Anime openingek, endingek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Titkos írta:Ezeknek a mecha animéknek néha meglepően jó dalaik szoktak lenni. XD Nem is olyan régen dicsértem itt a Gundam Seed egyik openingjét, most pedig máris itt egy újabb rulez: a Macross Delta első OP-ja.
Ha már így felfedezted magadnak, ajánlom a csajszis fullverzsönjét is (a klip gagyi, de az ember néha szereti megnézni magának az előadókat^^).
Ez pedig a második opening klipje. Gyengébb, tetszik, hogy katyvasz, de nem elég maradandó. Sajna egyik lány sem egy May'n, a korábbi macross-hangulatbombákhoz képest pedig sehol sincsenek. De szumma kedvelhetők a Delta számai is, illenek a mostani idol divathoz.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Hogy haladjak a kihívásommal is, elkezdtem nézni az Escaflowne-t. Az opening rögtön megfogott, Sakamoto Maaya hangját szeretem. Amúgy le se tagadhatná a '90-es évek stílusát.
Az ending viszont enyhén szólva is érdekes. :drop:
Bevallom, nekem az ending még jobban is tetszett. XD Persze ha jól sejtem, olyasmire célzol, hogy a sorozat hangulatához azért messze jobban passzolt az opening, mint ez a "japán Backstreet Boys" szám, de én szerettem. :lol: Viszont ha már Sakamoto Maaya és Esca, akkor a mozifilm endingjét is nagyon tudom ajánlani, az egyik leggyönyörűbb japán dal, amit valaha hallottam.
Catrin írta:Ha már így felfedezted magadnak, ajánlom a csajszis fullverzsönjét is (a klip gagyi, de az ember néha szereti megnézni magának az előadókat^^).
Köszi! :D Mondjuk amit furcsállok ezekben a csajszis változatokban (mármint ennél is, meg a második OP-nál is), hogy direkt vágták le mindkettőnél pont a dalok fináléját? Szal ezek nem háromperces, hanem valami 4:50 körüli számok és mivel az első OP-nak rögtön le is szedtem azt mp3-át, tudom, hogy még onnantól indulna az "igazi buli", ahol a csajszis klip el van vágva. Nem tudom, hogy ez copyright, "vedd meg eredetiben", vagy egyéb, de kár érte. :?
Catrin írta:Ez pedig a második opening klipje. Gyengébb, tetszik, hogy katyvasz, de nem elég maradandó. Sajna egyik lány sem egy May'n, a korábbi macross-hangulatbombákhoz képest pedig sehol sincsenek. De szumma kedvelhetők a Delta számai is, illenek a mostani idol divathoz.
Igen, amikor meséltem haveromnak, hogy "Fú, a Macross Delta első OP-ja...! :D", akkor menten rá is vágta, hogy "Az még igen, de sajnos van neki egy második is, ami már közel sem olyan jó.", hát, igaza lett... ^^" Önmagában nem lenne rossz, de olyan semmilyen, pláne az első fényében (árnyékában XD).
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A Tales of Zestiria the X 5. részében egy új sztoriba pillanthattunk bele, de most nem ez a lényeg. Az anime kissé tucatshounen hangzású openingjéhez képest, ezúttal egy tök menő számot csempésztek az epizódba. Utána néztem és ez a Zestiria játék openingje, de nem bánnám, ha többször hallhatnám. :D A full verzióhoz készült klipp olyan szokásos japán. XD
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Már megint egy endinget kajálok, a Gokusenét.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Érdekes egybeesés, hogy a Mob Psycho 100 általánosságban látszik orvosolni az OPM egyik olyan pontját, ami könnyen kritika tárgyát képezi (értsd: plot), ahogy azt is, hogy az OPM szerintem egyáltalán nem passzoló ED-jét egy olyannal orvosolja, ami nem csak zeneileg illeszkedik jobban a sztori hangulatához/ONE stílusához, de vizuálisan is érdekes színfolt az üvegfestésen alapuló megvalósításával, és az egyik szereplő szemszögéből történő lezajlással egyaránt.
Kép Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Ezt most csak az arcképcsarnoka miatt hagyom itt. XD Kingdom 3. ending.

