Hogyan ismertétek meg az animéket?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Shinjitsu no Shi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2006.11.01. 12:40

Hozzászólás Szerző: Shinjitsu no Shi »

Asami. írta:A Maya a méhecske tényleg japán?? Miket nem tudok meg
Ja, én is néztem egy nagyot. :D

Noss, hogy is történt... egy szép verőfényes (?), nyári (?) napon bekapcsolom a TV-m és mit látok? Nils Holgersson... persze akkor még nem tudtam, hogy anime. Aztán sorban jöttek az első "aktív" animés élmények, Sailor Moontól Inuyasháig... és most falom az animéket. Mi lesz ebből? :roll:
"The world is not beautiful: and that, in a way, lends it a sort of beauty." Kino no Tabi

"Omigawd liek im sooo gawth i cut myself" - idiótákkal vagyok körülvéve...
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Ja, vicces dolgok ezek, mert a Nils Holgersson nekem is meghatározó mese volt a gyerekkoromban, még becéztek is az egyik szereplő után. És ha innen nézzük a dolgokat, nekem már 4 évesen volt Nils Holgersson képregényem, vagyis mangám XD
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

De nekem is van meg mindig, de az "normalis" kepregeny, marmint igazi kepregeny formatuma van :weh:
Es ki utan beceztek? En meg a mai napig bele szoktam nezni, es imadom a Nils Holgersson-t..
Komplikato írta:(Persze voltak elötte olasz, francia, osztrák, stb. megrendelésre készült japán sorozatok, mint a Nils Holgerson, meg Maya a méhecske, de hát azok akkor se animék.)
Azok telleg nem azok? Akkor mik? Japanok altal keszitett rajzfilm, de nem anime? Anyam is kerdezte, h mi a helyzet a Nils Holgersson-nal, de en nagyban bizonygattam h az anime..es akkormost nem igazan van fogalmam h mi van.. :oops:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

IloveRenji írta:
Komplikato írta:(Persze voltak elötte olasz, francia, osztrák, stb. megrendelésre készült japán sorozatok, mint a Nils Holgerson, meg Maya a méhecske, de hát azok akkor se animék.)
Azok telleg nem azok? Akkor mik? Japanok altal keszitett rajzfilm, de nem anime? Anyam is kerdezte, h mi a helyzet a Nils Holgersson-nal, de en nagyban bizonygattam h az anime..es akkormost nem igazan van fogalmam h mi van.. :oops:
Ez már attól függ, hogy az ember mit tekint animének. Az alapötlet valóban nem japán volt, viszont magát a rajzfilmet ők készítették el, szóval nálam ez már animének számít. (Lásd ahogy a Powerpuff Girls Z-t is animének tekintjük, pedig az alapötlet ott is a Cartoon Network-ös rajzfilmből eredt.)
Kép
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

IloveRenji írta:De nekem is van meg mindig, de az "normalis" kepregeny, marmint igazi kepregeny formatuma van :weh:
Es ki utan beceztek? En meg a mai napig bele szoktam nezni, es imadom a Nils Holgersson-t..
Persze hogy nem manga, én is csak viccből írtam. :) Egyébként meg Kákalaki Akka voltam egy ideig, de csak mert apám szerint ez hasonlít a Klári névre és egyébként is szellemes névnek találta. XD
Tehát nézőpont kérdése... Ha ők csinálták, akkor már én is animének tekintem, elvégre akkor már valamelyest benne vannak anime sajátosságok ha másban nem is nagyon, legalább a látványban.
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

hogy itt miket nem tudok meg...
één, hát az úgy volt, hogy bekapcsolta anyukám a tvt és rajzfilm ment, Dragon Ball. Évekig nemtudtam hogy amiket néztem(sorban a nagy klasszikus animéket) az mind japán és hogy animének hívják. Aztán nememlékszem hogy..ja de a Yu-Gi-Oh!-korban megtudtam hogy ezeket japánban csinálják és hogy animéknek hívják és hogy sok van belőle. Laza volt, de tényleg.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
MoombaSP
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.21. 20:03
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MoombaSP »

