Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta: 2017.01.17. 13:11 Bár az év megint nem volt túl fényes (finoman fogalmaztam...), így olyan nagyon még csak rinyálni sincs ok, hogy "egyre-másra jöttek az idén a mesterművek, erre a prolik a szennyet szavazzák fel".
Igazából jah, szal mielőtt elkezdtem volna a szemöldökömet ráncigálni a végeredményen, beugrott, hogy értelmesebb alternatívákat nem is nagyon tudnék említeni helyettük. Oké, a Rakugo nyilván hiányzott, de ezen kívül még mi? :D
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Junchi írta: 2017.01.17. 18:51 Oké, a Rakugo nyilván hiányzott, de ezen kívül még mi? :D
Fune wo Amu, MÉG MINDIG. Persze ezt még fele annyian se nézik, mint a Rakugót, ugyebár.XD
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Catrin írta: 2017.01.17. 18:56
Junchi írta: 2017.01.17. 18:51 Oké, a Rakugo nyilván hiányzott, de ezen kívül még mi? :D
Fune wo Amu, MÉG MINDIG. Persze ezt még fele annyian se nézik, mint a Rakugót, ugyebár.XD
Nekem az túl "BTK-s" cucc. :3 *elszalad*
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2017.01.17. 13:11 Kijött az "Év animéi"-szavazás végeredménye, Fullmoon blogján megtekinthető.
Köszi, érdekelt, pláne, hogy pár hete még én linkeltem ide a szavazást. Azért néhány dolgot kiemelnék... XD

1. Mindhárom nemzetközi TOP 11-es szavazásban benne volt a JoJo, a magyaroknál meg még a címét sem látni sehol. Shame on you, Hungary! :( Pedig látom a mainstream gagyi shounenek továbbra is tarolnak (Tündérfarok, Hősakadémia, stb.), akkor már a JoJo-t is felhypolhatnák valamilyen szinten, legalább egy pár fokkal jobban összerakott/egyedibb shounenért rajonganának. XD (Fogadjunk a Drifters is csak véletlenül került be, vagy pedig a Hellsing manga magyar kiadása miatt keletkezett fanboyok beszavazták. XD) Keijo "természetesen" sehol sincs, bár mentségükre szóljon, hogy legalább nem az volt, mint máshol, hogy azt lefikázták, majd választottak helyette "epicségnek" valami tényleg ordas nagy fanservice-darabot.

2. Azért az meglep, hogy a Tündérfarok még mindig ennyire népszerű, lassan "második Naruto" lesz idehaza, már ami a hype-ját illeti. XD

3. "Naná", hogy No. #2 a Boruto mozifilm, nem is tudom, mi a fenét vártam... :dirr:

4. Viszont azért az szép, hogy csalódások között meg a Berszark lett a No. #2. :D
scineram írta: 2017.01.17. 18:20Miért, nem az egyik legerősebb EXPLOSION mágus? Az emberek között simán topon van. Nyilván utána kidől aznapra, de azért csak tönkrebaszták egy dullahan kastélyát. Persze Rikka hasonlóan nézett ki, meg néha olyanokat mondott, mert RIKKA CHUUNIBYOU!! Ő ezeket utánozza.
Jó, de attól még eléggé "delusional" volt... :D Lásd amiket Ricz is írt róla itt fentebb. Egyébként haverral néztük, aki valamennyire az eredeti LN-nek is utánaolvasott (sajnos az animéből nem egy olyan dolog kimaradt, ami viccesebbé/érthetőbbé tette volna a történetet) és pl. az OVA-ban megjelenő húgicáról/unokatesóról (most nem emlékszem már XD) is mondta, hogy többek között pont azért nincsenek annyira jóban Meguminnal, mert húgi a család/klán egyetlen normális tagja és ki is közösítették, mert ő nem hajlandó erőltetni ezt a chunni-baromságot. :lol: Úgyhogy elvileg ez nem szimplán egy chuunibyou kari, hanem egy egész chuuni-klán, ahol a normális a fekete bárány. :lol:
scineram írta: 2017.01.17. 18:20Ez esetben viszont hol a szövegfalad, vagy valami vélemény? Egy szót sem szóltál róla, csak ülsz rajta. Persze örülünk nagyon, e bódottá!
Hehe, türelem, az is jönni fog, pláne, hogy meglepően pozitív élmény volt úgy alapvetően a cucc. :D Csak most a WoW-HotS-Aoi kihívás játékhármas eléggé elviszi a napom egy jelentős részét, ami meg megmarad belőle, azt nem "regényírással" akarom tölteni. XD De mihelyt több időm lesz, jön a KonoSuba véleményezés is, csak vannak itt még igazából fontosabbak is előtte, pl. Keijo utolsó 2-3 részének megnézése és véleményezése, Dodgers JoJo-s postjára való reagálás, stb. (A One Punch Man több, mint egy éve várja, hogy írjak róla, remélhetőleg KonoSubáék azért nem fognak így járni... :lol: )
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Junchi írta: 2017.01.17. 18:51 Oké, a Rakugo nyilván hiányzott, de ezen kívül még mi? :D
Hát a Keijo, duh. :)

Az a duh egyébként kvázi irónia nélkül is mehetne a részemről, hiszen még most is úgy gondolom, hogy az volt a leginkább szórakoztató/kreatív cucc tavalyról, bár az is holt biztos, hogy nem lep a mind a négy listáról való hiányzása. Amúgy sem éppen a leginkább könnyen befogadható anime (egyeseknek koncepció túl hülyeség/fanservice túl sok/satöbbi), de gondolom az se segített rajta nemzetközi szinten, hogy a szezon elején ment azzal kapcsolatban egy köpködési roham is (aminek az egyik aranyos eredménye volt az, hogy Miyata csak azért volt 12 évesnek nézve, mert nem voltak nagy mellei), szóval nem született a legszerencsésebb csillagzat alatt. Ehhez képest a Drifters helyezése meglepett, pontosabban szólva az lepett meg, hogy egyáltalán helyezést ért el. Persze, akciósvéresbelesszarosnyilas és társai ahogy hellyel-közzel a Hellsing is volt, és erőszakosabb/"sokkolóbb" stuffnak ott volt a Re:Zero is mint helyezéses anime, de úgy voltam vele hogy itthon biztosan lecsengett már a Hellsing-kultusz és a Drifters sem zavart itthon különösebb vizet, úgyhogy ja, meglepett az a listás szereplés, mégha minimum egy hatosnak betettem volna. Mondjuk a Hero Academia szereplése ugyancsak meglepett egy kicsit, mert az egy dolog, hogy olyan szinten kő-shounenről van szó hogy ihaj, de a stílusát tekintve nem igazán tenném oda a Fairy Tail (ecchisebb vonalként)/Naruto/Soul Eater (célközönségnek túlságosan belőtt "nyominger" stílus) félék mellé, inkább a One Piece/sima Dragon Ball féle puritánabb, de a műfaj szellemiségét jobban kiszolgáló vonalat erősíti. Ahhoz képest pedig szerintem egy 7/10-re bőven megfelelő volt, és habár az FT-ből is el-elkaptam egy-két jó értelemben dinkább jelenetet (YT random "láttál animés videót? Ezt kapd el paraszt ne a náthát" ajánlásainak köszönhetően), egy évet felölelő listában azért szívesebben látok egy ilyesféle cuccot, mégha egy AotY listába még így is kicsit túlzás behelyezni.

Látom közben Titkos felhozta a Jojo-t is, és igen, talán ez az egy olyan anime (na jó, az OPM írója által jegyzett Mob Psycho 100-on kívül), aminek az itthoni listás hiányzásán nézek mint az ólajtó: nem feltétlenül azért, mert egy 10/10-es cucc lenne (mert a 2012-es sorozat legelső arcja szvsz minden, csak nem az), hanem azért, mert a korához képest (a most feldolgozott arc pölö 1992-es származású) még mindig egy viszonylag friss/stílusos franchise-ról van szó, amiért külföldön szabályosan meg vannak őrülve, annyira mindenképpen, hogy az animéket amúgy nem kimondottan csípő rétegnek is rendszerint be szokott jönni amolyan "Naruto-kicsiben" stílusban. A mostani szezon pedig ha lehet csak tovább vitte a franchise idézőjelesen újkori hírnevét, úgyhogy már csak ezért is meglep, hogy ekkora a hallgatás körülötte itthon, pedig az itthoni közönség is rendszerint rá szokott kapni a szélesebb körű nagyágyúkra, lásd a mostani listából is a YoI/Re:Zero párost. Nem feltétlenül egy kategória, de a Rakugo hiányzás a listáról ugyancsak feltűnő, bár nem annyira ha azt veszem, hogy anno szépen ledekkoltam a nyolcadik résznél, szóval nem veszem 100%-ra azt, hogy a többbi epizód is fenntartja a színvonalat.