(Amúgy még mindig a nyáron felszedett - korábban linkelt - új kedvenceim - G 0083 1. OP, Mouryou no Hako ED, Gokusen ED + B. Phantom ED + Rock Over Japan - mennek nálam, plusz a Macross Delta újdonságai.)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: scineram »

Dodgers írta:Érdekes egybeesés, hogy a Mob Psycho 100 általánosságban látszik orvosolni az OPM egyik olyan pontját, ami könnyen kritika tárgyát képezi (értsd: plot), ahogy azt is, hogy az OPM szerintem egyáltalán nem passzoló ED-jét egy olyannal orvosolja, ami nem csak zeneileg illeszkedik jobban a sztori hangulatához/ONE stílusához, de vizuálisan is érdekes színfolt az üvegfestésen alapuló megvalósításával, és az egyik szereplő szemszögéből történő lezajlással egyaránt.
:thumb: Szerintem az opening is legalább ennyira zseniális vizuálisan, és zeneileg sem rossz. Dehát Bones. Ők értenek az animációhoz. :D
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Ofkorsz, az OP is olyan tökéletesen passzol a sorozathoz ahogy az kell, de szvsz mégis az ED az, ami jobban kitűnik a kettő közül, pláne úgy, hogy azóta végre eszembe jutott hogy melyik sorozat ED-je volt ennyire hasonlóan elütő magától a sorozattól, de mégis volt "ereje". Konkrétan a Panty & Stocking ED-jére gondolok, az volt még olyan, ami kvázi kategóriákkal kifinomultabb mint a hozzá tartozó sorozat, de mégse érződött oda nem illőnek vagy csicsásnak, hanem inkább egy meglepően szép búcsúztatónak. Az MP100 ED-jének mondjuk több köze van a sorozatához, de alapjában véve hasonló tészta a két ED szerintem.
Kép Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Magáról a sorozatról, meg még jó pár most induló sorozatról előbb-utóbb hozzáteszem majd a magam húsz forintját, de attól függetlenül még belinkelhetem az ED-t, ami az eddig látott címek közül a leginkább megfogott, ami pedig a Tiger Mask W ED-je lenne. A KING OF THE WILD részt egy picit erőtlennek érzem a közepe tájékán, de ettől függetlenül remekül passzol a szám a sorozathoz, úgy pedig kiváltképp, hogy maga a zene jóval modernebbnek mondható mint a tényleges sorozat, ami még egy remake-hez/reboot-hoz képest is ódivató stílusban utazik. Nem mintha ez nem látszana az ED alatt használt grafikai stíluson a szokásosnál gazdagabb/vadabb kontúrok és árnyékozásnak köszönhetően (na meg a karakterek beállásainak, és az olyan apró dolgoknak, mint amikor a stábnevek a reflektorfénnyel együtt jelennek meg és tűnnek el), amit egyébként úgy imádok ahogy van, és a Toei mostani szokásával ellentétben (= amit a Dragon Ball Super-el, meg a Sailor Moon Crystal első két évadával műveltek) a sorozat tényleges rajzstílusától is legfeljebb részletességben tér el, úgyhogy meglepett ez az ED, de más nem is nagyon illett volna a sorozathoz szerintem.
Kép Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A szezonos animék zenéi közül nem sok minden fogott meg.

A Trickster ED végre kapott grafikát, az első részben csak a zene ment az utolsó jelenet alatt. A kiszínezett körvonalak különösen tetszenek, ahogy a pörgős szám is illik az animéhez.

