Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

weingartia írta:Ja, még Monogatari: hogy lehet egy vámpírt Kiss-shot heart-under-blade-nek hívni? :roll:
Ez is egy japán szójáték, pontosabban a vége, mert nem véletlenül lett a loli verziója Shinobu. A Shinobu kanjija így néz ki: , ami két gyökből épül fel: a felső jelentése penge, pl. éles kés, vagy bármilyen vágóeszköz éle: 刃, míg a második a szív v. lélek ("kokoro") kanjija: 心. Azaz penge 刃 alatti szív 心, Heart-under-blade. Tipikus monogataris meta-dolog.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Most így nézve a MAL listát több karakter is van akinek Shinobu a neve van az a variáns amit te is írtál Surci, de látok egy olyat hogy: シノブ és egy olyat is, hogy しのぶ . Ez így hogy van? Gondolom mindegyik mást jelent, de mit?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Isk: az általad hozott három karakteres szavak csak kanák (ugyanaz mind a kettő, csak az első katakanával, a második hiraganával ), melyek kizárólag a szótagokat jelölik, nincs konkrét jelentéstartalmuk.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Ricz írta: 2017.01.11. 02:12 Makoto Shinkai (...) A She and Her Cat (Kanojo to Kanojo no Neko) eredeti változatában volt jó. Erre megcsinálta az Everything Flows alcímű posványt. Minden átjön, csak a melankólia nem az élénk színekkel, és a velős lényeget is széthúzta feleslegesen.
Csak a régit rendezte Shinkai, ezért a másikat nem sorolom hozzá, hiába övé az eredeti.
Ráadásul nálam pont fordítva történt: a régi rövid kis vacak egyáltalán nem talált be... Ellenben a tavalyi valamivel hosszabb Everything Flows hangulatát nagyon kedvelem.^^
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Áthozva a gondolatsort a 31 naposból, az NGE sikere kapcsán én is leginkább a nézőket globálisan megfogó, ügyes elosztásban látom a siker zálogát (ahogy tulokos is), minden más körítés, érték és egyebe tényleg csak másodlagos szerepben tündököl. Ezzel semmi esetre sem akartam lehúzni a sorozatot vagy elvenni tőle az érdemeit, lévén én is szeretem, de az NGE egy olyan tuti recept, ami működik, főleg, ha tényleg "csoportokra" szedjük szét a nézőket, válik csak igazán egyértelművé a dolog: az anime, ami az elitistának még tetszik és a plebnek már tetszik.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

A 31 naposból:
scineram írta: 2017.01.12. 23:52
Utálni nem utálok egy stúdiót sem, mindegyik képes volt valami módon frusztrálni az idők folyamán, de a botlások elkerülhetetlenek. Még a szarba is az iparban dolgozó embereknek nagy munkát kell feccölniük. Van jobb dolgom is, mint hogy hülyeségeken utálkozzak.
Polygon Pictures - Ezek most animét csinálnak vagy nem? Megmondom én: KURVÁRA NEM, bármennyire is azt képzelik magukról.
:gun: :sniper: :computer:
Ó, fiam... Ha ismernéd az Obtain Future munkáit, nem hogy gondod nem lenne a cellshaded CGI grafikával, de nagxon nemi életed sem. Nem akartam őket írni az utált stúdiók közé, mivel a műveik kizárólag hentai animék. Azok meg ritkán minőségiek, érdemiek a műfajukon kívül és belül egyaránt. Az Obtain a műfajukban a latrinapucolója. Egy fogkefével, aminek már sörtéi sincsenek.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2017.01.14. 15:19 De azért van egy plusz dolog nálam. A gender bender. Elég jó lehetőségeket tartogat, hogy az egyik nem a másik bőrébe kerül, és úgy tapasztalja meg az érem másik felét, vagy húz előnyt belőle, de persze, hogy mindig fanszőrvíz lesz belőle, lásd SoraOto, Kashimashi és még egyik-másik. :knife:
Fanservice szempontból az egyetlen, ami bejött nekem ilyen formában, az a Kämpfer volt, ott annyira arra ment rá az egész sorozat, hogy "próbáld ki, milyen férfiként nőnek lenni, miközben a csajok ugyanúgy másznak rá, de ezúttal nem csak egymással, hanem veled is yurizhatnak!" XDDD Illetve fanmade fronton is van 1-2 határozottan jól sikerült genderbend-kari, pl. örök igazság, hogy:

-Szerinted ki a Suzumiya Haruhiból a best girl?