A Rikka/Megumin témához: annyi mindenképpen közös mindkettőjükben, hogy űzik a chuunibyou/"eight grader syndrome" témát, viszont ha arról van szó, hogy melyikük érdemli ki jobban a fórcsán által használt a-betűs szócskát, akkor Rikka biztos, hogy jobban lefedi a chuuni klasszikusabb fogalmát, hiszen ő kvázi 24/7-ben tolta a szóvirágokkal támogatott rizsát, és az általános viselkedése is eléggé "a" volt. Megumin is chuuni persze, de nála jóval gyakoribbak a normálisabb pillanatok és megnyilvánulások, szóval ha Ricz csak a szó tágabb értelmébben vette a hasonlatot, akkor nem lőtt mellé egyáltalán, mert olyan értelemben tényleg chuuni-ról van szó.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dodgers 2017.01.17. 23:41-kor.
Kép Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Dodgers írta: 2017.01.17. 23:40
Junchi írta: 2017.01.17. 18:51 Oké, a Rakugo nyilván hiányzott, de ezen kívül még mi? :D
Hát a Keijo, duh. :)
Got me. :D

Mondjuk azt én inkább csak egy nagyon szubjektív listára raknám rá, egy ilyen globálisan összesítettre már nem igazán (max valami harmincadiknak, mint jelzésértékű pozíció), de ez persze nem változtat azon a tényen, hogy az utóbbi idők egyik legszórakoztatóbb sorozata volt imho. Mondjuk ettől függetlenül sincs oka szégyenkeznie, amit felvállalt, azt vígan teljesítette, ennél sokkalta arcpirítóbb sorozatok is készültek 2016-ban, például a 91 Days egy mocskosul pofátlan sorozat, a Love Live "adjuk el még egyszer tökugyanazt" Sunshine-ról már nem is beszélve.
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Junchi írta:Igazából jah, szal mielőtt elkezdtem volna a szemöldökömet ráncigálni a végeredményen, beugrott, hogy értelmesebb alternatívákat nem is nagyon tudnék említeni helyettük. Oké, a Rakugo nyilván hiányzott, de ezen kívül még mi? :D
Ez! Mert amíg az elmúlt 5 év terméséből is alig lehet kihozni egy valódi TOP10-es listát, addig felesleges különösebben fennakadni és boncolgatni az évenkénti összesítéseket. Ezek csak azt mérik fel, hogy melyek voltak a "legnépszerűbb" animék az adott évben. Mindenesetre jól megjegyezzük, hogy majd könnyen el tudjuk kerülni őket... :drop:
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2017.01.18. 10:00[...]Szóval nem tudom, de nekem ez, ahová ténylegesen kifut a sztori (első fele), tipikusan az a fajta "összeesküdött ellenem a világ" kezdetű és végű tinédzserdráma, ami teljesen nyíltan teszi full shounenné ezt a cuccot, ezért sem értettem soha, miért akarják a fanjai olyan nagyon egy "demográfiai csoportot tévesztett shounennek (read: seinen)" beállítani, mikor baromira nem az, még az egyébként egész használható "szabad-e...?" morális kérdések ellenére sem.
Jó is, hogy mondod, "Fanviselkedés, amit rühellek" című kérdés ugyan nincs a kihívásban (talán majd jövőre :lol: :twisted: ), de hülyét tudok kapni attól, amikor minden, kicsit is komolyabb/érdekesebb shounennél a fanboyok egyből elkezdik a nyálverést, hogy "OMG, ez már seinen!", mintha a "shounen" kb. a "szar" szinonimája lenne és a Tündérfaroknál meg hasonlóknál komolyabb/összetettebb darabokat nem is lehetne alkotni a műfajban. Holott pont a DN, FMA, stb-k mutatják meg, hogy dehogynem. De azért persze mindig erősködnek, hogy ha van benne valami komolyabb szál (naturálisabb ábrázolás, "felnőttebb" történet, stb.), akkor "ez már seinen!" (A csúcs a Bleachtard Chronus, vagy ki volt Usteamen, aki kitalálta, hogy amikor Kubo rajzolt az egyik fejezetben ilyen "Rangiku fél bordáját kitépi az aktuális monster of the week" jelenetet, egyből felordított, hogy "EZ MÁR SEINEN!!!!444" Kicsit sem röhögtem, főleg, amikor ilyen JoJo-k vagy Hokuto no Kenek ugrottak be és még azok is bőven shounenek, pedig utóbbiban fejek robbannak szét és hát előbbiben is volt azért ilyen szempontból 1-2 "finomság". :D) Persze nyilván a fanboy is beszél belőlem, mert ha jól van megírva a shounen, akkor számomra az egyik legélvezetesebb animeműfaj és nyilván ezért is zavar, amikor így "ledegradálják", másrészt meg ettől függetlenül is vicces a dolog, mert tipikusan azt a tini/edgy viselkedést takarja, amikor az illető a kedvencét próbálja felnőttebbnek/komolyabbnak beállítani. ("Ez nem holmi 14 éveseknek készült shounen, ez 20+-os seinen, bizony ám!!!!" XD) Abba meg már tényleg bele se' menjünk, hogy nem mintha a seinen valami mindenkor komolyan vehető és felnőtt cuccok tárháza lenne, amikor pl. egy csomó moeloli fanservice sorozat is ebbe a demográfiai besorolásba esik...
Junchi írta: 2017.01.18. 10:00 Utálom Arakawa poénjait...
Egy világ dőlt össze bennem. :D Bár valahol érthető, ha jól rémlik, Arakawa egyik "mestere/példaképe" mangaka szempontból mintha Rumiko lett volna, ergo a humoruk valahol eléggé hasonló, te meg ha jól rémlik, Rumiko humorát sem komáltad túlzottan, már ha az UY/Ranma párosból indulok ki. XD
tulokos írta: 2017.01.18. 11:02Junchi véleményét a Death Note soriról csak megerősíteni tudom: hihetetlenül túlértékelt. Amikor először láttam, akkor sem tetszett, de komolyan vettem; tudtam rajta izgulni. Most már csak megmosolyogtat, ha eszembe jut. Ráadásul itt már nem beszélhetünk az animált megjelenésről mint hozzáadott értékről.
Hát nem tudom, bevallom, engem többek között pont az fogott meg benne, hogy annyira teátrálisan túljátszottak kismillió jelenetet, ami nem tudom, hogy egy élőszereplős filmnél hogyan működött volna, de szerintem sehogy. XD Chipsevős rész, Light úgy ír, mint amikor egy karmester vezényel, stb., még hosszan lehetne sorolni. XD Vagy a hülye fejek tárháza (Light fejeitől kezdve Higuchin át egészen Mikamival bezárólag, persze lehet még ezen kívül is voltak, de ez a három vitte a pálmát, "honorable mention" volt még Mello XDDD), amiket élőszereplős cuccban ilyen formában szerintem akkor sem tudtak volna visszaadni, ha mondjuk minden egyes szereplő szerepére a gumiarcú Jim Carrey-t castingolják. :D XDDD (A fétises kérdésnél nem írtam, mert próbáltam komolyan venni és a dolog szexuális vonzatú oldalára koncentrálni, de amúgy ha már Catrin említette a villanypóznákat, én meg simán írhattam volna a "hülye animés fejeket", mert általában baromi jót röhögök az ilyeneken, nem véletlen, hogy a Youjo Senki-n is itt derültem a múltkor. XD Na most a DN tobzódott ezekben, amiket én élőszereplős formában nehezen tudnék elképzelni. XD Btw, a Code Geass-t is Lulu hülye/pozőr fejvágásai miatt kezdtem el nézni anno. :D XDDD)
Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Nem feltétlenül élőszereplős filmekkel kell összevetni. (Amúgy sok másra meg nem képes, amire egy élőszereplős film pedig igen; például sosem lesz annyira realisztikus a megjelenése, persze ez talán már csak idő kérdése... de ez már egy másik téma.) Szóval szerintem nem használta ki az animáció adta lehetőségeket: szegényes, rossz, gyenge a használt animációs eszköztára. A "hülye pofák" sem mentették meg. :D
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Asszem ideje lesz bevédeni a Dezsnyótot meg a többit, és most nem a DN-CG-NGE-TTGL- akármi-fan fog belőlem szólni, és nem is direkt Junchinak vagy Tulokosnak megy, csak úgy veszem észre, mintha kissé el lennének szállva itt az elvárások, és nem vesznek figyelembe bizonyos, méghozzá elég fontos szempontokat egyesek. Pl. hogy egy shounen-kategóriás cuccot baromira felesleges yosei, vagy tényleges seinen tartalommal bíró (és nem otaku-fanszervíz) animékhez hasonlítani, mert abszolút nem játszanak egy ligában.

