Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Akosss írta: 2017.03.31. 19:23 Nekem mindegy mit választasz, de nyugodtan lehet olyasmi is, ami mondjuk nincs a legnagyobb kedvenceid között, vagy nincs olyan nagy hírneve... pl. a Code Geass-t már egyébként is terveztem meglesni, mert "alapmű" és lehet jobb lenne, ha valami olyasmit ajánlanál, ami mondjuk kevésbé látott, kevésbé ismert cucc.
Na kigondoltam egy olyasmit, hogy:

1. nézd át a plannedemet, hogy van-e közte olyan, amiről érdekelne a véleményem, ajánlanád, promóznád.
2. van-e még valami a Sangatsun kívül, ami a PtW-men ugyan nem szerepel, de hasonló promózandó/kedvenc kategóriába esik nálad, vagy előszűrésként (hallottál róla, de nem tudod érdemes lenne-e belekezdeni, ezért jó lenne egy vélemény). Mindegy hány cím vagy rész, nyugodtan öntsd ide, és majd összeválogatom (de Conan kilőve, ilyen 200-400+os cuccokat nem vállalok).

Fate/0/SN/UBW összesen 75 ep, az Illya/minden meg 50, szal 125 ep mozgástér csak ez. Amit pedig erősen ajánlanék így kapásból, a teljesség igénye nélkül:
- Haibane Renmei 13 ep
- Gankutsuou 24 ep
- Dennou Coil 26 ep
- 12 Kokuki 45 ep
- Psycho-Pass S1 22 ep
- Gundam Seed 50 ep
- Esca 24 ep
- Chihayafuru 52 ep

Ez most így nyilván soknak tűnik, meg nemtom miket tervezel nézni ezeken kívül/mennyi időd van egyáltalán. Mert az egy dolog hogy én most ráérek heti 3 sorozatot lenyomni, de tudom hogy nem mindenkinek van erre ennyi ideje/kedve/stb, szal ne vállald túl magad. Így időpont meg ilyesmi nincs rájuk egyenlőre, csak promóznám őket, mert mind nagyon jók. Mondjuk a Fate/szarságok előnyt élveznének, mer te legalább nyitott vagy az Illyára. Meglátjuk :D De nem lóverseny ez, haladhatunk sorban, ahogy lesz kedv/idő. Először csak végezz nyugodtan a Madokával és a KnK-val, nekem is vannak egyéb terveim/cseréim most, majd visszatérünk rá.

Geasst akkor talonba teszem az Utenával és a Pingvinnel, de remélem minél előbb sort kerítesz rájuk. Utóbbi kettőtől nem kell félni, meg látom eleve nyitott vagy a mindenféle arsty cuccokra, szal nem lesz azzal gond. Mondjuk mindkettő erősen agyalós és metaforikus egy csomó szimbólummal, de pont ez bennük a jó + hogy utána lehet pakolászni a mozaikokat, és nagy revaccs-potenciál is van bennük pont emiatt. Emellett azonban nagyon FUN is mind a kettő, szal hajrá!

De előbb a GEASS. AZ EPIC. :kaminaglasses:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Surci írta: 2017.03.31. 22:05Na kigondoltam egy olyasmit, hogy:

1. nézd át a plannedemet, hogy van-e közte olyan, amiről érdekelne a véleményem, ajánlanád, promóznád.
2. van-e még valami a Sangatsun kívül, ami a PtW-men ugyan nem szerepel, de hasonló promózandó/kedvenc kategóriába esik nálad, vagy előszűrésként (hallottál róla, de nem tudod érdemes lenne-e belekezdeni, ezért jó lenne egy vélemény). Mindegy hány cím vagy rész, nyugodtan öntsd ide, és majd összeválogatom (de Conan kilőve, ilyen 200-400+os cuccokat nem vállalok).
Kapásból 3 cím feltűnt a PTW-den, amit felkiáltójelesen ajánlanék:
- Sakamichi no Apollon, 12 rész
- Fune wo Amu, 11 rész
- Aoi Bungaku Series, 12 rész

Szerepel még a Lupin III: Cagliostro no Shiro, igaz, hogy múvi, de ajánlom (bár én is 6 éve láttam) és akkor ehhez még hozzávenném a Mine Fujiko to Iu Onna sorozatot (13 rész), ami szintén egy remek darab.

Nem nagy szerelmem, de ha már ott van, akkor a Working!! is mehet, mindhárom évada (a harmadikat én se láttam még xD). Ebben és az előzőekben is az a jó, hogy lezárt cuccok, nem lógnak a levegőben. 39 rész + a lezáró special (de ha nem tetszik az első évad, akkor ne erőltesd a többit, ezt egyébként én is leszögezném, hogy oké, hogy benne vagyok az Illyában, de nem biztos, hogy mind a 4 évadban. :dirr:)

Plusz még két sorozat jutott eszembe:
- Gakkougurashi!, 12 rész - kiváncsi vagyok, te mit szólnál hozzá
- Servant x Service, 13 rész - semmi különleges, sima vígjáték, ez is a Working!! írójától van és nekem anno jobban tetszett, ha bejön az, akkor ezzel is tehetsz egy próbát

Ez így összesen 134 rész, ha mindegyikben benne vagy. xD Mást nagyon nem tudok ajánlani. Samurai Champloo látom nem tetszett és félúton dobtad, Yuri!!! on ICE-t én nem sózom rád, plusz azokat sem, amik nekem tetszettek, de szerintem neked nem tetszenének (Tasogare Otome x Amnesia, Shokugeki no Souma, Ano Natsu de Matteru).
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

^ Ez így nekem teljesen megfelelő.

