Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Péter »

A Dead Leaves-nek nem a Gainax-hez, hanem Imaishi-hoz van köze, mert ez volt a fickó első animéje, amit már ő maga rendezett. Ennyi pontosítást azért érdemes tenni. =)

Egyébként nekem nagyon tetszett ez az anime is, mint ahogy az FLCL is, bár azt egy fokkal jobbnak tartom ettől. Hogy miért tetszett? Mert szórakoztatott, kikapcsolt, mosolyra fakasztott, és mindezt őszintén tette. Egy pillanatra se akart többnek, vagy másnak látszani, mint ami. Nekem ez több mint elég volt.

Van aki a semmibe bambulós, semmiről se beszélős, ál filozófikus, kamu művészkedős animéktől van oda meg vissza, miközben az ő kedvence se tartalmasabb, mondjuk egy elborult toilet humor animétől, csak épp a kerítés másik oldalán van. Na én meg például az ilyeneket nem nézem sokba, mert rühellem, amikor egy anime hülyének néz, és amikor olyan dolgokról megy a komolykodás, ami nem az, csak annak akar látszani.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Péter írta:Egyébként nekem nagyon tetszett ez az anime is, mint ahogy az FLCL is, bár azt egy fokkal jobbnak tartom ettől. Hogy miért tetszett? Mert szórakoztatott, kikapcsolt, mosolyra fakasztott, és mindezt őszintén tette.
Jó neked. :) Én 2-3 percenként pillantottam a lejátszóra, hogy mikor lesz már vége, illetve ahogy írtam korábban, közbe iktattam egy sorozat rész megnézését. Mosolyra egyáltalán nem fakasztott, inkább az volt egy csomószor a reakcióm, hogy "Ezen most röhögnöm kéne?". Pedig nekem is van jó pár olyan animém/filmem, amin könnyesre tudom röhögni magam.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Rui-chan írta:Mosolyra egyáltalán nem fakasztott, inkább az volt egy csomószor a reakcióm, hogy "Ezen most röhögnöm kéne?". Pedig nekem is van jó pár olyan animém/filmem, amin könnyesre tudom röhögni magam.
Nos igen, ez az a terület, ami már abszolút szubjektív, mert azt tényleg embere válogatja, hogy ki-mit tart viccesnek. Belőlem például a Bake, a Lucky Star, meg a Kill Me Baby voltak azok (persze nyilván volt több is, de most hirtelen ez a 3 ugrott be), amik egyszerre váltották ki a "Ezen most röhögnöm kéne?" és a "Basszus, mennyi van még hátra?" kérdéseket, pedig egyesek ezeket az animéket is roppant szórakoztatónak tartják. =)
Kép
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Na, az "ezen nekem most röhögnöm kéne?" kérdést én a Trigun "poénjain" tettem mindig fel, ahol a karakterek csak simán minden téren taszítóak és idegesítőek voltak. Nekem a legutóbbi abszolút kriptonit animém az volt.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Afro Samurai: Úgy vélem, amikor egy 5 részes animét, 3 rész után dob az ember, 3 ponttal, az önmagáért beszél. =) Valamiért azonban, egy ideje már szúrta a szemem, hogy ott van, így úgy voltam vele, egye fene, azt a 2 részt már röhögve kibírom. Az elején még úgy voltam vele, hogy megnézem egyben az egészet, de mivel úgyis tudom miről szól, és amúgy is kb. 2 soros plotja van, úgy döntöttem elég lesz, ha megnéznem online a maradék 2 részt. Hát mit mondjak, a végső pontszámon ez már nem változtatott semmit, maradt a 3/10. ::^_^::
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel: Ezt biztos ebbe a topicba szántad? :dirr:
Péter írta:Afro Samurai
Ezt 1 rész után dobtam és azóta sem éreztem különösebb ingerenciát arra, hogy bármikor elővegyem újra.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Rui-chan: Ha 2 rész helyett mondjuk 10 lett volna még hátra, akkor én se valószínű, hogy újra előveszem. =) Mondjuk így is sikerült majdnem a falat kaparnom tőle, mikor feltűnt az a pedomaci sisakos figura, aki Darth Vader módjára vette a levegőt. :vigyor:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Mondjuk így is sikerült majdnem a falat kaparnom tőle, mikor feltűnt az a pedomaci sisakos figura, aki Darth Vader módjára vette a levegőt. :vigyor:
Amúgy meglepődnél, de találkoztam olyannal, aki az ilyen és ehhez hasonló elemek miatt azzal jött, hogy az egész Afro Samurai igazából egy tökre önironikus cucc és nem érti, hogy nekem miért nem tetszett, meg hogy miért vettem komolyan. Nem is tudom, talán mert az ilyen pedomaci maszk, meg egyéb elemeket leszámítva állandóan fullkomolyan dumálnak a bosszúról, a halálról, meg tudom is én, miről? Azért láttam már szándékosan paródia-animét, ez eléggé távol áll tőle. Könyörgöm, még pedomaci is komolykodott, ott sírt Afrónak, hogy "mit tettél???". ^^" (Vagy valami ilyesmi, rég láttam, még amikor az Animaxon adták. XD) Ja, "természetesen" mondanom sem kell, hogy ezt a "csodát" én is utáltam. XD Az egyetlen pozitívum Afro "lelkiismerete" vagy kije, a folyamatosan dumáló másik feka volt, de lehet ő is csak azért, mert Kassai Károly volt a magyar hangja, aki zseniálisan tudja hozni az ehhez hasonló "folyton rinyáló, nyavalygó, de még pont vicces és nem idegesítő"-típusú karaktereket. XD
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Amúgy meglepődnél, de találkoztam olyannal, aki az ilyen és ehhez hasonló elemek miatt azzal jött, hogy az egész Afro Samurai igazából egy tökre önironikus cucc és nem érti, hogy nekem miért nem tetszett, meg hogy miért vettem komolyan.
Akkor már ketten vagyunk, mert én se találtam benne semmi öniróniát, csak a szokásos megalomán hülyeségeket, de egyáltalán nem a szórakoztató fajtából. Ha poénra veszik az egészet, úgy még esetleg jól is elsülhetett volna.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Blood-C: Fú emberek, na ez nem volt semmi... Bár hazudnék ha azt mondanám, hogy nem számítottam rá, kb. miben lesz részem, de ez az anime még a meglehetősen alacsony elvárásaimhoz képest is nagyon fájdalmas volt. ::^_^::