Először is DN-hez egy megjegyzés:
Junchi írta:A másik, hogy tele az egész sorozat asspullal, ami főleg L részéről egy idő után az őrületbe kergetett.
Nálam nagyobb DN és Kira-fan nem tudom létezik-e, de azért én is láttam, hogy nemcsak L-nek, de kedvenc pszichopatámnak is kijutott az írói segítségből, pl a DN szabályai, melyek nincsenek az elejétől lefektetve, hanem folyamatosan kerülnek elő a sztori folyamán, véletlenül MINDIG Kirának kedveznek. Csak hogy lássátok, nem vagyok én sem olyan elvakult :D
Junchi írta:ezért sem értettem soha, miért akarják a fanjai olyan nagyon egy "demográfiai csoportot tévesztett shounennek (read: seinen)" beállítani, mikor baromira nem az
Ezt én sem értem egyébként, mert azon kívül hogy van benne némi morális kontent vagy némi paradicsomlé, még nem lesz automatikusan seinen. Btw ezeket szoktam én "felsőkorhatáros shounennek" nevezni, mert azért érezhetően mások tartalmilag, mint egy átlag fight-cucc, hárem vagy sportanime, és a közönsége is inkább a 16-19 éves korosztály. És ez igaz a CG-re, Shingekire, Evangelionra - ezeket is szeretnék áttolni seinenbe, de tartalmilag nem oda valók. Viszont:

1. abszolút nincs túlértékelve egyik sem, shounenen belül ezek a mai napig top-kategóriás animék, és ezt elvitatni felesleges. Kellően szórakoztatóak, emellett értékelhető jellemek és komolyabb mondanivaló is van bennük, megvalósításra se nagyon lehet panasz. Függetlenül attól, mennyire nőtte ki az ember az adott korosztályt, össze lehet vetni a fenti címeket egy most futó random shounen hype-cuccal: hol lesz 2 év múlva a Re:Zero, a Vanpancsman vagy a Drifters? Ott ahol a Kill la Kill vagy mondjuk a Kabaneri: sehol - mondom ezt úgy, hogy nem is mindet tartom rossznak, sőt, némelyiket még szeretem is. A mindenkori shunen-fősodorral, szal ilyen Tündérfarok,Nuczuró meg háremfanszervíz-szerű hogyishívjákokkal eleve felesleges is összevetni őket, ég és föld.

2. Ugyanez megáll a Fate/Zero-ra, Kiseijuu-ra, Kőkapura és a többire is, de ezeknek is max a korhatárbesorolása seinen, tartalmilag schőnen mind (épp ezen polémiáztunk a Sors/topicban Ricz-el). Ami szintén nem gond, már ha ténylegesen kihívóikat, a magukat seinennek hazudó shouneneket vesszük: most komolyan, a Tokyo Ghoul, Ganc, Black Lagoon, Black Rock Shooter, Jormungand meg a többi retek tartalmilag hol seinen? Sehol, csak a korhatárbesorolása más, szal míg az előbbieket nem a GitS-hez, KnK-hoz vagy a Madokához hasonlítgatjuk, nincs miért szégyenkezniük (max a "háááez milyendarkosvéresedgy má, ez má seinen"-féle hülye fanjaik miatt).

3. Őszintén szólva fogalmam nincs hogy milyen alapon seinen mondjuk a Black Lagoon és shounen pl. a Dezsnyót, amikor mindkettő legfőbb célközönsége ugyanaz a felső tizenéves réteg, tartalmilag meg pince-plafon a kettő közti különbség. Sosem értettem mi alapján döntik el ilyen tartalmak mellett, hogy melyik hová tartozik, vagy melyik demográfiai csoportot kiszolgáló médiumban jelenjen meg... Direkt nem írtam otaku-cuccokat, azoknak is csak a demográfiája seinen, szal egy Illya, Strike Witches vagy bármelyik Monogatari tartalmilag a tizenéves szintet ha megütik (jobb esetben...), csak a bennük lévő fanszervíz céldemográfiája 20+-os.

Nemtom érthető-e amit ezzel mondani akarok, csak kissé le vagyok fáradva, aztán nem biztos hogy rendesen átment: egyrészt egy szórakoztató, de mellé érdekes karaktergárdát és értékelhető sztorit + némi morális kontentet felvonultató shounent (vagy kvázishunen "seinent") lehúzni azért, mert nem ténylegesen seinen-yosei tartalmilag, elég nonszensz. Nem is kell annak lennie. Másfelől meg szerintem az itteni elitista (:P) fórumközösség 90%-a is odaadná a fél karját, ha feleilyen minőségű cuccok érkeznének mostanában. Mégpedig ezért:
tulokos írta:amíg az elmúlt 5 év terméséből is alig lehet kihozni egy valódi TOP10-es listát, addig felesleges különösebben fennakadni és boncolgatni az évenkénti összesítéseket. Ezek csak azt mérik fel, hogy melyek voltak a "legnépszerűbb" animék az adott évben.
Ezt csak dettózni tudom, bár a szempontjaink finoman szólva sem ugyanazok. De végignéztem a listámon, mik azok a 2012-2016 között startolt animuk, amire azt mondanám hogy akár objektív, akár szubjektív szempontok szerint megütik azt a mércét, hogy egy TOP10-es listán helye lenne... és demográfiafüggetlenül nem jött össze 10 darab.

Objektíve Kiseiyuu, Psycho-Pass, Kaguyahime, Rakugo, Ame&Yuki + nekemteccett alapon még a Shingeki és a Kill la Kill (azért az Illyát ilyenre nem tenném rá :D). Nézegettem a PTW-listámat is, 5 évnél ifjabb cuccok közül egyedül a KyousoGigától várnék nagyobb áttörést. Szal pl. a Barakamon, Gin no Saji, Ben-To vagy a Shirobako (hasraütve mondtam pár címet) se rosszak egyáltalán, bírom is őket, de TOP kategóriásnak egyiket se tenném be még szubjektíve se. És nem hiszem hogy az elmúlt 5 év jobb dolgai elkerülték volna a figyelmemet. Persze ez szubjektív lista, és én is kinőttem már az OMG EVA IZ DA BEST!-korszakomból, de ilyen felhozatal mellett Dezsnyótra, Fate/0-ra, NGE-re, Geassra és a többire panaszkodni... minimum LOL.
tulokos írta:Szóval szerintem nem használta ki az animáció adta lehetőségeket: szegényes, rossz, gyenge a használt animációs eszköztára.
2normal4me :D A világon semmi gond nincs az animációjával, se semmi mással a vizuális megjelenítés kapcsán. Nem mindenhez való a túl egyedi megjelenítés. De ha már így felmerült: Pl. Dezsnyót vagy Geass terén milyen lehetőségekkel kellett volna élni? Ne felejtsük el, ezek szélesebb közönségnek készülő animék, nem mindenhez jó a PingPong vizuális megvalósítása.
többen írta:Nem listás a Rakugo és a Keijo!!!!!
Eszembe nem jutott hogy ezek felkerülnének erre a listára. Előbbi túlzottan rétegcucc, szal a fő közönséget adó 14-24 éves korosztályt nem igazán köti le. A másik meg az a kaliber, mintha én csodálkoznék hogy az Illya 3rei! mé nem szerepel :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Surci írta:2normal4me :D A világon semmi gond nincs az animációjával, se semmi mással a vizuális megjelenítés kapcsán. Nem mindenhez való a túl egyedi megjelenítés. De ha már így felmerült: Pl. Dezsnyót vagy Geass terén milyen lehetőségekkel kellett volna élni? Ne felejtsük el, ezek szélesebb közönségnek készülő animék, nem mindenhez jó a PingPong vizuális megvalósítása.
Jogos, nem lehet minden anime jó, szükség van a "széles tömegeknek gyártott Dezsnyótokra" is. Én csak azt mondom, hogy _számomra_ ez kevés volt, az értékelésnél vesztett pontokat az animált megjelenése/gyenge eszköztára miatt is. (Illetve még mindig nem látom be, hogy miért lett anime... egy (jó) élőszereplős feldolgozással még nagyobb közönséget elértek volna egyébiránt. :drop: )