Billegtem kicsit hogy akkor most Sors/legyen, vagy az általam felsoroltak közül válasszak, de végül kivételesen az előbbi mellett döntöttem az elitista térítés ellenében, egyrészt mert nem valami moeotakut vagy Narutardot kell bevezeti a normális animék világába, másrészt látom te is a minőséget keresed és a fentiek planneden vannak úgyis, szal előbb-utóbb (remélem mielőbb) abszolválásra kerülnek. És persze később további cserék tárgyait is képezhetik. :D

Ill. van itt egy kis mozgásterem még, lévén 125 ep. az én oldalam a Sors/minden és 134 ep a tiéd, úgyhogy nem feltétlenül azért hogy kimaxoljam, hanem hogy a jóságokból is jusson valami: mondjuk a Sakamichi no Apollonért cserébe mééég feldobnám a Haibane Renmeit ha bevállalod, mert csodálatos és gyönyörűséges és zseniális és katartikus (13 ep).

Szal csináljuk úgy sztem, hogy ha megvan a Madoka & KnK, utána jöjjön a Fate/SN elsőnek, cserébe a Sangatsuért + a Haibane a Sakamichiért. Időpont... Nem sürgetlek, mondjuk május vége ha megfelelő, az még 2 hónap két nem túl hosszú sorozatra, imho tartható. A többit majd utána mgdumáljuk.
Akosss írta: 2017.04.01. 14:27 Szerepel még a Lupin III: Cagliostro no Shiro, igaz, hogy múvi, de ajánlom (bár én is 6 éve láttam) és akkor ehhez még hozzávenném a Mine Fujiko to Iu Onna sorozatot (13 rész), ami szintén egy remek darab.
Ezt nem is bánom, ezeréves kultcím, legalább belekóstolok és a mozit Miyazaki miatt akartam úgyis. De mivel semennyire nem ismerem, kérdésem hogy 1. a mozi érthető a retro sorozatok nélkül? 2. az új sorozat megáll magában vagy kellenek hozzá a régiek? Mert az túl hosszú+ van ezer mozija, de azokat inkább passzolnám.
Akosss írta: 2017.04.01. 14:27Gakkougurashi!

Fuh atyaég, most néztem rá, ez valami moeloli horrorshow? o.O Érdekes lesz... :LOL: Meglátjuk :D
Akosss írta: 2017.04.01. 14:27 ezt egyébként én is leszögezném, hogy oké, hogy benne vagyok az Illyában, de nem biztos, hogy mind a 4 évadban. :dirr:)

Ne kiabáld el, mert az sem kizárt hogy jobban be fog jönni mint az alapsorik és még keveselni is fogod a kontentet :D És pláne ne hallgass azokra akik holmi kontextusból kiragadott gifek alapján húzogatják rá a... szájukat (majdnem mást írtam :dirr:).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Surci írta: 2017.04.01. 21:44 Szal csináljuk úgy sztem, hogy ha megvan a Madoka & KnK, utána jöjjön a Fate/SN elsőnek, cserébe a Sangatsuért + a Haibane a Sakamichiért. Időpont... Nem sürgetlek, mondjuk május vége ha megfelelő, az még 2 hónap két nem túl hosszú sorozatra, imho tartható. A többit majd utána mgdumáljuk.
Deal. :D
Surci írta: 2017.04.01. 21:44
Ezt nem is bánom, ezeréves kultcím, legalább belekóstolok és a mozit Miyazaki miatt akartam úgyis. De mivel semennyire nem ismerem, kérdésem hogy 1. a mozi érthető a retro sorozatok nélkül? 2. az új sorozat megáll magában vagy kellenek hozzá a régiek? Mert az túl hosszú+ van ezer mozija, de azokat inkább passzolnám.
Nem kell látni hozzájuk semmit, teljesen érthetőek. Még a legeslegelső, '71-es sorozat is úgy nyit, hogy semmi karakterbemutatás, egyből bele a közepébe. (Na nem mintha olyan komplex karakterei lennének a sorozatnak.) A Mine Fujiko-s sorozat ráadásul előzménytörténet is, mert itt ismeri meg egymást Lupin és Fujiko. A retro sorozatok is teljesen epizodikusak, nincs összekötő sztori. Azokból én is még csak 1-2 epizódot láttam. xD Ez a sorozat is kisebb sztorikból áll (bár itt vannak összefüggő részek), így nem konzisztens a minőség, vannak gyengébb részek is, de összességében baromi jó kis sorozat. (Fú, de megjött hozzá a kedvem... revaccsolni kéne, meg megnézni a 2015-ös sorozatot...)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Jó is, hogy említitek a Fujikót. Épp jövőhéten tervezem lenyomni, hogy meglegyen Yamamoto Sayo harmadik rendezése is a fantasztikus Yuri on Ice és Michiko to Hatchin után.^^ (Amúgy Lupintől nekem is csak az a film lett begyűrve, vagy talán még egy.)