Kezdeném azzal, hogy én már a cirka 10 évvel ezelőtt látott, The Last Vampire mozitól se voltam, finoman szólva se elragadtatva. Ennél fogva érthető, hogy mikor anno az Animax elkezdte nyomni a Blood+t, az se különösebben jött be. Na de ez után jött csak az igazi "móka és kacagás", jött a Blood-C... Hát emberek, nem gondoltam volna, hogy ez lehetséges, de sikerült nem hogy a + szintjét, hanem még a Last Vampirét is messze alulmúlni. Egyszerűen annyira ostoba, kretén az egész, különösen a vége felé, hogy ehhez képest még a Cross Ange debilségei is gyengének nevezhetők. Tipikusan az a fajta anime, amin a gore nem hogy nem segít, hanem még röhejesebbé teszi az egészet. A "kedvenceim" persze az azóta "legendássá" vált, óriás vérnyulak voltak. :vigyor:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ebben a sorozatban az a lol, hogy kb. ahány folytatása, vagy bármilyen újabb "franchise-hajtása" jön ki, mindig eggyel lejjebb rakja azt a bizonyos színvonalbeli lécet. :D Szal képzelem a készítőket, hogy "az első sem volt akkora nagy szám, de most csinálunk egy sorozatot, ami annál is gázabb lesz, majd utána bebizonyítjuk, hogy még azt is alul lehet múlni!" XD Jó, nyilván nem ilyen szellemben készültek (bár én már nem tudom néha, hogy mi folyik a mai "animevilágban", amikor a Cross Ange is totál olyan volt, mint szándékosan kúrták volna el... XD), de nézőként teljesen úgy jön le az embernek. XD Bár lehet ennél annyira nem lenne jogom pofázni, lévén én még egész olcsón megúsztam a vele való találkozást, ugyanis már az Animaxon leadott Blood+ első pár epizódja elég volt ahhoz, hogy totálisan érdektelenné váljak a franchise iránt, lévén, hogy az egész halál unalmas volt. Esküszöm, egy slice of life cuccban több minden történik egyetlen epizódon belül, mint ebben és akkor ez egy fantasy/vámpírölős cucc lenne... (Fanok szerint állítólag miután végigszenvedi az ember az első 26 részt utána beindul, de hadd ne mondjam, hogy ez mekkora lol, más sorozatok ennyi idő alatt nem csak elkezdenek egy sztorit, de végig is viszik és jó esetben le is zárják rendesen, ennek meg 26 rész kellett a "bemelegítéshez"? Ráadásul később sem operált ilyen "hajadat lerakod tőle!" sztorival, csak legalább már több volt az akciójelenet és kevesebb a lelkizős/egymásra bámulós rész.) Tényleg, mi vett rá, hogy egyáltalán végignézd? XD Vagy csak random rád jött a "nézzünk valami gáz animét!"-feeling? XD (Néha velem is előfordul... XD)
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Ebben a sorozatban az a lol, hogy kb. ahány folytatása, vagy bármilyen újabb "franchise-hajtása" jön ki, mindig eggyel lejjebb rakja azt a bizonyos színvonalbeli lécet. :D
Mondhatjuk igen, és ebben az a legszomorúbb, hogy ezt nem valami Deen, vagy Gonzo kaliberű stúdió követte el, akiktől nem is lenne oly meglepő ez a "minőség", hanem emögött ott áll egy Production IG. :?
Titkos írta:(Fanok szerint állítólag miután végigszenvedi az ember az első 26 részt utána beindul, de hadd ne mondjam, hogy ez mekkora lol, más sorozatok ennyi idő alatt nem csak elkezdenek egy sztorit, de végig is viszik és jó esetben le is zárják rendesen, ennek meg 26 rész kellett a "bemelegítéshez"? Ráadásul később sem operált ilyen "hajadat lerakod tőle!" sztorival, csak legalább már több volt az akciójelenet és kevesebb a lelkizős/egymásra bámulós rész.)