(Szerk.:
Surci írta:ezek szélesebb közönségnek készülő animék
Amúgy valószínűleg minden szerző fontosnak tartja, hogy sok emberhez eljusson az alkotása. De egy magára valamit is adó, autonóm alkotót nem fogja érdekelni, hogy mit akar a szélesebb közönség. Az jó, ha elnyerjük a szélesebb közönséget, de ez nem lehet elsődleges szempont! Yuasa például van akkora zseni, hogy azt és úgy csinálja meg, ahogyan ő kigondolta, míg a legtöbben a tömeg ízléshez igazítják az animéiket.)
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta: 2017.01.18. 16:52 Sosem értettem mi alapján döntik el ilyen tartalmak mellett, hogy melyik hová tartozik, vagy melyik demográfiai csoportot kiszolgáló médiumban jelenjen meg...
Noss, a helyzet az, hogy ez megint egy olyan dolog, amit (szokás szerint) a nyugati fandom liheg túl és ad neki nagyobb jelentőséget, mint kellene, hovatovább azért is érdekes, mert ezt a shounen-shoujo-josei-seinen dolgot eleinte csak mangákra használták, sőt manga antológiákra. Lényegében ez egy jelzés azzal kapcsolatban, hogy az adott magazin és a benne szereplő mangák melyik demográfiai célcsoportnak szolnak elsősorban. Innen, hogy igazán nincs is nagyon értelme másfajta médiumokra is kivetíteni ezeket a kifejezéseket, mert azokat már nem lehet ilyen egyértelműen besorolni, lásd a visual novelek vagy light novelek, amik eddig egyszer sem kaptak ilyesmi "besorolásokat" (persze korhatár jelzés azért nyilván van rajtuk).

Egyébként meg jah, nincs azzal semmi gond, hogy valami shounen, valami meg seinen, szal addig, amíg az utóbbi kategóriába vígan beleesnek olyan szutykok is, mint a Terra Formars, addig teljesen megkérdőjelezhető gyak bármi ezzel a besorolásdival kapcsolatban, ahogy az én szememben sem lesz mondjuk a Code Geass (első évada) kevesebb, csak azért, mert shounen. Hell, az Aria legfőbb célközönsége az általános iskola alsó tagozatos kislányai, és lám, nem érzem egy hajszállal sem kevesebbnek ez miatt. :D
Surci írta: 2017.01.18. 16:52Objektíve Kiseiyuu, Psycho-Pass, Kaguyahime, Rakugo, Ame&Yuki
Helytálló + Kyousougiga, Yamato 2199, Ping Pong és Non Non Biyori. (Meg a Shinsekai Yori lehetett volna, ha nem vérzik el menet közben százszor.)
Titkos írta: 2017.01.18. 15:40 Egy világ dőlt össze bennem. :D Bár valahol érthető, ha jól rémlik, Arakawa egyik "mestere/példaképe" mangaka szempontból mintha Rumiko lett volna, ergo a humoruk valahol eléggé hasonló, te meg ha jól rémlik, Rumiko humorát sem komáltad túlzottan, már ha az UY/Ranma párosból indulok ki. XD
Ez azért is érdekes, mert a Maisonban meg pont bírtam a humo... ja, nem, ott is inkább nem, pláne, ha arra a három gyökérre gondolok. Egyébként pont Arakawa pocsék humora volt az egyik tényező, ami miatt hanyagoltam anno az FMA mangát.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2017.01.18. 16:52Btw ezeket szoktam én "felsőkorhatáros shounennek" nevezni, mert azért érezhetően mások tartalmilag, mint egy átlag fight-cucc, hárem vagy sportanime, és a közönsége is inkább a 16-19 éves korosztály. És ez igaz a CG-re, Shingekire, Evangelionra - ezeket is szeretnék áttolni seinenbe, de tartalmilag nem oda valók.
Én meg simán "jó shounennek" nevezem őket. :D (A Shingekit már szóba sem mertem hozni, mert arra Junchi végképp vérszemet kapott volna, ha azt is a "komolyabb" darabok között említem, vagy ilyesmi... XD)
Surci írta: 2017.01.18. 16:52
többen írta:Nem listás a Rakugo és a Keijo!!!!!
Eszembe nem jutott hogy ezek felkerülnének erre a listára. Előbbi túlzottan rétegcucc, szal a fő közönséget adó 14-24 éves korosztályt nem igazán köti le. A másik meg az a kaliber, mintha én csodálkoznék hogy az Illya 3rei! mé nem szerepel :D
A Keijót szerintem sokan csak annyiból hiányoltuk, hogy hányszor láttuk már, amikor különösebben semmiben sem kiemelkedő, csak a csöcssegg fanservice-t fullba nyomó sorozatokra dobták rá a fanok, hogy "hát ez bizony nemhogy az év ecchiháreme, de még az év ANIMÉJE is!!!!44", erre jött a Keijo, ami pont visszafogottabb és inkább a shounen-elemeket ötvözte a sporttal/enyhébb fanservice-el, így mondhatjuk, hogy legalább minimálisan más volt, mint az átlag háremecchi, ehhez képest akkora a kuss körülötte, mintha nem is létezne. Azért ebből a szempontból ez fájt, még ha nem is raknám rá ilyen "all-time favourite TOP 5/10" listákra én sem. Lásd a szintén nem sokkal többet felmutató (a szuperhős sztorikat parodizáló/új megvilágításba helyező) Vanpancsment meg úgy szarrá hypolták anno, mintha Krisztus Második Eljövetele történt volna meg. (Bár mondom, személy szerint az ilyen "Tündérfarok >>>>>>>>>> JoJo" arányok sokkal jobban zavartak. :dirr:)
Junchi írta: 2017.01.18. 18:59Ez azért is érdekes, mert a Maisonban meg pont bírtam a humo... ja, nem, ott is inkább nem, pláne, ha arra a három gyökérre gondolok.
Jaja, ahogy tapasztaltam, ott is inkább a relatíve normálisabb/komolyabb oldala fogott meg a sorozatnak, a humora nem a te eseted. :D Persze nincs ezzel gond, csak ez már anno is feltűnt és feltételeztem, hogy az Ararakawa-humor utálatod is valahogy ezzel állhat összefüggésben. XD (Btw, én az ő poénjain is fetrengtem. XD)
Junchi írta: 2017.01.18. 18:59Egyébként pont Arakawa pocsék humora volt az egyik tényező, ami miatt hanyagoltam anno az FMA mangát.
Nem baj, a lényeg, hogy végül "megtértél" és felismerted, hogy még így is bőven jobb a Brotherhood/manga, mint az "edgy" első sorozat. :lol: (Bár én ezzel úgy voltam, mint Catrin: bírtam én azt is, csak a lezárás, plusz a mozi tönkrevágta az egészet, meg hát az Arakawa változat klasszisokkal jobb.) Mondjuk no offense, de nem lehet hálás munka neked tetsző shounent gyártani, a humorosabbakat leszólod, mondván, hogy gyerekes szarok, míg a komolyabbak meg "edgy tinidrámák", vagy "túljátszott izék", vagy ilyesmi. XD És ehhez képest mégis elég sokat megnéztél belőlük, kb. mint múltkor Ricz, aki leírta, hogy utálja a háremecchiket, de azért felsorolt vagy 20-30 címet, köztük olyanokat is, amikkel szvsz semmi baj nem volt (pl. Onegai Teacher), tőle is majdnem megkérdeztem, hogy "De miért néztél ennyit, ha láthatóan utálod magát a műfajt is, ennyire szereted kínozni magad?" :D XDDD