Nah, a nagy fate (xD) alkudozások mellett remélem készíted MINDEN azonos nemű fétisedet Surci. :D
Úgy fest én ma belecsapok, bár a tempó lehet lassú lesz, mert hétvégi projekt lett belőle nagy örömömre. ::^_^::

Melyik Yurit viszed először détózni? Van egy olyan tippem hogy a macit.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Catrin írta: 2017.04.02. 07:49 Jó is, hogy említitek a Fujikót. Épp jövőhéten tervezem lenyomni, hogy meglegyen Yamamoto Sayo harmadik rendezése is a fantasztikus Yuri on Ice és Michiko to Hatchin után.^^ (Amúgy Lupintől nekem is csak az a film lett begyűrve, vagy talán még egy.)
Ó, én erről most hallok először, de akkor ez megmagyarázza a meleg karaktert benne. :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Catrin írta: 2017.04.02. 07:49 Melyik Yurit viszed először détózni? Van egy olyan tippem hogy a macit.
Passzü, még nem gondoltam ki, de bármelyiket is, a másiknak se kell sokáig várnia, mert egymás után terveztem őket, mégpedig dettó a jövő héten. Szal jó is hogy így megjött a kedved, így nagyjából egyidőben hódolhatunk fétiseinknek LOL - csak előbb még befejezem a Korrát (2 évad még hátravan), de a jövőhét második felében már eljutok hozzájuk.

Azt gondolom mondanom sem kell, hogy KIZÁRÓLAG a BD-verziót célozd be, szerencsére már az uccsó soriból is kinn van. És ki ne hagyd a 2wei Herz onsenes OVA-t, valami eszméletlen fincsa :PPPPPP :LOL:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Jól hangzik, nézd-nézd, ha lesz időm lehet majd én is teszek velük egy gyors revaccsot, a macikból, mert úgy még poénabb lesz a beszámolódat olvasniXD, a korisokból pedig sosem elég alapon. :vigyor:

Az onszen ep. nem jött be, untam a poénokat, plusz Kuro amúgy sem az esetem, de értem miért vagy úgy oda... az nem kifejezés, hogy nem kíméltek leszbi frontonXD (nehezen is emésztettem a loliságukat).
A zwei herzen pedig csak lestem mekkora otakuság, tömény slice of life eddig minden sablonjával. A BL részen mondjuk jót szórakoztam. XD Kezdek ráhangolódni. Folyt. köv. jövőhétvégén, akkor talán az évad végére is érek. Két hét múlva pedig jöhet a drei, ha minden jól megy, de addigra már kapjuk a csere-élményeidet. :lol:


Ákos: Bezony, a MichiHatchiban is van amúgy. ::^_^::
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ricz írta: 2017.04.06. 03:53 Na jó, gondoltam egyet, erre a hónapra bevállalok egy sorozatot, amit többen is mondotok. És csak hogy ne legyen könnyű dolgotok: itt a listám, a shared-unique rendszert használjátok, vagy lefagyhat a böngésző mire betölt.
^ Ezt áthoztam ide hogy ne a havi topicban OFFoljunk, és volna is két ötletem: a Dennou Coil vagy a Juuni Kokki. Nemtom mennyit hallottál róluk, a DC amolyan "Haibane Renmei in cyberspace" vallásfilós körítés helyett van virtuális valóságos keret, a pszichológiai tartalom pedig hasonlóan hangsúlyos. A 12 Kok(u)ki - Istenem de nem áll rá a kezem erre a KokUkira, pedig ez a hivatalos.... Naszóval ez meg egy nagy lélegzetvételű fantasy-eposz remekül kidolgozott világgal és emlékezetes karakterekkel.

Gondolkodtam még az Utenán, mert itt sokunknak nagy kedvence, de nemtom mennyire jönne be a shoujós mindfákk és hogy látom, nem teccett a Pingvidob, ami szintén Ikuhara-cucc. Javasolnám még az Escaflowne-t is, szintén remek fanstasy-shoujo, a Gundam Seed-et mert epikus és mind kari-, mind sztorivonalon imho egy kiemelkedő cucc (bár kicsit sok a sónenkedés benne) és nem kell hozzá semmilyen más Puskagát. Vagy a Psycho-Pass S1-et mert Urobuchi nagy triójának általad nem abszolvált tagja, és azt nem látom a completeden, de 7-es értékelést látok a múvínál, namost annál a sorozat sokkal összetettebb és jobb. De majd a többiek is hozzászólnak.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ricz írta: 2017.04.06. 03:53 Na jó, gondoltam egyet, erre a hónapra bevállalok egy sorozatot, amit többen is mondotok. És csak hogy ne legyen könnyű dolgotok: itt a listám, a shared-unique rendszert használjátok, vagy lefagyhat a böngésző mire betölt.
Ricz, Ricz, Ricz... Ennyi hentai, a rájuk áldozott időt és energiát nemhogy értelmesebb cuccokba ölted volna, te perv. :D