-"Kyonko"

:D
Kép
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: weingartia »

Surci írta: 2017.01.10. 23:39
weingartia írta:Ja, még Monogatari: hogy lehet egy vámpírt Kiss-shot heart-under-blade-nek hívni? :roll:
Ez is egy japán szójáték, pontosabban a vége, mert nem véletlenül lett a loli verziója Shinobu. A Shinobu kanjija így néz ki: , ami két gyökből épül fel: a felső jelentése penge, pl. éles kés, vagy bármilyen vágóeszköz éle: 刃, míg a második a szív v. lélek ("kokoro") kanjija: 心. Azaz penge 刃 alatti szív 心, Heart-under-blade. Tipikus monogataris meta-dolog.
Így viszont kifejezetten tetszik! Szeretem az ilyen apróságokat.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta: 2017.01.14. 19:24 Black Hanekawa a fiúkat más szempont miatt fogta meg, engem a sárga szeme nyűgözött le. XD
Természetesen ez is tetszik benne (ha már macska, "világítson" is a szeme... :D), csak nem akartam tényleg minden egyes jó pontját felsorolni (pl. a pizsama is kimaradt... XD), mert akkor még a jelenleginél is hosszabban áradoztam volna róla. XD (Így is majdnem kihagytam a haját. XD Erről jut eszembe, külsőre amúgy tiszta Inu Yasha genderbend a csaj, csak hogy Ricz fétisére is utaljak. XDDD)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta: 2017.01.14. 23:30 Ao no Exorcist S2
Fú, na ezzel baj vagyok rendesen! Már idejét se tudom, mikor ment az első évada és szezonosként néztem azt is. Halványan derengenek emlékek, illetve tudom, hogy a korlátozott epizódszám miatt anno anime original befejezést kapott. Úgy tűnik mégis tudják folytatni, mert ez egy teljesen más szál és az eddigi 2 rész alapján mintha elfelejtették volna a filler betoldásokat.
Áthozom ide, mert messze nem csak erre az egy animére jellemző. (Igazából most megint ilyen Titkos-féle "rant & közvéleménykutatás" fog következni... XD) Szóval: csak én kezdem unni, hogy egy csomó animét most már úgy adaptálnak, hogy csinálnak belőle egy S1-et, amit általában direkt nem mernek 12 résznél hosszabbra tervezni (függetlenül attól, hogy lehet a mangából/LN-ből van már vagy 20-30 kötet), valamilyen oknál fogva még egy anime original (jellemzően vállalhatatlanul szar) véget is kerekítenek neki (biztos úgy vannak vele, hogy ha mégsem folytatnák a későbbiekben, a nézőnek ne legyen hiányérzete, vagy nem tudom...), majd X hónap/év múlva gondolnak egyet és elkezdik a canon manga/LN szállal folytatni a sztorit egy S2 formájában, de arra magasról tesznek, hogy lehet így a két történet totálisan inkonzisztens egymással, illetve hogy pont az anime-only nézők fognak a leginkább pislogni? Mert ez most már mintha kezdene valami tendencia lenni, egyre több ilyen bukkan fel és ezt a fentiek mellett még azért is utálom, mert így most már teljesen elhárítják az adaptálás felelősségét magukról. Korábban azért ilyesmiket nem csináltak, hiszen az animét jellemzően egy külön sztoriként kezelték, volt, hogy rendesen át is dolgozták jelentős részét a mangához képest, de ha egyszer anime original endinget írtak neki, akkor azt utána nem is folytatták, hiszen kvázi animében "véget ért". (Példa: Chrono Crusade, Trigun, stb.) Ha viszont ezt a tendenciát folytatják, akkor most már akármit megcsinálhatnak, lásd pl. Kuroshitsuji, ami előbb kihozott egy "félig manga, félig anime-only" S1-et, azt folytatta egy teljesen filler S2-vel, majd most nem olyan régen kijöttek ezzel a "Book of Circus" harmadik sorozattal, ami meg teljesen manga, de ráadásul egy későbbi arc sztorija. Aki csak az animét követte, gondolom kicsit sem nézett, hogy "mi a franc, most itt mi következik miből és hogyan???" Ao no Exorcistnál ha jól értem, ugyanezt játszották meg, de nem csak ez a két anime játszotta el ezt a húzást.