Amúgy még az FMA-hoz: az igaz, hogy az első sorozat darkosabb hangulata után elsőre nekem is fura volt ez a "poénkodunk minden második oldalon" stílusú Arakawa-féle FMA, de egyrészt hamar megszoktam, másrészt utána nála is rendesen komolyodtak a dolgok, harmadrészt meg az egész annyival túlnőtt az első sorozaton, hogy bőven "vezekelt" a humorizálásért cserébe. Szoktam is mondani, hogy igazából ameddig az első sorozat a mangát követte, addig az a verzió a jobb, viszont ahogy eltért tőle, a manga sztorija egyből köröket vert arra, amit utána Bones-ék összehoztak. XD
Surci írta: 2017.01.18. 16:43 Karakter: Alucard :D Animés karrierem kezdetén egyik EPIC TOP karakter volt, fúúúöcsém, na ezt nevezem, A VILÁG LEGDURVÁBB VÁMPÍRJA bazze, KI SE LEHET NYÍRNI, mindig visszatér mint a Terminátor, akkora laza dumák mint az állat, Incognitót meg hogy felnyársalta már! És méééég hozzá bevillantották hogy Vlad Tepes és ő volt a Karóbahúzó és még a neve is anagramma, mekkora kreativitás!!!4 Azóta meg LOL. Nem utálom vagy ilyesmi, csak egyszerűen szétröhögöm magam rajta, és a Hellsing összes baromságán :D
Nálam még mindig az animevilág egyik legcoolabb vámpírja, illete egyik leglazább karaktere. :D Persze nálam pont jól jött ki, mert a sorozat "idomult hozzám". XD Tiniként ugye a Gonzo-féle sorozatot láttam, akkor nagyon bejött (leszámítva a végén lévő debil Incognitót, aki röhejes és méltatlan ellenfél volt Alucardnak, mint final boss), később Animaxon újranézve valami két epizódig bírtam, mert már rohadtul zavart, hogy mennyire komolyan veszi magát, viszont helyette közben jött a manga, amiben Alucard ugyanolyan laza/cool, mint volt, viszont a sztori full poénra van véve, hiába jóval durvább, mint a Gonzo-féle sorozat, mégis Kohta érezteti, hogy ez csak ilyen őrült/fun vámpírkaland és ilyen formában még így 30-hoz közel is bőven tudom élvezni. :D (AA animeblogján is jót röhögtem, amikor a blogger ott panaszkodott, hogy "Jó lenne ez a Drifters, de minek kellenek bele a hangulatot megtörő hülye poénok, meg SD-fejek, stb.?", mire én magamban: "Ejj-ejj fiam, nem tudod te sem értékelni a KOHTA-FEELINGET!" XDDD Én pont úgy voltam vele, hogy csak így vagyok hajlandó esetleg egyszer elkezdeni, ha valami fullkomoly háborús baromság, akkor engem elfelejthetnek, de látom, Kohta hozta a formáját, itt Aoin is valami szaros nyilakat emlegettek többen, szóval nem csökkent a színvonal... XDDDD)
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Junchi írta: 2017.01.18. 10:12 Got me. :D

Mondjuk azt én inkább csak egy nagyon szubjektív listára raknám rá, egy ilyen globálisan összesítettre már nem igazán (max valami harmincadiknak, mint jelzésértékű pozíció), de ez persze nem változtat azon a tényen, hogy az utóbbi idők egyik legszórakoztatóbb sorozata volt imho. Mondjuk ettől függetlenül sincs oka szégyenkeznie, amit felvállalt, azt vígan teljesítette, ennél sokkalta arcpirítóbb sorozatok is készültek 2016-ban, például a 91 Days egy mocskosul pofátlan sorozat, a Love Live "adjuk el még egyszer tökugyanazt" Sunshine-ról már nem is beszélve.
Egy "nagyon objektíve és ténytiszta" lista esetén én se feltétlen tenném a Keijo-t a top5 közelébe (10-be már valószínű igen, annyira mindenképpen megvett kilóra :)), hiszen egy annyira fajsúlyos és mélyenszántó stuffról így sincsen szó, de egy "mindenképpen említésre méltó" szekcióba így is gond nélkül dobnám, hiszen igen, egyszerre volt meglepően szórakoztató és vitte végig azt, amit az első részben előirányzott, és ezen a "szaksajtó" kezdeti köpködése sem változtat egy dekát sem szerintem. Viszont ugye az ilyesféle listák kapcsán jön közbe nagyon a szubjektivitás kérdése, és lényegében ezért mondom rá szívfájdalom nélkül, hogy szvsz tavalyról ez volt a legjobb: azt a nyolcadik részen való, most már egy éves kotlás ellenére is aláírom, hogy a Rakugo elég disztingvált/minőséget hozó sorozat egy AotY listához, és két látott rész alapján a YoI érdemességét sem vonom kétségbe, de ezek egyikét sem fejeztem be. Viszont a Keijo-nál kis túlzással már akkor rácuppantam az új epizódokra amikor éppen csak kijöttek, arról nem is szólva, hogy részről-részre hozta a formát (ami nem kis szó), úgyhogy a részemről az adott cím (nem sértő értelemben vett) "karótnyeltségi/kultúr" faktora nem nyom akkorát a latba, hogy egy Keijo-féle ezer-évben-egyszer-működő-marhaság ne szerepeljen egy ilyen listán.

Mondjuk ehhez az is hozzátartozik persze, hogy a tavalyi év nem volt egy hű de nagy durranás, hiszen az évzáró topikban elejtett kommentemben megemlített címek között elég sok olyan volt, ami a végére vagy leépült valamelyest minőségileg, vagy csak szimplán szarrá ment, ilyen körülmények között meg aztán pláne nincs szívem megfosztani a Keijo-t a listás helyezéstől. Jó, persze én voltam az a marharépa, aki anno 8/10-et adott a Monster Musume-ra, de csak annyit akarok kihozni ebből az egészből, hogy egy nagyon-objektíve listát amúgy is nem egyszer nehéz szülés összehozni, hát még akkor, ha juszt is csak olyan animék kerülhetnek be, amiknek megvan az idézőjeles ázsiója, és nem kerülhetnek be a kevésbé mélyenszántóbb/összetettebb, de így is határozottabban szolidabb, maradandóbb stuffok is. Nem azt mondom persze, hogy akkor most simán mehet teszem azt a Fairy Tail és társai az ilyen listákra, de ja, nem egyszerű a listakészítés, hát még ha az idézőjeles objektitvitás bonyolítja a dolgokat.

Ha már felkerült a "melyik animét raknád egy top10-be az elmúlt öt évből" kérdéskör, akkor a részemről egy Nozaki-kun/Jinrui wa Suitai Shimashita/Jojo Stardust Crusaders S2/Osomatsu-san/Non Non Biyori Repeat/Shirobako/Uchouten Kazoku/Usagi Drop/Watamote csokrot dobnék be, már ami a végig nézett sorozatokat illeti. A Kyousugiga lehet simán válna egy tizedik címmé, de annak idején egy erős "látszik hogy van benne szufla, de nem nyert meg" elkönyveléssel el búcsúztam tőle idő előtt, azóta pedig nem próbálkoztam meg vele.

Titkos írta: 2017.01.18. 20:38 Én pont úgy voltam vele, hogy csak így vagyok hajlandó esetleg egyszer elkezdeni, ha valami fullkomoly háborús baromság, akkor engem elfelejthetnek, de látom, Kohta hozta a formáját, itt Aoin is valami szaros nyilakat emlegettek többen, szóval nem csökkent a színvonal... XDDDD)
Yeah, Hirano ebben is hozta a szokásos formáját, ahogy abban is, hogy pölö a legkevésbé sem aggódik azon, hogy a kurrens közönség hogyan vesz egy "hagyományosabb" meleg szereplő-ábrázolást. A fickó még mindig ugyanabban a vákuumban él, amiben anno a Hellsing-et is összehozta, mégha annyi fény azért beszűrődött, hogy a szereplőgárda itt jobbra sikeredjen. :)
Kép Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2017.01.18. 20:38És ehhez képest mégis elég sokat megnéztél belőlük, kb. mint múltkor Ricz, aki leírta, hogy utálja a háremecchiket, de azért felsorolt vagy 20-30 címet, köztük olyanokat is, amikkel szvsz semmi baj nem volt (pl. Onegai Teacher), tőle is majdnem megkérdeztem, hogy "De miért néztél ennyit, ha láthatóan utálod magát a műfajt is, ennyire szereted kínozni magad?" :D XDDD
Nyugodtan kérdezheted, bár szerintem a válasz elég kézenfekvő lesz. :) Ezeket ugyanis még középsulis koromban láttam javában, ami úgy 8 éve volt lassan. Pár kivételével, mert az Onii-chan Zenzen pékf@sza című 5-6 éves darab, és fordítottam is egykor. Írhattam volna olyanokat, mint a Onii-chan Sareba, ahol a bratyó húgijának testébe az őt stalkerkodó csaj lelke költözik, vagy a To Love-Rut, SoraOtót és a többit, de azokat már úgy néztem meg, hogy egyből mentek a generic or bad ecchi hárem polcra. De hát a kérdés az volt, hogy mik azok, amik egykor tetszettek, de ma már nem, és az összes felsorolt cím kielégíti ezt. (A Love Hinát a mai napig imádom, ahogy a Happy Worldöt.) Ma már lényegesen kevesebb ilyet nézek, de az az alapelvem van: akármekkora szenvedés is, de végignézem, mindegy, hogy mi. (Pl. NouCome. Attól pl. az arcom kapartam olykor, de végigültem.)