Direkt betöltöttem amúgy a teljes listádat és Ctrl+F alapon rákeresgettem bizonyos címekre. Tudnék kapásból vagy 20-at írni, de egyrészt dettóznám Surci Dennou Coil ajánlását, másrészt mondanám a Yojouhan Shinwa Taikeit (Tatami Galaxy). Úgy látom, te sem veted meg Yuasa műveit, úgyhogy a TG egyenesen kötelező (nekem lazán a kedvencem a filmográfiájából). Illetőleg súgd már meg nekem, az hogy jött össze, hogy az a rémes Steins;Gate film ott van a listádon 8/10-zel, míg a királyi sorozat on-holdon csücsül (IIRC) 2011 óta?

Btw nagyobb egóval azt is mondanám, csekkold nyugodtan az én listámat, mert onnan bármit szívesen ajánlok, amire legalább nyolcast adtam. :vigyor:
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Surci írta: 2017.04.06. 09:04Nemtom mennyit hallottál róluk, a DC amolyan "Haibane Renmei in cyberspace"...
Ajánlgatták, csak egy ideig nem igazán volt időm-energiám ilyen témákra (a Haibane is valami 4-5 év halogatás után került elő).

A Pingvindob még a heti 1 részes időszakban volt elkezdve, ahogy a Kőkapu is, és ha valami nem áll jól ennek a kettőnek, az ez a fajta módi. Főleg, hogy nem sok marad meg abból, mi is volt az előző héten, nem hogy 2-3 résszel ezelőtt sacper. Így parkolópályára került mindkettő, hogy "majd, valamikor". Aztán ott is ragadt mindkettő.
Junchi írta: 2017.04.06. 09:31Illetőleg súgd már meg nekem, az hogy jött össze, hogy az a rémes Steins;Gate film ott van a listádon 8/10-zel, míg a királyi sorozat on-holdon csücsül (IIRC) 2011 óta?
A PP mozi esete amúgy ugyanaz, mint a Kőkapu mozinál: dolgoztam a(z egyik) magyar feliratán. A Kőkapunál egyik ismerős barátnője keresett meg vele, hogy az Elitképző nem csinálta meg már jó ideje, ő lefordította, nem-e adnánk ki. Kerítettem egy lektort, aki tartalmilag átnézi, én meg nyelvezetileg, stílusilag szabtam rajta. A PP-nél meg haver jött ugyanezzel, ott viszont nagyon sok mindent igazítottam ki, főleg mikor olyan filozófiakönyvekből való idézetet kellett magyarítani, amit itthon ki se adtak.

Egyelőre még várok címeket, mivel hamarosan gépújítás, lesz hely töltögetni. A gyakoriság meg a prioritási sorrendet fogja meghatározni.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ricz írta: 2017.04.06. 17:56 Egyelőre még várok címeket
Akkor ide felírhatod tőlem is a Kőkaput, amit nem is figyeltem, akkora evidenciának gondoltam + az előző postomban említettek mellé még a Pingvint, az Utenát + dettóznám a Yojouhant.
Ricz írta: 2017.04.07. 12:23A mű véleményezésekhez nem nagyon írok, mert régi topikot nem feltétlen akarok feltámasztani, meg nem feltétlen lenne értelme, miután párak orvosi műtétszerűen belemennek, sokat nem tudok hozzáfűzni
Nyilván nem mindenkinek van kedve minden vackot véleményezni, de ilyen ajánlók alapján történő megtekintés után ha csak egy bekezdést is, de idedobhatsz, hogy jóvót/nemvótjó/mivótezafos, teccett/nemteccett, miteccett-minemteccett, elvégre azért ajánljuk, mert érdekelne, bejött-e a promózás.
Junchi írta: 2017.04.07. 17:48 Egyébként lehet egy fokkal én is jobban élveztem volna ezt az izét, ha mondjuk több marad az egykori yuri fanboy énemből, nem csak ~10%-nyi.
Megkérdezhetem hogy ezzel mi történt? Ment a levesbe a sónen-fanboyság mellé? Elég volt a nyomi és unalmas otakubait kamuleszbi-fanszervízből? Valahogy megértem.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta: 2017.04.09. 14:26 Megkérdezhetem hogy ezzel mi történt?
Mikor elkezdtem anno yurizni, elég hamar kialakult bennem egy kép azzal kapcsolatban, mit is szeretnék úgy igazán látni és kapni ettől a "műfajtól", szal az "OMG, lány × lány, milyen hot már ez" dolgon elég hamar túltettem magam, szívesebben vettem volna inkább olyasmit, amiben a tényleges fanservice inkább csak afféle megkoronázása az egésznek. Próbálkoztam animékkel, mangákkal, doujinshikkel, de különösebben egyik sem adta meg azt, amit kerestem (persze ilyen-olyan yuri shippingjeim azért voltak menet közben, például a Blöccsben Yoruichi × Soifon sokáig vagy a Tenchiből Ryouko × Ayeka, sőt még ma is van [Nico × Maki a Love Live-ból]). Ez az álságos állapot egészen addig tartott, míg bele nem botlottam a GirlFriends című eposzba, ami egész egyszerűen eminens tanulóként mondta fel a leckét. Konkrétan minden prekoncepcióm beváltásra került, az összes elképzelésem, amit ebbe a "műfajba" vizionáltam, az mind valósággá vált. Nem is véletlen, hogy a mai napig rajta van a saját kis mangás top-listámon. Szerény véleményem szerint a GirlFriends maga a yuri, a "csúcson kell abbahagyni" érzés megteremtője.