A rebootokkal amúgy semmi bajom, mert azok pont azt csinálják, amit kell: újramesélik az elejétől a sztorit, az eredeti forrás alapján, így az anime-only nézők is képbe kerülnek és ezután nyugodtan lehet folytatni a sztorit a manga alapján tovább is. De csak ezután nem pedig ehelyett. A Berserk szériáról pl. sok mindent el lehet mondani, de azt becsülöm bennük, hogy mielőtt ezt a szutykot tavaly elkezdték, előtte ott volt a mozifilm-trilógia, ami lehet, hogy puszta extra "fanfejés" céljából született, de legalább így konzisztenssé tették a sztorit a folytatással (félreértés ne essék, én is a régi sorozatra voksolok, de azért abban volt nem egy olyan változtatás, ami furává/érthetetlenné tette volna a későbbi manga sztorit, ha előtte a filmekben nem rebootolják), vagy ott volt az FMA és FMA Brotherhood esete, ahol először elmesélték az ő saját, átdolgozott történetüket (és a végét leszámítva nem is csinálták rosszul), majd utána előkapták a mangát és Brotherhood név alatt rendesen megcsinálták végig. Ahogy azzal sincs gondom, ha X év múlva folytatnak egy animét onnan, ahol előzőleg abbahagyták, hiszen ilyen esetben nem kell semmiféle előismeret a folytatáshoz, csak a korábbi sorozat. (Inu Yasha - Inu Yasha: Kanketsuhen) Viszont ettől a "mi alapnak vesszük, hogy mindenki olvassa a mangát/LN-t" újabb móditól tényleg kezdek lassan hülyét kapni. Következő mi lesz, kimazsoláznak random fejezeteket belőlük, aztán összevissza meganimálják, mondván, hogy "aki olvasta a mangát, a úgyis tudja, hogy melyik sztori honnan származik, aki meg nem, az így járt", vagy mi? (Megjegyzem, a To Love Ru - Motto To Love Ru gyakorlatilag pont erről szólt, az első sorozat félig filler, a Motto meg már full manga, viszont utóbbi nem sorban követi az előző sztorit, hanem tényleg több kötetnyi mangából mazsolázgatták ki, ami csak azért gáz, mert pl. olyan szereplőket is alapnak vesznek, akit az anmenézők korábban nem is láttak, haverom kérdezte is, hogy ez vagy az kicsoda, mert ő végignézte ugyan az első sorozatot, de egyikük sem szerepelt benne...) És az a vicc, hogy általában amelyik sorozat nekem bejön, annak minimum a mangáját még olvasgatni is szoktam, szóval velem még kevésbé tudnának ilyen módon kitolni, de egyrészt egy csomó ember "only-anime" néző, másrészt én sem olvasok mindent, pl. lehet meglepő, de a JoJo-ból sosem érdekelt a manga, valahogy papíron messze kevésbé üt ez a pózőrködés, az a sorozat ilyen "Gurren Lagann szindrómában" szenved, vagyis kellenek az effektek, a hangok, a mozgás a teljes élményhez. XD Na most ezek után beb*szna, ha mondjuk a David Productions úgy döntene, hogy "átugrunk 1-2 arcot, mert azok kevésbé népszerűek, rögtön a part 7-el folytatjuk, aki olvasta a mangát, annak ez nem okoz gondot, aki meg nem...az így járt". :dirr: Szó se róla, örülök én, hogy manapság egyre több mangát dolgoznak fel, olyanokat is, amik valamiért eddig nem kaptak adaptációt, vagy kaptak anno, de hozzájuk méltatlan változatban és most reboot formájában "kijavítják a hibát", viszont nem ártana ezt konzisztensen csinálni, mert így baromi nagy káosz lesz (nekem sincs ám kedvem mindig MAL-on visszakeresni, hogy akkor most 1-1 új sorozat melyik mangának/LN-nek a hanyadik arcja...), másrészt meg azért az anime-only nézőkkel sem kéne kitolni.

Vélemények?
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Random reakciók:
Ricz a 31-esben írta:Surci, te posztgyilkos, mindent leírtál, amit lehetett. :)

Bocs :D Tudom hogy mind hasonlókat írnánk, de ezek mindig felnyomnak, csak most korábban ébredtem aztán én lettem az első listázó, úgyhogy lendületből nekiugrottam reggel. De mindenki írja le nyugodtan ha utálja a pantyshotot meg a luficsöcsöt, nagyon jó olvasni hogy hányan rühellik a sok szarságot :D

Junchi a kedvelt fanszervízelemek közé írta:- Loknis, szőke ojou-sama haj. (...) Ha mellé még jól is öltözködik az éppen aktuális ojou (mondjuk valami XVIII. vagy XIX. századi európai szerelést választ), úgy a boldogságfaktorom tovább nő.

Mondom én hogy az Illyát neked találták ki. Legalább az első sorozatot nézd már meg, hidd el rá fogsz kapni :D Keijo!!44-t se akartad aztán ugye hogy ugye? :lol:

Titkos és futó cuccok adaptációja: Ezért nem szeretek olyan animébe kezdeni, aminek még fut a forrása. Az alábbiak csak személyes sirámok lesznek, de 3 dolog húz fel ezekben.