Na igen, azt én is bírom, amikor a fanok azzal jönnek egyes sorozatok kapcsán, hogy "Hát igen, az első fele az csapnivaló, na de majd utána..." Szóval ilyenkor szoktam azt mondani, hogy szerintem az nem egy jó sorozat ismérve, amikor valaminek a felét, végig kell unni/szenvedni. Pláne nem úgy, hogy engem spec a sorozat második felének se sikerült meggyőznie, sőt az utolsó kb. 10 részt már úgy ültem végig, hogy ilyen 1-2 részesével tudtam csak vele haladni, annyira nyögvenyelősen ment.
Titkos írta:Tényleg, mi vett rá, hogy egyáltalán végignézd? XD Vagy csak random rád jött a "nézzünk valami gáz animét!"-feeling? XD (Néha velem is előfordul... XD)
Igazából is-is. A +t már rég le akartam tudni, még a C-ről annyi "jót" hallottam, hogy az meg be volt tárazva, mint "valami gagyiság, amivel majd megkínzom magam, ha olyanom lesz". :vigyor:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Péter írta:Blood-C: Fú emberek, na ez nem volt semmi... Bár hazudnék ha azt mondanám, hogy nem számítottam rá, kb. miben lesz részem, de ez az anime még a meglehetősen alacsony elvárásaimhoz képest is nagyon fájdalmas volt. ::^_^::
Akkor nézd meg a movie-t is, hogy teljes legyen az élmény. :dirr: Komolyan, az még sorozatnál is retardáltabb volt.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Új kedvenc tűnt fel az égen, méghozzá a Kiddy Girl And nem kellett hozzá egy rész amikor már dobni akartam, de nem tettem meg, holott a baráti társaság erre biztatott. Ennél a sorozatnál majdnem minden rossz (jó a grafika még lehetett volna rosszabb is). A főszereplők neve Ascouru meg Qfile, de komolyan ezek nevek? Ennél még a C17 is egy realistább név az olyanokról már nem is beszélve, mint Pitypalaty. De a szinkron hangok még csak fokozták ezt az élvezetet, végig sivítottak az egészet, de ha már a szövegkönyvírók már nem tudtak mit kitalálni akkor a szereplők a másik nevét hajtogatták különböző stílusban. Katasztrófa. De nem csak ők, hanem az összes többi megrajzolt figura, 24 rész után egyetlen egy másik név sem jut az eszembe, még annak a kis csajnak sem aki végig velük lógott és a szuper képessége a powerjumpkiss volt (egyáltalán miért szerepelt?). De ezek felett még mindig valahogy áttudtam volna siklani, ha letettek volna egy normális épkézláb történetet ami szintén nem sikerült. Az hagyján, hogy a sorozat fele gyakorlatilag semmiről szól annyira semmiről, hogy ehhez képest még egy Detectiv Connan filler is több értelemmel van megáldva. De talán még ez volt a jobbik rész történet szempontjából mert a főcsapás irány értelmetlen volt. Egyrészt a fő gonosz és csapata egy kisebb vicc volt (komolyan ilyen szintű ellenfeleket Eclairék reggelire ettek volna), a szomorú múlt pedig már annyira elcsépelt hogy belőlem gyakorlatilag 0 érzelmet váltott ki. Azzal zárok, hogy az ending is gigászi nagy bukta. Egyébként régi sorozat jó volt, kár hogy ilyen folytatást kapott.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára iskariotes 2019.12.01. 14:50-kor.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Catrin »