Az általad is említett otaku-pandering, meg az elkorcsosult karakterdesignok okozta kényelmetlenség (mikor a yuruló két lány már nem is fiatal hölgyekre vagy esetleg középsulisokra emlékeztetnek, hanem általános iskolásokra vagy még kisebbekre, á la Yuri Kuma, ha már témánál vagyunk, azt pedig kábé sehogy nem veszi be a gyomrom), illetve a céltalan, csakis a fanservice-re kihegyezett, korbácsolni való alkotások együttesen járultak hozzá ahhoz, hogy ez a fanboy-énem is szépen, lassan elhaljon.
Avatar
matta
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.02.16. 15:20
Nem:
Tartózkodási hely: Sp-Bp-Db vonal

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: matta »

Ricz írta: 2017.04.06. 17:56 Egyelőre még várok címeket, mivel hamarosan gépújítás, lesz hely töltögetni. A gyakoriság meg a prioritási sorrendet fogja meghatározni.
Akkor legyen plusz egy a következőkhöz: Yojouhan, Steins;Gate, Utena, Juuni Kokuki. (Valahogy ebben a sorrendben nő az alap epizódszám).
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Volna itt egy elég fontos kérdés: csöccsel kapcsolatos cenzúra animékben. :D Mert nem igazán értem mi alapján mehetett a mellbimbó régen és most miért nem. Például a most vaccsolt ROD TV-ben is van egy fanszervízjelenet, ahonnan nincsenek kiszedve a mellbimbók és a korosztálybesorolása 13+ os, ellenben a mostani animéknél soxor még a BD-n sem lehet fellelni őket, akkor sem ha 17+ os a besorolása (hirtelen a Yuri Kuma ugrik be), 13+nál meg kizárt. Volt valami jogszabálymódosítás ezzel kapcsolatban 2010 környékén? Ricz-re nézek most, asszem te jobban otthon vagy a kérdéskörben.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Surci írta: 2017.04.30. 23:24 Volt valami jogszabálymódosítás ezzel kapcsolatban 2010 környékén? Ricz-re nézek most, asszem te jobban otthon vagy a kérdéskörben.
Ishimura, még Tokió főpolgármestereként terjesztett fel egy "bantörvényt", ami több ecchi mangát átsorolt volna a 18+/felnőtt részlegbe. (A Panty and Stockingban neki is mentek a témának egyszer, erre emlékszem.) Hogy ez mennyire valósult meg, az passz, de lényegében igen. Azért a bimbik korábban se voltak gyakorian megjelenők a TV cuccoknál (a javánál már van DVD/BD-újrarajzolás, rápakolás), de mostanság... Lehet közrejátszik ez is, vagy az, hogy az amerikai szabályozásnak is megfeleljenek, mert azért ezzel is számolnunk kell. Hogy nem elsősorban belpiacra termelnek, mert a Crunchy, Sentai, Funi, AnimeOnDemand stb. licenceli a szezonok átlag 80%-át.
Jogszabályi változás ha annyira nem is játszik közre, de inkább a piaci indokok. Azért tudom nehezen megítélni melyik, mert a "bantörvény" hatásáról nem beszéltek emlékeim szerint, valószínűen nem is ment át. Ellenben ekkor kezdett felfutni a nemzetközi simulcast.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: scineram »

Cenzúra tekintetében nem hiszem, hogy a külföldi szabályozó környezetre lehetne mutogatni. Az anime szinte minden külső piacon kiszorult a TV műsorából, gyakorlatilag a streaming szolgáltatások által létezik. Ott viszont brutálisan virágzik, ennek is köszönhetőek a 30-40 cuccos szezonok. Így viszont a TV műsorokra vonatkozó megszorítások nem igazán érvényesek, amerikai szabályozás tulajdonképpen nincsen online stream esetén. Szerintem egyszerűen megváltozott a kultúrális környezet és a nézői elvárások. És részben a japó szabályozás.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

scineram írta: 2017.05.01. 19:58 Cenzúra tekintetében nem hiszem, hogy a külföldi szabályozó környezetre lehetne mutogatni. Az anime szinte minden külső piacon kiszorult a TV műsorából, gyakorlatilag a streaming szolgáltatások által létezik. Ott viszont brutálisan virágzik, ennek is köszönhetőek a 30-40 cuccos szezonok. Így viszont a TV műsorokra vonatkozó megszorítások nem igazán érvényesek, amerikai szabályozás tulajdonképpen nincsen online stream esetén. Szerintem egyszerűen megváltozott a kultúrális környezet és a nézői elvárások. És részben a japó szabályozás.
Csak egy apróság, ami felett elsiklasz. A Elkertv-k (elektronikus kereskedelmi törvények) nem tesznek különbséget a hagyományos műholdas műsorszolgáltatás (aka televízió), és az internetes streaming közt. Lényegében egy okból: mindkettő nyilvános vetítésnek felel meg, ahogy a mozis vetítés vagy a DVD/BD-forgalmazás is. Emiatt a TV-s műsorsugárzás szabályai nagyon is vonatkoznak a streaming szolgáltatásokra.