Az Onegai Sensei egykoron nagyon bejött, de ha most rewatcholnám, akkor ahhoz képest csak a generic romcom címet érné el, néhány hülyeségével, mint az agyi kék halál miatt visszamaradó szervezeti fejlődés, ami miatt a töpszli csaj idősebb, mint amilyennek tűnik, illetve magyarázat arra is, hogy mitől maradt a srác 2 évnyit vissza a fejlődésben. Szóval a régi szinthez képest eléggé csalódás lenne most ez a cím.
Titkos írta:Jó, persze én voltam az a marharépa, aki anno 8/10-et adott a Monster Musume-ra
Nem csak te, én is annyit adnék rá, de még most is. Amennyiben a HDTV-s verzióról van szó. A mangahű BD valahogy nem volt olyan "bájos" a cenzúrázatlanságával már. Illetve a "másodrangú polgári vonala" is tetszik az egésznek, annak ellenére, hogy Okayado nagyon nem erre hegyezi ki a művet, pedig lehetne.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2017.01.18. 21:51Nyugodtan kérdezheted, bár szerintem a válasz elég kézenfekvő lesz. :) Ezeket ugyanis még középsulis koromban láttam javában, ami úgy 8 éve volt lassan. Pár kivételével, mert az Onii-chan Zenzen pékf@sza című 5-6 éves darab, és fordítottam is egykor. Írhattam volna olyanokat, mint a Onii-chan Sareba, ahol a bratyó húgijának testébe az őt stalkerkodó csaj lelke költözik, vagy a To Love-Rut, SoraOtót és a többit, de azokat már úgy néztem meg, hogy egyből mentek a generic or bad ecchi hárem polcra. De hát a kérdés az volt, hogy mik azok, amik egykor tetszettek, de ma már nem, és az összes felsorolt cím kielégíti ezt. (A Love Hinát a mai napig imádom, ahogy a Happy Worldöt.) Ma már lényegesen kevesebb ilyet nézek, de az az alapelvem van: akármekkora szenvedés is, de végignézem, mindegy, hogy mi. (Pl. NouCome. Attól pl. az arcom kapartam olykor, de végigültem.)
Ja, így már értem. :) Btw, lehet akkor én vagyok elnézőbb ezekkel a cuccokkal is, ahogy pl. a shounen darabokkal is, mert pl. a TLR nálam azért annyira generic háremecchi nem volt. :D (Jó, igaz, ott én automatikusan mindig a mangára gondolok, ami azért jobb lett, mint pl. az első animesorozat.) De igazából a legtöbb cím, amit felsoroltál, stimmelt, igazából csak háromnál néztem különösebben:

-B Gata H Kei: Én vagyok az egyetlen, akinek ez egy 10/10-es vígjáték, az meg külön tetszett, hogy ezúttal női szemszögből van megírva az ecchi? :D Mondjuk lehet, mert magamon kívül kb. senkitől sem hallottam, hogy egyáltalán látta volna, vagy ha igen, akkor sem büszkélkedett vele, de számomra nagyon betalált, persze tény, hogy elég pihent egy darab. XD

-Highschool DxD: Na, ez vicces lesz, mivel látni még nem láttam (XD), de így jelenetek, részletek, YouTube videók alapján ezzel sem volt különösebb bajom, gyakorlatilag amit ígér (csöcssegg fanservice + hárem XD), azt elég magas szinten be is tartja... XD Max az a hülyeség zavart, amikor a fanboyai úgy próbáltak embereket "megtéríteni" irányába, hogy "De nézzed, ez nem olyan, mint a többi hárem, ennek TÖRTÉNETE VAN!" Aha, így a mell- és seggfolyón lefelé evezve néha történetdarabokba ütközik a csónak, de hamar továbbúszunk. XD Na, de ez meg nálam megint nem hiba, egy ecchinél nem is feltétlenül várom el, hogy legyen sztorija, lehet csak elvonná az értékes műsoridőt a "lényegről". XD

-Onegai Sensei: Ezt meg ugye írtam már az előbb is, ez meg egy meglepően visszafogott, normális, egyes kérdésekhez éretten viszonyuló darab volt. Persze az valóban hülyeség volt, hogy valaki a kóma miatt visszamaradna a testi fejlődésében (amúgy azt eskü azért csinálták, hogy megint lehessen mondani, hogy "bár testileg loli, de szellemileg már elmúlt 18, szóval hajrá srácok!" :dirr:), de talán más nagy hibát nem is tudnék felróni a cuccnak. Még azt is elérte, hogy szurkoljak a főszereplő párosért, pedig nem igazán van tanárnéni fétisem. XD

Persze nem mondom, hogy ezek bármelyike valami világmegváltó darab, de azért az ilyen Oniichan no Koto... baromságoktól messze följebb vannak, szal ezekben legalább próbálkoztak a készítők, nem annyi volt a plot, hogy "tsundere módon lecseszem a bátyámat minden adandó alkalommal, de persze közben hajtok is rá, aztán direkt mindig pucsítok neki, meg ilyesmi". :dirr: (Abból asszem EGY epizód elég volt nekem anno... XD)

A NouCome-t meg jó, hogy mondod, én annál már teljesen elbizonytalanodtam. XD Egyrészt én anno ha nem is "kinéztem", de mondjuk úgy, hogy "megjegyeztem" magamnak, mert úgy voltam vele, hogy tök vicces lehet egy olyan anime, ahol a srácnak mindig dating simes választási opciók villannak fel a mindennapjaiban. XD Aztán valahogy elfelejtődött, viszont múltkor scineram linkelgetett itt belőle pár videót, amik valahogy egyszerre fárasztottak és szórakoztattak. XD De nem tudom, hogy vajon végig olyan-e, vagy csak három jó poént kihalászott belőle? XD
Ricz írta: 2017.01.18. 21:51
Titkos írta:Jó, persze én voltam az a marharépa, aki anno 8/10-et adott a Monster Musume-ra
Nem csak te, én is annyit adnék rá, de még most is. Amennyiben a HDTV-s verzióról van szó. A mangahű BD valahogy nem volt olyan "bájos" a cenzúrázatlanságával már. Illetve a "másodrangú polgári vonala" is tetszik az egésznek, annak ellenére, hogy Okayado nagyon nem erre hegyezi ki a művet, pedig lehetne.
Ezt picit félrequotoltad, mert ezt Dodgers írta, nem én, bár én is bírom a MonMusut, de nálam csak egy 6/10-re volt jó. :) Mondjuk a BD verzió "természetesen" a legjobb, csak azok a hentai-mellek nagyon lefárasztottak, esetleg vehetett volna "hogyan rajzolunk szép, arányos női testet?" órákat a mangaka a To Love Ru-s Yabukitól. ^^" (Szigorúan még a normál TLR idejéből, mert a Darknessre még a rajzolást is elhentaiosította ő is... -___-) A MonMusu meg még jobb lett volna, ha mondjuk csak Miia van és valóban erre a "másodrangú polgár" rasszista vonalra hegyezték volna ki, de mindegy, a mangaka nem mert elég merész lenni, így sem volt azért rossz.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta:B Gata H Kei
Nem tudom, és bár rendben, hogy női fókuszos, de nekem utólag elég mellésikerültnek érződik, mivel a recept gyakorlatilag ugyanaz, csak nemcsere. Megpróbáltam újranézni pár hónapja, és valahogy sehogy se jutottam tovább 3 résznél.
Titkos írta:Highschool DxD
A sztori része nem épp az erőssége, bár tény, hogy van. Persze, retardsőnen szinten, de azért van. A light novelben jobban át jön a sztoriív, amit le akar fedni, már ameddig beleolvastam. Adaptációnak viszont valóban csöcs- és seggfolyam, és elég nyíltan tegyük hozzá. Nem valami sok cím mondhatja el magáról, hogy a lányok önként és dalolva riszálják magukat, vetkőznek és próbálják erotikus gondolatokkal túlfűteni a nézői processzort. Aki elég egybites, annak bizony kisül ettől. :)
Titkos írta:NouCome
Ha rám hallgatsz, elkerülöd. :) Szörnyen fárasztó, és az elején még valamennire vicces is, de aztán egyre jobban kínos gyötrelembe fullad.
Titkos írta:Ezt picit félrequotoltad, mert ezt Dodgers írta, nem én, bár én is bírom a MonMusut, de nálam csak egy 6/10-re volt jó. :) Mondjuk a BD verzió "természetesen" a legjobb, csak azok a hentai-mellek nagyon lefárasztottak, esetleg vehetett volna "hogyan rajzolunk szép, arányos női testet?" órákat a mangaka a To Love Ru-s Yabukitól. ^^" (Szigorúan még a normál TLR idejéből, mert a Darknessre még a rajzolást is elhentaiosította ő is... -___-) A MonMusu meg még jobb lett volna, ha mondjuk csak Miia van és valóban erre a "másodrangú polgár" rasszista vonalra hegyezték volna ki, de mindegy, a mangaka nem mert elég merész lenni, így sem volt azért rossz.
Hoppá. Ez van, mikor alul össze-vissza kezd mozogni a csúszka, ahogy tekergetek, hogy akkor mit másoljak át a másik posztjából. :drop:
Jó, tegyük hozzá Okayado azért sem növesztett heréket, és húzta ki a sztorit tényleg erre a "polgárjogi vonzatra", mivel eddig kizárólag csak hentai mangákat rajzolt. A MonMusu is ebből alakult, nem igazán szakad el a gyökereitől. Meg, ha már 7. vagy lassan 8. kötete is fut a manga, azért látszik, hogy van azért erre igény. Persze, ugyanúgy ziccer marad a dolog. Bár szerintem hárem volnalon is ki lehet ezt építeni, tekintve, hogy nem csak a lámiákat érik, így a visszolygás és a tudatalatti félelem, előítéletesség minden egyes fajnál más és más okból ered, vezethető vissza (azért Rachnerától, a pókasszonytól ne mondd, hogy elsőre nem fosnád le a bokád, hogy "kicsit" nagyobb, mint a megszokott házi pókjaid :lol: ). De így is, ha máshogy nem, szubliminális dologként ott lesz.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Lassan már csak 10 kérdés és vége a kihívásos játéknak, így átnéztem gyorsan a maradék kérdéseket, hogy tovább értetlenkedjek, mert ismét találtam párat, ami nem egyértelmű.

