Anime openingek, endingek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

A fentebbi OPM és Lupin opokkal egyetértek, a Shingeki lehetne még jobb. Ide reagálva a topicjában feltett Titkos általi ending megjegyzésre: ennek az edje sajnos vagy nem sajnos totál más. Pedig én az első Mikasás paródia verzsönjét is szívesen fogadnám. Amúgy azt az endet én sem szerettem, egészen addig amíg el nem karaokéztam. Akkor aztán rájöttem, hogy baromi jó szám, amit nem kis kihívás elfogadhatóan elénekelni.

Az általam eddig hallgatott szezon zenék amúgy egész jók, de egyik sem új kedvenc gyanús. A Fafnernek megmaradt az OP-ja, ami szerintem most is veri a teljes szezont.

Tetszik még a Subete openingje!!!! (Na jó, enyhén kedvenc gyanús). Az ending is érdekes,látványban nagyon nagyon kicsit a Tatami Galaxy-éra emlékeztet.

Majdnem mindig jön olyan opening is, amit első hallásra gáznak tartok, aztán ráfüggök. Most az Owarimono opja lett ilyen. Meghallgattam és megállapítottam, hogy tucat vacak. Mikor leültem a rész elé vigyorogva készültem az áttekerésére, aztán felcsendül "ahh, ez egész jó, ez jóóó", pár seccel később: "elrontották, gagyiii tucatcsajos", refrénnél: "igen, ez egész jóóó". Szóval azt hiszem még meg fogom párszor hallgatni. XD Pedig a monogatari zenéket (a Sec Ses utolsó zsenialitását leszámítva) mindig hagyom a fenébe.

Jah, addictson a Black Jack topicban eléggé ájuldoztak az openingjétől, így meglestem hátha tényleg(XD) valami epicség lesz, de a jó jeleneteket leszámítva a zene nálam totál tucat kategória.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Az év openingje. Nézz magadba, a szíved tudja, hogy igaz! :vigyor:
:lol:
Látszik, vagyis inkább hallatszik, hogy Revo ezt is baromira élvezi. XD Szerintem jó ötlet volt, hogy összemixelte a Guren no Yumiya zenéjét az iskolai csengő hangjával. Amúgy szövegre szintén poén, vannak benne utalások az eredetire.

Amúgy az Owari no Seraph S2 openingje meglepett. Az előző kissé más stílust képviselt, Sawano Hiroyuki által írt dal után fura, hogy a Railgun zenéiért is felelős FripSide vette át a stafétát. Az ending kellemes lett, ez jobban tetszik, mint az első. És annak külön örülök, hogy ezúttal nem csak a Yuu-Mika párosra koncentrálnak.

One Punch Man opening egyszerre badass és fárasztó, pont mint az anime. XD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Surci »

Catrin írta:Tetszik még a Subete openingje!!!!
Naja, az nekem is, de az animációval együtt.

Amúgy Shingeki Chuugakkou OP tényleg marhajó, én minden alkalommal felnevetek amikor meghallom :D
Catrin írta:a Shingeki lehetne még jobb
Ennél? Hova jobb? :D :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nagyon addiktív a Space Adventure Cobra OP-ja, annyira szerethetően retro (vagy retrosan szerethető?), hogy néha még dúdolgatom is.

(Egyébként a sorozat is kimondottan minőségi, nem is értem, hogy tűnhetett így el az éterben.)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Cuki, fejembe idéz pár hasonlót...

Más:
Új Fafner OP-ED így az Exodus második felvonásának a közepén!!! A látványuk gyö-nyö-rűűűűűű, ahogy annak lennie kell. Az opening zene egyáltalán nem üt úgy mint az előző, de ebben is meg van az a szokásos Angela katyvasz, amiért annyira imádom a számaikat. Az ending pedig... uhhh.... sokkal jobb mint az Exodus első gyengusa, és egész más mint anno a drámai Separation! Ez iszonyatosan menő lett. Ahogy Kazuki és Soushi ott jampiznak a random mecha bevágásaikkal aawwww. Ráadásul annyira érzem a shipet is, ez az ending pedig már-már OTP-vé emeli őket.XD Nyehe, meghülyülök. Ja és a link, melyben a kiírással ellentétben rögtön az újjal (ED3) indít a videó, amiről beszélek, aztán a korábbiak az Exodusból, amik most nem lényegesek (bár a Kanonos is szép). Sajnos így gyors önmagában most nem leltem meg.