Az amerikai szabályozásokat ezen a téren azért sem hagyhatjuk figyelmen kívül (Crunchy, Daisuki vagy a brit AnimeOnDemand), mert gyakorlatilag az újlatin nyelveket beszélő országok összessége mellett a második legnagyobb felvásárló külföldi piac. Ahhoz, hogy az ottani igényeknek és szabályozásoknak is megfeleljenek, valamennyit el kellett venniük. Lévén amilyen agyament az amcsi korhatárrendszer, a Fate/Kaleid Liner a csókolózó lolikkal, időnként igencsak túlfűtött jeleneteivel sem éri el a 16-os karikát, azonban egy bimbó és hopp, máris 18+ címkét rakhatnak rá. Csak azért tegyük mellé, hogy a Watership Down is, akármilyen erőszakos, véres, nyomasztó... attól még PG (vagyis ajánlott a szülői felügyelet, mert tartalmazhat rémisztő elemeket a gyerekeknek, de ez még így 1 fokkal gyengébb a PG-13 jelzéstől, vagyis a ami már konkrétan kimondja, hogy 13 éven aluliaknak nem ajánlott). Ezzel szemben a brit BBFC 12A-s, vagyis 13+ éveseknek ajánlják. De ezt a fajta dolgot megpedzegette Nostalgia Critic is, hogy időnként mennyire abszurd.
(Szerk.: Azért mondjuk a japánt se féltsük: Toshio Maeda "Demon Beast Invasion" mangája azért ment át a nemi szervek ábrázolástilalmi rostáján, mert a csápok nem péniszek. No joke.)

Szóval azért a külföldi piacnak és az ottani szabályozásoknak is van jócskán szerepe ebben. Mert ha a kulturális elvárások változtak volna, akkor annak nagyobb nyoma lenne (már magán a japán társadalmon is, az ottani életvitelen), míg a nézői elvárások inkább arról szólnak, hogy mikor mit adaptálnak, mit rántanak elő a kalapból, és a stúdiónak van-e kedve kísérletezni mondjuk egy teljesen új IP-vel (vagyis egy full original cuccal), vagy egy rétegebb cuccal (ld. Nichijou, amit a földbe döngöltek a japók).
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Most olvastam, hogy elvileg örökre megszűnt a nyaa. Fasza...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akosss írta: 2017.05.03. 22:48 Most olvastam, hogy elvileg örökre megszűnt a nyaa. Fasza...
Az mennyire durva, hogy tegnap felmentem Overwatchba és a general chaten az egyik első dolog pont egy random fazon által beírt mondat volt, hogy "Nyaa is dead"? :D Én meg így magamban: "Jó, de biztos nem ARRA a torrentoldalra gondol, lehet valami random agymenés, mint mindig..." XD Aztán mégsem. :(

Btw, azt remélem, hogy mint általában minden ilyen nagy torrentoldal-halálnál, úgy ennél is jön majd egy újabb, csak addig még eltelik pár ínséges hónap, ami valóban gáz lesz. ^^"
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nyaa-hoz remélem, lesz azért valami alternatíva, mert én csak ezt, meg BakaBT-t használtam anime-torrentezéshez, úgyhogy sötét korszak jönne újból, ha megint U-zni, TokyoToshózni vagy direkt letölteni kellene. >_>

Más: MAL-ra kirakott "100 éves az anime - TOP 100 animay a japánok szerint" listát láttátok már? Enyhén ledöbbentem a végeredményen, szal oké, kilehetett találni bizonyos tételeket, de a Tiger & Bunny első helye nem kicsit lepett meg. Szó se róla, én is bírom egyébként, de mint első helyezett? LOL!

Pár megjegyzés még:
- Három Love Live az első 10-ben? Ookéé... (De legalább került volna a második évad az első fölé.)
- CCS nyolcadik? Biztató (már amennyire egy ilyen lista alapján lehet), úgyis ezt néztem ki legközelebbre.
- LoGH tizenharmadik? Hell yes!
- SAO 20... :dirr:
- Utena 30!
- Love Live Sunshine a Bebop és a Steins előtt...
- K-On, Haruhi 41 és 42? Azt hittem, ezek jóval előrébb lesznek, bár még így is túl magasan pozicionálódtak.
- A Bakemonogatari 45. helye szintén meglepő, legalább a 10-be tippeltem volna.
- Free többször is, anyám borogass...
- Juuni Kokuki 87? Pedig úgy emlékeztem, ez jóval nagyobb cím "odahaza".
- Hol vannak az olyanok, mint Touch vagy BeruBara? Ezek komoly húzócímek voltak akkoriban, kritikailag is elismert darabok, még sincsenek benne még a 100-ban sem.