Első éra: Maya méhecske, Csip Csup Csodák (a.k.a Kalán néni),
Nils Holgerson, Ödön az Ökör (már ha jól emlékszem a címre...)
Meg volt egy, aminek nemtom í címét...egy kis panda akart mindenképpen felmászni egy vízesés tetejére, hogy
lenyomja a gonosz medvét. Panda no Daiboken talán? oo

Második Éra: Dragon Ball/Sailor Moon többiekhez hasonlóan,
plusz Kimagure Orange Road vmelyik olaszon.
(Meg "Moon Hajós" az RTL2-n. Éljen a TV újság! XD)
Fansub Éra: Final Fantasy Unlimited, Chobits, s azóta sok más...
"No leadership qualities, failed as an instructor...I guess they were right."
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

MoombaSP írta:Ödön az Ökör (már ha jól emlékszem a címre...)
Az is anime volt? :shock: Imádtam. :D
MoombaSP írta:(Meg "Moon Hajós" az RTL2-n. Éljen a TV újság! XD)
Színes RTV-ben, meg "Hold tengerész" volt. XD
Kép
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Khmmm....

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Minden a tv-nk megjelenésével kezdődöt...... :D :D
Szal' elkezdtem nézni mindenféle meseszerűséget a magyar adókont,oszt vagy ezer évvel ezelőtt bekötötték a parbola antennát,és ott faltam a külföldi adók meséit(Mittom' én már h miket néztem,biztos volt egy rakat anime is köztük.),aztán egy szép napon kezem ügyébe került az a jó német RTL2,majd az RTL klub is elkezdett sugározni kedves kis meséket(Nevezzük nevén:Candy Candy és társai.....).Anno kiskoromban(XD) nagyon imádtam a Nils Holgersonnt(Hogy kell irni??????),és mint kb másfél hete megtudtam,az is anime.Szóval nálam valahogy így kezdődött ez az egész.:D
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Én kb ovodás koromban mindig Sailor Moont akartam nézni, csak valahogy mindig lemaradtam róla vagy nem tudom. Pedig annyira akartam :D Aztán kisiskolás koromba néztem is az RTL2-n, meg néztem valami más Sailor Moonhoz hasonló animét is. Valami menyasszonnyá változtak a lányok vagy nemtudom :D De nem is értettem belőle ugye semmit mert német volt, meg akkor még azt se tudtam mi az az anime. Aztán kb egy(vagy2?) éve a jetixen elkezdték nyomatni a Sámán királyt. Akkor felvilágosultam :D Rátaláltam az inuyashára, aztán bekötötték az apluszt meg ilyesmi.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rii írta:Aztán kisiskolás koromba néztem is az RTL2-n, meg néztem valami más Sailor Moonhoz hasonló animét is. Valami menyasszonnyá változtak a lányok vagy nemtudom :D
Wedding Peach. :wink:
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Titkos írta:
Rii írta:Aztán kisiskolás koromba néztem is az RTL2-n, meg néztem valami más Sailor Moonhoz hasonló animét is. Valami menyasszonnyá változtak a lányok vagy nemtudom :D
Wedding Peach. :wink:
na abból nem láttam valami sokat mert nemigazán jött be (alapból nem szeretem az esküvőket... meg túl sok O__o" dolog volt benne- pl szertertásos tej ivás), de volt egy jelenet amire míg élek emlékezni fogok- amikor a főhős lány akkorát ásított hogy a szája kitakarta az egész fejét- olyan meglepetésként ért, hogy most is röhögök rajta ha eszembe jut XD
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Titkos írta:
Rii írta:Aztán kisiskolás koromba néztem is az RTL2-n, meg néztem valami más Sailor Moonhoz hasonló animét is. Valami menyasszonnyá változtak a lányok vagy nemtudom :D
Wedding Peach. :wink:
igennn ezaz :D :lol: régi szép idők :D
De már biztos hogy nem tudnám megnézni. Már a sailor Moont sem bírom.
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nekem az tetszett, hogy a gonosz segítője egy "kis gömböc" volt ördögfarokkal, akit az "első szezon" végére jóvá varázsoltak, és ezt azzal kívánták jelezni, hogy az ördögfarokból szívecske-végű farok lett, valamint ha jól emlékszem, eltűntek a szeme alól a drogosokra emlékeztető fekete karikák, és helyettük kawaii pirospozsgás arca lett. :dirr:
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Emberek, hát nem Wedding Peach-et töltök? :D és most végre megint megnézhetem, immár japán/angol módra, mer' én a németből ugyan nem értettem semmit. :dirr:

Amúgy nekem is első animéim között van a drága, igaz SM-koppincsnak tartom a mai napig, de azért szeressük. :P
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:Nekem az tetszett, hogy a gonosz segítője egy "kis gömböc" volt ördögfarokkal, akit az "első szezon" végére jóvá varázsoltak, és ezt azzal kívánták jelezni, hogy az ördögfarokból szívecske-végű farok lett, valamint ha jól emlékszem, eltűntek a szeme alól a drogosokra emlékeztető fekete karikák, és helyettük kawaii pirospozsgás arca lett. :dirr:
úgy van.. csak épp ezt az első rész végére produkálták
Kép
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Nekem mindig a barnahajú csaj volt a kedvencem, mert hosszú volt a haja és fújta a szél és még barna is volt.(nem rózsaszín meg zöld) XD :D
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Az én "kis" történetemet megtalálhatjátok a bemutatkozásomban. ^^
Rii írta:Nekem mindig a barnahajú csaj volt a kedvencem, mert hosszú volt a haja és fújta a szél és még barna is volt.(nem rózsaszín meg zöld) XD :D
Ő Tanima Yuri/Angel Lily. ^^
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:úgy van.. csak épp ezt az első rész végére produkálták
Hiszek neked, bár én totál úgy emlékeztem, hogy gonosz alakban többször is kavart, mielőtt a lányok átváltoztatták, de akkor lehet, hogy szimplán az első részt láttam többször is, mivel anno úgy délután 2 óra akárhánykor adták, szóval amikor hazaértem rá, akkor néztem. XD
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Amikor megismert engem az anime? Nos én is a Nils Holgerson /Ebből kitűző és könyvem is van/, Barba pappa, kalátka néni /kitűző detto/ illetve Mummin/ebből képregény/ volt az első emlékeim. Illetve volt egy másik sorozat is egy sci fi is, de az asszem németűl ment sajnos magára a storyra sem emlékszem, csak arra, hogy család szerűség tengödött az űrben egy hajón és volt egy kis piros robotjuk /mit nem adnék, ha tudnám a címét!/
Persze ekkor még azt se mtudtam, hogy mi az az anime.

Évekkel később olvastam egy cikket a Médiakutatóban az animekről és at mondtam ez tetszik ilyet akarok nézni. Most itt vagyok :D
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Hát a Niels Holgerson, Maya a méhecske, Mumin nekem is megvolt :D Csak gyerekként mit érdekelt engem, hogy honnan van :D

Aztán kb nyolcadikos lehettem, mikor néztem SM-t mikor ment a tvben. De szerintem még akkor sem tudtam hogy az anime. Aztán nagyon sok animét néztem az RTL II-n, mert akkor még volt olyanunk, persze németül (amit nem beszélek, bár 4 évig tanították...), ahol olyanokat láttam, mint Dragon Ball, Sailor Moon, Digimon, Magical DoREMi, Kamikaze Kaitou Jeanne (ami nekem azóta is Jeanne die Kamikaze Diebin :D ), Detective Conan, Ranma