1. adott esetben baromi sokat kell várni a folytatásra. Shingekire hanyadik éve várunk, negyedik? Drága Illya sorozataimmal is nemtom mi lesz, jövő őszig halad-e annyit a mangó hogy új sorozat jöhessen belőle (havi 1 ch, a mozifilm gondolom a flashbackből jön, most 2 fejezettel tartanak utána...). Legalább a Psycho-Pass haladgat, másfél éve volt belőle a mozi, de nem bánnám ha Urobutcher bábozás és Godzillázás helyett inkább ezzel foglalkozna.

2. Nagy fájdalmam az is, amikor van egy jó sorozat, aztán lemegy belőle egy évad-két évad, nincs lezárva... és ennyi. Régen a GetBackerst vártam nagyon, erre semmi. Most Chihayafuru, Silver Spoon, Kuragehime, Sidonia... Nem is sorolom, ezek csak a frissebbek, de 2-4 éve várunk, és be sincsenek jelentve. És itt nem arról van szó, amikor mondjuk valami schőnenben van vége egy nagy arc-nak és nagyjából le vannak zárva a dolgok (bár egy epilógus elfért volna) de amúgy oké, hanem az összes szál lóg a levegőben.

3. Nincs bajom az anime only endekkel se, azzal annál inkább, amikor képtelenek normális anime-only lezárást írni, lásd Soul Eater (tudom hogy az neked tetszett, de 99% utálja, velem az élen), Boku Dake. Vannak persze jó példák is, Trigun, Chrno, Kenshin - bár az elvileg folytatható lenne a manga végéig és az uccsó filler arcot kihagyhatták volna, de tipikusan a "vége az adott arcnak, és ez az animu-end is, rendben.
Titkos írta:X hónap/év múlva gondolnak egyet és elkezdik a canon manga/LN szállal folytatni a sztorit egy S2 formájában, de arra magasról tesznek, hogy lehet így a két történet totálisan inkonzisztens egymással, illetve hogy pont az anime-only nézők fognak a leginkább pislogni

Ezt a "kihagyunk csak úgy dolgokat a forrásból" legelcseszettebben az utóbbi időben a Tökjógól 2. évadánál tapasztaltam. Amúgy se egy nagy szám (ejj de finoma fogalmaztam -_-), meg még mellé Bohócék is, de a 2. évad konkrétan minősíthetetlen lett. Teljesen értelmetlen, ezer új karakter érkezik akiről semmit nem tudni, összevissza plot twistek, satöbbi, azt se tudja a néző mi merre hány méter.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta: 2017.01.15. 03:16Szóval: csak én kezdem unni, hogy egy csomó animét most már úgy adaptálnak, hogy csinálnak belőle egy S1-et, amit általában direkt nem mernek 12 résznél hosszabbra tervezni (függetlenül attól, hogy lehet a mangából/LN-ből van már vagy 20-30 kötet), valamilyen oknál fogva még egy anime original (jellemzően vállalhatatlanul szar) véget is kerekítenek neki (biztos úgy vannak vele, hogy ha mégsem folytatnák a későbbiekben, a nézőnek ne legyen hiányérzete, vagy nem tudom...), majd X hónap/év múlva gondolnak egyet és elkezdik a canon manga/LN szállal folytatni a sztorit egy S2 formájában, de arra magasról tesznek, hogy lehet így a két történet totálisan inkonzisztens egymással, illetve hogy pont az anime-only nézők fognak a leginkább pislogni?

Vélemények?
Ilyenkor gondolom az az oka, hogy először nem tudhatták, lesz-é még ebből valaha bármilyen folytatás, ezért akarnak valami megállási pont szerűséget keríteni neki. Csak ugye elég sokszor balfaszul írják meg a kitalált részt.
Éppen a Noragamival kurva nagy szerencsének volt, mert bár az első cour originál vége nem volt nagy eresztés, legalább nem barmoltak el vele semmit, így a második szezonba átmenettel nem volt probléma, és rohadt jó is lett.
A Tokyo Ghoul a másik véglet amit Surci is említett, ahol viszont nagyon is tudták, hogy egy cour kihagyással folytatódik, így a fenti kifogás sem állt már meg. Erre megkaptuk azt az értelmezhetetlen förmedvényt.
Surci írta: 2017.01.15. 16:261. adott esetben baromi sokat kell várni a folytatásra. Shingekire hanyadik éve várunk, negyedik? Drága Illya sorozataimmal is nemtom mi lesz, jövő őszig halad-e annyit a mangó hogy új sorozat jöhessen belőle (havi 1 ch, a mozifilm gondolom a flashbackből jön, most 2 fejezettel tartanak utána...). Legalább a Psycho-Pass haladgat, másfél éve volt belőle a mozi, de nem bánnám ha Urobutcher bábozás és Godzillázás helyett inkább ezzel foglalkozna.

