el, hogy a többség, a manga ismerete nélkül ítéli meg az animét, és úgy nézve, tényleg nem tűnik többnek, rosszabbnak, mint egy mezei, harcolós, fanservicekodós anime, a nézhetőbb fajtából. Anno spec nekem is tetszett, más téma, hogy azóta eltelt pár év, átment a kezeim között pár száz másik anime, plusz azóta tisztában vagyok, az anime, és a manga közti különbségekkel. Amúgy ha már itt tartunk, a Rosario spec sokkal rosszabb szerintem, mert az még a mangától elvonatkoztatva is full gagyi, hát még annak a második évada, ami még az előzőhöz képest is, közel nézhetetlen.
Hát nem tudom, anno én is a manga különösebb ismerete nélkül kezdtem el nézni (akkor még csak annyit tudtam a mangáról, hogy mufurc, meg még itt pár ember, aki olvasta, "sírt", hogy az mennyivel jobb), de kb. a felénél feladtam. Nekem teljesen egyfajta "lightosabb Queen's Blade/Freezing"-feelingem volt tőle, azzal a különbséggel, hogy azért ebben férfi karakterek is voltak (XD), de ettől még az egész valahogy számomra komolyan vehetetlen és unalmas volt, mert ahhoz túl darkos, hogy röhögni lehessen rajta, annyira viszont nem jó, hogy komolyan lehessen venni, mert a fanservice (harcok közben pantyshot, átalakuló loli, tesztoszterontúltengéses állat, stb.) lerontja a sorozat "darkossági" próbálkozásait. Ráadásul néha meglepően debil volt, szóval emlékszem, két csaj pl. képes volt leállni "komoly fightot" nyomni a női WC közepén. XDDD Persze erre lehetne mondani, hogy akkor valszeg a mangát is rühellném, lehetséges, de mondom, ott legalább van egy ilyen "darkos-gettós-seinen"-feeling, aminél megértem, hogy megfogja az arra fogékonyakat, de az anime leginkább olyan volt, mint ami magáról sem tudja, hogy most akkor pontosan milyen korosztálynak szeretne szólni. Az utolsó Rosariós mondatod amúgy tök igaz, de hát nem lehet mindig mindent azzal védeni, hogy "azért tudok nála rosszabb adaptációt, pl. a Rosario", mert attól még ez sem lesz jobb, érted. XD
Vree írta:UI: Titkos, Surci után most megpróbáltam még vkivel megutáltatni magam ;p
Surcihoz csatlakoznék, én egyáltalán nem utáltalak meg, amiért az Onani Master Kurosawában nem értettünk egyet. XD (Sőt, igazából a Berserk mangában sem, csak ott nem mentem bele. XD) Az más kérdés, hogy nem sikerült meggyőznöd arról, hogy a mangaka rossz író lenne, illetve érezhetően más-más karik "pártját fogtuk" a sztoriban, de ettől még emberileg semmi bajom veled. :)
iskariotes írta:Titkos neked jó kikapcsolódást.
Köszi, megvolt. :)
scineram írta:
Vree írta:Nobody likes manga but me

It feels pretty lonely in the comic thread.
Nézd, nem mozog és néma.
Ja, és fekete-fehér.
Az a vicc, hogy amúgy tényleg csak ennyi a "titka" annak, hogy sokan nem olvasnak mangát, nem egy haverom ugyanezzel az érveléssel jött, amikor rákérdeztem náluk a dologra. ^^" Btw, én szeretem a mangákat, de csak úgy "randomba" nagyon ritkán olvasom őket, jellemzően valamilyen animében már megkedvelt franchise esetében szoktam csak ráfüggni 1-1 címre és utána a mangát is pótolom. (Mert általában az az eredeti, vagy az jobb, vagy ott már messzebbre jár a sztori, stb. XD)
Surci írta:Egyébként pedig véget ért a kihívás, így az Aoi fórum is visszatér szokott működési sémájához: heti 4 komment, ebből kettő Titkos reakciója. Szegény Junchi meg mehet vissza AA-ra és szedheti a Xanaxot marékszámra, ha valami életet is akar
XDDDDDDDDDDDDDDDDD
Junchi írta:[character_development]Ááh, én úgy megszoktam ezt a kissé nyugisabb, mégis tartalmasabb és minőségibb animés fórumozást, hogy el sem hiszed, mennyire nem hiányzik az AA-s bagázs, sőt. Meg egyúttal arra is rávilágított, hogy ez a szolidabb fórumozgatás sokkal kifizetődőbb és kényelmesebb.[/character_development]
Végre, erre a fordulatra vártam, mióta csak olvasom a "Junchi & AA" című mangát. XD
Catrin írta:Mivel Titkos épp rovarászik és kockul...
Az a lol, hogy ezzel tényleg le is fedted 90%-ban, hogy mit csináltam egy hétig. XDDD (Na jó, még azért belefért egy állatkert meg egy Deadpool mozi is, utóbbiról majd reagálok Rui postjára, ha odáig jutok. XD) Ja, viszont mindkettőben sikerrel jártam, a fotó elkészült, a bossból kiesett a cucc, vidámság van. :3 XD
Catrin írta:...ezért megragadom helyette az alkalmat és lebasszarintalak, hogy "nem erről volt szó öcsi". Szóval várjuk tőled szeretettel a Surci féle "kiértékeléssel" egybekötött társadalomtudományi kutatásos eredményt a 45 napról.
Ha nem is ennyire számonkérően, de köszi, már én is érdeklődni szerettem volna, hogy lesz-e akkor ebből valami... XD
Catrin írta:X'D én lenni zen. De annyira lol volt, ahogy ezt a kívánalmát Titkos múltkor előadta, hogy nem tudtam kihagyni. Mindenesetre hajrá!
Egészen konkrétan Surci maga "ajánlotta fel", én csak kapva kaptam a dolgon, kissé úgy voltam vele, hogy ez a játék "fődíja" azok számára, akik becsülettel végigvitték a 45 napot. XD Ha nem is kínai szerencsesüti szintű egyéni értékelést, de azért egy olyan zanzásított általános elemzést elvárnék. XDDD
iskariotes írta:^^
*Ohh boy sajnállak, hogy így kellett ezt a Katicás lányos dolgot megtudnod.*
Na, de akko rkicsit komolyabban is erről a sorozatról! Tehát az eredeti tervek még anno 2012-ben születtek meg, Thomas Astruc agyából, ő már korábban dolgozott a Lyoko kódon amiben a karaktereknek valami hihetetlen ocsmány fejük van. Arról nem is beszélve, hogy a CGI is valami félelmetes. De a jóval ismertebb Totally Spices-ban és a W.I.T.C.H.-ben is szerepet vállalt. Mint kitűnik mindegyik sorozat erősen hajaz az animék rajzstílusára. Astruc saját bevallása szerint egy tiniknek és a fiatal felnőtteket megcélzó sötétebb storyban gondolkodott, ahol a főhős lányt Marinette Cheng hívták volna a srácot pedig Lucknak. Mivel a történet erősen vállalható lett volna így Toei érdeklődött iránta sőt ugye az a kis kedv csináló is elkészült amit Titkos linkelt, De már akkor feltünő volt, hogy a japánok nem neveztek meg senkit aki az elkészítésben részt vett volna, de még a MAL-on sincs nyoma a cuccnak. Végül a Toei azért lépett vissza mert az eredetileg 2D-s tervet kikukázták és helyette bedobták ezt a "remek" 3D-s CGI-t :gun: Ehhez még társult, hogy többen is jelentkeztek a koprodukcióba így a brazíl Gloob, a kanadai Telet-Quebec is a már meglévő franci-koreai duóhoz. Ja igen a szereplők is jelentősen változtak a lányból Marinette Dupain-Cheng lett míg a fiúból Adrien Agreste.
Köszi, így már valamivel tisztább a dolog. Amúgy a srác eredetileg nem "Felix" néven futott volna? Csak mert sok helyen láttam, hogy a rajongók így nevezik az Adrien előtti "változatát". Egyébként azóta az angolul eddig kijött 19 részből megnéztem így hármat találomra (valami 1-8-12 vagy milyen felosztásban, hogy lássam, halad-e a sztori) és sajnos ha minden animés vonatkozásától függetlenül értékelem, akkor ez még önálló rajzfilmként is elég gáz. Szal szinte nincs benne semmi kontinuitás, felejtsétek el azt, amit sok amcsi mostanra felismert, hogy lehet ilyeneket írni, mint folytatásos történet, vagy fejlődő jellemű karakterek (Avatar, Gravity Falls, Steven Universe, stb.). Ez leginkább a 90-es évek amerikai rajzfilmjeire hajaz, amiben a gonosz minden epizódban küld egy szörnyet, amit a jófiúk levernek, illetve ott vannak a soha meg nem változó viszonyok a szereplők között, mint hogy X utálja Y-t, Y szerelmes Z-be, stb. És az a gond, hogy ezt nem lehet arra fogni, hogy alacsonyabb korosztálynak szánják a dolgot, mert ennél az MLP-ben is több a spiritusz (hajjaj, de még mennyire!), pedig nagyrészt az is epizodikus és elsősorban ugye 6-8 éves (vagy még fiatalabb) kislányoknak szólna. XD Ennek ellenére mindenhol jórészt csak azon megy a vita, hogy most akkor a 2D-s vagy a 3D-s megvalósítás áll-e jobban a cuccnak, holott én már úgy vagyok vele, hogy édesmindegy, csak csinálnák meg az eredeti tervek alapján. Ha nem is egy Madoka 2, de azért valami kevésbé átlagos még kisülhetett volna belőle:
The concept for the show originally dealt with political themes geared towards teens and young adults, but after failing to gain traction with networks, it was retooled for a younger target audience.
Ehh... Pedig amúgy lettek volna jó húzásai, pl. ahogy ötvözi a magical girl és szuperhős elemeket, de a mostani verzióban sajnos ezek is oly' mértékben le lettek butítva, hogy még így is közel élvezhetetlen a cucc. Kár érte.
Vree írta:anime baromságok:
/implied vore...
Neeee.... XDDDDDDDDDDDD
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Titkos írta:illetve olvasgattam, hogy Gundam-fanok körében nem igazán ez a sorozat a csúcstartó a szériában
Hm, én pont fordítva érzem. Ok, lehet, hogy a 00 és Wing fanok nyafiznak rá, de szumma szerintem még mindig a Seednek (+ az alap UC unvierzumnak) van a legnagyobb hájpja és ez is sikerült a legjobban. Mármint ha nem nézzük a folytatását, a Seed Destinyt, mert azzal együtt már más a kép, bár szerintem még úgy is több a 90-es évek egyformán unalmas szériáinál vagy a legújabb gyenge próbálkozásoknál.
Plusz totál off és szubjektív, de nálam valami ilyesmi a sorrend:
6. Wing, Fighter G, ZZ
5. Build Fighter, SD Force
4. Victory, Zeta, After War, Seed Destiny
3. Első
2. Turn A
1. Seed