Amúgy rájöttem, mi hiányzik nekem. Egy opening-ending listázó.XD Kb. mint a MAL vagy a MDL vagy a MFL stb.. csak ez my op-ed list lenne. Egyszerűen IGÉNYLEM, hogy valahol 1-10-ig pontozhassam és bejelölhessem az összes nyitó és záró baromságot. És hogy kedvenc listát csináljak, ami talán levezetné az ezekre ráizgulós feszültségemet és nem_másokon_tölteném_ki_he_he. Csak viccelek. De valami hihetetlen módon még tényleg nem keresgéltem, hogy van-e erre valami epic jó vagy nem gagyi felület... Szóval tudtok ilyenről?? Ha van, köszi a linkeket, ha nincs, akkor reménykedem, hogy majd lesz. XD És most azt hiszem tényleg megyek levezetni ezt a Fafner okozta feszültséget. (Maga az anime amúgy kezd ismét jó lenni, ugyanakkor kezdem annyira utálni, mint a Clannad AS-t vagy a Monogatarikat, ami ha tovább javul a helyzet, igazából jót jelent. Most is mit trollkodtak már mikor az ellenség besötétített nekik a saját szigetkörüli pajzsukat felhasználva, aztán betörtek egy lyukon megcsillámozva kullancs fesztumokkal az egész kócerájt, mindeközben a szigetlakók a nagy csata előtt ráértek esküvőt tartani. Amúgy ez mindig is zseniális volt a Fafnerben, ahogy a legszarabb helyzet kellős közepén tudják élni a hétköznapi életüket, és semmi sem törheti meg ezt az elszántságot (már-már Macross utánzat, csak sokkal kisebb közegben, sokkal családiasabban, mivel itt valamilyen szinten kb. mindenki be van vetve)! Micsoda japán egó, hihetetlenül önbuzi. Na befejeztem.)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Surci »

A Jinrui openingje annyira idióta és egyben jópofa, hogy az már addiktív ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Nem tudom itthon mennyire maradt meg az emlékezetben a Szamuráj Pizzacicák nevezetű szösszenet (ha jól emlékszem az RTL Klubon ment), de bennem megmaradt annyi, hogy pár hete egy hirtelen ötlettől vezérelve elkezdjem az elejétől kezdve újranézni, mégha arra már nem emlékszem, hogy ezt az OP-t használta-e a magyar változat, vagy az amerikai szinkron nyitányát használta. Nem mintha osztana vagy szorozna most, mert ez az opening szerintem jól körbeírja a sorozatot: maga a sorozat amolyan (szerintem ugyancsak) aranyos Super Sentai-szerűség elsősorban gyerekeknek, az opening maga pedig hozza is azt a hangulatot, ami egy ilyen jellegű sorozat nyitányához illik.

A Kotetsushin Jeeg gondolom még annyira sem ismert itthon mint az előbb említett sorozat (én se láttam még), de a JAM Projectre általában nincs panasz a részemről, és ez az OP sem csalódás szerintem ilyen szempontból. Az más kérdés hogy maga az opening elég fantáziátlan és olcsó hatást kelt, de a zene pont olyan, ami egy ilyen (feltételezhetően) "nagyonbadasséshangos" mecha sorozathoz kell: hangos, dübörgő, és szvsz önmagában is eléri a hatását.