Aztán jött A+, és Slayers és Trigun és YuYu Hakusho elcsavarták a fejem :D Majd YuYu Hakusho barátnő fejét is elcsavarta (a na belenézek mán mi a szart néz állandóan kezdettel...) és akkor YPP-n megkérdeztem egy crewmate-t aki ért ezekhez a dolgokhoz, hogy honnét szerezzek ilyesmit :D és azóta nincs megállás :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Hozzászólás Szerző: Corot »

Arra pontosan nem emlékszem, hogy mi volt a legelső, vagyis de, Nils Holgerson, csak arról nem tudtam, hogy anime. Amúgy meg az RTL II nevezetű német csatornának köszönhetem (ahogy sokan mások) az anime ismereteimet. Ott volt szerencsém látni az első animéket, mint (nem fogom tudni mindegyiknek a címét): Lady Oscar, Georgie, Ai Shite Night, Nadia, Captain Tsubasa, Mila a szupersztár, Kincses sziget (azt hiszem ez volt a címe). Na meg láttam egy animét Artúr királyról és volt egy Robin Hood-ról szóló is, amit nagyon szerettem!!! Szóval ezek voltak az elsők, aztán később a csatornán olyan "alkotások" kerültek teritékre, mint a Sailor Moon, Dragon Ball, Pokémon. Ezek valahogy már nem kötöttek le (egyik sem az én műfajom), úgyhogy hosszú időre elbúcsúztam az animéktől. Évekig egyetlen animét sem láttam!
És ez így is maradt egészen addig, amíg az RTL Klub el nem kezdte vetíteni a Candy Candyt és amíg rá nem akadtam az A+-ra, na és persze amióta van internetem. Tehát ezen tényeknek köszönhetően, ismét aktív anime "imádó" lettem.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Aemi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.07.06. 12:42

Hozzászólás Szerző: Aemi »

Általános iskola 4. osztályos voltam, amikor először láttam animét. Dragon ball, Sailor Moon, Candy, Manóvári manók, Sandy Bell. Az RTL Klub-bon voltak délutánonként. Mindig siettem haza, hogy le ne maradjak róluk :) A Mila, a szupersztárt is néztem, a TV2 Matiné c. adásában volt.
Később az RTL2-ön néztem animékat, pedig németül akkor sem és most sem tudok. Utána jött az internet és az A+. Itt fedeztem fel a Kaleido Start és a YuYu Hakushot. Az Inuyashát pedig az RTL Klub-bon és az A+-on is nézem.
Kisiskolás korom óta anime fan vagyok. Sosem hagytam fel vele, még akkor sem ,amikor az osztálytársaim csúfoltak miatta.
A Dragon Ball immár 9 éve a kedvenc animém. A másik kedvencem pedig az Inuyasha.
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Nekem az RTL-klubos animékkel kezdődött minden. Szépen nézegettem őket, csak akkor még fogalmam sem volt arról hogy ezek animék. Aztán, húha egy kis kronológiai zavar...de kábé egyszerre volt a kettő. Egyetemre kerültem és megismertem Yuriko-chan-t aki felhomályosított hogy ezek animék. Mert valahogy szóba került a Sailor Moon és innen indult ki az egész beszélgetés. A kronológiai zavart az okozza hogy A+ ot is néztem, csak nem tudom előtte is néztem e hogy találkoztunk, vagy csak utána kezdtem e el nézni. (Szerintem előtte is csak azt sem tudtam mi az az anime...) Szóval felhomályosultam önnön sötétségemből és azóta tudatosan foglalatoskodom a témával.
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

Sailor Moon --> RTL2. Akkoriban még egész kis anime-édenkert volt az a csatorna, emlékszem, kb 13h-tól 17-ig mentek a jó kis sorozatok...Bezzeg ma már...:(
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Válasz küldése