A többi sorozatot még nem láttam, vagyis most hármat is nézek: SD Three Kingdoms, Tekketsu no Orphans, 00. Ezek egyelőre az 5-6. helyre férnek be.
Titkos írta:
Catrin írta:Mivel Titkos épp rovarászik és kockul...
Az a lol, hogy ezzel tényleg le is fedted 90%-ban, hogy mit csináltam egy hétig. XDDD
Jó támpontokat adtál. XD
Titkos írta:Ha nem is ennyire számonkérően, de köszi, már én is érdeklődni szerettem volna, hogy lesz-e akkor ebből valami... XD
Hát nem kapkodja el... XD
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Titkos írta:
scineram írta: Nézd, nem mozog és néma.
Ja, és fekete-fehér.
Az a vicc, hogy amúgy tényleg csak ennyi a "titka" annak, hogy sokan nem olvasnak mangát, nem egy haverom ugyanezzel az érveléssel jött, amikor rákérdeztem náluk a dologra. ^^" Btw, én szeretem a mangákat, de csak úgy "randomba" nagyon ritkán olvasom őket, jellemzően valamilyen animében már megkedvelt franchise esetében szoktam csak ráfüggni 1-1 címre és utána a mangát is pótolom. (Mert általában az az eredeti, vagy az jobb, vagy ott már messzebbre jár a sztori, stb. XD)
Fura lehet, hogy bár nem vagyok éppen analfabetizmusra nevelt kisgyerek (na ez itt pont rosszul jön ki :P), nekem sokkal nehezebb követni egy mangát. Én is tudom, hogy a nagyobb szabadság gyakran jobb kidolgozáshoz, jobban kifejtett sztorihoz vezet, de a fehér mezőben sok fekete kuszaságból néha azt se tudom kivenni, mi a fene folyik éppen :knife: Persze sok múlik a rajzolón, de egy mozgalmasabb jelenet követése időnként nagy nehézség. Azonkívül nem is szeretek igazán monitor előtt olvasni, mangát meg máshol nem tudok... Ez igaz még egy rahedli más dologra, szóval ideje lenne lopnom egy működő laptopot :drop: Ott is monitor előtt lennék, de a helyet és a pózt sokkal inkább megválaszthatom, mint itt az "én gépem az én váram" előtt.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Titkos írta:
scineram írta:
Titkos írta:Nem tudom, hogy milyen úton-módon, de az eredetileg 2D-s, japán cuccból mostanra egy japán-koreai-amcsi koprodukciós CGI TV sorozat lett.
Jaaa, hogy ez nem is anime! Pedig az egyik régi PV nem is nézett ki rosszul.
Ahogy vesszük. Az említett régi PV-t a Toei animálta, illetve ha nem tévedek, mintha még ehhez a mostani CGI változathoz is lenne némi közük. Úgy is mondhatnánk, hogy ha ilyeneket, mint Alfréd, a kacsa, Nils, Mumin, stb. animének tekintünk, akkor ennyi erővel ez is az lehetne, főleg, hogy az említett címekkel ellentétben ezen sokkal jobban kiütköznek bizonyos animés "trope"-ok, meg az, hogy ha nem is japán, de erősen "weaboo" volt a rendező/író úr. XD (Gondolok itt pl. erre az alapfelállásra, hogy magical girl/boy párosunk van, mindkettőnek külön kis cuki mascot állatkával, meg olyan szerelmi háromszöggel, amit gyakorlatilag ketten hoznak össze. XD Egyik angol oldalon írták jól, hogy "ez egy olyan kétkarakteres ship, aminek akár négy különböző kimenetele is lehetséges". XDDD) De az igaz, hogy valóban nem "tisztavérű anime", pláne most nem, hogy már a fél világ benne van az animátorai/terjesztői között. XD
Magam részéről úgy gondolom, hogy ha létezik olyan foglom mint a global manga vagy OEL manga akkor miért ne létezhetne olyan fogalom is mint mint a global anime. Természetesen léteznek olyan alkotások amikre egyértelműen rámondjuk, hogy ez bizony anime. Akkor amikor ugye japán alapanyagból japán stúdió japán szakemberekkel készítik el a művet. De még az olyan alkotásnál is animéről beszélünk mint pl a Gankutsuou aminek az alapja ugye egy európai szépirodalmi alkotás. De még akkor is animéről beszélünk, hogy ha mondjuk a Dr.Movie is beszáll a készítés folyamatában. De hogy pl a Kis Némo miért anime, jó persze mert japánok dolgoztak rajta, de sem karakterileg sem történet vezetésileg nem hasonlít egy animére. De ugyan ide rakom a Marvel animéket is. Szóval amcsi képregényeket japcsik rajzfilmesítenek meg és ezrét már anime. Ezzel szemben pl az Avatar nem anime holott sokkalta inkább építkezik az animékből ismert fordulatokból, animációs megoldásokkal stb. Szóval a magam részéről eltudom fogadni azt, hogy a Miraculous – Katicabogár és Fekete Macska kalandjai című sorozatot egyesek (global)animének nevezik.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A kedvencem az, hogy
Random Fangörcs írta:xy ojan jó hogy már anime!!!4
:lol:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

iskariotes írta:Akkor amikor ugye japán alapanyagból japán stúdió japán szakemberekkel készítik el a művet.
Amit legtöbb esetben pont nem japánok, hanem koreaiak jelentenek, már ami az animációs munkálatokat illeti. (Tessék csak végigbogarászni az endingekben a stábtagokat, főleg shounen cuccoknál egyből bele fogunk futni pár Park Yung-Senbe, meg Pi-tzi Cicibe.)

Egyébként meg - amennyire én tudom - Japánban MINDEN rajzfilmet az anime jelzővel illetnek, szóval ott nincsenek ilyen gondok.

>A mordályos nyul

Ó, igen, az a fene nagy elfogultság, hogy minden, ami a szigetországból kerül ki, az csakis GLÓRIUSZ lehet. :D Egyik emlékezetes kedvencem ebből, mikor AA-n (hol másutt?!) a Coppelion témában valaki benyögte, hogy "így, meg úgy szar ez a cucc", de az animék iránti elfogultsága nem engedi számára, hogy valami 8/10-nél kevesebbet adjon rá. :hammer:
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Junchi írta: Ó, igen, az a fene nagy elfogultság, hogy minden, ami a szigetországból kerül ki, az csakis GLÓRIUSZ lehet. :D Egyik emlékezetes kedvencem ebből, mikor AA-n (hol másutt?!) a Coppelion témában valaki benyögte, hogy "így, meg úgy szar ez a cucc", de az animék iránti elfogultsága nem engedi számára, hogy valami 8/10-nél kevesebbet adjon rá. :hammer:
Kicsit elfogult vagyok én is de Coppelion kifejezettem tetszett ha gyagyás befejezést boldog amnéziával elfeledem.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Látom mindenkinek kellemesen telt a húsvétja: míg egyesek jól szórakoztak a conon, mások pedig életük lehetőségét szalasztották el, hogy jól fizetett médiaripacsok idolok lehessenek, ám én sem panaszkodhatok, ugyanis rendhagyó időutazáson vehettem részt a hétvégén.