"23. Kedvenc és leginkább utált franchise/univerzum"

Ez miben különbözik a tavalyi "kedvenc/utált animéd" kérdéstől? Jó, értem, attól, hogy ez most franchise, de mitől kezdve számít egy anime franchise-nak? Ha pl. több szezonja van (pl. a Highschool DxD-ből már a negyediket készítik), akkor már az? Vagy kell még több minden, de pl. a TTGL, amiből lett egy anime, két mozifilm, egy OVA, meg még mindenféle kisebb-nagyobb bizbasz, az már az? De akkor pl. a Keijo még nem az, mert ott csak egy manga van, meg az abból készült 12 részes egyszeri anime? Nincs amúgy ezzel bajom, csak számomra nem egyértelmű, hogy honnan változik valami normál animéből "franchise"-á. :D

Illetve lesz még később két ilyen kérdés, hogy:

"26. Anime/manga, amit eleinte bírtál, de egy ideje már rá sem tudsz nézni, annyira szétbarmolták
27. Anime/manga, ami a felütés alapján bénának tűnt, de aztán X epizód/chapter múlva beindult és teljesen ráfüggtél"

Na most ezek nem majdnem tök ugyanolyanok, mint a tegnapi kettő?

"17. Karakter és/vagy anime, amit eleinte nem kedveltél/utáltál, de a végére/újranézés alkalmával átértékelted?
18. Karakter és/vagy anime, amit régen szerettél, de ma már utálod/nem kedveled?"

Mert nekem eléggé olyan, mintha a 26-os a 18-asnak, a 27-es meg a 17-esnek lenne a "párja", csak minimálisan átfogalmazva. Persze értem, hogy a 26-27 mintha inkább arról szólna, hogy milyen az, amikor a készítők cseszik el idővel, vagy épp jönnek bele, míg a 17-18 személyesebb, vagyis lehet, hogy a sorozat végig ugyanolyan jó, csak mondjuk 2005-ben, meg 2015-ben megnézve őket tök más élményként jönnek le, de nem tudom, nekem ezek nagyon összefolynak. Amúgy nem szétcseszni akarom a játékot így a közepén, vagy bármi, csak ezek úgy szemet szúrtak, meg szeretek előre elgondolkodni a kérdéseken, hogy mire eljön az adott nap, a válasz már kész legyen, mert elég a wall of textet begépelni is, nem hogy még aznap találjam ki. :lol:
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:"23. Kedvenc és leginkább utált franchise/univerzum"

Ez miben különbözik a tavalyi "kedvenc/utált animéd" kérdéstől? Jó, értem, attól, hogy ez most franchise, de mitől kezdve számít egy anime franchise-nak?
Pl. attól hogy nem egy sztorivonal hivatalos folytatása az egész. Pl. Gundam, Tenchi, Slayers (itt is megvan ugye a Lost Universe meg mellé még egy rakat fényregény), GitS, Fate/Tsukihime. De a Monogatarit is ide lehet venni, mert az ugyan egy storyline, de sok darabja van már, amik akár külön-külön is megállnak.

Illetve lesz még később két ilyen kérdés, hogy:

"26. Anime/manga, amit eleinte bírtál, de egy ideje már rá sem tudsz nézni, annyira szétbarmolták
27. Anime/manga, ami a felütés alapján bénának tűnt, de aztán X epizód/chapter múlva beindult és teljesen ráfüggtél"

Na most ezek nem majdnem tök ugyanolyanok, mint a tegnapi kettő?

"17. Karakter és/vagy anime, amit eleinte nem kedveltél/utáltál, de a végére/újranézés alkalmával átértékelted?
18. Karakter és/vagy anime, amit régen szerettél, de ma már utálod/nem kedveled?"
Szerintem nem, mert a tegnapi-tegnapelőtti kérdés inkább a saját átértékelésekre vonatkozott (én legalábbis így értelmeztem), míg a másik kettő konkrét sztorivonalakra vagy arc-okra. Én mindkettőhöz tudnék mit írni, de pl. a te tegnapi To Love Ru-s válaszaid inkább a 26-osra állnak meg...

És Rui tegnapi válaszáról ugrott be, hogy én is simán írhattam volna Sengoku Nadeko-t, csak épp a tegnapelőtti "elsőre nemszeretem, de utána bejött" kérdéhez mint karaktert. A legsemmilyenebb szereplő volt az SS Medusa-arc kezdetéig, ráadásul baromi fárasztó nyííííííszanozással is nyomult, de utána annyira jól belemásztak a jellemébe azzal a twisttel, és mellé full pszichóvá is tették, hogy egyből érdekesebb lett, mint az a sokadik háremloli-szerep amit előtte vitt.
Titkos írta:Alucard: Nálam még mindig az animevilág egyik legcoolabb vámpírja, illete egyik leglazább karaktere.
Félre ne érts, én is bírom (mondjuk az Őrnagyot már jobban), de nem úgy mint régen. Mert akkor HALÁL KOMOLYAN VETTEM, kábé mint most Kirát vagy Homurát, de aztán idővel rájöttem hogy mekkora nonszensz kreténség ez az egész, és ennek megfelelően került újraértékelésre.
Ricz a 31-esben" írta:Ugyanez igaz MárkMann Evangelion mulatósára (Surci, ajánlom neked szeretettel).
Köszi :dirr: de az ilyen vicceskedős szarságokat nagyon rühellem (a Csujjogatóst is) főleg ha a kedvenceimet égetik vele.