iskariotes írta:Ascouru meg Qfile
Jaj, emlékszem én csak asszkúr és kufirc néven emlegettem őket.-.-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin írta:
iskariotes írta:Ascouru meg Qfile
Jaj, emlékszem én csak asszkúr és kufirc néven emlegettem őket.-.-
Zseniális, kiérdemeltél egy thumbs up-ot. :thumb: Bár mondjuk engem még pont a nevük zavart a legkevésbé, hiszen az már az első sorozat "perverziója" is volt, hogy mindenféle más nyelvből átvett szavakat adtak nekik név gyanánt, viszont a Kiddy Girl END minden más szempontból is annyira rossz, hogy szerintem az egyik leggázabb folytatás/spin-off, ami valaha megjelent. (Igazából engem a régi FMA movie-ra emlékeztetett, abban volt ugyanez, hogy egy, már bejáratott franchise-al akarunk eladni egy önmagában teljesen "működésképtelen" történetet.) Amúgy ha jól rémlik, kemény két epizódot bírtam ebből a "csodából". Ugye a második részben van az, hogy bemennek valami elhagyott bázisra/laborba, ahol különféle "próbákat" és "csapdákat" kell túlélniük, csak éppen ezek valami ritka debil baromságok voltak, pl. az egyik helyen valami gumibaba fújódott fel, ami egy szumóst formázott, amire aztán olajat öntöttek és a kettő közül a lolibbik (asszem a "Kufirc" néven futó XD) kezdett rajta vonaglani, mert elvileg ez kellett ahhoz, hogy "továbbjussanak". (No, I'm not making this up...) Tényleg, mint valami elcseszett, Zs-kategóriás platformjáték. :D Meg úgy az egészre jellemző volt, hogy az általam is eléggé kedvelt első sorozat hangulatát/világát valami hihetetlenül debil, gyerekes és fanservice-el súlyosan terhelt szintre vitte le. Még élőszereplős filmek közül is nehezen ugrik most be olyan, ahol ekkora minőségbeli esés van két rész között, talán a Maszk és a Maszk fia volt hasonló élmény. Az meg ismét sokat elmond a sorozatról, hogy míg az eredetiben kifejezetten kedveltem a háttérzenéket, az OP/ED páros pedig még a kedvenceim között is ott volt, addig ebben egyetlen olyan szám sem rémlik, ami különösebben megfogott volna, sőt, ennek az OP/ED párosára nem is emlékszem már. Szóval ja, tipikusan az "ellenségemnek sem ajánlanám" kategóriából kerül ki ez a sorozat. :D
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Rui-chan írta:Akkor nézd meg a movie-t is, hogy teljes legyen az élmény. :dirr: Komolyan, az még sorozatnál is retardáltabb volt.
Azóta megnéztem a mozit, sőt még a speciált is. :D Hát mit mondjak... egyik jobb volt, mint a másik. ::^_^::
iskariotes írta:Új kedvenc tűnt fel az égen, méghozzá a Kiddy Girl And nem kellett hozzá egy rész amikor már dobni akartam, de nem tettem meg, holott a baráti társaság erre biztatott.
Ne is mond... Az alap sorozatot anno bírtam, főleg Éclair miatt, meg mert a Gonzo, kivételesen remekül eltalálta a fanservice és a story arányát. A Kiddy Girl-And viszont, önálló ecchi animének is gyenge, de ha az eredeti Kiddy Gradehez képest nézzük, úgy már egyenesen szörnyű.