Az egész ott kezdődött, hogy 2 napja találtam a hírt egy bizonyos közelebbről megnevezni nem kívánt fórumon, amit linkeltem is ide, ti. mindannyiunk örömére új FLCL sorozat érkezik. Kommentszekcióban megy a hájp már másfél évre előre, "OMG fel tud e vajon nőni a nagy elődhöz", "legjobb anime ever", HARUKO IS MY GODDESS BESTGRILLEVER" és hasonlók. So here we go again, csak hát nekem azóta is begyemben van ez a cucc, így megjegyeztem, hogy bár vannak bizonyos erényei, annyira azért nem volt olyan hűdenagyszám ez régen sem, és Haruko mint LEGJOBBLYÁNY VALAHA azért finoman szólva is túlzás, mivel egy gyökér, csak ugye ehhez a túljátszott karaktere mögé kéne nézni. A kapott válaszoktól viszont konkrétan azt éreztem, hogy visszautaztam az időben pár évszázadot úgy 15 évet, a sötét középkorba az Animevilág-fórumos időkbe, amikor is a Horda® seregeinek élén a "FÜLIKÜLI A LEGLYOB AMINU444 HANEMTECCIK HÜJEVAGY" feliratú lobogót lengette a szél. És persze megint az ultimate érv: ha nem tetszik, az azért van, mert NEM ÉRTED, egro idióta vagy, nincs elég agyi kapacitásod befogadni a művészi szimbolizmust, vagy csak egyszerűen még nem múltál el 12 éves, majd nézd újra ha nagy leszel. Pár reakció a lájtosabbak közül:

"Fikázod a FLCL -t mert nem érted. Jól van hülyegyerek, majd nézd meg ha nagyobb leszel, nem neked való még ez. Maradj a pokemonnál."

"Talán mert nem egyszer kellene megnézni. Először megnéztem, én sem értettem, miről akar ez szólni, nem nevettem a poénokon, nem bírtam felfogni, mit hypeolnak ezen a szaron annyira. Aztán megnéztem még egyszer, és már kezdtem kapisgálni. Aztán megnéztem még egyszer, és észrevettem az apróbb dolgokat is. Negyedjére már a poénokon is tudtam nevetni. Te valószínűleg egyszer megnézted, "háhá, ez egy szar" és jöttél ide osztani az észt."

"milyen érzés 13 éves panelgyereknek lenni?"

"Nem sok animét láthattál még. Némelyiknek mondanivalója is van, nem abból kellene kiindulni amit elsőre látsz, hogy haha itt gitárokkal csapkodják a másikat és mindenki hülye, ennek nincs semmi értelme. Mögöttes tartalom mond valamit? Csak egy kis érettség kellene hogy megértsd."

"Szóval mivel egy parlagi panel proli vagy ezért nem érted. De várj megpróbálom neked elmagyarázni(lol úgysem érted. 8 általánossal ugyan már!) szimbolika! keres rá, google a barátod(bár amekkora proli vagy binget használsz tutira mert az jaj nem google meg hát a google megfigyel...) meg ez a "jaj 3 megnézés és csak azt veszem észre hogy a szereplők irritálnak meg hát jaj de jó a grafika..." ez olyan szar kifogás. tudod a natúróba meg kb szar a grafika, az összes karakter szar a zenék is és a történet meg olyan nem létezik. de kérlek ha ilyen okos vagy akkor mutasd már meg hogy neked melyik az isten kínaimese."

"Maradjunk annyiban, hogy aki szerint az FLCL nem egy 10/10-es mestermű, az bizony egy nagy-nagy B-U-Z-I)"

"Nem biztos hogy ezzel kellene először kezdened, főleg ha új vagy az animék világában (mert láthatóan igen). Ebben már komolyan bejátszik a háttérben megbúvó komoly szál, és a felnőtté válás mint metafora, ami nem biztos hogy elsőre leesik azoknak, akik nincsenek hozzászokva ahhoz, hogy egy rajzfilmnek komoly mondanivalója legyen."

"Olvasd el esetleg ezt, felszínes kisbarátom:
https://wiki.rit.edu/display/0505213022 ... r+Meanings
Ha végignézted az animut, és nem tűnt föl, hogy van ott valami a háttérben, nem vagy jó megfigyelő."


Erre az utolsóra válaszul linkeltem ezt, de nem hiszem hogy értik, mire akartam célozni... namindegy.

Konklúzió: nincs új a nap alatt, de azért valahol elképesztő számomra, hogy ez a hogyishívják mennyire képes meghülyíteni az embereket mind a mai napig. Azért mégiscsak 16 év telt el, ennyi idő alatt az olyan klasszikusokat is nagyjából a helyén tudják már kezelni az mint az Evangélium, Akira vagy pl. a Death Note, hogy csak pár hájpot említsek, de az FLCL csak nem akar lecsengeni. Talán ha a jónép több randomkodós gainaxkodást látott volna, akkor nem lenne olyan nagy szám ez se. És az ultimate érv még mindig: ha nem tetszik, csakis azért lehet, mert nem vagy elég érett hogy megértsd... Na ezért rühellem ezt az animét, meg az elcseszett vérfanjait is. Apró adalék, hogy a fenti fórumon a törzsközönség 20+-os, nem tizenéves newbie-k gyülekezete.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Surci

Just... WOW! Megint elhangzott akkor az összes ilyenkor kötelező frázis, bár furcsállom, hogy a "ha nem tecik, csinájj lyobat" nem volt ezúttal főszereplő, noha azt inkább a tizenévesek szokták, de amilyen értelmi színvonalon voltak ezek a kommentelők, simán belefért volna.

A másik kedvencem a "biztos új vagy még az animék világában" lószar. Merném állítani, ha bedobnál nekik témának egy Haibane Renmeit, Versailles no Barát vagy Monstert, csak néznének bárgyún.

Hiába na, van, ami sosem változik...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:...mások pedig életük lehetőségét szalasztották el, hogy jól fizetett médiaripacsok idolok lehessenek...
XDDDDD
Surci írta:...a Horda®...
XDDDDD Jajj, ezen most duplán röhögtem, volt az az idióta Garrosh Hellscream nevű warchief, akinek kb. az volt a "catchphrase-e", hogy: "All, who challenge me, will burn in the fires of my hatred!!!44" Na most ahogy látom, ezek az AA-s arcok (mert ugye "vajon" melyik fórumon járhattál... XD) is kb. mentalitásban valahol itt tartanak. :D

Ja és még valami, mielőtt érdemi dolgokat is írnék, mert ezt muszáj:

-Titkos, nem akarsz néha te is benézni AA-ra? Sokan vagyunk, meg minden...
Random AA-s hülyegyerek írta:"Maradjunk annyiban, hogy aki szerint az FLCL nem egy 10/10-es mestermű, az bizony egy nagy-nagy B-U-Z-I)"
Titkos: Köszi, inkább nem. :D XDDDD

Na, amúgy viccen kívül: Az a nagy helyzet, hogy az FLCL sokaknál pontosan ugyanolyan "örök klasszikus", mint az általad említett NGE. Egyfelől ott vannak a GAYNEX fanboyok (nem szoktam ennyire izélgetni fanokat, de a fenti "lista" végigolvasása után kikívánkozott belőlem), akik szerint minden arany, ami a stúdió kezei közül valaha kikerült, de plusz még "melléjük állnak" egyéb "spontán" fanok is, akik ugyan nem feltétlenül mind Gainax-buzik, de az FLCL-t a késői 90-es / korai 2000-res évek egyik olyan meghatározó címének tartják, mint mondjuk én a Berserket, vagy a Trigunt. Az ilyen cuccoknak pedig a nimbusza sajnos sosem szokott leáldozni, mert durva példa, de kb. olyan, mintha kitalálnád, hogy "Az Aranypolgár egyáltalán nem akkora nagy film, mint ahogy sokan előadják!", majd amikor minősíthetetlen stílusban megtámadnak a vérfanjai, akkor megjegyeznéd, hogy "A francba már, évtizedek óta leáldozott a hype-ja, mi a fene van, hogy egyből megint egy egész sereg bevédi???" XD (Persze elég durva, hogy az anime fandomban egy FLCL-nek is Aranypolgár-szintű kultusza lehet, de ez már a fandomot minősíti. XD) Szóval röviden: ez a cucc ilyen "örök klasszikus" sokak szemében, pedig amúgy engem pl. annyira untatott/taszított, hogy nem hogy egyszer végignézni, de egyáltalán végignézni sem sikerült, 2-3 epizód után elraktam jó mélyre. (Tudom, akkor én is "buzi" vagyok... :D XD) Úgyhogy azért engem annyira nem lep meg, hogy így neked mentek, pláne, hogy egy AA-n írtad, pláne, ha úgy írtad, amilyen stílusban itt is le szoktad osztani azokat a címeket, amik felcsesztek. XD Persze ettől függetlenül nem értek velük egyet, de most mondjam megint azt, hogy minek jársz te oda, ha sejthető, hogy ezt kapod? XD Szerintem te valamilyen szinten élvezed, amikor így anyázva rád mennek. XDDD A résztvevőknek mindenesetre gratula, ennyire pöcs (mert elnézést, de erre nem tudok mást mondani) stílust szerintem egyetlen fórumon sem láttam eddig, legyen az Retro-Mangazin, Aoi a fénykorában, vagy akár az Usteam. (Igen, még az utóbbinál sem!) Szóval ez a "leszóltad a kedvencem, úgyhogy egy buzi/panelproli/két animét látott egyén vagy!" hozzáállás olyan igazi újgenerációs fanboykodás. (Pláne, hogy érzésem szerint valszeg annyira sem ismernek, mint mi itt Aoin, de mivel rosszat mondtál FuriKuláról, már egyértelmű, hogy valami alulművelt paraszt vagy, hát ROTFLOL...) Ezekről a sok "az FLCL rejtett utalásai" linkről meg csak annyit, hogy ezt kéne már mindenkinek megértenie, hogy attól, hogy egy cuccban elrejtenek hatvanezer utalást, még lehet szar. Elég hozzá pl. az, ha a szereplők idegesítőek, a jelenetek totál randomok és ide-oda dobáltak, stb-stb., mint amik ezt a "csodát" is jellemzik. Rohadtul nem fog érdekelni, hogy micsoda "coming of age kamaszsztori allegória" ez a sorozat, ha a paraszt gitáros csajon át az életunt főszereplő srácon keresztül a bagós szerelmén át mindenkit legszívesebben karóba húznék. :D (Na jó, annyira nem, csak ne kelljen őket többet látnom... XD)
Junchi írta:A másik kedvencem a "biztos új vagy még az animék világában" lószar. Merném állítani, ha bedobnál nekik témának egy Haibane Renmeit, Versailles no Barát vagy Monstert, csak néznének bárgyún.
Vagy amit én erre "tartok", ha valaki ezzel a "nem régóta animézel" dumával jönne: "Aki végignézett legalább egy rész Urusei Yatsurát, az maradhat." :D XD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Surci írta:mások pedig életük lehetőségét szalasztották el, hogy jól fizetett médiaripacsok idolok lehessenek
Titkos írta:Ja és még valami, mielőtt érdemi dolgokat is írnék, mert ezt muszáj:

-Titkos, nem akarsz néha te is benézni AA-ra? Sokan vagyunk, meg minden...
Random AA-s hülyegyerek írta:"Maradjunk annyiban, hogy aki szerint az FLCL nem egy 10/10-es mestermű, az bizony egy nagy-nagy B-U-Z-I)"
Titkos: Köszi, inkább nem. :D XDDDD
Fú, ez most nagyon ütött, köszi! Folyik a könnyem a röhögéstől. :lol: XDDDD
Titkos írta:...GAYNEX fanboyok...
...FuriKuláról...
Elemedben tudsz lenni te is, ha akarsz. XDDDD

Nekem csak ennyi volt a reakcióm az FLCL hírre: >___>

Egyébként valamilyen indíttatásból én is beleolvastam a Yuri on Ice anime előzetes hír topicjába bizonyos oldalon. Először az tűnt fel, hogy 5 oldalnyi hozzászólást produkáltak, de hamar nyilvánvalóvá vált, hogy miről van szó, értelmetlen szócséplés megy, pedig azt se lehet tudni, konkrétan milyen irányba akar majd elmenni az anime. Mutattak pár korcsolyázó srácot, aztán ennyi. Ebből még bármi lehet, teljesen sport anime, eltúlzott shounenes baromkodás, vagy BL is, de amíg ki nem jön az első rész, addig úgy se tud senki konkrétumot. Oh, well... ::jumph::
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ez most kivételesen nem AA fórum, egyrészt mert ha onnan van valami, akkor ha nem is mindig direktlinkelek, de azért a forrást megnevezem, másrészt pedig ezt a stílust ott sem tolerálják - még ha a mentalitás nagyrészt hasonló is. Nem is animés felület, csak van animuszekciója is. Egyébként mivel ott ez a stílus dívik, így magán az alpári prolizó hangnemen nem is nyomom fel magam, megszoktam már, inkább az az igazi hamisítatlan FLCL-vérfan-hozzáállás akasztotta le az agyamat: esküszöm szinte szóról szóra ugyanaz mint 14 éve az Animevilág fórumon, egy betű eltérést nem látok az "érvekben": hülyevagy, nincsstílusod, nem érted, nem vagy érett, nem láttál még animét, stb... Na jó, hazudnék ha azt mondanám, nem volt egyfajta teszt-jellege is a dolognak, de hogy még mindig ENNYIRE be legyen állva rá a fandom, azt nem gondoltam volna. Ja és AA-n nem postolok, csak nevetek :D Szal ha minden, nekem nemteccő címre összerántanám az ottani "szakértői" brigádot, napi 30 óra nem lenne elég a lángháborúkhoz, ehhez meg nekem már nincs se kedvem, se türelmem, inkább nézek helyette animét. A fenti helyen is csak azért "szóltam be" (bár a megalapozott, indokolt kritikát-véleményt nem hiszem hogy beszólásnak lehetne nevezni...), mert az FLCL-hájp bizony az egyik olyan téma, amire akkor is ugrani fogok, ha életfogytiglani mérgezett villamosszék lesz a büntetési tétele karakterenként. Tegyétek szívetekre a kezeteket: mindenkinek van ilyen címe, többünknek nem is egy, és nálam ez az egyik ilyen. Evvan :3
Titkos írta:Ezekről a sok "az FLCL rejtett utalásai" linkről meg csak annyit, hogy ezt kéne már mindenkinek megértenie, hogy attól, hogy egy cuccban elrejtenek hatvanezer utalást, még lehet szar. Elég hozzá pl. az, ha a szereplők idegesítőek, a jelenetek totál randomok és ide-oda dobáltak, stb-stb., mint amik ezt a "csodát" is jellemzik.
EZ! Amúgy nemcsak az animék között, de Gainax-produkcióban is van nemegy másik olyan cím, ami sokkal jobban, vagy legalábbis elviselhetőbben hozza ezt a coming-of-age-témát, úgyhogy ezért is érthetetlen számomra ez a mai napig tartó nagy FLCL-hype. Namindegy.
Junchi írta:furcsállom, hogy a "ha nem tecik, csinájj lyobat" nem volt ezúttal főszereplő
Hehe, másik kedvenc ultimate érvem, ez inkább jellemző az AA-s vérfangörcsökre :D Minden szutyok hype-cím alatt előkerül ez az "érv", ha valaki objektíven rámutat egy cucc hiányosságaira. De röhej, hogy ez egy mentőérv akar lenni egy anime vagy bármi más mellett... Most értitek, olyan mintha egy autót szériahiba miatt hetente kéne szervizelni, használhatatlan mint termék, nem tölti be a funkcuióját, és erre az lenne erre a reakció, hogy "csinálj jobbat vagy pofabe :P " :D Vagy az étteremben a pincér a nyakadba borítja a levest, és ha ezt szóvá mered tenni, akkor az lenne a reakció, hogy "jóvanöcsém, akkor holnap majd gyere te felszolgálni és ha jobban csinálod mint én akkor ugathacc!". Bazze miért NEKEM, a nézőnek kéne jobbat csinálni? Én vagyok a "profi" aki ebből él?
Junchi írta:Merném állítani, ha bedobnál nekik témának egy Haibane Renmeit, Versailles no Barát vagy Monstert, csak néznének bárgyún.
Pont ez jutott eszembe :D. Meg a másik, a "szimbolika! keres rá, google a barátod" - ezek se látták még se az Utenát, se a Yojouhant, se a fentieket... FLCL meg a szimbolika, hogyne XDDDD. Hagyjuk már a picsába.

Kicsit OFF, de ha már AA: olvasgatom az ottani Boku dake-s reakciókat, érdekes módon még viszonylag korrekten is reagálták le, de azért becsúszott pár "Perfect! Nincs több mondanivalóm!" és "Bizony, ez tényleg nagyszerű lett! Hogy mennyire követte a mangát, az engem hidegen hagy"-féle, hamisítatlan AA-s vélemény, úgyhogy nem kell aggódni, a nevetésadagom ezen a fronton továbbra sincs veszélyben :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

AA nem merek bemenni animés szekcióba pedig már őshonos állatfajnak számítok ott.

Játék zóna az otthonom és az is marad mert hozzátok képes a sztratoszférában szállingózó meteorológiai gömb vagyok annyira nem látom át részleteket. :cool:

Kétbites értékelésemet is prezentálom nem tetszett/ tetszett / nagyon tetszett és kb. nagyon keményen meg kell dolgoznom hogy jussak többre is .
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:
Titkos írta:...GAYNEX fanboyok...
...FuriKuláról...
Elemedben tudsz lenni te is, ha akarsz. XDDDD
Köszi. XD Jó, bevallom a "GAYNEX"-t én is "loptam", egy másik fórumon (még talán Uson) hivatkozott rá egyszer valaki így. XD A "FuriKula" viszont abban a pillanatban jutott eszembe, miközben a postot írtam, még vigyorogtam is rajta, hogy mennyire tökéletesen lefedi azokat az érzéseket, amiket nézés közben váltott ki belőlem a cucc. XDDD Amúgy általában nem vagyok ez a "csesztessük olyan szinten a fanokat, hogy még a kedvenc stúdiójuk/animéjük címét is átírjuk!"-fajta, de mivel itt kvázi bunkó parasztok írogattak olyanokat, hogy buzi/panelproli/kezdő, aki nem bírja a kedvenc animéjüket, ezért én sem fogtam vissza magam. :3 XD
Rui-chan írta:Nekem csak ennyi volt a reakcióm az FLCL hírre: >___>
Ja, igaz is, az egész beszélgetés onnan indult eleve, hogy új FLCL anime készül és erről még nem is mondtam semmit. XD Őszintén: Minek egy új? XD Itt most nem csak arra gondolok, hogy szerintem már az alap OVA is gagyi volt, hanem hogy kvázi az is úgy lett megcsinálva, hogy a hat részből hármat vígan ki lehetett volna hagyni, ugyanis szinte semmi nem történt az adott epizódon belül, már a Gainax-féle random baromkodáson kívül, ami szerintük fú, de vicces. Ha jól emlékszem, a harmadik, vagy negyedik rész után mondtam azt, hogy én ebből többet nem kérek és raktam félre az egészet, de addig a pontig semmi konkrétat nem tudok mondani a cuccról. Unja magát a főhős, emós tinipárbeszédek a bagós csajjal, aztán jön a gitáros-motoros paraszt csaj, aki fejbe vágja hősünket, akinek ezután a homlokából egy robot nő ki, stb-stb. De ez nem plot, hanem kvázi egy eseménysorozat, aminek semmi értelme. Ha már Gainax, ebből a szempontból erre még a Panty & Stocking is köröket ver, mivel ott legalább az adott 25 perces részeknek mindig írtak valami nagyon vékony plotot. Sőt, el is kellett gondolkoznom, hogy Gainaxék valaha kihoztak-e az FLCL-hez hasonló "ezeket a fél órákat sem fogom már soha visszakapni"-stílusú blőd marhaságot és bevallom, nem találtam ilyet (pedig épp most futottam át a stúdió MAL listáját XD), mert még az egyértelműen "for the lulz" kedvéért csinált (pl. Pantyék, vagy az Abenobashi) sorozataikban is volt valami minimális értelem, koncepció, stb., úgyhogy én egyelőre maradok azon a véleményen, hogy a Gainax mainstream, original animéi közül messze az FLCL a legcikibb, amire a fanboysereg persze még külön rátesz egy lapáttal. Majd valamikor tényleg újra elé ülök már és egy adag nyugtatót folyamatosan szedve végignézem, hátha ez tényleg valami csoda, amihez "meg kell érnie" az embernek, hogy értékelni tudja, de szerintem csak még lesújtóbb véleménnyel leszek róla, mint anno, akkoriban ugyanis még több türelmem volt 1-1 animéhez, mint manapság.
Surci írta:Ez most kivételesen nem AA fórum...
Ehh, akkor ezt benéztem, pedig pénzben is mertem volna fogadni rá. :( (Talán csak az volt a fura, hogy amit eddig AA-ról hallottam, azért ott ezt a stílust már igen hamar kimoderálták volna, ahogy te is írod.)
Surci írta:EZ! Amúgy nemcsak az animék között, de Gainax-produkcióban is van nemegy másik olyan cím, ami sokkal jobban, vagy legalábbis elviselhetőbben hozza ezt a coming-of-age-témát, úgyhogy ezért is érthetetlen számomra ez a mai napig tartó nagy FLCL-hype. Namindegy.
Hajjaj, ez meg a másik... :D Szal az egy dolog, hogy az FLCL önmagában rossz, de ha még össze is vetjük azzal, hogy a Gainax egyébként ennél hány jobb animét csinált, akkor aztán végképp lol, hogy ez a kis hatrészes agyrohasztás mekkora "cult classic" lett az idők során. XD Ez van, ezt látták anno kezdő fanként (már az NGE mellett ugye XD), aztán a nosztalgia miatt azóta is imádják. XD (Amivel egyébként semmi baj nem lenne, de hogy minek ehhez mindenféle "ez olyan komoly b+, mint egy nagydoktori disszertáció!" belemagyarázást is társítani...) Ja, plusz az FLCL fanboyok egyik "alfaja" a "The Pillows-fanboyok", vagyis akiknél ez az együttes is kvázi az "FLCL-feeling" szerves része, ők is megérnek egy misét... (Láttam pl. máris olyan postokat, akik azt bizonygatták, hogy ha az új sorozathoz nem a The Pillows fogja jegyezni a zenéket, akkor bizony máris elcseszettnek minősíthetjük, lol... XD Oké, én meg imádom, hogy a Shingekivel így összeforrt Revo "lénye", de attól még ha ne adj Isten nem vállalná a munkákat a második szezonon, nem adnám úgy elő, hogy "kész, ez bukta lesz!" XD) Ja, amúgy írom mindezt úgy, hogy még csak nem is vagyok valami véresszájú Gainax-fanboy, de ha már tőlük kellene valami maradandót, vagy igazán jó címeket mondani, kapásból van 2-3 olyan, ami bőven előzi az FLCL-t.
Surci írta:Hehe, másik kedvenc ultimate érvem, ez inkább jellemző az AA-s vérfangörcsökre :D Minden szutyok hype-cím alatt előkerül ez az "érv", ha valaki objektíven rámutat egy cucc hiányosságaira. De röhej, hogy ez egy mentőérv akar lenni egy anime vagy bármi más mellett... Most értitek, olyan mintha egy autót szériahiba miatt hetente kéne szervizelni, használhatatlan mint termék, nem tölti be a funkcuióját, és erre az lenne erre a reakció, hogy "csinálj jobbat vagy pofabe :P " :D Vagy az étteremben a pincér a nyakadba borítja a levest, és ha ezt szóvá mered tenni, akkor az lenne a reakció, hogy "jóvanöcsém, akkor holnap majd gyere te felszolgálni és ha jobban csinálod mint én akkor ugathacc!". Bazze miért NEKEM, a nézőnek kéne jobbat csinálni? Én vagyok a "profi" aki ebből él?
Ezt amúgy szinte mindenütt imádják felhozni "érvnek", animés fandomtól (sőt, egyáltalán fandomoktól) függetlenül is, vagyis ha nem vagy "szakmabeli", akkor fogd be a pofád, mert "nem tudod megérteni, hogy hogy mennek a dolgok ezekben a berkekben!" Ezzel csak annyi a gond, hogy van erre egy nagyon szép mondás: "Nem kell ahhoz szakácsnak lennem, hogy megmondjam, hogy ez a kaja bizony szar". :D Vagyis létezik a minőségnek már az az alsó szintje, amihez nem kell "szakmabelinek" lenni, mert kilométerektől bűzlik... XD A másik meg az, amit te is írsz, hogy ez úgymond "nem a mi feladatunk", nem mi élünk abból, hogy animációs stúdiót vezetünk. XD A WoW-ban (mi mást mondanék... XD) volt egyszer egy elég komoly bug, dióhéjban az egyik főbosst nem tudtad megölni, ha egy bizonyos karaktertípussal mentél rá, mert az egyik spelledtől alapból disconnecteltél, egy későbbi ponton meg pont nem volt olyan varázslatod, amivel kivédd a boss egyik támadását. Tehát nem valami kis hibáról volt szó, hanem egy elég komoly bugról. A Blizzard ezt konkrétan cseszett kijavítani, de nem is ez volt az egész történetben a legjobb, hanem hogy néhány fanboy még nekiállt azzal védeni őket, hogy "Jó, hát meg lehet érteni, 10+ éves a játék, olyan programkódokban kellene turkálniuk, amiket évekkel ezelőtt írtak és azóta már tök máshogy programoznak, blablabla...", amivel csak annyi a gond, hogy egy HAVIDÍJAS játéknál ez engem sajnos baromira hidegen hagy, a pénzemért én (és minden más játékos is) azt várná el, hogy működjön lehetőleg minden, ha pedig valami nem megy, hát minél előbb javítsák meg. És persze lehetne mondani, hogy az anime azért nem pont ilyen, ami igaz valamilyen szinten, de azért ez is kvázi egy "fizetős szolgáltatás", az más kérdés, hogy mi ingyen töltögetjük le. XD
Surci írta:Meg a másik, a "szimbolika! keres rá, google a barátod" - ezek se látták még se az Utenát, se a Yojouhant, se a fentieket... FLCL meg a szimbolika, hogyne XDDDD. Hagyjuk már a picsába.
De amúgy ez full komoly, hogy egy csomó fanboya nem csak szimplán a szokásos random módon marháskodós Gainax-style poénok miatt "szeretett bele" ebbe a cuccba, hanem meg vannak róla győződve, hogy mindemellett ez még egy többrétegű és komoly szimbolikával operáló szerelmi történet is. És ezt nem csak akkor veszik elő, amikor valaki épp "megtámadja" őket (mondván: "előadom, hogy ez ilyen komoly darab, majd akkor tisztelni fogják!!444"), hanem konstans ebben a hitben élnek. Emlékszem, még valamelyik korai Mondo vagy AnimeStars magazinban megjelent egy FLCL cikk, ami pl. végig arról szólt, hogy ez micsoda mesterien felépített szerelmi történet, mennyi utalást tartalmaz, míg végül az utolsó részre minden értelmet nyer, a kirakós összes darabja a helyére csúszik, miközben te csak ámulsz, hogy milyen zsenik készítették ezt. :dirr: XD
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Egyrészt hajrá Nyul, kíváncsian várom. :D

ˇMásrészt:

[eztmostelkelldicsekednemtöményfangirlségbocs]Tudjátok malgráfon vannak ezek a plecsnik... jelentem space kategóriában Interstellar traveler (XD) lettem, de nem ez a lényeg, hanem a hozzátartozó gif,
Kép
amitől nem kicsi fangirl reakcióm volt, szinte akkora, mint a 750-1000 látott animéhez tartozó Vegetás gifre,
Kép
a francba, hogy leváltotta az a csíkos Haruhi.
Kép
Suck.[/eztmostelkelldicsekednemtöményfangirlségbocs]
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Na akkor csak nagy vonalakban. :mosoly:

Otakuk, weeabook, és egyéb képződmények: Őszintén szólva, engem inkább az lepett meg, hogy Surci még meglepődött azon, hogy vannak dolgok, amik nem változnak. Vannak emberek, akik felett csak elment az idő, de okosabbak nem lettek. Illetve, hogy máig vannak olyan helyek, ahol egy bizonyos kor és/vagy IQ alatt lévő emberkék miatt, bizonyos animékről amolyan "vagy jót, vagy semmit" elv uralkodik. Ha pedig mégis veszed a bátorságot, és az árral szembe mersz úszni, akkor valószínűleg, már csak percek kérdése, hogy gretchinek módjára ugorjon a torkodnak, a vérfan horda.