A tegnapi "mit raknék fel jó szívvel egy TOPlistára"- dolog után ránéztem a 2011-es chartra, és durva hogy abban az egyetlen évben mennyi minden jött ami mehetne rá, majdnem össze is jönne egy tízes lista: Madoka, Kőkapu, Usagi Drop, Chihayafuru, AnoHana, Pingvindob, Sors/0 és ugyan még nem láttam, de amilyen ódákat zengenek róla, a Hotarubi no Mori e. És ugyan nem csúcskategóriások, de itt van a Tiger&Bunny, Ben-to, állítólag a HanaSaku Iroha is jó, volt Natsume folytatás is. Csak nézek micsoda év volt, kiadták az összes jó animét előre, most meg böjtölhetünk. :neutral:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2017.01.19. 13:27 Pl. attól hogy nem egy sztorivonal hivatalos folytatása az egész. Pl. Gundam, Tenchi, Slayers (itt is megvan ugye a Lost Universe meg mellé még egy rakat fényregény), GitS, Fate/Tsukihime. De a Monogatarit is ide lehet venni, mert az ugyan egy storyline, de sok darabja van már, amik akár külön-külön is megállnak.
Ja, oké. :) Csak mert nekem tényleg már az is franchise, ami mondjuk egy idővonal, de marha sok sorozata, mozija, OVA-ja, stb-je van, pl. egy Urusei Yatsura, vagy egy Naruto.
Surci írta: 2017.01.19. 13:27 Szerintem nem, mert a tegnapi-tegnapelőtti kérdés inkább a saját átértékelésekre vonatkozott (én legalábbis így értelmeztem), míg a másik kettő konkrét sztorivonalakra vagy arc-okra. Én mindkettőhöz tudnék mit írni, de pl. a te tegnapi To Love Ru-s válaszaid inkább a 26-osra állnak meg...
Na igen, így átolvasva ezeket a kérdéseket, én is azon filóztam, hogy "hmm, mintha ezt a legutóbbit elcsesztem volna...", de mindegy, egyrészt most már így marad (majd legfeljebb a 26-osnál belinkelem újra... XD), másrészt meg ha helyesen értelmeztem volna, akkor sem nagyon tudtam volna mit írni a 18-ashoz, mivel eleve vagy nem nagyon szoktam animéket újranézni, vagy ha mégis, a nosztalgia általában "bevédi" őket annyira, hogy amelyik sorozatot/karit mondjuk régen bírtam, azt most is kedveljem. :D

Na, köszi a magyarázatokat. :)
Surci írta: 2017.01.19. 13:27 Félre ne érts, én is bírom (mondjuk az Őrnagyot már jobban), de nem úgy mint régen. Mert akkor HALÁL KOMOLYAN VETTEM, kábé mint most Kirát vagy Homurát, de aztán idővel rájöttem hogy mekkora nonszensz kreténség ez az egész, és ennek megfelelően került újraértékelésre.
Ja, hát igen. :D Nálam ez eleve máshogy volt, én valahogy egyszerre tartottam coolnak, de közben rohadt viccesnek is, amiről azt hinnéd, hogy paradoxon, de nem, csak Alucard/Kohta. :D Aztán a manga még jobban rá is játszik erre a kettősségre, egyrészt még jobban vágják a hülye fejeket, mint a régi Gonzo sorozatban (ugye a "hülyefej-fétisemről" meg már értekeztem párszor, ez a Hellsingnél is bónusz XD), másrészt egy csomó ilyen "komolyból megyünk át hirtelen LOL-ba" jelenet van, pl. még viszonylag az eleje körül Anderson és Alucard összefutnak valami múzeumban, kezdik is szokás szerint egymás kóstolgatását, az olvasó is rákészül, hogy "fú, mindjárt nyomják, úristen, szét fogják marcangolni egymást, awesome!" stb., aztán ahogy nekikezdenének pont jön egy ilyen vezetett túracsoport, teljesen lefagynak, aztán elnyomnak valami ilyen dumát, hogy "Te...szerintem inkább halasszuk ezt el, elmúlt a varázs..." "Ja, szerintem is..." Szakadtam. XDDDD És a legjobb, hogy mindemellett azért a cool oldalát is meghagyták, pl. emlékszem, a mangában nem csak valami bevillanást kapunk, hogy ő Drakula, hanem egy konkrét flashback is volt arról, amikor Van Helsing legyőzte.
Surci írta: 2017.01.19. 13:16 A MAR-t nagyon utálom, és szerintem az AMV Hell se vicces, de megvan a magam AMV antológiája, mégpedig a DDR Project 1-4. Kedvencem a negyedik, mert abból az összes számot szeretem. Itt egy darabja ízelítőnek, 2:05-nél induló Cat's Eye simán legjobb! Hangulatilag ide illik ez a Diebuster AMV is, rommá van effektezve, de a zene Super Eurobeat és a vágások rohadt jók. 1:07-től Nono naggyon laza, még hátterem is volt egy darabig, bár magát az animét nem bírtam végignézni :D
Jó is hogy mondod, a DDR Projectre én is nyomok egy +1-et, AMV Hell sorozat előtt/mellett még azt hallgattam marha sokat. :)
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Shounen vs Seinen: Szerintem amikor egyes shonenekről azt próbálják elhitetni, hogy az valójában egy kifinomultabb, ízléses, komolyabb, mély mondani valóval rendelkező mű az nem mást mint a: "az anime nem mese" című szlogen újra csomagolása. Mert amikor valaki animés lesz akkor ugye hamar megkapja, hogy "Te miért nézel meséket?" című kérdést. Erre szokott lenni a válasz, hogy az anime nem mese, hanem japán rajzfilm és a karakterek árnyaltak (érsd: Ichigo anyja meghalt) a történet komplex (érsd: flashback) stb. stb. De egy idő után miután a kis tiniből nagy tini lesz esetleg már egyetemista/főiskolás lesz már más szlogent kell elő venni, pláne akkor amikor valakinek mind a környezetének mind saját magának megkel magyaráznia, hogy miért is néz 6 év elteltével még mindig egy sorozatot vagy. Erre jön a válasz, de hisz ez nem is shonen, hanem seinen, tehát ő valami egészen mást néz mint régebben. Úgy vélem ezen mindenki átesik, kisebb nagyobb mértékben. Az már más kérdés, hogy egyesek megmaradnak azon a szinten, hogy saját maguknak akarják be magyarázni, hogy egyes sorozatok már seinen-nek, mások meg szimplán bevállalják, hogy na igen kedvelem a buta cséplős sorozatokat és akkor mi van? Körbe rajzolsz és széttépsz?

Amúgy meg Alucard mint Tepes az OVA-ban, és a mangaban.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Óóó Rui, azok a Madokás AMV-k *_______* Nem tudok betelni velük, NAGYON JÓK! Mentettem és nyomatom őket ezerrel, gyönyörűséges mind a kettő + a zene is ISTEN.

A Pingvines is király, azzal pihentetem a fentieket ^^. Erről jut eszembe hogy idei kedvenc jelenetekhez írnom kellett volna, amikor Almácska szétszaggatja a bilincset és lepofozza a Kristályhercegnőt :D Kéne ebből revaccs, minél előbb.

THX 1C AGAIN
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tök random, de nem tudjátok véletlenül, hogy AmaLee (de más cover énekeseknél is tapasztaltam már) miért hangszereli át az egész dalt? Pl. itt még nekem is egyből feltűnt, hogy az eredeti EVA OP-ban messze nem ennyire erős a gitár. Ennek valami köze van ahhoz, hogy így kevésbé szedik le a YouTube-ról (mert lehet mondani, hogy nem csak az ének, de még a zene sem azonos a jogvédett tartalommal), vagy a feltöltő ezt direkt csinálja, mert úgy gondolja, hogy szerinte így még jobb lesz a dal?
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Valószínűleg nem vásárolták meg a jogokat, ezért így próbálják elkerülni, hogy a YT törölje a videóikat/csatornájukat.
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

A napokban elkezdtem agyalni egy másik klisén, vagy inkább anime sajátosságon, amit nehezen fogadok be, mégpedig a belső monológok mint animés eszköz. Alapvetően ez a képregényekből lett átemelve, illetve Japánban a mangákból (aztán fényregényekből és hasonlókból). És ez lenne talán az egyik legfőbb oka annak, hogy miért érzem gagyinak (és "feleslegesnek") a Death Note sorozatot; a rengeteg belső szövegelés miatt.

Sajnos elfelejtettem a nevét annak, aki arról írt, hogy amikor egy szövegben a szereplők gondolatait is engedi a szerző olvasni, akkor az mindig ironikussá teszi a történéseket, illetve tulajdonképpen ellehetetleníti, hogy a szöveg emelkedett legyen. Ugyanis a szereplők belső magyarázatai kisszerűbbek (banálisak, elcsépeltek és korlátoltabbak) lesznek a narrátor hangjához/a nagyszabású történésekhez képest. Mindez persze nem azt jelenti, hogy ne lehetne benne aztán katarzis, hanem a jellege lesz más.

Na, most a Death Note szélsőségesen, akár egy teljes rész játékidejét kitöltve nyúl ehhez az eszközhöz, és számomra ez nagyon zavaró, továbbá így folyamatosan szembesít azzal, hogy egy gagyi, szegényes mangát mozgatnak. Ugyanígy zavarnak egyébként a Steins;Gate fényregény beütései, ezt a két címet hasonló okokból nem tudtam szeretni.

Jut eszembe, most bajban vagyok, de ha jól emlékszem, a Ghibli mozikban egyáltalán nem vagy nagyon ritkán használják a "hangos gondolatokat". Szerintem ezért is emészthetőbbek amúgy az animefilmek.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Válasz küldése