Illetve lassacskán, de nézem a Dirty Pair TV sorozatát is, és amellett, hogy egyébként szerencsére sokkal jobban hasonlít a 10 részes OVA-ra mint a rebootra vagy az unalombomba Project Eden movie-ra, az OP is tökéletesen illeszkedik ahhoz a stílushoz, amit maga a sorozat is el szeretne érni. Nagyonnyolcvanasévek, nagyon "csajos", és éppen ezért nagyon jól működik. Nem mellesleg van annyira őskövület hogy a "Russian Roulette" nevet viselje: egy olyan korból, amikor a "ruszkikra" utalni még nem volt retro.
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Dodgers írta:Illetve lassacskán, de nézem a Dirty Pair TV sorozatát is, és amellett, hogy egyébként szerencsére sokkal jobban hasonlít a 10 részes OVA-ra mint a rebootra vagy az unalombomba Project Eden movie-ra, az OP is tökéletesen illeszkedik ahhoz a stílushoz, amit maga a sorozat is el szeretne érni. Nagyonnyolcvanasévek, nagyon "csajos", és éppen ezért nagyon jól működik. Nem mellesleg van annyira őskövület hogy a "Russian Roulette" nevet viselje: egy olyan korból, amikor a "ruszkikra" utalni még nem volt retro.
Látod-látod, nem hiába mondtuk mi itt Péterrel korábban, hogy adj neki egy esélyt. :) Az utolsó mondatodról meg ez ugrott be: Dirty Pair made "in Soviet Russia..." jokes before they were cool! :lol:
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta:
Dodgers írta:Illetve lassacskán, de nézem a Dirty Pair TV sorozatát is, és amellett, hogy egyébként szerencsére sokkal jobban hasonlít a 10 részes OVA-ra mint a rebootra vagy az unalombomba Project Eden movie-ra, az OP is tökéletesen illeszkedik ahhoz a stílushoz, amit maga a sorozat is el szeretne érni. Nagyonnyolcvanasévek, nagyon "csajos", és éppen ezért nagyon jól működik. Nem mellesleg van annyira őskövület hogy a "Russian Roulette" nevet viselje: egy olyan korból, amikor a "ruszkikra" utalni még nem volt retro.
Látod-látod, nem hiába mondtuk mi itt Péterrel korábban, hogy adj neki egy esélyt. :) Az utolsó mondatodról meg ez ugrott be: Dirty Pair made "in Soviet Russia..." jokes before they were cool! :lol:
Már van egy jó ideje egyébként hogy elkezdtem nézni (most tartok nyolcadik résznél), csak közben "becsúszott" egy Aria the Animation/Natural plusz az őszi szezon is elkezdődött, úgy meg nem akartam még írni róla az animeajánlós topicban, hogy még a feléig sem jutottam el. :) Addig szerintem nem is fogok körmölni róla, de eddig abban igazatok van hogy érdemes volt elkezdeni, mégha most még lassan is haladok vele.
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Dodgers írta:Addig szerintem nem is fogok körmölni róla, de eddig abban igazatok van hogy érdemes volt elkezdeni, mégha most még lassan is haladok vele.
Úgy a korrekt, mi meg türelemmel várjuk. :D

Más: https://www.youtube.com/watch?v=2j-fwigd_7E

Ez bizony 10/10, ahogy egyszer Puzsér monda: "Bárcsak többet adhatnék!" *_____*
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Surci »

Épp szó volt a Mai-Himéről, és mai napig kedvenc openingjeim között van ez a remek nóta :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Épp szó volt a Mai-Himéről, és mai napig kedvenc openingjeim között van ez a remek nóta :D
:thumb: (Szintén, illetve a mai napig a kedvenc aimés képeim között van a videóhoz tartozó "illusztráció". XD)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Végre kijött a Noragami ED teljes verzióban. ::jthrill:: ::daisuki:: <----- Igen, valami ilyesmi volt a reakcióm, amikor először hallgattam.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Máár megint egy tucatszám, de nekem tetszik. XD Witchblade opening.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Ismét én. Mivel a gépemen lévő háttérképek azokból az animékből vannak, amiket aktuálisan nézek, így viszonylag sok (9) kép váltakozik 5 percenként :hammer: . Ebből adódóan azokban a szakaszokban, amikor a szemem az asztalra téved, elég sokszor kezdem el az adott anime valamelyik dalát dúdolni. Ez a reakció mostanában leginkább a Gundam Orphans képével/endingjével mutatkozik (főként mert a kitett kép is pont az ending végén látható), így gondoltam megosztom ide is, mint legújabb fülbemászó jelenségemet. Amúgy semmi extra, képileg főleg nem, de hangulatos; és annyira jó, hogy sokszor az epizód vége belemegy az endingbe, így annak zenéje és a kredit már megy, de az ending képekből csak épphogy marad. (És milyen kár a hülye openingjéért, ami tök jó lenne, ha a refrén nem folytatódna közvetlenül a raise your flag után valamilyen idétlen dallammal.)
Szóval Gundam tekketsu no orphans ending.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Surci »