A beszólásokra reagálva, igazából ezek annyira tipikus, milliószor ellőtt, agyonhasznált, elcsépelt, szokásos weeaboo frázisok, amikre én spec már immúnissá váltam az évek során. ::^_^:: Egyszerűen annyiszor, és annyi helyen láttam már őket leírva, hogy kitolódott az ingerküszöböm, és már meg se tudok lepődni rajtuk.

Ahhoz, hogy felkapjam a fejemet, már valami plusz kell. Például hogy: "Ha nem tetszett, hát nem is vagy igazi animés!" (Naruto), "Keress más hobbit magadnak köcsög!" (SAO), illetve máig személyes kedvencem, a "Ez egy olyan dolog, amit nem lehet elmagyarázni, mert az embernek magában kell összeállnia. Ha te erre képtelen vagy, akkor inkább ne animézz, nem neked való." (Elfen Lied)

Gainax: Mint egykori nagy Gainax fanboy, sajnos már anno is azt tapasztaltam, hogy a magukat nagy fanoknak tartók többsége, az NGE, FLCL, TTGL szentháromságon kívül, mást nem nagyon ismert, a stúdió munkái közül. Esetleg még az öregebbek a Gunbusterst, a fiatalabbak meg a PaSwG-t. Úgy viszont elég vicces pálcát törni egy stúdió, és annak munkássága fölött, hogy nem az összképet nézik, és nincsenek, legalább alapfokon tisztában, a stúdió többi munkáival. (Olyanokat pl. számításba se szoktak venni, mint a Nadia, vagy az Abenobashi, már csak hogy a jobbakat mondjam.)

Merthogy a kultusz animéik mellett, akadtak azért bőven felejthető, sőt kifejezetten gyenge darabok is. (Gondolok itt például a Shaftal közös munkáikra, vagy az olyanokra, mint a Melody of Oblivion.) Valamint az is tény, hogy Gainaxéknek, a PaSwG óta, értékelhető animét, nem igazán sikerült kiadni a kezeik közül, és úgy néz ki, belátható időn belül, ez nem is fog változni. Az EVAs vonulat már rég külön utakon jár, mint ahogy egy ideje a TTGL-es is, ergo a Gainax, a mostani formájában, már nem különb egy Gonzo szerű, random anime stúdiónál. (De legalább van helyette Trigger.)

FLCL: Bár nem értek egyet azokkal, akik szerint az animének, nincs semmi értelme, és kizárólag öncélú randomkodás az egész, mert ez így messze nem igaz. Ugyanakkor tény, hogy ezt a cuccot, elsősorban a tipikus, Gainax féle wacky humor vitte el, ami persze egy erősen hit or miss jellegű dolog (már csak hogy Junchi szavajárásával éljek).

A folytatással kapcsolatban, pár hónappal ezelőtt, mi is pont azt fejtegettük Benyoboy barátommal (aki tán a legnagyobb FLCL fanboy, széles e vidéken), hogy ennek így, a jelenlegi formájában, igazából semmi értelme, már azon kívül, hogy ismét megpróbálnak megfejni, egy ismert, és viszonylag népszerű címet. Plusz, már csak azért sem fűzünk hozzá, különösebb reményeket, mert ezt már teljes egészében az IG fogja csinálni, az FLCL meg inkább volt az egykori Gainax brigád érdeme, mintsem az övék.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Péter írta:Na akkor csak nagy vonalakban. :mosoly:
Csak annyit tennék hozzá hogy történet és hangulat terén már szinte egyet sem találok ami mint valami hatalmas sötét monolit úgy vetné rám az árnyékat. Azt régi kellemes bizsergést már egyáltalán nem érzem az újakban amit viszont nagyon örülök pár kalandjáték viszont még mai napig is meg tud ugorni.

És audio techika terén is elég szegényesek szintén nagyon ritka amikor kiválóan megkomponált háttér zajokkal találkozom vagy nem jpopos op &ed.
Titkos írta:Hogyan csináljunk menő intrót a saját YouTube csatornánknak? Azt hiszem, valahogy így.

Edit: Itt az összes a csatorna indulásától kezdve, ha valaki össze akarná őket hasonlítani. XD
Nem rossz nem rossz ::^_^:: jó hogy eszembe juttattad hogy erre is fel vagyok iratkozva.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Reakcióim

Nem érted mert tanulatlan vagy: No ezt igazán soha nem fogom megérteni. Egyik oldalról sem. Szóval a készítőknek sem kell mindent tele tolni kulturális utalásokkal mert a nézők nem fogják érteni. Erre szerintem a legjobb példa az Ergo Proxy - amit bár szeretek - de elkel ismernem, hogy néha feleslegesen sok és néha összefüggéstelenül használt szimbólum és utalás rendszert használ. A másik oldalról pedig a nézőket nem értem, hiába tanult valaki Filmelméletet és forgatókönyvírást. Pszichológiát és jógát. Mitológiát és marketinget. akkor sem lesz belőle japán és nem, nem fogja tudni értelmezni egy adott anime/manga összes finom utalását és üzenetét. Másrészt pedig kár keresni ott a logikai kapcsolatokat ahol nincs mert a végén csak kínos belemagyarázás lesz a dologból.

Csinálj lyobat: Szerintem itt egyesek nem tudnak különbséget tenni a jogos kritika és a szimpla fikázás között. Mivel nem tudnak különbséget tenni, lévén ők csak fikázni szoktak és vagy trollkodoni így úgy érzik bármilyen rendű/rangú kritika egyből fikázást jelent.

Géjneksz: Sem itt, de más stúdió fanolását nem értem, ahogyan pfujolását sem. Mindegyik műterem kitudd hozni egy jobb és egy rosszabb szériát is. A Gainax meg pont abban a helyzetben van, hogy egyszer valamikor réges-régen készítettek 2 szériát ami mindegyik nagyot szólt és ennyi. Se előtte se utána nem tudtak normális minőségnél maradni. Legalábbis nem képesek arra, hogy évente megjelenjen legalább egy olyan sorozatuk ami jó legyen.

Fooly Cooly: Ez az amit én GitSInnocence szindrómának nevezek. Van egy alkotás amit valamiért a a fandom felkarol (mert miért ne) és elkezdik ünnepelni, hogy mennyire jó meg a zene meg a grafika meg stb. [Apropó zene tudna nekem valaki mondani még egy animét amiben a Pillows bármit is lerakott?] De ha alaposan megvizsgálja az ember akkor rá kell jönnie, hogy az egész egy nagy átvágás, hiszen a mű csak parasztvakítást alkalmazz és semmi tényleges érdeme nincsen.

Amúgy mi ez a meglepődés, hogy 14-16 év elteltével ugyan azok az érvek? Akkor is és most 14-16 éves mondták ezeket csak akkor még az volt a nicknevük, hogy Asuka86 most pedig az, hogy Sakura2000. La mode change mais le style est éternel.

Catrin: Gratula a plecsnikhez.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

ViharTáncos írta:Csak annyit tennék hozzá hogy történet és hangulat terén már szinte egyet sem találok ami mint valami hatalmas sötét monolit úgy vetné rám az árnyékat. Azt régi kellemes bizsergést már egyáltalán nem érzem az újakban amit viszont nagyon örülök pár kalandjáték viszont még mai napig is meg tud ugorni.
Én se nagyon, szóval nem véletlen, hogy anime téren, egy ideje megint, viszonylagos pangás van nálam. :)
iskariotes írta:Másrészt pedig kár keresni ott a logikai kapcsolatokat ahol nincs mert a végén csak kínos belemagyarázás lesz a dologból.
A bele magyarázással, odáig még nem is lenne baj, hogy valaki, teszem azt kiegészít magának valamit, el gondolkodik egyes kérdéseken, legyártja hozzá a saját elméleteit, stb. A baj az, amikor ezt elkezdik amolyan tényként kezelni, és úgy tekintenek rá, mintha az a canon része lenne. Ezért van az, hogy amikor te nem értesz egyet az ő elméletével, akkor azt a személye elleni sértésnek veszi, mert úgy érzi, az elmélete megtámadásával, őt magát támadtad meg.