A legjobb opening díja egyértelműen a Yuri on Ice! nyitányának jár. Hiába erős az Engrish, de cserébe kellemes a dallam, szép a grafika és a szöveg is bejön. Sokadszorra azért csak kihallottam mi akar lenni a dalszöveg. XD

A Shuumatsu no Izetta Endingje is szép, bár én alapból szeretem May'n hangját.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Rui-chan írta:A legjobb opening díja egyértelműen a Yuri on Ice! nyitányának jár. Hiába erős az Engrish, de cserébe kellemes a dallam, szép a grafika és a szöveg is bejön. Sokadszorra azért csak kihallottam mi akar lenni a dalszöveg. XD
Nem t'om, engem pont az zavar, hogy annyira élesen, egyértelműen, kvázi szájbarágósan ejti/énekli az angolt, hogy félre sem lehet érteni, nincs simulékonyság, hanem erőltetett, és a szövege is nálam már a nyálas kategória, persze illik a sorozathoz. A dallam és az animáció/stílus viszont tetszenek, szumma egész WIN koncepció. Már látom, hogy minden ellenérzésemtől függetlenül erre is ráfüggök.

Szerk.: És miiii, valamiért csak most esik le, hogy Dean Fujioka énekli! :shock: Hogy eddig erre nem figyeltem... (ez tovább szépíti a dolgot).XDXD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A Yuri Kuma openingjét már eleget "méltattuk" Surcival, de azért az endingje is van akkora élmény, hogy ha elfogyna otthon a drog, bármikor helyettesíthető ezzel. :lol:
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Nah, a szezon jelenlegi OPED állása nálam kimerül a fent emlegetett Yaoi on Ice OP függésre, éééés a gundamuuuorfanszuukettő openingjére kattanásban. :vigyor:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Drifters opening, amit valami iskolában kéne tanítani "Hogyan készítünk normális, nem kommersz anime openinget?" címen.

És totál más: Keijo endingből mikor lesz full version? XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Haha, köszi, kreatív, bár mókás lett volna, ha próbálják az eredeti sorokat még inkább visszaadni. Persze tudom én, hogy a tükörfordítás sokszor mennyire nem működik és nem is célravezető, hülyén is hangozna, főleg az ilyen ippai, oppai vagy a ramen roppai haha nonki sorok magyarításánál. XDXD Így meg lett egy korrekt, tartalmával illeszkedő szöveg erőltetettség helyett. :) (Mondjuk lehet, ha tényleg az eredeti bugyuta sorokat is átfordítanánk, akkor lennének fanok, akik csak néznek ki a fejükből, hogy mi ez a szar/paródia, pedig hát... ez is a DBZ emberek. :D )