Egyedül a vége volt az ami szódával elment, de a többi nem más csak fanservice, megjátszott leszbikusság, és helykitöltő epizódok. Kb. olyan mint a Burn-up! Scramble, az Excesshez képest.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Surci »

Tokyo Ghoul, főleg a 2. évad. Először az animeajánló topicba akartam írni, de aztán rájöttem hogy nem ajánlom senkinek. Az alapszitu nem túl eredeti, egy szokott vámpírsztori, csak épp itt most a vámpírokat "ghouloknak" nevezik. Ezzel önmagában nem is lenne gond, de a megvalósítás: Pierrot-féle animáció, mégpedig a legszutykabb fajtából, az art, főleg a karadesignek se jöttek be, a színkezelés meg szintén elég vicces, szal nem lehet túl komolyan venni a gorefestet ezekkel a kék-zöld-lila hajakkal. Van egy olyan érzésem hogy papíron messze jobban tetszett volna ez a cucc. A jellemek sem túl eredetiek, bár ezzel még meg is békéltem volna, viszont a sztori... Szal ennek az egésznek mi értelme volt? Főleg a 2. évad volt olyan szinten értelmetlen és inkonzisztens, hogy egyszerűen néha azt éreztem, mintha átugrottam volna 2-3 részt és teljesen más helyen vettem volna fel a fonalat. Értelmetlen harcok, az utolsó 3 rész full felesleges emózás, olyan karakterek jelennek meg és lesznek előtérbe tolva egyik pillanatról a másikra akiknek az utolsó részekig még a nevét sem tudtuk (btw én a részek megtekintése után sem -_- ), csak azért, hogy... miért is? Na ezaz. A végén nem jutottunk sehová, hogy a főszereplőkkel az egy Toukát kivéve senki nem tudja hogy mi van, az ÖSSZES szál lezáratlan, de nem érzem azt sem hogy volna miért folytatni. Szal jó nagy csalódás, főleg hogy mennyire fel volt hájpolva. Az első sorozatra egy 5/10-et akartam adni, mert a Pierrot-féle megvalósítást és a szörnyű OST-t leszámítva még nézhető is volt, de a 2. szezon annyira lehúzta hogy az összképet egy jóindulatú 3.5-et dobok rá, aztán többet ne halljak felőle.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Hyakka Ryouran: Samurai Girls: Azt hiszem elég lenne, ha csak annyit mondanék, hogy ez egy újabb ARMS & Genco "remekmű". Mert aki kicsit is tájékozottabb, az pontosan tudja, mi a baj ennek a duónak a munkáival. Ennek ellenére (már ha számít ez valamit) mégis azt kell mondjam, hogy a Samurai Girl, úgymond másképp rossz, mint azt vártam tőle.

Sokszor elmondtam már, hogy én alapvetően nem vagyok ellene annak, ha egy anime, fanservice komédiával akar lekenyerezni. Azt viszont minden esetben elvárom, hogy ha már ezzel akarnak érvényesülni, akkor csinálják jól. A magam részéről, 4 kategóriát különböztetek meg az ilyen művekből.