Arról már nem is beszélve, hogy sokaknál egyes címek, szépen idealizálódnak az évek során, és olyan tulajdonságokkal, mélységgel ruházzák fel azt, amiknek az, valójában nincs is a birtokában.
iskariotes írta:Csinálj lyobat:Szerintem itt egyesek nem tudnak különbséget tenni a jogos kritika és a szimpla fikázás között. Mivel nem tudnak különbséget tenni, lévén ők csak fikázni szoktak és vagy trollkodoni így úgy érzik bármilyen rendű/rangú kritika egyből fikázást jelent.
Én úgy vettem észre, inkább ez amolyan "végső érv" szokott lenni náluk.
iskariotes írta:Sem itt, de más stúdió fanolását nem értem, ahogyan pfujolását sem. Mindegyik műterem kitudd hozni egy jobb és egy rosszabb szériát is.
Ezzel spec nem értek egyet, mert igenis vannak stúdiók, akik általában véve, magasabb minőséget képviselnek, és elég jó esély van arra, hogy egy valóban minőségi adaptációval fognak előállni. Még másoknál, épp fordítva van. Plusz azt se felejtsük el, hogy ennek is meg van az a szubjektív oldala, hogy az embernek egyes stúdiók stílusa jobban, még másoké kevésbé fog bejönni.
iskariotes írta:A Gainax meg pont abban a helyzetben van, hogy egyszer valamikor réges-régen készítettek 2 szériát ami mindegyik nagyot szólt és ennyi. Se előtte se utána nem tudtak normális minőségnél maradni.
Spec ezzel sem értek egyet. Bár azt nem tudom, melyik 2 régi sorozatukra gondolsz (az egyik gondolom az NGE lesz), de annál egyértelműen több jól sikerült alkotásuk volt. Lehet azon vitatkozni, hogy kiknek-mennyire jöttek be ezek a címek, de a Nadia, NGE, Gunbuster, FLCL, Abenobashi, Re: Cutie Honey, TTGL, PaSwG, számomra pl. bőven jó animék voltak. (Sőt, még a Shikabane Hime is, egész decens volt.)
iskariotes írta:Legalábbis nem képesek arra, hogy évente megjelenjen legalább egy olyan sorozatuk ami jó legyen.
Ha így nézzük, akkor erre úgy alapból, elég kevés stúdió képes. ::^_^:: A legtöbb stúdió, általában 2-3, van hogy 5 évente dob ki valami értékelhetőt a kezei közül, a többi meg jobb esetben is középszerű, vagy még az se.
iskariotes írta:De ha alaposan megvizsgálja az ember akkor rá kell jönnie, hogy az egész egy nagy átvágás, hiszen a mű csak parasztvakítást alkalmazz és semmi tényleges érdeme nincsen.
Szerintem bőven elég csak szimplán, józan paraszti ésszel végignézni az FLCL-t ahhoz, hogy rájöjjön az ember, ezt az animét, nem a komolykodás adja el, és bár bizonyos szinten, ezzel is próbálkozik, de elsősorban inkább szórakoztatni szeretné a nézőt, a wacky poénjaival. Azt pedig jól csinálja, és amennyiben a néző, vevő erre a fajta humora, élvezni is fogja.
iskariotes írta:Amúgy mi ez a meglepődés, hogy 14-16 év elteltével ugyan azok az érvek? Akkor is és most 14-16 éves mondták ezeket csak akkor még az volt a nicknevük, hogy Asuka86 most pedig az, hogy Sakura2000. La mode change mais le style est éternel.
Sajnos nagyon sok olyan 20+, 30 közeli, vagy már épp a felett járó ember is van, akik ugyanezekkel a szövegekkel jönnek. Gondolom Surci se 16 évesektől kapta ezeket a beszólásokat, hanem olyanoktól, akik még anno, mondjuk a US érában kezdtek el animuzni, és valszeg az FLCL-t is akkor látták először. A mai 14-16 évesek, inkább az aktuális cuccoknál fognak hasonlókat puffogtatni. :mosoly:
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A mordályos nyul írta:Ehhez persze el kell fogadni / észben kell tartani azt, hogy minden művészeti alkotás az alkotó és a befogadó közös terméke. Ha nincs befogadó, akkor az alkotás csak festékpacák sora papíron, vagy adatcsomag egy hordozón, vagy a levegő rezgése, és értelmezhetetlen. Mivel azonban minden befogadó más (szellemiségben, ismeretanyagban, érzelmi háttérben, kultúrában, élményekben stbstbstb, nagyon sok mindenben), ezért a művészeti élmény mindig szubjektív.
Elvonatkoztatva a füriküri és fórumvitázós témától, engem a fentiek miatt kifejezetten érdekelne, hogy más hogyan éli meg, amit írok, mert én nyilván látom valahogy kitalálás-megformálás közben (sokszor kifejezetten vizuálisan, akár mintha film lenne), de az olvasó fejében biztos, hogy egészen máshogy jelenik meg. Kár, hogy nem tudok belelátni azokba a fejekbe olyankor.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Vree »

Mondjuk nekem meg a fenti circlejerktől támad herótom :P Az egy dolog, hogy Sturcinak X éves fejjel nincs annyi sütnivalója, hogy ne a rajongóknak kezdje el osztani az észt, hogy a kedvenc animéjük szxr (most mégis mire számít?)
de hogy akkor most még udvaroljak is a síráshoz, neeeee

Ha annyira utálod, hogy még a meglévő erényeit is el akarnád vitatni hogy "márpedig ebben NINCS átvitt jelentés! mert nincs nincs nincs", akkor ne csodálkozz, ha tizenévesek is leszedik rólad a keresztvizet.
Ők is járnak irodalom-meg rajzórára.

Hikari amúgy remek FLCL összefoglalót írt az Aoira anno, ami ma is megállja a helyét.

Am. újranéztem gyorsan szigorúan az 1. ep.-t hogy ne csak a semmibe pofázzak, és szerintem teljesen rendben volt.
Még a marhulós részek is jobban lejönnek; látni, hogy a Gainaxnak ez a "művészi nyelve", ami tetszhet vagy nem, de van.

---
FLCL-folytatás.: Hogyne, miért ne? Annyi rosszabb ötletből lett anime, semi gond ezzel.
El se lehet igazából szúrni, max azzal, ha újra a spanyolviaszt akarják feltalálni és teljesen átírják az eredeti sztorit.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Az "FLCL-nek folytatást" témakör tipikusan olyasmi amire egyszerre vágnám rá a "legyen" és a "ne legyen" válaszokat egyaránt, mert legalább annyira működhet a dolog, mint amennyire visszaüthet, legeslegfőképpen azért, mert az eredeti OVA a maga 6 részével egyszerre pont elég mint önálló jelenség, és közben egyáltalán nem kizárt, hogy valamilyen formában tudnák folytatni ha alapvetően ragaszkodnak ugyanahhoz a "bármit lehet bármi áron" megközelítéshez ami az eredetit koncepció szintjén jellemezte, és ami egyszerre teszi istenítés a rozsdás bökővel való piszkálgatás tárgyává. Az utóbbi kapcsán egyébként egyetértek abban Nyúllal, hogy önmagában a "nem jött át neked" nem lenne egy rossz felvetés, pláne nem az FLCL-féle stuffokhoz mérten: az egy dolog, hogy általában a "hülye tufa tajparaszt vagy" jelentésre történik az asszociálás, és hát valljuk be, nem egy ember tényleg a szó ennek az értelmében pötyögi be a gépbe, de az ártalmatlanabb értelmezés valóban olyasmi, amit nyugodtan lehetne használni például az FLCL esetében, mert enyhén szólva nem olyasmi, amit a nézők túlnyomó többsége egyöntetűen ünnepelne, még véletlenül sincs szó egy TTGL-ről ami ugyancsak Gainax cím, de a külömbség mégis szembeötlő amikor még a nem-Gainax rajongók is elismerően csettintenek rá. Azzal ellentétben az FLCL-nél jóval nagyobb hangsúly van azon hogy kinek miként és hogyan jönnek le a látottak, és szerintem megüti azt a mércét, ahol nem feltétlen állja meg a helyét a nemnincsértelmenemlehettévedszhaszerintedvan hozzáállás, szvsz közel sem olyan alacsonyan csüngő gyümölcs ilyen szempontból mint teszem azt az SAO vagy a Guilty Crown. Persze ennek a fordítottja is igaz, vagyis a HÜLYEFRÁTERHATERNEMÉRTEDALÉNYEGÉT hozzáállás ugyancsak nem feltétlen állja meg a helyét -bár részben azért, mert általában ritka tirpákul és egszerűen van megfogalmazva-, de persze ott van az is, hogy a Gainax (és mostanság a Trigger) ADHD hozzáállása is olyasmi amit nem mindenki gyomra vesz be, mégha szerintem az FLCL pont egy olyan eset, ahol mondhatni húsosabb tartalom húzódik a pörgés alatt függetlenül attól hogy ez kinek miként jön le, míg egy Dead Leaves vagy egy P&S esetében már húzosabb kérdés, mert azok nem gyúrnak rá annyira a tartalomra hogy ambíciózusak legyenek a sztorit illetően, vagyis nagyobb fókusz van a felszíni pörgés tűrésén.