2. Nagy fájdalmam az is, amikor van egy jó sorozat, aztán lemegy belőle egy évad-két évad, nincs lezárva... és ennyi. Régen a GetBackerst vártam nagyon, erre semmi. Most Chihayafuru, Silver Spoon, Kuragehime, Sidonia... Nem is sorolom, ezek csak a frissebbek, de 2-4 éve várunk, és be sincsenek jelentve. És itt nem arról van szó, amikor mondjuk valami schőnenben van vége egy nagy arc-nak és nagyjából le vannak zárva a dolgok (bár egy epilógus elfért volna) de amúgy oké, hanem az összes szál lóg a levegőben.
A Shingeki legalább visszatér tavasszal, a Kuragehiméből viszont nem számítanék semmire. A Chihayafuru és a Silver Spoon mondjuk nekem is nagy szívfájdalmaim. Ami bennem tartja a lelket velük kapcsolatban, hogy nem nagyon van nagy halott franchise Japánban. Az Inuyasha 5 év után tért vissza. Uchoten Kazoku is lesz még, a DRRR is megkapta a még neki járót. Fafner? 6 után film, még 5 év, és sorozat. FMP? Csak 12 évet vártunk? Szóval még nem vagyok hajlandó a reményt teljesen feladni.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta: 2017.01.15. 20:30Egyébként AnimeKarácsonyon ütötte meg a fülemet ez a mondat: "Onnan lehet tudni, hogy egy idol vagy magical girl anime lányoknak, vagy fiúknak készült, hogy előbbiben inkább lapos mellű szereplők vannak, utóbbiban nagy mellűek." :hammer: Szerintem, ha lányoknak készülnek, akkor pont nem a mellméretre helyezik a hangsúlyt, mint mondjuk a Sailor Moon esetén.
Remélem azért ezt tényleg valami random tizenéves fanboy/fangirl mondta a tömegben, nem mondjuk egy anime kerekasztalos (vagy akár egy pultos árus), mert előbbi még megbocsátható. XD De egyébként ez kb. akkora baromság, mint a híres "az a shoujo anime, amiben sok a lány!" megállapítás. (És az illető még utána is írta, hogy "pl. a Shuffle". :lol: ) Nem csak azért, amit te írsz, hanem mert eleve van egy lolirajongó otakuréteg, na most ha kihozok egy ő ízlésüknek megfelelő "vasalódeszkás" loliseregről szóló idolanimét, akkor még pont, hogy kedvezek nekik. XD Persze értem, hogy miből indult ki, aki ezt mondta, csak úgy látszik, neki valahogy kimaradtak eddig a moeloli/"delicious flat chest" fanboyok. XD
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: scineram »

Igen! Ez már azért is baromság, mert az Ai-Doll (hmmm) és mahou shoujo pont azok a műfajok, amikben baromira nincsen a hárem cuccokra jellemző hagyományos szexuális fanszervíz. Esetleg az olyanokra, mint Vividred vagy Nanoha rá lehetne húzni, bár ezek mahou shoujo státusza azért vitatott. De még ezekkel együtt is mik azok egyáltalán, amikben számottevő szerepet játszanak a fedetlen keblek, pantyshotok, fürdőjelenetek? Nekem egy sem jut eszembe.
Rui-chan írta: 2017.01.15. 20:30 A senpaiozásra tényleg jó példa a Strike the Blood, komolyan lehetne ivó kihívást rendezni, valahányszor elhangzik a senpai szó, lehúzunk egy felest. Utána mindenki a detoxban kötne ki. :dirr:
Erre a senpaiozásra, amit Surcinál még pluszoltam is, mindig mindenki a Strike the Blooddal áll elő. Csakhogy ez a lehető legrosszabb példa. Valóban mennyiségre itt volt talán a leggyakoribb, de Yukina pont az a badass cukifalat, akinek ez a harcba lépését jelzi. Neki ezzel inkább jelmondatává vált, ami teljesen más kontextus, mint amiben ez a motívum általában idegesítő szokott lenni.