1; Elsőnek ott vannak azok a fajta animék, amiknél a fanservice komédia mellett, egy amúgy egész tűrhető történet húzódik meg, szerethető karakterekkel, decens poénokkal, és úgy alapból van az egésznek, egy fogós hangulata, világa. Ilyen például a Tenchi Muyo!
2; Aztán vannak azok a fajta animék, amik már közel sem állnak ilyen jól, de különösebben nem lehet rájuk miért haragudni. Nincsenek kimagasló hibáik, és igazából pont azt nyújtják, amit ígértek. Se többet, se kevesebbet. Ilyen például a Grenadier.
3; Utána jönnek azok, amik igazából már nem is próbálkoznak. Semmiféle előfeszítést nem tesznek annak érdekében, hogy megpróbálják eltitkolni, mennyire gagyik, és hogy itt tényleg nem lesz szó semmi másról, mint a fanseviceról. Viszont még mindig van bennük annyi "tisztesség", hogy ezt nyíltan az ember arcába mondják. Amúgy meg van egyfajta trash hangulatuk, amivel ha hajlandó az ember megalkudni, akkor bűnös élvezetként, még működhetnek. Ilyen például az Agent Aika.
4; Végül pedig, ott vannak azok, amik sajnos elkövetik azt a hibát, hogy csúnyán fogalmazva, totál hülyének nézik a nézőt. Egy alapvetően gagyi, komolyan vehetetlen felütés mellett, megpróbálnak komolykodni, és drámát erőltetni oda, ahová teljesen felesleges. Így végül, pont az ellenkező hatást érik, és az anime rosszabb lesz, mint ha csak simán maradtak volna, a fanservice gagyizás szintjén. Ilyen például az Ikkitousen.

Hogy ezek közül, mégis hova sorolható a Samurai Girls? Nos, én inkább sorolnám a "bűnös élvezet" kategóriába. A baj csak az, hogy még mindig egy ARMS & Genco animéről beszélünk, ami jelen esetben azt jelenti, hogy amit fanservice téren nyújtanak, az inkább taszító, mintsem szexi. A poénok, amik jórészt erre épültnek, meg annyira laposak, hogy ha 1-2 eltalált akad az animében, már sokat mondtam, és itt kezdődik a valódi probléma. Mivel ha egy fanservice komédiának, pont a fanservice, és a komédia része nincs rendben, akkor az embernek nincs, ami elterelje a figyelmét, és elkezd unatkozni. Ha pedig unatkozok, akkor kérdéseket kezdek föltenni, és szőrszálhasogatóvá válok, ami sose tesz jót egy komédiának se. Hát még annak, ami közben fanserviceal szeretne, úgymond szórakoztatni.

Na ezért tartom én rossz animének a Samurai Girlst, és ezért nem ment nálam végül egyik inkarnációja se 3-3.5 pont fölé.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Hyakka Ryouran: Samurai Girls
Péter írta:4; Végül pedig, ott vannak azok, amik sajnos elkövetik azt a hibát, hogy csúnyán fogalmazva, totál hülyének nézik a nézőt. Egy alapvetően gagyi, komolyan vehetetlen felütés mellett, megpróbálnak komolykodni, és drámát erőltetni oda, ahová teljesen felesleges. Így végül, pont az ellenkező hatást érik, és az anime rosszabb lesz, mint ha csak simán maradtak volna, a fanservice gagyizás szintjén. Ilyen például az Ikkitousen.
Péter írta:Hogy ezek közül, mégis hova sorolható a Samurai Girls?
Ezeket az idézeteket azért pakoltam így egymás mögé, mert igazából nekem már a legelső benyomásom is az volt erről a cuccról, hogy "na remek, egy Ikkitousen v2, csak ez még gagyibb", pedig ugye már az Ikki sem volt éppen egy kultuszanime. (Vagyis van, aki szerint az, de...érted. XD)
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Ezeket az idézeteket azért pakoltam így egymás mögé, mert igazából nekem már a legelső benyomásom is az volt erről a cuccról, hogy "na remek, egy Ikkitousen v2, csak ez még gagyibb", pedig ugye már az Ikki sem volt éppen egy kultuszanime. (Vagyis van, aki szerint az, de...érted. XD)
Ismerve az ARMS & Genco eddigi munkásságát, én se vártam tőle sokat, és mondjuk úgy, nem is okoztak csalódást. =) Azért egy fokkal tolerálhatóbb, mint az Ikktousen, vagy annak közeli rokona, a Queen's Blade, de még így is messze áll az elfogadható szinttől.