Nekem személy szerint alapjáraton tetszene az ADHD amit a Gainax/Trigger csinál -és az FLCL-féle módi tetszett is-, de azt én is aláírom, hogy esete válogatja hogy mennyire jön be egyik-másik címüknél, mert például a Diebuster alatt nagyon nem jött be, az Abenobashi-t is jegeltem egy pár rész után, és a Panty & Stocking-ban is voltak olyan részek ahol inkább fárasztott semmint szórakoztatott, míg a Dead Leaves, a P&S részek nagyobb szegmense, a TTGL, vagy éppen mostanában a Trigger/Imaishi keze alól kikerülő Luluco olyanok amik az én utcámban vannak, szóval határozottan sok múlik azon hogy egyik-másik esetben miként történik a gyeplőtartás. Ez pedig az FLCL-re hatványozottan igaz, hiszen mindennemű felszíni pörgés ellenére az NGE-hez hasonlóan az univerzum végezetéig lehetne vitatkozni azon, hogy akkor most parasztvakítás-e vagy se, ahogy fanok között is hosszas beszédtéma lehet az, hogy úgymond ki mit vitt haza a látottakból.

(a Gainax-ot illetően iskariotes hozta fel, hogy 2 címet leszámítva se előtte, se utána nem tudtak minőséget hozni, amire én az "előtte" szegmenst illetően a Gunbuster-Honoo no Tenkousei kettőst hoznám fel, amik szerintem szóra érdemes munkáik egy olyan korszakból, amikor az NGE-nek még se híre-se hamva nem volt, nem hogy még az FLCL-nek)
Kép Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Az odáig rendben van, hogy nem vagyunk egyformák, másképp látunk, értelmezünk dolgokat, másra fókuszálunk, stb, stb. Mint ahogy az is igaz, hogy a "nem értetted", az nem feltétlen egyenlő azzal, hogy "hülye vagy", ahogy egyébként a kritika sem jelent, csakis negatív bírálatot. A probléma ott van, hogy én pl. az elmúlt 11 évben, valahányszor szembetalálkoztam ezzel a "nem értetted meg a lényegét" frázissal, azt valahogy sohasem a "azért, mert" rész követte, majd az ezt követő akár érvek, akár feltételezések, ergo valami, amiről lehet is érdemben, tárgyilagosan vitatkozni. Hanem sokkal inkább annak a részletezése, miért is egy népies motívumokkal díszített cserépedény az illető. Ha pedig vetted a bátorságot, és rákérdeztél, hogy "mégis mit nem érettem"? Akkor arra meg rendszerint az a válasz érkezett, hogy "nincs értelme elmagyarázni".

Nem azzal van nekem bajom, és szerintem itt másoknak se, hogy azt mondják, nem értettem valamit, hanem hogy utána ez úgy ott marad a levegőben, és nem követi azt semmilyen okfejtés. Az, hogy "nem értetted", az nem egy érv, az csak egy állítás, amit alá kéne támasztani valamivel, lehetőleg konkrét tényekkel. Viszont ha azok nincsenek, még akkor is el kéne tudni mondani, legalább azt, miért nem értünk egyet az illetővel, miért vagyunk azon a véleményen, amin. Miért gondoljuk azt, amit.

Most az egy dolog, hogy Surcinak, ahogy Titkosnak, vagy akár nekem is, van egy stílusa, és nem kell neki sok ahhoz, hogy csuklóból beszóljon valaminek, ami nem tetszett neki. Viszont egy rajongónak meg ezt tudnia kéne tolerálni, és nem leragadni ott, hogy "beszóttá' köcsög?!", hanem azt nézni, és értelmezni, azzal vitatkozni, amit mondott az adott műről. Mert lehet valamiért rajongani, de a rajongás még nem mentség arra, hogy valaki minősíthetetlen, paraszt hangnemet üssön meg, és reflexből a másik személyét támadja. Egy igazi rajongónak ugyanis tudnia kéne, hogy amiért ő rajong, az nem biztos, hogy mindenkit ugyanúgy le fog nyűgözni. Plusz ha már valamiért rajong, az lenne a minimum, hogy értelmesen, higgadtan, legalább néhány mondatban el tudja azt mondani, a saját szavaival, neki miért tetszett az a valami.

Spec én nagyon szívesen meghallgatom, miért tartja valaki művészi, elgondolkodtató animének, mondjuk az EL-t. Az egy dolog, hogy valószínűleg nem fogok vele egyetérteni, és vitatkozni fogok vele. De legalább vegye már arra a fáradságot, hogy leírja nekem ezeket. Illetve legyen már annyira toleráns, és fogadja el, hogy ha neki joga van körberajongani egy animét, akkor nekem meg ugyanolyan jogom van azt lehúzni. Mert az úgy nem fair, hogy nekem, tolerálnom kell az ő rajongását, tiszteletben kell tartanom az ő véleményét, világnézetét, ízlését, de ő ugyanerre nem hajlandó, mikor nem értek vele egyet.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Itt jön be az a képbe, amit írtam, hogy a vitakultúrájuk, az önkifejezési képességük és a dühkezelésük is alulfejlett.

Van egy tévképzet, amibe írtó könnyen bele lehet esni: azt feltételezni, hogy amivel mi tisztában vagyunk, vagy amilyen (alapvetőnek elkönyvelt) képességekkel rendelkezünk, az mások számára is minimum. Számomra is szomorú szembenézni azzal, hogy ez mennyire nem így van. :( És ez se életkortól, se... igazából semmitől sem függ.
Ugyanúgy, tőletek is balgaság (ha nem sértődtök meg) feltételezni a netes vitapartnerektől, hogy képesek úgy megfogalmazni a gondolataikat, hogy más számára is érthetőek legyenek (főleg, hogy náluk is megvan ez a kognitív torzítás, tehát azt feltételezik, hogy ami nekik alap, az másnak is), illetve már az sem biztos, hogy önmagukban képesek tudatosítani, mi is pontosan, amit éreznek/gondolnak (nem hogy még meg is fogalmazzák).
Nem véletlen, hogy az írás külön szakma, nem olyan evidens, hogy a fogadó fél mit ért meg a hallottak/olvasottakból.

Tehát tegyük fel, hogy mindkét téren ügyetlenek a vitapartnereitek, és amikor valaki nagymellénnyel lehúzza a kedvencüket (főleg a "Nincs mondanivalója" kritika esetén), akkor az azt üzeni számukra, hogy az ő élményeik, az ő érzéseik nem validak. Ez szintén nem kristályosodik ki megfogalmazható formában a fejükben, ezért frusztráltságukban primitív eszközökkel próbálnak vitatkozni. Azokkal az eszközökkel, amikkel tudnak bánni. Ha elfogadjuk, hogy nem tudják magukban sem összerakni azt az információt, amit ti vártok tőlük, akkor még érthető is, bár nem helyeselhető.

Ezeket szerintem érdemes figyelembe venni, amikor hasonló kaliberű egyénekkel találkoztok az interneten. Azt már tapasztaltátok, hogy a ti megoldásaitok hogyan hatnak, hatnak-e, ennek fényében érdemes-e tovább küszködni vele, esetleg a taktika módosításával el lehet-e érni eltérő eredményeket. Mert most az megy, hogy "Jé, megint ugyanazt csináltam, és megint ugyanaz történt... Lepődjünk meg, és röhögjünk egyet Aoi-n! Megint!" Csak azért, mert itt pl. lehetne változatos beszélgetéseket folytatni.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Az a helyzet, hogy engem egy vitában, vajmi kevéssé fog az érdekelni, hogy ő miért, milyen körülmények hatására írta azt nekem, hogy "pofán rúglak köcsög!". Ebben az esetben engem, csakis a végeredmény érdekel, mert azt látom, és arra tudok reagálni. Az, hogy milyen okok vezettek ehhez a reakcióhoz, az amúgy egy érdekes téma, amivel érdemes is foglalkozni, de ott és akkor, ez mellékes.

Hogy én erre reagálok e, folytatom e a vitát, vagy hagyom a francba, az már egy más kérdés. A magam részéről, hacsak nem épp a saját portámon történik a dolog, valószínűleg utóbbit fogom választani. Pont azért, mert tudom, hogy egy ilyen vitapartnerrel, úgyis eredmény nélkül fog végződni a vita. Hisz akinek már elsőre is, egy ilyen kaliberű válaszra futotta csak, hogy "pofán rúglak köcsög!", az nem valószínű, hogy ettől el fog térni a továbbiakban, de ez meg már megint nem az én hibám, hogy ő képtelen volt érdemben reagálni, és tehetetlenségében, személyeskedni kezdett.

Az értelmesebbje, pár év elteltével, miután beleszaladt jó pár pofonba, úgyis kinövi majd, a többivel meg nem lehet mit kezdeni. Színvonalasabb helyekről, úgyis ki fogják vágni, így maradnak neki azok a helyek, ahol a hasonszőrűek körében mozoghat.

Hogy ezt mennyire volt értelme ide áthozni, az meg már egy harmadik kérdés. Ha úgy nézzük, hány embert bírt ez kommentálásra, akkor mégiscsak megérte, hisz beszélünk róla. :mosoly:

Amúgy meg mindenki előtt ott a lehetőség, hogy feldobjon valami más témát, ha ez nem tetszik neki. :mosoly:
Kép
Válasz küldése