Látom, az imoutók és yanderek is sokatoknál kicsapták a biztosítékot. Jóindulatú leszek, és betudom ezt tudatlanságotoknak, ha esetleg véletlenül elkerültétek a krémjüket. (Persze Surcinak már ez a mentség sem áll meg, de volt értelme legalább vele megnézetni. ::^_^::) Bezzeg a szőke, drill hajú ojou-samáktól oda meg vissza voltatok, de ők sosem nyerhetnek az imoutók ellen, nem, NEM! [/fizetetlen Noucome hirdetés]
Ricz írta: 2017.01.13. 12:31A chuunikra meg elég mondani szintén a KonoSubás Megumint
Kép
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Scineram, Ricz postján nem tudom, mire fel "WHAT?"-ozol, az a csaj külsőre kiköpött Rikka volt (még a fél szemét is ugyanúgy takarta le XD), jellemre meg szintén stimmel, ott nyomta mindig ezt az "I'm the Crimson Demon!" vagy milyen dumáját. XD De még MAL-on is jegyzik, mint TOP 10 chuunibyou-t. :) (Spoiler: Pont ezt az animét láttam legutóbb, szóval ezúttal senki ne próbálkozzon a "Biztos csak Sankakun megnézted belőle a gif összefoglalót, aztán már itt okoskodsz róla!" szöveggel, nincs értelme. XDDD)
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: annarancs »

scineram írta:Erre a senpaiozásra, amit Surcinál még pluszoltam is, mindig mindenki a Strike the Blooddal áll elő. Csakhogy ez a lehető legrosszabb példa.
Lehet nem szerelmes megszólítás volt, de engem akkor is annyira idegesített a Strike the Blood senpai-ozása, hogy még a következő szezonban is a hideg rázott ki Taneda Risa hangjától. :drop:
Junchi írta:Kagura mama amúgy köbö mikorra várható?
Ezzel a tempóval kb. 6 hét, mire megismerkedhetünk vele.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