Az Ikkit amúgy, tényleg a klasszikusok között tartja számon egy bizonyos réteg, de ezzel max annyit tudtam kezdeni, hogy feltettem az "Animék, melyeknél nem értem, mit eszik rajtuk a közönség?" című listámra. Szóval az még hagyján, hogy az Ikkiben lévő fanservice, enyhén szólva se valami ízléses, köszönhetően annak, hogy a legtöbb csaj olyan vaskos, combos, felfújt maca, hogy max valami hentaiba mennének el. (Ami egyébként az ARMS-tól, nem is állna oly távol.) Viszont emellett, még komolyan is akarják ám venni, hogy itt bizony dráma van, meg lelki traumák. :D
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Surci »

A mostani kiakadásom után nagyon ide kívánkozik a Dragon Ball Super. Indokok a topicjában, 0/10, minősíthetetlen.

Amit még mindenképpen említeni akarok, az az Evangelion Movie 3. Ugyan feleslegesnek tartom az egész rebootot, de ettől eltekintve önmagában az első két mozi nagyon jól indított, és nemcsak a 10/10-es látványvilág okán, hanem a jóval kevésbé autista, és így sokkal elviselhetőbb Shinji és Ayanami miatt is. Az első mozi teljesen az ep 1-6 vonalán mozog, és tökéletes adaptáció, a második már eltér az alapsztoritól ugyan, de a végén Shinji küzdelme Ayanamiért nagyon sokat emelt a szememben mind a karakteren, mind a mozin. Viszont itt már két fájó pont is van, az egyik a tök felesleges fanservice karakter Mari behozatala, és ami mégsokkalsokkal fájóbb: MIT CSINÁLTÁL ASUKÁBÓL, ANNO?!?!?!? Egy tsunderét. Egy fájdalmasan klisés és kiszámítható idióta átlagcundere lett az egyik TOP női animeszereplőmből :mad: Az ő karakterének pont az volt a lényege a régi sorozatban, hogy NEM tsundere, erre sikerült totálisan elbarmolni. De ettől függetlenül 9/10-es az egyes, és 7.5/10-es a második múví, a fő gondok a harmadiknál kezdődnek.

Egy meglehetősen zavaró látványvilágú, poszt-apokalipszis mozi, viszont sikerült az addig elég normálisan ábrázolt Shinjit és jól felépített Ayanamit kidobni a francba, hogy jöhessen az ANGST, meg a teljesen idióta és irreális plot a Misato vezette új lázadó szervezettel, a 29 éves, de 14-nek kinéző Asukával és Marival, akik persze semmiféle személyiségváltozáson nem mentek keresztül, párduccá alakuló és rózsaszín Evákkal stb... Egyetlen értékelhető mozzanata van ennek a mozinak, és az is csak az én szubjektív szemszögemből, mégpedig az Ayanami vs. Asuka fight, mert ezt már régen megnéztem volna, de ezen kívül minden más kuka. És tényleg, még a teljesen idióta plotot meg nyomi fanszervízt is elnézném, ha a három főszereplőt, de legesleginkább Asukát nem cseszték volna el ennyire, de így... rohadtnagy csalódás, mert olyan szépen indított. 2/10 Még lesz egy mozi, de van egy sanda gyanúm hogy az sem fogja megmenteni, márpedig az ilyen előzetesek igencsak ez irányba mutatnak. Most komolyan, ez mi? Mit csináltatok az iszonyat durva szárnyas 05-ös szériából? Mik ezek a fekete szarok? Mi ez a fél-pink - fél-EVA02 izé? Mi ez az egész? Az egész End of Eva legepikusabb jelenete az Asuka vs. 05-ös széria volt, erre jön ez? :mad:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A Rebuild of EVA 3-at én is nagyon utálom, szal abszolút semmi értelme az egésznek, ráadásul az előző kettő Rebbel (+ a sorozattal) ellentétben itt még csak próbálkozni sem próbálkoztak. Hol volt például a motiváció? Miért azt lépték a karakterek, amit? Miért kellett ezt a retardált time jumpot meglépni, ráadásul úgy, hogy 1) igazából a többi karakter sem változott designra sehogy, 2) Shinjiék oldaláról kivédeni az egészet azzal, hogy "OMG EZ AZ EVA ÁTKA" és azért nem öregedtek ők semmit? Meg mi volt ez a homokos fanservice in my NGE? Jó, a sorozatban sem volt azért ez a Shinji×Kaworu dolog teljesen ártatlan, de nem mentek rá ilyen visszataszító, fujoshi-nedvesítő módon...

