Kedvenc anime OST

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Bekerült a kedvenceim közé a D.Gray-man OST, avagy Wada Kaoru For The Win. :D
Kép
Avatar
Padi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008.01.17. 17:43

Hozzászólás Szerző: Padi »

Imádom Yoko Kanno zenéit, főleg a stand alone complex és a wolf's rain OST-jét.
Ezen kívül Miyazaki műveinek, és a Bleach OST-i.
Kép
Kép

"on a brand new gaming pc resembling the monolith from 2001 constructed from magical obsidian by the proud dwarves of middle-earth"
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Legújabb kedvenc: H2O ~Footprints in the Sand~ OST.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Azt hiszem, felmászott a kedvenceim közé a Toki wo Kakeru Shoujo OST-je. Isteni szép. *o*
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Noein OST
Hikaru no Go OST
Initial D OST
Kaiji OST
Gintama OST
Prince Of Tennis OST
stb.
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
Michiyo1188
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2010.08.12. 15:00
Nem:
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: Michiyo1188 »

Még nagyon kevés Ost-ot ismerek, de azok mind tetszettek. Amiket végighallgattam: Fairy tail, Pandora Hearts, Rurouni Kenshin, Katekyo Hitman Reborn, Uraboku ost.

Azt hiszem ennyi, de ezek mind nagyon jók szerintem.
"Az anime is egy egyfajta drog...könnyű rászokni de nehéz leszokni"
nagy igazság. :D
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Pandora Hearts és a RuroKen OST-ot én is nagyon szeretem. ^^
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Claymore

Last Exile

.hack

nagyon jók és számtalanszor hallgattam meg őket
Avatar
NZIO-ZHAAT
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2004.09.12. 22:19

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: NZIO-ZHAAT »

Le Portrait De Petit Cossette OST. A legjobb. Pont. :vigyor:
***
Kép
Avatar
echoCHANNEL
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.05.06. 08:29
Nem:

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: echoCHANNEL »

Hát nekem is van pár kedvencem:
NANA(anime): már régebben néztem végig az animét, mégis máig a kedvenceim közé tartoznak az itt elhangzó dalok. Olivia és Anna dalai egyszerűen tökéletesen passzolnak az egész hangulatához.
Pandora Hearts: szintén egy gyönyörű osttal megtámogatott mű. Nem midnennapi, elvarázsol.
D.Gray-man: mivel a karakteres támogatózenéket szeretem ezért ezt sem hagyhatom ki.
Naruto és Bleach: tökéletesen hozzák a fight hangulatot.
Fairy Tail: kicsit ír beütése van nekem. Ez adja a hangulatát.
Prince of Tennis:sose gondoltam volna, hogy a teniszhez is lehet olyan jó OSTot csinálni,mint egy harcos animéhez. xD

Ezeket azért szeretem,mert nem kell felkapcsolnom a gépet és megnéznem egy részt ahhoz, hogy felidézzem a hangulatot. Ezek hozzák magukkal, meghallgatom őket és csak utána kapcsolom fel a gépet. :LOL:
The hero is always camping somewhere near the scene. Until the last moment to save everyone.
Kezdő fórumozó ITT. :D Ismérv: kedvtől függően akár naponta képes lecserélni az avatart, valamint reflexből írja az 'xD'-t minden sor végére - berögződés. xD
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Super Atragon: A Varsói Filharmónikusok csodás előadásában, a Star Warst megszégyenítő szimfónikus zene.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Panty and Stocking Remixed Soundtrax

http://www.youtube.com/watch?v=g3OdwHNbKYg


::japtoun:: ::hehe::
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Egy pár darab, helyezéstől függetlenül:

- Cowboy Bebop: önmagában is nagyon jó, erős egyvelege a jazz/blues/egyéb műfajoknak, de azon OST-k sorát is bővíti amik nélkül az anime nagyon sokat veszítene a hangulatából. Azóta nem is nagyon hallottam olyan animés OST-t ami ennyire lelket adna egy animének, talán csak a Samurai Champlooé ilyen még.

- Death Note: a borítékolható, kúrossal kísért átlagos kántálások mellé szerencsés módon egy krimihez kimondottan illő, gitár- és dobcentrikus stílust választott magának, bőven kárpótolja az anime második felének pocsék kidolgozását.

- Great Teacher Onizuka: összességét nézve tipikusan az a kategória, amely nem kiemelkedő, de mégis nagyon jó hangulatot tud teremteni az anime jeleneteinek, különösen az arcok végét jelző "győzelmi zene".