annarancs írta: 2017.01.16. 11:16 Ezzel a tempóval kb. 6 hét, mire megismerkedhetünk vele.
Akkor az pont a fele. (Igen, fele, mint kiderült, 12 részes lesz csak ez az évad [4 BD összesen]. Mondanám, hogy kapják be Sunrise-ék, de szerintem ez az új későesti slot a ludas, ami gondolom nem 100 részes sorozatokra lett kitalálva. Meh.)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2017.01.16. 07:45 Scineram, Ricz postján nem tudom, mire fel "WHAT?"-ozol, az a csaj külsőre kiköpött Rikka volt (még a fél szemét is ugyanúgy takarta le XD), jellemre meg szintén stimmel, ott nyomta mindig ezt az "I'm the Crimson Demon!" vagy milyen dumáját. XD De még MAL-on is jegyzik, mint TOP 10 chuunibyou-t. :)
Hozzávenném, hogy nagypofájú a varázserejét illetően, mindenféle hatalmat bemesél magának, miközben egyet tud: robbantani, de azt minden méretben (amikor meg kifullad, akkor "állni sincs erőm, basszus, inkább nézem arccal a földet test közelből"). Mint Louise a Zero no Tsukaima sorozatban, csak ott nem mesélt be magának semmit a tsundere loliutánzat, hanem egyszerűen nem tudta használni a specifikus varázserejét. Emellett, ha a valósággal szembesítik, ugyanolyan pöttöm erőszakos kis mitugrász lesz, hogy "de juszt sem így van!". És akkor még meg sem említettem, milyen idegesítő kis takonypóc, akit már azért ütni kéne, hogy levegőt mer venni.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Titkos írta: 2017.01.15. 03:16 Vélemények?
A kutyus szerintem ott van elásva, hogy maga a sorozat nézői szokások változtak meg. Egy 10-13 részes sorozatot az ember letudd darálni egy erős délután alatt és utána már lehet is jelölni a complet listán. Ezzel szemben egy hosszabb történet bele telik akár 2 napba is!! Két nap! (Egy 24 részes sorozat esetén, ha átlag 25 perces játékidővel számolunk akkor az 600 perc tehát 10 óra. Így szombat délután-este és vasárnap délelőtt-délután az ember letudja tolni. Így a két nap véletlenül sem 48 órára gondoltam.)
De visszatérve az eredeti gondolatomhoz, nézőknek ma már "kevesebb" idejük van mint 20 éve volt, mert több a sorozat amiket ráadásul több platformon is lehet követni. Az iskolába/munkába menet a tableten, otthon a laptop előtt és majd este a tévében. Plusz a mai televíziós sorozatok megpróbálják megszólítani azt a célközönséget is amikre régebben csak az animék tettek kísérletet. Jelen esetben az egyre szaporodó szuperhősös sorozatokra gondolok amelyek ugye pont a 10-en 20-on korosztályt célozzák meg. Ehhez, hozzá jön, hogy a sorozatok világa egyre kegyetlenebb lett. Amerikában, ha egy széria rosszul indul akkor lehet, hogy be se fejezhetik az adott évadot, hanem már menet közben kaszát kap. Természetesen, ha Japánban nem is ilyen drasztikus a helyzet, de azért a stúdiók is jól tudják pár rosszul sikerült sori és a munkahelynek kanyec (Gainex). Inkább készítenek egy olyan lezárást, amivel lehet folytatni, ha bejött a népnek, ha nem akkor persze nem történt semmi. Jogosan merülhet fel a kérdés, vajh mi a jobb: fillerekkel tele pakolni egy sorozatot, de folyamatosan a képernyőn tartani vagy akár a szezonközben is szünetet tartani, de az eredeti cselekmény alapján folytatódjon a sorozat?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta: 2017.01.15. 03:16Áthozom ide, mert messze nem csak erre az egy animére jellemző. (Igazából most megint ilyen Titkos-féle "rant & közvéleménykutatás" fog következni... XD) Szóval: csak én kezdem unni, hogy egy csomó animét most már úgy adaptálnak, hogy csinálnak belőle egy S1-et, amit általában direkt nem mernek 12 résznél hosszabbra tervezni (függetlenül attól, hogy lehet a mangából/LN-ből van már vagy 20-30 kötet), valamilyen oknál fogva még egy anime original (jellemzően vállalhatatlanul szar) véget is kerekítenek neki (biztos úgy vannak vele, hogy ha mégsem folytatnák a későbbiekben, a nézőnek ne legyen hiányérzete, vagy nem tudom...), majd X hónap/év múlva gondolnak egyet és elkezdik a canon manga/LN szállal folytatni a sztorit egy S2 formájában, de arra magasról tesznek, hogy lehet így a két történet totálisan inkonzisztens egymással, illetve hogy pont az anime-only nézők fognak a leginkább pislogni? Mert ez most már mintha kezdene valami tendencia lenni, egyre több ilyen bukkan fel és ezt a fentiek mellett még azért is utálom, mert így most már teljesen elhárítják az adaptálás felelősségét magukról. Korábban azért ilyesmiket nem csináltak, hiszen az animét jellemzően egy külön sztoriként kezelték, volt, hogy rendesen át is dolgozták jelentős részét a mangához képest, de ha egyszer anime original endinget írtak neki, akkor azt utána nem is folytatták, hiszen kvázi animében "véget ért". (Példa: Chrono Crusade, Trigun, stb.) Ha viszont ezt a tendenciát folytatják, akkor most már akármit megcsinálhatnak, lásd pl. Kuroshitsuji, ami előbb kihozott egy "félig manga, félig anime-only" S1-et, azt folytatta egy teljesen filler S2-vel, majd most nem olyan régen kijöttek ezzel a "Book of Circus" harmadik sorozattal, ami meg teljesen manga, de ráadásul egy későbbi arc sztorija. Aki csak az animét követte, gondolom kicsit sem nézett, hogy "mi a franc, most itt mi következik miből és hogyan???" Ao no Exorcistnál ha jól értem, ugyanezt játszották meg, de nem csak ez a két anime játszotta el ezt a húzást.

Vélemények?
Ha már így tőlem idéztél, akkor válaszolok rá. :D
Nálam két kategóriába vannak sorolva az ilyen animék, az egyik amikor nagyon tetszik valami, a másik amikor elvagyok velük, de egyébként semmi különös. Az elsőnél van az, hogy képes vagyok 100x is felhozni a témát, lásd Shingeki és az utolsó 2 rész baromságai. (Ugye, már megint ezzel jövök!? XD) De vehetjük a Claymoret is, ami szintén ebben a cipőben járt, vagyis az animét lezárták filler epizódokkal, hogy mégse lógjon úgy a levegőben. Ha valamilyen csoda folytán úgy határozna valamelyik stúdió, hogy újra előveszik és onnan folytatják, ahol az eredeti manga sztori megszakadt, akkor tuti mindig felemlegetném az anime original lezárást. Emellett nehezen tudnék megbocsátani a rendezőnek, forgatókönyvírónak és a többi emberkének.
A másik kategória, amikor annyira nem izgat. Az Ao no Exorcist esetében is így vagyok. Annak utána néztem, hogy az első évad a 17. részig manga canon, utána hozták be a filler szálat, mert hátra volt még 8 rész. A karaktereken nem változtattak, így is simán érthető az új történet szál, szóval nem idegesítem magam ezen. Az a baj, hogy a stúdiók keze meg van kötve, választhatnak, hogy 12-13 vagy 24-25-26 részben adaptálják a forrást. Tudom furcsa lenne, ha szezon közbe érne véget valami, de talán akkor nem lenne ennyi szétbarmolás.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kijött az "Év animéi"-szavazás végeredménye, Fullmoon blogján megtekinthető. A Boku Dake-t azért minden elcseszett lezárása ellenére még valahol odaillőnek is érzem, a többi meg... Mit mondjak, nem okozott meglepetést, főleg a másik két dobogós helyezett. A maradék a szokásos hájp-bullshit, de még ezek közül is van amin nagyot néztem, szal nem vártam hogy mondjuk a Rakugo megjelenjen a TOP10-ben, de most komolyan, Narancs, Tündérfarok meg Servamp? LOL. Bár hasonló eredményre számítottam, a mainstream hazai animefogyasztók szokásait pontosan letükrözi (minden elitista él nélkül) + ott van az ANN és a MAL listája is, sok eltérés nincs. Bár az év megint nem volt túl fényes (finoman fogalmaztam...), így olyan nagyon még csak rinyálni sincs ok, hogy "egyre-másra jöttek az idén a mesterművek, erre a prolik a szennyet szavazzák fel".