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ebben a szezonban sajnos nem vagyok elkényeztetve zene ügyileg, de igazi meglepetésként ért az Ajin második évadának openingje. Angela és Fripside fogtak össze, hogy közösen megalkossák ezt a zenét. Elsőre kicsit furcsállottam az összeállítást, de néhányszor újra meghallgattam és már totál megszerettem. Külön örültem, hogy már ki is adták a teljes verziót. :D
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Egyre többször jött velem szembe mostanság a JoJo's Bizarre Adventure sorozat, először a "csodálatos" Bolivar el hero-ra csinált valaki egy fanmade openinget a JoJo második openingjének dalára, majd a Keijo(jo XD)-ra vágtak rá belőle hangeffekteket, plusz egyik haver is azzal jött, hogy szerinte nekem még talán tetszene is, mert kissé ilyen "Hokuto no Ken done right", szóval egyfelől ebben is természetellenesen kigyúrt állat fazonok püfölik egymást, másfelől viszont a cucc nem valami vérkomoly drámázás, persze az is van benne, de szerencsére nem nélkülözi a poénokat sem (LOL, egyik jelenetnél volt komment: "csupaizom, metroszexuális vámpíroktól még sosem féltem ennyire" XDDDDDDD), én meg mindezek után úgy voltam vele, hogy mint minden "rendes" animekezdésnél, "természetesen" itt is azzal nyitottam, hogy végigpörgettem a cucc összes eddigi openingjét-endingjét. :lol: Elég sokat linkelhetnék is ide, ugyanis a legtöbbjük kifejezetten jó, ha elsőre nem is fogja meg a nézőt, olyan igazi "it grows on you" számokká válnak a későbbiekben. Szal van itt minden, igazi "én vagyok a tökös faszagyerek", mély hangon ordibáló japán bácsis openingtől kezdve egészen azok ellentétéig, vagyis vinnyogó, japán Backstreet Boysra hajazó számokig, az endingek meg ráadásul korábbi nyugati slágerekből kivágott zenerészletek (pl. Walk like an Egyptian), szóval van itt mindenféle különböző rendű és rangú dal. XD Viszont én most az összes közül mégis a Last Train Home-ot emelném ki, annyira nyugodt, hangulatos, nosztagikus, stb-stb. Pedig a slusszpoén, hogy én sokszor nem szoktam csípni az ilyen "semmi szöveg, csak dallam" típusú OP/ED-eket, de ez valahogy pont így jó, plusz azért megkapom 3:24-3:50 között a "Heyyyaayayayaeee!"-t, ami aztán végképp felrakja a tortára a cseresznyét. *_____* (És állítólag ez még sokkal inkább üt, ha láttad is azokat a részeket, amiknek a végén ez a dal megy. XD)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ehh, megint én és ráadásul megint JoJo-val? XD (Nyugi, lesz Pokémon is! XDDD) Első körben az első JoJo sorozat második OP-ját, a Bloody Stream-et szeretném belinkelni, mert igaz, hogy már lassan a Stardust Crusaders első sorozatának fele körül járok, de még így is vissza-visszahallgatom napi szinten ezt az OP-ot, annyira eltalálták. :3