- Panty and Stocking with Garterbelt: kimondottan ízlésfüggő jelleggel bír az animék terén nem éppen mainstream műfajok egy fedél alá boronálásával (reggae/electro/hip-hop/stb.), de az anime elég ekcentrikus jellegéhez más egyáltalán nem is passzolt volna. Plusz pont jár az endingnek, amit a sorozat nézése során egyszer sem tekertem el.

- Tengen Toppa Gurren Lagann: A P&S-hoz hasonlóan ez is eléggé magán viseli a "nem túljáratott stílusok olvasztótégelye" jelleget, de általánosságban mégis könnyebben fogyasztható, a raptől a militarista témákig akad minden mi szem-szájnak ingere, mindezt egységes minőség mellett.

- Puella Magi Madoka Magica: ahhoz képest hogy mennyire nem jött be az anime, az OST-nek mégis sikerült megvennie kilóra, nagyjából hasonló okok miatt mint tette azt a DN: a szokásos komolyzenei stílus mellett jó volt hallani electrós, villanygitáros betéteket is kellemes (nagyon minimálisan Nightwishes) vokállal megtámogatva, és az alkalmankénti keltás beütés is érdekes adalék volt. Mondjuk a zeneszerző (Kajiura) szinte mindig ehhez hasonló stílusban utazik, de amondó vagyok hogy ezerszer inkább ez, semmint egy unalmas, jellegtelen, feleslegesen "epic" fércmunka.
Kép Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Dodgers írta:- Puella Magi Madoka Magica: ahhoz képest hogy mennyire nem jött be az anime, az OST-nek mégis sikerült megvennie kilóra
Én is így vagyok vele. Egyébként ajánlom figyelmedbe Yuki Kajiura többi munkáját is. ^^
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: Junchi »

TTGL és Madoka ide is. (Utóbbinál a Sis Puella Magica és a Mami's theme külön kiemelendő; valami elképesztően zseniálisak.)

Ezeken kívül Fate/Zero, Gantz és Noir. (És ha épp jó kedvem van, a Shikit is hozzá szoktam csapni az ilyen "listákhoz". :D)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: scineram »

A Triguné a legjobb eredeti soundtrack, amit valaha bárhol hallottam. Még a Cowboy Bebopot is verte.
Tavaly még amúgy a Pingdrámának volt zseniális. Nem tudom, mikor jönnek már ki a CDk, de az anime alatt fantasztikus volt, jópár remek ending mellett.
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Mariko írta:Én is így vagyok vele. Egyébként ajánlom figyelmedbe Yuki Kajiura többi munkáját is. ^^
A Madlax/Noir/Pandora Hearts OST-ket hallottam már korábban (jók is voltak), de ha a többi OST-je is van ilyen jó, akkor köszi az ajánlást. :)

Btw az előző postomban szereplő animékhez hozzáfűzném a Shonan Junai Gumi OST-jét is, ami nem feltétlen remekmű, de pozitív értelemben üvölt róla a '90-es évek stílusa.
Kép Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Dodgers írta:A Madlax/Noir/Pandora Hearts OST-ket hallottam már korábban (jók is voltak), de ha a többi OST-je is van ilyen jó, akkor köszi az ajánlást. :)
Ha nem ragaszkodsz feltétlenül az anime OST-okhoz, akkor belehallgathatsz a FictionJunction projektekhez vagy a Kalafinának írt számaiba, esetleg szólóalbumaiba is. ^^
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Az összes Sawano Hiroyuki OST. :vigyor: Bár szerintem ezt már mindenki tudta, mert elég gyakran hangoztatom. Tisztában vagyok vele, hogy elég hasonló stílusú dalokat komponál, de ez igazi a többi zeneszerzőre is, szóval ezt nem fogom hibának felróni. A szövegírói pedig egyszerűen zseniálisak, mindig eltalálják éppen mi illik az adott anime történetéhez.

Aztán, ami még belefér a kosárba, Madoka, Symphogear, Macross F, Shinsekai Yori.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: scineram »