Ps. Furcsállom hogy a Berszark csak a citromdíjasok közé került, simán kinéztem volna hogy beszavazzák a toplistába :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Hú, micsoda hiszti lesz majd a Yuri első helyezése miatt... (nem itt, természetesen). Feltételezem egyébként, hogy a többsége azoknak, akik bejelölték csalódásnak, konkrétan egy percet nem láttak belőle. Én azt furcsállom, hogy a Kabaneri még a top 10 környékén sincs, konkrétan 35. lett. :o_O: Na meg a KonoSubáról is azt hittem, hogy simán bekerül a legjobb 5 közé. A Fairy Tail-t meg be se raktam volna választási lehetőségnek. Oké, hogy idén ért véget, de 2014-től futott. Ez most olyan, hogy teszem azt véget ér a Naruto Shippuuden idén és kineveznék 2017 animéjének.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta: 2017.01.16. 07:45 Scineram, Ricz postján nem tudom, mire fel "WHAT?"-ozol, az a csaj külsőre kiköpött Rikka volt (még a fél szemét is ugyanúgy takarta le XD), jellemre meg szintén stimmel, ott nyomta mindig ezt az "I'm the Crimson Demon!" vagy milyen dumáját. XD
Miért, nem az egyik legerősebb EXPLOSION mágus? Az emberek között simán topon van. Nyilván utána kidől aznapra, de azért csak tönkrebaszták egy dullahan kastélyát. Persze Rikka hasonlóan nézett ki, meg néha olyanokat mondott, mert RIKKA CHUUNIBYOU!! Ő ezeket utánozza.
Titkos írta: 2017.01.16. 07:45(Spoiler: Pont ezt az animét láttam legutóbb, szóval ezúttal senki ne próbálkozzon a "Biztos csak Sankakun megnézted belőle a gif összefoglalót, aztán már itt okoskodsz róla!" szöveggel, nincs értelme. XDDD)
Ez esetben viszont hol a szövegfalad, vagy valami vélemény? Egy szót sem szóltál róla, csak ülsz rajta. Persze örülünk nagyon, e bódottá!
Surci írta: 2017.01.17. 13:11 Kijött az "Év animéi"-szavazás végeredménye, Fullmoon blogján megtekinthető.
Hű baszki, negyediknek befutott a ReLIFE, és még az Orenjiit is simán szájbarúgta! Keményen meglepett a hazai közönség. Azt hittem, csak nálam regisztrált egyáltalán. Ráadásul 50-50 volt a nemeknél. Érdekes módon lányoknál Haikyuu nyert, nem Yaoi on Ice. Amit a fiúk szerettek jobban??
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

scineram írta: 2017.01.17. 18:20Érdekes módon lányoknál Haikyuu nyert, nem Yaoi on Ice. Amit a fiúk szerettek jobban??
A Yuri on Ice magasan verte a Haikyuut, írja a bevezetőben, hogy 787 lány és 66 fiú szavazott rá (Haikyuu - 405 lány). Szerintem csak nem akarta még egy helyre betenni a képen, mert más eredményekre is ki akart térni? Vagy passzolom.XD Nekem sem világos miért maradt ki ez a nemek arányából.XDXD
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ó, köszi! Ezen simán átsiklottam. Úgy látom, nem volt korlát, hogy ki mennyire szavazhat.

A héten sajnos restricted módban nem nagyon tudok animézni (Grand Slam Time ugyebár), legalábbis hétvégéig. De igyekszem majd utolérnem magam meg titeket, már csak Tánya miatt is. Megyek is aludni.
Kép
Válasz küldése