Aztán ugrunk picit a JoJo univerzumban, egészen a jelenlegi OP-ig, a Diamond is Unbreakable széria harmadik OP-ja, a Great Days, amit leginkább úgy tudnék jellemezni, ahogy valaki a kommentek között is írta egyszer:

"Első hallgatás után = Mi ez a szar?
Sokadik hallgatás után = LET THE VOICE OF LOOOOVE TAKE YOU HIIIGHEEER! :3"

És tényleg! :D XDDD Mondjuk ha már a Diamondnál tartunk, ebből a szériából talán még az előzőnél is jobban bejött az első OP, a Crazy Noisy Bizarre Town.

És mivel Pokémont is ígértem... Szóval mindig is volt nekem egy nagy bajom az eredeti japán Pokémon dalaival, mégpedig az, hogy valami szörnyen gyerekesek. Persze most jogosan kérdezhetnétek, hogy "mégis mi a fenét vártál egy kodomo/merchandise animétől?", de erre az a válaszom, hogy azért legalább azt a szintet, amit pl. az első amcsi opening megütött. (Azt most nem linkelném be, mert mindenki ismeri, a magyaron is ezzel ment és legyen animecon bárhol is a világon, minimum egyszer elénekli valaki karaokén. XD) Ellenben milyen szokott lenni egy átlag japán Pokémon opening? Legtöbbször olyasmi, mint amilyen a nemrég frissiben kijött Pokémon: Sun & Moon első openingje is volt. (Mondjuk ennél még extrán rátett egy lapáttal ez a most már véglegesen gáz karadizájn, szal mintha valami Pokémonba oltott K-ON-t néznék... -___- Ashre amúgy is jellemző volt, hogy szezonról szezonra egyre debilebb ruházattal és külsővel tisztelték meg a készítők szerencsétlen srácot, de most már nem csak ő, hanem mindenki más is úgy néz ki, mint valami félgumi-félműanyag nyomiember. Volt valami fanelmélet, hogy lehet, hogy a Sun & Moon lesz az anime utolsó szezonja, amiben természetesen nem hiszek, mert ezt a szériát még jó hosszan fogják véreztetni, viszont ha ez igaz lenne, nem sajnálnám, rettenetesen túltolt és önmaga paródiája lett az egész sorozat mostanra.) Na, de ha volt értelme annak, hogy idáig húzták ezt a szériát, akkor az kétségkívül az volt, hogy pont az ezt megelőző szezon megkapta végre azt a Pokémon openinget, amiből szerintem szezononként minimum egy kijárna a sorozatnak és akkor beszélhetnénk valami normális és vállalható "Pokémon Diszkógráfiáról". :D Ez pedig a Pokémon XYZ első OP-ja, amit így az előbb linkelt "K-ON OP" után végképp tanulságos végignézni, mert durva a kontraszt. XD Az egy dolog, hogy a szám is marha jó szvsz, viszont a klipje nemkülönben, a fightok shinyk, a karadizájn talán elérte az első sorozat óta használt stílus max szintjét, ráadásul kapunk itt mindent: futás közben átalakuló pokémont, kissé darkosabb hangulatot és képi világot, a Rakéta Csapat mellé valami pár fokkal gonoszabbnak kinéző antagonista bandát, plusz a végén már olyan pokémontámadást, aminek sugara a világűrig ér. XD Valami ilyesmit várnék én ettől a cucctól, nem is nagyon értettem soha, hogy pl. amíg a Digimonban lazán bevállalják, hogy XY fűbe harapjon néha, a YGO-ban meg aztán egy csomó "finomság" volt (pláne a mangában, huhú... XD), addig a Pokémon miért maradt meg anime formában ezen a fájdalmasan gyerekes/debil szinten, aminél mind az eredeti játék, mind egyes manga-inkarnációi darkosabbak voltak. (Nem mellesleg azért is kellett volna ennél az XYZ szériánál befejezni ezt, mert akkor Ash feleségül vehette volna Serenát a végén, aztán true end. XD Ezzel zárhatnánk is a sorozatot, akiből ennyi szezonon át nem lett Pokémon Mester, abból úgysem lesz az soha. :lol: )
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Befejeztem a minap a Salaryman Kintarou nevezetű kis ajándék sorozatomat, majd be is iktatom a kedvenceim közé valahová (etc-be?), csak még várok, hátha összegyűlök más szerkeszteni való is (van rá esély, khm). 8/10, ha lesz időm és kedvem majd pötyögök pár sort az ajánlósba is róla olyan előnyös hátrányosan, mert kár, hogy senki(?) sem látta innen.

Ennek örömére jöttem ebbe a topicba, egyik zenéje sem lett fav., de kellemes cuccok, napközben random szólnak a fejemben.
Opening
Ending (ebből sajna most csak ilyen zeneverzsön van, amúgy annyi, hogy ugyanaz a néhány kép váltakozik benne az anime elejéről, hangulatilag kicsit a LoGH endingekre emlékeztet)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Na jó, én alig bírom abbahagyni a röhögést. XDDD Yuri on Ice 10. rész endingje nagyon kész lett. :vigyor: Az epizódban megemlítik, hogy az egy évvel ezelőtti bajnokság utáni banketten Yuri túl sok pezsgőt ivott és berúgott, ennek következménye lett egy kis tánc. Arról a buliról készült fotókat vágtak be. XD Plusz kiderült, hogy néhányan becsatlakoztak a táncba, még rúd is előkerült. XD
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