Az összes Iwasaki Taku OST. :D Nálam ő instant win, legutóbb épp a Noragami Aragotóval.
Aminek sikerült leszednem a dupla CD-jét a Push Buttonnal, mielőtt még a muszlimok végképp eltörölték volna.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Catrin írta:41. nap - Egy szám egy anime OST-ből, amit szívesen megosztanál mindenkivel
Ennél először be akartam tartani azt a csak "egy"-et, és ide posztoltam volna a Turn A Gundam zseniális endingjét, ami a végén BGM-ként az igazi. Sz'al:Tsuki no Mayu (Kanno Yoko jóvoltából)
De mivel a wwhite által linkelt GitS számmal annyira egyetértek, hogy az rögtön felelevenített egy másikat bennem, így gondoltam linkelem, mert nehogy má' még ide is "csak egy endinget" írjak. XD
Tehát erről a Kawaii Kenjis dallamról nekem rögtön Kanno Yoko egy másik száma szokott beugrani: Macross Plus - A Sai en. Több embert beszívattam már azzal, hogy ez GitS nóta. XD
Számomra az első szám az ami leginkább megtetszett, a másodikon bár tényleg érződik egy fajta GitS hatás, de azért enyhe "karcosság" érződik a számon.
Rui-chan írta:41. nap - Egy szám egy anime OST-ből, amit szívesen megosztanál mindenkivel
Szóval, a Sawano Hiroyuki által komponált számokat írom válasznak. Kiemelném, hogy nem csak a zenéje jön be, hanem a dalszövegek is. Tudnak rendesen a szövegírók, akikkel együtt dolgozik, mert mindig az adott animéhez igazítják, hogy miről szóljon a dal.
Néhány példa azért álljon itt: Light your heart up, Reluctant Heroes, Breathless, Because we are tiny in this world, Real, Perfect time
Mondjuk mindegyik szám nagyon kellemes, jól ellehet hallgatni gépezés közben, de sajnos egyik sem dobogtatta meg a szívemet.
Junchi írta:41. nap - Egy szám egy anime OST-ből, amit szívesen megosztanál mindenkivel
Berserk - Forces. Hirasawa Susumu alapból GOD-tier (*cough*Satoshi Kon cuccok*cough*) de a legjobban a Berserk muzsikáit szeretem tőle, megkülönböztetett jelleggel ezt az Áájí já Borszesz című darabot.
Komolyan eddig nem nagyon izgatott a Berserk anime, de így, hogy tudom ki szerezte a zenéjét rögtön nagyot ugrott előre a megnézendő listámon :D Ez valami hihetetlenül jó szám.
Surci írta:41. nap - Egy szám egy anime OST-ből, amit szívesen megosztanál mindenkivel
Először is a Madokából (Kajiura) a Sis Puella Magica, ami a sorozat hivatalos száma is lehetne, (...) Ezeket promózom ezerrel minden létező ismerősömnek, és elég szép sikerrel, volt akit így rántottam be a Madokába :D
Bár már nagyon sokat olvastam Tőletek a Madokáról nem győzött meg arról, hogy érdemes lenne megnézni (valahogyan nehezen jön összem bennem a kislányok akik heroikus harcokat vívnak egymással dolog), de ez a szám tetszik :)
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Már egy ideje kijött a Kabaneri OST, ami szerintem jól sikerült, az idei zenei termésből (már ami eddig kijött) mindenképpen kiemelkedik. Más anime háttérzenéit (vagyis, ami nem OP vagy ED) le se töltöttem, mert annyira nem fogtak meg. Ezt meg már rongyosra hallgattam.
Az albumon belül az egyik kedvencem a Next of Kin, kissé könnyedebb a szövege és a stílusa is, nem csoda, hogy a sorozat matsuris SoL epizódjánál használták fel. A Through My Blood az egyik "gyakós himnusz", de ez a lassabb dallam kifejezetten jól áll neki. Ennek az ellentéte a Warcry, itt kicsit upbeat irányba terelték a zenét, hogy sebességben illeszkedjen az akciójelenetekhez. Meglepett, hogy az Icon a Ninelie angol szövegű változata, más énekesnő előadásában.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Ezzel a jelenettel és számmal nem lehet betelni!!!! A fullját már ezerrel karaokézom. (A többi zene is tetszetős, függésre talán még az OP esélyes. Továbbá Noto Mamiko musicalén nevettem, imádom a hangját, az ilyen nőcisebb szerepekben különösen.)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A Berszark 2016 OST-ja kb. annyira volt impresszív, mint az egész sorozat (szóval képzelhetitek... XD), viszont viccen kívül mondom, hogy csak ezért a betétdalért megérte az egész sorozatot kihozni. *____* Ez pontosan annyira ütős, dark, manly, stb., amilyennek a Berserket mindig is próbálta Miura előadni, de neki csak ritkán sikerült, nem úgy, mint most Hirasawa Susumunak. XD
Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Kedvenc anime OST

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Ne már, csak én nem tudom komolyan venni a minimalista vüccögés miatt, ami végigkíséri a számot? :D Alvaro mutatta a "Mit hallgatsz éppen" topicban: https://youtu.be/zssfSRkUG90 ; most már mindig össze fogom a kettőt kapcsolni! ::jhihi::
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Válasz küldése