Na mindegy, sokkal rosszabbra számítottam, mielőtt rákattintottam volna a linkre, de ettől még több sebből is vérzik az eredmény.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta: 2017.05.04. 08:01 sokkal rosszabbra számítottam, mielőtt rákattintottam volna a linkre, de ettől még több sebből is vérzik az eredmény.
Bizony, főleg hogy a Madoka csak a harmadik :dirr: A T&B-t dettózom, korrekt kis anime az, de nambörvan? VAT. Fogalmam nincs mi alapján került oda. A Love Live-t nyilván az otakuk szavazták fel. Viszont a Code Geass továbbra is Top10-ben, NGE, Psycho-Pass, LoGH a Top20-ban, szal annyira nagy gáz nincs. Még a Dennou Coil-nak, Mononokénak és a Yojouhannak is jutott hely, bár nem az elején, de még így is jó hogy belefértek, pláne hogy nem tegnap futott egyik sem.

Érdekes hogy ilyen címek, mint Nutúró vagy Blőcs sehol nincsenek, ezekszerint csak a helyükre kerültek odaát, bár a DBZ-t hiánya furcsa. Dezsnyót, GitS Movie és Mononoke Hime viszont fájóan hiányoznak róla.

Viszont relatíve kevés otaku vacak szerepel rajta, sokkal többre számítottam. Talán nincs még veszve minden...?

Ps.: #56 - UtaPüré, ezen felröhögtem :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Junchi írta: 2017.05.04. 08:01 sokkal rosszabbra számítottam, mielőtt rákattintottam volna a linkre, de ettől még több sebből is vérzik az eredmény.
Én már szinte sírtam, hogy hol a jurionájsz??!!!! Aztán elolvastam a bevezetőt is :dirr: , hogy csak 2016. szeptemberéig megjelentekre szavaztak, szóval jóvan, tényleg nincs veszve minden. :dirr:

(OMG az a Joker Game mitől volt ennyire népszerű?O_o)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2017.05.04. 08:01Más: MAL-ra kirakott "100 éves az anime - TOP 100 animay a japánok szerint" listát láttátok már?
Még nem, de köszi! :) Amúgy ez nekem most egy tök kellemes csalódás volt, én sokkal rosszabbra számítottam. Persze bele lehetne kötnöm abba, hogy X miért nincs a listán, Y meg miért olyan magas/alacsony, stb., de inkább örülök annak, ami egyáltalán rajta van. XD

-Rumiko cuccokból egy "awwwww"-t váltott ki belőlem pl., hogy az UY TV sorozat (!) még mindig annyira jó szerintük, hogy egyáltalán a 100-as listára beférjen ennyi év után is. :) Az külön poén volt, hogy a Beautiful Dreamer-t külön is jegyezték. (Surci érzi, hogy nem sokáig halogathatja már ezt a filmet... XDDD)

-InuYasha szintén rajta van, bár csodálom, hogy a Ranma meg nem... Valahogy az a japóknak mintha úgy összességében nem ütött volna akkorát, pedig kb. ugyanaz, mint az UY, csak pepitában. (És mivel ők a nyugati közönséggel ellentétben nem Ranma -> UY sorrendben, hanem megjelenésükhöz híven látták ezeket, ezért lehet, hogy ezzel meg is válaszoltam a "miért nem volt annyira népszerű náluk a Ranma?" kérdést. XD)

-FMA, méghozzá mindkét változat of course. :cool: (Mert azért a debil endingje ellenére az első sorozat sem volt egy rossz cucc, ezt meg kell hagyni.)

-A JoJón azért felröhögtem. XDDD Én most már tényleg marha kíváncsi leszek arra, hogy mit tud ez a Stardust Crusaders, hogy a japók ezt így kiemelt szent grálként kezelik az összes JoJo arc közül. XD Szerintem pont, hogy gyengébb eddig, mint a part 1-2, illetve Scinerammal is épp arról beszélgettünk conon, hogy a Kenshiro-copy Jotaro kb. az eddigi négy JoJo közül messze a legsótlanabb főhős, szóval úgy látom, ehhez tényleg japánnak kellene lennünk, hogy megértsük, vagy nem tudom... XD Ráadásul (bár gondolom ők egynek értették az egész part 3-at) part 3-ból is pont a gyengébb, filleresebb első fele van megjelölve... XD

-És tök jó volt látni néhány olyan klasszikust is, mint pl. a Cowboy Bebop. :) (LOL, a Nadia komolyan ennyire népszerű volt, hogy még mindig eszébe jut valakinek? XDDD Vagy csak "mert Gainax"? XD)