A Ben-to OP nagyon bejön, a szövege meg valami zseniális :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Ahhoz képest, hogy az őszi szezonból csak az OPM-t és az új Lupint néztem, ahhoz viszonyítva mindkét sorozat OP-ja olyasmi volt ami személy szerint bedobnék egy "best of 2015" listába, és habár csak a napokban kezdtem el nézni ugyanebből a szezonból az Osomatsu-sant, az OP-je mégis lehet, hogy be lesz dobva az OPM/Lupin nyitása mellé. Elsőre abszolút semleges voltam az irányába, de ahogy a részek múlásával esik le a tantusz hogy miféle sorozatról van szó, úgy szokok egyre inkább hozzá ehhez az OP-hez: mind a vizualitását, mind a zenéjét tekintve tökéletes leképzése a sorozatnak, és az előbbit tekintve nagyjából pont olyan ízlésfüggő is mint a sorozat maga (a zene persze "könnyebb" eset, egy jó hússzor-harmincszor biztos, hogy végighalgattam már egy "na, még egyszer *utoljára* stílusban).
Kép Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: scineram »

Catrin írta:Ismét én. Mivel a gépemen lévő háttérképek azokból az animékből vannak, amiket aktuálisan nézek, így viszonylag sok (9) kép váltakozik 5 percenként :hammer:
Ezt hogy állítottad be? Milyen oprendszeren vagy milyen programmal?
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: alvaro »

scineram írta:
Catrin írta:Ismét én. Mivel a gépemen lévő háttérképek azokból az animékből vannak, amiket aktuálisan nézek, így viszonylag sok (9) kép váltakozik 5 percenként :hammer:
Ezt hogy állítottad be? Milyen oprendszeren vagy milyen programmal?
Ha Win7-et (gondolom újabbakkal is működik, de tapasztalatom nincs róla) használ, ott elég egyszerű, a rendszer alapból tartalmazza. Asztalon jobbgomb, személyre szabás, háttérkép (lövésem nincs ám, ezek hogy vannak magyarul), és ott kiválaszthatod, melyik folderben vannak a háttérképeid, és egyenként be is pipálhatod, melyikek közül válasszon, meg választhatsz időt is, amennyinként cserélgeti. Én általában csak egy képet használok háttérnek, de játszottam már ilyet :)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ó kösz! Hülye voltam, persze van diavetítés újabb Windowsban is. Mondjuk nekem van egy 483 képes aoiwall könyvtáram ami mehet be alá.
Első: wall_2006_26_neon_genesis_evangelion.jpg
Utolsó: wall_2016_01_.jpg
:dirr:
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

alvaro írta:
scineram írta:
Catrin írta:Ismét én. Mivel a gépemen lévő háttérképek azokból az animékből vannak, amiket aktuálisan nézek, így viszonylag sok (9) kép váltakozik 5 percenként :hammer:
Ezt hogy állítottad be? Milyen oprendszeren vagy milyen programmal?
Ha Win7-et (gondolom újabbakkal is működik, de tapasztalatom nincs róla) használ, ott elég egyszerű, a rendszer alapból tartalmazza. Asztalon jobbgomb, személyre szabás, háttérkép (lövésem nincs ám, ezek hogy vannak magyarul), és ott kiválaszthatod, melyik folderben vannak a háttérképeid, és egyenként be is pipálhatod, melyikek közül válasszon, meg választhatsz időt is, amennyinként cserélgeti. Én általában csak egy képet használok háttérnek, de játszottam már ilyet :)
Jaja, amúgy linuxot használok, de ott is hasonló (egy mappára hivatkozik, amiből az összes képet váltogatja, az idő szintén állítható). Jó dolog ez na. :D
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: scineram »

Azt is bírom, hogy a TV-re kiterjesztett asztalon függetlenül, más sorrendben váltogatja őket. Ja, és a legkisebb 1 perces időközre állítottam, a 481 kép így is 6 óra alatt ismétlődik. :lol: Bármikor előjön az asztalom, és arc köszönt. :D
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Az animét ugyan nem nézem, de így is belefutottam a Sekkou Boys endingjébe. Nem tudom mit szívtak előtte, akik kitalálták ezt. :dirr:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A téli termés zenei téren, ami még tetszik is.

Dimension W OP - Kb. eddig az egyetlen eleme a sorozatnak, ami tényleg bejön. :dirr:
Ajin OP - CGI ide vagy oda, még a grafikája is jó lett. Az ED nem az én stílusom, de azt el kell ismernem, hogy Miyano Mamoru tud énekelni.
Boku Dake Ga Inai Machi OP - Az openingek túlnyomó többségben vannak. Ötletes lett ennek is a képi világa.
Kép
Válasz küldése