:thumb: Bezony, váltottam is a nap folyamán malprofilképet, mert ezt már alig lehet túlhájpolás nélkül kibírni. Amúgy az egy dolog, hogy az ending (és az utána lévő mini jelenet) ilyen Másnaposok-copy feeling, a lényege viszont, hogy ezzel megalapozottá vált miért is voltak kapásból annyira lazák/közvetlenek Yuurival, attól függetlenül, hogy alapból is lazábbak/ismerték a versenyekről, de azért még sem volt ez a tapi-haverosdi egyértelmű. Yuuri magányos, kudarcos volt, akihez betoppant a példaképe, erre meg kiderül, hogy ő maga kérte anno fel/csábította el, igaz, hogy seggrészegen, de na. Zseniális, az érzelmek ábrázolásával együtt!!!!!!
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta:Drifters opening, amit valami iskolában kéne tanítani "Hogyan készítünk normális, nem kommersz anime openinget?" címen.
Ja, amikor legutóbb ilyen volt, azt is rohadtul értékelted. Amúgy zseniális, már alig várom a karaokét belőle!
Titkos írta:Btw, itt van pl. a Maria Holic openingje, Vágó Úr, szeretnék telefonálni, hívjunk fel egy Shaft-fant, aki majd jól elmagyarázza nekünk, hogy milyen művészi utalások vannak a "Paint it red" feliratban, az egyik csajjal gitározó másik csajban (izé, hapsiban, de ez most mindegy... XD), vagy a látványvilágból amúgy teljesen kilógó full CGI "próbababák" seregében. Mert szerintem ez is megint csak önfelszopás, annyira érződik az egészen ez a "MI TELJESEN MÁSOK VAGYUNK, MINT AKÁRMELYIK MÁSIK ANIMESTÚDIÓ, IMÁDJATOK MINKET!", hogy az már szánalmas. Ja és "természetesen" ismét egy "nagyon komoly" darabnál lövik el ezt, ezúttal egy all-girls schoolba beköltöző leszbi kalandjairól lesz szó, aki beleszeret egy nőnek öltözött srácba. Ugye milyen súlyos és mély történet, egy ilyen aztán megérdemli a művészkedést és totálisan illik is hozzá... :P (...not) Szóval na, ez valami Lain vagy NGE-szerű sztorinak még talán jól állna, de mondom, én még egy Madokánál is okésnak vettem, viszont ne röhögtessék már ki magukat ennyire, hogy mindenféle hárem-moe izéket próbálnak itt művészetnek beállítani. Szal ha én bármit is "elvárnék" egy ilyen képi világ után, az minimum az lenne, hogy legalább valami közepesnél jobb/eredetibb sztorit kapjunk, ne egy ilyen "all style, no substance"-szerű izét.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ja, csak a Drifters OP-ja arról szól, hogy "hogyan támogassunk meg egy amúgy is menő sorozatot egy hozzá passzoló openinggel, hogy a nézők azonnal rácuppanjanak" (ez amúgy annyira működik neki, hogy ha a JoJo nem happol el előle, most lehet én is ezt nézném :lol: ), míg a Shafté meg a szokásos önfelszopós művészkedés, aminek azon kívül, hogy "leszbi csaj szerelmes a cross-dresser trapbe és folyton orrvérzést kap tőle", kb. semmi köze a sorozathoz. De ja, tök ugyanaz... :-P (Btw, ahhoz képest, hogy elvileg mennyire unjátok már a Shaft-fikázásaimat, az ilyen jellegű postokkal szinte mintha mindig kérnétek, hogy "vissza-vissza!" :D Vagy csak a Monogatariról kell leszállnom és a többi cuccukat továbbra is oltogassam? Mert nekem tök oké! :lol: )

Btw, egy Drifters OP karaokére meg bármikor vevő vagyok, főleg, hogy ez eleve angolul van, így talán nem arra megy majd el a daltanulás idejének a fele, hogy a szótagokat, hangsúlyokat, kiejtést, stb. eltaláljam. XD (Na nem mintha nem lenne néha "rulez" angol kiejtésem, de azért még mindig jobb, mint amikor ilyen "három ipszilonos" japán szavaknál a középső mássalhangzóra rakják a hangsúlyt és azt kellene elnyújtani, meg ilyenek... XD)
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

OP-ED TIME~~~~

Szeretem mikor valami képileg és zeneileg is annyira katyvasz, mint a most indult Acca opja (btw rég néztem ekkora bagófesztet).

Kedvencek közé persze még nem került, ahogy egyelőre a Gundam AGE endingje sem, de ami késik...^^

Ami viszont nemrég a kedvenceim közt landolt: Ayakashi japanese classic horror ED
Válasz küldése