-Ehhez a TOP 1-es Tiger & Bunny-hoz: ebben számomra inkább az a vicces, hogy ha ennyire népszerű, hogy-hogy mégis totálisan mellőzi a Sunrise? Hol van a szokásos tejeltetési hullám? Egy gagyi Cross Angéla helyett simán kiegyeztem volna egy T&B Season 2-ben... Na mindegy. (Ja, tudom, nekem meg ezt kellene már megnéznem... XD)
Catrin írta: 2017.05.04. 09:00 Én már szinte sírtam, hogy hol a jurionájsz??!!!! Aztán elolvastam a bevezetőt is :dirr: , hogy csak 2016. szeptemberéig megjelentekre szavaztak, szóval jóvan, tényleg nincs veszve minden. :dirr:
Arról van szó, hogy nem lehet mindig minden "BORN TO MAKE HISTORY", néha meg kell elégedni egy kis "MAKE US FREE NO SPLASH!"-el, ami ott is figyel a 48. helyen. :D

Edit: Amúgy most lehet kulturálatlanságomról teszek ezzel tanúbizonyságot, de ezt már conon sem értettem, hogy 2017-ben hogy lehet "száz éves" az anime? Eddig mindenhol azt lehetett hallani, hogy eleve a mangázást is Tezuka indította el, úgy a II. VH közben/után, az animék pedig ezután jöttek csak. Vagy itt most valami "először animáltak meg bármit a japánok", ötperces mini-rajzfilmre kell gondolnom, ami valami 1917-es cucc volt? XD Kérem, világítson fel, aki tudja. XD

Edit 2: Még az is rémlik, hogy valahol írták, hogy a legelső anime valami "A fehér kígyó" című mozifilm volt (talán pont ez?), de ez is már '58-as, szal nem értem.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2017.05.04. 10:11Edit: Amúgy most lehet kulturálatlanságomról teszek ezzel tanúbizonyságot, de ezt már conon sem értettem, hogy 2017-ben hogy lehet "száz éves" az anime? Eddig mindenhol azt lehetett hallani, hogy eleve a mangázást is Tezuka indította el, úgy a II. VH közben/után, az animék pedig ezután jöttek csak. Vagy itt most valami "először animáltak meg bármit a japánok", ötperces mini-rajzfilmre kell gondolnom, ami valami 1917-es cucc volt? XD Kérem, világítson fel, aki tudja. XD

Edit 2: Még az is rémlik, hogy valahol írták, hogy a legelső anime valami "A fehér kígyó" című mozifilm volt (talán pont ez?), de ez is már '58-as, szal nem értem.
Az első időpontra is bizonyítottan kiadott japán rajzfilm (aka anime) 1917-es. Van egy 1907-es darab is, ami pár másodperc, de ennek nem ismert se a stúdiója, készítője és a kiadási éve is (1907) bizonytalan. A leírási szabványok szerint csak azt vesszük etalonnak, ami kétséget kizáróan biztos, ez pedig 1917. Egy rakás korai mű megsemmisült a világháború gyújtóbombázásaiban, esetlegesen későbbi raktártüzekben így nem tudni, hogy volt-e, van-e régebbi. Mondhatni szökőévente kerül elő 1-1 antik cucc valami régiségboltból vagy ócskapiacról, esetleg az archívum mélyéről.
Mivel a japán rajzfilmgyártást en bloc vesszük animének, így ez a korszak is hozzátartozik a történethez, így jön ki a 100 (110?) év. Amúgy ha jól emlékszem, egy 5 perces Urashima Tarou az első tényleges darab.

Tezuka a világháború után kezdett el mangázni, azt reformálta meg kidolgozás és stílus terén, de az animére igazán csak az adaptációi által hatott. Az 1963-as Tetsuwan Atomja ért el olyan átütő sikert a tévén (valahol az elsők közt, az 1960-as Mogura no Adventure az első tévés anime, az is gyerekmese), ami aztán beindította a sorozatok gyártását. Az év ősszel pl. a mecha alapját képező Tetsujin 28-go indult el, aminek a mangája amúgy 1956-os. De hogy kicsit jobban értsük a fazon jelentőségét, ezen kívül még olyan műfajokat fektetett le, mint a shoujo, shounen, amiket aztán mások "fejlesztettek tovább", illetve használt komoly narratív eszközöket a történeteiben. Elég komoly témáknak ment neki rendre (pl. Tetsuwan Atom: gép-ember kapcsolat, rabszolgaság).

"A fehér kígyó" mozifilm az első színes anime volt, a Toei munkájában. Kábé pár évtizedig meghatározta a koreai és kínai rajzfilm stílusokat is, illetve definiálta, hogy "na valami ilyesmi küllemre, ha a távol-keleten készül egy rajzfilm". Egzotikusnak hatott az akkori Disney és Disney-majmolós megoldások fényében. Ugyanakkor az első komolyabb cím is a szigetországban, annak ellenére, hogy egy kínai legendát dolgoz fel. Addig elsősorban saját népmeséket dolgoztak fel röviden a vászonra, vagy azok alakjaival csináltak valami PR-anyagot, többnyire a hadsereg különböző "szakágainak" (haditengerészetnek és légierőnek első sorban).
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Válasz küldése