Illetőleg személyes vizek, de például én Reifag vagyok és nem igazán esett jól az, ahogy bántak vele. Pontosabban szólva nem bántak vele sehogy, egyszerűen megfeledkeztek róla - olyan üres lett szegény Rei Q, mint Con után a pénztárcám.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Így olvasva ezt a két postot, ezeken a filmeken max csak én fogok "nyerni", mivel Rei totál semleges volt, Asuka meg kifejezetten ellenszenves, de talán majd Mari... :D De amúgy viccen kívül, szerintem Anno szimplán elkövette azt a hibát, amit már sokan mások is és ezekre a "folytatás-rebootokra" egyszerűen totálisan túltolta a faservice-t. "Szerettétek a Shinji x Kaworu szálat, fangirlök? MOST OVER 9000 STÍLUSBAN TÁLALOM NEKTEK! Srácok, bejött ahogy Asuka végig barátságtalan Shinjivel, de azért végül csak "beleszeret"? MOST ITT AZ ÚJABB TSUNDERE-EDITION, AMIRE MÁR AZ ELEJÉN RÁ LEHET KENNI, HOGY IGAZÁBÓL TISZTA SHINJI-FANGIRL, CSAK JÓ TSUNDERÉHEZ MÉLTÓAN TAGADJA! Mit mondasz, Titkos? Hogy anno a sorozatot a felénél eluntad, mert a sztori sem kötött le annyira és egyik karihoz sem tudtál kötődni, még csak fanservice szinten sem? KÜLÖN NEKED DIZÁJNOLTAM EGY ILYEN MEGANEKKO, MACSKÁSAN VISELKEDŐ CSAJT, AKI HOL SHINJIRE NYOMUL, HOL ASUKÁVAL LEHET YURI SUBTEXTET ÍRNI KETTŐJÜK KÖRÉ!" Vagy valami ilyesmi... :dirr:
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Surci »

Hát nem tudom, én azért rühellem ezt a mozit, mert egyszerűen SEMMI nincs meg benne se a régi sorozatból, se az előző 2 film pozitív elemeiből, viszont a túltolt fanszervíz is vagy zavaró (lásd a BL-szálat, vagy a teljesen feleslegesen belepakolt OMG THIS IS THE CURSE OF EVA-vonalat, amit Junchi írt), vagy felesleges. Egyszerűen olyan érzésem van tőle mint amikor az Ange-t néztem az abban nyomatott túlhúzott yurifanszervízzel. A másik meg, és most a régi NGE-fanboy beszél belőlem: ez a cucc nem erről szólt. Még az első két moziban sem, de a régi sorozatban és az EoE-ben meg aztán főleg. És Asuka soha az életben nem volt tsundere, egyszerűen annyira távol áll a személyiségétől, mint Makó Jeruzsálemtől - csak épp a fanok 90%-a velemiért azt hiszi hogy az (csak tudnám miért?), úgyhogy ráírták ezt a teljesen sablon tsundereszerepet. Ha már mindenképp valami idióta love-szálat akartak beletenni, akkor csinálták volna ezt Marival, úgy még lenne is valami értelme a szerepeltetésének, de így... Btw szerintem neked se fog tetszeni, ha egyszer eljutsz odáig hogy megnézd, mert az az egyszem Mari messze nem kompenzálja a mozi orbitális hibáit.

Amúgy OFF, de nézd már végig a sorozatot, meg nézzél Kőkaput és Madokát, legalább lehetne jó kis wall of texteket nyomatni a topicjaikba. Ezek tipikusan olyan cuccok amiken tényleg van is mit elemezgetni, agyalni :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése